Close
  • Ana
  • /
  • Kameralar
  • /
  • 2020 seyahat için en iyi hafif tripodlar: tatiller için ideal kompakt tripodlar

2020 seyahat için en iyi hafif tripodlar: tatiller için ideal kompakt tripodlar

Herhangi bir seyahat fotoğrafçısının size söyleyeceği gibi, istikrar her şeydir. Çoğunlukla konum, kompozisyon ve yanınızda ne tür bir kamera çektiğinizle ilgili görünebilir, ancak mükemmel fotoğrafınızı bulduğunuzda sabit kalmanız gerekir. Yaratıcı çekimler veya herhangi bir tür uzun pozlama veya tekrarlanan fotoğrafçılık (gün batımı etrafında manzara fotoğrafçılığı, zaman aralıkları veya astrofotografi gibi) planlıyorsanız, o zaman bir tripod kesinlikle gereklidir. En iyi seyahat tripodunu işaretleyin.

Bir akıllı telefonla tatile çıkmayı planlıyor olsanız bile, paçayı sıyırmış sayılmazsınız. Giderek daha yetenekli olsalar da, akıllı telefonların kameraları, elinizde tutarsanız hala oldukça sınırlıdır. Küçük bir tripod ve bir telefon kelepçesi kullanarak ne kadar ekstra kalite ve yaratıcılık elde edebileceğinize ciddi şekilde şaşıracaksınız. Bu yüzden listemize, akıllı telefonları sabit tutmanın yanı sıra özel yapım seyahat tripodları için seçenekler de ekledik.DSLR,aynasız, vekompakt kameralar.

Bununla birlikte, seyahat ederken ne tür optik ekipman kullanmak istediğinize karar verdikten sonra, o tripodu satın almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken birçok şey vardır. Öyleyse ne aramalısın?

Seyahat için en iyi hafif tripodu nasıl seçeceğinize dair aşağıdaki kılavuzumuza göz atın.


En iyi hafif tripod nasıl seçilir

Seyahat tripodu pazarı, elbette kullandığınız cihaz türüne hizmet edecek şekilde bölünmüştür. Telefonlar için, bu büyük ölçüde bir emtia pazarı, çünkü telefonunuzu yerinde tutan tripod ve kelepçenin fazla ağırlık taşıması gerekmiyor. Sonuç olarak, bu tür tripodlar yalnızca birkaç sterline mal olabilir ve birlikte seyahat etmesi kolaydır.

DSLR için tasarlanmış tripodlar ve çok daha büyük aynasız fotoğraf makineleri ile, ancak genellikle çok hafif malzemelerden üretilen, pazarın geri kalanının hedeflediği hafif tasarımlar. Sonuç olarak pahalı olabilirler. Aslında, pazarın en tepesinde, sadece birkaç gram ağırlık traş etmek genellikle yüksek fiyatı açıklar.


Ne mutlu ki, ucuz akıllı telefon tasarımları ve pahalı kameralar için pahalı üst düzey konfigürasyonlar arasında, her türlü ekipman ve senaryo için iyi olan daha küçük, daha zorlu seyahat tripodlarından oluşan bir filo var. Amazon, genellikle seyahat tripodlarına gitmek için en iyi yerdir, çünkü yüksek puanlı ürünleri bazen yüksek cadde fiyatının bir kısmına edinebilirsiniz.

Bunu göz önünde bulundurarak, aşağıdaki en iyi seyahat tripodlarına bir göz atın.


Seyahat için en iyi hafif tripodlar

(Resim kredisi: Amazon)

1. Vanguard VEO 235AB Tripod

Çok yönlü harika, ancak nihai yükseklikten yoksun

Teknik Özellikler
Malzeme: alüminyum Genişletilmiş yükseklik: 147cm Katlanmış yükseklik: 38cm Ağırlık: 1.5kg Maksimum yük: 9kg
Satın alma nedenleri
+ İle seyahat etmesi kolay + Kurulumu hızlı
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ KAMPANYALARI149,99 BHPhoto'da görüntüle 149,99 Adorama'da görüntüleAmazon 168 Amazon müşteri incelemelerine göz atın

