Close
  • Ana
  • /
  • Oyuncaklar
  • /
  • En iyi çocuk masa oyunları: 5 yaşından gençlere (ve ailelere) kadar çocuklar için en iyi rekabetçi ve ortak oyunlar

En iyi çocuk masa oyunları: 5 yaşından gençlere (ve ailelere) kadar çocuklar için en iyi rekabetçi ve ortak oyunlar

Pingtwitter'ün en iyi çocuk masa oyunları kılavuzuna hoş geldiniz. Çocuklar fiziksel oyunları oynamayı severler - bazı nedenlerden dolayı onlardan büyümüş olmaları gerektiğini düşünen yetişkinlerdir. Belki de bunun nedeni, ülke genelindeki büyük marketlerde raflardaki masa oyunlarının oldukça korkunç olabilmesinden kaynaklanıyor olabilir… ama bu yüzden çocuklar için onları eğlendirecek ve meşgul edecek en iyi masa oyunlarını seçtik.


Ve şimdi evde çok daha fazla çocukla, her türden daha fazla uyarılmaya ihtiyaç duyan çocuklar için, herkesin birlikte eğlenebileceği çocuk dostu tahta oyunları için harika bir zaman - sosyal unsur önemli bir kısımdır.

Harika bir çocuk masa oyunu edinmek, süper çocukça olmak anlamına gelmez - buradaki pek çok oyunun genel listemizde olduğu konusunda büyük iddiaları vardır.en iyi masa oyunlarıve ailedeki herkes için eğlencelidir. Sadece hızlı tempolu ve çocuklar için de en iyi tahta oyunlarından biri olacak kadar basitler.

Seçtiğimiz bazı masa oyunları gerçekten de küçük çocuklar için yapılmış veya basitleştirilmiştir, ancak çoğu evrenseldir, yani herkes birlikte eğlenebilir.

Bunların hepsi, huzurlu bir öğleden sonra oyun oynamanıza yardımcı olacak ve hatta belki de pazarlığa biraz eğitim verecek. Ve çocuklarımızın tahta oyunlarına bir şans verirseniz, kendinizi kaptırmamakta zorlanacağınızı düşünüyoruz.


  • En ucuz tahta oyunları- £ 20'nin altındaki en iyi oyunlar!
  • Yeni masa oyunları- son harika yayınlar
  • En iyi iki oyunculu masa oyunları
  • Her türden en iyi oyuncaklar
  • En iyi Lego setleri

Çocuklar için en iyi masa oyunları Kingdomino

(Resim kredisi: Amazon)

1. Kingdomino

Çocuklar için en ucuz tahta oyunu

Teknik Özellikler
Önerilen yaş: 8+ ** Oyuncu: ** * 2-4 ** Oyun süresi: ** 20 dakika
Satın alma nedenleri
+ Klasik bir zekice dönüş + Renkli ve arkadaş canlısı + Tüm aile için harika BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 26,95 $ Amazon'da görüntüleyin30 ABD doları The Board Gamer'da görüntüle 37,30 ABD doları Catch.com.au adresinde görüntüleyin

Çocuk oyunları, öğrenmeyi kolaylaştırdığı için genellikle iyi bilinen geleneksel bir başlığın üzerinde bir değişiklik yapar. Öyleyse, bunun, noktalar yerine arazi türlerini eşleştirmeniz gereken bir domino türü olduğunu tahmin etmek şaşırtıcı değil. Kingdomino, bir domino elini, domino taşınızı önceden bir tur seçeceğiniz bir sistemle değiştirerek taktikleri akıllıca geliştirir. Ancak aldığınız parçanın değeri ne kadar fazlaysa, bir sonraki için dönüş sırası o kadar düşük olur. Bu ödüllü unvanı harika aile ücretlerine yükseltmek için yeterli olan basit bir strateji dilimi.


Çocuklar için en iyi masa oyunları Spy Club

(Resim kredisi: Renegade Games)

2. Casus Kulübü

Çocuklar için en iyi kooperatif tahta oyunu

Teknik Özellikler
Önerilen yaş: 10+ ** Oyuncular: ** * 2-4 ** Oyun süresi: ** 45-60 dk
Satın alma nedenleri
+ İşbirliğine dayalı harika oyun + Sizi meşgul etmek için devam eden bir hikaye + BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 69,95 $ Amazon'da görüntüleyin

Tüm oyuncuların oyunu yenmek için birlikte çalıştığı kooperatif oyunlar çocuklar için harikadır çünkü bu, kavga etmemesi veya düşmemesi (veya en azından daha azı) anlamına gelir ve Spy Club en iyilerden biridir. Renkli ipuçlarını toplayan kartlar arasında dolaştığınız ana oyun gergin ve zorludur. Ama onu yükselten şey, bağımlılık yaratan bir bütün için her oyunu daha geniş bir dedektiflik ve macera anlatımıyla sarmalayan hikaye modudur. Küçük çocuklar için biraz karmaşık ama sorun değil: yetişkinleri de eğlendirmek için yeterince ilgi çekici.


Çocuklar için en iyi masa oyunları Ice Cool 2

(Resim kredisi: Amazon)

3. Buzla Soğutma 2

Titreyen penguenlerin mükemmel, çocuk dostu bir tahta oyunu

Teknik Özellikler
Önerilen yaş: 6+ ** Oyuncular: ** * 2-4 ** Oyun süresi: ** 30-40 dakika
Satın alma nedenleri
+ BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Listeyi Boşaltın $ 51,01 Amazon'da Görüntüle

'Beceri' oyunları, çocuklarla oynarken harika bir eşittir. Küçük parmaklar ve başparmaklar genellikle daha yaşlı, daha keskin ellerden kaçan akıllıca numaralar yapabileceklerini kanıtlar. Bu, oyun kutusunun kendisinden yapılmış bir dizi odanın etrafına sallanan bir penguen parçasını ittiğiniz, hızlı ateş eden bir oyun. Kapıları hedefleyebilirsiniz, ancak duvarların üzerinden atlayan hileli atışlara da izin verilir. Oyuncuların kazanmak için balık jetonları toplamaları gerekir, bunun yerine işi balık avlayan penguenleri yakalamak olan Hall Monitor dışında. Bu devam filmi (teknik olarak ICECOOL2 olarak adlandırılır, ancak bunu gerçekten kim yazacak) selefine birkaç yeni seçenek ekliyor, ancak her ikisi de harika ve oyunları daha da eğlenceli hale getirmek için bir araya getirebilirsiniz.

Çocuklar için en iyi masa oyunları Zombie Kidz Evolution

(Resim kredisi: Scorpion Masque Games)

4. Zombie Kidz: Evrim

Devam eden bir hikayesi olan en iyi çocuk masa oyunu

Teknik Özellikler
Önerilen yaş: 7+ ** Oyuncular: ** * 2-4 ** Oyun süresi: ** 15 dakika
Satın alma nedenleri
+ Her oyun benzersiz çıkıyor + Aileler için kolay işbirliğine dayalı oyun BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 44 $ Amazon'da görüntüleyin

Bu ortak başlık süper basit bir şekilde başlıyor. Sıra size geldiğinde, zombi istilasına uğramış okulda hareket edip ya bir zombiyi tokatlayın ya da bir kapıyı kilitleyin. Tüm kapıları kilitleyin ve herkes kazanır. Ama bu son değil. Bu, 'eski' tarzı bir oyundur; bu, her oyundan sonra, son turda ne yaptığınıza bağlı olarak kopyanızı kalıcı olarak değiştiren ve sürümünüzü (ve işlerin nasıl yürüdüğünü) size özel kılan talimatları ortaya çıkaracağınız anlamına gelir. Kart bileşenlerine çıkartma eklenerek yapılır ve hangi çocuk çıkartmaları sevmez? Kampanya ilerledikçe, şık gizli zarflardan ortaya çıkan yeni kurallar ve bileşenler ekleyerek heyecan verici bir anlatıya yol açar. Kural kitabının arkasındaki zombi parçalarını bile adlandırabilirsiniz.


Çocuklar için en iyi masa oyunları Junk Art

(Resim kredisi: Pretzel Games)

5. Önemsiz Sanat

Bir tür ters Jenga gibi, tehlikeli heykeller inşa et (eğer yapabilirsen)

Teknik Özellikler
Önerilen yaş: 8+ ** Oyuncu: ** * 2-6 ** Oyun süresi: ** 30 dakika
Satın alma nedenleri
+ Anlaması gerçekten kolay + Hem aptal hem de becerikli + Kazandığında derinden tatmin edici
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok pahalı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Ice Cool 2'den daha karmaşık ama aynı zamanda daha çeşitli bir el becerisi oyunu olan Junk Art, tek bir kutuda toplanmış hayal edebileceğiniz tüm parça istifleme oyunları gibidir. Dört renkte dört farklı şekil seti ve onlarla oynanacak mini oyunları tanımlayan bir kart destesi, sonunda hayran kalacağınız heykeller yaratıyor (ayakta kaldıklarını varsayarak). Eşyalarınızı dengede tutarken geleneksel parça yığından ortak kulelere ve çılgın koltuk değiştirmeye kadar çok yaratıcılar. Bundan sonra ne olacağını asla bilemezsiniz ve aynı şekilde farklı beceri seviyelerine sahip çocuklara değerli bir meydan okuma veya zafer şansı sunarlar. Yetişmekte olan genç oyun tasarımcılarının kendi oyunlarını yaratmaları için bile boş kartlar var.

Çocuklar için en iyi masa oyunları Sushi Go

(Resim kredisi: Gamewright)

6. Sushi Go Partisi

Daha büyük gruplar için en iyi çocuk masa oyunu

Teknik Özellikler
Önerilen yaş: 8+ ** Oyuncu: ** * 2-8 ** Oyun süresi: ** 20 dakika
Satın alma nedenleri
+ Çok basit, sevimli sanat eserleri + Herkes aynı anda gidiyor + Tek kutudan birçok çeşitlilik BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI34,95 ABD doları The Gamesmen'de görüntüle38,40 $ Amazon'da Görüntüle

Bu kart çizim oyununun sevimli suşi karakterleriyle çocukları Japon yemeklerinin cazibesine dönüştürün. Size dağıtılan bir elden bir kart alın ve gerisini başkasına verin; Size yeni verilen elden başka bir kart alın ve tekrar verin; masada kartlar bitene kadar devam edin. Amaç, puan kazanmak için eşleşen suşi setleri toplamaya çalışmaktır. Çalışmasını sağlayan şey, amaçladığınız şeyi toplamanızı sağlamak için gereken hafıza ve risk yönetiminin karışımıdır - başladığınız şeyi tamamlamanız için yeterli set türünde kart var mı? Ve kartlar masanın etrafında dolanmaya başladığında, diğer herkesin ne topladığını merak etme karmaşası da artıyor. Sushi Go Party, tonlarca çeşitlilik için yeni puanlama seçenekleri eklemek için oyuna girip çıkabileceğiniz çok sayıda farklı suşi türüne sahiptir - orijinal Sushi Go aynı prensiptir, ancak tüm ekstra seçenekler yoktur ve isterseniz idealdir. çok küçük ve taşınabilir bir şey.

Çocuklar için en iyi masa oyunları The Mind

(Resim kredisi: Coiledspring Games)

7. Akıl

Çocuklara telepatik olmayı öğretmek

Teknik Özellikler
Önerilen yaş: 8+ ** Oyuncu: ** * 2-4 ** Oyun süresi: ** 15 dakika
Satın alma nedenleri
+ Gerçekten küçük ve ucuz + Sadeliğine rağmen çok komik + BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI'nı kurmak için neredeyse hiç vakit yok Amazon'u kontrol edin

Sayabilen herkese öğretebileceğiniz kadar basit, benzersiz bir ortak oyun. İyi oynamak ise başka bir konu. Sessizce oynamalısınız, bu her yerde ebeveynler için bir rahatlama olabilir, ancak yine de çok gergin. Oyuncular, birden yüze kadar uzanan bir desteden küçük bir sayı kartı eli alırlar. Ve konuşmadan veya elinizi göstermeden, herkes onları toplu olarak birer birer doğru sıraya koymalıdır. Bu kadar. Büyük, ödüllü bir hit olan çocuklar hem oyunun tadını çıkaracaklar (doğru sırayla bir dizi yakın sayı elde etmek gerçekten heyecan verici) hem de başarılı bir oyuna sahip olmanın nasıl mümkün olduğuna dair sosyal bilmeceyi çözecekler.

Çocuklar için en iyi masa oyunları Carcassonne

(Resim kredisi: Z Man Games)

8. Carcassonne

Beyni çalıştıran güzel ve dokunsal bir karo döşeme oyunu

Teknik Özellikler
Önerilen yaş: 7+ ** Oyuncular: ** * 2-5 ** Oyun süresi: ** 45 dakika
Satın alma nedenleri
+ Bir ada inşa etmek için tatmin edici + Temel kuralları takip etmek kolaydır + Pratik yapmak için birçok taktik
Kaçınılması gereken nedenler
-'Çift 'puanlamayı öğrenmek o kadar kolay değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 41,40 $ Amazon'da görüntüleyin69,99 Kogan.com'da görüntüle 69,99 Dick Smith'te Görüntüle

My First Carcassonne adlı bu karo döşeme oyununun özel bir çocuk dostu versiyonu var. Ancak bu gereksizdir, çünkü oldukça küçük çocuklar bile, 'çiftçilerle' puanlama gibi olası bir istisna dışında, tam sürümü nasıl oynayacaklarını kavrayabilirler - ancak bunu bir kenara bırakabilirsiniz. Ortaçağ Fransa'sında yollar ve kasabalar inşa ederken bu hala taktiksel sanat ve işbirlikçi sanatın eğlenceli bir dengesi. Jetonlarınızı üzerlerine yerleştirerek ve inşa edilirken karolar ekleyerek yüksek puanlı özelliklere sahip olmaya çalışıyorsunuz. Ancak dikkat: Kendi jetonlarınızı sınırlı bir tedarikiniz var, bu yüzden bitmemiş işlerde çok fazla bağlantı kurmayın, aksi takdirde hala gelecek olanı kaçırırsınız! Çocuklar buradaki görsel unsurla meşgul olmayı severler - bir yol ne kadar uzun ve kıvrımlı olursa ya da bir kasabayı ne kadar genişlerse, kazandıkları puanlar ve tamamlamak o kadar tatmin edici olur.

Çocuklar için en iyi masa oyunları

(Resim kredisi: HABA)

9. Rhino Hero Süper Savaşı

Aptalca iyi eğlence - titreyen bir kart kulesi inşa edin

Teknik Özellikler
Önerilen yaş: 7+ ** Oyuncular: ** * 2-5 ** Oyun süresi: ** 45 dakika
Satın alma nedenleri
+ Boş Liste
Kaçınılması gereken nedenler
-Bugün En İyi Fırsatlar Listesi 40,89 $ Amazon'da Görüntüle

Bu, yetişkinler de dahil olmak üzere her yaştan çocuk için muhteşem bir kart istifleme oyunudur (özellikle püskürtüldüğünde). Bir kule inşa etmek için katlanmış kartlar kullanıyorsunuz, her bir 'zemini' üstündeki her bir 'zemini' üzerlerine asmak için çileden çıkaran maymunlarla hassas bir şekilde dengeliyorsunuz. Amaç, her şeyi dengede tutmak ve yapıların devrilmesini durdurmak - ancak düşüşü başka birinin üstlenmesini sağlamak için çekebileceğiniz her türlü saçmalık var. Harika görünüyor, hızlı oynuyor ve büyüleyici bir çizgi film sanatı var.

Çocuklar için en iyi masa oyunları Ticket to Ride: First Journey

(Resim kredisi: Days of Wonder)

10. Yolculuk Bileti: İlk Yolculuk

Süper erişilebilir hale getirilmiş klasik bir oyun

Teknik Özellikler
Önerilen yaş: 6+ ** Oyuncular: ** * 2-3 ** Oyun süresi: ** 30 dk
Satın alma nedenleri
+ Öğrenmesi kolay hale getirilmiş harika bir oyun + Hayal kırıklığı olmayan eğlence
Kaçınılması gereken nedenler
-Çocuklarla büyüyemeyeceksiniz Bugünün En İyi Yolculuk Bileti: İlk Yolculuk fırsatları