Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • En iyi çim biçme makinesi 2020: kablosuz ve elektrikten benzine, robotlara ve binicilere kadar eksiksiz bir liste

En iyi çim biçme makinesi 2020: kablosuz ve elektrikten benzine, robotlara ve binicilere kadar eksiksiz bir liste

Şimdi o yaz geldi, her zamankinden daha çok, en iyi çim biçme makinesine ihtiyacınız var. Normal koşullar altında bile, yeni bir çim biçme makinesi düşünmeye başlamak için daha iyi bir zaman olamaz. Bilirsiniz: erkek kulübenizdeki çürümüş plastik ve metal yığınını değiştirmek için. Kabul edelim, bu yıl o bahçeden ÇOK ŞEY göreceksiniz, bu yüzden bakımlı olmasını isteyeceksiniz.

Şu kategorilerin her birinde en çok hangi çim biçme makinelerini sevdiğimiz ve hangilerinin en iyisi olduğu konusunda çok iyi düşündük: kablosuz, kablolu, benzinli, robot ve sürüş.

Ve işte tüm parlak ihtişamlarıyla buradalar. Bunlardan hiçbiri süslü parçalarınızı gıdıklamazsa üzülmeyin çünkü Pingtwitter dünyasında insanoğlunun bildiği her tür çim biçme makinesinde, bilmediğimiz herhangi bir roket veya nükleer tahrikli model dışında, tam bir toplama dilimi var. Çim biçme makinesinin ön tarafında pazarlık seçeneklerini de vurgulayacağız.Amazon Prime Günü.

Ayrıntılı çim biçme makinesi kılavuzlarımız, kategoriye göre:

Çim biçme makinesi Amazon Prime Day fırsatları

İleAmazon Prime GünüBu yılın Ekim ayı ortalarında, çim biçme makinelerinde önümüzdeki 6-8 ay boyunca fazla kullanmayacağınız bazı iyi fırsatlar görebilirsiniz. En iyi çim biçme makineleri söz konusu olduğunda, tüm yaz olduğu gibi, tedarik eksikliği bir sorun olabilir. Bununla birlikte, çim biçme makinesi pazarının hem daha süper premium hem de daha ucuz ucunda, yapılacak anlaşmalar olabilir.


Satın alabileceğiniz en iyi çim biçme makineleri

en iyi çim biçme makinesi 2020: Kärcher LMO 18-33Pingtwitter Ödülleri 2020

(Resim kredisi: Kärcher)

Kärcher LMO 18-33

Küçük kentsel çim alanlar için en iyi akülü çim biçme makinesi

Teknik Özellikler
Tip: Kablosuz Güç: 18v Güverte boyutu: 33cm Kesme yüksekliği: 35-65mm Çim toplayıcı: 35 litre Ağırlık: 11,3kgs Ortalama çalışma süresi: 25 dakika
Satın alma nedenleri
+ Manevra yapması kolay + Etkili kesici + Rahat gidon + Mükemmel batarya + BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u da kontrol edin

• Kärcher LMO 18-33'ü Kärcher'den satın alın


Kentsel boyutta küçük bir çim alanınız varsa ve kablosuz gitme fikrinden hoşlanıyorsanız, Teutonic basınçlı yıkama makinesi üreticisi Kärcher'in bu yeni yüksek fiyatlı modelinden daha iyi küçük bir performans bulamayabilirsiniz. Küçük 33 cm'lik kesme donanımı ve 35 litrelik çim tutucu, otlak çevresinde hızlı kıvrımlar için doğru kombinasyondur ve çok hafif olduğu için manevra yapması ve taşıması gerçekten kolaydır.

Bazı küçük bütçeli çim biçme makineleri çok iyi yapılmamıştır ve sallanan ve çok rahat olmayan ince gidonlara sahiptir. Buna karşılık, bu, hem katlanması kolay hem de elde rahat olan çok iyi bir gidon tertibatıyla birlikte gelir.


18v pilinin yapısı bir başka harika özelliktir çünkü köşeleri düşük bir yükseklikten düşürüldüğünde hasar görmesini önlemek için kauçukla kaplanmıştır. Oldukça zekice, aynı zamanda yüzde olarak kalan pil göstergesine sahip bir LCD ekrana sahip. Mümkün olduğu kadar 25 dakikalık bir çalışma süresi geçirmelisiniz.

Bu biçme makinesi son derece iyi ve neredeyse kenara kadar keser; ayrıca çimlerini azot bakımından zengin çeliklerle gübrelemeyi tercih edenler için malç yapar. Düşük voltaja rağmen motor, ultra uzun çimlere rağmen görünüşte hiçbir şeyde durmayan küçük bir titandır. Kentsel çim ustaları için en iyi seçim.

en iyi çim biçme makinesi 2020: Gtech Akülü Çim Biçme Makinesi 2.0

(Resim kredisi: Gtech)

2. Gtech Akülü Çim Biçme Makinesi 2.0

Biraz daha büyük çimler için en iyi akülü çim biçme makinesi

Teknik Özellikler
Tip: Kablosuz Güç: 48v Güverte boyutu: 42cm Kesme yüksekliği: 30-80mm Çim toplama kapasitesi: 50 litre Ağırlık: 13.5kgs Ortalama çalışma süresi: 40 dakika
Satın alma nedenleri
+ Kullanmak için bir doddle + Ultra sessiz + Şaşırtıcı derecede hafif BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

• Gtech 2.0 Çim Biçme makinesini doğrudan Gtech'ten satın alın


Daha büyük çimlere sahip kablosuz özentiler için, bu harika model tüm doğru kutuları işaretler. Tüy kadar hafif ve 42 cm'lik büyük bir kesme donanımı ve 50 litrelik dev bir çim toplayıcı ile donatılmış olan Gtech, çimleri diğer çim biçme makinelerinin çoğundan daha küçük parçalara bölen olağanüstü bir performans sergiliyor. Bunun, piyasadaki diğer çim biçme makinelerinden oldukça farklı olan Gtech’in benzersiz yarım bıçak tasarımından kaynaklanabileceğini düşünüyoruz. Motor da bahsetmeye değer çünkü hızını çimin derinliğine göre ayarlıyor. Bu nedenle, kısa bölümlerde sessizce kükrer, ancak uzun çimlere çarptığı anda motor hızı ve gürültü seviyesi artar. Bu akıllı teknoloji, çim biçme makinesinin iddia edilen 40 dakikalık çalışma süresini karşılamasına yardımcı olur.

Gidon sistemi yükseklik için ayarlanamasa da, elde hala rahattır. Ayrıca, bu boyuttaki bir model için çim biçme makinesi o kadar hafiftir ki, onu itmek ve yönlendirmek gerçek bir sıyrıktır. Söylemeye gerek yok, onu seviyoruz.

Dipnot: Bu çim biçme makinesinin popülaritesi böyledir, dünyanın çoğu kilit altındayken birini tutmakta zorlanabilirsiniz. Bununla birlikte, küçük bir kuş bize şu anda İngiltere'ye giden üç büyük nakliye konteynerinin olduğunu ve burada umarım Nisan ayı sonunda teslim edileceğini söylüyor. O zamana kadar dayanmak isteyebilirsin çünkü bu bir kraker.

En iyi çim biçme makinesi 2020: HONDA HRG 416 PK

3. HONDA IZY HRG 416 PK

En iyi benzinli biçme makinesi

Teknik Özellikler
Tip: Benzin Gücü: 145cc Güverte boyutu: 41cm Kesme yüksekliği: 20-74 mm Çim toplama kapasitesi: 42 litre Ağırlık: 28 kg Ortalama çalışma süresi: Elde yakıt olduğu sürece
Satın alma nedenleri
+ Güvenilirlik + Verimlilik + Makul fiyatlı

• Honda Izy HRG 416'yı John Lewis & Partners'tan satın alın

Bu benzinli çim biçme makinesi, geniş bir çim alanınız varsa ve biraz gürültüye ve yönünüze doğru savrulan kullanılmış yakıt kokusuna aldırış etmiyorsanız ihtiyacınız olan şeydir.

Benzinli çim biçme makineleri, özellikle uzun bir süre depolandıktan sonra mizaçlı olmalarıyla ünlüdür. Ahırda bir yıl geçtikten sonra bile ilk kez başlayacak bir benzinli çim biçme makinesi istiyorsanız, eldiveni takmak için bu model budur. Sonuçta bu bir Honda ve tarihsel olarak konuşursak, işleri nadiren ters gidiyor.

Güvenilir, çekmeli bir 145 cc Honda dört zamanlı motor ve 41 cm geniş oturma alanı ile donatılmış olan bu, çimlerinizin kablosuz veya kablolu bir model için çok büyük olduğu durumlarda ulaşılması gereken makinedir.

Izy HRG 416 kendi kendine itiş gücüne sahip değildir ancak 28 kg ağırlığındaki önemli kütlesine rağmen itmesi oldukça kolaydır. Ayrıca çoğu çim biçme makinesinden daha geniş bir kesme yüksekliği aralığına sahiptir - bowlinge yakın yeşil kısa 20 mm'den maksimum 74 mm'ye kadar. Bu arada 42 litrelik çim toplayıcı, büyük bir çimenlik parçası tutacak kadar büyüktür.

Güneşli bir yaz öğleden sonra huzuru bozmaktan hoşlananlar için yüksek fiyatlı bir seçenek.

En iyi çim biçme makineleri 2020: Robomow RC 308u Pro

(Resim kredisi: Robomow)

4. Robomow RC 308u Pro

Küçük ve orta büyüklükteki çim alanlar için en iyi robot çim biçme makinesi

Teknik Özellikler
Tip: Robot Gücü: 26v Güverte boyutu: 28cm Kesme yüksekliği: 15-60mm Çim toplama kapasitesi: Yok Ağırlık: 11,4kgs Ortalama çalışma süresi: Otomatik şarjlar arasında 60 dakika
Satın alma nedenleri
+ Küçük ila orta büyüklükteki çimler için iyi bir seçim + Parmağınızı kaldırmanıza gerek yok

• Robomow RC 308u Pro'yu John Lewis & Partners'tan satın alın

Bir adam çim biçmeye gitti ... Aslında yapmadı, onun için bir robot yaparken kıçının üstüne oturdu.

Makineleri çimlerde yukarı ve aşağı itmek ve ağır çim sepetleriyle bir ileri bir geri yürümekle uğraşmaktan hoşlanmıyorsanız, o zaman bu küçük yardımcılardan birine, gündüz ve gece kıpır kıpır kıpır kıpır kıpır kıpır kıpır kıpır kıpırdayın. çim kalıcı olarak bir golf sahası gibi görünür.

Otonom çim biçme makinelerinin panteonunda Robomow RC 308u Pro, tartışmasız bir kazanan. Evet, kuşkusuz çimeninizin çevresine bir tel döşemek ve küçük bir şarj istasyonu kurmak için yıllar harcamanız gerekiyor, ancak bu bir kez yolun dışına çıktığında, basit bir yelkenciliktir. Robomow, 70-90 dakikalık bir doldurma için şarj üssüne dönmeden önce yolundaki her şeyi bir seferde 70 dakikaya kadar keserek çim boyunca zikzak çizecek. Sonra tekrar tekrar ortaya çıkar ve… resmi alırsınız.

Bu özel model sadece 28 cm'lik küçük bir kesme alanına sahiptir, bu nedenle maksimum 1.500 metrekareye kadar olan çimler ve 20˚'yi (veya% 36) aşmayan eğimler için uygundur. Buna Robomow uygulamasıyla da kumanda edebilirsiniz, böylece başka bir biraya uzanmaktan başka hiçbir zaman şezlongdan ayrılmak zorunda kalmazsınız. Zengin, tembel bahçe mokasenleri için mükemmel seçenek.

En iyi çim biçme makineleri 2020: Bosch AdvancedRotak 650

(Resim kredisi: Bosch)

5. Bosch AdvancedRotak 650

Daha büyük çimler için en iyi kablolu elektrikli çim biçme makinesi

Teknik Özellikler
Tip: Kablolu Güç: 1.700w Güverte boyutu: 41cm Kesme yüksekliği: 25-80mm Çim toplama kapasitesi: 50 litre Ağırlık: 16kgs Ortalama çalışma süresi: Sonsuz
Satın alma nedenleri
+ Kenara kadar keser + Rahat tutamaklar + Yaprakları da toplar + Kilise faresi kadar sessiz

• Bosch AdvancedRotak 650'yi Amazon'dan satın alın

Yakında bir güç kaynağı olan orta ila büyük boyutlu bir bahçeniz varsa - veya elinizde uygun bir uzatma kablosu varsa - Bosch'un bu güvenilir amiral gemisi kesicisini düşünün. Geniş 41 cm'lik kesme donanımı, tek seferde çok fazla zemini kaplarken, 50 litrelik çim kutusu kompost yığınına daha az gidilmesi anlamına gelir. Ayrıca, yedi kademeli olarak 25 ila 80 mm arasında iyi bir kesme yüksekliği aralığına sahiptir.

Bosch’un çok konumlu Ergoflex tutma çubuğu sistemi, hem sağcılar hem de sol ayaklar için ideal olan dikkate değer bir özelliktir - itmek gerçekten rahattır. Komşuları memnun edecek bir çim biçme makinesi için gülünç derecede sessiz.

Daha doğrusu, bu, sınırların en kenarına kadar kesen olağanüstü bir makinedir ve bu da daha sonra daha az kordon kesme anlamına gelir. Yenilikçi hava akımı teknolojisini kullanarak biçerken yaprakları da toplar.

Bu, çok çeşitli Bosch elektrikli çim biçme makinelerinden yalnızca bir modeldir - hem kablolu hem de kablosuz - bu nedenle, bu özel kesme tablasının boyutu çimlerinize uygun değilse, 550 veya 750 gibi daha büyük veya daha küçük bir modeli düşünün. Hangisi olursanız olun tercih edin, akıllıca seçeceğinizden emin olabilirsiniz çünkü Bosch nadiren spor ayakkabı yapar.

• Bosch AdvancedRotak 650'yi John Lewis & Partners'tan satın alın

En iyi çim biçme makineleri 2020: Stihl RT 5097

(Resim kredisi: Stihl)

6. Stihl RT 5097

Devasa otlaklar için en iyi tekerlekli çim biçme makinesi

Teknik Özellikler
Tip: Benzinle yolculuk Güç: 344cc / 8.8hp Güverte boyutu: 95cm Kesme yüksekliği: 30-100mm Çim toplama kapasitesi: 250 litre Ağırlık: 228kgs Ortalama çalışma süresi: Elde yakıt olduğu sürece
Satın alma nedenleri
+ Kullanımı kolay + Büyük kesme donanımı + 250 litrelik çim toplayıcı + Yaylı rahat koltuk

• Stihl RT 5097'yi Mow With Us'tan satın alın

Çim alanınız bir dönümlük alana (yaklaşık yarım futbol sahası) yaklaştığında, sürülebilir bir çim biçme makinesi ile çok daha iyi durumda olacaksınız. Çimlerinizde yapabileceğiniz en eğlenceli şey olmasının yanı sıra, STIHL'nin bu Cermen benzinli makinesi işi çok daha kısa sürede halledecektir. Sonuçta, 6000 m2'ye kadar ve daha büyük çimler için tasarlanmıştır.

STIHL RT 5097, 95 cm'lik devasa bir kesme donanımı ve öne monte edilmiş 344cc, 8,8hp Briggs & Stratton motora sahip olup, ister ileri ister geri giderken yumuşak ve çok hassas manevra kabiliyeti için basınca duyarlı bir pedalla birleşmiştir. Ve yüksekte oturduğunuz ve ön tekerlekleri tam olarak görebildiğiniz için, ortağın ödüllü Tulip koleksiyonunun üzerinden kaymak neredeyse imkansız.

Sürücünün serserisinin arkasına sıkışan çim toplayıcı, 250 litrelik büyük bir çim parçasını tutabilir ve son derece rahat yaylı koltuktan çıkmak zorunda kalmadan kolayca boşaltılabilir. Sağa doğru uzanın ve büyük kolu çekin. Oh, ve tabii ki rahatsız edici sakin akşamları sevenler için de farları var.

Büyük bahçeleri aplomb ile ele alan güvenilir bir Alman mühendisliği binmeli çim biçme makinesi için pazardaysanız, o zaman atlamanız gereken budur. Ancak arka bahçeye çıkmak için onu saklayacak bir yere ve büyük bir engel olmaksızın yeterince geniş bir yan geçide (biçme makinesi 101 cm genişliğinde) ihtiyacınız olacaktır.