Bir DSLR için oldukça ağır bir tripod veya büyük lensler kullanan aynasız bir kamera peşindeyseniz, Vanguard'ın bu nispeten hafif tripodundan başka bir yere bakmayın. Bu, alüminyum veya daha fazla para için karbon fiber kullanma eğiliminde olan bir markadır, ancak genellikle tam uzunlukta tripodlar sağlamayı bırakmaktadır. Yaklaşık 1,5 kg ağırlığındaki bu tasarım, katlandığında sadece 38 cm'dir, ancak tamamen açıldığında yalnızca 147 cm'ye ulaşır. Bu nedenle, altı fitlik biriyseniz muhtemelen en iyi seçim değildir, ancak çoğu fotoğrafçı için yeterli yükseklikten fazlasını sağlayacaktır. Döndür-kilitle bacakların hareket ederken uzatılması ve toplanması kolaydır ve top kafa bol miktarda hareket sunar.

(Resim kredisi: Amazon)

2. Manfrotto MKBFRTA4BK-BH Befree Gelişmiş Tripod

Her türlü manzara fotoğrafçılığı için harika bir uzun sehpa

Teknik Özellikler
Malzeme: alüminyum Genişletilmiş yükseklik: 150cm Katlanmış yükseklik: 40cm Ağırlık: 1.5kg Maksimum yük: 8kg
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel yapı kalitesi + DSLR için ciddi destek
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Nispeten büyük124,99 Manfrotto'da görüntüle189,88 $ Amazon'da Görüntüleyin189,88 ABD doları Walmart'ta görüntüle56 Amazon müşteri değerlendirmesi

Bu İtalyan yapımı tripod, kesinlikle seyahat etmesi gereken yarı profesyonel manzara ve astrofotografçılara yöneliktir. Bükülmüş ayaklar ve bir bilyeli kafa yerine 'M-kilit' kol ayaklarıyla, bu alüminyumdan üretilmiş seyahat tripodunun üç dört bölümlü ayağı ve sağlam bir merkezi sütunu vardır. Bu bacaklar yeterince kolay açılır ve yerine kilitlenir ve her bacak 180 ° dönebilir. Aslında, bacaklar aslında kendi kendilerine geriye gider ve onu bir bavula koymanın ayak izini azaltır. 1.5 kg ağırlığındadır ve çabuk açılan bir top kafasına sahiptir, ancak onu tanımak biraz zaman alır, bu nedenle karanlıkta dışarı çıkmadan önce pratik yapın. Biraz özel bir tripod ama ağırlığına değer.


(Resim kredisi: Amazon)

3. Manfrotto PIXI Evo Tripod

Cep boyutunda ancak neredeyse her şeyi destekleyecek kadar sağlam

Teknik Özellikler
Malzeme: alüminyum Yükseklik: 20cm Ağırlık: 260g Maksimum yük: 2.5kg
Satın alma nedenleri
+ Sağlam yapı + Akıllı telefon kelepçesi veya GoPro modülü içerir
Kaçınılması gereken nedenler
-Yükseklik açısı sınırlıdır BUGÜN EN İYİ FIRSATLAR $ 38,01 Amazon'da görüntüle38,01 ABD doları Walmart'ta görüntüle 38,01 ABD doları BHPhoto'da görüntüle482 Amazon müşteri değerlendirmesi

Etrafta kesinlikle her tür kamerayı destekleyebilecek birkaç seyahat tripodu vardır. Ana tripod küçük, cep boyutunda ve yalnızca 260 g ağırlığında. Standart bir çeyrek inç dişli adaptörüne sahiptir, bu nedenle herhangi bir DSLR, aynasız veya kompakt fotoğraf makinesiyle yerel olarak kullanılabilir. Ayrıca iki ayrı konfigürasyonda gelir; biri üstte bir akıllı telefon kelepçesi takılı ve diğeri GoPro / aksiyon kamerası uyumlu bir modül ile. Nasıl kullanmaya karar verirseniz verin, herhangi bir şeyle kolayca başa çıkabilecek kadar güçlü olduğundan emin olabilirsiniz. Konumlandırması da çok kolaydır. Bir düğmeye basmak top başını gevşetir, böylece düğmeyi bıraktığınızda tam konumunuzu bulabilirsiniz, düğmeyi ise yerine kilitler. Akıllıca bir şey, ancak kamera 90 ° tam eğilebilmesine rağmen, yükseklik açısı sınırlıdır; örneğin üstünüzde hiçbir şeyi vuramazsınız.

(Resim kredisi: Amazon)

4. MeFoto RoadTrip Air Tripod

Uzun ancak küçük olan bu kompakt tripod, aynasız ve DSLR fotoğraf makineleri için idealdir

Teknik Özellikler
Malzeme: alüminyum Genişletilmiş yükseklik: 156cm Katlanmış yükseklik: 28cm Ağırlık: 1.1kg Maksimum yük: 6kg
Satın alma nedenleri
+ Çok Yönlü + Hafif
Kaçınılması gereken nedenler
-Selfie stick özelliği BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 185 $ 'a Amazon 3 Amazon müşteri incelemelerinde görüntüle

Makul büyüklükte üçayaklar tamamen tasarımla ilgilidir, özellikle de bacak kısımlarının tamamen açıldığında ne kadar uzun olduğu ve paketlenip çantaya koyulmaya hazır olduklarında ne kadar küçük oldukları. MeFoto RoadTrip Air, paketlendiğinde son derece küçükken, çoğu seyahat tripodunun yönetebileceğinden daha yüksek yüksekliklere ulaşarak her açıdan akıllıdır. Tüm bunları, her bir bacakta ekstra bir bölüm, standart dört bölüm yerine beş bölüm ile yapar, ancak bu herhangi bir kararsızlık eklememektedir. Bir kilonun biraz üzerinde olan MeFoto RoadTrip Air, merkezi sütun ve birlikte verilen akıllı telefon kelepçesinin (ve Bluetooth uzaktan kumandasının) selfie çubuğu olarak kullanılabileceğini önererek tamamen başka bir pazara girmeye çalışıyor. Zekice şeyler, ama bu muhtemelen farklı bir pazar.

(Resim kredisi: MeFoto)

5. MeFoto BackPacker Hava Tripod

151 cm'ye ulaşan hafif ve kompakt bir tripod

Teknik Özellikler
Malzeme: alüminyum Genişletilmiş yükseklik: 151cm Ağırlık: 0.9kg Maksimum yük: 4kg
Satın alma nedenleri
+ Hafif ve taşınabilir + Stabil HyperLock sistemi BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Parlak renkli seyahat tripodlarıyla tanınan MeFoto, burada önemli bir yükseklik kapasitesine sahip 'uygun' bir tripod isteyen aksiyon kamerası, aynasız kamera ve akıllı telefon sahipleri için mükemmel bir ürün üretti. Özünde HyperLock, üç beş bölümlü bacak ve tek bir bükülme ile kompakt bir 26,5 cm'den 151 cm'ye uzanan bir merkezi sütun (ayrı bir selfie çubuğu olarak hareket etmek için ayrılıyor). Bununla birlikte, merkez sütunu uzatılmadan önce 110 cm'de en sabit halindedir, bu nedenle fotoğrafçılar buna bir 'ana' tripod yerine seyahat için bir acil durum tripodu olarak bakmalıdır. Ayrıca kutuda bir ayar bilyeli kafa, bir akıllı telefon için vidalı montaj ve hatta özçekimler ve süper kararlı çekimler için kablosuz bir Bluetooth uzaktan kumanda bulunur.

(Resim kredisi: Joby)

6. Joby HandyPod

Telefonlar ve kameralar için bir grip bölümü işlevi gören mini bir tripod

Teknik Özellikler
Malzeme: alüminyum Genişletilmiş yükseklik: 19cm Ağırlık: 185g Maksimum yük: 1kg
Satın alma nedenleri
+ Hafif tasarım + İyi değer
Kaçınılması gereken nedenler
-BÜYÜK lensli DSLR'leri desteklemeyecek BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 24,95 ABD doları Amazon'da 25 ABD doları görüntüleyin Amazon'da görüntüleyin

Bazen sadece küçük, cep dostu, ancak ara sıra çekimler için sabit ve yetenekli bir tripod istersiniz. Hemen hemen her görevi iyi yerine getirecek basit bir alüminyum tripod olan HandyPod'u kullanın. Standart bir tripod dişi sayesinde herhangi bir kamera veya akıllı telefon montajı takılabilir ve bir kez takıldığında bu cihaz HandyPod’un top başlığında 360 ° dönebilir. Bu top kafa, basit bir düğme mekanizması kullanılarak yerine kilitlenebilir ve bacakların lastik pedleri stabilite sağlarken, HandyPod'un özel bir tutacağı vardır, böylece video çekimlerini kaydırmak için yerden kullanılabilir. Ayrıca akıllı telefonlar için Joby's GripTight One GorillaPod evrensel montaj parçasını ekleyen HandyPod Mobil paketi de mevcuttur.

(Resim kredisi: Adonit)

7. Adonit PhotoGrip Qi

Kullanışlı kablosuz şarj özelliğine sahip akıllı telefon tutacağı ve tripod

Teknik Özellikler
Malzeme: PC + ABS / Silikon Kauçuk Uzatılmış yükseklik: 8cm Ağırlık: 130g Azami yük: Yok
Satın alma nedenleri
+ Bluetooth deklanşör düğmesi + Qi kablosuz şarj
Kaçınılması gereken nedenler
-Ona ihtiyacın var mı? BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI $ 41,99 Amazon 288 Amazon müşteri değerlendirmesinde görüntüleyin

4,5 inç ve daha büyük akıllı telefonlarla uyumlu olan Adonit PhotoGrip Qi, bir akıllı telefonu 'uygun' bir kameraya dönüştürmek için tasarlanmıştır. Ve sonra biraz. Ana hareket, bir telefonu yerleşik bir Qi kablosuz şarj pedi aracılığıyla kablosuz olarak şarj etmesidir. Arkasında, tek şarj için yeterli olan 3.000 mAh lityum pil var. Bununla birlikte, Adonit PhotoGrip Qi gerçekten stabilite ile ilgilidir ve bir akıllı telefonu sıkıca kavramanın yanı sıra, tüm üniteyi küçük bir tripoda takmak için hem kablosuz bir Bluetooth deklanşör düğmesi hem de 1/4 inçlik bir tripod dişi sağlar. Özçekimler için iyi çalışmasına ve birinci sınıf telefonografiye olanak sağlamasına rağmen, pek gerekli değildir.

(Resim kredisi: Amazon)

8. XSories Deluxe Tripod

Küçük, uygun fiyatlı ve herhangi bir küçük kamera veya telefon için yeterince iyi

Teknik Özellikler
Malzeme: plastik Yükseklik: 18cm Ağırlık: 65g Maksimum yük: 275g
Satın alma nedenleri
+ Seyahat etmesi kolay + Çok uygun fiyatlı
Kaçınılması gereken nedenler
-Plastik top kafa BUGÜN EN İYİ FIRSATLAR 9,99 $ Amazon'da görüntüle

İşte pazara hakim olan emtia tripodunun harika bir örneği ve yine de bu özel tripod yaptığı işte son derece iyi. Birincisi, neredeyse hiçbir ağırlığa sahip değil, sadece 65 g'da çalışıyor. Aynı zamanda çok incedir, bu nedenle bir pantolon cebine veya ceket cebine kolayca sığabilir. Üstte, esneklik için küçük bir bilye kafası ve herhangi bir kompakt kameraya takılan standart bir çeyrek inçlik tripod ipliği veya birkaç kuruşa sahip olabilen herhangi bir ucuz akıllı telefon kelepçesi var. Pratikte, bükülebilir, Joby tarzı bir tripod ile sert bir tasarımın ortasında. Standart düz ayaklı bir tripod olarak kullanılabilmesine rağmen, bacaklarda bir çit direği veya bir ağaç dalı gibi bir şeyin etrafını sarmak için yeterince gevşeklik vardır. XSories Deluxe'e çok fazla ağırlık koymaya bahse girmeyin, ancak küçük bir kameranız veya telefonunuz (ve ayrı bir vidalı kelepçeniz) varsa, işi çok iyi yapar.

Bunu beğendin mi?

  • Bunlar best-camera-2020-find-camera-thats-right-bags
  • Çıkış yapmakPingtwitter'ün nihai seyahat rehberi
  • Emin olunen iyi bavul
  • Buen iyi kabin bagajı
  • best-camera-2020-find-camera-thats-right-backpack
Bugünün en iyi fırsatlarının toplanması Vanguard VEO 3 GO 235AB ...Öncü VEO 235ABBHPhoto149,99 Görünüm Tüm fiyatları görünManfrotto Gelişmiş kamera ...Manfrotto Befree GelişmişManfrotto124,99 Görünüm Tüm fiyatları görün