Close
  • Ana
  • /
  • Kameralar
  • /
  • 2020'nin En İyi Anlık Kameraları: Anlık Fotoğrafçılık için Eğlenceli Kameralar

2020'nin En İyi Anlık Kameraları: Anlık Fotoğrafçılık için Eğlenceli Kameralar

Dijital fotoğrafçılık çağında, gerçekten elinizde tutabileceğiniz gerçek somut baskılar üreten, geçmiş bir döneme geri dönen bir tür kamera var.


Geliştirilmesi için beklemeniz gereken 35 mm filmli analog kameralardan bahsetmiyoruz - hayır, bunun için çok sabırsızız - sözde 'Anında' kameralara bakıyoruz.

Geçtiğimiz birkaç yıl, bu ilginç küçük kameraların bir şekilde yeniden canlandığını gördü ve 2019'da, bu garip küçük cihazlardan birini almaktan hoşlanıyorsanız, aslında çok fazla seçenek var.

Bir Anında kamera seçmek normal bir kamera olduğu kadar kolay değildir - megapiksel sayısının ve yakınlaştırmanın ötesine geçer ve çoğu durumda genellikle bir 'his' e dönüşür.

Bu listede sunulan pek çok farklı ideoloji var, ancak bir favori seçmeye zorlansaydık, muhtemelen Fujifilm Instax Square SQ6 olurdu ve onu yakından takip eden Fujifilm Instax Mini LiPlay veLeica Hemen.


Sizin için en iyi anlık kamerayı nasıl satın alabilirsiniz

Küçük, hafif ve sağduyulu bir şey arıyorsanız, kötü haber şu ki, anlık piyasada muhtemelen böyle bir şey bulamayacaksınız - ancak bu, kalabalıktan sıyrılmak isteyenler için iyi bir haber. Buradaki kameraların çoğu biraz garip görünüyor - bunlardan birini parkta ya da bir partide kırbaçlarsanız kesinlikle çok fazla bakış elde edeceksiniz.

Belki bir anlık kamera seçerken dikkat etmeniz gereken en büyük şey, kullandığı film türüdür. Birkaç ana seçenek var. Birincisi, en popüler hale gelmiş gibi görünen Instax. Hem 'mini' hem de daha büyük kare biçiminde mevcuttur. Baskı kalitesi iyi, kameralar da o kadar kötü görünmüyor.


Sırada klasik Polaroid filmi var. Polaroid, çocukluğunuzdan hatırlayabileceğiniz kare filmi üretmeyi bıraktı (daha genç Y kuşağı, şimdi uzaklara bakın), ancak şimdi kendisine Polaroid Orijinaller adını veren İmkansız Proje tarafından hayata döndürüldü. Buradaki en büyük nokta, filmin doğası gereği tahmin edilemez (bazıları 'büyüleyici' diyebilir) ve çok pahalı olmasıdır.

Son olarak, piyasanın daha ucuz ucunda bulmaya meyilli olduğunuz 'ZINK' (Sıfır Mürekkep) kağıdı var. Bu, çekiminiz için gereken renkleri üretmek için kağıttaki kristalleri ısıtarak çalışır. Instax ve Polaroid'den daha ucuz olsa da, genel olarak kalitesi daha düşüktür.


Genellikle anlık kameraların nispeten ucuz olduğu görülüyor ve ilk harcamanın çok da kötü olamayacağı doğrudur. Ancak, her çekim yaptığınızda (veya baskı yaptığınızda) bunun size maliyetli olduğunu ve uzun vadede bunun ciddi şekilde artabileceğini düşünmeniz gerekir.

'En iyi' bir anlık kamerayı seçmek zordur - sevdiğim şeylerden nefret edebilirsiniz - bu, Instant piyasasının öznel doğasıdır. Ancak Fujifilm Instax Square SQ6, Pingtwitter'ün favorisi.

Resimlerinizin dijital kaydını da istiyorsanız, yaklaşık 220 £ / 250 $ fiyatla satın alınabilen Fujifilm Instax Square SQ10, popüler retro kare formatını üretirken dijitalin rahatlığıyla anlık sevecenliği bir araya getirmeyi başarıyor. . Fuji Instax Mini 11, daha ucuz ve biraz daha eğlenceli olan alternatif bir seçenektir.

Leica Sofort, listemizin zirvesine yaklaşıyor çünkü göz kamaştırıcı güzel görünüyor ve prestijli kırmızı nokta markasına başka türlü umduğunuzdan daha uygun fiyatlı bir giriş - yaklaşık 250 £ / 280 $ 'a bir tane almayı bekleyin.


Pazara yapılan en yeni eklemelerden biri Lomo Instant Square. Kare Instax formatını kullanan ilk tam analog kameradır (Fuji’nin sunduğu ürünler, dahili bir yazıcıyla esasen dijitaldir). Benzersiz bir görünümü var ve akıllıca bir şekilde Instax Mini Formatını da alabilir.

Aynı aileden, geniş açılı, yüksek kaliteli bir cam lense sahip ve Instax Mini formatıyla çalışan Lomo Automat Glass da var.

Yeniden adlandırılan Polaroid Originals, ciddi bir şekilde retro gitmek isteyenler için mükemmel bir yarışmacıya sahip. Polaroid Orijinalleri OneStep 2 i-Type kamera, yaklaşık 110 £ / 130 $ 'a satın alabilirsiniz.

Son olarak, Polaroid Snap Touch ile eski Polaroid adıyla ticaret yapan şirket var - ZINK kullanan bir kamera. Bu, yüksek kaliteli baskılar almayı umduğunuz bir şeyden daha hızlı bir satın alma işlemi, ancak hiç de eğlenceli değil.

Peki hangisi hayalini kuruyor? Her biri hakkında daha fazla ayrıntı için aşağıdaki listeye biraz göz atın…

Bugün satın alabileceğiniz en iyi 9 anlık kamera

En iyi anlık kamera: Fujifilm Instax Square SQ6

1. Fujifilm Instax Square SQ6

Fujifilm'in kare Instax'ı en iyi anlık kamera

Teknik Özellikler
Lens: 65,75 mm, 1: 12,6 Film Türü: Instax Kare Vizör: Küçük optik vizör Ekran: Temel ayar ekranı
Satın alma nedenleri
+ Büyük kare film + Renk seçenekleriyle harika görünüyor + Kullanımı kolay ve eğlenceli
Kaçınılması gereken nedenler
-Film Instax Mini'den daha pahalı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 89 £ Currys PC World Low Stock'ta İzle 89 £ Wex'te Görüntüleyin Fotoğraf Videosu Amazon'u Kontrol Edin 1 Amazon müşteri incelemesi

Fujifilm'in Instax Square SQ6 modeli bizim favori anlık kameramızdır, şıktır, modern ve retro görünümlerin mükemmel bir karışımı ile kullanımı kolaydır ve sadece hissedilen büyük kare görüntüler üretir.sağ.

Kamera, birçok yaratıcı çekim modu (otomatik, selfie, makro ve manzara modları dahil) ve hatta renkli flaş filtreleriyle birlikte gelir. Biraz daha yaratıcı kontrol istiyorsanız, Açıklaştır ve Koyulaştır modlarıyla pozlamayı kendiniz manuel olarak ayarlamayı seçebilir veya hatta iki görüntüyü tek bir görüntüye süper yerleştirmek için bir Çift Pozlama oluşturabilirsiniz.

Bu basitlik, cihazın eğlencesine katkıda bulunur - sadece çekin ve kameranın güvenilir şekilde hoş görüntüler pompalamasına izin verin. Bu güvenilirlik için minnettar olacaksınız çünkü Square Instax filmi Mini versiyonun fiyatının neredeyse iki katı, bu yüzden filmi israf etmek istemeyeceksiniz.

Filmin maliyeti biraz yüksek olsa da, sadece 125 £ / 150 $ 'lık bir RRP ile kameranın maliyeti bizim gözümüzde oldukça uygun fiyatlı.

En iyi anlık kamera: Fujifilm Instax Mini LiPlay

(Resim kredisi: Fujifilm)

2. Fujifilm Instax Mini LiPlay

Nihai hibrit anlık kamera

Teknik Özellikler
Lens: 28 mm eşdeğeri Film Türü: Instax Mini Vizör: Yok Monitör: 2,7 inç. TFT renkli LCD monitör
Satın alma nedenleri
+ Çekimlerinizi inceleyebilirsiniz + Kompakt + Akıllı telefondan baskı + Baskı kalitesi
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ ANLAŞMALARI 129 £ 'a Amazon'da görüntüleyin129 £ John Lewis & Partners'ta görüntüleyin129,99 £ very.co.uk'de görüntüleyin 427 Amazon müşteri incelemeleri

Fujifilm Instax Mini LiPlay'e (“Lee-Play” olarak telaffuz edilir) kesinlikle bayılıyoruz. Anlık fotoğrafçılığın en iyilerini ve dijital fotoğrafçılığın en iyilerini alan yepyeni nesil bir hibrit şipşak fotoğraf makinesi.

Markanın tarihindeki en küçük ve en hafif hibrit şipşak kamera ve baskınızın tam olarak nasıl sonuçlanacağını size göstermek için 2,7 inç ekran kullanıyor. Bu harika, çünkü bir sahneyi mükemmel bir şekilde çerçevelemenize ve basmadan önce aydınlatmanın yerinde olup olmadığını kontrol etmenize, film ve paradan tasarruf etmenize olanak tanır (ancak, anlık fotoğrafçılığın öngörülemeyen kendiliğindenliği ortadan kaldırır).

LiPlay ayrıca, anlık Instax Mini baskısına gömülü benzersiz bir QR kodu aracılığıyla sesli mesaj veya kişiselleştirilmiş ses çalmanıza olanak tanıyan benzersiz bir yeni 'Ses' işlevi ve depolanan görüntüleri yazdırmanıza olanak tanıyan bir 'Doğrudan Baskı' işlevi içerir. bir akıllı telefonda. Denedik ve kusursuz çalışıyor.

Ayrıca görüntünüzü canlandırmak için otuz kare arasından seçim yapabilirsiniz ve akıllı telefonunuzu uzaktan kumanda olarak kullanarak kameranızdan uzakta dururken fotoğraf çekmenize olanak tanıyan yeni bir 'Uzaktan Çekim' işlevi vardır.

Kamera gövdesi, modern, şık bir tasarıma ve üç renk grubu seçeneğine sahiptir: Taş Beyazı, Zarif Siyah ve Allık Altın. Üç renk çeşidinin her biri, ilginç doku detayları yaratan ayrı bir yüzey kaplamasına sahiptir.

En iyi anlık kamera: Leica SOFORT

3. Leica HEMEN

Leica’nın ilk (ve tek) anlık kamerası, prestijli bir kameraya sahip olmanın 'ekonomik' bir yoludur

Teknik Özellikler
Lens: 34 mm eşdeğeri, f / 12,7 Film Türü: Instax Mini Vizör: Küçük optik vizör Monitör: Temel ayarlar ekranı
Satın alma nedenleri
+ Çekici tasarım + Uygun fiyatlı
Kaçınılması gereken nedenler
-Tahmin edilemeyen sonuçlar-Mini format küçük BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon 22 Amazon müşteri incelemelerini kontrol edin

Bir Leica'ya sahip olma hayaliniz, ilgili fiyat etiketini gördüğünüzde kısa kesiliyorsa, SOFORT sizin için olanı olabilir. Yaklaşık 220 £ / 250 $ için mevcut olan bu, prestijli kırmızı nokta için ödenmesi gereken bir pazarlık-temel fiyatıdır. Aslında aynı zamanda, kabaca kredi kartı boyutunda olan minyatür Instax formatını kullanan, düzgün ve eğlenceli bir küçük cihazdır.

Çekimlerinizi çerçevelemek için monitör yok, ancak temel bir vizör ve hangi modda olduğunuzu, kaç tane çekim kaldığınızı vb. Gösteren bir ekran elde edersiniz. Şutunuzun nasıl ortaya çıkacağına dair bir ekran olmadığında kumar oynarsınız (ve bazen sonuçlar biraz karışık olur) - ama bu eğlencenin bir parçası değil mi?

En iyi anlık kamera: Fujifilm Instax Mini 11

(Resim kredisi: Fujifilm)

4. Fujifilm Instax Mini 11

Bu balonlu sakız oyuncak kamera eğlenceli ve anlamsız bir anlık seçenektir

Teknik Özellikler
Lens: 60 mm (kabaca 35 mm'ye eşdeğer) f / 12,7 Film Türü: Instax Mini Vizör: 'Gerçek Görüntü Bulucu' Monitör: Yok
Satın alma nedenleri
+ Ucuz + Kullanımı kolay + Özelleştirilebilir deklanşör düğmesi + Otomatik pozlama BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI£ 79 Urban Outfitters'da (İngiltere) Görüntüle 99 £ Urban Outfitters'da (İngiltere) Görüntüle 99 £ Urban Outfitters'da (İngiltere) Görüntüle

Bir dizi uygun pastel renkte mevcut olan Instax Mini 11, bir partiyi canlandırmanın eğlenceli bir yoludur. Ufak tefek küçük Instax Mini filmini kabul ediyor, ki bu muhtemelen biraz dikkat çekicidir, ancak özel etkinliklerden hatıra yapmak için asla daha az eğlenceli değildir - bu kameraları sık sık düğün masalarının üzerinde gördük.

Burada monitör yok, bu nedenle sonuçlar biraz öngörülemez ve iç mekanda çekim yaparken kesinlikle flaşa ihtiyacınız olacak - ancak fotoğraf çekmek için telefonunuzu kullanmaktan kesinlikle daha tuhaf. Buradaki en büyük satış noktalarından biri, hem kameranın hem de ilgili filmin satın alınabilirliğidir - çok fazla gezi olmasa bile, bir hevesle birini seçin.

Yakın zamanda piyasaya sürülen bu model, özelleştirilebilir deklanşör düğmeleri, otomatik pozlama ve anlık selfie modu ile birlikte gelir ve onu şimdiye kadarki en şık ve taşınabilir sürüm haline getirir.

En iyi anlık kamera: Fujifilm Instax SQ1

(Resim kredisi: Fujifilm)

5. Fujifulm Instax Square SQ1

Giriş seviyesi Kare baskılı anlık kamera

Satın alma nedenleri
+ Doğu kullanımı + Büyük film + Harika tasarım + Selfie modu BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 98,77 £ Amazon'da 99 £ görüntüle Currys PC World'de görüntüle99,99 John Lewis & Partners'ta görüntüleyin

Instax Square SQ1, Fujifilm'in anlık kamera serisine en son eklenen üründür. Bu yepyeni, minimalist, kullanıcı dostu kamera, Instax Mini benzerlerinden 1.5 kat daha büyük kare formatlı anlık baskılar oluşturur.

Tüm dünyadaki anlık fotoğrafçılık hayranları için tasarlandı ve mükemmel fotoğraflar çekmeyi daha da kolaylaştırmak için Otomatik Pozlama ve Tek Dokunuşla Selfie Moduna sahip. Deklanşöre basıldığında ortam ışığı seviyesini otomatik olarak algılar ve deklanşör hızını ve flaş çıkışını aydınlatma koşullarına göre optimize eder.

SQ1, küçük Instax Mini baskıları kullanmaz, daha büyük Instax Square baskıları kullanır. Bu, kompozisyonunuzla yaratıcı olmanız için size daha fazla alan sağlar ve bir grup özçekimine daha fazla yüz sıkıştırmanıza olanak tanır.

En iyi anlık kamera: Lomo’Instant Square

6. Lomo’Instant Meydanı

Bir Kickstarter vizyonu hayat buluyor - ilk tamamen analog Instax kare formatlı kamera

Teknik Özellikler
Lens: 45mm (eşdeğeri) f / 10 Film Türü: Instax Square / Instax Mini Vizör: 'Gerçek görüntü vizör' Monitör: Yok
Satın alma nedenleri
+ Hem Instax Square hem de Instax Mini + Mod aralığını kullanın
Kaçınılması gereken nedenler
-Hantal-Tahmin edilemeyen sonuçlar BUGÜN EN İYİ FIRSATLAR £ 62,30 Amazon'da görüntüle 62,30 £ Amazon'da görüntüle 69,30 £ Amazon 6 Amazon müşteri incelemelerini görüntüle

Lomo, donanımını Kickstarter aracılığıyla üretime sokmak için para toplama eğiliminde ve sadık bir hayran ordusu piyasada iyi bir kamera, lens ve aksesuar yelpazesi alıyor. En sonunculardan biri, Instax Square formatını kullanan tamamen analog bir kamera (üzgünüm, önizlemesiz) olan Lomo’Instant Square.

Akıllıca, ek bir arka kısım da vardır, bu da Mini formatını da kullanabileceğiniz anlamına gelir. Katlanabilir körük tasarımı alışılmadık bir yöndedir, ancak kimse duvar çiçeği olarak bir Lomo satın almaz. Bir dizi farklı mod vardır, ancak özünde büyüleyici sonuçlar üreten otomatik bir kameradır.

En iyi anlık kamera: Fujifilm Instax Square SQ10

7. Fujifilm Instax Square SQ10

Bu dijital / analog hibrit ile filmi boşa harcamanıza gerek yok

Teknik Özellikler
Lens: 28,5 mm (eşdeğeri) f / 2,4 Film Türü: Instax Kare Vizör: Yok Monitör: 3 inç, 460k nokta
Satın alma nedenleri
+ Dijital olarak yedeklenen çekimler + Kare biçimi harika
Kaçınılması gereken nedenler
-Dijital kalite düşük-BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 108,99 £ Amazon'da görüntüle 108,99 £ very.co.uk'de görüntüle 139,99 £ Littlewoods'ta görüntüle 153 Amazon müşteri yorumu

Yuvarlak kenarı, ancak kutulu görünümü ile SQ10 tam olarak cep dostu değildir, ancak bu listede bulunan diğerlerine kıyasla oldukça şık görünmeyi başarır. Bu bir karma dijital ve analog kameradır, bu da aslında dahili yazıcıya sahip bir dijital kamera olduğu anlamına gelir - bu birkaç nedenden dolayı iyidir. İlk olarak, filminizi (ve paranızı) boşa harcamadan önce çekiminizi gerçekten yazdırmak istediğinizden emin olabilirsiniz ve bu, ihtiyacınız olması durumunda çekiminizin dijital bir yedeğini verir.

Baskılar eğlenceli ve ilginç olsa da, içindeki sensörün sadece 3,7 megapiksel olması, eski akıllı telefonları anımsatan (yani o kadar da harika olmayan) dijital çekimlere yol açıyor. Instax'ın görünümünü beğendiyseniz, ancak daha yüksek kaliteli dijital çekimler istiyorsanız, aynı filmi kullanan ancak istediğiniz herhangi bir kameradan (telefonunuzla) baskı almanıza izin veren Instax Square yazıcıya bir göz atın.

En iyi anlık kamera: Polaroid Originals OneStep 2

8. Polaroid Orijinaller OneStep 2

Bu retro esintili Polaroid Originals ile zamanda geriye bir adım atın

Teknik Özellikler
Lens: Film Türü: Polaroid Orijinaller 600 Film Vizör: Basit optik bulucu Monitör:: Yok
Satın alma nedenleri
+ Farklı film paketleri mevcuttur + Retro stil
Kaçınılması gereken nedenler
-Pahalı film-Hantal gövde BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI120 £ Mr Porter İngiltere'de görüntüleyin135,99 £ Amazon'da Görüntüleyin£ 140 Mr Porter İngiltere'de görüntüleyin314 Amazon müşteri değerlendirmesi

Bu basit kamera, çoğumuzun sevgiyle hatırladığı klasik Polaroidlere geri dönüyor. Şu an dışında, pili şarj etmek için bir USB portu gibi bazı modern kıvrımlara sahip. Bu kameranın maliyeti oldukça ucuz olsa da, Polaroid Originals filmi kesinlikle öyle değil - ve neredeyse öngörülemezlik ve dengesizlik ayrıcalığı için suçlanıyormuşsunuz gibi geliyor.

Bazıları bunun çekiciliğin bir parçası olduğunu söyleyebilir, ancak bunun gibi bir kameranın tuhaf yönlerini öğrenirken ciddi nakit parayla ayrılmaya hazır olun. Buna değer, üretebildiği ilginç çekimler ve bunlardan birini elinizde tutan nostaljinin yanı sıra sağlar. Daha fazla eğlence için farklı renkli film paketlerini (altın, gümüş ve parlak renkler dahil) alın.

En iyi anlık kamera: Lomo Instant Automat Glass

9. Lomo Anında Otomat Camı

Atışların doğru çıkacağına dair bir inanç sıçraması gerekecek

Teknik Özellikler
Lens: 21 mm eşdeğeri f / 4,5 Film Türü: Instax Mini Vizör: Küçük optik bulucu Monitör: Yok
Satın alma nedenleri
+ Uygun fiyatlı + Otomatik operasyon
Kaçınılması gereken nedenler
-Tahmin edilemeyen sonuçlar-Yenilik çok yakında BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 179 Amazon'da görüntüleyin

Lomo’nun Instant serisinden bir diğeri de çekimlerinizin kalitesini artırmak için iyi bir cam lense sahip olan Automat Glass'tır. Bu tamamen analog bir kamera, bu nedenle, her zaman popüler olan Instax mini formatını kullanarak çekimlerin - çoğu zaman - doğru çıkacağına dair bir inanç sıçramanız gerekecek.

Bu, bu listedeki en uygun fiyatlı kameralardan biridir, ancak küçük formatlı film, dikkatli olmazsanız hızla dikkat çekebilir - yine de, tam otomatik işlemle, bu, dabble yapmaktan hoşlananlar için kullanımı çok kolay bir kameradır. anlık fotoğrafçılıkta.

En iyi anlık kamera: Polaroid Snap Touch

10. Polaroid Snap Touch

Şık bir tasarım, ancak bir çekmecede bitebilir

Teknik Özellikler
Lens: 28 mm (eşdeğeri) f / 2,8 Film Türü: ZINK Vizör: Yok Monitör: Yok
Satın alma nedenleri
+ Ucuz gövde + Ucuz film
Kaçınılması gereken nedenler
-Vizör yok-Instax veya Polaroid filmden daha düşük kalite BUGÜN EN İYİ FIRSATLAR £ 88.99 Amazon'da görüntüle 88.99 £ Amazon'da görüntüle 88.99 £ Amazon 220 Amazon müşteri incelemelerini görüntüle

Polaroid adıyla ticaret yapmak, ancak eski Polaroid ile hiçbir ilgisi olmayan Snap'in birkaç başka şeyi var. Her şeyden önce şık tasarımdır. Manyetik lens kapağı ve kavisli kenarlar gibi bir dizi hoş dokunuş var.

Orijinal Polaroid Snap'in aksine, burada, duds yazdırmamayı seçerek resimlerinizi önizleyebileceğiniz, dokunmaya duyarlı bir ekran var. Ucuz bir kamera için şaşırtıcı olmayan bir şekilde, ekran kalitesi düşük tarafta. ZINK, Instax ve Polaroid'den çok daha ucuzdur, ancak diğer tarafta, baskıların kalitesi daha düşüktür ve burada listelenen rakipler kadar cazibeye sahip değildir.

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın