Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • Ahşap, metal ve plastiği kesmek için en iyi dekupaj testeresi 2020

Ahşap, metal ve plastiği kesmek için en iyi dekupaj testeresi 2020

İster bir mutfak lavabosu, ister karmaşık bir kesim kalıbı gerektiren bir tahta parçası veya ikiye dilimleme gerektiren bir metal levha olsun, iş için tek bir alet var: mütevazı, elde taşınan dekupaj testeresi.


Ahşap işçiliği öğretmeninin en iyi arkadaşı ve Craft, Design & Technology düzenli, eğrileri ve karmaşık şekilleri ahşaba kesmek ve ayrıca doğru bıçakların takılı olduğu sürece daha karmaşık sac metal işlerinin üstesinden gelmek için idealdir.

Tüm elektrikli aletlerde olduğu gibi, bir dekupaj testeresine ne kadar çok harcarsanız, o kadar uzun süre dayanır ve üstesinden gelebileceği iş o kadar büyük olur.

  • Pingtwitter'ün DIY hub'ı matkaplardan tutkal tabancalarına kadar ihtiyacınız olan tüm araçlara sahiptir

En iyi yapboz nedir

Çoğu Ryobi aracı gibi, RJS750-G yapboz da harika bir kittir. Bu sadece 500W'lık bir testeredir, ancak ergonomisi ve doğruluğu göreceli güç eksikliğini telafi eder.

En iyi yapboz nasıl alınır

Dekupaj testereleri, hem ahşabı hem de metali daha derin ve daha hızlı kesebilen daha güçlü ve pahalı ürünlerle fiyat ve kapasite açısından çılgınca farklılık gösterir.


Buna ek olarak, çoğu model, kesimlerin agresifliğini veya düzgünlüğünü kontrol eden ayarlanabilir bir hareket özelliğine sahipken, daha pahalı modellerde yerleşik hız kontrolü, tutarlı bir finiş için doğru bıçak hızını koruyacaktır.

Diğer pek çok alet gibi, modern dekupaj testeresi artık kablosuz varyantlarda mevcuttur, bu da onları çok daha taşınabilir ve zorlu yerlerde kullanımlarını kolaylaştırır, ancak pillerin doldurulmasına ve sınırlı çalışma sürelerine sahip olmasına güvenirler.


Son olarak, süper temiz bir yüzey için kesme hattını talaş ve tozdan arındıracak bir toz üfleyici, LED ışıklar, kesme kılavuzları ve kolay bıçak değiştirme sistemi dahil olmak üzere bazı modellerde bulunan ek özellikleri dikkate almaya değer.

Sırayla en iyi dekupaj testereleri


1. Ryobi RJS750-G

Ev yapımı için en iyi yapboz

Teknik Özellikler
Ağırlık: 2.34kg Maks. Kesme kapasitesi: 75mm Güç çıkışı: 500W
Satın alma nedenleri
+ Son derece hassas + Ergonomik tasarım + Kolay bıçak değişimi
Kaçınılması gereken nedenler
-Aşırı güçlü değil -GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI biraz küçük hissedebilir Amazon 61 Amazon müşteri incelemesine göz atın

Ryobi, ince tasarımı ve işaretli çizgilere bağlı kalmanıza yardımcı olmak için tozdan kurtulan entegre üfleyici sayesinde bu dekupaj testeresinin 'tüketici pazarındaki en görünür kesim çizgisine' sahip olduğunu iddia ediyor.

Bu iddiaya yorum yapmayacağım çünkü denemedimheryapboz piyasada, ancak acemilerin bile temiz kesimler oluşturmasına yardımcı olmak için düzgün bir aşağı açılır plastik kesim kılavuzu sunan, oldukça hassas bir ahşap dilimleyici olduğunu söyleyeceğim.

Söz konusu kesme kılavuzunun kullanımı biraz zor olabilir ve sık sık araya girebileceğini fark ettim, ancak çıkarılabilir. Öyleyse kaldır onu, tavsiyem olur.

Ünitenin kendisi en güçlü değildir ve ahşap yüzeyleri yalnızca 75 mm'ye kadar kesebilir, ancak kapsamlı kullanımdan sonra bile elde hafif ve rahat hissederek bunu telafi eder.


Biraz daha fazla çok yönlülük arayanlar, Ryobi'nin 'hepsine uyan tek boyut' Lityum-iyon pil paketlerini kullanan ve duvar prizi ihtiyacını ortadan kaldıran One + sürümünü de kontrol etmelidir.

2. Makita BJV180RFE

En iyi akülü dekupaj testeresi

Teknik Özellikler
Ağırlık: 2.8kg Maksimum kesme kapasitesi: 135mm Güç çıkışı: 18V
Satın alma nedenleri
+ Akülü dekupaj testerelerinin babası
Kaçınılması gereken nedenler
-Baba ucuz değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon 15 Amazon müşteri yorumlarını kontrol edin

Pille çalışan dekupaj testereleri genellikle biraz güçsüzdür, ancak yeterli paranız varsa her zaman kurallarda bir istisna vardır. Makita'nın dekupaj testeresi, pille çalışan aletin taşınabilirliğini, birinci sınıf bir kablolu rakipten bekleyeceğiniz türden bir performansla harmanlamayı başarır.

Öne çıkan özellikler arasında, düşük görüş senaryolarında kullanım için yerleşik bir iş ışığı, 22 dakikalık hızlı şarj süresi ve profesyonel şantiyelerde gerekli olan hem ahşap hem de çelikte kesme derinliği bulunmaktadır.

3. Ozito 400W JSW-4000U

En iyi bütçe yapbozu

Teknik Özellikler
Ağırlık: 2kg Maks. Kesme kapasitesi: 55mm Güç çıkışı: 400W
Satın alma nedenleri
+ Uygun fiyatlı ama iyi inşa edilmiş
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok basit -Metal için o kadar iyi değil

Parmağınızı dekupaj dünyasına mı daldırıyorsunuz? Nefret etme ihtimaline karşı çok fazla para harcamak istemiyor musun? Bu Ozito modeli, daha pahalı rakiplerin bazı süslü cihazlarından yoksundur, ancak işi bankayı bozmadan yapar.

Değişken hız seçimi, parçalanma veya işaretli bir çizgide gezinme riski olmadan doğru ve karmaşık kesimleri tamamlamayı kolaylaştırırken, ayarlanabilir pabuç (0 - 45 derece) tamamlanan zorlu işleri bile görür.

Bunun da ötesinde, kapsamlı kesme görevleri için bir kilit düğmesi ve çalışma sahasındaki toz ve döküntülerden kurtulmak için bir elektrikli süpürge adaptörü vardır.

4. Guild Değişken Hızlı Yapboz

En iyi ultra ucuz dekupaj testeresi

Teknik Özellikler
Ağırlık: 2.8kg Maksimum kesme kapasitesi: 100mm Güç çıkışı: 550W
Satın alma nedenleri
+ Büyük değer + Fiyata göre güçlü
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok basit, gerçekten de BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Guild'in sunduğu elektrikli aletlerden her zaman sessizce etkilenmişimdir, çünkü onlar bankayı bozmazlar, ancak daha pahalı rakipleri utandırma eğiliminde olan güçlü özelliklere sahiptirler.

Bu büyük canavar, maksimum 100 mm ve 10 mm derinlikte çeliği kesebilirken, kauçuk yumuşak tutamak ve yerleşik titreşim önleme teknolojisinin dişlerimizi sallamadan aleti uzun süre kullanmamıza izin verdiğini bulduk. dışarı.

Üç değişken hız modu biraz cimri görünebilir ve kesme kılavuzu oldukça basittir, ancak işi yapar ve alet, minimum fiyatı dikkate alarak çok iyi inşa edilmiş hisseder.

  • Yeni başlayanlar için en iyi bütçe araçları

Bosch PST 18 Li

En uygun fiyatlı, kablosuz dekupaj testeresi

Teknik Özellikler
Ağırlık: 1.6kg (pilsiz) Maksimum kesme kapasitesi: 80mm Güç çıkışı: 18V
Satın alma nedenleri
+ Hafif ve taşınabilir
Kaçınılması gereken nedenler
Sınırlı pil ömrü ve güç BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Kullanılabilirliği en üst düzeye çıkaran ancak biraz homurtu olmayan bir pille çalışan teklif olan Bosch PST, hem hafif hem de son derece taşınabilir, ancak sınırlı pil ömrü ve sığ metal kesme derinliği ile rahatsız edebilir.

Bununla birlikte, aletin kendisi son derece iyi inşa edilmiştir ve uzun süreler boyunca kullanımı rahattır; entegre kesme kılavuzu ve bıçak koruyucusu temiz sonuçlar almayı kolaylaştırır.