Close
  • Ana
  • /
  • Fitness Teknolojisi
  • /
  • En İyi Perküsyon Masajı 2020: En İyi Masaj Tabancaları ile Meyilli Egzersiz Ağrısı

En İyi Perküsyon Masajı 2020: En İyi Masaj Tabancaları ile Meyilli Egzersiz Ağrısı

Sürekli sırt ağrısı çeken bu kadar çok insanla, son zamanlarda en iyi perküsyon masajcılarına ilgi artmaktadır. İşleri daha kafa karıştırıcı hale getirmek için, piyasada çok az sayıda masaj tabancası vardır ve ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçmeyi zor bir iş haline getirir.


Bununla birlikte, hepimiz perküsyon masajcılarının en iyilerden biri olduğu konusunda hemfikir olabiliriz.en iyi masaj aletleriegzersiz ağrısını gidermek veya sert bölgeleri kolaylaştırmak için kullanılabilir. Bu cihazların güçlü motoru, yumuşak masaj başlıkları ile birlikte vücudun herhangi bir yerindeki kas ağrısını giderebilen etkili bir vurmalı kuvvet sağlar.

Şimdiye kadar, birçok cihaz, bunları nasıl etkili bir şekilde kullanacaklarına ve vücuttaki belirli alanları nasıl hedef alacaklarına dair talimatlarla birlikte geliyor. Bütün gün ofiste ekrana baktıktan sonra egzersiz ağrısı veya boyun tutulması olsun, perküsyon masajı doğru kullanıldığında ağrıyı hafifletmeye yardımcı olabilir.

En iyi vurmalı masajcılar hangileridir?

Birçok vurmalı masaj tabancası sadece benzer bir masaj deneyimi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda hemen hemen aynı görünür. Bu anlaşılabilir bir durumdur çünkü ergonomi tasarımda belirli sınırlamalar getirmektedir: bir tutamağa ihtiyacınız vardır, böylece tabancalara kuvvet uygulayabilirsiniz ve söz konusu tutacak muhtemelen bataryayı da barındıracak ve bu da onu daha kalın ve daha uzun süre tutacaktır.

Bununla birlikte, en iyi seçimimiz olan Theragun Elite, şu anda en iyi seçenek olmasına katkıda bulunan benzersiz bir şekle sahiptir. Özel üçgen şekilli sap, kendi vücudunuza masaj yaparken gerçekten iyi çalışır ve Elite ayrıca tutacak kadar hafif ancak vücudun tüm bölgelerine biraz baskı uygulayacak kadar güçlüdür.


İkinci seçimimiz olan Hyperice Hypervolt, daha geleneksel bir şekle sahip, ancak yine de ciddi vurmalı güçler sunuyor ve aynı zamanda en sessiz olanı. Hyperice ayrıca & ldquo; Resmi Kurtarma Teknolojisi İş Ortağı & rdquo; Tüm NBA oyuncularına Hypervolt masaj cihazına saha kenarı erişimi sağlayan 2020'de NBA'in en iyisi, böylece biri Hypervolt'un yeterince iyi bir birim olduğunu varsayabilir.

Bronz, bir el çantasında taşınabilecek kadar küçük, ancak yine de etkili olmak için yeterli güce sahip, süper taşınabilir bir vurmalı masaj aleti olan Theragun mini'ye gidiyor. Bu fırfırsız perküsyon masajı, sadece sert bir boynu tedavi etmek veya ayaklarına masaj yapmak için yeterince basit bir cihaz isteyen sıradan insanlar için mükemmeldir.


Sırayla en iyi vurmalı masajcılar

en iyi vurmalı masaj aleti: Theragun Elite

(Resim kredisi: Therabody)

1. Theragun Elite

Bugün piyasadaki en iyi vurmalı masaj aletini eller aşağı indirin

Teknik Özellikler
Pil ömrü: 120 dakika Kafa sayısı dahil değildir: 5 Hız ayarı: 1750, 1900, 2100, 2200, dakikada 2400 perküsyon Durma kuvveti: 40 lbs
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel yapı kalitesi + Ergonomik tutamak kendi kendine masaj için en iyisidir + Bluetooth ile Therabody Uygulamasına bağlanır + Özel masaj modelleri + Taşıma çantası dahildir
Kaçınılması gereken nedenler
- Nispeten gürültülü motor BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI399 ABD doları Rock Bottom Golf'te görüntüle 399 ABD doları Campmor'da görüntüle 399,99 Hedefte Görüntüle

• Theragun Elite'i doğrudan Theragun'dan satın alın


Theragun, birkaç yıldır perküsyon masajı pazarına hükmediyor ve en yeni Theragun serisiyle marka müşterilerine daha da fazla çok yönlülük sunuyor. Şu anda satılan dört Theragun perküsyon masajcısından Elite, özellikler ve fiyat açısından Goldilocks bölgesini temsil ediyor: Üst düzey PRO daha pahalıdır ve profesyonellere yöneliktir, Prime ise OLED ekrana sahip değildir.

Theragun Elite, derin perküsyon vuruşları - hassas olması için 16 mm genlik - ve varsayılan olarak beş hız seçeneği sunar: 1750, 1900, 2100, 2200 ve 2400 ppm. Bu hız seçenekleri çoğu kullanıcı için fazlasıyla yeterli olacaktır, ancak biraz daha fazla çok yönlülüğe ihtiyacınız varsa ve Elite'i 1837 ppm (?) 'Ye ayarlamak isterseniz, bunu Therabody Uygulaması aracılığıyla yapabilirsiniz.

Elite, Bluetooth aracılığıyla Therabody Uygulamasına bağlanır ve hedeflenen masaj seansları uygulama üzerinden başlatılabilir, ayrıca Theragun'unuzun donanım yazılımını da güncelleyebilirsiniz. Uygulamada sağlık, uyku ve daha fazlasını içeren oldukça farklı masaj seçenekleri var. Elite, uygulamaya bağlandıktan sonra, masajı telefon aracılığıyla, seansları başlatma ve duraklatma gibi kontrol edebilirsiniz.

Ergonomik tutacağı sayesinde Elite, kendi kendine masaj yapmak için harikadır ve sapın bir tarafından diğerine geçerek, çoğu zaman kürek kemikleri ve sırt gibi ulaşılması zor bölgelere baskı uygulamak için uygun bir pozisyon bulabilirsiniz. uyluk. Elite, piyasadaki en güçlü motora sahip olmayabilir, ancak çoğu için yeterince iyidir.


en iyi vurmalı masaj aleti: Hyperice Hypervolt Plus

(Resim kredisi: Hypervolt)

2. Hyperice Hypervolt Plus

Roket mühendisleri tarafından tasarlanmış bir vurmalı masaj aleti

Teknik Özellikler
Pil ömrü: 180 dakika Kafa sayısı dahil değildir: 5 Hız ayarı: 3 hız ayarı, dakikada 3.200 perküsyona kadar Durma kuvveti: 55 lb
Satın alma nedenleri
+ Hızlı perküsyon sağlar + Işık geri bildirimli basınç sensörü + Sessiz çalışma + Güçlü motor (90W)
Kaçınılması gereken nedenler
-Araç çantası ekstra BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI349 ABD doları DICK'S Sporting Goods'da görüntüle$ 349 Best Buy'da Görüntüleyin349,99 Hedefte Görüntüle

• Hyperice Hypervolt Plus'ı doğrudan Hyperice'den satın alın

Hyperice Hypervolt Plus (hiper-buzda olduğu gibi, hype-rice değil) denediğim en sessiz perküsyon masajıdır, yine de neredeyse en hızlısıdır: Hypervolt Plus'ın maksimum ayarı dakikada 3.200 perküsyondur. Hypervolt sadece Elite'ten daha hızlı değil, aynı zamanda biraz daha ağır, çok da değil, ancak vücuda biraz baskı uygulamanıza yardımcı olacak kadar yeterli.

Tıpkı Therabody gibi, Hyperice'nin de artık kendi uygulaması var ve Apple Health ve Strava aracılığıyla uygulamaya beslenen egzersiz aktivitelerinize göre masaj rutinleri öneren veri odaklı bir yaklaşım olan & lsquo; HyperSmart tarafından destekleniyor '(uygulama yalnızca kullanılabilir şu anda Apple App Store'da). Ayrıca en yeni nesil, Bluetooth özellikli Hypervolt ve Hypervolt Plus cihazlarını uygulama aracılığıyla kontrol edebilirsiniz.

Hypervolt Plus'ın üç hız ayarı vardır, maksimum ayar 3.200 ppm'dir ve bu oldukça hızlıdır, ancak bu ayarda bile Hypervolt Plus, fırçasız motor ve Quiet glide teknolojisi sayesinde sessiz kalır. Kaslarınıza yeterince baskı uyguladığınızdan emin olmak için, cihazın arkasında bir LED basınç göstergesi vardır, böylece Hypervolt'un cildinize ne kadar sıkı bastırıldığını bilirsiniz. Muhtemelen siz de hissedebilirsiniz, ancak sensörün tetiklenmesi için masaj tabancasını vücuda ne kadar bastırmanız gerektiğini görmek şaşırtıcıdır.

Dahil edilen beş kafa, Theragun Elite'e göre biraz daha fazla çeşitlilik sağlar: düz kafa, daha geniş alanları daha kolay kaplar ve çatallı kafa, omurga etrafındaki kası daha iyi çalıştırır, ancak bunu sizin için yapabildiğiniz kadar başkasına yaptırmalısınız. Hypervolt Plus'ı tutarak sırtınıza fazla baskı uygulamayın. Tersine, Hypervolt Plus birden fazla kişi tarafından kullanılıyor olsa bile, batarya yeterince uzun süre dayanacağından masaj aletini çok sık şarj etmenize gerek kalmayacaktır.

en iyi perküsyon masajı: Theragun mini

(Resim kredisi: Therabody)

3. Theragun mini

Son derece taşınabilir ve uygun fiyatlı

Teknik Özellikler
Pil ömrü: 150 dakika Kafa sayısı dahil değildir: 1 Hız ayarı: Dakikada 1750, 2100, 2400 perküsyon Durma kuvveti: 20 lbs
Satın alma nedenleri
+ Taşınabilir tasarım + Boyuta kıyasla uzun pil ömrü
Kaçınılması gereken nedenler
-Standart perküsyon masaj cihazından daha az güçlü-Therabody Uygulamasına Bluetooth bağlantısı yok BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 199 $ Amazon'da Görüntüle

• Theragun mini'yi doğrudan Theragun'dan satın alın

Theragun serisinin giriş seviyesi modelini erişilebilir, ancak ucuz değil, gerçekten de yürümek için ince bir çizgi yapmak için harika bir fikir buldu. Teragun mini, boynu sertliği olan veya tüm gün iş yerinde ayakta durmak zorunda kaldıktan sonra buzağılarını hızlıca patlatmak isteyen günlük sporcular için tasarlanmamıştır.

'Cep boyutunda' olarak ilan edilebilir ancak Theragun mini kesinlikle kot ceplerinize sığmaz. Yine de el çantasına veya sırt çantasına sokabilirsiniz, bu yüzden biraz yanıltıcı olan ifade olabilir.

Mini, şaşırtıcı bir şekilde Hypervolt kadar sessiz değil, Elite'ten daha sessiz ve isterseniz, onu halka açık yerlerde bile kullanabilirsiniz. Biraz komik görünebilirsin ama kaslarını her yerde, her zaman rahatlatabildiğin zaman kimin umurunda? Başkalarının Theragun mini'nizi kıskanmasına izin verin.

Üç hız ayarı ve yüksek genlikli perküsyonlar sayesinde, Theragun mini'yi kullanmak spor veya derin doku masajına alışkın olmayan kişiler için yeterince güçlü hissedecektir. Bununla birlikte, sporcular için mini, sıkı egzersizlerden sonra kasları etkili bir şekilde gevşetemeyebilir. Bunun yerine bir Theragun Elite alabilirler.

• Tamamı okuyunTheragun mini incelemesi

en iyi perküsyon masajı: Addsfit MAX Derin Doku Masaj Tabancası

(Resim kredisi: Addsfit)

4. Addsfit MAX Derin Doku Masaj Tabancası

Hızlı tempolu eylem

Teknik Özellikler
Pil ömrü: 270 dakika Kafa sayısı dahil değildir: 5 Hız ayarı: 1700, 1900, 2100, 2300, 2500, 2900, 3100, 3300 dakikada perküsyon Durma kuvveti: 26 lbs Genlik: 12 mm
Satın alma nedenleri
+9 hız ayarı + Talimat kitapçığı şaşırtıcı derecede bilgilendiricidir + Taşıma çantası dahildir + Kaliteli masaj başlıkları
Kaçınılması gereken nedenler
-Kafaları çıkarmak biraz kurnazca BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

• Addsfit MAX Derin Doku Masaj Tabancasını doğrudan Addsfit'ten satın alın

Addsfit, 2019'un ortalarında tahmin edilen perküsyon masajı markalarından biridir ve MAX Deep Tissue Massage Gun, bugün piyasadaki diğer tüm masaj tabancalarına çok benzemesine rağmen iyi bir vurmalı masaj cihazıdır. Daha yakından bir gözlem, Addsfit MAX Derin Doku Masaj Tabancasını rekabetten ayıran şeyin ne olduğuna biraz daha ışık tutuyor.

Addsfit MAX Derin Doku Masaj Tabancası, dokuz farklı hız ayarına ve ayrıca test edilen tüm cihazların en yüksek perküsyon hızına sahiptir (3,300 rpm). Diğer tarafta, durma kuvveti 26 lbs'de en yüksek değildir ve 12 mm'lik genlik de üstteki köpeklerin biraz gerisindedir.

İçerdiği masaj başlıkları, hoş bir sürpriz olan sert plastik değil, onlara hoş bir his veriyor. Kafaların hepsi tek bir masaj tabanını paylaşıyor, bu da onları ilk başta biraz daha karmaşık bir şekilde değiştirmeyi sağlıyor, ancak kitapçığı okuduktan sonra, onu çıkarmak yerine, tabandan çıkarmak için kafaları aşağı çekmeniz gerektiğini fark ediyorsunuz.

Talimat kitapçığından bahsedersek: Addsfit MAX Derin Doku Masaj Tabancası, yeni başlayanlar için harika, başlıklar ve tabancanın kendisi hakkında ayrıntılı bilgiler içeren en bilgilendirici basılı talimat kitapçığı ile birlikte gelir. Bununla birlikte, Therabody Uygulaması ve Hyperice Uygulaması bir yığın bilgi ve hatta önceden programlanmış masaj programları içerir, ancak aynı zamanda masajları Addsfit MAX'ın üç katı fiyatına sahiptir.

En iyi vurmalı masaj aleti: ExoGun DreamPro

(Resim kredisi: ExoGun DreamPro)

5. Exogun DreamPro

Teknik Özellikler
Pil ömrü: bir aya kadar Kafa sayısı dahil değildir: 4 Hız ayarı: 1200, 1600, 2000, 2400, 2800, 3200 perküsyon / dakika
Satın alma nedenleri
+ Ergonomik tutamak, baskı uygulamayı kolaylaştırır + Ucuz ve neşeli + Uzun pil ömrü + Taşıma çantası dahildir
Kaçınılması gereken nedenler
-Kafalar daha sert plastiktir-Birleşik Krallık'ta şarj cihazı yok BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

• Exogun DreamPro'yu doğrudan Exogun'dan satın alın

Exogun Dreampro, düzgün bir vurmalı masaj tabancası gibi görünüyor ve hissediyor. Dört masaj başlığı ve ücretsiz bir taşıma çantasıyla birlikte gelir, hepsi de 124 £ / 159 $ gibi çok uygun bir fiyata.

DreamPro, kağıt üzerinde piyasadaki en iyi vurmalı masajcılarla aynı seviyededir: 16 mm vuruş uzunluğuna (Theragun Elite'e çok benzer), fırçasız motora, sessiz çalışmaya, yüksek durma kuvvetine, altı hız ayarına ve ultra uzun pil ömrü. Pilin bir aya kadar dayanacağı söyleniyor ancak bunun kullanıma çok bağlı olduğunu varsayıyorum ama kesinlikle uzun.

DreamPro'yu kontrol etmek de kolaydır: Arkada bir dokunmatik ekran paneli vardır ve güç düğmesine uzun süre basmak cihazı açacaktır, ardından aynı düğmeye herhangi bir kısa dokunuş frekansı artıracaktır. O anda bulunduğunuz yoğunluk seviyesi solda ve pil durumu sağda görüntülenir. Yalnızca iki basamak için yer olduğu için, pil dolu olsa bile% 99 olarak görüntülenecektir.

Exogun DreamPro'da yanlış olan bir şey bulmaya çalıştım ama bulamadım. Aldığım ilk inceleme biriminin arızalı bir pili olduğunu belirtmekte fayda var, ancak bana güven verici olan hemen yeni bir tane gönderildi. İkinci modelin pili iyi çalışıyordu.