Close
  • Ana
  • /
  • Diğer
  • /
  • En iyi makyaj fırçaları 2020: gözleri vurgulayın, elmacık kemiklerini şekillendirin ve yüzünüze biraz gölge ekleyin

En iyi makyaj fırçaları 2020: gözleri vurgulayın, elmacık kemiklerini şekillendirin ve yüzünüze biraz gölge ekleyin

Makyaj uygulamanız, yalnızca süpürmek, döndürmek ve yerinde karıştırmak için kullandığınız araçlar kadar kusursuzdur. İster için için için yanan gözler yaratın, ister fondöten üzerinde pürüzsüzleştirin, doğru makyaj fırçası bir ürünün cildinizdeki performansını değiştirebilir.


En iyi makyaj sanatçısı bile araçları olmadan bir hiçtir. Fondöten, astar ve pudranın tümü kendi rolünü oynasa da, yanlış uygulanırsa, ciltte yalnızca düz, pul pul, yamalı veya cakey görünürler. İşte sizi iyi koruyacak en iyi fırçalara yönelik kılavuzumuz.

En iyi makyaj fırçaları nasıl alınır

Şu anda piyasada pek çok farklı makyaj fırçası var ve farklı teknikler uygulamak istemiyorsanız veya makyaj sanatçısı değilseniz, hepsine sahip olmanız gerekmiyor.

Bununla birlikte, her gün zahmetsiz bir görünüm elde etmelerini sağlamak için herkesin sahip olması gereken birkaç farklı makyaj fırçası vardır. Satın aldığınız fırçalar en çok hangi ürünleri kullandığınıza bağlı olacaktır, bu nedenle en yaygın makyaj fırçalarının ve kullanımlarının bir dökümünü burada bulabilirsiniz.


Tampon fırçası:Bir tampon fırçası, bir dizi farklı ürün için kullanabileceğiniz harika bir çok yönlüdür. Bu fırçayla fondöten, pudra, allık, bronzlaştırıcı uygulayabilirsiniz - adını siz verin! Harmanlamak ve size bitmiş bir görünüm vermek için harika. Çok fazla fırçaya yatırım yapmak istemiyorsanız, tampon fırçası en azından sizin için birden fazla amaç sağlayacaktır.


Temel fırça:Bir fondöten fırçası, güzellik çantanızdaki mutlak bir elyaftır. Her şeyden önce bir taban uygulamayı seviyorsanız, bu fırçalardan birine yatırım yaptığınızdan emin olun, çünkü bunlar iz bırakmayan bir yüzey elde etmenize yardımcı olacaktır.


Toz fırçası:Pudra fırçaları büyük, kabarık olanlardır ve çok fazla zemini kapladıkları için fondöteninizi oluşturmak için pudra uygulamak için harikadır. Bu fırçanın daha büyük ve daha küçük versiyonlarını da elde edebilirsiniz - küçük olanlar allık veya bronzlaştırıcı için idealdir. Yine de vurgulamak değil - bu ayrı bir ustalık biçimidir.

Fırçayı vurgula:Elmacık kemiklerinizde mükemmel bir vurgu elde etmek için iyi bir vurgulama fırçasına yatırım yapmak isteyeceksiniz. Bunlar, fondöten fırçası ve allık fırçası arasında bir yerdedir, ancak elmacık kemiklerinize uygularken mükemmel hassasiyet sağlayan eğimli bir açıya sahiptirler.


Şekillendirme fırçası:Hayatınızda bir şekillendirme fırçasına ihtiyacınız olduğunu söylemeden en iyi makyaj fırçalarını nasıl satın alacağınızı söyleyemeyiz! Bunlar, yüzünüzde size güçlü bir görünüm kazandıracak çizgiler ve gölgeler oluşturmanıza olanak tanıyan daha ince, yelpaze benzeri fırçalardır. Şekillendirme fırçaları, temellerden biraz daha ileride, ancak yine de güzellik çantanızın temelini oluşturuyor.

Göz farı fırçaları:Çapraz kontaminasyon nedeniyle iyi bir göz farı fırçasına yatırım yapmak ve bunun yerine başka bir fırça kullanmamak önemlidir. Küçük, yumuşak bir fırçaya ihtiyacınız olacak (genç makyaj setlerinde aldığınız eski okul sünger aplikatörlerine benzemez). Bunlar kolayca göze süpürülür ve harmanlamak için de harikadır.

Yatırım yapmak isteyebileceğiniz diğer fırçalar arasında dudak rengi paletleri için iyi olan dudak fırçaları ve kaşlarınızı tanımlamanıza ve şekillendirmenize yardımcı olabilecek kaş fırçaları bulunur. Yukarıdakilerin hepsinin bugünlerde çoğu makyaj fırçası setine dahil edildiğini göreceksiniz, böylece mükemmel görünümü oluşturmak için tam donanımlı olabilirsiniz.

En iyi makyaj fırçaları nasıl kullanılır: ipuçları ve püf noktaları

Artık makyaj fırçalarını kullanmak için profesyonel olmanıza gerek yok! Birkaç temel tekniğiniz olduğu sürece hazırsınız demektir. Makyaj fırçalarını kullanırken genel kural, daha azının daha çok olmasıdır.

Tampon fırça veya fondöten fırçası ile fondöten uygularken, başlangıçta fırçaların üzerine çok fazla ürün koymamaya dikkat edin. Az miktarda uygulayın ve dairesel hareketlerle veya hafif fırça darbeleriyle uygulayın. Ardından, fırçaya daha fazla ürün ekleyerek kapsama alanınızı artırabilirsiniz. Eşit bir kapsama sağlamak için fırçayı tüm yüzünüzde, boynunuzda ve hatta kulaklarınızda kullandığınızdan emin olun.

Allık, bronzlaştırıcı ve vurgulama, elmacık kemikleri boyunca yukarı doğru hareketlerle uygulanmalıdır. Yine, fırçaya sadece küçük bir miktar uygulayın ve yüze uygulamadan önce fazla ürünü üfleyin veya hafifçe vurun. Aynısı göz farı fırçaları için de geçerli. Fazla ürün yüzünüzde düşmeye neden olarak temel makyajınızı mahvedecektir, bu nedenle ürün konusunda tutumlu olduğunuzdan emin olun.

Makyaj fırçalarınızın bakımı, onları kalıcı kılmak için gerçekten önemlidir. Bir miktar makyaj fırçası solüsyonu ile haftada en az bir kez onları iyice yıkamalısınız. Bu onları taze ve yeni gibi tutacaktır. Kirli fırçalar, kırılmalara ve hatta enfeksiyonlara neden olabilir. Zamanla fırçaların kalitesine bağlı olarak renkleri değişebilir veya dökülmeye başlayabilirler, bu durumda yenilerine yatırım yapma zamanıdır. Makyaj fırçaları ideal olarak her 3-6 ayda bir değiştirilmelidir.

Bugün satın alabileceğiniz en iyi 7 makyaj fırçası:

En iyi makyaj fırçaları: Morphe Deluxe Buffer Brush

(Resim kredisi: Morphe)

1. Morphe M439 Deluxe Tampon Fırçası

En iyi makyaj fırçası - çok yönlü harika

Satın alma nedenleri
+ Uygun fiyatlı + Tıknaz ve sağlam
Kaçınılması gereken nedenler
-Diğer fırçalar kadar ciltte yumuşak değil -Temizlerken zor makyaj kalıntılarını gidermek için BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'a bakın

Doğru kullanıldığında, makyaj fırçaları kusursuz bir sonuç elde etmenize yardımcı olacaktır. Ve bununla birlikte, kitinizde kesinlikle bir tampon fırçasına ihtiyacınız var. Morphe, sektörde makyaj fırçalarıyla tanınıyor ve bu şaşırtıcı derecede uygun fiyatlı ürün en çok satanlar olmaya devam ediyor. Neden? Pudrayı cilde parlatarak ve onu fondöten çizgilerinize karıştırmaya yardımcı olarak tasarlandığı her şeyi yapar. Fırçanın iyi bir tutuşu vardır, bu da ürünün iyi bir miktarını almanızı ve olabildiğince doğal görünmesi için yüze eşit bir şekilde dağıtmanızı kolaylaştırır.

En iyi makyaj fırçaları: Artis Elite Black 3 Fırça Seti

(Resim kredisi: Artis)

2. Artis Elite Black 3 Fırça Seti

Saf hoşgörü için fırçalar

Satın alma nedenleri
+ Çok lüks + Makyaj tezgahınızda şık ve şık görünüyor
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI PAHALIArtiis'ten 86,50 £ karşılığında satın alın

İyi bir makyaj fırçasının şık görünmesi gerekmez ama kesinlikle yardımcı olur. Ve bu şık, Instagram'a layık fırçaları elinize aldığınızda, bırakmak istemeyeceksiniz. Ciddi anlamda! Fondöteni, göz makyajını ve allıklarını uygulamak için kullanılabilen üç fırça seti, kusursuz bir uygulama için binlerce elyaftan yapılmış oval başlıklar içerir. Diğer fırçaların aksine, süper yumuşak kıllar yalnızca minimum ürünü alır ve neredeyse havayla fırçalanmış bir yüzeyle cildin üzerine karışmasına yardımcı olur.

En iyi makyaj fırçaları: Lily England Mermer Fırça Seti

(Resim kredisi: Lilly England)

3. Lily England Mermer Fırça Seti

Tüm üsleri kapsayan mükemmel seçim

Satın alma nedenleri
+ Fırça tutucu tencere + Vegan ve zulümsüz fırçalar ile birlikte gelir
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 21,99 $ Amazon'da görüntüle Daha büyük fırçalardan birinde küçük dökülme

Mermer ve gül altın; mükemmel bir kombinasyon. Ve temiz bir ucubeyseniz ve makyajınızı tertemiz durumda tutmaktan hoşlanıyorsanız, bu ürün, onları dik tutmak için mükemmel bir kap sağlayan muhteşem deri efektli beyaz bir kutu ile birlikte gelir. Çok ucuz bir set için her tür Fırça burada kaplanmıştır ve her birinin kalitesi lüks ve cilde karşı yumuşaktır. Vakıf uygulamak için kullandığım için yalnızca en büyüğü azıcık döküyordu ama bu büyük olasılıkla çok fazla bastırmamdan kaynaklanıyordu çünkü bir daha olmadı. Pudra fırçası ürünü kolayca aldı ve makyaj uygulamada oldukça yeni biriyseniz, kontur fırçası elmacık kemiğinin altına bir bronzlaştırıcı sürmeye yardımcı olmak için mükemmel bir seçimdir. Hayvan dostu olması da büyük bir bonus.

En iyi makyaj fırçaları: Chantecaille Kabuki Brush

(Resim kredisi: Chantecille)

4. Chantecaille Kabuki Fırçası

Sevimli ve kompakt - seyahat için ideal!

Satın alma nedenleri
+ Muhteşem zebra baskısı + El çantası için çok küçük, çok iyi
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Pahalı Amazon'u Kontrol Edin

Makyaj söz konusu olduğunda Chantecaille bir şekilde A listeli bir markadır, bu nedenle fırçalarının da aynı derecede güzel bir şekilde karışmasını beklersiniz. Bu fırçayı diğerlerinden ayıran şey, sadece sevimli zebra deseni değil, aynı zamanda kubbe büyüklüğünde ve tıknaz olması, yüzünü defalarca çaprazlamak yerine tek seferde pudrayı ve allığı süpürmesini sağlıyor. Ürünün şekli aynı zamanda makyaj tezgahınıza sağlam bir şekilde oturabileceği anlamına gelir.

En iyi makyaj fırçaları: Ünlü Fırçalar Lüks Fırça Koleksiyonu - Tam Set

(Resim kredisi: Ünlü Fırçalar)

5. Ünlü Fırçalar Lüks Fırça Koleksiyonu - Tam Set

En iyi pazarlık satın

Satın alma nedenleri
+ Uygun fiyatlı + Bir makyaj sanatçısı tarafından tasarlandı
Kaçınılması gereken nedenler
-İnce tutamak diğerleri kadar güçlü değil Bugünün en iyisi Model yok Luxe Brush Koleksiyonunu satın alın ...Fiyat bilgisi yok Celebrity Brushes'tan Luxe Brush Koleksiyonunu 34,99 £ karşılığında satın alınEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Günde satılan 130 lüks setle, yeni markanın arkasındaki yaratıcı çiftin utanmak için her türlü nedeni var. Makyaj sanatçısı Harry Derbidge ve nişanlısı Dean Rowland için, anında başarıya ulaşan yeni makyaj fırçası serisini çıkarmak için kilitlemeyi kullandı. 11 farklı fırça seti tüm temelleri kapsar - Harry, makyaj deneyimini profesyonel ama uygun fiyatlı makyaj fırçaları oluşturmak için kullandı. Tutmaları oldukça incedir, bu nedenle daha belirgin bir görünüm için daha güçlü bir tutuşa ihtiyacınız vardır.

En iyi makyaj fırçaları: Brushworks Multi-tasking Brush

(Resim kredisi: Brushworks)

6. Brushworks Çok Amaçlı Fırça

Aceleniz varsa harika bir fırça

Satın alma nedenleri
+ Uygun Fiyatlı + Her zaman stokta
Kaçınılması gereken nedenler
-Estetik açıdan hoş değil-Ucuz ambalaj GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'a bakın

Aceleniz olduğu ve sadece tüm yüz tabanınızın güzelce harmanlandığından ve kireçli izlerin kalmadığından emin olmak istediğiniz günler için fırçalara uzanın. Fiyat ve kubbe şekli için mükemmel bir fırça, keskin kenarlar oluşturabilen düz bir fırça yerine ürünleri bir arada iyi bir şekilde parlatmasını sağlar. Hızlı bir rötuş yapmanız gerekiyorsa çantanızda taşımak için idealdir.

En iyi makyaj fırçaları: Trinny London T-Kit

(Resim kredisi: Trinny London)

7. Trinny London T-Kit

Arkadaşlarınızı etkilemek için mükemmel fırça

Satın alma nedenleri
+ Taşınabilir ve istiflenebilir + Göze çok iyi gelir
Kaçınılması gereken nedenler
-Üç fırçayı bir arada tutan manyetik halkalar bazen çözülebilir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Trinny London'dan 28 £ 'a satın alın

Trinny London inanılmaz bir üne kavuştu ve bu fırça - birbirinin içine dizilmiş - markayı mükemmel bir şekilde tamamlıyor. Yalnızca şık ve şık görünmekle kalmaz, aynı zamanda her biri birbirine uyacak şekilde akıllıca tasarlanmış üç fırçayı bir arada içerir, bu da ürünü son derece taşınabilir ve seyahat için ideal hale getirir. Fırçalar cilt üzerinde çok yumuşaktır ve yüzünüzün dudaklar ve kaşlar gibi daha belirgin bölgelerine ulaşmanıza yardımcı olmak için harika bir şekle sahiptir.

Bunu beğendin mi?