Close
  • Ana
  • /
  • Ses
  • /
  • En iyi çok odalı hoparlörler 2020: Wi-Fi aracılığıyla her odada kablosuz müzik

En iyi çok odalı hoparlörler 2020: Wi-Fi aracılığıyla her odada kablosuz müzik

En iyi çok odalı hoparlörler, seste şu anda büyük bir şeydir, çünkü en iyileri, 'kablosuz ses' altında bulacağınız şeylerin çoğundan çok 'uygun hoparlörler' gibidir. En iyi çok odalı hoparlörler, dilerseniz tek bir odada da kullanılabilir ve bazıları da elini HDMI üzerinden ev sineması sesine çevirir. Bunlar, örneğin çoğundan daha premium bir tekliftir.En iyi Bluetooth hoparlörlerve kesinlikle çok daha fazlasısu geçirmez taşınabilir hoparlörbulacaksın. Sadece havuzunuzda yüzmeyecekler.


Burada, öncelikle Wi-Fi bağlantılı hoparlörler olmak üzere, 200 £ / 200 $ 'dan 1.000 £ / 1.000 $' a kadar olan premium ürünlerle uğraşıyoruz. Bazılarında Alexa veya Google Assistant veya bir durumda Siri yerleşiktir - ancak yine, en iyi çok odalı hoparlörler, çoğundan biraz daha ciddi bir öneridir.akıllı hoparlörler.

Bunların bugün £ 20'ye gittiğini bulamayacaksınız.en iyi Siber Pazartesi fırsatları. Ancak iyi haber şu ki, Sonos satış anlaşmaları Novemeber 30'a kadar devam ediyor!

En iyi çok odalı hoparlörler

Sonos tek çok odalı sistem değil. Örneğin, Google Chromecast, Spotify Connect ve / veya Apple AirPlay veya AirPlay 2'ye sahip çok sayıda hoparlör vardır ve bunların tümü bir dizi hoparlörde çok odalı görevleri yerine getirebilir.


Sonos ve Bluesound tarafından kullanılanlar gibi tescilli sistemler, farklı odalarda farklı şarkıları veya her odada aynı şarkıyı çalmayı kolaylaştırır. Google Chromecast ve Apple AirPlay 2, ikincisine daha uygun.

Chromecast ve AirPlay - ve hafife alınan Spotify Connect - ile ilgili iyi olan şey, birden fazla üreticinin hoparlörlerini tek bir sistemde birlikte kullanabilmenizdir. Ancak, farklı markalardan konuşmacıların zamanlama açısından biraz uyumsuz olduğunu fark edebilirsiniz. Dürüst olmak gerekirse bu, birinci dünya sorununun tam tanımıdır, ancak farkında olmanız gereken bir şey olabilir.


  • En iyi ses çubukları ve ses tabanları
  • En iyi Bluetooth kulaklıklar

En iyi çok odalı hoparlör hangisidir?

Genel kalite için, Naim Mu-so 2. Nesil, Amerikalıların dediği gibi 1.200 £ veya '12.000 onluk 've gerçekten oldukça göze çarpıyor. Naim'in kendi çok odalı sistemini kullanıyor ancak aynı zamanda Google Chrome, Apple AirPlay 2 ve Spotify Connect ile uyumludur ve bunların tümü çok odalı Japonlar için de kullanılabilir. Ayrıca uygulama içinden ve web radyosundan Tidal'ı destekler.

Çok odalı, kablosuz müziğe daha ucuz bir giriş arayanlara muhtemelen Sonos'un bu pazarda oldukça büyük bir oyuncu olduğunu ve Sonos One'ınçok odalı hoparlörlere ve ev sinemasına olağanüstü 'geçit ilacı'. Sonos'un kendi kablosuz sisteminin yanı sıra Apple AirPlay 2'den Spotify'a ve Tidal'a kadar her şeyle uyumludur. Aynı zamanda dahil ederAmazon Echo'nun Alexa'sıve son zamanlarda Google Asistan, dijital PA'nız olarak çalışacak.


Çoklu analog ve dijital girişlere sahip bir hoparlör arayanlar, birCD çalar, lütfen ve DAB / FM / web radyosu,Ruark R5. Purists en iyi şekildeBowers & Wilkins Formasyonu İkilisigerçek bir audiophile sınıfı sistem olduğu ve kanlı olmadıkça düzgün çalışamayacağı içinRoon. Aynı marka aynı zamanda daha bariz bir Mu-so rakibi, tek kutuluFormasyon Kama. Bu kesinlikle tuhaf görünüyor ama kulağa harika geliyor.

En iyi kablosuz hoparlör nasıl alınır

Ne tür bir akış kullanmak istediğinize karar verin. Apple hayranları AirPlay 2'yi tercih edebilir. Google severler Chromecast uyumluluğu isteyebilir.

Açıkçası, Spotify, Tidal, Amazon Music Unlimited, Qobuz veya sayısız diğer abonelik tabanlı akış hizmetlerinden birinin abonesiyseniz, bununla uyumluluğa ihtiyacınız olacak, ancak bunların Chromecast üzerinden domuz destekli olabileceğini de unutmayın. AirPlay. Apple hayranları: AirPlay 2 cep telefonunuzdan birden çok hoparlörü desteklerken, orijinal AirPlay hoparlörler buna yalnızca PC'niz veya Mac'iniz aracılığıyla izin verir.

Size yardımcı olmak için her konuşmacının neyle uyumlu olduğunu size yardımcı olacak şekilde belirttim. Bazıları, ya formatı destekleyen büyük, pahalı hoparlörler için tüketici talebi olduğu için ya da markaların onu yedek olarak bırakmak zorunda hissettikleri için Bluetooth'u da destekliyor.


Ayrıca, onu hangi büyüklükte bir odada kullanmak istediğinizi de düşünmek isteyeceksiniz. Yine, her konuşmacının doldurabileceğini düşündüğüm büyüklükte bir alanı belirledim - küçük (ofisler, mutfaklar, yatak odaları); orta (daha büyük yatak odaları, çoğu ön oda) ve geniş (daha görkemli veya açık plan alanlar, birleşik mutfak / salon tipi alanlar, Donald Trump'ın tuvaleti vb.).

Son olarak, bunların kablosuz olması amaçlansa da, bazı evlerde bu işe yaramayacak ve elektrik hattına geri dönmek zorunda kalabilirsiniz - Pingtwitter Devolo güç hattı AV kullanır ve onaylar. Bu hoparlörlerin birçoğu buna uyum sağlamak için ethernet bağlantılarına sahiptir. Olmasına rağmenen iyi örgü ağları, herkes için yüksek hızlı kablosuz kullanım artık boş bir hayal değil.

Sırayla en iyi kablosuz hoparlörler

En iyi çok odalı hoparlör: Naim Mu-so 2Pingtwitter Ödülleri 2020

1. Naim Mu-so 2 veya Mu-so İkinci Nesil

Çok odalı en iyi kablosuz hoparlör

Teknik Özellikler
Bağlantı: AirPlay 2, Chromecast, Spotify Connect, UPnP, Tidal, Bluetooth, USB, optik dijital, analog, Wi-Fi, ethernet Oda boyutu: Ortadan büyüğe
Satın alma nedenleri
+ Harika ses + Harika bağlantı ve sağlam uygulama + Aynı zamanda iyi görünüyor
Kaçınılması gereken nedenler
-Uzun şekil konumlandırmayı zorlaştırabilir - Orta derecede pahalı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI fan.go2jump.org/aff_c fan.go2jump.org/aff_c 1.299 £ John Lewis & Partners'ta görüntüleyinAmazon'da 1.300 £ Görüntüleyin

• 5 yıldızımızı okuyunNaim Mu-so 2 incelemesi

En iyi çok odalı hoparlör: Sonos One

2. Sonos Bir

En ucuz çok odalı hoparlör ve ideal ilk Sonos hoparlörünüz

Teknik Özellikler
Bağlantı: AirPlay 2, Alexa, Google Assistant, Sonos OS ayrıca Apple Music, Spotify Connect, Amazon, Tidal ve çok daha fazlasına uygulama içi bağlantıya izin verir, Wi-Fi, ethernet Oda boyutu: Küçük ila orta
Satın alma nedenleri
+ Boyut ve fiyat için inanılmaz ses + Dahili Alexa + Beyaz, siyah veya sınırlı 'Hay' baskı renklerinde çekici stil
Kaçınılması gereken nedenler
-Sonos uygulaması biraz yayılıyor Bugünün en iyi Sonos One fırsatları 169 £ very.co.uk'de görüntüle £ 199 BT Mağazasında görüntüle 222,45 £ Amazon 672'de görüntüle Amazon müşteri incelemelerini görüntüle

Sonos uzun zamandır çok odalı pazara hâkim olmuştur ve pazar lideri statüsünün hemen bazı eleştirmenlere ve tüketicilerin bundan nefret etmesine rağmen, konuşmacıları her zaman iyi ile mükemmel arasında bir yerde olmuştur.

Ayrıca, belki, bazen, biraz fazla fiyatlandırılmışlardır, ancak bu, Sonos One'da seviyelendirilebilecek bir eleştiri değildir, bu, DEAL'i, 'Bu, alabileceğiniz en iyi çok odalı konuşmacıdır. Bununla.'

Tabii ki, daha fazla ödeyebilir ve kulağa daha iyi gelen bir şey alabilirsiniz, ancak dolar için pound / dolar için pound, paranız için çok fazla konuşmacı alıyorsunuz. Sonos One, 'küçük bir kutudan odayı dolduran ses' şeklindeki sıkıcı eski konuşmacı pazarlama iddiasını gerçekten sunuyor, ancak bu sadece gürültülü değil; gerçekten yüksek kaliteli ses sunar.

Sonos uygulaması şimdiye kadar icat edilmiş en iyi şey değil, size vereceğim. O kadar çok bağlantı seçeneği sunar ki, zaman zaman doğal olarak oldukça kullanışsızdır. Bununla birlikte, yeni bir güncelleme en kaba kenarların bazılarını düzeltti ve hemen hemen her müzik hizmeti için destek sunuyor. Basitten - telefonunuzdaki müziği hoparlöre göndermekten - aklınıza gelebilecek tüm akış hizmetlerini kullanmaya, bir NAS sürücüsünden melodileri çekmeye ve birden fazla Sonos hoparlöründe çalmaya kadar her şeyi yapabilirsiniz. Birden çok kaynak kullanan çalma listelerini anında da oluşturabilirsiniz.

Muhtemelen VFM açısından gerçek perçinleyici, Amazon'un Alexa AI'sının dahil edilmesidir. Onun yerini alan eski Play 1 mükemmel bir değere sahipti ve bu biraz daha az seksi, Alexa'yı içermiyordu vetam olarak aynı fiyat.

Şimdi, dürüst olmak gerekirse, Alexa uygulaması mükemmel değil. Sonos One'daki mikrofon dizisi, müzik çalmıyorken bile bazen talimatlarınızı gerçekten duymak için yeterli değildir. Evinizdeki her Sono'yu tek bir kişiyle konuştuğunuzda dinlemek için kesmesi gibi başka tuhaflıklar da var.

Dürüst olmak gerekirse, bunların hiçbirinin beni çok rahatsız ettiğini söyleyemem. Alexa'yı çalıştırabilir ve birden fazla Sonozu kontrol edebilirsiniz ('Sonii'?); sadece ona biraz bağırman gerekebilir.

Sonos'u, çok daha iyi ses kalitesine sahip bir Amazon Echo yerine, ekstra olarak yerleşik Alexa'ya sahip olan mükemmel bir hoparlör olarak düşünürseniz, satın almaya değer.

En iyi çok odalı hoparlör: Ruark R5

(Resim kredisi: Ruark)

3. Ruark R5

CD çalar, radyo ve ekstra girişlere sahip en iyi çok odalı hoparlör

Teknik Özellikler
Bağlantı: Amazon Müzik, Spotify Connect, Deezer, Tidal, Wi-Fi, ethernet, Bluetooth (aptX, aptX HD, AAC), döner tabla ön amplifikatörlü çift RCA, çift RCA giriş, optik dijital giriş, kulaklık çıkışı (3,5 mm ) Oda büyüklüğü: Orta
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel ses + Kaliteli yapı + Analog zorlular için kullanışlı ekstralar
Kaçınılması gereken nedenler
-Daha çok 'kibar' ses imzası-2019'da gerçekten CD, DAB veya FM istiyor musunuz? BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 995 £ Amazon'da Görüntüleyin fan.go2jump.org/aff_c fan.go2jump.org/aff_cSelfridges'ta £ 999 Görüntüle

• John Lewis'ten 999 £ 'a satın alın

Ruark R5, akış söz konusu olduğunda Naim veya Sonos'tan daha az tatmin edicidir. Ancak, mükemmel ses ve çok sayıda ek özellik ile biraz telaşlı bir uygulama ve akış bağlantısı eksikliğini (burada AirPlay veya Chromecast yok ve Tidal uygulaması Naim'lere kıyasla pantolon) telafi ediyor.

21. yüzyıl için mini bir sistem gibi, Ruark'ın R5'i bir CD çalarda, DAB ve FM radyoda ve bir pikapla kullanım için önceden yükseltilmiş olmak üzere iki ekstra girişte aynalar. Şimdiye kadar birçok cihazla uyumlu olmayan ancak yine de olması güzel bir Bluetooth aptX girişi de var.

Ruark'ın imza sesi yerinde, yani kulağa harika geliyor ama gerçekten sallanmak ya da yeri karıştırmak için tasarlanmadı. Ekstra bir bas hoparlörü, önceki Ruarks'tan daha parti dostu hale getiriyor ancak yine de 70'ler ve 80'ler klasikleriyle hip-hop veya rock rock'tan daha fazla evde.

CD çalar ve radyodaki faktör (web radyosu da var) ve görünüşte biraz daha yaşlı bir kalabalığı hedefleyen bir şeyiniz var ya da 'tam dijitale' gitmeye daha az hevesli. Eski unsurları bırakıp uygulama ve yayın deneyimini sıkılaştırırsa bunu daha iyi isterdik, ancak Ruark'ın birçok hayranı buna bayılacak ve paranın değeri inkar edilemez derecede etkileyici. Pekala, yalnızca seçtiğiniz akış hizmetinden ziyade CD, vinil ve radyo çalacağınız sürece…

• OkuyunRuark R5 incelemesi

Bowers & Wilkins Formasyonu İkilisi

(Resim kredisi: Bowers & Wilkins)

4. Bowers & Wilkins Formasyonu İkilisi

Sese sadık olanlar için en iyi çok odalı hoparlör

Teknik Özellikler
Bağlantı: Spotify Connect, AirPlay 2, Wi-Fi, B&W Formation mesh network, ethernet, Bluetooth (aptX), Roon Room size: Büyük
Satın alma nedenleri
+ Herhangi bir kablosuz hoparlörden kolayca en iyi ses + Tuğla boktan ev gibi inşa edilmiştir
Kaçınılması gereken nedenler
-Tam etki için Roon için ödeme yapmanızı gerektirir - Pahalı tarafta BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 2.599,99 £ Amazon'da görüntüleyin fan.go2jump.org/aff_c fan.go2jump.org/aff_c 3.499,99 £ John Lewis & Partners'ta görüntüleyin

Bunlar Futurama kafalarından iki Bender'a benziyor ve kulağınızda Tanrı'nın bağırması gibi ses çıkarıyor. Herhangi bir gerçek audiophiles için tek kablosuz seçenek olan Bowers & Wilkins 'Formation Duo, tavizsiz teknik özelliklere sahiptir ve tam olarak uygun fiyatlı değildir.

Açıkçası, bir stereo çift kablosuz hoparlöre 3,500 sterlin sıçratıyorsanız, B&W, herhangi bir harici kaynağı kullanmak istiyorsanız, 700 sterline bir çift stand ve 600 sterline bağımsız bir kablosuz kutu da satmak isteyecektir. . Oh, eğer istersenGerçekten miFormation Duo'dan en iyi şekilde yararlanın, ayrıca Mac ve Windows uygulamasına da ihtiyacınız olacakRoon, bu da 500 dolara mal oluyor (yaklaşık 450 sterlin; siyah-beyaz'dan bir kodla 1 aylık ücretsiz deneme hakkınız var). Aksi takdirde AirPlay 2, Spotify veya Bluetooth sizin için zengin dostum.

Maliyetlerle ilgili tüm endişeleriniz - karşılayabileceğinizi varsayarsak - biraz müzik açıp Duo'yu dinlediğinizde oldukça yok oluyor. Bunun nedeni - bu alanda uzaktan bile olsa diğer tek ürün olan KEF'in LS50 Wireless'sine saygı duymakla birlikte - Bowers & Wilkins'in hoparlör çifti kablosuz piyasadaki her şeyden çok daha iyi ses veriyor. Bu, özellikle stantlarına yerleştirildiklerinde ve Roon'un tamamen güçlendirilmiş, yüksek çözünürlüklü akışıyla müzik aldıklarında doğrudur. Bir kuruş karşılığında, sadece 5 binlik utangaç, ha?

KEF LSX

(Resim kredisi: KEF)

5. KEF LSX

Çok daha uygun fiyatlı 'uygun stereo' çok odalı hoparlör

Teknik Özellikler
Bağlantı: AirPlay 2, Spotify Connect, Tidal, Wi-Fi, ethernet, Bluetooth (aptX), Optik dijital, Oda boyutunda 3,5 mm hat: Ortadan büyüğe
Satın alma nedenleri
+ Gerçek stereo, gerçekten kablosuz + Harika sesler
Kaçınılması gereken nedenler
-Biraz bas eksikliği olabilir-KEF'in uygulaması BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI harika değil fan.go2jump.org/aff_c fan.go2jump.org/aff_c999 £ Amazon Low Stock'ta Görüntüleyin 999 £ Görsel İşitsel Çevrimiçi Olarak Görüntüleyin

Bunlar Formation Duo'dan daha az çılgın görünümlü ve çok daha uygun fiyatlı, bu nedenle bir stereo çifti için piyasadakiler genellikle bu mükemmel KEF hoparlörlerini tercih edecekler. Bowers & Wilkins Duo gibi, gerçekten kablosuzdurlar - yani: onları bağlayan kablo yoktur.

S&B'den farklı olarak, bunu atma ve bunları bir ethernet kablosuyla birbirine bağlama seçeneği vardır, ancak 'tam kablosuz' olarak kaybedeceğiniz tek şey, belirli bir bit hızının üzerinde yüksek çözünürlüklü ses akışı yapma yeteneğidir. Bu gerçekçi olarak çoğu insanı rahatsız etmeyecek.

Tuvalet boyutunun üzerindeki odaların çoğunda konumlandırmayı kolaylaştıracak kadar kompakt olan LSX, sonuç olarak Naim veya S&B ile karşılaştırıldığında alt ucunu biraz kaybeder. Bununla birlikte, bununla yaşayabildiğiniz sürece mükemmel sesler çıkarırlar - otlu veya başka bir şey değiller, sadece aksi takdirde ideal olan kabin boyutu büyük bas uzantılarını engeller.

Uygulama o kadar da iyi değil ve bu, AirPlay 2'nin bu yıla kadar eklenmesine kadar bazı kullanıcılar için ciddi bir sorundu. Bu, Spotify kullanıcıları gibi iOS kullanıcılarının artık uygulamayla hiçbir şekilde ilgilenmelerine gerek olmadığı anlamına geliyor. çok odalı çok daha kolay.

Bowers & Wilkins Formasyon Kaması

(Resim kredisi: Bowers & Wilkins)

6. Bowers & Wilkins Formasyon Kaması

Efsanevi B&W Zeppelin'in halefi kulağa harika geliyor, garip görünüyor

Teknik Özellikler
Bağlantı: Spotify Connect, AirPlay 2, Wi-Fi, B&W Formation mesh network, ethernet, Bluetooth (aptX), Roon Room size: Medium
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel ses
Kaçınılması gereken nedenler
-Tuhaf görünümler BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI fan.go2jump.org/aff_c fan.go2jump.org/aff_c 899,99 John Lewis & Partners'ta görüntüleyinAmazon'u kontrol edin

Giriş seviyesi Formation ürünü, Bowers & Wilkins iyiliğini evinize yaymanın harika bir yoludur. Birden fazla Formation hoparlörünüz varsa, ev Wi-Fi'nizde çizim yapmak yerine özel bir örgü ağı kullanmaya başlar, bu temizdir.

Bu, mükemmel görünen, uh, ayırt edici ve oldukça sınırlı bağlantıya sahip olan Duo'nun liderliğini takip ediyor: Spotify Connect, AirPlay 2, aptX Bluetooth… ve Roon için para kazanmak istemediğiniz sürece bu sizin payınız. Gerçekçi olarak, bu seçenekler çoğu dinleyiciye iyi hizmet edecek.

Bowers & Wilkins'in uygulamasının yalnızca kurulumu ele alma ve akış yapmama şeklinin bir dahice olup olmadığını söylemek zor - sadece Tidal, Qobuz, Amazon veya AirPlay veya Bluetooth üzerinden yayın yapan herhangi birini kullanın - ya da biraz tembel. Kullanmayı tercih ediyoruzGelgituygulaması, örneğin, çoğu konuşmacının akış uygulamalarına yerleştirilmiş Tidal sürümlerini kullanmak için. Bazı kullanıcılar tüm akış hizmetlerinin tek bir yerde olmasını ister - her zaman vardırRoon, eğer bu sensen, ama bu fazladan 500 sterline mal oluyor.

En iyi Bluetooth hoparlörü: Bluesound Pulse Flex 2i

7. Bluesound Pulse Flex 2i

Sonos'a çok benziyor, ancak yüksek çözünürlüklü ses desteği var

Teknik Özellikler
Güç çıkışı: 25W Pil ömrü: yok (isteğe bağlı pil paketiyle 6 saat) Apt-X: Evet AAC: Evet Ek bağlantılar: AC Wi-Fi, 3,5 mm giriş, USB ses, 3,5 mm kulaklık çıkışı
Satın alma nedenleri
+ Kompakt boyut için mükemmel ses + Wi-Fi ve akış için Bluetooth + İyi tasarlanmış uygulama
Kaçınılması gereken nedenler
- Oldukça sıkıcı, BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI görünüyor fan.go2jump.org/aff_c fan.go2jump.org/aff_c£ 372,58 Amazon'da Görüntüleyin

2019'un En İyi Bluetooth Hoparlörü için Pingtwitter Ödülü'nü kazanan Pulse Flex 2i, aslında bir Bluetooth hoparlörden çok daha fazlası. Wi-fi ve ethernet dahil olmak üzere, aslında daha taşınabilir bir Sonos gibi. Airplay 2 uyumludur ve ayrıca Tidal ve Spotify ve internet radyosu gibi popüler yayın hizmetleriyle çalışır.

Ne kadar küçük olduğu düşünüldüğünde, ses kalitesi dikkate değer olmaktan biraz daha az. Kablolu bir bağlantıyla, audiophiles için yüksek çözünürlüklü ses dosyalarını bile çalabilir, ancak Tidal (CD kalitesi) ve hatta Spotify (sıkıştırılmış MP3) gibi sesler harika.

Bir pil takımı (69 £) ekleyebileceğiniz ve dolaştığınız her yere yanınızda taşıyabileceğiniz için çok yönlülüğün burada bitmesi gerekmez. Çok uzun olmasa da pil ömrü sadece 6 saattir.

2 numaradaki Audio Pro hoparlörü ile karşılaştırıldığında, Bluesound'un şampiyonu çirkin bir şekilde sınırlanıyor, ancak C3'ten bile daha iyi ses çıkardığından, daha fazla bağlantıya sahip olduğu ve gerçekten çalışan bir uygulamaya sahip olduğu için, estetik çekincelerimizi bir kenara bırakacağız.

En iyi çok odalı hoparlör: Apple HomePod

8. Apple HomePod

Gerçek Apple hayranları için olanı

Teknik Özellikler
Bağlantı: AirPlay, Apple Music Oda boyutu: Orta ila büyük Çok odalı: Yalnızca PC / Mac'te AirPlay ile
Satın alma nedenleri
+ Para karşılığında harika ses kalitesi + Kolay kurulum, her zamanki gibi Apple'dan harika görünüm
Kaçınılması gereken nedenler
-Mobilden çok odalı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 279 £ very.co.uk'de görüntüleyin 279 £ Currys PC World'de görüntüleyin279,97 £ Dizüstü Bilgisayarlarda Doğrudan Görüntüle

Harika bir sese sahip bir hoparlör ve şimdi AirPlay 2 sayesinde tamamen çok odalı bir kullanıma hazır. İPhone veya iPad kullanıcısı değilseniz, muhtemelen devam edin.

• Tamamı okuyunApple HomePod incelemesi

9. Master ve Dinamik MA770

Bir mimar tarafından betondan yapılmış en iyi kablosuz Chromecast hoparlör

Teknik Özellikler
Bağlantı: Google Chromecast (Spotify, Tidal vb. Etkinleştirir), Bluetooth, 3,5 mm analog, optik dijital, Wi-Fi Oda boyutu: Orta ila çok büyük Çoklu oda: Evet, Chromecast aracılığıyla
Satın alma nedenleri
+ İnanılmaz ses + İnanılmaz görünüm
Kaçınılması gereken nedenler
-AirPlay desteği, USB veya fono bağlantısı yok Bugünün en iyi Master ve Dynamic MA770 fırsatları 858,55 £ Amazon'da Görüntüleyin

• Doğrudan Master & Dynamic'ten satın alın

Pahalı, betondan yapılmış ve sallanmaya hazır olan MA770, aynı zamanda 2.000 £ / 2.000 $ 'ın altında alabileceğiniz en iyi ses veren kablosuz hoparlör olma özelliği taşıyan modern bir sanat eseridir.

1.5 inçlik titanyum tweeter'ı ve 4 inçlik Kevlar woofer'ların desteği, her hoparlör için ayrı bir kanala sahip 100W Sınıf D amplifikatörle güçlendirildi, ancak başlık spesifikasyonu bunun ne kadar etkileyici olduğuna dair pek bir gösterge vermiyor.

Kısacası, bu şey harika görünüyor. Eşsiz, akustik beton yapı, kesinlikle minimum titreşim veya bozulma ile dikkate değer bir ağırlık (ve gerektiğinde hacim) sağlar. Düşük seste çok sevindirici; yüksek ses seviyesinde diğer kablosuz hoparlörleri eziyor. Ve bu canavarı ayağına düşürürsen, onu da ezecek.

Rock, hip-hop ve elektronika ile gerçekten destansı olabilir, ancak geri çekilme, ses ve gitar ya da ses ve piyano melodileriyle başa çıkma şekli, tüylerinizi diken diken edebilir.

Master & Dynamic'in MA770'ini karşılaştırabileceğim diğer tek kablosuz hoparlör Phantom's Devialet Gold'dur, ancak bu, buna kıyasla 'ucuz'.

Bağlantı fiyatı düşünüldüğünde biraz cimri. MA770'in ana bağlantı seçeneği Google'ın Chromecast'idir ve Google Home uygulaması aracılığıyla kurulumu kolaylaştırır. Tek sorun, diğer seçeneklerinizin Bluetooth veya optik dijital veya 3,5 mm analog giriş olmasıdır.

Fiyat ve bunun ödüllü mimar David Adjaye tarafından tasarlandığı göz önüne alındığında, bu daha zengin iPhone sahibi için özel olarak yapılmış gibi görünüyor. Bu nedenle, M & D'nin AirPlay desteğini - ya da aslında pahalı bir pikap için uygun bir fono girişini içermemesi inanılmaz gibi görünüyor ... Ama öyle olmadı, bu nedenle Apple kullanıcılarının Google Home üzerinden Spotify veya Tidal kullanmaları gerekecek. veya optik dijital girişe bir Apple TV veya AirPlay DAC takın. Ve pahalı pikap sahiplerinin bir ön amplifikatöre ve çift fonoya 3,5 mm adaptöre ihtiyacı olacak.

Bu hayal kırıklığı yarattı ama o kadar değil, çünkü MA770 eşsiz bir çağdaş ses sanatı levhası. Göründüğü kadar iyi ses çıkarır ve bunun tersi de geçerlidir.

10. Naim Mu-so

Grafik topper'ın önceki sürümü artık biraz pazarlık yapıyor

Teknik Özellikler
Bağlantı: AirPlay 2, Spotify Connect, UPnP, Tidal, Bluetooth, USB, optik dijital, analog, Wi-Fi, ethernet Oda boyutu: Orta ila büyük
Satın alma nedenleri
+ Muazzam ses + Geniş bağlantı + Harika görünüyor
Kaçınılması gereken nedenler
-Yapılan aşamalı olmak-Hayır Chromecast Bugünün en iyi Naim Mu-so fiyatları Düşük Stok 749 £ Audio Visual Online'da Görüntüle 1.116,75 £ Amazon'da Görüntüle 1.725 £ Amazon'da Görüntüle 6 Amazon müşteri incelemeleri

Bu, Mu-so 2. nesle görsel olarak çok benzer ve aynı uygulamayı kullanır, ancak Chromecast'ten yoksundur. Ayrıca, doğal olarak halefi kadar iyi gelmiyor ama kulağa gerçekten çok iyi geliyor ve fiyatı bir dokunuşla göreceli bir pazarlık. Bu veya daha aşağıda bulunan Mu-so Qb, eğer çok odalı yolda ilerlemeye başlamak istiyorsanız mükemmel bir ikinci Naim konuşmacısı olacaktır ...

