Close
  • Ana
  • /
  • Özellik
  • /
  • En iyi manuel kahve değirmeni 2020: gerçekten el yapımı, esnaf espresso için

En iyi manuel kahve değirmeni 2020: gerçekten el yapımı, esnaf espresso için

Gerçek bir zanaat kahvesi seviyorsanız, sözde 'elektrik' gibi yeni moda saçmalıklar kullanmak istemezsiniz. En iyi elle çevrilen kahve öğütücülerinin (manuel kahve öğütücülerinin üreticileri ve kullanıcıları tarafından), sonuç olarak daha güzel olan daha pürüzsüz ve daha eşit bir kahve karışımı sağladığı söylenir.


Elektrikli çapak öğütücülerinde olduğu gibi, manuel kahve öğütücüler de öğütmenin kabalığını kontrol etmenize izin verir, bu nedenle tercih ettiğiniz kahve tarzına uygundur. Normalde filtre kahve veya Fransız presiniz varsa, daha kaba bir kıvam önerilir, oysa espresso daha ince öğütme gerektirir vehipster'ın favorisi, soğuk demlenmiş kahve, gerektirençokkaba öğütme.

Manuel bir kahve değirmeni alırken dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri ne tür bıçaklar istediğinizdir. Bıçaklar çapaklar olarak bilinir ve bir çapak kahve değirmeni, çekirdekleri eşit şekilde öğütmek için bıçakları bir araya getirerek çalışır ve öğütülmenin kıvamını değiştiren çapaklar arasındaki mesafedir. Seramik çapaklar, uzun ömür ve öğütme kalitesi açısından manuel taşlama için en iyisi olarak kabul edilir. Ayrıca metal çapaklar da elde edebilirsiniz, ancak bunlar zamanla sürtünmeden dolayı bozulmaya daha yatkındır. Bununla birlikte, metal, seramik gelmeden önce onlarca yıldır kullanıldı ve jöle ve karton kullanarak fasulyeleri ezmeye çalışmıyorsunuz.

Gerisi basitçe boyut ve görünümle ilgilidir. Öğütücünüzü nerede ve ne sıklıkla kullanmayı planlıyorsunuz? Yolda, kamp gezileri veya seyahat için kullanmak istiyorsanız, hafif ve taşınabilir olan küçük ve kompakt manuel öğütücüler alabilirsiniz. Bununla birlikte, bunlar genellikle yalnızca 1 fincan için yeterli fasulye tutar. Yaklaşık 40 gram kapasiteli öğütücüler genellikle 2-3 fincan kadar yapabilir.

Sırayla en iyi manuel kahve öğütücüler


1. Hunt Brothers Kahve Öğütücü

Bu şık öğütücü ile nerede olursanız olun yüksek kaliteli öğütme elde edin

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Öğütme kalitesi Tür: Paslanmaz çelik Boyut: 23x7x7cm Ağırlık: 299g Çapak: Seramik
Satın alma nedenleri
+18 öğütme ayarı + İnce tasarım
Kaçınılması gereken nedenler
-İçi plastik

Hunt Brothers'ın bu manuel kahve değirmeni, onu bizim haline getiren tekgenel olarak en iyi kahve öğütücüler listesi. Şık görünür ve ince tasarımı, seyahatteyken veya çalışırken çantanıza veya çantanıza sığdırmak için mükemmeldir.

paslanmaz çelik hazne, kahveyi taze tutmak için tasarlanmıştır. İç kısımda plastik var, bu da onu biraz daha ucuz hissettiriyor, ancak plastik bu bağlamda oldukça pratik.


Seramik çapaklar, tutarlı olan 18 farklı öğütme ayarı sunar ve sizinkini yıpratmanız durumunda yedek çapak alırsınız, ancak bu yakın zamanda pek olası değildir. Oldukça fazla çaba gerektirir, ancak o zaman tüm manuel öğütücüler de öyledir.


2. Hario Orta Cam El Kahve Değirmeni

Her sabah kahve içenler için sağlam bir öğütücü

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Dayanıklılık Türü: Cam Boyutu: 40.64x27.94x33.02cm Ağırlık: 567g Çapak: Seramik
Satın alma nedenleri
+ Bulaşık makinesinde yıkanabilir + Taşınabilir
Kaçınılması gereken nedenler
-Sadece bir kişi için yeterince öğütür BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 32 Amazon'da görüntüleyin 5 Amazon müşteri incelemeleri

Kahve meraklıları bu küçük cam kahve öğütücüsünü hem evde hem de dışarıda kullanmak için çok seviyor. İhtiyacınız olan tek şey bir filtre ve bir şişe sıcak su ve gitmekte fayda var, ancak arkadaşlarınızla paylaşmayı beklemeyin, çünkü bu öğütücü gerçekten yalnızca kişisel bir porsiyon için yeterli tutuyor.

Seramik bıçaklar çok iyi çalışır ve öğütme işleminizi istediğiniz kıvama ayarlayabilirsiniz, ancak elbette daha ince bir öğütme daha fazla dirsek yağı anlamına gelir. Aynı zamanda daha kolay temizlik için bulaşık makinesinde yıkanabilir, ancak gerçek zanaatkâr kahve meraklılarının bulaşık makinesinin yanına gitmeyeceğini söylemenin adil olduğunu düşünüyoruz.

3. Hario Akrilik Kahve Değirmeni

Hario'dan mutfak tezgahınıza yönelik daha büyük bir öğütücü

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Evde taşlama Türü: Akrilik Ebat: 18x12.6x8.1cm Ağırlık: 662g Çapak: Seramik
Satın alma nedenleri
+ Tezgah üstü emiş + Kullanımı ve temizlemesi kolay
Kaçınılması gereken nedenler
-Bugün EN İYİ FIRSATLAR Bazen emiş kaybeder Amazon 181 Amazon müşteri incelemelerinde görüntüleyin

İki kişiye yetecek kadar kahve üretmesi için biraz daha büyük bir öğütücü istiyorsanız, bu öğütücü yaklaşık bir kafeterya için yeterli hazırlayabilir. Şık görünümlü akrilik kutunun alt kısmında mutfak tezgahınıza yapışacak ve tek elle taşlama işlemi yapacak şekilde tasarlanmış bir vantuz plakası vardır.


Yüzeye bağlı olarak, bazı kullanıcılar zaman zaman emiş gücünün gevşediğini bulmuştur, ancak bunun dışında öğütmek için göreceli olarak ve iki kişi için kahve yapmak için yeterince büyük bulmaktadır.

4. Trixes Kahve Çekirdeği El Öğütücü

Mutfakta çok yönlü bir alet haline gelen sevimli, küçük bir kahve değirmeni

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Çok Yönlülük Türü: Ahşap Boyut: 16.8x10.8x10.6cm Ağırlık: 458g Çapak: Paslanmaz çelik
Satın alma nedenleri
+ Otları ve baharatları öğütün + Şirin görünüyor
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Seramik çapaklar kadar tutarlı değil Amazon 62 Amazon müşteri incelemesine göz atın

Bu küçük kahve değirmeni, mutfağa faydalı bir katkı sağlıyor ve onu satın alanlar da görünüşüne bayılıyor. Bu ahşap öğütücü, birkaç fincan kahve veya espresso için yeterli yapmak için kullanılabilir ve ayrıca yemek pişirirken baharatları öğütmek için kullanışlı olduğu söylenir.

Bu öğütücü, belki biraz daha fazla çaba gerektirmesine rağmen, seramik kadar iyi çalışan paslanmaz çelik bir çapağa sahiptir.

5. Kalita Kahve Değirmeni

Şık ve dayanıklı bir el değirmeni

Teknik Özellikler
İçin en iyisi: Tutarlılık Türü: Ahşap Boyut: 19x9.9x9.8cm Ağırlık: 608g Çapak: Paslanmaz çelik
Satın alma nedenleri
+ Kompakt + Sağlam
Kaçınılması gereken nedenler
- Biraz küçük BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 59,14 £ Amazon 1 Amazon müşteri incelemesinde görüntüleyin

Seyahatlerinizde kullanabileceğiniz akıllı görünümlü bir öğütücü istiyorsanız, o zaman bu mini ahşap manuel öğütücü tam size göre olabilir. Paslanmaz çelik çapak olmasına rağmen, bu öğütücüyü kullananlar kıvamdan çok memnunlar ve elektrikli bir öğütücüye göre çok daha lezzetli kahve yaptığını gördüler.

Kullanıcılar ne kadar kompakt olduğunu çok seviyor, bu da yanlarında götürmeyi harika kılıyor, stilin tek dezavantajı kapağı olmaması, bu da tuhaf fasulyeyi burada ve orada kaybedebileceğiniz anlamına geliyor. Bir bütçe öğütücü arıyorsanız, o zaman burası başlamak için iyi bir yerdir.

6. Foruchoice Vintage Kahve Değirmeni

Steampunk mutfağınız için 'vintage tarzı' bir kahve değirmeni

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Tasarım Türü: Ahşap Boyut: 25.9x12.4x12.4 Ağırlık: 1100g Çapak: Seramik demir
Satın alma nedenleri
+ Öğütülmesi nispeten kolay
Kaçınılması gereken nedenler
-Taşınabilir değil-BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 'ayırt edici' görünüyor Amazon 14 Amazon müşteri incelemelerini kontrol edin

Antikalarınızı seviyorsanız, bu 'vintage tarzı' kahve değirmeni de beğenebilirsiniz. Bu manuel kahve değirmeni taşınabilir bir cihaz değildir, ancak kahve içme alışkanlığı edinmiş olan Victorialıların yapabileceği gibi taze çekilmiş kahve üretmeyi kolaylaştırır.

Ahşap tasarımın alt kısmında öğütülmeyi yakalamak için küçük bir çekmece ve sağlam ancak pürüzsüz bir tutamaklı seramik demir bir çapak bulunur. Kahveyi öğütmek hala biraz zaman ve çaba gerektirir, ancak sağlam taban ve tutamak işlemi biraz kolaylaştırır.

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın