Close
 • Ana
 • /
 • Saatler
 • /
 • En İyi Omega 2020: Yaşam tarzınıza uygun mükemmel Omega nasıl seçilir?

En İyi Omega 2020: Yaşam tarzınıza uygun mükemmel Omega nasıl seçilir?

Omega'nın James Bond tarafından giyilen mavi dalış saatlerinden daha fazlasını sunabileceğini düşünebilirsiniz, ama çok yanılıyorsunuz. 1848 yılında kurulan Cenevre saat ustası, her zevke ve duruma uygun geniş bir bileklik yelpazesi sunar.


Öyleyse, sizinle dünyanın en derin noktalarına gitmek için bir saate ihtiyacınız olsun ya da uzayda kullanım için NASA tarafından yetkilendirilmiş tek saat olmakla övünen bir saate ihtiyacınız olsun, Omega size yardımcı olacaktır. Ve evet, elbette, belirli bir MI6 ajanı tarafından giyilen birçok saatten birini satın alabilirsiniz.

Mevcut seri, basit pembe altın elbise saatlerinden 15.000 metreye kadar götürülebilen dünyanın en yetenekli dalış saatine kadar uzanır. Toplamda, Omega şu anda beş saat koleksiyonu sunuyor, ancak bunların içinde 21 alt koleksiyon var, bu da herkes için gerçekten bir şeyler bulmanızı sağlıyor. İsterseniz 70.000 sterlinlik bir cep saati bile var.

Daha fazla uzatmadan, işte Omega kataloğundaki favorilerimizden bazıları.

En İyi Omega: Omega Seamaster


(Resim kredisi: Omega)

Omega Seamaster

Omega serisinin ne kadar geniş olduğunun bir göstergesi olarak, şirketin web sitesinde Seamaster koleksiyonundaki saatleri aradığınızda, size 191 seçenek sunulur.

Seamaster ailesinin en tanınmış üyesi, 300 metreye kadar su geçirmezliği nedeniyle adlandırılan Diver 300m'dir. Bu aynı zamanda, James Bond tarafından Pierce Brosnan ve Danial Craig yıllarında takılan saatlere en yakın olanıdır, ancak son yıllarda bir Planet Ocean 600M Eş Eksenli ve şık Aqua Terra da kullanmaya başlamıştır.Sağanak.

İçindeSpektrumBond, siyah ve gri NATO kayış üzerinde siyah Master Co-Axial 41 mm ve mavi kadran ve çelik kayış ile çelik bir Master Co-Axial 41.5 mm taktı.


Dönen çerçevesi, ışıklı işaretleri ve helyum tahliye vanası ile bunlar kelimenin tam anlamıyla dalış izliyorlar. Kayış stilleri çoğunlukla paslanmaz çeliktir, ancak kauçuk ve kumaş NATO seçenekleri de mevcuttur. Son olarak Omega, hem bezelinde hem de NATO kayışında beyaz kadranlı ve İngiliz Kraliyet Donanması rengine sahip bir Seamaster olan 007 markalı Commander Watch'ı yarattı.

 • Goldsmiths'te Omega Seamaster satın alın

En İyi Omega: Omega Railmaster

(Resim kredisi: Omega)

Omega Railmaster

Omega’nın en önde gelen üç profesyonel saati, yukarıda bahsedilen Seamaster, Speedmaster (bundan sonra daha fazlası) ve bu, Railmaster.

Üçü de 1957'de piyasaya sürüldü ve her biri kendi tarzında klasik saatler haline geldi. Öyle ki, Omega şu anda her birinin 60. yıl dönümü versiyonunu satıyor, orijinallerine çok benzemek üzere tasarlanmış, ancak içinde bugünün teknolojisi var.


Railmaster'ın demiryollarında çalışanlar için bir saat olduğunu düşündüğünüz için affedilebilirsiniz, ancak saat aslında elektrik alanlarına yakın çalışanlar için tasarlandı. Yeni saatin Master Chronometer 8806 mekanizması, 15.000 gauss'a kadar manyetik alana dayanabilir; Bağlam açısından, normal bir saat yalnızca 60 gaussa, küçük bir demir mıknatıs yaklaşık 100 gauss'a dayanabilir ve en yaygın olarak bilinen anti-manyetik saat olan Rolex Milgauss, 1.000 gauss'a dayanıklıdır.

Seamaster ve Speedmaster'ın 60. yıl dönümü versiyonlarında olduğu gibi, Railmaster siyah kadran ve bronz detaylara sahip, fırçalanmış ve parlatılmış paslanmaz çelik kasa ve kayışa sahiptir.

 • Goldsmiths'te Omega Railmaster satın alın

En İyi Omega: Omega Planet Ocean 600m

(Resim kredisi: Omega)

Omega Planet Okyanusu 600m

Seamaster 300'ün bir yükseltmesi olan Planet Ocean 600m, iki kadranlı bir kronograf ve paslanmaz çelik, titanyum veya 18K altın gövdeli 45,5 mm'ye kadar boyutlarda mevcuttur.

Bu saatin övgülerine ek olarak Planet Ocean 600m'nin kadranı ve çerçevesi seramikten yapılmıştır. Sıfır aydınlatmada okunabilirlik, herhangi bir dalış saati için bir zorunluluktur ve işleri bir adım öteye götürmek, Omega’nın Super-LumiNova parlayan malzemesinin iki renginin nasıl kullanıldığı; kadranın ve ibrelerin çoğu için mavi, dönen bezeldeki saat 12 işareti ve yelkovan için yeşil.

Renk seçenekleri arasında deri kayışlı ince siyah, Brosnan Bond görünümü için paslanmaz çelik üzeri mavi veya parlak turuncu veya pembe altın vurgulara sahip daha cesur modeller bulunur.

 • Goldsmiths'te Omega Planet Ocean satın alın

En İyi Omega: Omega Ploprof 1200m

(Resim kredisi: Omega)

Omega Ploprof 1200m

Omega'nın bir başka dalış saati, bu kez 1970 yılında piyasaya sürüldü ve daha amatör odaklı düzenli Seamasters'tan çok daha büyük basınçlara dayanacak şekilde yaratıldı. Aynı zamanda Seamaster Professional 600 olarak da bilinen Ploprof, adını 'profesyonel dalgıç' için Fransızca olan 'plongur uzmanından' almıştır.

Omega, Ploprof'u en son 2016 yılında güncelledi ve ona manyetik dirençli bir Master Chronometer kalibre 8912 hareketi verdi, ancak saat orijinali öne çıkaran birçok tasarım özelliğini koruyor.

Bu saat ile normal bir Seamaster arasındaki en büyük fark, üç yerine saat dokuzda bulunan ve önemli bir taç koruması ile korunan kurma tepesidir. Bu, kazayla manipüle edilmesini önler ve dalgıcın yaptığı her şeyin yolundan uzak olmasını sağlar (sol bileğe takıldığı varsayılarak).

2016 model hafif titanyum kasa, seramik bezel ve otomatik mekanizmayı izlemek için safir bir kasa arkasına sahip olmasına rağmen 1.200 metreye kadar suya dayanıklıdır. Saat ayrıca, normalde yalnızca saat yönünün tersine döndüğü için, bir dalış saati için alışılmadık şekilde her iki yönde de dönen bir çerçeveye sahiptir. Çerçeve, saat ikide bulunan piston tarzı düğme ile kilitlenir ve serbest bırakılır.

Ayrıca, saat dörtte bir derin deniz dalışından sonra gazın kaçabileceği otomatik bir helyum tahliye vanası vardır. Kayış seçenekleri kauçuk ve fırçalanmış metal ağ içerir Omega 'köpekbalığı geçirmez' olarak tanımlanır. Saati dalgıç giysisine sığdırmak için 26 mm'lik bir uzatma da vardır.

 • Beaverbrooks'ta Omega Seamaster satın alın

En İyi Omega: Omega Seamaster Planet Ocean Ultra Deep Professional

(Resim kredisi: Omega)

Omega Seamaster Planet Ocean Ultra Deep Professional

Omega, 1932'den beri dalış saatleri üretiyor ve işe Cenevre Gölü'nde 73 metre derinliklerde test ederek başladı.

Neredeyse bir yüzyıldır ileri sarıldı ve Omega’nın en son modeli (derin nefes) Seamaster Planet Ocean Ultra Deep Professional.

Mayıs 2019'da bu saat, maceracı Victor Vescovo'nun denizaltına bağlanan ve 10.928 metreyi dünyanın en derin noktası olan Marianas Çukuru'na daldıran 12 saatlik bir görevden sağ çıkarak dalış saati rekorunu aldı.

Omega daha sonra dalış endüstrisi standardı olan yüzde 25 güvenlik marjını ekledi, böylece saat aslında 15.000 metreye (neredeyse 50.000 fit) kadar suya dayanıklı, dünyanın herhangi bir yerinden daha rahat bir derinliğe sahip.

Tahmin edebileceğiniz gibi, 16.000 psi basınca dayanacak şekilde yapılmış bir saat kalın bir saat olacaktır. Omega 28 mm kalınlığındadır ve taç olmadan çapı 52,5 mm'dir.

Ne yazık ki, bu saat aslında satılık değil, ancak Vescovo için üretilen üç saat, gelecekteki modellerin tasarımına dair ipuçları sunmalı, daha az aşırı Seamaster Planet Oceans.

 • Beaverbrooks'ta Omega Seamaster satın alın

En İyi Omega: Omega Co-Axial Master Chronometer GMT Worldtimer

(Resim kredisi: Omega)

Omega Co-Axial Master Kronometre GMT Worldtimer

Şimdi özel olarak dalış için değil, bunun yerine dünyayı dolaşmak için tasarlanmış bir saat. Bu saat hala Seamaster markasının altına giriyor, ancak yeni bir isim olan Worldtimer'ın habercisi.

Worldtimer, 60 saate kadar güç rezervi sunan otomatik mekanizmalı 43 mm'lik bir saattir. Kadran, saat dilimine göre düzenlenmiş dünyanın çeşitli şehirlerini (Omega’nın evi Bienne dahil) içerir; siyah renkli şehirler gün ışığından yararlanma saatlerine uyar, mavi renkli şehirler uymaz ve Londra GMT'yi belirtmek için kırmızıyla basılmıştır.

Saatin merkezinde, 24 saat gösterimi ile çevrili, el yapımı emaye dünya haritasına sahip safir kristal kadran bulunmaktadır.

Worldtimer, Aralık 2019'dan itibaren çeşitli renklerde satışa sunulurken, kahverengi deri kayış üzerindeki platin model sadece 87 örnekle sınırlıdır.

 • Beaverbrooks'ta Omega satın alın

En İyi Omega: Omega Speedmaster Moonwatch

(Resim kredisi: Omega)

Omega Speedmaster Ay Saati

1957'de doğan Speedmaster, başlangıçta bir otomobil saati olarak tasarlandı. Bu nedenle, dönmeyen çerçevesindeki takimetre, bilinen bir mesafe boyunca seyahat eden bir aracın ortalama hızını hesaplamak için kullanılır.

Ancak 1962'de ABD astronotları Walter Schirra ve Gordon Cooper, işte kişisel kullanım için kendilerine birer Speedmaster satın aldıklarında, saatin yarış pistinden uzay yarışına geçmesinin tüm nedeni buydu.

Saat, Rolex ve Longines-Wittnauer'den diğerleriyle birlikte, bir uzay roketinde ve Ay'da yaşamı simüle etmek için tasarlanmış aşırı testlere tabi tutuldu.

Omega Speedmaster zirveye çıktı ve bu nedenle NASA tarafından uçuşa uygun hale geldi. Bu, dünyadaki tek saat olmaya devam ediyor ve sonuç olarak saatin tasarımı, 1969'da Ay'da takıldığından beri neredeyse tamamen değişmeden kaldı.

Bugün bir Speedmaster satın alın ve üç kayışla birlikte gelir; biri deri veya paslanmaz çelikten (sizin seçiminiz) artı bir kumaş NATO kayışı ve bir cırt cırtlı uzatma kayışı - saati uzay giysinizin koluna takmanız için tabii ki.

 • Goldsmiths'te Omega Speedmaster satın alın

En İyi Omega: Omega Speedmaster Racing

(Resim kredisi: Omega)

Omega Speedmaster Yarışı

Speedmaster şimdi Apollo uzay görevlerinde kullanımı için en iyisi, ancak bu Racing modeli saati motor sporları köklerine geri götürüyor. Saatin büyük 44,25 mm paslanmaz çelik kasası ve saatin ünlü takimetresini barındıran siyah seramik çerçeveli, bu sefer kollara, saat işaretlerine ve kordon deliklerine uyacak şekilde turuncu yazılarla.

Moonwatch'dan farklı olarak, bu Speedmaster'ın saat altıda bir tarih komplikasyonu var ve bu özel modelin delikli kayışı ona klasik bir yarış hissi veriyor. Ayrıca, 60 saatlik güç rezervine sahip kendinden kurmalı Co-Axial Master Chronometer 9900 mekanizmasının bir görüntüsünü sunan şeffaf bir arka kasa da (NASA onayından dolayı Moonwatch'ta da eksik) var.

Railmaster gibi, Speedmaster Racing de 15.000 gauss'a kadar manyetik alanlara dayanıklıdır ve bu, diğer saatlerin anti-manyetizma özelliklerinden çok daha yüksektir.

Racing ayrıca beyaz ve paslanmaz çelik kadranlar ve paslanmaz çelik veya siyah ve kahverengi deri kayışlarla da mevcuttur. Son olarak pembe altın kasalı ve takimetreli bir modelin yanı sıra mavi kadranlı, bezelli ve deri kordonlu bir model var.

 • Beaverbrooks'ta Omega Speedmaster satın alın

En İyi Omega: Omega Olympic Pocket Watch 1932

(Resim kredisi: Omega)

Omega Olimpik Cep Saati 1932

Şimdi Omega'dan biraz farklı bir şey ve 70 mm Olimpik Cep Saati 1932 Rattrapante Chronograph.

18K sarı, beyaz veya kırmızı altından yapılan bu cep saatleri, 1932'den beri saklandıkları, kullanılmadığı ve monte edilmedikleri Omega'nın Biel genel merkezinde yakın zamanda keşfedilen mekanizmalarla güçlendiriliyor. saat güç rezervi, daha sonra yenilenmiş ve bir & ldquo; geliştirilmiş kopya & rdquo; Los Angeles 1932 Olimpiyat Oyunlarında kullanılan kronometreler.

Omega, orijinal cep saatlerinin karar vermede rol oynadığı altın, gümüş ve bronz madalyaları simgeleyen, 18K altının her biri 100'ü olmak üzere 300'ünü yaptı. Ayrıca beyaz emaye kadrana ve arkada beş halkalı Olimpiyat Oyunları logosuna ve 'Olimpiyat Oyunlarının Resmi Zaman Tutucusu' yazısına sahiptir.

Omega koleksiyoncuları için bir tane, bu cep saatlerinin her biri 72.520 £ fiyatla satılıyor.

En İyi Omega: Omega Olimpiyat Resmi Zaman Tutucusu

(Resim kredisi: Omega)

Omega Olimpik Resmi Zaman Tutucusu

Son olarak ve Omega’nın Olimpiyat zaman işleyişindeki çalışmalarına bir saygı duruşu ile bu ince 39,5 mm saat, siyah deri kayış ve şeffaf arka kasa ile 18K altın kasaya sahiptir.

Saatin arka yüzü, saat altı pozisyonunda yer alan beş halkalı Olimpiyat logosu ve Omega'nın dahil olduğu yaz ve kış oyunlarının ev sahibi her şehri, yıllarının yanı sıra safir kristalin etrafına yazılmış olmasıyla özellikle ilgi çekicidir. Şehirler Los Angeles 1932'de başlar ve zamanla Los Angeles 2028'e kadar uzanır.

Saat, 15.000 gauss'a kadar manyetik alanlara dirençli ve 55 saatlik güç rezervine sahip Master Chronometer kalibre 8807 otomatik kurmalı mekanizma ile çalışıyor. Su geçirmezlik 60 metredir.

Bunu beğendin mi?