Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • En iyi yaprak üfleyici ve yaprak vakumu 2020: kışa hazırlanın

En iyi yaprak üfleyici ve yaprak vakumu 2020: kışa hazırlanın

Ağaçlarla çevrili bir bahçeniz varsa yaprak üfleyiciler ve süpürgeler lüks değil, vazgeçilmezdir. Demek istediğim sen hiçdenenmişyapraklarla dolu bir çimleri tırmıklamak? Zahmet etmeyin; tırmık bile olsa arkada yorucu bir ağrıdır-diraslında çim için iyi. Kaldırımdan yaprakları süpürmek neredeyse yorucu ve zaman alıcıdır.


Çözüm? Bir bahçe püskürtücüsünden birkaç iyi hedeflenmiş rüzgarla onları patlatın. Yaprak üfleyicilerle ilgili harika olan şey, yaprakları süpürmek için harcadıkları sürenin çok daha azında uçurmaları değil, aynı zamanda süpürgeden kaçan toz, kurumuş çamur ve diğer çirkin bahçe istilacılarıyla da uğraşmalarıdır. Daha sonra, üflemeyi bitirdiğinizde, eski güzel bir santrifüj itme gücüyle eğlenmek için döner sandalyeyi bahçeye çıkarabilirsiniz. Biliyorum!

En iyi yaprak üfleyici nedir?

Kazananımız yeni şebeke gücüyle çalışanBosch UniversalGardenTidy, kısmen ucuz olduğu ve kısmen de darbelerin yanı sıra berbat olduğu için, ama daha çok mükemmel bir yaprak toplama sırt çantası ve kasırga benzeri 177 mil / saat rüzgar toplama yeteneği ile çok iyi olduğu için. Daha da bütçeliSiyah & Decker GW303OBPişi mükemmel şekilde iyi yapan başka bir harika elektrikli emiş 'n' darbe modelidir.

Son olarak, gerçekten küçük bir bahçeniz varsa, kullanışlı küçük kablosuzRyobi OBL1820S. En iyi kablosuz seçenek,Husqvarna'nın 436 LiB'si- üstün pil ömrü ve üstün kontrol edilebilirliğe sahip mükemmel bir üfleyici - ama biraz daha pahalıdır. Eğer varsaKocamanbahçeden sonra benzinle çalışanStihl SH 56 C-E, sonsuza kadar tek bir tankta çalışır.

En iyi yaprak üfleyiciler: satın alma rehberi

Bilmeniz gereken ilk şey, yaprak üfleyicileringürültülü- yüksek sesle 'Jeffing'de olduğu gibi. Güvenli bir mesafeden de olsa, kalkıştan hemen önce bir jet uçağını dinlemek gibidir. Bu, komşular için özellikle hoş bir ses olmadığı anlamına gelir, bu yüzden belki bir Pazar sabahı ilk iş olarak veya komşunuz bir barbekü partisi verirken (bahçe çitinin üzerinden alevleri havalandırmanızı isteyse bile) onu serbest bırakmaktan kaçının. Ayrıca bazı kulak koruyucuları takmak isteyebilirsiniz -veya bir çift gürültü önleyici kulaklık.


Çok sayıda ağacın bulunduğu büyük bir bahçeniz varsa ve bu nedenle düzenli yaprak istilası varsa, benzinle çalışan bir model düşünün. Bu canavarlar ağır ve hantaldır ve en güçlü modeller 007 tarzı bir sırt çantasıyla birlikte gelir. Aynı zamanda hepsinden daha gürültülüdürler, biraz kokarlar ve iki zamanlı motor kullandıklarından, zaman zaman hem benzin hem de yağ doldurmaları gerekir.

Çoğu çim için elektrikli bir model gitmenin yoludur. Doğru, etrafa dağılmış ağaçlarınız ve diğer engelleriniz varsa can sıkıcı olabilen bir kablo takılı olduğu doğru, ancak elektrikle çalışan yaprak üfleyiciler, benzinli emsalleri kadar güçlüdür ve neredeyse gürültülü değildir. Ayrıca dünyada elektrik olduğu sürece koşarlar.


Daha küçük bir mülkünüz varsa veya arkanızda bir kabloyu çekmekten hoşlanmıyorsanız, kablosuz modeller, büyük pil sayesinde elde daha ağırdır ve o kadar güçlü değildir. Ancak ihtiyacınız olan tek şey mesken etrafında 10 ila 20 dakikalık bir patlama ise, harikalar.

Bazı üfleyiciler de berbattır. Vakumlu üfleyiciler olarak adlandırılırlar ve bu çeşitlilik ekstra harcamaya değer çünkü sadece kuru yaprakları emmekle kalmazlar (ıslak şeyler çok fazla olmasa da), aynı zamanda onları küçük parçalara ayırıp bir torbaya koyarlar. altında veya sırtınızda.


Üflemeden emmeye geçiş sadece bir düğmeyi çevirme durumu değildir. Çoğu durumda, üfleyici boruyu çıkarmanız, bir merkez bağlantı parçasını çıkarmanız veya döndürmeniz ve farklı bir vakum borusu takmanız gerekir. Bana göre zahmetsiz toplama kapasitesi, dönüştürme güçlüğünden daha ağır basmaktadır. Ve şimdi havaya uçalım! Ve emiyor.

Sırayla en iyi yaprak üfleyiciler ve süpürgeler

En iyi yaprak üfleyici ve yaprak vakumu 2019: Bosch UniversalGardenTidy

(Resim kredisi: Bosch)

1. Bosch UniversalGardenTidy

Fiyat ve verimlilik için en iyi elektrikli suck 'n' darbe modeli

Teknik Özellikler
Ağırlık: 3,4 - 4,7 kg Güç kaynağı: Şebeke Vakum: Evet Hava hızı: 177 mil
Satın alma nedenleri
+ Güçlü motor + Oldukça sessiz + Kullanımı kolay
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok ağır-Kablo çok kısa

Bavyera'daki Bosch evinden gelen bu yeni elektrikli model, yaprak serpilmiş bahçenizi gösterişli ve hatta biraz açık bırakarak üfler, emer ve parçalar. UniversalGardenTidy’nin ayarlanabilir hava hızı, 102mph ile önemli bir 177mph arasında değişmektedir ve mevcut kullanıcılarının çoğuna göre, kaldırım taşlarına limpet gibi tutturulmuş olsalar bile, en yağışlı yaprakları bile kaydırmak için fazlasıyla yeterli.

Yaprakları bir sıra düzenine üfledikten sonra, dar üfleme borusunu geniş emiş borusuna değiştirin ve 45 litrelik toplama torbasını takarak tüm sapı bir bahçe süpürgesine çevirin. Yapraklar dönen pervaneden emilirken, küçük parçalara bölünür ve bahçe kutusu, gübre yığını veya çiçek tarhları için hazır olan toplama çantasına üflenir.


Yaprak üfleyiciler herkesin bildiği gibi gürültülüdür, ancak bu, çoğundan çok daha sessizdir (düşük hız modunda 99dB kadar düşüktür) ve bu, özellikle huysuz bir komşunuz varsa, büyük bir artı olarak kabul edilebilir.

Kullanıcılar bu püskürtücüyü çok yüksek bir şekilde değerlendiriyor ve 1.800 watt gücüne ve genel olarak düşük gürültüsüne dikkat çekmelerinin nedenleri arasında. Sadece dört metre uzunluğundaki kablo bir bahçe ürünü için oldukça kısadır ve özellikle toplama çantasıyla birlikte kullanıldığında ana ünitenin kendisi de oldukça ağırdır (neyse ki, yastıklı bir omuz askısının eklenmesi yükü almaya yardımcı olur) . Bir veya iki anormalliğe rağmen, bu güçlü elektrikli üfleyici elektrikli süpürge, kablosuz bir modelin özgürlüğüne ihtiyaç duymayanlar için verimli ve uygun fiyatlı bir seçimdir.

En iyi yaprak üfleyici ve yaprak vakum 2019: Black & Decker GW303OBP

2. Black & Decker GW303OBP

Hem emme hem de üfleme için en uygun bütçe fiyatlı elektrikli model

Teknik Özellikler
Ağırlık: 3,7 kg Güç kaynağı: Şebeke Vakum: Evet Hava hızı: 260 mil
Satın alma nedenleri
+ Çok büyük, değişken hava hızı + Mükemmel yaprak toplama sırt çantası + Düşük fiyat
Kaçınılması gereken nedenler
-Gürültülü, kuşkusuz BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 112,54 £ Amazon 1 Amazon müşteri incelemesinde görüntüleyin

Düşen yaprakların yıllık taranması ve toplanması söz konusu olduğunda, genellikle bu görevle görevli olan benim ve bu benim o kadar da hayran kaldığım bir iş değil. Ancak yepyeni, elektrikle çalışan B&D'yi bağladığımdan beri, onsuz nasıl idare ettiğimi merak ediyorum.

Şimdi, aptalca yetersiz bir süpürge, tırmık, faraş ve fırça kullanarak sırtımı kırmak yerine, her şeyi parçalayarak etrafta dolanıyorum ve sonunda yaprakları bir yığın haline getirmeyi başardığımda, üfleme borusunu çıkarıyorum, emme tertibatı, emme borusunu takın, parlak 50 litrelik toplama çantasını takın ve yaprakların, küçük parçalara ayrılıp kolayca atılmaları için çantaya konulacakları tüpte kaybolmasını izleyin.

Bu şey son derece verimli ve oldukça gürültülü - rüzgar hızının iddiaya göre olağanüstü 260 mil / saat olduğu düşünüldüğünde, pek de şaşırtıcı değil. Hız, kolun altındaki küçük bir düğme ile ayarlanabilir.

Son derece iyi emer ve yaprak toplama konusunda Bosch ve Stihl'den daha hızlıdır. Ayrıca, özellikle birlikte verilen omuz askısıyla kullanıldığında dengeli ve tutması kolaydır. Vakum tüpü için tırmık ataşmanı, asi yaprakların toplanmasını biraz daha kolaylaştırdığı için hoş bir dokunuş.

Keskin fiyatlı, iyi teknik özelliklere sahip ve kullanımı kolay olan bu model, verimli sonbahar bahçe temizliği için ihtiyacınız olan her şeydir. En çok satın alın.

En iyi yaprak üfleyici ve yaprak vakumu 2019: Gtech Leafblower

3. Gtech Leafblower

En iyi görünen yaprak üfleyici (ve önyüklemesi için harika bir sanatçı)

Teknik Özellikler
Ağırlık: 4,3 kg Güç kaynağı: Pil (şarj başına 20 dakika) Vakum: Hava hızı yok: 85 mil
Satın alma nedenleri
+ Değişken hız tetikleyicisi + Güzel dengeli ve kompakt
Kaçınılması gereken nedenler
-Clunky pil sistemi BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 285,99 Gtech.co.uk adresinde görüntüleyin Amazon'u kontrol edin

En iyi görünümlü yaprak üfleyici için en büyük ödül, bu çarpıcı tasarımlı kablosuz seçenek için Gtech'e gidiyor. Unutmayın, bu kompakt üfleyici sadece Aston Martin şık görünmekle kalmıyor, aynı zamanda son derece dengeli ve kullanımı kolay, gerçekten etkileyici ve son derece verimli bir üfleyici.

En yüksek rüzgar hızı yaklaşık 85mph'dir; Uzun bir atışla buradaki en hızlı değil, ancak kısa bir gevezelikle kentsel bir çimenliği veya yapraklarla kaplı bir araba yolunu temizlemek için fazlasıyla yeterli. Ve değişken hız kontrol tetiğine sahip olduğu için, kuvveti nemli yapraklar için tam hızdan bahar yaprakları için hafif bir esintiye kadar kolayca ayarlayabilirsiniz. Tam şarjla yaklaşık 20 dakikalık kullanım bekleyin. Ve şarj etmekten bahsetmişken ...

Bu üfleyici, Gtech Falcon çim biçme makinesi ile aynı büyük 36v Li-Ion bataryayı kullanıyor, ki bunun favori batarya sistemlerimizden biri olmadığı söyleniyor. Başlangıç ​​için büyük ve ağırdır ve LED'ler çok loş olduğu için ne kadar şarj kaldığını söylemek zordur. Ayrıca şarj edilmesi nispeten uzun beş saat sürüyor. Çok fazla kullanmayı bekliyorsanız isteğe bağlı hızlı şarj cihazını satın almanızı tavsiye ederim, ancak bu 100 sterlin daha fazla. Aynı işi bir saat içinde yapıyor.

Tasarım ve görünüm denklemin yalnızca bir parçasıdır, ancak küçük piller bir yana, kulübemde hangi üfleyiciyi isteyeceğimi biliyorum.

En iyi yaprak üfleyici ve yaprak vakumu 2019: Stihl BGA 56

4. Stihl BGA 56

Oldukça daha zorlu bir çim temizleme seçeneği

Teknik Özellikler
Ağırlık: 3,3 kg Güç kaynağı: Pil (şarj başına 10 dakika) Vakum: Hava hızı Yok: 120 mil
Satın alma nedenleri
+ Çok şiddetli üfleme
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Pili hesaba kattığınızda biraz daha pahalı Amazon'a bakın

Tüm bahçe üfleyiciler gibi, bu hangisi? Best Buy modeli, fallik erkekliğin somutlaşmış halidir. 36v Lityum-İyon pilinizi alın, arkadan itin ve yerine oturtun Kalaşnikof tarzı, rahatlık ve etki için üfleme borusunun uzunluğunu ayarlayın, tetiği çekin ve o uysalları izlerken çimlerin yenilmez bir savaşçısı gibi hissedin , namby-pamby panik içinde dağınık bırakır.

BGA 56'nın 'tek bir şarjla yedi futbol sahası uzunluğundaki bir kaldırımı temizlediği' ve 120mph'lik azami rüzgar hızı ürettiği iddia ediliyor; yaprakların en kurnazları dışında herkes için fazlasıyla havadar. Ayrıca kulak koruyucu gerektirmeyecek kadar sessiz çalışır.

Diğer bir güzel özellik, iki aşamadan oluşan batarya bağlantı sistemidir: ilk, kabaca yerine kilitler, böylece üfleyici taşınırken patlamaz (olur); ikinci bir itme, kontakları devreye alarak kullanıma hazır hale getirir. BGA 56'yı bataryalı veya bataryasız satın alabilirsiniz - diğer Stihl kablosuz ürünlerine zaten sahipseniz, ikincisi cazip bir seçenektir. Tahmin edebileceğiniz gibi, yapmazsanız o kadar yararlı değil.

Değişken hız, bu fiyata - özellikle gevşek çakıl zeminlerde kullanıldığında - kullanışlı bir ilave olabilirdi, ancak bu pek de zorlayıcı bir nokta değil. Good Housekeeping Institute'tan aldığı 90/100 puanından anlayabileceğiniz gibi, bu mükemmel bir üfleme makinesi.

En iyi yaprak üfleyici ve yaprak vakumu 2019: Ryobi OBL1820S

5. Ryobi OBL1820S

En düşük maliyetli akülü yaprak üfleyici

Teknik Özellikler
Ağırlık: 3kgs Güç kaynağı: Pil (şarj başına 10 dakika) Vakum: Hava hızı yok: 150mph
Satın alma nedenleri
+ Çok hafif + Kullanımı kolay
Kaçınılması gereken nedenler
-Bir çok titreşir - Pil ve şarj cihazı ayrı satılır BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 37,56 £ Amazon'da £ 54,95 Görüntüle Tooled Up'ta 126,95 £ Tooled Up'ta Görüntüleyin 275 Amazon müşteri incelemesini görüntüleyin

Küçük bir bahçeniz varsa ve / veya bütçeniz düşükse, bu oldukça hafif ama yeterince güçlü, kablosuz harikayı düşünün. Yalnızca bir hız ayarı vardır ve 18v pilinin tam şarjı ile yaklaşık 10 dakikadan fazla bir süre alamazsınız, ancak çocuk daha odaklanmış bir hava yaratan dar, kavisli, klipsli bir nozülle patlayabilir.

Ryobi hafif, dengeli ve yollardaki nemli, yapışkan yaprakları ve ayrıca barakaların etrafındaki ölü bitki örtüsünü kaydıracak kadar güçlü. Bu toplamada diğerleri kadar gürültülü değil, ancak çok daha fazla titreşiyor ve kullandıktan sonra ellerin karıncalanmasına neden oluyor.

En azından Amazon'da, bu üfleyici bir pil veya şarj cihazıyla birlikte gelmiyor - diğer Ryobi aletleriniz için halihazırda Ryobi pilleriniz yoksa fazladan 60 £ olacak.

En iyi yaprak üfleyici ve yaprak vakumu 2019: Stihl SH 56 C-E ErgoStart

6. Stihl SH 56 C-E ErgoStart

Büyük bahçeler için en iyi benzinle çalışan yaprak üfleyici

Teknik Özellikler
Ağırlık: 5,2 kg Güç kaynağı: Benzin Vakum: Evet Hava hızı: 159 mil
Satın alma nedenleri
+ Çok verimli + Benzinli güç yıllarca çalışır + Değişken hız
Kaçınılması gereken nedenler
-Aşırı gürültülü-Yoğun BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Daha büyük banliyö bahçelerinin sahipleri, Alman Stihl'in bu üfleyici ve vakum seçeneği gibi benzinle çalışan bir modelle daha iyi durumda olacaklar.

Pille çalışan kuzeninden daha ağır bir kabadır ve onu yenisinden kurmak, iki zamanlı motoru benzin ve yağ karışımıyla doldurmayı, bir yakıt boşaltma nipeline birkaç kez basmayı ve ayarlamayı içeren bir parça palavradır. jikle kolu ve marş ipini birkaç kez çekerek.

Bir kez hazır ve çalışır durumda, bu mükemmel inşa edilmiş bahçe patlatıcı, havalanan bir Harrier zıplama jetini taklit ederken de olsa, yapraklar ve diğer göze hoş görünmeyen detrituslarla başa çıkıyor. Vakumlama da oldukça iyidir, ancak plastik tüplerin konfigürasyonunu değiştirmeniz ve 45 litrelik toplama çantasını ve entegre omuz askısını eklemeniz gerekecek.

Değişken hava hızı tetiği, gücü kontrol etmeyi kolaylaştırır ve ağırlığa rağmen kullanımı çok yorucu değildir. Depo, yeniden doldurmalar arasında da yıllarca dayanır.

Stihl bahçe aletleri, yaygın olarak en iyiler arasında kabul edilir ve birçok kullanıcı, onlarca yıllık güvenilirlik bildirdiğinden, özellikle Hampstead Heath büyüklüğünde bir bahçeniz varsa, bunlardan birini dikkatlice düşünün.

En iyi yaprak üfleyici ve yaprak vakum 2019: Husqvarna 436LiB

7. Husqvarna 436LiB

En iyi akülü yaprak üfleyici

Teknik Özellikler
Ağırlık: 3,6 kg Güç kaynağı: Pil (şarj başına 15-20 dakika) Vakum: Hava hızı Yok: 103 mil
Satın alma nedenleri
+ Çok iyi çalışma süresi + Mükemmel değişken hız tetikleyicisi + Mükemmel üfleyici
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok ağır ve daha dengeli olabilir-Biraz daha pahalı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

İsveç markası Husqvarna, belki de en iyi motorlu testereleriyle tanınır, ancak aynı zamanda üfleme arenasında da lider bir oyuncudur.

Bu büyük kablosuz model, ağır taraftadır ve biraz daha dengeli olabilir, bu nedenle başlığı daha yükseğe oturtmak için bileğinizi döndürmeniz gerekmez; bir omuz askısı bir avantaj olacaktır. Yine de, bu şey bir korkuluğun başını on fit uzaktan uçurur ve mükemmel yapılandırılmış değişken hız tetiğine sahip olduğu için hava hızı kolayca kontrol edilebilir.

Tetiği nazikçe çektiğinizde, hafif bir esinti ile başlar - petal temizleme için mükemmeldir. Görünüşte fırtına-kuvvet oranlarına (aslında saatte 103 mil civarında) ulaşana kadar, ne kadar fazla tetikleme uygularsanız, hava hızı o kadar yüksek olur. Kımıldamayı reddeden iğrenç bir yaprağa rastladığınızda, ciddi bir kasırga tarzı yok etme için geçici güçlendirme düğmesini basılı tutun.

Husky’nin büyük 36v Lityum İyon pili, neredeyse tam güçte 15 ila 20 dakikalık çok iyi bir kullanım sağlar. Yüksek olmasına rağmen, ses frekansı aşırı derecede can sıkıcı değildir, değişken hava hızı kontrolünün eklenmesi büyük bir bonus olarak kabul edilebilir.

Yine, bu model her zaman bir pil (Bli20) veya şarj cihazı ile birlikte gelmez, bu nedenle ek masraf gerekebileceğini unutmayın.

En iyi yaprak üfleyicilerde bugünün en iyi fiyatları 1 Amazon müşteri incelemesi