Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • En iyi medya yayıncıları 2020: Disney +, Apple TV + ve daha fazla akış uygulamasını herhangi bir TV'ye ekleyin

En iyi medya yayıncıları 2020: Disney +, Apple TV + ve daha fazla akış uygulamasını herhangi bir TV'ye ekleyin

2020'de ev sineması kurulumunuzu tamamlamak için en iyi medya akışlı TV kutusunun peşindeyseniz, yardım etmek için buradayız - bu günlerde seçebileceğiniz bir sürü seçeneğiniz var, ancak bu kılavuz jargonu kısaltacak ve En iyi medya aktarıcıları arasındaki temel farkları açıklayın.


Önemli olan, hepsinin en son güncellemeleri ve uygulamaları alamayabilecek eski veya ekonomik bir TV'ye yeni akış hizmetleri eklemeleridir - bu nedenle, Disney + gibi yeni uygulamaların çocukları eğlendirmesini veya Apple TV'nin en büyük kitaplığı için Apple TV'yi Satın alabileceğiniz ve indirebileceğiniz 4K filmler veya izlemek isteyeceğiniz içeriğe sahip daha belirsiz akış uygulamaları duyduysanız, başlamak için bunları takmanız yeterli.

Disney + inceleme: aileler için temel akış hizmeti

En iyi yayıncıların tümü en ünlü hizmetleri taşıyacaktır, ancak paranızı ayırmadan önce bilmeniz gereken özellik ve yeteneklerde bazı farklılıklar vardır.

Medya akış kutuları, TV'nizin sunduğu akıllı özellikler için sıçramak zorunda kalmadan TV'nizin yapabildiklerini yükseltmenin harika bir yoludur.en iyi televizyonlariçlerine inşa etti. 50 £ / 50 $ 'ın altında harcayabileceğiniz zaman neden binlerce harcama yapasınız? Bu nedenle, sizin için en iyi TV yayıncısının hangisi olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.


Sizin için en iyi TV kutusu nasıl seçilir

Komşunuzun ev sineması kurulumu için en iyi medya aktarıcısı, özel kurulumunuz için en iyi dongle olmayabilir, bu nedenle dikkatli olun.

En iyi TV kutusunu seçmek için izlemek istediğiniz içeriği, hangi kanallarda ve yeni donanımınızla kullanacağınız cihazlara karar vermeniz gerekir - iPhone, Apple TV ile Android'den çok daha iyi çalışır örneğin amiral gemisi yapar.


Bu, film ve TV şovu kitaplıklarını da kapsar: tüm paranız nereye yatırılır - iTunes filmleri? Amazon Videosu? Google Play'de filmler? Bu mağazaların tümünü bu medya yayıncılarının hepsinde bulamazsınız (ancak en çok tercih ettiğimiz seçimlerde), bu nedenle bu, seçimlerinizi daraltmanıza yardımcı olabilir.

Bugün satın alabileceğiniz en iyi medya yayıncıları

En iyi TV yayıncıları: Roku Streaming Stick +


En iyi TV yayıncıları: Roku Streaming Stick +

1. Yıl Yayın Çubuğu +

Çoğu insan için en iyi medya aktarıcısı

Satın alma nedenleri
+ Çok sayıda kanal + Çok yönlü medya aktarıcısı Günümüzün en iyi Roku Streaming Stick + fırsatları 81,82 $ Amazon'da görüntüle113,05 ABD doları Ebay'de görüntüle123,96 $ Amazon'da Görüntüle

Roku Streaming Stick +, ekranınızda 4K, HDR videoyu hiç para ödemeden alacaktır - ve Google, Amazon veya Apple ile bağlantılı olmadığı için dikkat çekicidir, bu nedenle belirli uygulamalara karşı hiçbir önyargı göstermez.

Sorunsuz ve temiz bir menüye, zahmetsiz bir kuruluma ve tanıdık bir uzaktan tasarıma sahiptir. HDR desteği yalnızca normal HDR10'dur - daha dinamik HDR10 + veya Dolby Vision değil, bu nedenle buradaki kişiler arasından resim kalitesinde meraklıların tercihi pek de değildir.

Ancak Apple TV dahil olmak üzere (şu anda belki de en iyi 4K HDR film kaynağı olan ve uygun fiyatlı olan iTunes filmlerine erişim anlamına gelir), isteyebileceğiniz hemen hemen her akış için destekle, Disney +, Now TV, Netflix, Amazon, iPlayer… gerçekten eksik olan tek şey BT Sport - bu alıcıların çoğu için en iyi seçenek.


En iyi TV yayıncıları: Amazon Fire TV Stick 4K

En iyi TV yayıncıları: Amazon Fire TV Stick 4K

2. Amazon Fire TV Stick 4K

Amazon'dan en iyi medya aktarıcısı

Satın alma nedenleri
+ Kullanmak için bir esinti + Harika HDR ve 4K video kalitesi + Alexa ile birlikte gelir
Kaçınılması gereken nedenler
-Bazı arayüz sorunları Bugünün en iyi Amazon Fire TV Stick 4K fırsatları82,99 Dick Smith'te Görüntüle 104,50 ABD doları Ebay'de görüntüle 104,90 ABD doları Ebay'de görüntüle

Amazon Fire TV Stick 4K'yı seviyoruz ve Amazon Prime Video'ya erişimi olan bir Prime abonesiyseniz, bu kesinlikle bir sonraki medya yayıncınız olmak için güçlü bir seçenektir. İzlenecek tonlarca başka hizmet var, hatta Alexa ses kontrolü bile.

Adından da anlaşılacağı gibi, çubuk 4K'yı aplomb ile işleyebilir ve hem üst düzey HDR seçeneklerine (yukarıdaki Roku'da yoksundur) sahiptir, bu nedenle, izlemeyi planladığınız bir şeyin bunları destekleyip desteklemediğini bilmeniz şartıyla, en iyi kalite. Bu, genellikle Netflix ve Apple TV'deki Dolby Vision içeriğiyle ilgili bir sorun değildir, ancak Prime Video, HDR10 + kullanan tek hizmettir ve bu pek de iyi bir şekilde belirtilmemiştir.

Amazon'un arayüzünü kullanmak çok kolay. Uygulama seçimi, tüm önemli servislerin yanı sıra son eklenen Apple TV de dahil olmak üzere mükemmel. Arama işlevi, Roku'nun daha tarafsız aramasından ziyade Amazon içeriğini tanıtmaya yöneliktir. Ve kullanımı kolay olsa da, Roku'yu çok yönlü olarak önermemize neden olan birkaç küçük arabirim sorunu daha var, ancak bu, yüksek kaliteli video desteği istiyorsanız en yüksek değerdir.

En iyi TV yayıncıları: Chromecast Ultra

En iyi TV yayıncıları: Chromecast Ultra

3. Chromecast Ultra

Telefonunuzdan 4K almanın en iyi yolu

Satın alma nedenleri
+ Basit ve ucuz yayıncı + Android, iOS, Windows, Mac ile çalışır
Kaçınılması gereken nedenler
-Kendi Bugünün en iyi Chromecast Ultra fırsatları için arayüz yok103 ABD doları Dick Smith'te Görüntüle 105,80 ABD doları Kogan.com'da görüntüle 110,91 ABD doları Ebay'de görüntüle

Chromecast Ultra, çalışmasını sağlamak için telefon veya dizüstü bilgisayar gibi başka bir cihaza ihtiyacınız olması bakımından biraz farklıdır. Android ve iOS'taki bir dizi uygulamayla uyumludur, bu nedenle ses ve video içeriğinizin çoğunu büyük ekranda görüntüleyebilmelisiniz.

Bu, iTunes ve Apple TV uygulamasını hariç tutuyor, bu nedenle iTunes'daki filmler ve TV şovları çıktı, ancak birçok başka şey var ve bu da bunu en iyi medya yayıncılarından biri yapıyor. Oldukça fazla para harcamak istemiyorsanız, bunun yerine daha ucuz olan 1080p Chromecast'i deneyin.

En iyi 4K medya aktarıcısı: Nvidia Shield TV

(Resim kredisi: Nvidia)

4. Nvidia Shield TV

Eski TV'lerde 4K yükseltme için en iyi medya aktarıcısı

Satın alma nedenleri
+ Yerleşik AI tabanlı yükseltme + GeForce Now desteği + Çok sayıda uygulama ve Chromecast
Kaçınılması gereken nedenler
-Pahalı-BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Apple TV desteği yok259 ABD doları Mwave'de görüntüle 269 ​​ABD doları Ebay'de görüntüle277,99 $ Amazon'da Görüntüle

Roku ve Amazon çubuklarını çok daha ucuza alabilecekken neden Nvidia'nın yüksek güçlü, yüksek fiyatlı yayıncısına gitmelisiniz? Sizi baştan çıkarabilecek birkaç benzersiz püf noktası var.

Buradaki gösteri parçası, HD görüntüleri keskin 4K'ya inanılmaz derecede iyi dönüştüren yapay zeka destekli bir üst ölçekleyicidir - orta veya daha düşük bir TV'niz varsa, bu üst düzey işlem bir vahiy olabilir ve bunu maliyetine değebilir kendi başına, çünkü pek çok şey hala HD kalitesinde. Gerçekten video meraklısı olmak istiyorsanız, aslında biraz fazla keskinleştiğini söyleyebiliriz, ancak genel olarak mükemmel. Ve yüksek kaliteli video iddialarının yedeklenmesi, Dolby Vision ve Dolby Atmos desteğidir.

Hepsi, uygulamalar için sağlam olan (Apple TV olmasa da) ve birçok yayının aksine Chromecast desteğine sahip olan Android TV tarafından desteklenmektedir. Gerçekten iyi yanıt veriyor, ancak arayüz söz konusu olduğunda ilk tercihimiz değil. Yine de mükemmel şekilde kullanılabilir. Çok basit bir uzaktan kumanda ile geliyor ve üçgen şeklinden emin değiliz, ancak yine de herhangi bir soruna neden olmuyor.

İkinci benzersiz özellik, Nvidia'nın bulut oyun sistemi GeForce Now ile çalışmasıdır. Bu, ücretsiz olarak kullanılabilir ve kendi bilgisayarınızda sahip olduğunuz oyunları oynamanızı sağlar, ancak bir yerde güçlü bir Nvidia sunucusunda çalışırlar. Şu anda bulut oyun platformlarının en iyisi ve bu onu TV'nize taşımanın en ucuz yolu, bu yüzden tek başına bunun için harika bir seçenek.

Bunun genel olarak bir niş satın alma işlemi olduğunu söylemeliyiz - özel özellik karışımını istiyorsanız mükemmel, ancak herkes için para harcamaya değmeyecekler.

En iyi TV yayıncıları: Apple TV 4K

En iyi TV yayıncıları: Apple TV 4K

5. Apple TV 4K

Apple hayranları için en iyi medya aktarıcısı

Satın alma nedenleri
+ Hızlı, sorunsuz çalışma + Mükemmel Dolby Vision görüntü kalitesi + Oynamak için çok sayıda uygulama
Kaçınılması gereken nedenler
-Çoğunlukla Apple merkezli Günümüzün en iyi Apple TV 4K fırsatları238,99 Ebay'de görüntüle 249 ABD doları Apple Avustralya'da görüntüleyin 279 ABD doları Mwave'de görüntüle

En iyi TV kutusu ile ilgili herhangi bir tartışma, Dolby Atmos ses desteğinin yanı sıra 4K Dolby Vision HDR görseller sunan Apple TV 4K'dan bahsetmelidir. Hızlı, çok yönlü ve bulacağınız çoğu medya aktarıcısından daha iyi bileşenlerle donatılmış.

iTunes, 4K HDR filmlerin en büyük dijital kataloğuna sahiptir (hem Dolby Vision hem de Atmos desteği ile) ve bu onları TV'nizde oynatmanın tek yoluydu ve film severler için doğal bir seçim haline geldi. Ancak bu kitaplığı içeren Apple TV uygulamasını artık diğer cihazlarda edinebilirsiniz, bu nedenle bu kutunun fiyatını haklı çıkarmak zor.

Harika bir uygulama desteğine, mükemmel görüntü kalitesine ve kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir… ama diğerleri de öyle. Bir Apple kullanıcısıysanız iCloud fotoğraflarınıza ve Apple Music'e bağlanır ve (bazen) konsol benzeri oyunlar oynayabilir, ancak rekabete kıyasla hala çok pahalıdır. Yanlış bir şey yok, ancak bugünlerde yalnızca sert Apple hayranları bunu yapmalı.

En iyi TV yayıncıları: Nvidia Shield TV Pro

(Resim kredisi: Nvidia)

6. Nvidia Shield TV Pro

Mevcut en fazla yetenekli yayıncı…

Satın alma nedenleri
+ Çok sayıda güçlü özellik + İyi uygulama desteği ve Chromecast
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok pahalı-Ve bunun üzerinde Android oyunları oynayacak mısınız? BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI $ 327,41 Amazon'da Görüntüleyin379 ABD doları Mwave'de görüntüle 381,99 Dick Smith'te Görüntüle

Nvidia Shield, Android severler için Apple TV'ye benziyor: pahalı ama güç ve özelliklerle dolu. Android TV, Apple TV dışında tüm büyük uygulamalara sahip, gerçekten, ancak Chromecast desteği aldığınız için bu iyi bir ticaret.

Bu, Shield TV'nin Pro olmayan sürümüne göre sunduğu şey daha güçlü bir işlemci, yani bir mini konsol gibi daha meraklı Android oyunları oynamak için her şey hazır. Ancak, yukarıdaki Apple TV 4K ve oyun desteğiyle aynı sorunu yaşıyor, bu da… onları gerçekten oynayacak mısınız? Denetleyici dahil değil mi (geniş denetleyici desteği olsa da)? Ve olsa bileşunlarbununla aynı fiyata gerçek bir Xbox alabildiğinizde ne oynardınız?

Tüm aynı profesyoneller, yukarıdaki daha ucuz Shield TV kutusu için geçerlidir ve hedeflediği şeyi başarma açısından, işi son derece iyi yapar! Ancak çoğu insanın bu iş için ödemek isteyeceği fiyatın 199 sterlin olduğundan emin değiliz.

En iyi TV yayıncıları: Now TV Smart Box

En iyi TV yayıncıları: Now TV Smart Box

7. Şimdi 4K ile TV Smart Box

Sky içeriği almak için mükemmel

Satın alma nedenleri
+ Esnek Sky kanal erişimi + Kurulumu ve kullanımı basit
Kaçınılması gereken nedenler
-4K içerik sınırlıdır - Geniş uygulama desteği BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'a bakın

Now TV cihazları Roku donanımından uyarlanmıştır, bu da aynı tür kullanım kolaylığını sundukları anlamına gelir. Özellikle, tam bir Sky Q aboneliğine bağlı kalmadan TV'nizde Sky Sports veya Sky Cinema almak için harikadırlar.

Bu kutu 4K desteği sunar (daha ucuz Now TV Smart Stick'in aksine), ancak gökyüzü içeriğinin 4K'da mevcut olmadığı ve diğer tüm uygulamaların desteklemediği göz önüne alındığında, ek olarak biraz gereksiz hissettiriyor.

Yapmayı amaçladığı şeyi yapar - herhangi bir TV'de Sky içeriğine dalmayı kolaylaştırır - ancak bunun için her zaman Roku Streaking Stick + 'i seçerdik, çünkü daha fazla uygulama, daha fazla 4K içeriğe sahip ... ve hala Now'a erişimi var TELEVİZYON.

Bununla birlikte, bu bazen 24,99 £ kadar düşük bir fiyata sunuluyor, bu yüzden paranızı ödüyorsunuz ve seçiminizi gerçekten yapıyorsunuz. Genelde Roku'yu veya Amazon'u seçsek de.

  • Bunlar şu anda satın alabileceğiniz en iyi tabletler
Bugünün en iyi fırsatlarını tamamlayın Roku Streaming Stick + | ... Roku Streaming Stick Plus Amazon $ 81,82 GörüntüleyinTüm fiyatları görünAmazon Fire TV Stick 4K ...Amazon Fire TV Çubuk 4KDick Smith82,99 Görünüm Tüm fiyatları görün