Close
  • Ana
  • /
  • Koşma
  • /
  • Koşu için en iyi ceketler: Yağmur yağdırırken yağmuru da dışarıda tutun

Koşu için en iyi ceketler: Yağmur yağdırırken yağmuru da dışarıda tutun

Geçmişin paketinden uzak bir dünya, koşu için en yeni su geçirmez ceketler, ne kadar çalışırsanız çalışın ve koşullar ne kadar kötü olursa olsun rahat ve kuru kalmanıza yardımcı olmak için son derece yüksek teknoloji seviyelerine sahiptir.

Kuşkusuz Gore-Tex 60'larda icat edildi - ancak kumaş teknolojisi o zamandan beri önemli ölçüde ilerledi ve daha yüksek nefes alabilirlik seviyeleri, gökyüzü açıldığında koşmayı sonsuz derecede daha rahat hale getirdi.

  • En iyi koşu ayakkabıları: tüm yeteneklere sahip erkekler ve kadınlar için yol koşu eğitmenleri ile yola hükmedin
  • En iyi koşu saati: koşu, spor salonu, egzersiz, bisiklet ve yürüyüş için en iyi fitness saatleri
  • En iyi çalışan kulaklıklar: spor salonu, koşu ve spor için en iyi egzersiz tomurcukları

Koşu için en iyi ceket nasıl seçilir?

Koşucular için su geçirmez ceketler, sıralı kapüşonlar, fermuarlar ve ceplerle ultra hafif kabuklardan ağır hizmet tipi dış giyimlere kadar çeşitli seçenekler ve ağırlıklarda sunulur. Bu ceketlerin tümü, nemin çatlaklardan içeri sızmasına izin vermeden su geçirmez koruma sağlamak için bantlanmış veya sızdırmaz dikişler içerir.

Su geçirmez koşu ceketlerinin çoğu, ağırlığı azaltmak için 2 veya 2,5 katmanlı bir yapı kullanır. Çoğunda su geçirmezliği artıran dayanıklı su itici (DWR) kaplı dış kumaş bulunur. Gore Shake Dry gibi bazıları su geçirmez tabakayı elementlere maruz bırakarak bu tabakayı terk etti. Ceketi mükemmel bir şekilde su geçirmez ve nefes alabilir hale getirir, ancak dayanıklı olmaktan uzaktır.


Satın almadan önce ceketleri çalıştırmayı denemeye veya web sitelerindeki beden bilgilerine dikkat etmeye değer çünkü bunlar oldukça zayıf çalışıyor. Onuncu Ultra'nızı yapan bir ceylansanız harikadır, ancak biraz daha fazla kereste taşıyorsanız o kadar kullanışlı değildir. Vücuda yakın kesilmiş bir tane seçin, çünkü bu, antrenman sırasında rüzgarda dalgalanmayı ve rahatsız edici hışırtıları önleyeceğiniz anlamına gelir.

Sırayla en iyi su geçirmez koşu ceketleri

En iyi su geçirmez koşu ceketleri 2020: The North Face Flight FutureLight Ceket(Resim kredisi: North Face)

1. The North Face Flight FutureLight Ceket

Paranın satın alabileceği en iyi su geçirmez koşu ceketi.

Teknik Özellikler
Malzeme:% 52 Naylon,% 40 Polyester,% 8 Elastan Dokuma 90g / M² FUTURELIGHT
Satın alma nedenleri
+ Su geçirmez + Nefes alabilir + Hışırdayan
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI PAHALI280 REI.com'da görüntüle 280 REI.com'da görüntüleAmazon'u kontrol edin

North Face'den North Face Flight FutureLight Ceket Satın Alın


North Face'in Futurelight kumaşı başlangıçta su filtreleme sistemlerinde kullanılan bir nanospinning tekniği olarak geliştirildi. Eşsiz düzeyde nefes alabilirlik ve rahatlık vaat eden inanılmaz derecede zekice şeyler, su geçirmez giysiler, hatta iyi şeyler, herkesin bildiği gibi kötüdür. Aynı zamanda perflorokarbon içermez - bu nedenle bu ceketten kanser riski yoktur - ve herhangi bir kalınlıkta üretilebilir, böylece koşarken ultra hafif veya dağcılık için süper dayanıklı olabilirsiniz.

The North Face, Flight ceketi ile şaşırtıcı derecede yumuşak, merhametle hışırtı içermeyen, sadece 250 gr ağırlığında bir tasarım üretti. En hafif değildir, ancak dayanıklı, geri dönüştürülmüş bir dış katman ile bir iç astar arasına sıkıştırılmış su geçirmez membran ile giymek olağanüstü rahattır.

Aynı zamanda şaşırtıcı derecede nefes alabilir, bir koşu sırasında fermuarını açmak zorunda olmadığımız noktaya kadar, bu terli gözden geçiren için bir ilk ve çabayı artırdığımızda aşırı nemli hissetmeden kararlı bir şekilde su geçirmez kaldı. TNF iddiası Futurelight'ın 1,5 ft & sup3; / dakika geçirgenlik derecesi vardır. Su geçirmez ve nefes alabilen çoğu kumaş yalnızca 0,07 ila 0,09 ft & sup3; / dakika arasında performans gösterir. Temel olarak, herhangi bir normal koşucuya sorun ve ısındıktan sonra çıkarılması gerekmeyen rüzgar ve su geçirmez bir ceket için kolunuzu çekeceklerdir.

Klorofil Yeşili örneğimiz kesinlikle dikkat çekti, ancak daha güvenli bir gece koşusu için her ikisi de 360 ​​derecelik yansıtıcı şeritlerle daha sakin bir siyah olarak da mevcuttur. Pahalıdır ve özellikle küçük bir boyuta sığmaz, ancak bu ceket, son teknoloji kumaş teknolojisinin mükemmel bir parçasıdır.


En iyi su geçirmez koşu ceketi: Gore R7 Shake Dry

(Resim kredisi: Gore)

2. Gore R7 Kuru Shake

Koşu için en iyi hafif ceket.

Teknik Özellikler
Ağırlık: 118 gram (büyük) Malzeme: Dış yüzey -% 100 GORE-TEX membran, Kabuk destekleyici -% 100 Poliamid
Satın alma nedenleri
+ Ultralight + Neredeyse anında kurur
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok dayanıklı değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI299,95 ABD doları Rekabetçi Bisikletçi'de Görüntüle 299,95 ABD doları Backcountry.com'da görüntüleyinAmazon'u kontrol edin

Gore'dan Gore R7 Shake Dry Satın Alın

Sadece 120 gr ağırlığında ve jean'inizin cebine sığacak kadar küçük olan dikkat çekici derecede hafif bir ceket. Teknoloji kumaş markasının bugüne kadarki en nefes alabilen seçeneği olan Gore-Tex SHAKEDRY'nin sadece iki katmanından yapılmıştır. Ancak tipik su geçirmez ceket yapısıyla doğrudan çelişen Gore, yüz kumaşını terk ederek ağırlığı azaltmaya ve su geçirmez membranı elementlere maruz bırakmaya yardımcı oldu. Sonuç, suyun asla doymadığı anlamına gelir, sadece yüzeyde boncuklanır ve ya yuvarlanır ya da hızlı bir sallama ile çıkarılabilir, dolayısıyla adı.

G7, korkunç bir sağanak yağışta uzun vadede rüzgarı ve yağmuru dışarıda tuttu ve suya doymadı. Sonuç olarak, içeride% 100 yağmur suyu kalmadı, ancak ısınırken biraz terlemeye başladı. Koşullar için muhtemelen biraz abartılıyız, ancak bir çöp torbasında eğitim almış gibi hissetmek istemiyorsanız, minimum katmanlamayı tavsiye ederiz. Bu kadar su geçirmez bir şey sadece ÇOK nefes alabilir.

Katmanlamadan bahsetmişken, lütfen uyarın, Gore R7 Shake Dry son derece sıkı bir oturuşa sahiptir. Bu, herhangi bir dalgalanmayı azaltmaya yardımcı olur ve hışırtıları en aza indirir (bu iyidir, ancak Kuzey Yüzü Futurelight kadar etkileyici değildir). Kapüşon ayrıca rahat ve düzgün bir şekilde elastiktir ve çoğu mevcut olandan önemli ölçüde daha az tahriş eder, ayrıca gece koşusu için çok sayıda yansıtıcı şerit vardır ve manşetler uzun kol katmanlarını yerinde tutmak için kasıtlı olarak sıkıdır.

Mümkün olan en hafif kiti talep eden ciddi koşucular için bir yatırım parçası. Eğer bu sizseniz, ıslak ve rüzgarda nasıl performans gösterdiğini seveceksiniz, ancak bir uyarı, kumaş üst tabakasını çıkarıp su geçirmez membranı açığa çıkararak, kayışlar gibi bir sırt çantasıyla giyecek kadar sağlam değil. performansı mahvedecek.

En iyi su geçirmez koşu ceketi: Kalenji Waterproof Trail Koşu Ceketi

(Resim kredisi: Kalenji)

3. Kalenji Suya Dayanıklı Trail Koşu Ceketi

Yağmurlu koşular için en uygun fiyatlı ceket.

Satın alma nedenleri
+ Süper değer + Düzgün su geçirmez
Kaçınılması gereken nedenler
-Siz bir züppe markasınız-Uzun Ömür BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Decathlon'dan Kalenji Su Geçirmez Deneme Koşu Ceketi satın alın

100 £ 'dan daha düşük bir fiyata düzgün bir su geçirmez ceket bulmakta zorlandık, ancak sonra sürekli olarak Decathlon'un altında olduğunu hatırladık ve dualarımız cevaplandı. Bu çok değerli tasarım, tamamen bantlanmış dikişlerle birlikte 10.000 mm su geçirmezlik derecesi ile etkileyici bir şekilde tasarlanmıştır. Bu, önde gelen cadde markalarının kışlık koşu ceketlerinden önemli ölçüde daha iyidir.

Tasarım aynı zamanda gösterişli renk lekeleri veya küçültecek garip şekiller olmadan da uygun şekilde şıktır. Yağmurun yüzünüzde toplanmasını önleyen sivri, sıkı oturan, elastik kapüşonlu, iyi düşünülmüş ince bir şekil. İki cep temel ihtiyaçlarınızı karşılar, biri ceketi paketlemek istediğinizde ceketi saklamak için iki katına çıkar.

Ayrıca etkileyici bir şekilde rüzgar geçirmezdir ve serin günlerde iyi bir ekstra katman oluşturur. En nefes alabilen tasarım olmasa da, bize plastik bir torbaya hapsolmuş gibi hissetmemize yetecek kadar hava sirkülasyonu sağladı. Tek endişemiz, su yalıtımının yalnızca beş yıkama için derecelendirilmiş olmasıdır, bu nedenle performansı korumak için biraz Nikwax yıkama işlemine yatırım yaptığınızdan emin olun.