Close
  • Ana
  • /
  • Özellik
  • /
  • Çizim ve yazma için en iyi mekanik kurşun kalem 2020

Çizim ve yazma için en iyi mekanik kurşun kalem 2020

Onlara ne derseniz deyin - takma adlar - 'otomatik kurşun kalem', 'itmeli kalem' veya bazen sadece 'tıklamalı üst' - mekanik kurşun kalem prensibi oldukça basittir. Eski ahşap kasalı kalem gibi bir kalemtıraş gerekmek yerine, daha fazlasına ihtiyacınız olduğunda kurşunu ileriye itmek için bir mekanizma kullanan herhangi bir kalem anlamına gelir. Bu basit görünebilir, ancak ihtiyaçlarınız için en iyi mekanik kalemi bulmak için şaşırtıcı bir miktar vardır.


  • Eviniz veya ofisiniz için en iyi masalar
  • En iyi masa aksesuarları

Buradaysanız, mekanik bir kurşun kalem kullanmanın faydalarını zaten biliyorsunuzdur (bileme ile harcanan zaman yok, tutarsız çizgi kalınlığı yok, kalın kullanılmış kalemleri atmaktan kaynaklanan israf yok), bu yüzden nokta.

Sizin için en iyi mekanik kurşun kalem türü nedir? Görünüşe göre tuzuna değecek her kırtasiye markasının adında bir mekanik kurşun kalem var, bu yüzden bunun en iyi bireysel bazda düşünüldüğünü düşünüyoruz, bu yüzden mahsulün kremasını denenmiş ve -LAMY, Rotring, Pentel ve Uni gibi güvenilir markalar bir karara varmanıza yardımcı olur.

Bunların hepsi, şaşırtıcı derecede çok çeşitli nedenlerden ötürü kırtasiye meraklıları tarafından büyük övgüyle karşılanmaktadır: sonsuz not almak için eldeki ışık, kramp olmadan tutması rahat, yıllarca kullanıma dayanacak şekilde sağlam bir şekilde inşa edilmiş ve hatta bazıları sizi kendinizden kurtaran yıpranmaya direnmek için kelimeler arasında kendi ipuçlarını ayarlamak - bu doğru, yirmi yıl önce matematikte kazara birini kazara aldığınız siyah-sarı HB'den beri kalemler oldukça yüksek teknolojiye sahip.

Öyleyse, ister teknik çizim için bir kalem peşinde olun, ister bir roman için fikirlerinizi not alın, hareket halindeyken eskiz yapın veya aklınıza gelen başka bir şey olsun, bu seçenekler size göz önünde bulundurmanız gereken bir şey vermelidir - yeni favori cep arkadaşınızı bulmak için okumaya devam edin .


En iyi mekanik kurşun kalem

1. Rotring 600 Mekanik Kurşun Kalem

Tamamen metal ceket içinde akıllı altıgen uç

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Zahmetsiz yazmaKurşun kalınlığı: 0,5 veya 0,7 mm Mekanizma: Tıklama düğmesi Ağırlık: 20g
Satın alma nedenleri
+ Yüksek kaliteli yapı + Kurşun sertliğini seçmek kolay
Kaçınılması gereken nedenler
-Ağır tarafta biraz

Rotring, bunu 'teknik yazma, çizim ve eskiz için ideal profesyonel araç' olarak adlandırır ve gözden geçirenleri aynı fikirde olmaya meyillidir. Sevilecek şeylerin listesi uzundur, ancak çoğu kullanıcı, kalemin tamamen metal gövdesinin ağırlığı, kaliteli hissi, hassas itme hareketi, mükemmel denge ve genel mühendislikten övgüyle söz etti.


İnanılmaz derecede hassas, ağır ama dengeli ve uygun bir yatırım parçası hissi ile bu en iyi mekanik kurşun kalemimizdir.

Cross Century II Kalem


2. Cross Century II Kalem

Trend belirleyiciler ve klasik kalem severler için krom kaplama bir kalem

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Stil Kurşun kalınlığı: 0,7 mm Mekanizma: Döndürme Hareketli Ağırlık: 16g
Satın alma nedenleri
+ Harika görünümlü krom kaplama + Şık, modern şekil
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Sadece bir kalınlık seçeneği198 ABD doları Dick Smith'te Görüntüle 198 ABD doları Kogan.com'da görüntüle284,11 $ Amazon'da Görüntüle

Bizi sığ olarak arayın (dürüst olmak gerekirse, umursamıyoruz) ama bu kalem, daha yazmaya başlamadan önce bir kazanan gibi görünüyor. Parlak krom kaplaması, aerodinamik şekli ve incelikle işlenmiş markasıyla, ister sonsuz bir toplantıda not almak, ister bir alışveriş listesi yazmak olsun, günlük hayatınıza birazcık eğlence katıyor.

Kullanıcılar, özellikle daha küçük ellere sahip olanlar, onu elde son derece rahat buldular ve kazıma seçeneği, onun da son derece yetenekli olduğu anlamına geliyor.

Pentel GraphGear 500 Otomatik Çizim Kalemi Siyah

3. Pentel GraphGear 500 Otomatik Çizim Kalemi Siyah

Bu teknik çizim dostu kalemle içinizdeki ressamınızı ortaya çıkarın

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: İyi ağırlıklı Kurşun kalınlığı: 0,3, 0,5, 0,7 veya 0,9 mm Mekanizma: Tıklama düğmesi Ağırlık: 22,7 g
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel kavrama ve kontrol + Dört kurşun kalınlığı
Kaçınılması gereken nedenler
-Sleeve BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 9,59 $ 'lık Amazon'da Görüntülendi

Mimarlıkta bir kariyere en çok yaklaştığınız şey The Sims'te tuhaf evler inşa etmek olsa bile, bu çizim kalemin profesyonel görünümü ve hissi gerçek anlaşma.


Metalik ağ tutma yeri, şablon çalışması ve teknik çizimler üzerinde kavrama ve kontrol sağlayan klasik bir özelliktir, ancak gözden geçirenler bu kalemi her tür görev için sevdiler, yazarken veya yazarken rahat tutuş ve hassas hatların yanı sıra hassas uzatılabilir silgiye yorum yaptılar. çizim.

Uni Kurutoga Boru Kaydırağı

4. Uni Kurutoga Boru Kaydırağı

Küçük ölçekli mühendisliğin zaferi

Teknik Özellikler
En iyisi: Kesintisiz yazma ve çizim Kurşun kalınlığı: 0,5 mm Mekanizma: Tıklama düğmesi Ağırlık: 10g
Satın alma nedenleri
+ Son derece pürüzsüz mekanizmalar + Dönen kurşun keskin kalır
Kaçınılması gereken nedenler
- BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 26,48 $ 'da sadece bir kurşun kalınlığı seçeneği Amazon'da görüntüleyin

Uni’nin harika Kuru Toga işlevinin bazı deneyimli hayranları, geçmişteki mekanizmalardaki tutarlılık eksikliği hakkında yorum yaptılar, ancak tüm hesaplara göre, bu yeni enkarnasyon bunu başarmıştır.

Gözden geçirenler, mekanizmaları devreye sokmak için kalem üzerindeki tutuşunuzu ayarlamanıza gerek olmadığını sevdiler, ancak bu büyük satıcıda hiçbir değişiklik yok: her yönden sürekli keskin kalan akıllı dönen uç. Bunun yanı sıra, siz yazdıkça geri çekilen isimsiz 'boru kaydırması' eylemi, akışınızın devam etmesini sağlar.

LAMY 2000 Versatil Kalem

5. LAMY 2000 Versatil Kalem

Hafif, rahat ama hatırı sayılır

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Konfor Uç kalınlığı: 0,5 veya 0,7 mm Mekanizma: Tıklama düğmesi Ağırlık: 18,1 g
Satın alma nedenleri
+ İkonik modern tasarım + Hafif ve rahat
Kaçınılması gereken nedenler
- Bazıları silgiyi biraz dayanıksız buldu BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI $ 90,01 Amazon'da görüntüleyin111 ABD doları Peter of Kensington'da görüntüle 141 Mighty Ape'de Görüntüle

Bu LAMY mekanik kalemin tasarımı sade olabilir, ancak hepsi çekiciliğinin bir parçası - ne yapabildiği konusunda haykırmıyor, sadece mükemmel bir şekilde yapıyor. Makrolon kabuğu, bir yorumcunun sözleriyle 'yok edilemez' ve kalemi metal rakiplerinin çoğundan çok daha hafif hale getiriyor.

Bu kalem, 2000 serisinin dolma kalemine benzer bir tasarıma sahip olsa da, daha düşük, daha az rahatsız edici bir profile sahip olan klips üzerinde kayda değer bir değişiklik yapar ve kalemi sık sık elinizde döndürdüğünüzde uzun süreli yazı yazmak için iyidir.

Uni Mekanik Kalem Kurutoga Rulet Modeli

6. Uni Mekanik Kurşun Kalem Kurutoga Rulet Modeli

Birden fazla şekilde çok yönlü bir satın alma

Teknik Özellikler
Şunlar için en iyisi: Döner kurşun Kurşun kalınlığı: 0,7 mm Mekanizma: Tıklama düğmesi Ağırlık: 13,6 g
Satın alma nedenleri
+ Sabit hat için dönen uç + Dengeli ağırlık
Kaçınılması gereken nedenler
- Belki de BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 16.98 $ 'lık Pipe Slide'dan daha az özellikli Amazon'da Görüntüle

Düzgün bir iz bırakacak kadar ağır, ancak ellerinizin sıkışmasına neden olacak kadar ağır olmayan bir kalem bulmak, mekanik kurşun kalem dünyasında biraz kutsal bir kâse gibidir ve Uni-Ball Kuru Toga Rulet Modeli bunu başarır .

Ancak bu sadece rahat ve yetenekli bir çok yönlü değil, Uni Kurutoga Pipe Slide'ınkiyle eşleşen (kelimenin tam anlamıyla) devrim niteliğindeki tasarımı, kurşunun herhangi bir parçasının tutarsız bir şekilde aşınmasını engeller. Kurutoga Boru Sürgüsünün geri çekme manşonunu ayarladıysanız, bunun için gidin. Aksi takdirde, bu harika bir alternatiftir.

Cross Made in USA Red Wood bugünün en iyi fırsatlarını tamamlayın ...Cross Century II KalemDick Smith198 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünPentel GraphGear 500 ... Pentel GraphGear 500 Otomatik Çizim Kalemi Siyah Amazon $ 9.59 GörüntüleTüm fiyatları görünUni Mekanik Kalem ... Uni Kurutoga Boru Kaydırağı Amazon $ 26.48 İnceleTüm fiyatları görünLamy 7mm 2000 Mekanik ... LAMY 2000 Versatil Kalem Amazon $ 90.01 İnceleTüm fiyatları görün