Close

MacBook Pro 2020 için en iyi monitörler

Piyasada bu kadar çok seçenek varken en iyi MacBook Pro monitörünü bulmak küçük bir iş değildir ve üzerinde düşünülmesi gereken çok şey vardır: kolay bağlantı için en iyi MacBook Pro USB-C monitörü, üstün ayrıntılar için en iyi 4K MacBook Pro monitörü ister misiniz? , hareket halindeyken daha büyük bir çalışma alanı elde etmek için en iyi taşınabilir MacBook Pro monitörü; Evden çalışmak için en iyi MacBook Pro monitörü… veya durumunuza bağlı olarak diğer küçük ihtiyaçlarınız?


Sadece ana temelleri kapsayan, zamanınıza en layık monitörleri seçerek işleri basitleştirdik. Hepsinin etkileyici renk doğruluğu ve doğruluğu vardır, ancak ergonomiden ödün vermeyen düşük bütçeli seçeneklerden güçlü bağlantı merkezi seçeneklerine sahip 4K ekranlara ve üretkenliğe odaklanan ultra geniş ekranlara kadar hepsi bunun ötesinde farklı şeylerde uzmanlaşmıştır.

Bir ekran hakkında onu özellikle MacBook Pro için daha iyi bir seçim yapan hiçbir şey yok, ancak tek bir USB-C kablosuyla bağlanan (güç ve videoyu bir arada taşıyan) ekranlar, MacBook Pro'dan diğerlerinden daha iyi yararlanır, şüphesiz. Ancak Apple'ın dizüstü bilgisayarları herhangi bir şeye bağlanacak şekilde tasarlandığından, ekranın ihtiyaçlarınıza uygun olup olmadığına odaklanmak en iyisidir.

Daha spesifik görüntüleme kategorilerine girmek istiyorsanız, kılavuzlarımıza göz attığınızdan emin olun.en iyi 4K monitörler, veen iyi oyun monitörleri. Ve elbette, tüm bu monitörler daha fazlaen iyi dizüstü bilgisayarlarayrıca - seçimlerimizi MacBook Profesyonelleri ile yaptık.

En iyi monitör MacBook Pro nedir?

Paramız içinLG UltraFine 4Kçoğu insan için en iyi görüntüleme seçeneğidir. Apple ve LG tarafından, özellikle en son dizüstü bilgisayarlarla eşleşecek şekilde birlikte tasarlandı, bu nedenle soyağacının iyi olduğunu biliyorsunuz. Ekranı, MacBook Pro'larla aynı parlaklıkta ve aynı geniş renk gamını destekliyor, bu yüzden mükemmel bir eşleşme. Aynı zamanda tek bir kablo üzerinden Pro'ya (veya MacBook Air'e) bağlanabilir, güç ve videoyu bir arada sunar, bu yüzden hoş ve basit bir kurulumdur.


MacBook Pro için en iyi monitörler

MacBook Pro için en iyi monitör: LG UltraFine 4KPingtwitter Best Buy logosu

(Resim kredisi: LG)

1. LG UltraFine 4K

Genel olarak MacBook Pro için en iyi monitör ve en iyi USB-C ekran

Teknik Özellikler
Boyut: 23,7 inç Çözünürlük: 3840x2160 Bağlantı: Thunderbolt 3 x2, USB-C x3
Satın alma nedenleri
+ Keskin ve parlak 4K ekran + Tek bir kabloyla güç ve bağlantı + Thunderbolt 3 hub
Kaçınılması gereken nedenler
-Sadece USB-C bağlantı noktaları ve Thunderbolt bağlantı noktaları BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 1.224,99 $ Amazon 35 Amazon müşteri incelemesinde görüntüleyin

Apple, bu ekranı geliştirmek için doğrudan LG ile çalıştı, bu nedenle fiyat aralığınız içindeyse, bu bir tür smaçlı seçim. Yalnızca uyum sağlaması kolay 24 inç boyutunda tam bir 4K ekran sunmakla kalmaz, aynı zamanda MacBook Pro'nuza, ekrandan Pro'nuza güç gönderecek ve her iki videoyu da çekecek tek bir kabloyla bağlanabilirsiniz. ve verileri diğer yoldan.


Veri almasının nedeni, aynı zamanda bir USB-C ve Thunderbolt 3 hub'ı olmasıdır, düzenli olarak kullandığınız tüm aksesuarları monitöre bağlayabilirsiniz vehaladizüstü bilgisayarınıza giden tek bir kabloya sahip olduğunuzdan, mobil ortama geçmeniz gerektiğinde kolayca yakalayabilirsiniz.

Bir bağlantı hub'ı olmasının tek kusuru, yalnızca daha fazla USB-C / Thunderbolt bağlantısına sahip olmasıdır (aynı fiş tipini kullanırlar) - bazı normal USB-A bağlantı noktaları ve hatta bir Ethernet faydalı olacaktır, ancak yapmanız gerekecek bunlar için ayrı bir merkez alın. Bu bağlantılar, kendinizi aşırı hissediyorsanız, çift 4K için birden fazla UltraFine 4K ekranı birbirine bağlamayı kolaylaştırır.


En önemlisi, ortalamadan çok daha iyi bir ekrandır: 500 nit parlaklığı çoğundan daha iyidir, DCI-P3 geniş renk gamını destekler (tıpkı MacBook Pro'nun ekranının yaptığı gibi, bu nedenle eğer siz onları birlikte) ve 3840x2160 çözünürlük bu boyutta gerçekten ayrıntılı.

Daha fazla alan ve piksel istiyorsanız, bu ekranın 27 inçlik 5K versiyonu da (27 inç iMac ile aynı ekran boyutu ve çözünürlüğü) var.

MacBook Pro için en iyi monitörler: ViewSonic VP2458

(Resim kredisi: Viewsonic)

2. ViewSonic VP2458

Mükemmel ergonomiye sahip en uygun bütçeli MacBook Pro monitör

Teknik Özellikler
Boyut: 23,8 inç Çözünürlük: 1920x1080 Bağlantılar: DisplayPort, HDMI, VGA, USB-A x2, USB-B
Satın alma nedenleri
+ Rahat çalışmak için mükemmel ergonomik ayarlar + Fiyata göre iyi renk doğruluğu
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok parlak değil-Doğru kablolara ihtiyaç duyuyor BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 199,99 $ Amazon'da görüntüleyin199,99 BHPhoto'da görüntüle 199,99 Newegg'de görüntüle

MacBook Pro'nuzun sağladığından daha büyük bir çalışma alanına ihtiyacınız varsa ve süslü özellikler konusunda endişelenmiyorsanız, o zaman sizin için monitörü aldık. Bu ViewSonic, gerekli olduğu yere sahiptir: Çalışırken mükemmel konfor düzeyini elde etmek için yüksekliği ve açıyı ayarlayabilirsiniz; iyi renk doğruluğuna sahiptir ve 1080p bu boyutta mükemmel hizmet verilebilir bir çözünürlüktür.


USB-C veya Thunderbolt 3 yerine HDMI ve DisplayPort bağlantılarına sahip olduğu için daha yeni bir MacBook Pro için bir çeşit adaptör kablosuna ihtiyacınız olacak. Ve bir USB hub olarak kullanmak istiyorsanız da aynıdır - iki Kullanışlı olan USB-A (normal tür) girişleri, ancak Pro'nuza bağlamak ve veri akışını sağlamak için doğru kabloya ihtiyacınız olacak. Üst düzey monitörlerden çok daha az parlak, ancak çalışmak için gayet iyi. Bunların hiçbiri anlaşmayı bozmaz - bu, daha düşük bir fiyata en iyi MacBook Pro monitörü olmaya devam ediyor.

MacBook Pro için en iyi monitör: Dell U2718Q

(Resim kredisi: Dell)

3. Dell U2718Q

Uygun fiyatlı 4K için en iyi MacBook Pro monitörü

Teknik Özellikler
Boyut: 27 inç Çözünürlük: 3840x2160 Bağlantılar: DisplayPort, miniDisplayPort, HDMI, USB-A x4, USB-B
Satın alma nedenleri
+ Büyük, keskin ekran + Harika ergonomi
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ SATIŞLARI 589,99 $ Amazon'da görüntüle 599,99 $ Amazon'da 699,77 $ Görüntüle Amazon'da Görüntüle

Yukarıdaki ViewSonic fikrini beğendiyseniz, ancak daha fazla alan ve / veya 4K çözünürlük istiyorsanız, her ikisini de sunduğu için bu Dell'i seveceksiniz. 27 inçlik ekran, 3840x2160 net ayrıntıya sahiptir ve aynı zamanda ViewSonic gibi yükseklik, döndürme, ekseni etrafında çevirme ve eğme gibi eksiksiz bir ergonomik ayar paketine sahiptir.

Renk doğruluğu yine harika ve ViewSonic'ten biraz daha parlak, bu bakımdan fotoğraf veya video düzenleme için ve daha ayrıntılı olarak bir iyileştirme. Daha fazla parlaklık, aynı zamanda parlak ışıkta daha fazla görünürlük anlamına gelir, bu da gündüz çalışmak için bir artıdır.

Dört USB girişi vardır, bu nedenle harika bir hub oluşturur, ancak yine de video ve verileri bağlamak için doğru kablolara ihtiyacınız olacak (ayrı olması gerekir).

En iyi MacBook Pro monitörleri: BenQ PD2705Q

(Resim kredisi: BenQ)

4. BenQ PD2705Q

Ergonomi, renk doğruluğu ve üretkenliğin katil dengesi

Teknik Özellikler
Boyut: 27 inç Çözünürlük: 2560x1440 Bağlantılar: USB-C, HDMI, DisplayPort, USB-A x4
Satın alma nedenleri
+ MacBook'a özel renk modu + Mükemmel bağlantı + İyi ergonomi
Kaçınılması gereken nedenler
-Bazıları daha yüksek çözünürlük isteyebilir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 399,99 $ Amazon'da görüntüleyin399,99 BHPhoto'da görüntüle 399,99 Adorama'da görüntüle

Bu monitörGerçekten miçalışma kurulumunuzun merkezi olmak istiyor ve bunun için ciddi şekilde hazırlanmıştır: USB-C, MacBook Pro'nuza tek kablolu bağlantı anlamına gelir ve dört USB bağlantı noktası, onu aksesuarlar için kapsamlı bir hub kullanabileceğiniz anlamına gelir. Ama aynı zamanda yerleşik bir KVM'ye sahiptir, yani iki farklı bilgisayarı ona bağlayabilir ve her ikisini de tek bir klavye ve fareden kontrol edebilir, bir düğmeye basarak görüntülenen ve kontrol edilen geçiş yapabilirsiniz.

Renk kalitesi burada da ciddi şekilde etkileyicidir: kalibre edilmiş olarak gelir (bir sertifika ve her şeyle!), SRGB ve Rec.709 için% 100 kapsama sahiptir ve ayrıca MacBook Profesyonellerinin size sunduklarıyla eşleşen% 95 P3 kapsamı sunar - bunu bir MacBook Pro'nun yerleşik ekranına olabildiğince yakın görünmesi için özel bir konfigürasyon profili olan 'M-Book' moduyla birleştirin, böylece monitörde yaptığınız iş, Pro'nun ekranındakiyle aynı görünür.

Ayrıca HDR video oynatma için derecelendirilmiştir, 'Pantone Onaylı' sertifikasına sahiptir, iyi ergonomi için isteyebileceğiniz her türlü ayarı sunar ve hatta bir DisplayPort'a sahiptir.dışarıbağlantı, böylece onu başka bir monitöre kolayca zincirleyebilirsiniz. Bu boyutta daha yüksek çözünürlüğün olmaması bazılarını hayal kırıklığına uğratabilir, ancak konu a) doğruluk ve b) MacBook Pro dostu olduğunda, bu gerçekten iyi tasarlanmış bir ekran.

MacBook Pro için en iyi monitör: BenQ EX3501R

(Resim kredisi: BenQ)

5. BenQ EX3501R

MacBook Pro üretkenlik hayranları için en iyi ultra geniş monitör

Teknik Özellikler
Boyut: 35 inç Çözünürlük: 3440x1440 Bağlantılar: USB-C, HDMI x2, DisplayPort, USB-A x2
Satın alma nedenleri
+ Ekstra geniş ekran, çoklu görevler için idealdir + Mükemmel bağlantı
Kaçınılması gereken nedenler
-Bazıları genişliğini çok fazla bulabilir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 599,99 $ Amazon'da görüntüle599,99 Walmart'ta görüntüle 599,99 BHPhoto'da görüntüle400 Amazon müşteri yorumu

Üretkenlik için ultra geniş monitörleri seviyoruz çünkü çift monitör kurulumuna benziyorlar, ancak masanızda tek bir ekranın ayak izleri var. Bu ekranın 35 inç'i devasa ses çıkarıyor, ancak 21: 9 en boy oranı nedeniyle (şimdiye kadar bahsettiklerimizin 16: 9'una kıyasla), normal bir monitörden daha uzun değil. Sadece yanlarda daha da uzanıyor.

Yan yana iki pencereye sahip olmak mükemmel bir şekildir, böylece bir belge üzerinde bir buçukta çalışabilir ve diğer yarısında Slack / Teams / e-posta / Zoom'u açık tutabilirsiniz. USB-C bağlantısı, MacBook Profesyonelleri ile de ideal bir uyum sağlar.

MacBook Pro için en iyi monitör: Eizo ColorEdge CG319X

(Resim kredisi: Asus)

6. Eizo ColorEdge CG319X

MacBook Pro'da görüntü düzenleme için en iyi monitör

Teknik Özellikler
Boyut: 31,1 inç Çözünürlük: 4096x2160 Bağlantılar: DisplayPort x2, HDMI x2, USB-A x3, USB-B
Satın alma nedenleri
+ Kusursuz renk üretimi + Cinema 4K çözünürlüklü büyük ekran
Kaçınılması gereken nedenler
-Pahalı! -GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 5.739 $ 'da doğru kablolara ihtiyaç duyar Amazon'da görüntüleyin5.739 $ BHPhoto'da görüntüle 5.739 $ Adorama'da görüntüle

MacBook Pro'nuzu görüntü tabanlı yaratıcı arayışlar için kullanacaksanız, titiz bir renk üretimine ihtiyacınız vardır ve bu, kendi kendini kalibre etme özelliği sayesinde, ister inanın ister inanmayın. Rengin değişmediğinden ve gördüğünüz şeyin siz olduğunuzdan emin olmak için ekranı düzenli olarak kontrol eden yerleşik bir sensöre sahiptir.sözdeGörmek.

Eizo'nun uzman yazılımında hangi renk profiline uyarlanması gerektiğini seçebilirsiniz, böylece onu çözmek için bir renk uzmanı olmanıza gerek kalmaz - sadece ne üzerinde çalışmak istediğinizi bilin ve işini yapmasına izin verin. Biraz alışılmadık 4096x2160 çözünürlük, DCI Cinema 4K standardıdır - bazı kameralar içinde kayıt yapar, bu yüzden eğer varsa kullanışlı olabilir, aksi takdirde normal bir ekrandan biraz daha geniş olan büyük, ayrıntılı bir ekrandır.

10 bit renk desteği,% 98 DCI-P3 ve% 99 Adobe RBG kapsamı ile bu, görüntülerde çalışan yaratıcı profesyoneller için idealdir. Parlaklığı oldukça ortalama olmasına rağmen HDR ile bile uyumlu, bu yüzden bunun için mükemmel değil.

En iyi MacBook Pro monitörleri

(Resim kredisi: Asus)

7. Asus MB169C +

En iyi taşınabilir MacBook Pro monitörü

Teknik Özellikler
Boyut: 15,6 inç Çözünürlük: 1920x1080 Bağlantılar: USB-C / DisplayPort
Satın alma nedenleri
+ Çok taşınabilir ve hafif + Bağlantı için tek USB-C kablosu
Kaçınılması gereken nedenler
-15 inç biraz küçük, GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Düşük Stokta 278,12 $ Amazon Low Stock'ta Görüntüle 385,66 $ Amazon 98'de Amazon müşteri incelemelerini görüntüleyin

Taşınabilir monitörler, yol savaşçıları için harikadır: Bu, yalnızca 800 gr ağırlığındaki ince bir pakete katlanır (ve güzel bir koruyucu kılıfı vardır) ve bir yerde çalışmaya karar verdiğinizde, onu çift ekran için MacBook Pro'nuzun yanına kurun çalışma alanı. MacBook Pro'ya hem gücü hem de videosu için USB-C üzerinden bağlanır, bu nedenle çalışmak gerçekten çok kolaydır.

15,6 inç 1080p ekran, mükemmel şekilde ayrıntılı hale getiriyor ve boyutu nedeniyle 16 inç MacBook Pro ile genel olarak harika bir eşleşme, ancak açıkçası başka her şey de güzel bir şekilde eşleşecek.

Bu bir IPS paneli, dolayısıyla harika renk üretimi var. USB-C bağlantı noktası ayrıca DisplayPort kullanır, böylece doğru kabloyu kullanarak USB-C bağlantı noktaları olmayan bilgisayarlara da bağlanabilirsiniz.

Buradaki tek gerçek dezavantaj, evde çok fazla iş yapacaksanız, daha iyi ergonomiye sahip daha büyük bir şey önermemizdir. Ancak çalışma şekliniz bunun için tasarlandığı şeyle eşleşiyorsa - otellerde kalırken veya diğer ofisleri ziyaret ederken daha büyük bir çalışma alanı kurabilmek - o zaman burada büyük bir kusur yok.

Sizin için en iyi MacBook Pro monitörü nasıl seçilir

Dikkate alınması gereken ilk şey bütçedir, çünkü bu sizin için birçok başka faktöre karar verecektir. Fiyatları düşük tutmanız gerekiyorsa, para önemli değilse, düşünebileceğinizden daha düşük bir ekran çözünürlüğü düşünmeniz gerekir.

Örneğin, çok ayrıntılı görüntü çalışması için yüksek çözünürlüklü bir ekrana sahip olmanız gerekiyorsa, biraz daha fazla harcamanız gerekir. Ancak yine de, hangi monitörü seçeceğiniz konusunda bütçe devreye giriyor: bazı 4K ekranlar, üst düzey ek özelliklere ve daha güçlü parlaklığa sahiptir, ancak tam olarak ihtiyacınız olanı size sunmak için çözünürlük ve renk doğruluğuna daha fazla odaklanan bir monitör edinebilirsiniz. az.

MacBook Pro'nuzu başka bir yere götürmek için bağlamak ve bağlantısını kesmek için çok zaman harcayacaksanız, USB-C monitörlere bakmalısınız, çünkü bunlar güç ve video akışı taşıyan tek bir kablo üzerinden dizüstü bilgisayara bağlanabilir ve bu da işi daha da kolaylaştırır. Yola çıkmak için takıp çıkarmak için.

Her durumda, en azından yüksekliği ayarlanabilir monitörler aramanızı öneririz, böylece ergonomik olarak çalışmanın iyi olduğundan emin olabilirsiniz. Gittikçe daha fazla insanın evden çalıştığı bir dünyada, bu, satın alırken göz ardı etmek istemeyeceğiniz bir alandır, çünkü geri sorun yaşamaya başlarsanız, zaten daha iyi bir monitör satın almanız gerekecek.

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın