Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • 500 £ altındaki en iyi dağ bisikleti: Bankayı bozmayacak, her türlü arazide kullanılabilen bir atta parkurlara çıkın

500 £ altındaki en iyi dağ bisikleti: Bankayı bozmayacak, her türlü arazide kullanılabilen bir atta parkurlara çıkın

Pingtwitter'ün 500 £ altındaki en ucuz dağ bisikleti rehberine hoş geldiniz. Daha sessiz yollar, dünyayı iki tekerlek üzerinde almanın sağlıklı zevklerini keşfetmeye her zamankinden daha fazla teşvik ettiğinden, bu yıl bisiklet satışları tavan yaptı. Yine de her şeyden uzaklaşmak istiyorsanız, bir dağ bisikleti üzerindeki parkurları keşfetmek, oradaki vahşi yerleri deneyimlemenin ve gerçekten temiz hava almanın en iyi yollarından biridir.


Bisiklet konusunda yeniyseniz veya uzun zamandır ilk bisiklet alımınızı yapıyorsanız, bir dağ bisikleti için yaklaşık 500 sterlinlik bir bütçe ayırın. Bu size, hem sürücüyü hem de bisikleti bu süreçte bozmadan, arazi yollarının büyük çoğunluğunu idare edecek kadar sağlam bir at kazandıracaktır.

Daha büyük bir bütçeniz varsa, burada sunulan modellerin çoğu aynı çerçeve etrafında inşa edilmiş daha yüksek özellikli versiyonlar olarak da mevcuttur, ancak genellikle daha hafif tekerlekler, üstün bir çatal ve daha iyi bileşenlerle. Ayrıca bir rehberimiz varen iyi dağ bisikletiGenel olarak, bunu da kontrol ettiğinizden emin olun.

En ucuz dağ bisikleti: satın alma ipuçları

Burada baktığımız giriş seviyesi fiyatlarında bile, modern dağ bisikletleri, binlerce mil tek parkuru ve yerel parkur merkezinizde mavi bir yolda karşılaşabileceğiniz herhangi bir şeyi şikayet etmeden mutlu bir şekilde kaldırabilen son derece gelişmiş makinelerdir.

Modern çerçeve geometrisi kısa ve dikten daha uzun, daha alçak ve daha rahat hale geldi. Yeni bisikletlerin büyük çoğunluğu daha gevşek kafa açılarına, daha düşük orta göbek yüksekliğine ve çok daha dengeli ve güven artırıcı bir sürüş sağlayan daha uzun dingil mesafelerine sahiptir.


Bileşenlerdeki değişiklikler, dağ bisikletlerinin sürülmesini ve kullanımının daha basit olmasına da yardımcı oldu. Daha geniş jantlar ve lastikler, daha iyi kavrama sağlar ve iz vızıltısını gidermeye yardımcı olur (özellikle tüpsüz kurulduğunda ve daha sonra daha düşük basınçlarda çalışırken), daha geniş çubuklar ve daha kısa gövdeler daha hassas pilot kontrolüne izin verir.

Ön mekanizma, vites seçimini basitleştiren, daha hafif bir motosikletle sonuçlanan ve vites indekslemenin doğru yapılmasını çok daha kolay hale getiren modern iz bisikletinde neredeyse geçmişte kaldı. Tek bir ön halkalı ve geniş aralıklı 10 veya 11 vitesli bir dişli sisteminden, geleneksel üçlü veya çift ön halkalı ve daha dar, 8 veya 9 vitesli bir kasetle tam olarak aynı aralığı elde edebilirsiniz. Tek gerçek olumsuz, vitesler arasındaki büyük sıçramalardır.


Burada aradığımız fiyatlara göre, çerçeveler çelik veya alüminyum alaşımlardan yapılacaktır. Alüminyum çerçeveler daha hafif olma eğilimindedir, ancak aynı zamanda biraz daha pahalıdır, bu nedenle alüminyum bisikletlerde muhtemelen daha düşük özellikli bileşenler göreceksiniz. 500 sterlinlik markanın yakınında hiçbir yerde karbon fiber bir bisiklete hiç rastlamadık, ancak böyle bir şey orada bir yerde varsa, yapısında çok fazla köşeyi kesmiş olacağından emin olabilirsiniz, bu yüzden ona bir şeyler vermeniz akıllıca olacaktır. çok geniş yatak.

Benzer şekilde, bu fiyata süspansiyon çatalları ile donatılmış çok sayıda iyi bisiklet varken, aynı zamanda oldukça korkunç birkaç tam süspansiyonlu bisiklet de var, bu yüzden onları da sallayın. 500 sterlinlik bisikletlerde bulunan çoğu çatal, daha ağır ve daha az ayarlanabilir helezon yay çeşididir, ancak dışarıda bazı üstün hava yaylı çatal donanımlı bisikletler vardır, bu nedenle gözlerinizi onlar için dört açın.


Jant tabanlı muadillerinden çok daha güçlü olan disk frenler artık dağ bisikletlerinde standart bir ekipmandır ve temelde iki formda gelirler. Hidrolik olarak kontrol edilen disk frenler, üstün güç ve neredeyse anlık kontrol sağladıkları için dikkat edilmesi gerekenlerdir. Bununla birlikte, kablo çekmeli disk frenlerin durdurma gücü, çoğu jant freninde de bulabileceğiniz her şeyi büyük ölçüde geliştirir.

500 £ altındaki en iyi dağ bisikleti

500 sterlin altı dağ bisikleti: Vitus Nucleus VR

(Resim kredisi: Vitus)

1. Virüs çekirdeği VR

£ 500 (biraz üzerinde) karşılığında satın alabileceğiniz en iyi dağ bisikleti

Teknik Özellikler
Çerçeve: 6061-T6 alüminyum alaşım Çatal: Suntour XCR32 Air LOR DS 120mm Dişliler: Samox / Kutu Dört adet 1x8 Fren: Tektro HD Tekerlek boyutu: 27 veya 29 inç seçenekler Ağırlık: 14,56 kg
Satın alma nedenleri
+ Uzun ve alçak çerçeve geometrisi + Mükemmel jant ve lastik kombinasyonu + 1x aktarma organı + Hava yaylı çatal
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Vitesler arasında büyük boşluklar Amazon'a bakın

Vitus'tan Nucleus, birkaç yıldır en iyi giriş seviyesi dağ bisikleti ödüllerini alıyor ve bu güncellenmiş model, 2021 için en iyi seçimimiz. Bu en son Nucleus, önde tek bir 32 tonluk aynakol dişlisinden oluşan 1x dişli sistemine sahip ilk model. ve arkada 11-40t kaset. Tek bir vites değiştirici, motosikletin kullanımını kolaylaştırırken ve küçük, tek aynakol dişlisi engellerin üzerinde ekstra boşluk sağlarken, geniş kapsamlı kaset yalnızca 8 vitesli olduğundan, vitesler arasındaki boşluklar oldukça büyüktür.

Bu yıl bir başka yenilik de, önceki modele göre 20 mm daha fazla hareket mesafesine sahip olan ve Nucleus'un daha sert vuruşları emmesine olanak tanıyan Suntour havalı yaylı çatalı. Bu, motosikletin daha zorlu yollarda yeteneklerini artırsa da, yeni çatalın 2020 Nucleus'ta bulunan daha geniş ve daha öngörülebilir Boost çeşidi olmaması utanç verici. Birkaç küçük özellikten ödün vermesine rağmen, en yeni Nucleus ciddi şekilde rekabetçi bir fiyata hala güven veren ve oldukça yetenekli bir motosiklettir. Dört çerçeve boyutu, 27.5 ve 29 tekerlek seçenekleri, kadınlara özgü bir model ve ayrıca daha derin cepleri olanlar için daha meraklı bileşenlere sahip bir VRS sürümü ile birlikte gelir.


£ 500 altı dağ bisikleti: Calibre Two Cubed 2021

(Resim kredisi: Kalibre)

2. Kalibre İki Küp (İki3)

Makul bir fiyat etiketine sahip yetenekli bir oyuncu

Teknik Özellikler
Çerçeve: 6061 alüminyum alaşım Çatal: RockShox XC30 100 mm Dişliler: Shimano Altus 2x9 Frenler: Shimano MT200 hidrolik disk Tekerlek boyutu: 27,5 inç Ağırlık: 14,5 kg
Satın alma nedenleri
+ Tamamen sınıflandırılmış şasi geometrisi + Güven artırıcı sürüş + Hızlı dönen lastikler
Kaçınılması gereken nedenler
- BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Olağanüstü bir değerden ziyade zarif Amazon Sitesini Ziyaret Edin
  • GoOutdoors'dan satın alın

Calibre, diğer birçok üreticinin yaklaşamayacağı bir fiyata inanılmaz derecede iyi sürüş yapmaktan çok bisiklet üretme konusunda uzun süredir devam eden bir üne sahiptir. Two Cubed'ın önceki sürümleri daha düşük fiyat etiketlerine sahipken, onları uygun pazarlık yapıyor, sürünen maliyetler, 2021'in enkarnasyonu hala mükemmel bir bisiklet olsa da, artık yalnızca 'makul değer' olarak tanımlanabilir.

Uzun dingil mesafesi, süper dengeli bir sürüş sağlar ve 60 mm'lik bir sapla birleştirilmiş 760 mm genişliğindeki gidon, sürücünün güvenini artırmaya yardımcı olan hassas bir pilotaj sağlar. Bobin yaylı, 100 mm RockShox çatal bu fiyata standart bir konudur, ancak yine de sağlam ve güvenilir bir performans sergilemektedir. Aynı şekilde, hidrolik Tektro disk frenleri (önde 180 mm rotorlu), çapaları atmanız gerektiğinde iyi bir iş çıkarır. Geçen yılki 3x9 Shimano dişlisi, dokunmatik daha hafif olan ve engeller üzerinde daha fazla açıklık sağlayan 2x9 versiyonu ile değiştirildi. Two Cubed'ın artık bir zamanlar olduğu gibi mutlak çalınması utanç verici olsa da, hala mevcut en iyi giriş seviyesi bisikletlerden biri ve paraya değer.

500 pound altı dağ bisikleti: Merida Big Nine 15

(Resim kredisi: Merida)

3. Merida Büyük Dokuz 15

Ciddi mesafeler kat edebilen çok yönlü harika

Teknik Özellikler
Çerçeve: 6061 alüminyum çift uçlu alaşım Çatal: Suntour XCPingtwitter0 100mm Dişliler: Shimano 2x8 Frenler: Shimano MT200 hidrolik disk Tekerlek boyutu: 29 inç
Satın alma nedenleri
+ Modern çerçeve geometrisi + Hidrolik disk frenler + Büyük tekerlekler ve hızlı lastikler + Kaçınılması gereken nedenler
Kaçınılması gereken nedenler
-Lastikler en kavrayıcı değildir
  • Tredz'den satın alın

Merida'nın giriş seviyesi 29er'ı, daha gnarlier parkurlarındaki diğer bisikletlerden bazıları kadar yetenekli olmayabilir. Daha fazla arazi odaklı geometri ve daha büyük tekerleklerle, ciddi warp hızlarında daha az tehditkar yolların etrafında dolaşmak istiyorsanız kesinlikle tercih etmeniz gereken şey budur. 100 mm sarmal yaylı Suntour çatal, küçük iz darbelerini yumuşatmak için iyi bir iş çıkarır ve daha büyük vuruşlarla başa çıkmada da kötü değildir. Bununla birlikte, bileşen vurgusu, Big Nine 15'in fiyat rakiplerinin çoğunda bulunan Tektro muadillerinden daha iyi bir iş çıkaran Shimano hidrolik disk fren çiftidir. Frenler, tam bir Shimano grup setini tamamlayan bir zincir seti ve 2x8 vitesli dişli ile güzel bir şekilde eşleşmiştir. Dar jantlar ve 2,2 inç lastikler hem Merida markalıdır hem de çerçevenin kendisi gibi, tonlarca denge ve kavrama yerine maksimum hıza yöneliktir.

en ucuz dağ bisikleti: Pinnacle Kapur 2

(Resim kredisi: Pinnacle)

4. Pinnacle Kapur 2

Uygun fiyata uygun bir iz sökücü

Teknik Özellikler
Çerçeve: 6061-T6 üç uçlu alüminyum alaşım Çatal: Suntour XCR32 LO-R 120 mm Dişliler: Shimano Altus 3x9 Frenler: Shimano M315 hidrolik disk Tekerlek boyutu: 27,5 inç Ağırlık: 14,05 kg
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel şasi yapısı + Güçlü hidrolik frenler + Paranızın tam karşılığı
Kaçınılması gereken nedenler
-Temel süspansiyon çatalı-Sadece bugünün en iyi teklifleri üç boyutta mevcuttur515 £ Evans Cycles'ta görüntüleyinAmazon'u kontrol edin

Evans'ın şirket içi bisiklet markası Pinnacle, paranın karşılığını fazlasıyla veren harika bisikletler üretmesiyle tanınır. Kapur 2 bunun parlak bir örneğidir ve fiyat etiketinin çok üzerinde, benzer fiyatlı büyük marka rakiplerinin çok üzerinde özelliklere sahip. Şasinin ikili ve üçlü kıvrımı, gereksiz ağırlığı azaltmaya yardımcı olur ve sürücü konforunu artırır. Nispeten rahat bir tepe borusu açısı ve düşük orta göbek yüksekliği, Kapur'un iz odaklı geometrisinin, tehdit içermeyen arazilerde güvenle koşmak için ideal olduğu anlamına gelir. Erişim biraz kısa olsa da, hangi boyutun size en uygun olduğuna karar vermeden önce Evans mağazalarından birindeki bisikletlere göz atmak isteyebilirsiniz. Suntour XCR32 çatal, bobin yaylı ve oldukça basit olsa da, şaşırtıcı derecede iyi kontrol ediliyor. Fazladan 100 sterlininiz varsa, çok üstün hava yaylı RockShox Recon RL çatal ve diğer yükseltmelerle birlikte gelen Kapur 3'e bir göz atın.

500 £ altındaki en ucuz dağ bisikleti: Marin Bobcat Trail 3

(Resim kredisi: Marin)

5. Marin Bobcat Yolu 3

Keşfetmek için ideal olan bu çok yönlü, çok yönlü araç

Teknik Özellikler
Çerçeve: Seri 2 6061 alüminyum alaşım Çatal: Suntour XCM HLO 120 mm Dişliler: Shimano Altus 2x8 Frenler: Tektro M275 hidrolik disk Tekerlek boyutu: 27,5 / 29 inç Ağırlık: 14,5 kg
Satın alma nedenleri
+ Tırmanışlarda yenmek zor + Çarpıcı görünümler + Daha büyük boyutlar daha büyük tekerleklerle gelir
Kaçınılması gereken nedenler
-29 inçlik versiyonlarda esnek çatal-Nispeten küçük dişli aralığı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Marin'in şekil değiştiren Bobcat Trail 3, daha uzun iz keşif günleri için ideal olan çok yönlü, çok yönlü bir araçtır. 27,5 inçlik tekerleklerde küçük ve orta yuvarlanma ile dört boyutta gelirken, büyük ve XL boyutlu bisikletler, görülmesi harika olan 29 inç jantlara sahiptir. Alüminyum çerçeve, dik tırmanışlarda olduğu gibi dalgalı yollarda da aynı derecede evde olan modern ve iyi dengelenmiş bir geometriye sahiptir. 120 mm bobin yaylı çatal, 27,5 inçlik versiyonda işini yeterince iyi yapıyor, ancak 29 inçlik enkarnasyonu sert bir şekilde iterken biraz sinsi olabilir.

Hidrolik Tektro frenler, Bobcat'in ihtiyaçları için fazlasıyla yeterli durdurma gücü sağlar. Bununla birlikte, yalnızca 8 vitesli bir kaset ile, vitesler arasındaki boşluklar oldukça büyük ve vites değişimi biraz hantal. 25 mm Marin jantlar, markasız göbekler üzerine inşa edilmiştir ve markasız lastiklerle kaplanmıştır. Düşük profilli lastikler hızlı bir yuvarlanma hızına sahipken, ıslak yollarda bir avuç olabilirler.

500 £ altındaki en ucuz dağ bisikleti:

6. Voodoo Wazoo

500 £ altındaki en iyi artı tekerlekli patikalı bombardıman uçağı

Teknik Özellikler
Çerçeve: 7005 alüminyum Çatal: Suntour XCM32 HLO 130mm Dişliler: Shimano Acera 2x9 Frenler: Clarks M1 Tekerlek boyutu: 27,5 inç Ağırlık: 15,8 kg
Satın alma nedenleri
+ Artı lastik hızları + 130 mm çatal
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ ANLAŞMALARIHalfords'ta görüntüle

Büyük boyutlu lastikler genellikle ucuza gelmez, bu nedenle Wazoo & rsquo; un geri kalan bileşenlerinin tıknaz lastik çemberleri telafi etmek için ortalamanın altında olmasını bekleyebilirsiniz. Peki, bir daha düşünün: Voodoo bir şekilde her yönden uygun niteliklere sahip. Shimano Acera 2x9 dişliler, bir Suntour zincir seti, Clarks M1 frenler - fiyatlarının çok üzerinde yumruk atma konusunda efsanevi - ve daha fazlasını elde edersiniz. Artı bisikletler, lastiklerinin performansına göre yaşar veya ölür ve mutlu bir şekilde, 3 inçlik Kenda Havoc Sports, 15 ila 20 psi'lik optimum artı lastik basınçlarında çalıştırıldığında bol miktarda kavrama ve şok emilimi sağlayan mükemmel bir çok yönlü araçlardır. Ayrıca, herhangi bir çatalı olduğundan daha yumuşak hissettirmek için harika bir iş çıkarırlar ve artı lastiklerin 130 mm Suntour çatal ile kombinasyonu, adımınızda makul boyutta vuruşlar yapabileceğiniz anlamına gelir.

Bir uyarı kelimesi: Lastikler, Wazoo'yu düz veya aşağı doğru bazı uygun çözgü hızlarına çıkarabileceğiniz anlamına gelirken, neredeyse 16 kg'ınız olduğu için bunu kesinlikle tırmanışlarda hissedeceksiniz. yokuş yukarı tırmanmak için bisiklet. Bu kalorileri yakmaya yardımcı olacak, bu kesin.