Close

Sizi ağırlaştırmadan rahat ettirmek için en iyi hafif uyku tulumu 2020

En iyi hafif uyku tulumunu mu arıyorsunuz? Okumaya devam etmek. Dışarıda geceleyen herhangi bir kişi bir uyku tulumu içerecektir ve eğer onu taşıyorsanız - örneğin bir yürüyüş gezisinde veya benzeri - o zaman yüksek kaliteli bir çantanın bile oldukça ağır olabileceğinin farkında olacaksınız. Gerçekten de uyku tulumu kilo vermek için en iyi alanlardan biri… ama maalesef ucuzlayarak değil.


Gerçekten süper hafif uyku tulumları - diğer dış mekan kitlerinden daha fazla - çok özeldir. Bir şeyi zekice yapacaklar ama hafiflik için ödediğiniz bedel bu. Bununla birlikte, birden fazla yolculuk için faydalı olmaya devam ederken birçok gram tıraş edecek birçok mükemmel hafif çanta vardır. Ya da başka bir deyişle, konfora sağlam bir yatırım.

Belki de belirtmek gereksiz, ama tek başına kiloya takıntılı olmak çok hafif bir çantaya giden bir yoldur ama çok rahatsız edici bir gecedir. Neredeyse kesinlikle ihtiyaçlarınızı biraz dikkatli bir şekilde dengelemek isteyeceksiniz ve ayrıca bu aptalca hafif yorganların sadece bir süveter içinde uyumaya eşdeğer olan 8 dereceye kadar derecelendirilmiş rahatlık olduğunu unutmayın. Alaycı bir şekilde tartılması gereken bu ödünleşmelerdir - çeyrek fermuar birkaç gram tasarruf sağlar, ancak sıcak gecelerin cehennem olduğu anlamına gelir. Aşağıdaki en iyi hafif uyku tulumu rehberimizin yardımıyla akıllıca seçim yapın ...

Satın aldığınız ürünü şunlardan biriyle eşleştirdiğinizden emin olun:en iyi kamp paspaslarıvahşi doğada harika bir gece uykusu için. Ağırlık bir sorun değilse - örneğin, araba kampı yapıyorsanız - genel listemize bakın.en iyi uyku tulumlarışimdi.

En iyi hafif uyku tulumu: uzman seçimimiz

  • Açıktır, ancak yine de söyleyeceğiz: 'normal' uyku tulumları ile hafif uyku tulumları arasındaki büyük fark, genel olarak çok daha hafif olmalarıdır. Bu çantalar, paket ağırlığınızı düşük tutacaktır; bu, sırt çantanızdaysanız veya çok günlük bir yürüyüş gezisindeyseniz ve hızlı ve hafif hareket etmeniz gerekiyorsa çok önemlidir. Ama bazen sıcaklık ve rahatlıktan ödün veriyorlar.
  • Rab Mythic Ultra 180, sadece histeriye neden olacak şekilde hafif değil, aynı zamanda normal bir uyku tulumu olarak kullanılabilecek kadar uygun özelliklere sahip. Buradaki temel ölçü, sıfır derece sınırında İngiltere'nin üç mevsim kullanımını zorlayan sıcaklık derecesi, bu kadar hafif bir çanta için şaşırtıcı bir başarı. Kaliteli kaz tüyü ile paketlenmiş ve ısıyı artırmak için titanyum bağlama hilesi ile desteklenen bu, her durum için harika bir hafif çantadır.

En iyi hafif uyku tulumu nasıl seçilir

Satın alma işleminizi yapmadan önce bilmeniz gereken birkaç şey var. Uyku tulumları genellikle EN13537 Avrupa standardı olan bir EN derecesini belirtir. EN13537, dört sıcaklık sonucu üreten bir termal manken testi kullanır: üst limit, konfor, alt limit / geçiş ve aşırı. Bu dört derecelendirmeden & rsquo; rahatlık & rsquo; ve & rsquo; alt sınır / geçiş & rsquo; en yararlı olanlardır ve çoğu insanın uyku tulumu satın alırken baktığı şeydir.


Ortalama bir insandan daha hızlı üşürseniz, daha düşük limiti olan uyku tulumlarına bakın. Gerçek dünyadaki değişkenlerin bir uyku tulumunun performansını etkileyebileceğini de unutmayın, bu nedenle bu aralıklar yalnızca bir kılavuzdur.

Yazın bile sıcak hava sıcaklıkları geceleri düşebilir ve deniz seviyesinin üzerine çıktığınızda daha da fazla düşebilir (her 100 metrede yaklaşık 1 derece daha az), bu nedenle tek rakamlı EN derecelendirmeleri hafif bir Birleşik Krallık yaz uyku tulumu için bile iyi bir seçimdir.


Ne yazık ki, teknolojik gelişmeler çoğu donanımın daha hafif ve daha hafif hale geldiği anlamına gelirken, yapabileceklerinizin hala sınırları var ve hiçbir yerde uyku tulumlarından daha keskin değil. Daha hafif malzemeler bu gramları keser, ancak birçok dayanıklılık kaybeder. Başka yerlerde, DWR kaplamalar ve işlemler hayati öneme sahip nem geçirmezlik sağlayabilir, ancak aynı zamanda birkaç gram da ekler - ölçeklerden tam anlamıyla kaçış yoktur.

Kuş tüyü dolgu, en hafif ve en sıcak potansiyeli sunar, ancak nemli koşullarda oldukça işe yaramazken, yapay lifler daha ağır ve daha hacimli olma eğilimindedir, ancak vıcık İngiltere koşullarında çok daha mutludur.


  • Çadırınızı şunlardan biri ile aydınlatın:en iyi kamp fenerler
  • Keşfedinen iyi kamp sobalarıharika açık havada yemek pişirmek için
  • Göz aten iyi meşaleleryürüyüş ve koşu için

Şimdi satın almak için en iyi hafif uyku tulumları

en iyi uyku tulumları: Rab

(Resim kredisi: Rab)

1. Rab Mythic Ultra 180

Genel olarak en iyi hafif uyku tulumu

Teknik Özellikler
Şunun için idealdir: Açık havada herhangi bir macera Ağırlık: 400g Sıcaklık derecesi: 0 ° C (Rab sınırı) Doldurma: 900 + FP R.D.S Sertifikalı Avrupa Kaz Tüyü
Satın alma nedenleri
+ Süper hafif + Çok yönlü sıcaklık derecesi + Etik aşağı
Kaçınılması gereken nedenler
-Sekizinci boy fermuar, BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI yeterince uzun değil Amazon'a bakın

Şu anda en iyi hafif uyku tulumu Rab Mythic Ultra 180'dir. Rab'ın yeni amiral gemisi, burada bir başka lider yuva kazanıyor, sadece Rab'ın mükemmel uyku tulumları inşa etme konusunda pek çok iyi geçmişi olduğu için değil, aynı zamanda bu son derece teknik olduğu ve gerçekten, gerçekten hafif. Yelpazede çeşitli ağırlıklar vardır, bu nedenle yaşam tarzınız için en iyi sürümü seçebilirsiniz, ancak en hafif olan 180 gramı 400 g'da çalışır. Evet, 400 - dört Mars çubuğundan az. Yine de sıfır derece ile sınırlandırılmıştır, bu da çok çeşitli dış mekan heyecanını kaldıracağı ve yine de sizi mutlu edeceği anlamına gelir.

Bu başarının bir kısmı birinci sınıf malzemelere, bir kısmı da teknik yeniliklere bağlıdır. Rab dünyada bir ilke imza attı - Termo İyonik Kaplama Teknolojisi (TILT). Bu etkileyici sese sahip kısaltma, aslında elyaflara bağlanmış bir Titanyum kaplamasıdır ve onların ısıyı size geri yansıtmasını sağlayarak sıcaklığı artırır. Bu çılgınca bir numara ve en önemlisi kilo departmanına pek bir şey katmıyor.

En iyi hafif uyku tulumları: Thermarest Hyperion 32


(Resim kredisi: Thermarest)

2. Thermarest Hyperion 32 UL Aşağı

Küçük paket boyutu için etkileyici sıcaklık

Teknik Özellikler
Şunun için idealdir: Açık havada herhangi bir macera Ağırlık: 418 g (küçük), 462 g (normal), 516 g (uzun) Sıcaklık derecesi: 5 ° C (konfor), 0 ° C (sınır), -15 ° C (aşırı) Doldurma: 900 doldurma Kaz Nikwax Hidrofobik Aşağı
Satın alma nedenleri
+ Süper hafif + Çok yönlü sıcaklık değerlendirmesi BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI339,95 ABD doları Backcountry.com'da görüntüleyin 339,95 ABD doları REI.com'da görüntüle359,95 $ Amazon 1 Amazon müşteri incelemesinde görüntüleyin

2019'da yeni olan Thermarest Hyperion 32UL, sizi sıfır derecelik bir konfor sınırına kadar ısıtmak için 900 dolgulu muazzam bir GooseNikwax Hidrofobik Aşağıya sahiptir; bu, ne kadar hafif olduğu düşünüldüğünde etkileyici. Aynı zamanda yaklaşık 1 litrelik bir su şişesi boyutuna sahiptir. Nikwax'ın kuş tüyü uygulaması, nemin en kötü etkilerini ortadan kaldırıyor, tedavi daha kuru kalıyor ve Nikwax'a göre, çatı katını tedavi edilmediğinden 60 kat daha uzun süre koruyor.

Termal açıdan verimli bir kutu bölmeli yapı ve bölgeli dolgu (üstte ve yanlarda% 70, arkada% 30), maksimum sıcaklık ve minimum ağırlık için çekirdeğinizin etrafındaki yalıtımı tutar ve son olarak kuş tüyü Dolgusu Sorumlu Kuş tüyü Standart Sertifikalıdır. Ucuz değil, ancak satın alabileceğiniz en hafif uyku tulumu ve onu taşıdığınız uzun bir günün ardından, bu gramları kurtarmak için pound (veya dolar) harcadığınız için pişman olmayacaksınız.

en iyi hafif uyku tulumu: Decathlon Forclaz Trek 900

(Resim kredisi: Decathlon)

3. Decathlon Forclaz Trek 900

Bütçeye uygun en iyi hafif uyku tulumu

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Bütçeye göre hafif Ağırlık: 695g Sıcaklık derecesi: 10 ° C (konfor), 5 ° C (sınır) Dolgu:% 15 Gri ördek tüyü,% 85 Gri ördek tüyü
Satın alma nedenleri
+ Çok cüzdan dostu + Hala oldukça hafif + 'Su itici'
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Düşük taraftaki sıcaklık derecelendirmesi Amazon'a bakınDecathlon'dan satın alın

Bütçeniz kısıtlıysa, Decathlon Forclaz Trek 900'e bakın. Decathlon halkı burada meşguldü ve bu sınıftaki en iyi performans gösterenlerin fiyatının çok altında bir fiyata 700 gramın altında bir mumya uyku tulumunu sattılar. Tam boy bir fermuar da var, bu da bunu gerçekten çok esnek bir ilkbahar / yaz / sonbahar çantası yapıyor.

Bununla birlikte, sıcaklık derecesi, bunun düştüğü yerdir, rekabetin bir kısmından önemli ölçüde daha az sıcaktır. Bunun temel nedeni, maliyetleri düşürmek için çok daha ucuz ördek tüyü ile karıştırılan dolgu malzemesi ve standart bir polyester dış yüzeydir. Bunun tersi, Decathlon'a göre bu çantanın yıkanabilir ve 'su itici' olması, ancak bunu bir tutam tuzla alsak da. Genel olarak: iyi tasarım, iyi hafiflik, iyi fiyat, ekonomik malzemeler - dengeli bir görünüme değer.

Resim 1/2

en iyi hafif uyku tulumu: Sea to Summit Spark sp1 5c

(Resim kredisi: Sea to Summit)
Resim 2/2

en iyi hafif uyku tulumu: Sea to Summit Spark sp1 5c

(Resim kredisi: Sea to Summit)

4. Denizden Zirveye Kıvılcım SpI

Macera yarışçısı için tarzdaki aşırı hafiflik

Teknik Özellikler
Şunun için idealdir: Olağanüstü hafiflik Ağırlık: 340g Sıcaklık derecesi: 9 ° c (Konfor) 5 ° c (sınır) Dolgu: RDS 90/10 Premium Kaz Tüyü
Satın alma nedenleri
+ Ne kadar hafif? + Gülünç bir şekilde paketlenebilir + İşlenmiş
Kaçınılması gereken nedenler
-Sadece sıcak sıcaklıklar BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI239,19 $ REI.com'da görüntüle 319 ABD doları Backcountry.com'da görüntüleyin 339 ABD doları Outdoor Gear Exchange'de görüntüleyin

Rab Mythic'te olduğu gibi, Sea to Summit Spark serisinde de tüm durumlar için çeşitli çantalar bulunur, ancak Birleşik Krallık'taki en hafif olan Sea to Summit Spark spI'yi tercih ediyoruz. Bu, kısmen birinci sınıf kaz tüyü ve dikey bölmelerle göğüs bölgesi üzerinde loftu artıran kurnaz bir tasarım nedeniyle oldukça şaşırtıcı bir şekilde 340 g güçlü bir hızda çalışıyor. Bu da kuru işleme tabi tutularak dış mekan uygulamaları yelpazesini macera yarışlarına ve benzerlerine genişletti. Daha da etkileyici bir şekilde, yarı uzunlukta bir fermuar var, bu kadar hafif giderken bir lüks.

Tüm bu hafifliğin dezavantajı, İngiltere için oldukça sıcak olan ve bu çantayla neler yapabileceğinizi gerçekten sınırlayan 9 ° C'lik bir konfor derecesi. Ancak, bu bir değiş tokuş ve sadece birkaç gram (490 gram) için 4 ° c ile başa çıkacak Spark sp2'yi alabilirsiniz - seçim sizin ...

En iyi hafif uyku tulumları: Vango Ultralite Pro 100 Uyku Tulumu

5. Vango Ultralite Pro 100 Uyku Tulumu

Paket ağırlığında ve banka bakiyenizde hafif

Teknik Özellikler
Şunun için idealdir: İki sezonluk maceralar Ağırlık: 900g Sıcaklık derecesi: 8 ° C (konfor), 4 ° C (sınır) Dolgu: Sentetik
Satın alma nedenleri
+ Sağlam DoFE kiti + BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI fiyatına iyi sıcaklık derecesi Amazon 10 Amazon müşteri incelemelerini kontrol edin

İster bütçe fiyat etiketini hesaba katın ister dikkate almayın, Vango Ultralite Pro 100 etkileyici bir uyku tulumudur. Yansıtıcı alüminize astarın Thermal Reverb sistemi vücut ısısını size geri döndürür ve Polair Active dış kumaş dokunuşta yumuşak ve sıcak kalır. 900g ağırlığıyla tüy kadar hafif değildir, ancak sırt çantasıyla ve yürüyüş sırasında hala kompakt ve taşıması rahattır. Daha da iyisi, hem DofE hem de The Scout Association tarafından tavsiye ediliyor.

En iyi hafif uyku tulumları: Mountain Hardwear Lamina -1C


(Resim kredisi: Mountain Hardwear)

6. Mountain Hardwear Lamina 30F / -1C Reg

Güvenilir bir isimden dayanıklı, hafif bir uyku tulumu

Teknik Özellikler
En iyisi: Dayanıklılık Ağırlık: 985g (yaklaşık) Sıcaklık derecesi: 3 ° C (konfor), -1 ° C (sınır) Dolgu: Sentetik
Satın alma nedenleri
+ DWR kaplama + Takılmayı önleyici fermuar + Özel başlık blokları bugünün en iyi teklifleri169,95 ABD doları Outdoor Gear Exchange'de görüntüleyin 169,95 ABD doları Outdoor Gear Exchange'de görüntüleyin 199,95 ABD doları Outdoor Gear Exchange'de görüntüleyin

Mountain Hardwear Lamina serisi, sıcaklığına göre hafif sentetik çantalarla doludur ve bu, ailenin en hafifidir. Bir kilonun biraz altında gelir, bazılarından daha ağır ama aynı zamanda çok sağlam. 30D Naylon Yırtılmaz kaplama yıllar sürecek ve Thermal.Q suni kuş tüyü yalıtımı, eksi bir dereceye kadar tüm hava koşullarında sizi kızartacak - Birleşik Krallık'taki maceralar için ideal bir kombinasyon.

Konfor derecesi soğuk üç derecede dursa da, Mountain Hardwear bir & lsquo; konfor sınırı & rsquo; eksi üçte, cıva gerçekten böyle hafif bir çanta için su tesisatı yapıyor. Bu kısmen, en ağır yalıtımı en çok ihtiyaç duyulan yere, çekirdeğinizin etrafına tahsis eden termal haritalama yoluyla elde edilir. Ek olarak, Lamina serisinin ustaca tasarımı, taslak yaka, özel kapüşon ve takılma önleyici fermuar gibi ağırlığının çok üzerinde bir çantaya katkıda bulunur.

En iyi hafif uyku tulumları: Mountain Equipment Helium 250

(Resim kredisi: Mountain Equipment)

7. Dağ Ekipmanları Helium 250 Down

Yaz kamp gezileri için rahat bir çanta

Teknik Özellikler
Şunlar için idealdir: Sıcak havada sırt çantasıyla seyahat Ağırlık: 705g Sıcaklık derecesi: 8 ° C (konfor), 3 ° C (sınır), -11 ° C (aşırı) Doldurma: 90-10 Pure Duck Down, minimum doldurma gücü 700
Satın alma nedenleri
+ Su geçirmez üst örtü ile birlikte verilir + Yüksek düzeyde hava alabilir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon 1 Amazon müşteri incelemesini kontrol edin

Mountain Equipment Helium 250, yaz maceraları için hoş bir çantadır ve yapı kalitesi de uzun süre dayanacaktır. Ağırlığı bir kilonun altında olan ağır bir ağırlık değildir, ancak 254 g 90-10 Saf Ördek Tüyü dolgusu, 3 ° C'lik bir sınırla 8 ° C'lik konfor derecesinin tam yalıtım derecesini sağlamak için biraz bakıma ihtiyaç duyacaktır. (ekstrem, korkunç bir -11 ° C'dir ve bu, yazın pek olası değildir).

Mountain Equipment & rsquo; dan beklediğiniz gibi, Helium spec listesi buradaki en hafif çanta olmasa da iyi okuyor. Bir Alp kesimi ısıyı hapsediyor ve Eğimli Kutu-Duvar bölmeleri aşağıyı iyi dağıtılmış ve çatıda tutmalıdır. Diğer yerlerde anatomik olarak şekillendirilmiş bir başlık ve anatomik olarak şekillendirilmiş bir ayak kutusu ve ayrıca ısıyı tutan bir iç yaka var. Ürünle birlikte verilen su geçirmez roll-top malzeme torbası, elementlere maruz kaldığında kuş tüyü çantanızı korumanıza yardımcı olacaktır.

En iyi hafif uyku tulumları: Nordisk Oscar +10 Derece Uyku Tulumu

8. Nordisk Oscar +10 Derece Uyku Tulumu

Yaz havası için inanılmaz derecede hafif uyku tulumu

Teknik Özellikler
Şunun için idealdir: Yaz gezileri Ağırlık: 330g Sıcaklık derecesi: 14 ° C (konfor), 10 ° C (sınır), -2 ° C (aşırı) Dolgu: Geri dönüştürülmüş sentetik
Satın alma nedenleri
+ Buradaki en hafif uyuyan + Yüksek nefes alabilen BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Yaz kampları ve macera gezileri için güzel bir sıcak sentetik hafif uyku tulumu. Oscar, ultra ince 7 denye yırtılmaz naylondan ve PET şişelerden yapılan% 100 geri dönüştürülmüş sentetik dolgudan üretildi. Çok küçük bir boyuta sahiptir, sıcak havalarda sırt çantalı geziler ve bisiklet gezileri için idealdir ve daha iyi havalandırma için yarım boy fermuarı vardır. Bir serseri iseniz, daha fazla alan sunan yamuk ayak kutusunun keyfini çıkaracaksınız. Nordisk Oscar +10, entegre bir paket çuvalı (sıkıştırma kayışları ile tasarlanmıştır) ve daha düzgün paketleme için ekstra ağ saklama çantasıyla birlikte gelir.

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın Therm-a-Rest Hyperion ... Thermarest Hyperion 32 Amazon $ 359,95 GörüntüleyinTüm fiyatları görün