Close

En iyi dış mekan saatleri 2020: Maceracılar için sağlam saatler

Dış mekan saatleri güçlü teknoloji paketleridir. En iyi dış mekan saatleri, modern bir akıllı telefondan daha iyi sensörlere sahip olabilir, küçük bir birimde ve daha uzun pil ömrü ile. Diğer popüler örnekler, giydikleri kadar güzel görünen, neredeyse yok edilemez zaman söyleme araçlarına dönüştü. Ve ortada bir sürü değerli varyasyon var.


Saatinizi bir GPS birimi olarak kullanırken birkaç taviz olabilir, ancak ekran teknolojisi (UI ve UX hakkında hiçbir şey söylememek için) geliştikçe ve koçluk araçları daha güçlü hale geldikçe, pes etmemek ve almak için gittikçe daha az neden vardır. kaliteli bir dış mekan saati.

Bugün, en iyi dış mekan saatinin Wear OS'yi güçlü bir sensör setine ve güçlü haritalamaya bağlayan Suunto 7 olduğunu düşünüyoruz - ancak daha önce taç tutucu Garmin Fenix ​​6, ciddi dış mekan teknolojisiyle ilgileniyorsanız bir bakmayı da hak ediyor. Ancak, bunların her ikisi de çok yönlüdür, bu nedenle kitapları dengelemek için farklı dış mekan arayışları için birkaç uzman saat seçtik. Şu anda en iyi outdoor saatleri sıralamamız için okumaya devam edin.

Tam olarak aradığınız şey değil mi? Ayrıca,en iyi koşu saati,en iyi golf GPS saati, veen iyi erkek saatlerigenel olarak şu anda.

Sizin için en iyi dış mekan saati nasıl satın alınır

Piyasada çok çeşitli dış mekan saatleri bulunmaktadır, bu nedenle, dalmadan önce, gerçekten ne kadar teknolojiye ihtiyacınız olduğunu en baştan netleştirmek isteyeceksiniz. Çok fazla ve birkaç gün içinde piliniz bitecek, çok az olacak ve eğitim programınız zarar görecektir.


Büyük keşif kullanımı için, akıllı saatler ve yoğun GPS izleyicileri çok fazla güç tüketir ve güneş enerjisiyle çalışan veya her koşulda çalışmaya devam etmesi çok basit bir şey isteyeceksiniz.

Bir izleme modelini ayarladıysanız, ikisi her zaman el ele gitmediği için eğitim için ilerlemenizi yalnızca izleyip izlemeyeceğinize veya onu bir seyir yardımı olarak mı kullanacağınız konusunda net olun.


GPS ve diğer sensörleri (bir barometre gibi) kullanan modeller genellikle daha iyi doğruluğa sahiptir, ancak bu, pili daha hızlı çiğneyebilir. İşin iyi yanı, en yeni modeller bir dizi ayara sahip olma eğilimindedir, bu nedenle doğruluğu pil ömrü ile dengeleyebilirsiniz.

Genel olarak - birkaç inanılmaz çok yönlü oyuncu bir yana - sizin için en iyi dış mekan saati, yapmak istediğiniz şeye bağlı olacaktır. Akıllıca seçin ve oraya çıkın!


Şu anda en iyi dış mekan saatleri

En iyi dış mekan saatleri: Garmin Fenix ​​6

(Resim kredisi: Garmin)

1. Garmin Fenix ​​6X Pro Solar

Hemen hemen her şey için en iyi dış mekan saati

Teknik Özellikler
Yapı: Titanyum çerçeve Ağırlık: 82g Su geçirmezlik: 10 ATM Pil: 21 gün Akıllı saat modunda +3 gün; GPS: 60 saat +6 saate kadar
Satın alma nedenleri
+ Güneş enerjili modelde mevcuttur + Tüm durumlar için Tech + Süper sağlam
Kaçınılması gereken nedenler
-Şaşırtıcı seçenekler yelpazesi-BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI için çok ağır olabilir 749,99 $ Amazon'da görüntüle 849,99 $ Crutchfield'da görüntüle1000 dolar REI.com'da görüntüle

Garmin bir süredir dış mekan smartwatch oyunundaydı ve en son çabası hile yapmak. Bunu söylüyoruz çünkü Fenix ​​6'nın versiyon yelpazesi çok geniş - 3 kasa boyutu seçeneği, isteğe bağlı müzik, haritalar ve wifi, safir cam ve hatta güneş seçenekleri var. Bir saatten çok yeni bir araba belirlemeye benziyor. Kısacası, temel Fenix ​​6 modelleri haritalar, kablosuz internet veya müzik içermez, Pro modelleri içerir ve üstte ekstralar ekler (bkz.Garmin Fenix ​​6 Pro incelemesibu konuda daha fazlası için).

Bununla birlikte, bu özellik engelini aştığınızda, Fenix ​​6 Pro Solar bir saat canavarıdır ve o kadar çok işlevsellik sunar ki, sadece hepsini çalışmak için bir hafta izne ihtiyacınız olacak. Önceden yüklenmiş kayak haritalarından fitness koçluğuna, golf sahası haritalarından su altı bilekten HR takibine kadar, bu saatte her şey var.

Açık havada yaşayan insanlar için özellikle güçlü olan, pil ömrünü maksimum 24 güne çıkaran güneş enerjisiyle şarj etme işlevi ve sizi kolaylıkla beladan kurtaracak kapsamlı navigasyon paketi - bunları nasıl kuracağınızı belirlediyseniz . GPS, GLONASS ve Galileo uydu sistemlerinin tümü desteklenmektedir ve ClimbPro (çıkış hızı monitörü), gidiş-dönüş yönlendirme ve sırayla navigasyon gibi özellikler kaybolmayı çok zorlaştıracaktır. En büyük, en kötü ve en hararetli dış mekan saatini arıyorsanız, işte budur.


En iyi dış mekan saatleri: Suunto 7

(Resim kredisi: Suunto)

2. Suunto 7

Harika bir günlük açık hava saati

Teknik Özellikler
Yapı: Çerçeve: Paslanmaz Çelik Ağırlık: 70g Su geçirmezlik: 50m Pil: GPS izleme modunda 12 saate kadar veya günlük kullanımda 48 saate kadar
Satın alma nedenleri
+ Zengin özelliklere sahip + Güzel OLED ekran + Günlük akıllı saat
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 399 $ 'lık piller zor durumda399,19 $ REI.com'da görüntüle

Suunto 7Bir akıllı saatin günlük kullanılabilirliğini güçlü bir haritalama ve 'gerçek' bir dış mekan saatinin takibi ile harmanlamayı amaçlayan önceki dış mekan saatlerine kıyasla biraz yeni bir yol izliyor (Suunto 7 GPS, Glonass ve Galileo'yu destekliyor). Buradaki en zor kısım, Suunto 7'nin GPS modunda 12 saatte ve akıllı saat modunda 48 saatte yaptığı makul bir pil ömrünü korumaktır.

Avantajları oldukça fazladır: birçok akıllı saat uygulaması, Google Fit, Google Asistan ve bildirimler ile çevrimdışı dış mekan haritaları ve 70'den fazla spor modu alırsınız. Sonuç, çalışma haftanıza ayak uyduracak, günlük egzersiz rutininizi takip edecek ve ardından oldukça şık görünürken büyük hafta sonu gezilerine hazır olacak bir saattir. Etkileyici bir karışım.

Resim 1/2

BRITISH ARMY X G-SHOCK ÇAMURLUK

(Resim kredisi: Casio)
Resim 2/2

En iyi açık hava saatleri:

(Resim kredisi: xxxx)

3. Casio İngiliz Ordusu X G-SHOCK Mudmaster

Tacti-cool için en iyi dış mekan saati

Teknik Özellikler
Yapı: Çerçeve: üç katmanlı karbon uçlu çerçeve Ağırlık: 92g Su geçirmezlik: 20 bar / 200M Pil: CR2025 ile yaklaşık 2 yıl
Satın alma nedenleri
+ MoD onaylı + Süper sağlam + Uzun pil ömrü
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI GPS yok Amazon'a bakın

Savunma Bakanlığı ile G-SHOCK arasındaki bu ortaklık sayesinde en zorlu saatler, gezegendeki en zorlu kara ortamlarındaki görevler için özel olarak tasarlanmış. Muazzam bir pil ömrü ile son derece sağlam ve dayanıklı olan Mudmaster, operasyonel nedenlerden dolayı gizli siyah bir kadrana da sahiptir.

Kaputun altında da teknoloji var, Bluetooth Low Energy, konum göstergesi, görev günlüğü belleği, konum belleği, gün doğumu ve gün batımı verileri ve yakılan kaloriler gibi özel uygulama işlevleri ekliyor. Saatin üzerinde pusula, termometre, altimetre / barometre ve adım izleyici gibi sensörler bulacaksınız. Ordu için yeterince iyiyse ...

En iyi dış mekan saatleri: Tissot T-Touch Solar Expert

4. Tissot T-Touch Solar Expert

Yüksek kaliteli, yüksek irtifa keşif bilekliği

Teknik Özellikler
Yapı: Titanyum kasa ve kayış Su geçirmezlik: 10 bar
Satın alma nedenleri
+ İsviçre kuvars hareketi + Sağlam özellik seti + Neredeyse sınırsız pil ömrü
Kaçınılması gereken nedenler
GPS veya akıllı özellik yok BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 475 $ Amazon'da görüntüle 862.50 $ Macy's'de görüntüleyin1.075 $ Fanatics.com'da görüntüleyin

Şık bir şekilde adlandırılan Tissot T-Touch Solar Expert, birçok keşif kutusunu işaretliyor. Titanyumdan sağlam bir şekilde inşa edilen dokunmatik ekran aynı zamanda bir güneş panelini de gizler, bu nedenle Karakurum'da pilin bitmesi tehlikesi yoktur. Özellik seti de hava tahmini, altimetre, ikinci saat dilimi ve yerleşik bir pusula gibi 25 özellik ile güçlüdür. İkincisi muhtemelen gerçek acil durumlar için en iyi şekilde saklansa da, barometre / altimetre işlevi, iklimlendirme yürüyüşleri için çok kullanışlı olabilir. Tüm tercihlere uyacak şekilde sunulan çeşitli kayış malzemeleri ile bu, şehir için yeterince şık, aynı zamanda bu dağ gezileri için de yeterince sağlam.

en iyi dış mekan saati: Coros Vertix

(Resim kredisi: Korolar)

5. Coros Vertix

Mountaneers için son derece yetenekli macera saati

Satın alma nedenleri
+ Mükemmel yapı kalitesi + İyi sensörler + Gelişmiş rota ve haritalama özellikleri
Kaçınılması gereken nedenler
-Günlük özelliklerden yoksundur-Müzik / uygulamalar vb. İçin bellek yoktur. BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI599,95 ABD doları Backcountry.com'da görüntüleyin599,99 $ Amazon'da Görüntüle600 $ REI.com'da görüntüle

Coros Vertix sağlam hissediyor, harika bir pil ömrüne, bol miktarda spor profiline ve yeterince iyi GPS ve kalp atış hızı sensörüne sahip. Yine de bir şey eksikmiş gibi geliyor; veya daha çok, vaat ettiği üst düzey deneyimi sunmak her zaman biraz yetersiz kalıyor.

Doğru, Garmin istediğiniz saati elde etmek için daha fazla seçenek sunuyor - sonuçta Fenix ​​6'nın 18 farklı versiyonu var - ve ayrıca hafif bir premium için daha fazla özelliğe sahip. Fenix ​​6 Pro'nun safir cam olmayan versiyonu 569,99 sterlin, Coros Vertix ise 519,99 sterlin fiyatla satılıyor. Fazladan 50 £ karşılığında, VERTIX'in sunduğu her şeyin yanı sıra NFC, 32 GB müzik depolama, Garmin Coach uyarlamalı eğitim, VO2 max, stres ve solunum tahmini elde edersiniz.

Elbette, Coros Vertix'in diğer takdire şayan nitelikleri de var, yani ekstra uzun pil ömrü, inanılmaz su oranı (15 ATM) ve kan oksijen tahmini, hepsi hafif ama sağlam bir durumda. Ve tabii ki, primini Garmin ile ödemeniz gereken Safir cam (Pro Sapphire 669,99 £ maliyeti).

Coros Vertix'i almalı mısınız? Kesinlikle. Mükemmel yapı kalitesine sahip gösterişsiz, zorlu bir macera akıllı saatinin peşindeyseniz, aradığınızı bulacaksınız. Coros Vertix, birkaç kolay özelliği gözden kaçırmasına rağmen, istenen fiyat için bol miktarda sunar.

Garmin Quatix 6X Solar

(Resim kredisi: Garmin)

6. Garmin Quatix 6X Solar

Deniz aktiviteleri için en iyi açık hava saati

Teknik Özellikler
Yapı: Titanyum Su direnci: 100M
Satın alma nedenleri
+ Gülünç pil ömrü + Mükemmel navigasyon araçları + Dahili tekne otopilotu
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Suya gitmiyorsan, oldukça karmaşık-Aşırı öldürme Amazon'u kontrol et

Su tutkunuysanız, sizin için en iyi dış mekan saati Garmin Quatix 6X Solar'dır. Bu saat, en üst düzey 6X serimizde bulunan kara tabanlı araçları ve teknolojiyi alır ve daha sulu arayışlara yönelik bir grup daha ekler. Tekne sahiplerine, SUP binicilerine, rüzgar sörfçülerine, kanoculara ve daha fazlasına yönelik birçok özellik var. Eklemeler arasında bilek tabanlı otopilot kontrolü, özel deniz haritalama ve ısmarlama yelken araçları bulunur. Ayrıca Garmin'in güneş enerjili pilini de alacaksınız, bu da bu saatin çalışıp çalışacağı ve çalışacağı anlamına gelir. Deniz sporları için kesinlikle mükemmel olsa da, kara severler için muhtemelen gereksiz yere karmaşıktır. Doluya gitGarmin Quatix 6X Solar incelemesidaha fazla bilgi için.

En iyi dış mekan saatleri: Victorinox I.N.O.X

7. Victorinox I.N.O.X

Abartısız hayatta kalma özel

Teknik Özellikler
Yapı: Yansıma önleyici safir kristal, vidalı kurma kolu Su geçirmezlik: 20 ATM / 200M / 660 FT
Satın alma nedenleri
+ Şaşırtıcı derecede sağlam + Mütevazı görünüm
Kaçınılması gereken nedenler
-Burada GPS yok-Sadece bugünün en iyi indirimleri 179,99 $ Amazon'da 209,53 $ Amazon'da görüntüle 375 $ Macy's 383 Amazon müşteri incelemesinde görüntüle

Bazen basitlik istersiniz, biçim ister, işlev görür, ancak dikkat dağıtmazsınız ve bu, Victorinox I.N.O.X'in tamamen mantıklı olduğu zamandır. Basit bir dış mekan ve temel quartz mekanizma çok az bling veya teknik sihirbazlık sağlar, ancak kasa, boşta bir övünme olmayan 130 aşırı dayanıklılık homologasyon testine dayanabilen tek İsviçre saati olduğunu iddia ediyor. Kayış, hayatta kalmak için en sevilen para kordundan, barınakla ilgili her türlü yararlı öğeyi oluşturmak için kullanılabilen yüksek kırılma gerilme kablosundan dokunmuştur ve ayrıca çizilmelere karşı koruma ve daha kolay gezinme için çıkarılabilir bir pusula tamponu da dahildir. Hayatta kalma sadeliği bundan daha iyi görünmüyor.

(Resim kredisi: Casio)

8. Casio Pro Trek WSD-F30

Günlük kullanım için en iyi dış mekan saati

Teknik Özellikler
Yapı: Askeri Olarak Test Edilmiş MIL-STD-810G 1,2 inç Ekran OLED ve Çift Katmanlı Ekran Tek Renkli LCD Ağırlık: 83 g Su geçirmezlik: 50 metre
Satın alma nedenleri
+ İşletim Sistemi Smartwatch'ı takın + İyi pil ömrü
Kaçınılması gereken nedenler
Bir saat için büyük, GPS için küçük, BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 695 $ Amazon'da görüntüleyin

Casio Pro Trek WSD-F30, teknoloji meraklısı dış mekanlar için tasarlanmış gizli GPS ve akıllı saat hilesine sahip (kuşkusuz) standart bir dijital kol saatidir. Stil biraz kutuplaştırıcı olabilir, ancak araçların hepsi mevcut ve doğru.

Casio, Wear OS akıllı saatini bir & lsquo; standart & rsquo; ile entegre ederek burada akıllıca bir numara yaptı. dijital saat. Bu numaranın özü, güç tasarrufu sağlayan monokromda normal saat / tarih / vb. Bilgileri görüntüleyerek ve ardından daha karmaşık görevler için susuz OLED ve Wear OS'yi çalıştırarak pil ömrünü büyük ölçüde uzatan çift katmanlı ekrandır.

Burada bir dizi sensör ve verici vardır; GPS, GLONASS & Michibiki, Wifi, Bluetooth, Pusula, Altimetre ve Barometre ile Viewranger, Runtastic, Spotify ve Strava gibi Google Play uygulamalarının gücü, bu nedenle çoğu dış mekan gereksinimi olabilir doğru uygulamayla halledilir - daha az açık platformların mücadele edebileceği bir şey. Ancak şarj cihazı zor olabilir ve günlük kullanım için tıknaz bir saattir, bu yüzden önce şahsen kontrol etmeye değer.

En iyi dış mekan saatleri: Elliot Brown Mountain Rescue Canford

(Resim kredisi: Elliot Brown)

9. Elliot Brown Canford: Mountain Rescue baskısı

Tarzı sadaka ile harmanlamak için en iyi dış mekan saati

Teknik Özellikler
Yapı: Çerçeve: Çelik Su geçirmezlik: 20ATM / 200M Pil: 3 yıl, EOL göstergesi ile
Satın alma nedenleri
+ MRT'ye Bağış Yapın + Tüm durumlar için çok sağlam + Stil
Kaçınılması gereken nedenler
- Zil veya ıslık yok BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'a bakın

Bazen dış mekan saatlerinin sadece zamanı göstermesi ve iyi görünmesi gerekir ve Elliot Brown Canford: Mountain Rescue sürümü tam olarak bunu yapar. Bir tane satın almak, Mountain Rescue England & Wales'e 36 sterlin bağışta bulunuyor ve kadranın alt yarısında bu yönde bir selam olarak parlak MREW logosu üzerinde çok ince hayaletli mat bir logo var.

Üçlü sızdırmaz 6 mm tırtıklı taçlara sahip gülünç derecede sağlam bir kasa, bir tanktan başka her şeye güldürecek ve basit ama temiz yeşil SuperLuminova kaplı indeksler ve ibreler, bunu oldukça kusursuz bir zaman söyleme makinesi haline getiriyor. Bir tarih işaretçisi ve iki kayış var - ofiste hafta içi günler için pratik bir EPDM siyah kauçuk kayış ve hafta sonları tepelere vurmak için özel yapım siyah balistik naylon dokuma kayış. Bazen basitlik mutluluktur.

En iyi dış mekan saatleri: Garmin Fenix ​​3

10. Garmin Fenix ​​3

Bir numaralı seçimimize harika bir uygun fiyatlı alternatif

Teknik Özellikler
Yapı: Çerçeve: paslanmaz çelik ve fiber takviyeli polimer Ağırlık: 86g Su geçirmezlik: 10 ATM Pil: saat modunda 3 haftaya kadar (24/7 HR izleme ile); akıllı saat modunda 2 haftaya kadar (24/7 HR izleme ile)
Satın alma nedenleri
+ Güçlü, akıllı teknoloji + İyi pil ömrü
Kaçınılması gereken nedenler
- BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI ondan en iyi sonucu almak için kibirli269,99 Walmart'ta görüntüle275,99 $ Amazon'da Görüntüle 275,99 $ Amazon'da 412 Amazon müşteri değerlendirmesinde görüntüleyin

Garmin Fenix, ilk çıkışından bu yana gelişti ve sonuç, tümü nispeten kompakt bir akıllı saat tarzı pakete sarılmış korkunç bir teknoloji yetenekleri paketidir. Yeni başlayanlar için burada, yüksek kaliteli izleme ve üçgenleme için 3 eksenli pusula, altimetre ve barometre ile desteklenen tam yağlı bir GPS / GLONASS uydu navigasyon sistemi var.

Ardından, koşu dinamikleri adım uzunluğu, dikey oran ve VO2 max gibi güçlü fitness eğitimi özellikleriyle birleştirilmiş bilekten kalp atış hızı izleme özelliğine sahipsiniz ve bu, her şeritten açık hava sporcuları için gerçekten çok yönlü bir özelliktir.

Elbette, renkli ekran ve GPS izleme 16 saatin altında tam şarj yakacak, ancak bu oldukça iyi bir dağ ultra maratonu ve UltraTrac pil tasarrufu modunda 40 saate ulaşmak için doğruluğu azaltabilirsiniz. büyük gün dışarı.

En iyi dış mekan saatleri: Shearwater Teric

11. Shearwater Teric

Piyasadaki en iyi görünen dalış saati

Teknik Özellikler
Yapı: Safir lensli paslanmaz çelik çerçeve Su geçirmezlik: 200m Pil: 30 saat dalış modu, 50 saat izleme modu
Satın alma nedenleri
+ Çarpıcı tasarım + Kompakt
Kaçınılması gereken nedenler
-Pahalı-Düşük, akıllı saat tarzı pil ömrü BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 1.095 ABD doları Amazon'da 1.445 ABD doları görüntüleyin Amazon'da görüntüleyin

Shearwater Teric, dalış saatleri dünyasında biraz özeldir ve şimdiden daha büyük markaları aynı şeyi takip etmeye zorlamıştır. Esasen, kulağa aşikar gelebilecek bir dalış akıllı saati, ancak trimix'te 50 metre derinlikte olduğunuzda, bir çarpma ve fabrika ayarlarına yeniden başlatma biraz can sıkıcı olabilir.

Suyun üzerinde oldukça büyük bir AMOLED ekran, kalın paslanmaz çerçeve ve safir lens, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli farklı saat yüzleri ve kayış renkleri var. Sualtında kablosuz tank basıncı entegrasyonuna, yapılandırılabilir ekrana ve ayrıca tam trimix, nitrox, hava ve gösterge ayarlarına sahipsiniz.

Kısacası, Teric son derece güçlü bir dalış bilgisayarı olmasının yanı sıra günlük bir saattir. Ne yazık ki şu anda tek soru, çok az tedarikte oldukları için satın alacak bir tane bulup bulamayacağınız.

  • en iyi dalış saatleri

En iyi dış mekan saatleri: Suunto 9 Baro

12. Suunto 9 Baro

Teknolojik içerikli dağ sporcu

Teknik Özellikler
Yapı: Cam elyaf poliamid kasa ve safir cam ile paslanmaz çelik çerçeve Ağırlık: 81g Su geçirmezlik: 100m Pil: 14 gün, 25-120 saat GPS modu
Satın alma nedenleri
+ Her durum için sonsuz özellik + Eğitim araçları
Kaçınılması gereken nedenler
-Günümüzün EN İYİ FIRSATLARI GPS ile Kısa pilden en iyi şekilde yararlanmak için424,09 $ REI.com'da görüntüleAmazon'da 540 $ Görüntüleyin599 ABD doları Walmart'ta görüntüle289 Amazon müşteri değerlendirmesi

Ne zaman, nerede olursa olsun fitness takibi yapmak istediğinizde, Suunto 9 Baro'nun kendisi için söyleyecek çok şeyi vardır. & Lsquo; baro & rsquo; adında, stok model üzerinde ek bir barometre sensörüne atıfta bulunulmaktadır, bu sadece hava durumu bilgisi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda GPS takibinin uzun çıkışlarda çok daha doğru olmasını sağlar.

Aralarından seçim yapabileceğiniz 80 spor ile Suunto'dan çıkacağınız kullanım sınırı yoktur ve rotaları ve PB'leri Movescount hesabınıza senkronize etme ve yükleme yeteneği, karşılaştırmalar ve arkadaşlarınızla paylaşmak için kullanışlıdır.

Bilekten kalp atış hızı izleme, sayısız fitness istatistiği gibi yerleşiktir ve hatta uyku takibi de vardır. Bu saat, isteyebileceğiniz tüm zil ve ıslıklara sahiptir ve hatta hepsi açıkken yeterli bir pil ömrüne sahiptir.

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın