Close
  • Ana
  • /
  • Fitness Teknolojisi
  • /
  • En İyi Kettlebell 2020: Tüm vücudunuzu çalıştırmak için en iyi rekabet ve eğitim kettlebell'leri

En İyi Kettlebell 2020: Tüm vücudunuzu çalıştırmak için en iyi rekabet ve eğitim kettlebell'leri

Muhtemelen yerel spor salonunuzun köşesinde sessizce duran renkli kettlebell'leri izlediniz veya çevrimiçi olarak en iyi kettlebell'leri satın almayı bekliyor olabilirsiniz. Ağzı olmayan ağır çaydanlıklar gibi görünebilirler, ancak kettlebell'ler aslında flaba karşı mücadelede çok güçlü bir araçtır.


Belki de bir tanesini evinizde savurmaktan hoşlanıyorsunuz.en iyi ev spor salonu? O zaman ev için en iyi kettlebell'lerden başka bir şey istemeyeceksiniz.en iyi dambılen popüler seçim olmaya devam ediyor, ancak su ısıtıcılar, farklı kas gruplarınızı farklı şekillerde çalıştırarak bunlara ideal bir muadildir. Kırılgan zemin kaplamalarınız veya alçak tavanlarınız varsa dikkatli olun, tüm söylediğimiz bu.

Neden bir kettlebell almalı?

Bu geniş kulplu küçük eğlence paketleri, yoğun bir kardiyo egzersizinin verdiği ek zevkle sağlam kas geliştirme direnci sunar ve doğru kullanılırsa, uzun bir spor rutini tek bir kısa, terli sallanan seansa yoğunlaştırabilir - bunu deneyinkettlebell tam vücut egzersizibize inanmıyorsan

Biraz uzak geliyor mu? Amerikan Egzersiz Konseyi, düzenli kullanıcıların yalnızca güç kazanımlarından değil, aynı zamanda aerobik kapasitede, dinamik dengede ve hepsinden önemlisi, çekirdek gücünde çarpıcı bir artıştan fayda sağladığını kanıtlayan kettlebells üzerine bir araştırma yaptı.

en iyi kettlebell


(Resim kredisi: Getty Images)

Sizin için en iyi kettlebell nasıl seçilir

Halterlerin aksine, kettlebells alışmak biraz zaman alabilir. Yaralanmayı önlemek için spor salonunuzda doğru formda tavsiye almaya kesinlikle değer. Bununla birlikte, bir kez ustalaştıktan sonra, kettlebell fitness rejiminizde düzenli bir elyaf haline gelecektir.

Bu kompakt ağırlıklar, en küçük odalara bile sığacak kadar küçüktür ve egzersiz programlarının çoğu için yalnızca bir kettlebell gerekir; bu, kendi evinizin rahatlığında, bir onluktan daha az bir süre için yağ yakma eğitiminin tadını çıkarabileceğiniz anlamına gelir. home kelimenin tam anlamıyla bir kediyi sallamak için yeterli alana sahiptir (not: bunu anlamak için aslında bir kediyi sallamayın).


Kettlebell dünyasına ilk kez girenler, kiloları hafifletmeli çünkü kanlı şeyi başınızın üzerine kaldıramazsanız, yorucu seanslar imkansız hale gelecektir.

Bununla birlikte, cılız bir 2kg kettlebell tercih etmek, kasa iyice meydan okumak için yeterli dirençle karşılaşmadığınız anlamına gelebilir. Mümkünse, bir spor salonuna veya yerel bir spor salonuna gidin ve biri doğru hissedene kadar birkaç ağırlık deneyin.


Alanınız gerçekten kısaysa, dijital bir oyun olan JaxJox KettlebellConnect'e göz atabilirsiniz.Bowflex SelectTech Dambıl, tek bir pakette bir dizi ağırlık sunar.e

Uzun ömürlü bir ürün elde etmek için biraz daha fazla harcamak iyi bir fikirdir. Vinil çanların size birkaç sterlin kazandırdığı yerlerde, çatlama ve ayrılma eğilimli olabilirler, ayrıca daha ucuz modellerdeki sap dikişleri cızırtılı ve rahatsız edici olabilir.

Sağlam bir dökme demir kettlebell - veya daha da iyisi, düz çelik kulplu olanlar - en rahat olma eğilimindedir ve aynı zamanda bir nükleer saldırıdan kurtulacak kadar sağlamdır.

Son olarak, çandan (veya ona doğru başlığı vermek için 'pencereden') tutamaç açıklığını ve çapını da belirtmek gerekir. Daha büyük eller, bazı 'çanları tutması zor ve rahat bir şekilde önkolda bulabilir, bu da iri baş üstü baskı egzersizlerinde gereklidir.


  • Dambıl vs kettlebell

En iyi kettlebells

en iyi kettlebell: ONNIT Primal Kettlebells

(Resim kredisi: ONNIT)

1. ONNIT Primal Kettlebell

Ormana hoşgeldin

Teknik Özellikler
Mevcut ağırlık aralığı: 0,5 pood (36 lbs) - 25 pood (90 lbs)
Satın alma nedenleri
+ Güzel hazırlanmış + Çipe dayanıklı demir + Daha iyi tutuş için genişletilmiş tutamaklar
Kaçınılması gereken nedenler
-Uluslararası nakliye pahalı - Sert zeminlere zarar verebilir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin ONNIT'ten ONNIT Primal Kettlebells satın alın, 42,95 $ 'dan başlayan fiyatlar

• 42,95 $ 'dan başlayan fiyatlarla ONNIT Primal Kettlebells satın alın

ONNIT Primal kettlebell serisi kişiliğe sahiptir. Farklı ağırlık seçenekleri, farklı tür maymunları tasvir eder: küçük yarım kanlı çan, uluyan bir maymundur, en büyük, iki buçuk kanlı kettlebell ise Bigfoot'un yüzüne sahiptir.

Ama bu sadece görünüşle ilgili değil. ONNIT Primal kettlebell'ler yongaya dayanıklı demirden yapılmıştır ve bu nedenle süper dayanıklıdır. Aynı nedenden dolayı, düzgün yerleştirilmedikleri takdirde zarar verebileceklerinden sert zeminlerde o kadar iyi çalışmayabilirler.

Primal kettlebells, kavrama gücünü artırmak için daha iyi olan ve özellikle kettlebell salınımları ve dik sıralar gibi iki elle yapılan kettlebell egzersizleri için iyi olan bir 'şişman kavrama' özelliğine sahiptir. Stokta bir tane bulursanız, onları mümkün olan en kısa sürede satın almanızı şiddetle tavsiye ederiz.

en iyi kettlebell: JTX NEOPRENE COVERED KETTLEBELL

(Resim kredisi: JTX Fitness)

2. JTX Neopren Kaplı Kettlebell

En ucuz kettlebells

Teknik Özellikler
Mevcut ağırlık aralığı: 6 - 20 kg
Satın alma nedenleri
+ Uygun fiyatlı + Neopren örtü sert zeminler için iyidir
Kaçınılması gereken nedenler
-Bazı üretim tutarsızlıkları-ABD BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI'na gönderilmeyecek Amazon'u kontrol edin

JTX Fitness, en azından İngiltere'de en umut verici, gelecek vaat eden fitness ekipmanı üreticilerinden biridir. Ürünleri makul fiyatlı - kesinlikle ucuz tarafta - ancak iyi bir kaliteyi temsil ediyor ve oldukça işlevsel.

JTX neopren kaplı kettlebell'ler bunun güzel bir örneğidir. Dökme demirden yapılmıştır ve birincisi dayanıklılık ve ikincisi tutuşu iyileştirmek için harika olan kalın bir tutamakla donatılmıştır. Dökme demir gövdenin üzerindeki neopren kılıf, zeminin sağlam kalmasına da yardımcı olacaktır.

Dezavantajı olarak, kettlebells mükemmel değildir ve birçok parçada, muhtemelen kalıptan tam olarak uymayan veya kalıba tam olarak oturmayan demirin rahatsızlığa neden olabilecek küçük kusurlar bulduk. Sap üzerindeki küçük bir sivri uç, yorucu bir kettlebell salınım seansından sonra avuç içi zedelenmesine neden olabilir.

Yine de, biraz dosyalama veya düzeltme ile değiştirilemeyecek hiçbir şey yok! Ve fiyat için, bu kusurlar sadece kabul edilebilir değil, aynı zamanda bir şekilde bekleniyor. Aksi takdirde, düşünmeye devam edersiniz, yakalama nerede? Hiçbiri yok: bunlar sadece makul bir fiyata uygun su ısıtıcıları. Hikayenin sonu.

en iyi kettlebell: TRX Kettlebell

(Resim kredisi: TRX)

3. TRX Kettlebell

Kalitede sağlam

Teknik Özellikler
Mevcut ağırlık aralığı: 4kg - 28kg
Satın alma nedenleri
+ Çok iyi yapılmış + Rahat tutacak
Kaçınılması gereken nedenler
-Daha ağır olanlar nispeten pahalıdır BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin