Close
  • Ana
  • /
  • Koşma
  • /
  • En iyi Nike koşu ayakkabıları: Alphafly'den Pegasus'a, bunlar her tür koşucu için en iyi Nike eğitmenleridir.

En iyi Nike koşu ayakkabıları: Alphafly'den Pegasus'a, bunlar her tür koşucu için en iyi Nike eğitmenleridir.

Çoğu kişi için 'en iyi Nike koşu ayakkabısı' terimi, 'ile tamamen değiştirilebilir.en iyi koşu ayakkabıları'. Gerçekten de Nike, son zamanlarda en iyi ve en tartışmalı koşu ayakkabılarından bazılarını üretti.Nike ZoomX Vaporfly SONRAKİ%, bir ayakkabı o kadar enerji verimli ki Dünya Atletizm Birliği'nin koşu ayakkabıları için rekabet kurallarını revize etmesini sağladı.


• Nike koşu ayakkabılarını doğrudan Nike'tan satın alın

• sportsshoes.com'dan Nike koşu ayakkabısı satın alın

Vaporfly'ın yanı sıra Nike, tüm koşucular için destek, hız, kavrama ve diğer istenen koşu özelliklerini sunan birçok mükemmel koşu ayakkabısına sahiptir. Nike ayrıca dijital koşu arkadaşı uygulaması olan Nike Run Club uygulamasını da aktif olarak tanıtır.en iyi Apple Watch, ayakkabılarınızın kilometresini takip edebilir ve aynı zamanda antrenman planlarını inceleyebilirsiniz.

Elbette, koşu ekipmanınızı her zaman genişletebilirsiniz.en iyi koşu saative / veyaen iyi kalp atış hızı monitörüçok.


en iyi Nike koşu ayakkabıları

(Resim kredisi: Nike)

Şu anda en iyi Nike koşu ayakkabısı hangisi?

Nike, yenilikten asla vazgeçmedi ve en iyi koşu ayakkabıları, koşmada mümkün ve kabul edilebilir olduğunu düşündüğümüz şeyleri zorlayan ve yeniden tanımlayanlar oldu. Örneğin, yukarıda bahsedilen Nike ZoomX Vaporfly NEXT% 'de kullanılan köpük, geleneksel olarak havacılık yeniliklerinde kullanılan bir köpükten türetilmiştir.Nike Joyride Run Flyknitsüper yumuşak bir yastıklama sistemi oluşturmak için ayağın altındaki bölmelere yerleştirilmiş binlerce küçük boncuk kullanır.


Genel kullanım için en iyi Nike koşu ayakkabısı, Nike Air Zoom Pegasus 37'dir. Peg 37, hafif ancak dayanıklı olan bir başka Nike yeniliği olan React yastıklama sistemine sahiptir, yani köpük bozulmadan ayakkabıları daha uzun süre kullanabileceksiniz. çok fazla.

Yarış için yeni Nike Air Zoom Alphafly Next% 'i öneriyoruz. Nike ZoomX Vaporfly NEXT% 'i tavsiye ederiz ancak maalesef hiçbir yerde satın alamazsınız. Alphafly Next% hafif - aslında süper hafif - ve öndeki iki Zoom Air birimi sayesinde, enerji geri dönüşleri kesinlikle şaşırtıcı.


Destek ve yastıklamanın peşindeyseniz, koşu ayakkabıları o kadar destekleyici olan Nike React Infinity Run'dan başka bir yere bakmayın, temelde ayaklarınız için otomatik düzeltme yapar. Adından da anlaşılacağı gibi Infinity Run ayrıca React köpüğüne sahiptir, böylece bu ayakkabıların daha uzun süre dayanacağına güvenebilirsiniz. Bahsetmiyorum bile, onlar da oldukça uçuyorlar.

Ve dövülmüş yoldan koşmayı tercih ederseniz, Nike Pegasus Trail 36'dan daha iyi Nike koşu ayakkabısı bulamazsınız. Patika ve yol koşu ayakkabıları arasındaki çizgiyi bulanıklaştıran Pegasus Trail 36, çakıl ve asfalt seansları için kullanılabilir. ek bir bonus, oldukça kabul edilebilir görünüyorlar, böylece onları günlük eğitmenler olarak giyebilirsiniz.

En iyi Nike koşu ayakkabıları

en iyi Nike Koşu Ayakkabıları: Nike Air Zoom Pegasus 37

(Resim kredisi: Nike)

Çoğu insan için en iyi Nike koşu ayakkabısı: Nike Air Zoom Pegasus 37

Eğitim, koşu, yürüyüş ve bunların arasındaki her şey için mükemmel

Teknik Özellikler
Ağırlık: 285 gram (erkek numarası 9UK) Düşme: 10 mm (24/14)
Satın alma nedenleri
+ Dayanıklı + Dengeli + Günlük antrenör olarak giyilecek kadar iyi görünüyor (Alphafly'nin aksine) BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 72 $ Macy's'de görüntüleyin94,95 ABD doları Backcountry.com'da görüntüleyin 120 ABD doları REI.com'da görüntüle

Nike Air Zoom Alphafly Next% ve Nike ZoomX Vaporfly NEXT% koşu ayakkabıları kadar hızlı olan bu ayakkabılar, kuşkusuz günlük antrenman için değil yarış için tasarlandı. Mükemmeldirler ancak günlük antrenman için uygun değildirler, ZoomX köpüğünün ayakkabıları sık sık ve sadece yarış için kullanırsanız oldukça çabuk aşınacağından bahsetmiyorum bile.


Alphafly Next% - Nike Air Zoom Tempo NEXT% - iltifat etmesi beklenen bir Nike koşu antrenörü var, ancak bu ayakkabılar çok niş bir koşucu kategorisi içindir: uzun mesafe yarışları için antrenman yapan ve koşmak isteyen insanlar Alphafly Next'deki yarış%.

Diğer herkese Nike Air Zoom Pegasus 37 koşu eğitmenlerini öneriyoruz. Bu ayakkabılar, ZoomX'ten daha dayanıklı olan React köpüğü kullanır, ancak yine de iyi enerji geri dönüşü sağlarlar. Yaylılık, öndeki genişletilmiş Air Zoom birimi tarafından daha da destekleniyor: Nike'ın dediği gibi, 'her adımda daha fazla zıplama sağlayan' önceki versiyonlardan iki kat daha büyük.

Nike Air Zoom Pegasus 37 koşu ayakkabısının üst kısmı rahattır ve nefes alabilir ve fazladan hacim kazandırmadan ayakkabıların hafif kalmasına yardımcı olur. Aynı zamanda biraz yarı saydamdır ve Nike'ye göre 'hız görünümlüdür'. Ayakkabılarda kesinlikle çoraplarınızı daha iyi görebilirsiniz.

en iyi Nike koşu ayakkabıları: Nike Air Zoom Alphafly Next%

(Resim kredisi: Nike)

Yarış için en iyi Nike koşu ayakkabısı: Nike Air Zoom Alphafly Next%

Vaporfly NEXT% üzerinde önemli bir gelişme

Teknik Özellikler
Ağırlık: 210 gram (erkek numarası 8,5UK) Düşme: 4 mm (39/35)
Satın alma nedenleri
+ Çok hızlı + Aldatıcı bir ışık + Üstün enerji geri dönüşü
Kaçınılması gereken nedenler
-Tuhaf görünüyor-Kullanılabilirlik sorunları-Kuşkusuz ucuz değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI274,99 DICK'S Spor Malzemeleri'nde görüntüle 275 ABD doları NIKE'ta görüntüle 275 ABD doları NORDSTROM.com'da görüntüleyin

Nike, Nike Air Zoom Alphafly Next% ile herkese sinsi bir tane çekti. Ortada, ayakkabıların öncülü olan Nike ZoomX Vaporfly% NEXT% 'in neden olduğu yol koşu ayakkabılarıyla ilgili kızgın tartışmalar, Nike Air Zoom Alphafly Next%' i duyurdu.

Ve sadece ayakkabıları duyurmakla kalmadı, aynı zamanda Alphafly Next% 'in prototipini de Eliud Kipchoge'a dünyanın ilk 2 saatlik alt maratonunu koşması için verdi. Söylemeye gerek yok, daha fazla tartışmaya yol açtı ve Nike ve genel olarak koşu dünyasına daha da fazla özgür baskı sağladı.

Şimdi, gerçek Nike Air Zoom Alphafly Next% maraton için kullanılandan farklı, ancak prensipler aynı: yüksek istifli ZoomX köpük, önde iki Zoom Air birimi ve hafif file üst kısım (AtomKnit). Bu öğelerin birleşimi, sizi ayakkabıların aksine toynak takmış gibi gösteren bir koşu ayakkabısıdır, ancak karşılığında sizi gerçekten,Gerçekten mihızlı.

Korkunç görünümlü taban, sadece hile değil, mühendisliğin bir sonucudur: arka ayaktaki kalın köpüğü, entegre karbon plakayı ve öndeki Zoom Air birimlerini birbirine kaynaştırır. Şaşırtıcı bir şekilde, en fazla enerji geri dönüşünü sağlayan karbon plaka değil, Zoom Air birimleri: Sıkıca gerilmiş gergi lifleri her bir birimin içine örülerek Zoom Air'i hızlı ve hızlı tepki verir.

Nike Air Zoom Alphafly Next%, PB'lerinizi kırmanıza yardımcı olmak için tasarlandı ve bunları doğru takarsanız, büyük olasılıkla tam da bunu yapabileceksiniz.

en iyi Nike koşu ayakkabıları: Nike React Infinity Run

(Resim kredisi: Nike)

Destek / denge için en iyi Nike koşu ayakkabısı: Nike React Infinity Run

Çoğu koşucu için harika denge ayakkabısı - özellikle sakatlanmaya yatkın olanlar

Teknik Özellikler
Ağırlık: 275 gram (erkek numarası 44) Düşme: 9 mm
Satın alma nedenleri
+ Underpronators için bol miktarda destek + Dayanıklı + Flyknit üst kısım sağlam ancak rahattır
Kaçınılması gereken nedenler
- Muhtemelen deneyimli koşucular için BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 90 $ için çok fazla destek Macy's 129,53 $ 'lık Amazon'da Görüntüle159,95 ABD doları Backcountry.com'da görüntüleyin

Nike React Infinity Run, destek ve sakatlanmayı azaltma sözü veriyor ve verdiği sözü tutuyor. Güncellenmiş Flyknit üst kısım rahat ancak sağlamdır ve arka topukların etrafında sürtünme belirtisi de yoktur. Entegre örgü dil ve bağcık kapatma, Nike React Infinity Run'ın ayağın şeklini olabildiğince yakından takip etmesine yardımcı olur.

Tüm yaralanma azaltıcı korumaya rağmen, hızlı bir tempo, inişi birleştiren ve tek bir yumuşak geçişte kalkış yapan Vaporfly benzeri rocker taban geometrisi ile garanti edilir. Çok az enerji kaybedilir ve bacaklarınız daha uzun süre daha tazelenir.

Yeni başlayanlar veya koşarken yetersiz kalmaya meyilli kişiler için Nike React Infinity Run, yaralanma riskini önemli ölçüde azaltacaktır. Bu tabii ki doğru koşu tekniğini tamamen unutabileceğiniz anlamına gelmez, ancak koşarken kesinlikle daha az endişelenmenize yardımcı olacaktır.

Daha tecrübeli koşucular, tüm ekstra desteği biraz fazla bulabilir, ancak onlar bile üstün yastıklamayı ve enerji geri dönüşünü takdir edeceklerdir.

Nike React Infinity Run incelemesi: Nike & rsquo; ın yeni koşu ayakkabısı, ayaklarınız için otomatik düzeltme gibidir

en iyi Nike koşu ayakkabıları: Nike Air Zoom Pegasus 36 Trail

(Resim kredisi: Nike)

Arazi koşucuları için en iyi Nike koşu ayakkabısı: Nike Air Zoom Pegasus 36 Trail

Orman yollarında ve asfaltta da harika performans gösterir

Teknik Özellikler
Ağırlık: 291 gram (erkek numarası 9UK) Düşme: 10 mm (23,5 / 13,5)
Satın alma nedenleri
+ Geniş taşıma kutusu + Ayakkabılarda iyi havalandırma + İyi yastıklı
Kaçınılması gereken nedenler
-Collar biraz fazla düşük oturur - Islak, sert yüzeylerde çekiş kaybı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI83,97 ABD doları DICK'S Spor Malzemeleri'nde görüntüle128,99 $ Amazon'da Görüntüleyin130 ABD doları Mr Porter US & CA'da görüntüle

Nike Air Zoom Pegasus 36 Trail, bazı durumlarda günlük antrenör olarak bile giyilebilecek iyi arazi koşullarında koşu ayakkabılarının peşinde olan kişilere şiddetle tavsiye edilir. Bu ayakkabılar, daha hafif patika koşularında - tamamen arazide olmadığınızda, hava koşullarıyla mücadele ederken - ve çok fazla aşağı inmediği sürece yolda da iyi performans gösterir.

Ayak altındaki Air Zoom birimleri, Cushlon köpük yastıklarla birlikte inişleri yumuşatacak ve darbe kuvvetini etkili bir şekilde dağıtacaktır. Dış taban çıkıntıları, daha yumuşak arazide biraz ekstra tutuş sağlar ve file üst kısım, ayakkabıların içindeki hava akışını destekler.

Nike Air Zoom Pegasus 36 Trail'in 'her şeyin ustası, hiçbiri' tipi ayakkabının ustası olması nedeniyle, en iyi parkur veya yolda koşu deneyimi sunması değil; Bu ayakkabılar için ödenen para için harika bir koşu ayakkabısı alacağınız gerçeğidir.veiyi bir yol koşu ayakkabısı.

Hatta bunların, her tür arazide koşmayı seven koşucular için Nike'ın en iyi para ayakkabısı olabileceği söylenebilir.

• Tamamı okuyunNike Air Zoom Pegasus 36 Trail İncelemesiburaya

en iyi Nike koşu ayakkabıları: Nike Renew Run

(Resim kredisi: Nike)

En ucuz Nike koşu ayakkabısı: Nike Renew Run

Jogging yaparken adımınızı yastıklayın

Teknik Özellikler
Ağırlık: 366 gram (erkek numarası 9UK) Düşme: 9 mm (31/22)
Satın alma nedenleri
+ Temel bilgileri doğru alır + Paranın karşılığını fazlasıyla alır
Kaçınılması gereken nedenler
-Ağır-En yenilikçi ayakkabılar değil BUGÜNÜN EN İYİ SATIŞLARI54 ABD doları Kohl's'ta görüntüle 54,98 ABD doları DICK'S Spor Malzemeleri'nde görüntüle 90 $ NORDSTROM.com'da görüntüleyin

Ne diyebiliriz: Günlük kullanım için ucuz Nike koşu ayakkabıları arıyorsanız, Nike Renew Run muhtemelen en iyi seçeneğinizdir. Renew Run, en üst seviye Nike koşu ayakkabıları gibi yeniliklerle dolu gelmeyebilir, ancak bunlar yine de iyi koşu eğitmenleri.

Nike Renew Run'ın dayanıklı kauçuk dış tabanı, asfaltta iyi tutuş sağlar. Ayakkabılar ayrıca, bu ayakkabıları iyi yastıklamalı ancak oldukça ağır kılan 'çift yoğunluklu' orta tabanlarla birleştirilmiş Nike Lunar köpüğüne sahiptir. Öte yandan, sentetik file üst kısım, ayakkabıdaki hava akışını iyileştirir ve ayağının da güvenli ve rahat olmasını sağlar.

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın