Close
  • Ana
  • /
  • Dış Mekan Teknolojisi
  • /
  • Yeni başlayanlar için en iyi kürek tahtası 2021: Başlamanız için uygun fiyatlı, kararlı SUP tahtaları

Yeni başlayanlar için en iyi kürek tahtası 2021: Başlamanız için uygun fiyatlı, kararlı SUP tahtaları

Yeni başlayanlar için en iyi ayakta kullanılan kürek tahtasını mı arıyorsunuz? Yalnız değilsin. Ayakta kürek sörfü (veya SUP) birkaç yıldır yükselişte, ancak mevcut küresel durumun Birleşik Krallık'ta kesinlikle SUP-ing için geçerli olan açık hava sporlarını güçlendirdiğini söylemek doğru olur.


İster yerel su yollarınızda bir tur atmayı, daha uzaklara gitmeyi veya Instagram altın standartlarında SUP yoga çekimleri yapmayı seviyor olun, SUP dünyasında heyecanlanacak çok şey var. Kendi başına harika bir spordur, size iyi bir karın antrenmanı ve adil bir kardiyo egzersizi sunar ve aynı zamanda seyahat etmenin pratik bir yoludur. Tam yükseklikte dururken, dünyaya yepyeni bir bakış açısı kazandıracak ve önünüzdeki herhangi bir tehlikeye karşı erken uyarı alacaksınız. Aynı yükseltilmiş bakış açısı, sualtı dünyasına yeni bir görünürlük seviyesi sağlar - vahşi yaşamı tespit etmek için harika.

SUP, kısmen geminizde ziyaret edilebilecek şaşırtıcı sayıda güzel yer nedeniyle, Birleşik Krallık'ta gerçekten başarılı oldu. Geniş kanal ağından çok çeşitli rezervuarlara ve göllere ve tabii ki yüzlerce kilometrelik sahile kadar, nerede olursanız olun, çok yakınınızda ilham verici ve heyecan verici SUP fırsatları olacak.

Daha fazla rehberliğe ihtiyacınız varsa, bir rehber için bu makalenin sonuna gidin.şişme kürek tahtaları yeni başlayanlar için iyiyse, veyeni başlayanlar için SUP'de nelere dikkat etmeli. Ve eğer suya düşebileceğinizi düşünüyorsanız, belki de bunlardan birine yatırım yapmak isteyeceksiniz.en iyi dalış kıyafetleri, fazla. Şimdi yeni başlayanlar için en iyi kürek tahtaları rehberimizi başlatalım.

  • Daha zor bir şeye hazır mısınız? Bunlaryeni başlayanlar için en iyi sörf tahtaları
  • Değerli eşyalarınızı aşağıdakilerden birinde güvende tutun:en iyi kuru torbalar

Ayakta kürek tahtaları hızla satılıyor ve tüm seçtiklerimiz stokta yok. İşte şimdi satın alabileceğiniz en iyi ayakta kullanılan kürek tahtalarının bir özeti:


Yeni başlayanlar için en iyi kürek tahtaları 2021

yeni başlayanlar için en iyi kürek tahtası: Red Paddle Co şişme kürek tahtası Ride MSL

(İmaj kredisi: Red Paddle Co)

1. Red Paddle Co 10'6' Ride MSL SUP şişme paddle board paketi

Yeni başlayanlar için en iyi şişme paddle board paketi

Özellikler
Şunlar için idealdir: kalite ve çok yönlülük Boyut: 10' 6' Tip: şişme Ağırlık sınırı: belirtilmemiş
Satın alma nedenleri
+Yüksek kalite ve iyi tasarlanmış+Başlamak için ihtiyacınız olan her şey+Sürüş için çok kararlı
Kaçınılması gereken nedenler
-Ara sıra kullanıcılar için pahalı

Aradığınız kalite ve çok yönlülükse, yeni başlayanlar için en iyi paddle board Red Paddle Co 10'6' Ride MSL SUP şişme paddle board paketidir. Farklı ağırlıktaki küreklere uyacak şekilde çeşitli boyutlarda mevcut olan Ride MSL şişme kürek tahtası paketleri, Red Paddle Co'nun 'Çok yönlü' serisinin bir parçasıdır, bu da yeni başlayanlar için uygun oldukları ve genel kullanım için uygun oldukları anlamına gelir. daha kendine güvenen kürekçiler. Suya çıkmak için ihtiyacınız olan her şeye sahip olursunuz – kürek tahtası, sırt çantası, pompa, kürek, bungee tasma ve tamir takımı – hepsi özenle tasarlanmış ve yüksek kalitede hissedilir (5 yıllık garanti de vardır). Bu, etraftaki en ucuz kürek tahtası değil, ancak tahtanızdan biraz faydalanmayı planlıyorsanız, bu harika bir yatırım. bizim başımızaRed Paddle Co Ride MSL incelemesidaha fazlasını öğrenmek veya bizim çok daha ucuz bir seçenekle nasıl eşleştiğini görmek içinRed Paddle Co Ride MSL vs M.Y PointBreak şişme kürek tahtasıkarşılaştırmak.


Portofino 10ft şişme ayakta kullanılan kürek tahtası incelemesi

(İmaj kredisi: Portofino)

2. Portofino 10ft şişme ayakta kullanılan kürek tahtası

Yeni başlayanlar için en ucuz paddle board kiti

Özellikler
Şunlar için en iyisi: Yeni başlayanlar Boyut: 10ft Tip: şişme Ağırlık limiti: 120kg
Satın alma nedenleri
+Geniş ve istikrarlı+Düşük fiyat+Kayak dönüştürme kiti mevcut
Kaçınılması gereken nedenler
- Kürek daha iyi tasarlanabilirdi

Portofino 10ft şişme ayakta kürek tahtası kiti, daha sakin sularda çok iyi çalışan son derece uygun fiyatlı, sağlam, kullanımı kolay bir tahtadır. Geniş bir burun ve geniş, düz kuyruk, dengeyi artırarak Portofino'yu yeni başlayanlar için daha da kolay hale getirir ve damla dikişli bir göbek, ona su üzerinde verimli bir şekilde hareket etmesine yardımcı olan tek tip bir şekil verir. Beklediğiniz gibi, paket SUPing'e başlamak için ihtiyacınız olan her şeyi içerir ve daha çok yönlü hale getirmek için bir kayak dönüştürme kiti (ayrı satılır) bile ekleyebilirsiniz.


Daha düşük fiyat için, birkaç taviz vermeye hazır olmanız gerekir. bizimPortofino 10ft şişme ayakta kullanılan kürek tahtası incelemesi, kürekle ilgili birkaç küçük soruna dikkat çektik - birbirine bağlı bölümler su içinde itilirken hafifçe bükülüyor ve biraz ağır tarafta - ve ayağın altında, daha yüksek kaldırabilen daha pahalı tahtalarda bulamayacağınız küçük bir sarkma var enflasyon baskıları. Genel olarak, bir servet harcamadan sulara çıkmak istiyorsanız, Portofino 10ft şişme ayakta kürek tahtası kiti bir göz atmaya değer.

yeni başlayanlar için en iyi paddle board: Bluefin Aura SUP

(İmaj kredisi: Mavi yüzgeçli)

3. Bluefin SUP 10'8' Aura FIT SUP

Yeni başlayanlar için geniş ve süper sağlam bir tahta

Özellikler
Şunlar için idealdir: Denge Boyut: 10ft 8in Tip: Şişirilebilir Ağırlık limiti: 160kg
Satın alma nedenleri
+İhtiyacınız olan her şeyi içerir+Güzel ve istikrarlı +Yoga için harika
Kaçınılması gereken nedenler
-Hızlı bir tahta değil

SUP'a yeni başlayanlar ve yoga tutkunları için en önemli şey – hayır, Instagram dostu kamera montajı değil – kararlılıktır. Bluefin'den gelen bu küçük SUP, özellikle su bazlı yoga ve Pilates için tasarlanmış olağanüstü bir tahtadır, ancak bu genişlik ve stabilite, spora yeni başlayanlar için de idealdir. Yoga uzmanlığının bir başka yan etkisi de ekstra geniş (91 cm), kavrayan güverte ve yumuşak, yuvarlak profildir. Üç kanatlı kurulum, stabilite ve iyi su terbiyesi sağlarken, fiberglas kürek ve poliüretan bıçak, standart küreklerden %45 daha hafiftir. Kit ayrıca, taşıma için çift etkili bir pompa, tasma ve sırt çantası içerir ve su yollarında istediğiniz kadar yakın veya uzak bir yere gitmenizi sağlar.

yeni başlayanlar için en iyi paddle board: Decathlon itiwit x100 9


(İmaj kredisi: Decathlon)

4. Decathlon Itiwit X100 9' şişme SUP tahtası

Yeni başlayanlar için en iyi bütçe kürek tahtası

Özellikler
Şunlar için idealdir: Bütçe bilincine sahip yeni başlayanlar Boyut: 9 fit Tip: Şişirilebilir Ağırlık limiti: 190kg
Satın alma nedenleri
+Çok uygun fiyatlı+Sağlam ve dayanıklı+Çok hafif
Kaçınılması gereken nedenler
-Pompa dahil değildir-Kısa tarafta

Decathlon'un bu 9 metrelik küçük ayağı, paranın karşılığını fazlasıyla veriyor ve yalnızca 7 kg ağırlığında, seyahat ve daha uzun yürüyüşler için ideal. İnce hatlı silüet, minimum faff ile tur için tasarlanmıştır ve tek kanat, alet kullanmadan kolayca takılıp sökülebilir. Kısa bir tahta olduğu için kullanıcı ağırlık sınırı alt taraftadır – ideal olarak 60 kg'ın altında ve ara olarak 80 kg'ın altında – ancak küçük paket boyutu ve düşük taşıma ağırlığı, daha uzun yolculuklarda bunu telafi edecektir. Bu minimalist bir paket olmasına rağmen (bir kürek ve pompa ödünç almanız veya satın almanız gerekecek), sizi dışarı çıkaracak ve bu yeni SUP dünyasını düşük maliyetli, esnek bir şekilde keşfedecek ve çok fazla dayak alacaktır.

yeni başlayanlar için en iyi paddle board: Bluefin Cruise SUP paketi 10

(İmaj kredisi: Mavi Yüzgeçli / Gelecek)

5. Bluefin Cruise SUP paketi 10'8'

Bir kanoya dönüşen en iyi çok yönlü kürek tahtası

Özellikler
Şunlar için idealdir: çok yönlülük Boyut: 10'8' Tip: şişme Ağırlık sınırı: 130kg
Satın alma nedenleri
+Sağlam ve sağlam yapı+Hızlı dönüşler için GoPro montajı ve kickpad+Kano için isteğe bağlı koltuk içerir

Bluefin Cruise SUP paketi 10'8' oldukça makul bir fiyata çok şey içeriyor. Kartın kendisi sağlam, sağlam ve kararlı olacak şekilde tasarlanmıştır. Tasarım, kolay manevra için burunda, arkada ve ortada neopren tutamaklar, hızlı dönüşler için kickpad ve suda yolculuklarınızı yakalamanıza yardımcı olmak için burun üzerinde entegre bir GoPro yuvası içerir. Bazı düşünceler de ekstralara girdi: 2 parçalı fiberglas kürek ultra hafiftir ve su üzerinde yüzer, pompanın çift etkili bir işlevi vardır, bu da onu hızlı bir şekilde inmek için kullanabileceğiniz anlamına gelir ve sırt çantası yastıklıdır ekstra konfor için. Bu kürek tahtası kitinin de bir hilesi var: bir koltuk ve onu bir kanoya dönüştürebileceğiniz ekstra özel kürek içerir. Çok yönlülük için tam puan.

en ucuz kürek tahtası: M.Y. Nokta Kırılması 10

(İmaj kredisi: BENİM)

6. M.Y PointBreak 10' paddle board kiti

Başka bir iyi ucuz stand-up kürek tahtası kiti

Özellikler
Şunlar için idealdir: Ara sıra kürek çekenler ve yeni başlayanlar Boyut: 10' Tür: şişme Ağırlık limiti: 130kg
Satın alma nedenleri
+Kit, ihtiyacınız olan her şeyi içerir+İş yapar+Mükemmel fiyat
Kaçınılması gereken nedenler
-Daha ucuz yapı kalitesi-En kararlı değil

Ara sıra bir tahta veya deniz bacaklarınızı bulurken oynamak için bir şey istiyorsanız, M.Y PointBreak 10' paddle board kitine göz atın, bir göz atmaya değer. Kürek sörfüne başlamak için ihtiyacınız olan her şeyi alacaksınız, tümü (nispeten) etrafta dolaşması kolay, kullanışlı bir sırt çantasında paketlenmiştir. Tahtanın kendisi anlaşılır bir şekilde diğer daha pahalı seçeneklerden daha az premium hissediyor olsa da, işi mükemmel bir şekilde yapıyor ve bu hobiye başlamak için harika, erişilebilir bir yol. bizim başımızaM.Y PointBreak 10' paddle board kiti incelemesiDaha fazla bilgi edinmek için.

yeni başlayanlar için en iyi paddle board: Jobe Ventura 10.6 Paddle Board

(İmaj kredisi: jobe)

7. Jobe Ventura 10.6 Kürek Tahtası

En iyi sert kürek tahtası, suda rahat ve şık bir şekilde takılmanızı sağlar

Özellikler
Şunlar için idealdir: Suda yaşayanlar Boyut: 10,6 ft Tip: Sert fiberglas / bambu Ağırlık limiti: 110kg/ 243lbs
Satın alma nedenleri
+Sert ve dayanıklı+Güzel yapı
Kaçınılması gereken nedenler
-Taşımak ve depolamak için hacimlidir-Yüzey hassastır

Jobe Ventura 10.6, bambu konstrüksiyonun kullanımda son derece sağlam olmasının yanı sıra gerçekten göze çarpan güzel bir çok yönlüdür. Yapı, yüzdürme için köpük çekirdekli ve dayanıklılık için fiberglas içeren karmaşık bir sandviçtir - bu yüzdürme, 110 kg'lık büyük ağırlık sınırında görülebilir.

Alt taraftaki iki kanal, dengeyi ve hızı desteklerken, keskin burunlu külbütör dalgaları kolaylıkla keser. Tek bir aletsiz kanatçık, uzun mesafe stabilitesi için harikadır, bungee ve kamera fişi de bunu pratik bir seçim haline getirir. Bununla birlikte, bu güç ve performans, taşınması ve depolanması için 10,6 fitlik bir tahta sorunuyla birlikte gelir, satın almadan önce düşünmeye değer bir şey. Bazı incelemeler ayrıca yüzeyin o kadar dayanıklı olmadığını ve oldukça kolay soyulabileceğini söylüyor.

en iyi kompakt kürek tahtası: Red Paddle Co 11

(İmaj kredisi: Red Paddle Co)

8. Red Paddle Co 11'0 Kompakt Şişme Paddle Board

Seyahat için en iyi kompakt şişme kürek tahtası

Özellikler
Şunlar için idealdir: Seyahat Boyutu: 11 ft Tip: Şişirilebilir Ağırlık limiti: 298 lb
Satın alma nedenleri
+Mükemmel çok yönlü+Süper paketlenebilir+Dayanıklılık için mükemmel
Kaçınılması gereken nedenler
-Ayrıcalıklı fiyatlandırma

Red Paddle Co'dan 11'0 Compact, mükemmel bir çok yönlü olmasının yanı sıra etkileyici bir numaraya sahip - piyasadaki diğer her şeyin yarısına kadar sığacak ve hafif bir özel sırt çantasına sığacak. toplam 14kg. Bu, depolama alanı kısıtlı olan herkes için ideal olmasının yanı sıra aile tatilleri, suya kısa yürüyüşler ve hemen hemen her şey için harikadır. 11 fitlik uzunluk, dengeyi artırır ve kütleyi azaltır, bu da onu zahmetsiz bir tur aracı haline getirirken, bir EVA güverte pedi, daha uzun günler için güverte bölümüne konfor ve kavrama katar. Altı noktalı bir bungee, tüm şekil ve boyutlardaki bagajları da güvende tutacaktır.

Paket, küçük ama güçlü bir çift odacıklı pompa, takılabilir kanatçıklar ve sağlam naylon bıçağa sahip oldukça hoş beş parçalı bir karbon kürek içerir. Bu beş bölüm, nakliye için süper kısa olduğu ve harika göründüğü anlamına geliyor. Genel olarak, bu süper paketlenebilir, hafif ve şık olmasının yanı sıra iyi niyetli bir başlangıç ​​tahtasıdır. Kesinlikle bir süre yükseltme yapmanız gerekmeyecek!

yeni başlayanlar için en iyi ayakta kullanılan paddle board: Crossbreed 11 Şişme SUP Board

9. Sapan Melez 11 Şişme SUP Kartı

Tüm aile kullanımı için en iyi kürek tahtası

Özellikler
Şunlar için idealdir: Aileler Boyut: 11 ft Tip: Şişirilebilir Ağırlık limiti: 350 lb
Satın alma nedenleri
+Aileler için harika+Sert ve dayanıklı
Kaçınılması gereken nedenler
-Dahil pompa en iyisi değil

Slingshot Crossbreed, çok yönlü harika bir şişme SUP'dir. Her tür çocuk için yeterince geniş ve çok yönlü bir tasarım (hem insan hem de kıllı... adı buradan geliyor) büyük bir satış noktasıdır. 11 fit x 34 inç boyutlarında, su üzerinde sağlam ve dengelidir, aynı anda birden fazla kürekçiyi barındıracak kadar geniştir ve maksimum 18 PSI şişirme noktası, bir epoksi veya fiberglas levha hissini taklit etmek için sert ve esnek olmamasını sağlar. Aşınma ve yıpranmayı önlemek için bu inanılmaz dayanıklı DropStitch yapısına ve 1000 sterlinin altındaki bu paddle board'un alıcıların beklentilerini aştığını gösteren geri bildirimleri ekleyin ve aileler için en iyi paddle board seçimimize sahipsiniz.

yeni başlayanlar için en iyi ayakta kürek tahtası: Easy Rider 11

10. Easy Rider 11'6'' Blu Wave SUP

Kolay bir binici – ve sizi ele geçirecek, buna inanın

Özellikler
Şunlar için idealdir: Denge Boyut: 11 ft 6 inç Tip: Sert Ağırlık limiti: 240 lbs
Satın alma nedenleri
+Yoga için harika+GoPro eklentisi (gösteriler için)
Kaçınılması gereken nedenler
- Dalgalı koşullarda çok manevra kabiliyeti yok

Yoga pratiğinizi suya götürme olasılığı sizi cezbediyor, ancak özel bir yoga paddleboard satın almayı haklı çıkarabileceğinizden emin değil misiniz? Bu Easy Rider SUP, Blu Wave'in güneşi selamlamak veya arsız bir savasana ('güneş banyosu' olarak da bilinir) için ideal olduğunu iddia etmesine yol açan sağlam, büyük boyutlu (11'6) tasarımıyla yeni gideceğiniz yer olabilir. üzerinize). Yoga ile ilgilenmiyorsanız, yine de çok yönlü harika bir başlangıç ​​kürek tahtasıdır veGoProek, daha iyi olduğunuzda ve becerilerinizi göstermek istediğinizde harika bir ektir.

yeni başlayanlar için en iyi paddle board: Thurso Surf Prodigy Junior

(İmaj kredisi: Thurso Surf)

11. Thurso Surf Prodigy Junior

Yeni başlayanlar için en iyi genç kürek tahtası

Özellikler
Şunlar için idealdir: Çocuklar Boyut: 7'6' Tür: Şişme Ağırlık limiti: 165 lb
Satın alma nedenleri
+Şık baskılar+Çocuklar için yumuşak ve sağlam
Kaçınılması gereken nedenler
-Pompa dahil değildir-Küçük boy yetişkinler için değildir

Bu tuhaf baskının sizi aldatmasına izin vermeyin, çünkü Thurso Surf Prodigy Junior olağanüstü bir şişme paddle board'dur. Bu mini şişme SUP, şu anda çocuklar için en iyi kürek tahtasıdır. Suya indirilmesi hafif, dengeye yardımcı olması için ekstra kalın, yumuşak (tam da yüz yüze gelmeleri durumunda) ve yorumcuların dediğine göre şişirilmesi kolay. Ayrıca kürek, çıkarılabilir kanatçıklar, tasma ve seyahat dostu bir çanta gibi bir dizi kullanışlı aksesuarla birlikte gelir. Daha küçük bir boyut – sadece 7'6' – yani kesinlikle çocuklar için.

yeni başlayanlar için en iyi kürek tahtası: bir çocuğa kürek tahtasında yardım eden adam

(İmaj kredisi: Getty)

Şişirilebilir kürek tahtaları yeni başlayanlar için iyi mi?

İnşaat önemli bir husustur, ancak genellikle kolayca çözülebilir. Ayakta kullanılan kürek tahtalarının esas olarak katı fiberglas veya genişletilmiş köpük olduğu günler çoktan gitti. Bir karavanınız varsa veya su kenarında yaşıyorsanız, bunlar neredeyse yok edilemez olduklarından ve suda çok daha iyi performans gösterdikleri için sağlam bir yapı mantıklı olacaktır. Ancak durum böyle değilse (ki çoğu için olmayacak), o zaman yeni tür şişme SUP'lerden birini isteyeceksiniz.

için ayrı, özel bir rehberimiz var.en iyi şişme kürek panoları, ancak aynı zamanda bu yeni başlayanlar için kürek tahtaları listesinde de görünürler. Bunlar, kompakt (ish) torbalara paketlenebilir ve böylece her yere kolaylıkla taşınabilir ve kullanılmadığında kolayca saklanabilir. Şehirli SUP bağımlıları için, SUP'nin ara sıra kullanılabileceği tatiller için olduğu kadar bariz bir seçimdir.

Yeni başlayanlar için en iyi kürek tahtası: ne aranmalı

Her zevke ve cebe uygun tahtalar var (sıralamamızda göreceğiniz gibi), ancak yeni başlayan bir kürek tahtası satın alırken en önemli şey, kolayca ayağa kalkabileceğiniz bir tahta almaktır. Ayakta kalmak başlı başına bir zorluk olsa da, tahtanın ne kadar istikrarlı olacağını etkileyecek bir dizi faktör var. Tahtanın ağırlığınızı destekleyebilmesinin yanı sıra (normalde bunun için bir ağırlık sınırı göstergesi vardır), ayrıca tahtanın genişliğine, uzunluğuna ve şekline de dikkat etmek isteyeceksiniz.

Daha geniş tahtalar daha kararlıdır, ancak suda daha yavaştır; daha uzun tahtalar daha az manevra kabiliyetine sahiptir ancak daha fazla yüzer. Genel şekil, soğanlıdan ince ve köpekbalığı benzerine kadar değişir. Tahta ne kadar ince ve keskin olursa, yarış ve sörf tarzı aktiviteler için o kadar uygundur, ancak bunlar oldukça gelişmiş işlemlerdir, bu nedenle başlangıçta gösterişten ziyade stabiliteye göre seçim yapın. Başlamak için, daha uzun mesafeler seyahat etmeyi planlıyorsanız, çok yönlü veya tur tarzı bir SUP arayacaksınız, ancak temel bilgileri öğrenmek için nispeten istikrarlı ve izlenebilir olmalıdır.

Dikkate alınması gereken son bir faktör fiyattır. Her şeyde olduğu gibi, ödediğinizin karşılığını alıyorsunuz ve bizim sıralamamızda, düpedüz ucuzdan pahalı ama cezbedici olana kadar uzanan, başlangıç ​​seviyesindeki kürek tahtalarını seçtik. Kaliteli, arzu edilen başlangıç ​​tahtalarının ikinci el piyasasında her zaman popüler olduğunu unutmayın, bu nedenle iyi satın almak daha sonra hem nakit hem de eğlence olarak temettü ödeyecektir.