Close

En iyi ütü 2020: en iyi buharlı ütüler ve en iyi buhar jeneratörleri

En iyi buharlı ütüyü mi arıyorsunuz - yoksa büyüyün ve en iyi buhar kazanlı ütüyü satın alın? Kimsenin bu şekilde ütü yapmaktan hoşlandığından emin değiliz, ancak yapmanız gerekiyorsa, mümkün olduğunca keskin ve net bir şekilde yoldan çekilmesini istersiniz. Bu yüzden EN İYİ ütü istiyorsun, kahretsin.


Keskin görünmek isteyen günümüzün modern beyefendisi veya hanımı için güvenilir demirleri yardım etmeye hazır. Modern ütü şık, güçlü ve ya çok sayıda açıklanamayan düğme ve düğme ile süslenmiş ya da tamamen eksiktir, çünkü ütü sizin için her şeyi yapar.

Ev eşyaları popüler bir ürün kategorisidir, bu nedenle tercih ettiğiniz kırışık yok edicinizden biraz para tasarrufu yapmanız olasıdır. Ve zaten sahip olunacak çok sayıda indirim var - en iyisini, her gün binlerce perakendecide fiyatları kontrol ederek en iyi şekilde bulacaksınız.düz testfiyatlar ve bitmiyorbuharlamakötü bir satın alma üzerine.

Buharlı ütü Siber Pazartesi fırsatları

Kırmızı sıcak bir demir anlaşması istiyorsanız,En iyi Siber Pazartesi fırsatlarıseni bekler. Orada buhar. Veya, muhtemelen daha iyi bir fikir, şu anda en yüksek fiyatlar için aşağıdaki satın alma kılavuzumuzdaki fiyat widget'larına bakın.

Bekle, buhar jeneratörü nedir?

Buhar, bir kırışıklığın baş düşmanıdır, bu nedenle parmaklarınızın ucunda ne kadar çok buhar varsa, görev o kadar kolay olur.


Buhar jeneratörleri, bataklık standart ütülerle aynı şekilde çalışır, yalnızca çok daha güçlüdür ve bu nedenle büyük miktarlarda çamaşırları ütülemek için daha hızlı, daha kolay ve daha verimlidir.

Standart bir ütüden farklı olarak, bir buhar jeneratörü, bir su haznesi, kazan ve bir uzun kauçuk hortum aracılığıyla hafif bir ütüye bağlanan bir pompa içeren bir üniteden oluşur.


Bileşenlerin bu şekilde ayrılması, buhar jeneratörlerinin çok daha büyük hacimlerde sürekli yüksek basınçlı buhar üretmesine ve çoğu durumda zorlu kumaşlar ve ağır kırışıklıklar için muazzam derecede güçlü buhar takviyeleri üretmesine olanak tanır. Örneğin, sıradan veya bahçe ütülerinin dakikada yaklaşık 55 gram sürekli buhar püskürttüğü durumlarda, iyi bir buhar jeneratörü, 120 g / dk ile 165 g / dk arasında boşaltma kapasitesine sahiptir. Çamaşırlarınıza buhar püskürtme söz konusu olduğunda, en iyi buhar üreteçleri, kısa bir kırışık düzleştirme patlamasında 280 ile 600 g arasında buhar çıkışı sağlayabilir.

Bununla birlikte, buhar jeneratörlerinin bir takım dezavantajları vardır. Ütülerden daha pahalıdırlar, ısınmaları üç dakika kadar sürer ve taban üniteleri oldukça ağır ve hantaldır ve ideal olarak buhar jeneratörüne özgü bir ütü masası üzerinde kullanılması gerekir (Brabantia mükemmel bir sağlam model yelpazesi üretir ). Ayrıca buhar ana üniteden ütüye pompalanırken bir vızıltı sesi çıkarma eğilimindedirler.


Bununla birlikte, düzenli olarak çok fazla çamaşırla uğraşıyorsanız, bir buhar jeneratörü kesinlikle hayatı çok daha kolay hale getirecektir. Açıkçası, sadece düğünler ve cenazeler için gömlek ütülerseniz, bunlar biraz fazla olabilir, bu durumda, bogstandart bir buharlı ütü sizin için cihazdır.

Sizin için en iyi ütü nasıl alınır

Kısa cevabı mı istiyorsunuz? En sevdiğiniz çevrimiçi perakendecinizde Philips PerfectCare serisine gidin ve karşılayabileceğiniz birini alın.

Çok fazla giysi ütülerseniz, gerçekten iyi bir buharlı ütü için daha fazla ödeme yapmak, bence iyi harcanan paradır. Mümkün olan en büyük su haznesine sahip olanı arayın ve sert su bölgesinde yaşıyorsanız, ya filtrelenmiş ya da damıtılmış su kullanın ya da etkili bir kireç çözme işlevi olan bir ütü arayın.

Otomatik algılama teknolojisine sahip modern ütüler de harika bir seçimdir. Bu, farklı kumaşlar için doğru sıcaklığı ayarlama konusunda endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir. Philips bu konuda liderdir.


Kırışıklık giderme konusunda gerçekten ciddiyseniz, ancak çok yorucu saatler ayırmak istemiyorsanız, bir buhar jeneratörü sizin için olabilir. Daha pahalıdır, hacimli ve ısınması daha uzun sürebilir, ancak işin çoğu kolunuz tarafından değil buharla yapıldığından, kullanımı neredeyse hiç zahmetsizdir - ürkütücü çamaşır yığınları için idealdir.

Bu yıl satın almak için en iyi buharlı ütüyü veya buhar kazanlı ütüyü arıyorsanız, daha fazla aramanıza gerek yok. Kablosuz harikalardan tam anlamıyla yerli sihirbazlara kadar her şeyi toparladık ...

Sırayla satın alabileceğiniz en iyi buharlı ütüler ve en iyi buhar üreteçleri

En iyi buharlı ütü

en iyi buharlı ütü 2020: Philips Azur Elite GC5039 / 30Pingtwitter Best Buy logosu

1. Philips GC5039 / 30 Azur Elite

Bugün satın alabileceğiniz en iyi ütü

Teknik Özellikler
Temel özellikler: tek sıcaklık, otomatik buhar, kolay kireç çözme Güç: 3.000 watt Tank kapasitesi: 350ml Sürekli buhar: 75 g / dk Şok buhar: 260 g
Satın alma nedenleri
+ Yanmaz ütüleme teknolojisi + Mükemmel buhar fonksiyonları + Kullanımı kolay
Kaçınılması gereken nedenler
-Hiçbiri, gerçekten BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 109,99 Amazon'da Görüntüleyin pdt.tradedoubler.com/click pdt.tradedoubler.com/click £ 130 John Lewis & Partners'ta görüntüleyin

Philips, ödüllü buhar jeneratörlerinde kullandığı çığır açan OptimalTEMP teknolojisinin aynısını uygulayarak bu heyecan verici yeni modelle ütülemeyi yeni zirvelere taşıyor.

Bu son derece güçlü ütüde herhangi bir sıcaklık ayar kadranı bulamazsınız çünkü buna ihtiyaç duymaz. Bunun yerine, ister ağır kot ister ince ipek olsun, ne ütülerseniz ütüleyin, sıcaklığı akıllıca optimize eder. Gerçekten de, bu teknoloji o kadar şaşırtıcı derecede parlak ki, ütüyü hassas kumaşların üzerinde yüzüstü bırakabilirsiniz ve yanmaz veya iz bırakmaz. Evet arkadaşlar: Artık yakılmış şifon felaketleri yok. Phew.

Azure Elite ayrıca üç buhar modu ile birlikte gelir: DynamiQ, Max ve Ionic. DynamiQ, ütünün hareketini algılamak için bir hareket sensörü kullanır ve durduğu anda buharı kapatır, ütü tekrar hareket ettiğinde devam eder. Bu, 350 ml'lik tankta su tasarrufu sağlar ve musluğa gitme sayısını azaltır. Max ayarı önerdiği gibidir - yoğun kırışıklıkları düzleştirmek için tam sabit bir patlama. Ionic, 'daha hijyenik ütüleme için gümüş iyonları açısından zengin' aralıklı patlamalar, ne anlama gelirse gelsin sağlar. O modu pek kullanmadım.

Spesifik olarak, bu ütü, sektör lideri 75g / dakika sabit buhar ve sh * t gerçek olduğunda etkileyici bir 260g şok buhar sağlar. SteamGlide taban, kumaşların üzerinde son derece kolay bir şekilde kayar.

Kullanışlı bir kireç önleme sistemi, rahat bir tutacak ve üç metrelik bir kablo eklediğinizde piyasadaki en modern ve pratik ütüye sahip olursunuz.

en iyi buharlı ütü 2020: BOSCH SENSIXX’X TDA3020GB

2. Bosch Sensixx’x TDA3021GB

En ucuz buharlı ütü

Teknik Özellikler
Anahtar özellikler: Hassas uç, kolay kireç çözme Güç: 2.800 watt Tank kapasitesi: 320ml Sürekli buhar: 40 g / dk Şok buhar: 180 g
Satın alma nedenleri
+ Oldukça uygun fiyatlı + İyi buhar çıkışı
Kaçınılması gereken nedenler
-Kablo bilekte takılıyor-Biraz tıknaz görünümlü BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 54.99 Amazon 359 Amazon müşteri incelemelerinde görüntüleyin

Fiyat ölçeğini Philips makinelerine indirmek, oldukça korkunç bir şekilde yazılmış Sensixx'x'tir. İyi bir pazarlıktır ve biraz daha az ütüleyenler veya sadece yakacak daha az parası olanlar için idealdir. Ama bakmak o kadar da çekici değil.

Sensixx’x oldukça çabuk ısınır ve hassas uçlu kolay kayan CeraniumGlissée taban ve en asi kumaşların bile hafif çalışmasını sağlayan 40 g / dak sürekli buhar çıkışına sahiptir. Ve çok uzak bir kırışıklığa ulaşırsanız, 180g artırma düğmesini basılı tutmanız yeterlidir ve üç kez düzleştirecektir. Aynı zamanda, doldurulması kolay 320 ml su haznesi ve pullu çıkıntıları uzak tutmak için mükemmel bir üç aşamalı kireç önleme sistemi ile birlikte gelir.

Bu 2.800 watt'lık model elde çok ağır gelmez ve tutacağı oldukça küçük olmasına rağmen kullanımı genellikle kolaydır, bu da üç metrelik güç kablosunun ele sürttüğü anlamına gelir ki bu biraz rahatsızlık verir; Ellerin büyükse belki farklı bir model düşünsene ahbap.

En iyi buhar jeneratörü

en iyi buhar jeneratörü 2020: Philips PerfectCare Elite Buhar Jeneratörü GC9630 / 20Pingtwitter Best Buy logosu

3. Philips PerfectCare Elite Buhar Jeneratörü GC9630 / 20

En iyi buhar jeneratörü

Teknik Özellikler
Temel özellikler: tek sıcaklık, otomatik buhar, kolay kireç çözme Tank kapasitesi: 1,8 litre Sürekli buhar: 135 g / dk Şok buhar: 470 g
Satın alma nedenleri
+ Yüksek basınçlı buhar + Süper ütü
Kaçınılması gereken nedenler
- BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARINI ısıtmak için birkaç dakika sürer pdt.tradedoubler.com/click pdt.tradedoubler.com/click£ 293,89 Amazon'da Görüntüle £ 329,99 Amazon'da Görüntüle 616 Amazon müşteri incelemeleri

Bu, Elite Plus ve Elite Silence ile karşılaştırıldığında biraz soluk ama daha eski ve oldukça ucuz Philips buhar kazanlı ütü hala müthiş bir performans sergiliyor. Ağır, 1,8 litrelik su haznesi, uygun bir yüksek basınçta 120 g / dk buhar pompalar. Kombinasyonun demir kısmı, pompanın ağır ve iş gibi olduğu kadar hafif ve zariftir, bir hava hokeyi diski gibi kıyafetlerin üzerinde süzülür. Düğmeyle çalışan 470 g şok buhar çoğu kırışıklığı düzeltmek için yeterlidir.

Philips PerfectCare sistemi, sıcaklık ayarını değiştirmek zorunda kalmadan ipekten kot pantolona kadar her şeyi düzleştiren (kotları ütülememelisiniz, ama benim kaymamı alırsınız) sıcaklık kontrolü içermez.

Daha da sihirli bir şekilde, ütüyü herhangi bir kumaşın üzerinde yüzüstü bırakabilirsiniz - ipek bir gecelik bile - ve bir şekildeyanmayacak. Bu yazar aslında bunu denedi ve ben hala evliyim.

Philips'in etkili Easy De-Calc Plus kireç çözücü işlevini ekleyin ve bu sorunsuz operatörün yıllarca macunsuz kalacağından emin olabilirsiniz. Oldukça pahalıdır, ancak ödediğinizin karşılığını alırsınız. Philips serisine yapılan daha yeni eklemelerle karşılaştırıldığında, bir çalma hissi veriyor.

en iyi buhar jeneratörü 2020: PHILIPS PERFECTCARE COMPACT GC7808 / 40

4. Philips Perfectcare Kompakt GC7808 / 40

En ucuz buhar jeneratörü - çoğu insanın ihtiyaçları için yeterli

Teknik Özellikler
Anahtar özellikler: tek sıcaklık, otomatik buhar, kompakt Tank kapasitesi: 1,5 litre Sürekli buhar: 120 g / dk Şok buhar: 280 g
Satın alma nedenleri
+ Tek sıcaklık ayarı + Kompakt
Kaçınılması gereken nedenler
-Sıcaklığa ulaşmak için birkaç dakika sürer-Sabit rezervuar-Marjinal olarak daha ağır el ünitesi BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI pdt.tradedoubler.com/click pdt.tradedoubler.com/click£ 200 Amazon'da Görüntüle £ 200 Currys PC World'de Görüntüle

En iyi noktaların çoğunu elinde tutan bir şirketin bulunduğu bir Pingtwitter özellik kılavuzu, drone pazarının dışında nadir görülen bir durumdur, ancak konunun basit gerçeği, şu anda Philips piyasadaki en iyi ütüleri ve buhar jeneratörlerini çok uzağa üretiyor olmasıdır. . Bu toplamda diğer iki Philips buhar kazanlı ütü modeline çoktan övgüler verdik ama - atlarınızı tutun - işte üçüncü sırada geliyor. Ve doğrudan buhar kazanlı ütü listemizin en üstüne çıktı.

Bu yüksek fiyatlı Kompakt model, daha pahalı ve daha yüksek özelliklere sahip ahır arkadaşlarından birkaç alanda farklılık gösterir, ancak neredeyse aynı derecede verimli ve birçok yönden günlük ütüleme işleri için çok daha pratiktir. Aynı boyutta olmasına rağmen, el ünitesi diğerlerinden biraz daha ağırdır (yaklaşık 0.8kg'ın aksine 1.2kg), ancak o kadar da zor değildir. Ayrıca, sökülemeyen rezervuar 1,8 litre yerine 1,5 litre su tutuyor ve hem sürekli buhar hem de artırma çıktıları biraz daha düşük, ancak yine de eldeki iş için yeterince yetenekli. En önemlisi, tüm paket ortalama bir ütü masası beşiğine oturacak kadar küçüktür - diğer buhar jeneratörleriyle güvenle yapamayacağınız bir şey.

Philips buhar jeneratörlerinin ve ütülerin çoğunda olduğu gibi, bu model de ister ağır kot ister ince ipek olsun, tüm kumaş türleri için tek bir sıcaklık ayarı kullanan OptimalTemp teknolojisine sahiptir. Sistem o kadar mükemmel bir şekilde ayarlanmıştır ki, ana ünitenin kızağını kullanmak zorunda kalmadan ütü ünitesini yüzü aşağı bakacak şekilde ütü masası üzerinde güvenle bırakabilirsiniz. Söylemeye gerek yok, ütü bir süre kullanılmadığında otomatik olarak kapanacaktır.

Bir buhar kazanlı ütüyü denemeye hevesliyseniz, ancak büyük bir tomar üflemek ya da oldukça geniş bir saklama alanını bir kenara bırakmak istemiyorsanız, bu pukka pink ürünü tam size göre.

En iyi seyahat demir

en iyi buharlı ütü 2020: Russell Hobbs Steam Glide Travel Iron 22470

(Resim kredisi: Russell Hobbs)

5. Russell Hobbs Steam Glide Seyahat Ütü

En iyi seyahat demir ve küçük bir tatil arkadaşı

Teknik Özellikler
Anahtar özellikler: Seyahat kullanımı için kompakt Güç: 760 watt Tank kapasitesi: 80 ml Sürekli buhar: Belirtilmedi Şok buhar: Yok
Satın alma nedenleri
+ Küçük ve paketlenebilir + Ucuz
Kaçınılması gereken nedenler
-Tam boy demir kadar verimli değil, tabii ki

Bu kompakt seyahat modeli çok fazla bagaj alanı kaplamaz ve sadece çantaya özel olarak atılan T-shirtlerinizi iyileştirmek için büyük olasılıkla bir yığın bulaşık bezine benzeyecektir.

Paslanmaz çelik taban, değişken buhar çıkışı, sıcaklık kontrolü, su püskürtme işlevi, küçük bir 80 ml su haznesi ve manuel olarak çalıştırılan çift voltaj anahtarı (110v - 240v) ile birlikte gelir, böylece Dünya gezegenindeki herhangi bir ülkede kullanılabilir. Tamam, bu ütüyle rekor sürede bir yığın çamaşırın içinden geçemeyeceksin, ama güzelce preslenmiş bir veya iki gömlek için gerektiğinde çok fazla toparlanıyor.

Bir haftadan daha uzun bir süredir tatil yapıyorsanız veya bir iş gezisindeyseniz ve konferans toplantısında parlak ve biraz açık görünmeniz gerekiyorsa, bu boyutta küçük bir seyahat demirci günü kurtarabilir. Cips kadar da ucuz.

en iyi buharlı ütü 2020: Tefal Ultimate Pure FV9845

(Resim kredisi: Tefal)

6. Tefal Ultimate Pure FV9845

Yerleşik kireç filtreli etkileyici performans

Teknik Özellikler
Anahtar özellikler: kireç filtresi, Durilium Airglide Autoclean taban, büyük su tankı Güç: 3.100 watt Tank kapasitesi: 350 ml Sürekli buhar: 60 g / dk Şok buhar: 260 g
Satın alma nedenleri
+ Leke önleyici kireç filtresi + Güçlü buhar püskürtme
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ İNDİRİMLERİ 109 £ Amazon'da görüntüle

Sahneyi hayal edin… Bir düğüne gitmek üzeresiniz ve en sevdiğiniz gömleği - muhtemelen tek gömleğinizi - ütü masasının üzerinde hazır bulundurun. Ayıracak dakikalarınız var, bu yüzden buharlı ütünüzü açın, gömleğin üzerine yerleştirin, buhar tetiğini çekin ve - kutsal sedef - ön tarafa bir kireç fışkırtıyor. Hepimiz oradaydık. Pekala, Tefal'deki zeki gövdeler, bu saçma tuhaflığı, bu şık ütüye bir MicroScale filtre takarak çözmüş gibi görünüyorlar, bu da buhar odasındaki tüm tortuların% 100'ünü tabana ulaşmadan önce yok ediyor. Bunu çok seviyoruz.

Ultimate Pure, 60 g / dk sürekli buhar, Philips Azure Elite uyumlu 260 g / dk buhar püskürtme, büyük doldurma delikli 350 ml su haznesi ve leke azaltıcılı şık Durilium Airglide taban gibi başka harika özelliklere de sahiptir. Önceki modellere göre% 33 daha fazla kayma sağladığı söylenen paladyum kaplama. Tam olarak% 33 daha pürüzsüz olduğundan emin olamayız, ancak buzun üstündeki bir hokey diski gibi kumaşın üzerinden süzüldüğünü biliyoruz.

Buharlı ütülerin çoğu gibi, Ultimate Pure da düşük ısıdan (ipekler ve diğer hassas çamaşırlar için) kanlı sıcağa (kırışık keten) kadar uzanan, kullanımı kolay bir kayan sıcaklık ölçeğine sahiptir. Yoluna koyduğumuz her şeyi, bir buharlı silindiri düzleştirme becerisiyle aştı. Tüm bölümlerde mükemmel olmasına rağmen, bu oldukça ağır bir şeydir, bu nedenle kol kası bölümünde biraz güçsüzseniz bunu aklınızda bulundurun.

en iyi buharlı ütü 2020: Philips Azur GC4567 / 86

(Resim kredisi: Philips)

7. Philips Azur GC4567 / 86

Güç istediğinizde ağırlık istemediğinizde mantıklı bir uzlaşma

Teknik Özellikler
Anahtar özellikler: otomatik sıcaklık kontrolü, otomatik kapanma Güç: 2.600 watt Tank kapasitesi: 300ml Sürekli buhar: 50 g / dak Şok buhar: 250 g
Satın alma nedenleri
+ Bazı Philips Azurlar kadar ağır veya maliyetli değil + Aynı mükemmel buhar özellikleri BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 46,69 Amazon'da görüntüleyin

Evet, bu başka bir Philips, ancak bunun nedeni Philips çok iyi ütüler yapmasıdır: Yıllardır Good Housekeeping Institute’un en iyi satın almalarının beğenisine hükmettiler ve müşterilerden sürekli olarak mükemmel yorumlar topladılar. Ve biz. Azur, şu anki favorimiz olan Azur Elite'in biraz video oyunu-y tasarımını paylaşıyor, ancak gücü biraz düşürüyor ve sonuç olarak biraz daha ucuza mal oluyor.

Elite kadar çılgın değil ama 250 g şok buhar, kırışıklıkları gidermek için 50 g / dak buharlama ve 2.600 w ısıtma elemanıyla hala güçlü bir şekilde çiçek açıyor. Ancak, önemli ölçüde daha hafiftir: Elite'in iki artı kilosuna kıyasla 1,5 Kg.

İnce bir çerçeveye sahipseniz veya çok iyi bir tutuşa sahip değilseniz, bu ağırlık farkı, daha uzun ütüleme seansları sırasında konfor söz konusu olduğunda çok şey ifade eder. Daha az ağırlık, onu gerçekten kırışık giysiler üzerinde biraz daha az etkili hale getirir, ancak bunun değerli bir değiş tokuş olduğunu düşünüyoruz.

en iyi buharlı ütü 2020: Funky Iron

(Resim kredisi: Funky Appliance Company)

8. Funky Demir

Jivers için en iyi retro buharlı ütü

Teknik Özellikler
Anahtar özellikler: 1950'lerin tarzı, büyük su deposu Güç: 2.400 watt Tank kapasitesi: 450 ml Sürekli buhar: 45 g / dk Şok buhar: Yok
Satın alma nedenleri
+ Nostaljik stil + Üç konumlu buhar seçici + Büyük su haznesi
Kaçınılması gereken nedenler
-Testteki en hafif model değil - Oldukça pahalı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 59,30 Amazon'da görüntüle 79,99 £ Amazon'da görüntüle 79,99 £ Amazon'da görüntüle 84 Amazon müşteri yorumu

İsmi itibariyle korkak, doğası gereği korkak, bu güncellenmiş evde yetiştirilen retro kumaş baskı makinesi tartışmasız tahtadaki en çarpıcı ütülerden biridir vemükemmel seçimSmeg ve Dualit hayranları veya gerçekten de 50'li yıllardan hoşlananlar için.

Bununla birlikte, iyi kalitede bir demirden bekleyeceğiniz hemen hemen her şeyle birlikte geldiği için her şey içerikten ziyade şık değildir. Buhar püskürtme işlevi yoktur, ancak 45 g / dk sürekli buhar çıkışı, en zorlu ağır kotlar için bile yeterince geniştir. Oldukça kullanışlı bir şekilde, nazikten şofbene kadar üç sürekli buhar çıkış ayarına sahiptir.

1.3 kg ağırlığındaki Funky elde ağırdır, ancak şükür ki seramik tabanı buz üzerindeki patenler gibi kumaşlara doğru uzanmaktadır, bu yüzden itmek yeterince kolaydır. Aynı zamanda 450 ml'lik büyük bir su haznesine, oldukça uzun üç metrelik bir güç kablosuna ve temel bir kendi kendini temizleme özelliğine sahiptir. Tabanı bir ütü masasının yüzeyine yerleştirmek için kullanılan ücretsiz ısıya dayanıklı silikon ped, düşünceli bir ektir.

Funky Iron, üç yeni perspeks benzeri yüzey seçeneğiyle sunulur - Gül Altın, Soluk Mavi ve Gri - ve soğanlı şekli kordonun saklama için etrafına sarılmasını imkansız hale getirse de ütüleme görevlerini zahmetsizce gerçekleştirir. Tahtadaki en ucuz ütü de değil.

Oh, ve ilgilenirseniz, Funky Appliance Company bir dizi uyumlu su ısıtıcısı ve tost makinesi de üretir.

en iyi buharlı ütü 2020: Breville PressXpress VIN339-01

9. Breville PressXpress VIN339-01

En ucuz buharlı ütü - ve bu GERÇEKTEN ucuz

Teknik Özellikler
Temel özellikler: kolay doldurma haznesi Güç: 2.800 watt Tank kapasitesi: 400ml Sürekli buhar: 40 g / dak Şok buhar: 180 g
Satın alma nedenleri
+ Büyük su haznesi + Doldurması kolay
Kaçınılması gereken nedenler
-Kumaşlarınızı bilmeniz gerekecek Bugünün en iyi Breville PressXpress VIN339-01 fırsatları Amazon'a göz atın

Uygun fiyatlı 2800 watt PressXpress, aynı seviyede ısıyı dağıtırken düz çelikten daha kaygan olan geniş bir seramik taban kullanır. Aynı zamanda gömleklerin omuz bıçaklarının etrafında ve bluzlarda vb. Pilelerin arasında gezinmek için iyi olan hassas bir uca sahiptir.

Asılsız kırışıklıklar için 40 g / dk sabit buhar oranı ve çok perişan olmayan 180 g buhar atışı sağlar ve ayrıca takım elbise, elbise ve perdelerin düzleştirilmesi için dikey olarak da kullanılabilir.

Daha pahalı modellerin aksine, keten, pamuk, yün, sentetikler, ipek gibi tüm olağan şüphelilerin bulunduğu eski bir dünya sıcaklık kadranı var. Üstte özellikle dokunsal olmayan, kayan bir buhar gücü düğmesi, buhar püskürtme ve ince püskürtme için düğmeler var. Çoğu modern ütü gibi, kendi kendini temizleme işlevi vardır.

Son olarak, her yere su sıçratmadan ütülerini doldurmakta güçlük çekenler, bu modelin devasa, endüstri lideri, 400 ml'lik rezervuarı akan bir musluktan veya geniş kenarlı camdan doldurmanıza olanak tanıyan ekstra geniş açıklığını çok beğeneceklerdir. Güzel dokunuş.

Philips PerfectCare Elite Plus GC9682 / 86

10. Philips PerfectCare Elite Plus GC9682 / 86 Buhar Jeneratörü

En iyi buhar jeneratörü çubuğu yok - ama biraz daha pahalı

Teknik Özellikler
Anahtar özellikler: tek sıcaklık, otomatik buhar, kolay kireç çözme Tank kapasitesi: 1,8 litre Sürekli buhar: 165 g / dk Şok buhar: 600 g
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel yanma önleme teknolojisi + Büyük buhar çıkışı + Otomatik buhar kontrolü
Kaçınılması gereken nedenler
-Bir ütü için çok para Bugünün en iyi Philips PerfectCare Elite Plus GC9682 / 86 fiyatları 449,99 £ Amazon'da Görüntüleyin pdt.tradedoubler.com/click pdt.tradedoubler.com/click £ 450 John Lewis & Partners'ta görüntüleyin

Bu havalı bakır renkli model, Philips serisindeki en pahalı modeldir. Elite ile aynı büyük, çıkarılabilir, 1,8 litrelik su haznesine ve aynı mükemmel Easy De-Calc Plus kireç çözücüye sahiptir.

Bununla birlikte, sürekli olarak daha yüksek basınçta 165 g / dk buhar pompalar, ardından daha büyük bir patlamaya ihtiyaç duyduğunuzda düğmeye iki kez dokunmak, İzlanda geysir oranlarında sektör lideri 600 g'lık bir artış sağlar.

Tüm PerfectCare modellerinde olduğu gibi, bu üst düzey seçenek, tabanın ısısını kontrol etmek için şirketin dahiyane OptimalTEMP teknolojisini kullanır, böylece bir sıcaklık kadranı ile oynamaya gerek kalmadan narin pamuktan ağır pamuğa geçiş yapabilirsiniz.

Bu sistem o kadar dikkat çekicidir ki, en sevdiğiniz ipek gömleğinizin üzerinde kirli bir delik açmadan ütüyü yüzüstü bırakabilirsiniz. Söylemeye gerek yok, diğer birçok üretici artık yetişmek için kendi tek sıcaklık teknolojisini kullanıyor, ancak Philips sistemi en iyisi olmaya devam ediyor.

Buhar, ütünün ne zaman ve ne kadar hızlı hareket ettiğini algılayan ve buhar basıncını buna göre ayarlayan Philips'in DynamiQ sensör sistemi kullanılarak otomatik olarak düzenlenir.

Tek başına sadelik, bu havalı, fütürist ve fevkalade verimli modelin kesin bir çak bir beşlik olmasını garanti ediyor. İstenen yüksek fiyattan hoşlanıp hoşlanmayacağınız size kalmış.

en iyi buharlı ütü 2020: JML Phoenix Gold Pro Digital

(Resim kredisi: JML)

11. JML Phoenix Gold Pro Dijital

Yeterli güce sahip, yüksek fiyatlı demir

Teknik Özellikler
Anahtar özellikler: Dahili pompa tahrikli buhar jeneratörü, büyük su deposu, döner güç kablosu Güç: 2.000 watt Tank kapasitesi: 400 ml Sürekli buhar: 44 g / dk Şok buhar: Yok
Satın alma nedenleri
+ Çok iyi buhar çıkışı sağlar + Ekstra büyük su tankı
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ KAMPANYALARI Amazon'a göz atın

Bu güçlü yeni JML modeli, jüri renk şemasında kalmasa da, fiyat için iyi bir şekilde belirlenmiş. Reklam ilanına göre, buharı pompayla çalışan bir buhar jeneratörü tarafından üretiliyor ve gerçekten de son derece iyi bir sürekli buhar gücü yarattığını itiraf etmeliyiz. Aslında, dakikada 44 gramla, normdan çok daha iyi. Su haznesi de çoğu buharlı ütüden daha büyüktür ve bu daha az doldurma anlamına gelir.

Bu ütünün kullanımı çok kolaydır, çünkü yalnızca dijital olarak kontrol edilen üç ısı ayarı vardır: pamuk / keten, yün / ipek ve naylon. Aynı zamanda seramik bir taban, döner bir güç kablosu sistemi, perdeler, mobilyalar ve elbise düşürme için dikey buharlama ve çok iyi bir kendi kendini temizleme kireç önleme işlevi vardır. Yatay konumda sol yüzü aşağı bakacak şekilde 30 saniye sonra ve dikey konumda bırakılırsa sekiz dakika sonra otomatik olarak kapanır.

Phoenix, testimizde çok iyi sonuçlar verdi, ancak bir buhar püskürtme düğmesi görmeyi çok isterdik. Ayrıca, buhar düğmesinin hemen altındaki tutamağın üstünde bulunan ısı seçici düğmeleriyle ilgili bir sorun yaşadık. Özetle, farkında olmadan yanlışlıkla sıcaklıkları değiştirmeyi çok kolay bulduk. Bunu hiçbir şekilde bir anlaşmayı bozucu olarak görmeyiz, ancak teçhizatınızda biraz eliniz varsa, akılda tutulması gereken bir şeydir.

en iyi buhar jeneratörü 2020: Braun CareStyle 5 IS 5022

12. Braun CareStyle 5 IS 5022 Buhar Jeneratörü

Philips'e mükemmel buhar jeneratörü alternatifi

Teknik Özellikler
Temel özellikler: bir sıcaklık seçeneği, 3D BackGlide taban Tank kapasitesi: 1,4 litre Sürekli buhar: 120 g / dk Şok buhar: 340 g
Satın alma nedenleri
+ Uygun fiyatlı + Ultra pürüzsüz BackGlide Taban + Tek sıcaklık seçeneği
Kaçınılması gereken nedenler
-Bulut el ünitesi-Küçük su deposu BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 199,03 Amazon'da görüntüleyin 147 Amazon müşteri incelemeleri

Braun CareStyle 5 buhar jeneratörü, Philips PerfectCare serisi kadar çekici veya etkili olmasa da, orta yığın çamaşırlar ve hassas giysiler için mükemmeldir - biraz daha ucuzdur, akılda tutulur.

Bu model, Philips modellerinde olduğu gibi, her kumaş için doğru sıcaklığı ayarlamak için akıllı bir tekstil koruma sistemi kullanan bir iCare modu ile birlikte gelir. Ve bu, teoride, artık yanmış hassasların olmadığı anlamına gelir.

Ancak buradaki belki de en kullanışlı yenilik, ütünün ileri veya geri hareket ederken kumaşların üzerinde gezinmesine olanak tanıyan pürüzsüz, eğimli bir arka bölümden oluşan kaygan Eloksal kaplamalı 3D BackGlide tabandır. Ve bu, özellikle bluzlar ve ince, kolayca kırışan tişörtler gibi daha hafif giysileri ütülerken artık ters takılma ve toplanma anlamına gelmez.

Bu buhar jeneratörü iki dakikada kayda değer bir sürede ısınır, ancak oldukça küçük 1,4 litrelik bir rezervuarla birlikte gelir ve kablo saklama özelliği yoktur. Ayrıca, el ünitesinin tasarımı, süper şık Philips modellerine kıyasla o kadar eski moda görünüyor ki, elinize her yaklaştığınızda gözünüzü korkutabilirsiniz.

En iyi el tipi buharlı pişirici

en iyi buharlı ütü 2020: FRIDJA F10 HANDHELD GARMENT STEAMER

13. FRIDJA F10 EL GİYSİ BUHARLAŞTIRICI

Portatif kırışık giderme için en iyi el tipi buharlayıcı

Teknik Özellikler
Anahtar özellikler: elde taşınır, taşınabilir Güç: 1.500 watt Tank kapasitesi: 260 ml Sürekli buhar: N / A Şok buhar: N / A
Satın alma nedenleri
+ Taşınabilirlik + Pratiklik
Kaçınılması gereken nedenler
-Pahalı-Kablo biraz fazla kısa BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 79,99 £ Amazon'da görüntüleyin 87 £ Amazon'da görüntüleyin 93,13 £ Amazon'da görüntüleyin

Bu portatif el vapuru, seyahat eden iş adamları veya bir otelde ütü ödünç almaya çalışan herkes için mükemmeldir. Senaryoyu biliyorsun. Ya başka bir misafir var olan tek demiri çoktan yakaladı ya da size ödünç verebilecekleri ütü, büyük büyükannenizin kullanmış olabileceği bir şeye benziyor. Ve sonra ütü masasını, hiç kimsenin kullanmadığı yatağın ucu ile zorunlu yazı masası arasındaki küçük boşluğa yerleştirmeye çalışmanın zahmeti var.

Açıkçası, bu ürünün ağır bir şekilde kırışmış, elde tutulan tişörtüm üzerinde fazla etki bırakacağını hiç beklemiyordum, ancak sıcak metal plaka kumaşa dokunmadan bile tüm kırışıklıkları gidermediyse tüylerimi havaya uçurdu. Bunu da çok hızlı bir şekilde ve önemli miktarda buhar üretmeden yaptı; kesinlikle ortalama ütünüzün gayzer benzeri patlaması gibisi yoktur.

Hafif Fridja'nın ısınması yaklaşık 45 saniye sürer ve 14 dakikaya kadar sürekli buharlama sağlayabilir. Sistemin tamamı bir el ünitesi, 260 ml su haznesi, düz plastik yaka sertleştiricisi, katlanabilir bir elbise askısı, narinler için yumuşak kumaş koruyucu ve hepsini içine koymak için hoş bir kadife kese içerir. Küçük bir deha hareketiyle, ayrıca ana su deposu yerine herhangi bir standart plastik içecek şişesini kullanmanıza izin veren yerden tasarruf sağlayan bir adaptör ile birlikte gelir.

Bunun ne kadar iyi çalıştığına rağmen, 100 sterlinlik talep fiyatı, dahil olan tüm plastikler göz önüne alındığında biraz dik görünüyor; AC kablosu da biraz daha uzun olabilir. Bununla birlikte, takım elbise, gömlek, etek ve bluzlarla çok sayıda iş tabanlı seyahat yaparsanız, bu küçük, son derece paketlenebilir paket sizi zor bir durumdan kurtaracaktır. Sonuçta, yatırımcı toplantısına kim oluklu bir korkuluk gibi görünmek ister?

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın