Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • En iyi erkek yürüyüş ayakkabısı 2020: Bu çok yönlü ayakkabılarla herhangi bir patikayı veya pisti aşın

En iyi erkek yürüyüş ayakkabısı 2020: Bu çok yönlü ayakkabılarla herhangi bir patikayı veya pisti aşın

En iyi yürüyüş ayakkabısı, açık hava severlerin cephaneliğindeki en esnek araçlardan biri olabilir. Tepelerde ve patikalarda hafif ama hızlı günlerden, sayısız gündelik düşük seviyeli gezintilere, köpeği gezdirmeye ve şehrin diğer ucuna gidip gelmeye kadar her şey için harika bir ayakkabı seçimi. Bu kılavuzda, en iyi ayağınızı öne çıkarmanıza yardımcı olmak için en iyi erkek yürüyüş ayakkabılarını topladık.


Açık hava ayakkabısı: Keşfedilecek alternatifler

En iyi kadın yürüyüş botları
En iyi kadın yürüyüş ayakkabıları
En iyi arazi koşu ayakkabıları
En iyi wellies
En iyi yürüyüş sandaletleri

Yürüyüş ayakkabısı standart sokak ayakkabılarıyla kolayca karıştırılabilirken, en iyi yürüyüş ayakkabısı, büyük bir fark yaratan birçok gizli ekstrayı paketlemelidir. En iyi yürüyüş ayakkabısı, içinde bulacağınız birçok öğeye sahip olmalıdır.en iyi yürüyüş botları, nispeten sert bir taban - genellikle ekstra koruma için sertleştirici bir gövde ve bir kaya plakası ile güçlendirilmiş - ve ayağınızı yerine kilitlemek için mükemmel bağcık gibi.

Çoğu yürüyüş ayakkabısı ayrıca, gündelik rutubetin (ıslak çim gibi) üst kısmı ıslatmasını ve ayakkabının içine girmesini önlemek için su geçirmez bir membran içerir ve birçoğu ayrıca keskin taşları savuşturmak için üst kısmın kenarlarında daha yüksek bir rand veya koruyucu paneller içerir ve genel aşınma.

Botlar gerçekten sağlam şeyler için ihtiyaç duyacağınız araçlar olsa da - özellikle soğuk aylarda - yürüyüş ayakkabısı, daha az ciddi yürüyüşlerin yanı sıra her türden şehir gezintisi için de uygun. Yürüyüş ayakkabılarının bileği pek desteklemediğini aklınızda bulundurun - bu nedenle yokuşta yürümek veya daha uzak yürüyüşler için şüpheniz varsa daha güvenli, bot şeklinde bir seçeneği tercih etmek en iyisidir.


Satın almadan önce daha fazla tavsiyeye mi ihtiyacınız var? Keşfetmek için bu makalenin sonuna gidinbakılacak özelliklerve gerçekten olup olmadığına karar vermenize yardımcı olmak içinözel bir yürüyüş ayakkabısına ihtiyacım var.

Şimdi satın almak için en iyi erkek yürüyüş ayakkabısı

en iyi yürüyüş ayakkabısı: Merrell MQM Flex 2 GTX


(Resim kredisi: Merrell)

1. Merrell MQM Flex 2 GTX

Genel olarak en iyi erkek yürüyüş ayakkabısı - ve bir Pingtwitter Ödülü sahibi

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Çok yönlü Malzeme: File saya Su geçirmez: Gore-Tex ek
Satın alma nedenleri
+ Süper nefes alabilir + Çok sayıda çekiş gücü + GÜVENLİ BUGÜNÜN EN İYİ İNDİRİMLERİ Düşük Stok Stoku, Go Outdoors'da 94,90 £ Wiggle'da Görüntüle 100 £ Siyahlar'da Görüntüleyin

Yeni taçlanan galibiPingtwitter Ödülü 2020En İyi Yürüyüş Ayakkabısı için Merrell, MQM Flex 2'yi teknik ve yetkin bir ayakkabı yaratmak için teknoloji ve yenilikten oluşan bir mutfak lavabosuna attı. İsmine rağmen, MQM, özellikle iş tarafında, dış tabanda harika bir hızlı ve hafif yürüyüş ayakkabısıdır.

Bu dış taban, Merrell'in 'dağ sınıfı' Quantum Grip kauçuğundan yapılmıştır ve çoğu koşulda gerçekten iyi kavrama sağlayan, koşu yolu tarzında düzenlenmiş derin 5 mm'lik çıkıntıları barındırır. Yerleşik temel bir kaya plakasının yanı sıra oldukça esnek bir orta taban vardır, bu da ihtiyacınız olan yerde sertlik sağlar, ancak izin tadını çıkarmaya devam etmek için yeterince esnektir.


Körük dili, izin parçalarını botlarınızdan uzak tutmak için görevini yerine getirir, ancak ayarlanabilirliği etkilemeyecek kadar alçakta durur ve 11 bedeniniz için geniş bir açıklığa izin verir. Sağlam bağcık sistemi, ayağın kavisi boyunca ayağı yakalamaya ve daha uzun rampalarda rahatça tutmaya yardımcı olan ekstra bir bant içeren parçaya bakar. Topuktaki cömert parmak çekişi gibi yararlı küçük dokunuşlar da vardır ve TPU burun kapağı, ayakkabının ön kısmının çoğunu aşınmadan korumak için uzanır. Son olarak, nefes alabilirliği engellemeden yağmurun oyunu durdurmasını önlemek için ağın altında bir Gore-Tex membran var - çekici bir paket.

en iyi erkekler

(Resim kredisi: Columbia)

2. Columbia Facet 30 Outdry ayakkabı

En iyi premium erkek yürüyüş ayakkabısı

Teknik Özellikler
Şunlar için idealdir: Sonbahar yürüyüşü Malzeme: Balistik kumaş saya Su geçirmez: OutDry
Satın alma nedenleri
+ Su geçirmez + Hızlı tepki veren yastıklama + Yüksek çekiş +
BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 91,06 £ Amazon'da Görüntüle 113,74 £ Amazon'da Görüntüle 116,01 £ Amazon'da Görüntüle

Columbia Facet 30, marmit stiline sahip olabilir, ancak yüzeyin altında gizlenen birçok teknoloji var. Bu açılı kaplama panelleri, balistik üst kısım için kilit noktalarda takviye sağlarken, hızlı bağlama sistemi ayağınızı ayakkabıda sabit tutar. Beklediğiniz gibi, burada Columbia'nın OutDry kendi marka sistemi sayesinde su geçirmez bir membran ve bir başka Columbia in-house yeniliği olan Techlite'den yapılmış yüksek enerjili bir geri dönüş orta taban sayesinde topuk stabilizasyonu ve hızlı tepki veren yastıklamanın bir kombinasyonu var.

Bu arada, bu dış taban, yüksek çekiş gücüne sahip ancak iz bırakmayan kauçuktur ve kavrama temelli zorlukları patikada ve eşit derecede iyi görür ve son bir küçük dokunuş, daha kolay takma ve çıkarma için hem dil hem de topuk üzerindeki pozitif parmak çekme işlemidir. . Genel olarak, bunlar, dış mekan yürüyüş ayakkabısı işi için tüm araçları ve ayrıca ikinci bir bakış açısına değecek farklı bir tasarım anlayışını sunar ...


en iyi erkekler

(Resim kredisi: Merrell)

3. Merrell Zion Zirvesi

En iyi bütçe erkek yürüyüş ayakkabısı

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Değer Malzeme: Sırçalı deri saya Su geçirmez: M Select Dry Barrier
Satın alma nedenleri
+ Çok yönlü stil + Dayanıklı yapı + Agresif dış taban BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 89,99 TL Amazon'da İncele

Merrell Zion Peak, yürüyüş ayakkabısı kanonunda güçlü bir orta noktaya çarpıyor - geleneksel malzemeler, geleneksel bağcıklar ve görünümler, ancak gizli teknik yetenekler ve oldukça agresif dış taban. Sonuç, şehrin her yerinde evde olan ancak yolda ve arazide mükemmel bir yetenek olan bir ayakkabıdır. Sırçalı deri saya altında gizli bir kuru bariyer bulunur, bu da nefes alabilir ancak amortisör koşullarında kullanılabilir hale gelmesinde önemli bir faktördür. Merrell, teknik özellikler listesinden de anlaşılacağı üzere, burada iz pabuçları yaratma deneyimini konuşlandırdı - körük dili, konturlu iç taban ve burulma sertliği için esnek plaka hepsi mevcut, doğru ve sağlam bir yürüme platformu oluşturmaya katkıda bulunuyor.

Bu platform, Vibram Megagrip kauçuğu ve modu ve yağlı kayayı eşit derecede iyi kavrayacak sağlam 5 mm'lik pabuçların bir kombinasyonu ile zorlu işlere sağlam bir şekilde sabitlenmiştir. Tüm kutuları işaretleyen geleneksel tarzda bir ayakkabı için Merrell Zion Peak, herkesin kısa listesi için iyi bir adaydır.

Resim 1/2

en iyi yürüyüş ayakkabısı: Inov8 Roclite 280 Erkek

(Resim kredisi: Inov8 Roclite 280)
Resim 2/2

en iyi yürüyüş ayakkabısı: Inov8 Roclite 280 Erkek

(Resim kredisi: Inov8)

4. Inov-8 Roclite 280

Zorlu arazide hız için en iyi erkek yürüyüş ayakkabısı

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Hız Malzemesi: File üst Su Geçirmez: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Hafif + Nefes Alabilir + Gün boyu konfor
Kaçınılması gereken nedenler
-Su geçirmez değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 89,99 £ Amazon'da 89,99 £ Amazon'da Görüntüle 89,99 £ Amazon'da Görüntüle

Roclite 280, Inov-8'in saygın koşu ayakkabısı platformunu temel alan iş anlamına geliyor ve ona da bakıyor. Sağlam bir bant, ayak parmaklarınızı ve ayakkabının yanlarını keskin kayalardan ve benzerlerinden korur, içteki bir kaya plakası ise benzer engelleri aşağıdan savuşturur. Bununla birlikte, büyük gürültü, neredeyse her şeyi kavrayacak olan devasa 6 mm derinliğinde çıkıntılara sahip tek birimdir. Inov-8, düşüşü daha yürüyüş dostu bir 8mm'ye ayarladı ve ekstra stabilite ve destek için bir Harici Topuk Sayacı (EHC) ekledi.

Tüy ağırlığı 280 gram olan ağırlıkta, kısmen file saya nedeniyle yorgun bacaklarınızı suçlayacak hiçbir ağırlık yoktur. Su geçirmez bir membran da yoktur, bu da nefes alabilirlikte en üst düzeydedir, ancak suyun her iki yönde de çalıştığı anlamına gelir. Genel olarak, hangi araziye atarsanız atın, inanılmaz derecede hafif, zahmetsiz bir patlayıcı için pazardaysanız, bu güçlü bir rakiptir.

Resim 1/2

en iyi erkekler

(Resim kredisi: Keen)
Resim 2/2

en iyi erkekler

(Resim kredisi: Keen)

5. Keen Venture Vent Yürüyüş Ayakkabısı

Yaz macerası için en iyi erkek yürüyüş ayakkabıları

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Çepeçevre Malzeme: TPU kaplamalı file saya Su geçirmez: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Süper nefes alabilir + Çok fazla çekiş + Hızlı ve hafif BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Keen Venture Vent yürüyüş ayakkabısı birçok yönden basit bir fikre dayanıyor: Nefes alabilen file saya alın, orta taban yastığı ekleyin, tutuş için devasa 4 mm çıkıntılarla bitirin. Sonuç, bu parçaların toplamından daha fazlasıdır ve o sıcak yaz günleri için muazzam bir nefes alabilirlik sağlar, ancak güven uyandıran sağlam bir ayak altı platformu ile.

Teneke üzerinde söylediği şeyi yapan - topuk kaldırmayı en aza indiren - yine de destek için nispeten sert bir stabilite şaftına izin veren düzgün bir birbirine kenetlenen topuk yakalama sistemi var. Bu arada, KEEN'in Eco Koku Karşıtı sistemiyle işlenmiş çift yoğunluklu bir ayak tabanı, hem sizin hem de yardımcı maceracılarınız için rahatlığı vurgular ve sonunda iz bırakmayan bir taban iz bırakmaz. Basit ama iyi idam edilmiş bir yaz izi uzmanı.

en iyi yürüyüş ayakkabısı: Arc

(Resim kredisi: Arc'teryx)

6. Arc'teryx Konseal LT

Dağ yaklaşımları için en iyi erkek yürüyüş ayakkabısı

Teknik Özellikler
Şunun için idealdir: Yaklaşım görevleri Malzeme: TPU kaplamalı file saya Su geçirmez: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Hafif + Bol sürtünme + Ustaca 2'si 1 arada tasarım
Kaçınılması gereken nedenler
- Su geçirmez değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI120 £ Mr Porter İngiltere'de görüntüleyinAmazon'u kontrol edin

Dağ yaklaşımlarıyla mücadele ediyorsanız, Arc'teryx Konseal LT'ye bir göz atın. Arc'teryx'ten beklediğimiz aerodinamik silueti sunmanın yanı sıra, Konseal yaklaşım ayakkabısının bu en son yinelemesi ilk önce temel unsurlara gitti - çok hafif, çok dayanıklı ve kavrayıcı. İkincisi, süper yapışkan bir Vibram Megagrip dış tabana indirgenirken, çıkıntılar, pürüzsüz yüzeylerde daha iyi kavrama için ön ayak sürtünmesi eklemek üzere özel olarak tasarlanmıştır.

Burun kapağı ve geniş yan duvarlar, pek çok sert şeyi savuştururken, ince kare topuk, inişlerde gelişmiş frenleme kabiliyeti sağlar. Gizli ama özellikle dahiyane bir özellik, topuk bölümünün düz olarak katlanarak onları kamp ayakkabısı haline getirecek şekilde tasarlanmış olmasıdır, bu da özel tırmanıcı için gevşek ayakkabılarda çok kullanışlı bir özelliktir. Arc'teryx, iç kısmı yalınayak konforu düşünerek bitirdi ve bunları yaz kamp gezileri, dağ maceraları ve hızlı ve hafif yarışlar için ideal hale getirdi.

En iyi erkekler

(Resim kredisi: Adidas)

7. Adidas Five Ten Five Tennie Erkek Yaklaşım Ayakkabısı

Yürüyüş ve tırmanış için en iyi erkek yürüyüş ayakkabıları

Teknik Özellikler
Şunun için idealdir: Daha uzun yürüyüşler, tırmanma Malzeme: Deri üst Su geçirmez: Yok
Satın alma nedenleri
+ Yapışkan gizli kauçuk + Retro çekicilik + Hızlı ve hafif BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI99,95 £ Adidas İngiltere'de görüntüle£ 102,49 Amazon'da Görüntüleyin

Five Ten Tennie tartışmalı bir canavar. Sağlam yapısı ve inanılmaz derecede yapışkan Stealth tabanları (teknik tırmanma ayakkabılarında kullanılır) sayesinde, yaklaşma ayakkabılarının tartışmasız kralı bir zamanlar, daha sonra daha zor zamanlar ve başarısız yeniden tasarımlarla karşılaştı. Şimdi Adidas tarafından hayata döndürülen en son Five Tennie onu kesecek mi? Tek kelimeyle, evet! Retro stillerin hayranlarıyız, ancak daha geleneksel bir şeyi tercih ederseniz, daha sessiz siyah / gri / yeşil versiyonlar da var ve Stealth kauçuk her zamanki gibi yapışkan. Ayakkabının içinde, büyük ayak parmağını bulaşma için kullanacak kadar esneklik ve orta ayağınızda ihtiyacınız olduğu kadar kilometrelerce yürümek için yeterli sertlik var. Bu en iyi erkek yürüyüş ayakkabısı yarışmacısı, çorap benzeri örgü iç kısmının eklenmesiyle destek sağlar ve bağcıklar sıkıldığında güven verir. Çırpmak ve yukarı çıkmak için, bunlar mükemmel piyadeler.

En iyi erkekler

(Resim kredisi: Jack Wolfskin)

8. Jack Wolfskin Scrambler XT Texapore Düşük

Doğa yürüyüşü için en iyi erkek yürüyüş ayakkabıları

Teknik Özellikler
Şunlar için idealdir: Hafif yürüyüş Malzemesi:: deri saya Su geçirmez:: Texapore O2 membran
Satın alma nedenleri
+ Allround yetenekleri + Su geçirmez + Dayanıklı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 97,73 £ Amazon'da görüntüle 100,54 £ Amazon'da görüntüle 103,45 £ Amazon 7 Amazon müşteri incelemelerini görüntüleyin

Jack Wolfskin Scrambler XT erkek yürüyüş ayakkabısı, her erkek için bir şeyler sunar. Bir & lsquo; kaya bölgesi & rsquo; Tırmanma ve hızlı koşma için parmakta daha yapışkan kauçuk, gün boyu yürüyüşler için yastıklı orta taban, bu amortisör anları için su geçirmez membran ve ekstra ilgi çekici noktalar için deri saya. Basit ama etkili bir bağcık sisteminin tepelerde yanlış gitme olasılığı çok düşüktür (ve gerekirse kolayca onarılabilir) ve Vibram taban, her türlü arazinin kolaylıkla üstesinden gelmek için derin bir dişe sahiptir.

En iyi erkekler

(Resim kredisi: Mammut)

9. Mammut Alnasca Örme Düşük

Cesurlar için teknik dağ ayakkabıları

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Dağ yürüyüşü, tırmanma Malzeme: Havalandırma ağları, 3D örgü Su geçirmez: Yok
Satın alma nedenleri
+ Çok yönlü dağ aracı + Teknik özellikler + Parlak renkler BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 153,79 £ Amazon'da görüntüle 155,48 £ Amazon'da görüntüle 171,65 £ Amazon'da 27 Amazon müşteri incelemesini görüntüleyin

Mammut Alnasca Knit, görünüm veya spec departmanlarında duvar çiçeği değildir. 3D örgülü bir çorap, tüm ayak şekillerine tam oturur, etkileyici bir nefes alabilirlik sağlar ve örgü, aşınmayı azaltmak için dış taraflarda güçlendirilmiştir. Bu erkek yürüyüş ayakkabılarının topuğundaki SOFtech EVA takoz, zorlu parkurlarda ve patikalarda yumuşak bir sürüş sağlamak için tasarlanmıştır, Michelin Rock Tech taban ise sağlam tutuş için kavrayıcı OCX kauçuğa sahiptir. Bu çekişe ayrıca derin bir çıkıntı profili yardımcı oldu ve bir & lsquo; tırmanma bölgesi & rsquo; işler daha dikey hale geldiğinde ön plana çıkar. En iyi erkek yürüyüş ayakkabısı rehberimiz için değerli bir yarışmacı.

(Resim kredisi: Vivobarefoot)

10. Vivobarefoot Magna Yolu

Ayak parmaklarınızın altındaki zemini hissetmek için en iyi erkek yürüyüş ayakkabısı

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Çıplak ayakla gezinme Malzeme: Cordura örgü Su geçirmez: Suya dayanıklı
Satın alma nedenleri
+ Duyusal zevk + Grippy + Katlanabilir
Kaçınılması gereken nedenler
-Herkes için değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 133,33 £ Vivobarefoot UK'de Görüntüleyin Düşük Stokta 133,33 £ Vivobarefoot UK'de Görüntüleyin Düşük Stok 133,33 £ Vivobarefoot İngiltere'de Görüntüleyin

Vivobarefoot Magna izi gtx, biraz farklı bir canavar, yürüyüş ayakkabısından daha çok dalış patiklerine benziyor, ancak dış görünüş aldatıcı olabilir. Vivobarefoot (adından da anlaşılacağı gibi) çıplak ayak hareketinin keskin savunucularıdır ve bu durumda süper ince ancak delinmeye karşı dayanıklı bir taban malzemesi elde edilmiştir.

Bunu bir yürüyüş ayakkabısına aktarmanın pek çok faydası vardır, çünkü gerçekten & lsquo; hissedebilirsiniz & rsquo; ayak parmaklarınızın altındaki zemin, kavrama ve dengeyi geliştirir. Bu, ıslak ve çamurda iyi bir kavrama işi yapan çok yönlü 3 mm'lik çıkıntılarla desteklenir. Bu arada, dikişsiz, esnek bir ECO neopren ayak bileği çorabı, iz ile ilgili kalıntıları dışarıda bırakmak için mükemmel bir iş çıkarır ve termal bir iç taban, soğuk aylarda kullanılabilirliği artırır. Bu yeterli değilse, oynamak için bir eko kart da vardır - dokuma ve bağcıklar% 50 geri dönüştürülmüş PET'den yapılmıştır ve topuk astarı geri dönüştürülmüş mikrofiberdir. Bazen farklı olmak iyidir ...

En iyi erkekler

11. Helly Hansen Vanir Canter HT

Bu hafif ve esnek erkek yürüyüş ayakkabılarıyla bir Viking tanrısı gibi gezinin

Teknik Özellikler
Şunlar için idealdir: Hafif, havadar yapı Malzeme: Özel tasarım örgü saya Su geçirmez: HellyTech Performance Su geçirmez membran
Satın alma nedenleri
+ Muazzam kavrama + Hafif ve esnek + Su geçirmez + Kasabadan bara hazır BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 110,59 £ Amazon'da görüntüleyin

İskandinav tanrısından ilham alan Vanir Canter HT hi-toplar, geleneksel yürüyüş ayakkabılarınızdan uzakta bir dünyadır, yalnızca şık bir saya değil, aynı zamanda yüksek teknoloji korumalı ve off-road yürüyüş için yapışkan kauçuğa sahiptir. Dış tabandaki devasa sırt, ayaklarınızı sabit tutarken, üç yoğunluklu orta taban ayaklarınızı rahatlık, yastıklama ve parmak ucunda yayla doldurmak için oradadır.

Helly Hansen, bu erkeklerin yürüyüş ayakkabılarını su geçirmez bir membranla yarattı. Ve bir kano ayakkabısı ile uzayda bir haç gibi görünen bir tasarımla, bunları kışlık plaj yürüyüşleri için de giyerek altın olacaksınız. Ayak parmaklarınızın kayalar ve molozlarla dövülmesinden mi endişeleniyorsunuz? Korkmayın, sağlamlaştırılmış üst kısım, mühendislik ürünü bir örgü olmasına rağmen ayak parmaklarınızı korumak için yerleşik HellyWear Korumasına da sahiptir.

En iyi erkekler

(Resim kredisi: Hoka)

12. Hoka One One Sky Arkali

Kevlar katkılı bu erkek yürüyüş ayakkabılarıyla maksimum korumanın keyfini çıkarın

Teknik Özellikler
En iyisi: Yürüyüş Malzemesi: MATRYX üst kısım, Kevlar ile hafif dokuma Su Geçirmez: Yok
Satın alma nedenleri
+ Koruyucu Kevlar saya + BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI için sağlamlık 144,26 £ Amazon'da görüntüleyin

Arkali, Hoka One One & rsquo; ın iz yarışı soyağacından yararlanarak, hafif ama son derece sağlam bir erkek yürüyüş ayakkabısıyla sonuçlanır. Bir PROFLY orta taban ile birlikte koşu ayakkabısı tarzında bir EVA üst orta taban, ağırlık açısından fazla bir şey eklemeden yastıklama ihtiyaçlarına bolca katkıda bulunur. Bununla birlikte, hiç şüphesiz en iyi erkek yürüyüş ayakkabısı alıcı kılavuzumuzdaki en büyük teklif var. Bunları kutudan çıkardığınızda boyutun gözünüzün önünde kalmaması için sizi bilgilendirmek yeterli!

Burada ayrıca, yüksek aşınmalı burun başlığından, tabandaki büyük 5 mm (!) Çok yönlü Vibram Megagrip lastik çıkıntılara kadar pek çok dağ mirası sergileniyor. MATRYX saya, gerçek teknolojinin pişirildiği yerdir, oldukça tanıdık hafif bir örgüdür, ancak aynı zamanda merhametle nefes alabilen, özellikle dayanıklı bir kumaş için Kevlar ipler takılmıştır.

Bir başka alışılmadık özellik de, engebeli arazide gelişmiş denge sağlamak için bir çift ayak bileği ve topuk kayışıdır. Sonuçta, yürürken ayaklarınız için maksimum koruma istiyorsanız ve uygun yürüyüş botları istemiyorsanız, bunlarla güvende olacaksınız.

En iyi erkek yürüyüş ayakkabısı: Ne aranmalı

Peki, hangi çifti satın alacağınızı belirlerken nelere dikkat etmeniz gerekiyor? Anahtar, rahat bir uyum seçmek ve aynı zamanda kaplayacağınız araziyi göz önünde bulundurmaktır. En iyi erkek yürüyüş ayakkabısı, ayak altındaki taşları savuşturmak için güçlendirilmiş bir taban (genellikle TPU), yanları korumak için sağlam bir rand ve agresif, kavrayıcı bir taban sunar.

Birçok yürüyüş ayakkabısının içinde su geçirmez bir membran bulunur, bu örneğin ıslak çimde yararlı olabilir, ancak gerçekten ateşliyorsanız nefes alabilirliği de sınırlayabilir, bu nedenle bunlardan bir çift almayı düşünüyorsanız, ayakkabılarınızı nasıl kullanacağınızı düşünmeye değer.

Botların aksine, yürüyüş ayakkabılarındaki yağmura dayanıklılık biraz kırmızı bir ringa balığıdır, çünkü botun kapalı baldırı olmadan ayaklarınız su geçirmez olsun ya da olmasın şiddetli yağmurda ıslanacaktır.

Diğerleri, tepelerde hemen hemen her şeyle başa çıkabilen hibrit bir yaklaşım / karıştırıcı ayakkabı sunmak için yapışkan kauçuk ve koruyucu yüksek bantlar ekleyerek ayak bileği etrafındaki hafiflik ve esnekliği daha avantajlı hale getirdi.

Daha agresif sırt desenleri çamurlu koşullar için idealdir, ancak daha yapışkan kauçuk daha hızlı aşınır ve çamurlu koşullarda kaygan olabilirken, kayalık bulaşmayı zayıf bir şekilde idare eder.

Spesifikasyon önemli olsa da, doğru boyutu elde etmek kesinlikle önemlidir. Olası sorunlar hakkında iyi bir fikir edinmek için birkaç çift denemek iyi bir fikirdir. Ayrıca, yüksek enerjili yürüyüş arayışları planlıyorsanız, koşu ayakkabılarında olduğu gibi bedeninizi büyütmek isteyebileceğinizi, çünkü ayaklarınız daha uzun esneme hareketlerinde şişer.

Bir çift özel yürüyüş ayakkabısına ihtiyacım var mı?

Yürümek için iyi bir çift ayakkabı almanın nedenleri çok ve çeşitlidir. En iyi seçenekler, yürüyüşünüzü daha kolay ve daha konforlu hale getirerek performansı artıracaktır. Ayrıca, işiniz bittiğinde, çamurlu ayakkabılarınızı bagajın içine sokabilir ve yeni bir çiftle gidebilirsiniz.

Uygun yürüyüş ayakkabıları, daha hafif yürüyüşler, kısa yaklaşımlar ve yaz sarsıntısının yanı sıra daha hızlı ve daha hafif dağ gezileri için idealdir. Gerçekten zorlu şeyler için ekstra bot desteği alsanız da, en iyi erkek yürüyüş ayakkabılarımızdan bazıları bir & lsquo; orta & rsquo; tarzı, bir bota benzer bir destek sağlar, ancak daha fazla ayak bileği hareketi ile.

Size uygun ayakkabı türünün hangisi olduğundan emin değil misiniz? Bir göz atın bizimyürüyüş botları vs yürüyüş ayakkabılarıönemli farklılıkları keşfetme rehberi.

Ayrıca, yapışkan kauçuk ve tüm ayağı sıkıca kavramak için genişletilmiş bağcık gibi daha fazla tırmanma ve kaya tırmanışı odaklı özellikler içeren, 'yaklaşma ayakkabıları' olarak adlandırılan bir yürüyüş ayakkabısı alt kategorisi de var.

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın Merrell MQM Flex 2 Gore-Tex ... Merrell MQM Flex 2 Gore-Tex (erkekler) Wiggle £ 94.90 GörüntüleyinTüm fiyatları görün