Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • En iyi çok amaçlı alet 2020: en iyi salınımlı çoklu aletlerle kesin, zımparalayın, taşlayın ve daha fazlası

En iyi çok amaçlı alet 2020: en iyi salınımlı çoklu aletlerle kesin, zımparalayın, taşlayın ve daha fazlası

Biraz kesme, taşlama, cilalama, harç çıkarma ve bileme işlemlerine mi ihtiyacınız var, ancak yalnızca bir alet mi satın almak istiyorsunuz? En iyi çoklu aletler, yukarıdakilerin tümü için mükemmeldir. Aslında, bu esnek arkadaşların yardımcı olamayacağı tek DIY görevi çayı yapmaktır.


Bu tür bir çok amaçlı aleti, bazı dalları kesmeleri veya bir uyku tulumunu tamir etmeleri gerektiğinde, açık hava sporcularının cebinde tuttuğu türden İsviçre Çakısı meselesiyle karıştırmayın. Hayır, bu çok amaçlı alet güçlü ve çok yönlüdür,salınımlıAhşap, alçıpan, harç, plastik ve hatta metal dahil olmak üzere çoğu yapı malzemesini zımparalayabilen, kesebilen, öğütebilen ve kazıyabilen çeşitlilik.

İster fazla plastik boruları düzeltmek, ister ulaşılması zor alanlarda zımparalamak veya banyodaki eski derzleri kazıyarak çıkarmak olsun, kullanışlı çok amaçlı alet tüm senaryoları kapma eğilimindedir.

En iyi çok amaçlı alet nedir?

DeWalt DCS355D2-GB, güçlü performansı kablosuz bir aletin rahatlığı ile birleştirmeyi başaran harika bir kit parçasıdır.

300W güç çıkışı sayesinde etkileyici 20.000opm (dakika başına salınım) kesme hızını yönetirken, sağlanan iki Lityum-iyon pil paketi mesafeye gidebileceği anlamına gelir.


Zor zımparalama işlerinden metal kesmeye kadar her şeyi kapsayan 31 aksesuara sahip alet.

Satın alma rehberi: en iyi çok amaçlı aletler

Büyük ölçüde çok yönlü olmasına rağmen, her çok amaçlı alet, işi tamamlamak için doğru aksesuarları gerektiren bu basit kit parçaları sayesinde gerçekleştirebileceği görev miktarı açısından farklılık gösterir.


Daha temel modeller bir zımparalama, kazıma ve kesme aletini kullanma eğilimindedir, ancak daha cömert teklifler, akla gelebilecek hemen hemen her DIY işini karşılayan 60'tan fazla farklı ataşmana kadar uzayabilir.

Ayrıca, modern çok amaçlı alet hem kablolu hem de kablosuz çeşitlerde sunulacak, ikincisi daha fazla esneklik sunacak ve birincisi genel olarak daha büyük işler için daha fazla güç ve sınırsız çalışma süresi sunacak.


Kablolu çeşitler doğal olarak daha hantaldır, ancak güç cephesinde XXL'e gidebilir, yani çok amaçlı alet, ihtiyaç duyulduğunda çok lezzetli bir testere aleti olarak kabuğunu gerçekten kazanabilir.

Elektrikli aletlerde her zamanki gibi soru şudur: Daha ucuz, daha az güçlü bir çok amaçlı aletle idare edebilir misiniz, çünkü yalnızca seyrek, hafif işler yapmayı hayal ediyorsunuz? Yoksa bu, yaşayan bejos'u senden rahatsız edecek ve daha güçlü bir enkarnasyon için fazladan para vermeni dileyecek mi?

Tüm fiyat noktalarında en iyi çok amaçlı el araçlarına sahibiz, ancak bu kararı sizin için veremeyiz.

Sırayla en iyi çoklu aletler


1. DeWalt DCS355D2-GB

En iyi DIY çok amaçlı alet

Teknik Özellikler
Güç kaynağı: Kablosuz / Lityum-iyon pil Güç çıkışı: 300W Yüksüz hız: 0-20.000opm
Satın alma nedenleri
+ Kablosuz kullanım kolaylığı + Çok sayıda aksesuar dahildir
Kaçınılması gereken nedenler
-Daha ağır tarafta BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Düşük Stok £ 200 B & Q'da İncele Amazon'u Kontrol Edin

DeWalt işleri yarı yarıya yapmaz ve profesyoneller araçlarının çoğunu dünya çapında kullanır. Bunun için iyi bir sebep var: sağlam yapılmışlardır ve günlük kullanımın taleplerini karşılayabilirler.

Akülü DCS355D2-GB tıknaz bir birimdir ancak çok çeşitli DIY projelerini şikayet etmeden üstlenebilen 30'dan fazla aksesuarla performans sağlar.

Sunulan 20'den fazla farklı zımpara kağıdının yanı sıra bir ahşap hızlı kesim bıçağı, çivi bıçağı olan bir ahşap, bir detay bıçağı, sert bir kazıyıcı, yarım ay düz kesim bıçağı ve yarım ay harç temizleme aleti bulunmaktadır.

İkiz Lityum-iyon piller uzun süre dayanacak şekilde tasarlanırken, bu aletlerin her biri bir tıklama ve kilit aksesuar sistemi sayesinde birkaç saniye içinde çıkarılabilir ve değiştirilebilir.

50 dakikalık şarj süresi bir gün sorun olabilir, bu nedenle ikinci bir bataryaya yatırım yapmayı düşünün.

Bosch PMF 350 CES

En iyi orta fiyatlı çok amaçlı alet

Teknik Özellikler
Güç kaynağı: AC kablolu Güç çıkışı: 350W Yüksüz hız: 15.000-20.000opm
Satın alma nedenleri
+ Harika testere bıçakları, zorlu görevleri basitleştirir
Kaçınılması gereken nedenler
- DeWalt BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI kadar çok yönlü değil Wickes Low Stock'ta 146 £ Görüntüle Robert Dyas'ta £ 195,47 Görüntüle Amazon'da Görüntüle

Çoğu zaman olduğu gibi, Bosch'un çok amaçlı aleti, daha pahalı profesyonel düzeydeki aletler ile gerçek giriş düzeyi şeyler arasındaki tatlı noktada düzgün bir şekilde oturuyor.

PMF 350 CES, testere bıçaklarını her türlü zahmetli DIY görevinde itecek kadar güçlü bir motora sahiptir - bunu mutfak ünitelerinin tabanlarını kesmekten alçı levha yerleştirmeye ve iki katına çıkarmak için (kuşkusuz biraz gelişigüzel) dekupaj testeresi, uzun MDF uzunluklarını kesmek için. Eski Bosch çoklu aletlerinin ve birkaç mevcut rakibinin aksine, kafalarını değiştirmek için bir Alan anahtarına da ihtiyacınız yoktur.

Fiyat için ve giderken tozu gidermek için bir vakum aparatına ve daha ciddi görevler için isteğe bağlı bir tutacağına sahip olduğu için, kablolu olduğu ve LED ışığının bir şekilde etkisiz olduğu gerçeğini affedebilirsiniz.

3. Ozito 300W Çok Fonksiyonlu Alet MFR-2200U

En iyi giriş seviyesi çok amaçlı alet

Teknik Özellikler
Güç kaynağı: Kablolu Güç çıkışı: 300W Yüksüz hız: 15.000-21.000opm
Satın alma nedenleri
+ İyi güç-dolar oranı + Sağlam kesme derinliği
Kaçınılması gereken nedenler
-Zillerde eksiklik -Ve ıslık çalıyor BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Ozito'nun bu uygun fiyatlı ancak güçlü bir şekilde yetenekli çok amaçlı aletinde eve yazacak belirli bir zil ve ıslık yok, ancak kanama işini zevkle yapıyor.

300 W'lık bir motor, zımparalamadan plastik boruların taşlanmasına kadar her türlü DIY işine salınan kargaşayı salıverirken, cömert kit bir sonraki projeye başlamanız için 23 aksesuarla birlikte gelir.

Kablolu olduğundan, pille çalışan ürünlerin toplam taşınabilirliğine sahip değildir, ancak bu güçlü küçük alet, 27 mm'lik kesme derinliği kapasitesine sahiptir, bu nedenle bazı hafif açılı taşlama görevlerinin de üstesinden gelebilir.

4. Worx WX680 F30 Sonicrafter Salınımlı Çok Amaçlı Alet

En iyi orta fiyatlı çok amaçlı alet

Teknik Özellikler
Güç kaynağı: Kablolu Güç çıkışı: 350W Yüksüz hız: 0-20.000opm
Satın alma nedenleri
+ Ağır yapı kalitesi + Kesinlikle doğru görünüyor
Kaçınılması gereken nedenler
- BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Fiyat ölçeğini yedeklemek Amazon'a bakın

Değişken hız kontrolü ve aletsiz bıçak değişimi, bunu kullanmak için bir çocuk oyuncağı haline getirir, ancak bazı zorlu görevleri üstlenecek kadar güçlü kalır.

Fayanslardan çıkarılacak eski harç var mı? Sorun değil. Ahşap kapı çerçevelerine çentik açmanız mı gerekiyor? Kolay.

Worx Hyperlock aletsiz bağlama sistemi, sert Hex anahtarlarına veya aynalara olan ihtiyacı ortadan kaldırır ve bıçak açısı ne olursa olsun kullanım sırasında kaymayı önlemek için 1 tonluk sıkıştırma kuvveti sağlar.

Bu evrensel arayüz, diğer osilasyon markalı aksesuarlarla da uyumludur ancak kit, 35 mm'lik hassas uç kesim bıçağı, 35 mm bimetal uçlu kesme bıçağı ve çarşaflarla birlikte bir zımpara pedi ile birlikte gelir.

5. Makita DTM50RM1J1

DeWalt'a en iyi tüketici alternatifi

Teknik Özellikler
Güç kaynağı: Kablosuz / Lityum-iyon pil. Güç çıkışı: 350W Yüksüz hız: 6000-20.000 opm
Satın alma nedenleri
+ Profesyonel standart
Kaçınılması gereken nedenler
-Profesyonel fiyat BUGÜN EN İYİ FIRSATLAR Amazon'a bakın

Bu taşınabilir Makita çok amaçlı alet saatlerce çalışır ve yalnızca 36 dakikada şarj olur, ayrıca gelişmiş LXT Lityum-iyon piller, büyük DIY projeleri için aptalca güçlü bir 4.0Ah sunar.

Kit, zorlu kesme işleri için çok sayıda zımpara yastığı ve tek bir bölümlü bıçakla birlikte gelir, ancak Makita'nın çoğu göreve uygun çok sayıda aksesuar sunan salınımlı arayüz sistemiyle uyumludur.

Basitçe söylemek gerekirse, bu araçlar bir ömür boyu büyük inşaat projelerine dayanacak şekilde üretilmiştir, bu nedenle biraz DIY onu aşamalı hale getirmeyecektir.

6. Am-Tech V6510 1.3 A

En iyi ultra ucuz çok amaçlı alet

Teknik Özellikler
Güç kaynağı: Kablosuz / Lityum-iyon pil. Güç çıkışı: 50W Yüksüz hız: 5.000-18.000 opm
Satın alma nedenleri
+ Ucuz ve kullanımı kolay
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ ANLAŞMALARI için ödediğiniz (yapmadığınız) parayı alırsınız Amazon'u kontrol edin