11. Sonos Play 5

Sonos çok odalı ağacın tepesi

Teknik Özellikler
Bağlantı: Sonos tescilli. Spotify, Amazon Music, Apple Music, Deezer, Google Play Music, SoundCloud, Tidal, TuneIn (ve çok daha fazlası) yalnızca uygulama, analog ses, Wi-Fi, ethernet aracılığıyla Oda boyutu: Ortadan büyüğe Çoklu oda: Evet
Satın alma nedenleri
+ Güzel, Space Odyssey stili + Harika, doğru ses
Kaçınılması gereken nedenler
-Sonos'un uygulamasıyla her şeyi yapmak zorunda Bugünün en iyi Sonos Play 5 fırsatları 690,42 £ Amazon'da 345 Amazon müşteri incelemelerini görüntüleyin

HEOS 7 ve Sonos Play 5'ten hangisini tercih ettiğinize karar vermeye çalışmak, çocuklarınızdan hangisini daha çok seveceğinize karar vermek gibidir.

Sonos, HEOS 7'den daha 'doğru' ve daha az agresif bir sese sahip ve benim görüşüme göre, ilk bakışta göründüğünden çok daha ilginç olan ince kavisli, dokunsal beyaz bir formla çok daha iyi görünüyor. Temiz tutmak da oldukça zor olsa da buldum.

HEOS 7'nin daha ileri sesini dar bir şekilde tercih ettiğimi düşünüyorum, ancak Sonos hoparlörün bunu bağımsız veya çok odalı bir hoparlör olarak önerecek çok şeyi var - Sonos'un eko sistemine sorunsuz bir şekilde uyuyor ve eğer Alexa ile kontrol edilebilir. Sonos becerisine sahip bir Sonos One veya Echo / Echo Dot'unuz var. Bununla ilgili düşüncelerim için yukarıdaki Sonos One incelemesine bakın.

Sonos uygulaması çok şey yapıyor ve yakın zamanda yapılan bir güncelleme, hala mükemmel olmasa bile, eskisinden daha az rahatsız edici hale getirdi.

12. Naim Mu-so Qb

Ölçeği küçültülmüş Mu-bu yüzden hala büyük ses sunar

Teknik Özellikler
Bağlantı: AirPlay, Spotify Connect, UPnP, Tidal, Bluetooth, USB, optik dijital, analog, Wi-Fi, ethernet Oda boyutu: Ortadan büyüğe Çok odalı: Evet
Satın alma nedenleri
+ Tüm müzik türlerinde mükemmel ses + Kompakt, seksi, sağlam yapı + Geniş bağlantı seçenekleri seti
Kaçınılması gereken nedenler
-Chromecast desteği yok-Oldukça pahalı Bugünün en iyi Naim Mu-so Qb fırsatları Amazon'u kontrol edin

• Güncelleme yakında geliyor; artık bir Qb ikinci nesli var!

Hayır, Naim'in tam boyutlu Mu-so ve kesinlikle Mu-so 2 kadar harika değil, ama Mu-so Qb birkaç yüz dolar daha az, daha uygun orantılı ve neredeyse aynı sesle geliyor - doğal olarak kaybedersiniz biraz varlık ve hacim, ama düşündüğünüz kadar değil. Spotify ve AirPlay'den Bluetooth'a ve Naim'in kendi çok odalı uygulamasına kadar aynı, çok sağlam bağlantı seçeneklerine sahiptir.

Naim'in kablosuz hoparlörlerini gerçekten diğerlerinden ayıran şey, sadece mükemmel ses vermeleri değil - ister açılıp kapanıyor, ister daha çekici, akustik veya arka plan ücreti veriyor - aynı zamanda teknoloji cephesinde de hizmet veriyorlar.

Kablosuz bağlantı kusursuz bir şekilde güvenilirdir ve eviniz büyük bir Wi-Fi kara noktası ise nükleer ethernet seçeneği de vardır. Bluetooth da çok sağlam, ancak bu kadar ödemek için delirmiş olsanız da, Qb'yi yalnızca Bluetooth hoparlörü olarak kullanmak.

Müzik ve akış seçenekleri yelpazesi yalnızca bir büyük vurucuyu (Chromecast) eksiktir ve Mu-so Qb, kendi müzik sunucularınızdan akış yapabilmenin yanı sıra bir internet radyosu olarak da çok iyi çalışır.

Yapım kalitesi harika ve görünüşü kesinlikle kutu gibi olsa da, ince kavisli ızgara, özellikle renkli bir tane için dışarı çıkarsanız, en azından biraz yumuşatıyor. Burka giyen bir Borg küpüne benzediğini düşünebilirsiniz, ama hoşuma gitti.

Naim'in sistemi veya AirPlay 2 aracılığıyla çok odalı performans da mükemmel.

13. Denon HEOS 7 HS2

Sivri kutu, güzel müzik: Sonos rakibi neredeyse Sonoses Sonos'u geride bırakıyor

Teknik Özellikler
Bağlantı: Bluetooth, Spotify Connect, Pandora, Deezer, Napster, SoundCloud, Tidal, TuneIn, analog ses, USB, Wi-Fi, ethernet Oda boyutu: Ortadan büyüğe Çoklu oda: Evet
Satın alma nedenleri
+ Büyük ses + Geniş akış hizmetleri yelpazesi + Kolay çoklu oda + Mükemmel değer
Kaçınılması gereken nedenler
-Toblerone görünüyor-Biraz kurnazca kurulum Bugünün en iyi Denon HEOS 7 HS2 fırsatları Amazon 79 Amazon müşteri incelemelerine göz atın

The Beast to the Sonos Play 5's Beauty, Denon'un HEOS 7'si gürültülü, büyük, sivri şekilli bir güç merkezidir.

Adil olmak gerekirse, 7'nin beyaz versiyonu iyi görünüyor, ancak Denon'un incelememiz için bize gönderdiği siyah olan çekici bir şey değil.

Bunu boşverin, çünkü bu başka bir olağanüstü ses kutusu. Buradaki performans dolu ve etkileyici. HEOS 7 konuşma veya daha sessiz müzik yapma yeteneğine sahip değil - aslında çok iyi - ama tartışmasız Sonos Play 5, çantanızsa daha iyi bir seçenek.

Bununla birlikte, kulağa heyecan verici ve açık bir şekilde gelen bir şeyin peşindeyseniz ve yuvaları açıkken sallanıyorsa, bu sizin için.

Kuşkusuz, AirPlay veya Chromecast'in olmaması rahatsız edici, ancak çoğu kullanıcı için Denon'un kendi mobil uygulaması ve / veya Spotify Connect gayet iyi olacak. Ayrıca USB cihazlarından, NAS sürücülerinden ve Bluetooth aracılığıyla müzikleri de çıkarabilirsiniz.

Denon, kabaca Sonos'u yansıtan eksiksiz bir HEOS hoparlör yelpazesine sahiptir. Çok odalı kurulum, Denon uygulamasında 'odaları' birbirinin üzerine sürüklemekten ibarettir ve çok iyi çalışır.

Heos 7 HS2'nin şu anda ihtiyaç duyduğu tek şey biraz fiyat indirimi - Sonos Play 5 genellikle ondan biraz daha ucuz ve çok daha geniş bir marka bilinirliğine sahip.

En iyi çok odalı konuşmacı: Marshall Stanmore Multi Room

14. Marshall Stanmore Çoklu Oda

Rockçılar için en iyi çok odalı hoparlör

Teknik Özellikler
Bağlantı: AirPlay, Spotify Connect, Google Chromecast, Bluetooth, 2x fono, 3,5 mm ses, Wi-Fi Oda boyutu: Ortadan büyüğe Çok odalı: Evet
Satın alma nedenleri
+ Büyük, güçlü ses + Harika çok odalı sistem
Kaçınılması gereken nedenler
-Ses veya stil açısından tam anlamıyla ince değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 399 £ Marshall Kulaklıklarında Görüntüle Amazon'u Kontrol Edin

Marshall'ın orta boy Stanmore hoparlörü (ayrıca oldukça düzgün olan daha küçük Acton ve oldukça etkileyici bir şey olan daha büyük Woburn var), içerideki Urbanears Baggen'e çok benziyor (aynı fabrikalardan geliyorlar), ancak dışarıdan çok farklı.

Baggen yenilikçiler için çok odalıysa, Stanmore rockçılar için çok odalı, Marshall her zamanki stilistik hileler (yani: siyah ve minyatür bir gitar amfisine benziyor) ve etli ses çantasını kullanıyor.

Bu nedenle, Stanmore, Denon'un performans açısından benzer şekilde güçlü Heos 7 ile karşılaştırılabilir ve çok daha iyi görünüyor. Bunları 'sıra dışı' butik otellerde görmeye devam ediyorum.

Marshall Stanmore ile ilgili diğer harika şey, hoş bir şekilde eksiksiz bağlantı seçenekleri yelpazesi. Hem 3,5 mm hem deuygunçift ​​fono girişi, ancak aynı zamanda AirPlay, Chromecast, Spotify Connect, Apt-X Bluetooth'u da destekler.

Ayrıca mükemmel bir internet radyo uygulaması ve mükemmel bir çok odalı sistem var. Bu, bir düğmeye basarak veya uygulamayı kullanarak, kablolu girişler ve normalde kesinlikle çok odalı olmayan cep telefonunuzdan AirPlay aracılığıyla sunulan her şeyi birden fazla Marshall hoparlöründe çalmanıza olanak tanır.

Bir düğme, bağlantılar arasında geçiş yapar ve ayrıca web radyo istasyonlarına veya Spotify çalma listelerine ayarlanabilen 6 ön ayar içerir.

Buradaki ses, benzer fiyatlı rakipler kadar iyi değil, ancak yine de beğenilecek çok şey var. Bir Marshall Stanmore Bluetooth hoparlörün de olduğunu lütfen unutmayın. Aynı zamanda iyi ama değil, ne yazık ki, çok odalı.

Naim Mu-So 2. Nesil bugünün en iyi fırsatlarını toplayın ... Naim Mu-so 2. nesil Amazon £ 1.300 GörüntüleTüm fiyatları görün