Close
  • Ana
  • /
  • Evcil Hayvanlar
  • /
  • En iyi evcil hayvan süpürgeleri 2020: evcil hayvan kılı için en iyi on elektrik süpürgesi

En iyi evcil hayvan süpürgeleri 2020: evcil hayvan kılı için en iyi on elektrik süpürgesi

Temizlik en iyi zamanlarda acı verir, ancak evcil hayvanınız olduğunda daha da acı verici olabilir. Halıdaki kedi tüylerinden koltukta dökülmeye, tüylü arkadaşlarımızın arkasını temizlemek büyük bir iş olabilir - ancak doğru elektrikli süpürgeyle olmak zorunda değil.


İster süper taşınabilir bir şey arıyor olun, isterse şimdiye kadar yapılmış en güçlü vakuma ihtiyacınız olsun, evcil hayvanlar, cepler ve her büyüklükteki cüzdanlar için çok sayıda seçenek vardır.

Bir evcil hayvan vakumu nasıl seçilir

İki tür elektrik süpürgesi vardır: kablosuz ve kablolu. Kablosuz çok daha kullanışlıdır, ancak bir ödünleşim vardır: piller çok uzun süre dayanmaz, emiş gücü her zaman o kadar iyi değildir ve kutuları çok büyük değildir ve daha sık boşaltılması gerekir. Kablolu elektrikli süpürgeler genellikle daha ucuzdur, daha büyük kapasiteye sahiptir ve daha güçlü emişe sahip olma eğilimindedir ve tabii ki, pille çalışmadıkları için pilleri asla bitmez.

Evcil hayvan süpürgeleri için birkaç faktörü dikkate almaya değer. Tüy dökmeye eğilimli büyük köpekleriniz varsa, o zaman düşük güçlü bir kablosuz mücadele edecek: kablolu bir elektrikli süpürge, çöp kutusunu boşaltmak için daha az yolculuk anlamına gelecektir ve muhtemelen en inatçıları bile kaydırmak için yeterli emişe sahip olacaktır. köpek kılı. Özel & ldquo; Hayvan & rdquo; fırça başlıkları da gerçekten yararlı olabilir, dönen fırçaları, normal kafaların yerinden oynatamayacağı kanepelerden saç alır.

Torbasız temizleyiciler daha az masraf anlamına gelir, ancak aynı zamanda filtrelerinin sık sık temizlenmesi (veya değiştirilmesi) gerekir ve alerjiniz varsa içeriklerini çöp kutusuna atmak sorun olabilir.


Kablosuz süpürgeleri düşünüyorsanız, pil ömrünü dikkatlice kontrol edin: alıntılanan rakamlar genellikle normal modda çalışmak içindir ve tam güç, pili çok daha hızlı tüketir.

Amazon Prime Day, Black Friday ve Cyber ​​Monday gibi satış etkinliklerinde elektrikli süpürgelerin büyük oranda indirimli olma eğiliminde olduğunu belirtmek gerekir, bu nedenle tercih ettiğiniz ürünü şimdi seçip satışları beklemeye değebilir.


En iyi evcil hayvan süpürgesi: Hoover Telios Extra

(Resim kredisi: Hoover)

1. Hoover Telios Extra

Ucuz, neşeli ve çok etkili

Teknik Özellikler
Güç: 550W Gürültü seviyesi: 64dB Torbalı: Evet Yarıçap: 10m
Satın alma nedenleri
+ Büyük kapasite + Özel turbo fırça + Alet sayısı
Kaçınılması gereken nedenler
- BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 99,99 TL yedek çanta satın almalısınız Amazon'da 129 TL görüntüle Currys PC World'de görüntüleyin149,97 £ Appliances Direct'te görüntüle

Torbalı elektrikli süpürgeler, torbasız turbo çubukların hayranlık uyandıran ilgisini çekmeyebilir, ancak yine de mükemmel bir seçenektir - özellikle evcil hayvanlarınız tüy dökmeye özellikle yatkınsa. Bu Hoover modeli, çöp kutusuna daha az sıklıkta gidilmesi için büyük kapasiteli 3,5L toz torbasına sahiptir ve her türlü zeminde çalışır; çatlaklar, toz alma, mobilya ve parke zeminler için nozullar ve evcil hayvan kılı almak için özel bir turbo fırça ile birlikte döşeme gibi kumaşlar.


Filtre, yıkanabilir bir EPA filtredir ve 64dB'lik bir gürültü seviyesine sahip olan Hoover, bazı torbasız modellerden fark edilir ölçüde daha sessizdir. Kablosuz cihaz kadar kullanışlı olmayabilir, ancak 10 metrelik çalışma yarıçapı ile çok büyük odalar için bile yeterince büyüktür ve çoğu rakibinden çok daha ucuzdur.

En iyi evcil hayvan süpürgesi: Dyson V7 Animal

(Resim kredisi: Dyson)

2. Dyson V7 Hayvanı

Erken geçiş masrafı olmadan Dyson gücü

Teknik Özellikler
Güç: 100W Gürültü seviyesi: 70dB Torbalı: Çalışma Yok süresi: 30m Şarj süresi: 3,5 saat
Satın alma nedenleri
+ Harika marka + Harika emiş + Çekici tasarım
Kaçınılması gereken nedenler
-En uzun pil ömrü değil - Küçük kutu BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 249 £ Sonic Direct'te Görüntüle 249 £ Electricshop'ta Görüntüle 346,99 £ Amazon'da Görüntüle

Bir Dyson istiyorsanız ve çok para harcamak istemiyorsanız, tercih etmeniz gereken budur. Biraz ilerliyor olabilir, ancak daha yeni Dyson'ların daha gelişmiş dijital motoruna sahip olmasa da, günlük toz ve kiri toplama konusunda benzer fiyatlı VAX'ten daha iyi performans gösteriyor.

Kaçınılmaz olarak tavizler vardır. Deneyimlerimizden biliyoruz ki, 30 metrelik çalışma süresi biraz iyimser çünkü evcil hayvan kılı genellikle tam güçte MAX modu gerektirir ve 0,54 litrelik hazne çok küçüktür. Ancak yine de Dyson, rahatlığı ve çeşitli fırçaların yanı sıra & ldquo; Motorhead & rdquo; içeren kullanışlı alet koleksiyonu sayesinde paranın karşılığını çok iyi temsil ediyor. doğrudan tahrikli motor, kumaşlardan malzeme çıkarmak için harika.


En iyi evcil hayvan vakumu: VAX OnePWR Blade 4 Pet

(Resim kredisi: VAX)

3. VAX OnePWR Blade 4 Pet

Varsayılan Dyson'a kullanışlı bir alternatif

Teknik Özellikler
Güç: Yok Gürültü seviyesi: Yok Torbalı: Hayır Çalışma süresi: 45m Şarj süresi: 3s
Satın alma nedenleri
+ Uygun fiyatlı + Farlar + Motorlu evcil hayvan kılı aleti
Kaçınılması gereken nedenler
-Heavy BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 219 £ Amazon'da Görüntüleyin£ 219 John Lewis & Partners'ta görüntüleyin£ 219,99 very.co.uk adresinde görüntüleyin

VAX, önemli ölçüde daha az nakit karşılığında Dyson tarzı özellikler sunar: Yazılırken, V11 Animal'ın yarı fiyatından ve V8'den biraz daha düşük fiyatlıdır. Ayrıca farları vardır, bu nedenle evcil hayvan tüylerinin saklanacak yeri yoktur. Bir kez daha kablosuz bölgedeyiz ve bu, ağırlığı azaltmaya çalışmak için nispeten küçük bir toplama kutusu - burada 0,6 L, Dyson V8'deki çöp kutusundan çok az daha büyük - anlamına geliyor; VAX, eşdeğer Dyson için yaklaşık 2.5kg ile karşılaştırıldığında 3kg olarak geliyor.

İki adet ONEPWR Blade 4 modeli vardır: standart olan harika, ancak biraz daha fazla para size bir antimikrobiyal fırça çubuğu ve evcil hayvan tüylerini mobilyalardan çıkarmak için mini motorlu evcil hayvan kılı aleti sağlar.

En iyi evcil hayvan süpürgesi: Güçlü Kaldırmalı ve TruePet özellikli Shark Anti Saç Sarma Elektrikli Süpürge

(Resim kredisi: Shark)

4. Elektrikli Kaldırmalı ve TruePet özellikli Shark Anti Saç Sarma Elektrikli Süpürge

Elde taşınan bir dikme

Teknik Özellikler
Güç: Yok Gürültü seviyesi: Yok Torbalı: Çalışma Yok süresi: 50 Dakika Şarj süresi: 3,5 saat
Satın alma nedenleri
+ Dönüştürülebilir tasarım + Uzun pil ömrü
Kaçınılması gereken nedenler
-BÜYÜK BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 429 very.co.uk'de görüntüleyin Düşük Stok 499 £ Amazon'da Görüntüle £ 529,99 Littlewoods'ta Görüntüleyin

Shark's Lift-Away, herkes için her şey olmak ister: elde taşınabilir bir taşınabilirliğe dönüşebilen dikey bir silindir vakumdur, bu nedenle merdivenleri ve diğer garip alanları temizlemek çok daha az çaba gerektirir: sadece silindiri açın (6L'de daha küçüktür) bazı kablolu modellere göre ancak benzer kablosuz modellerle yaklaşık aynı boyutta) ve yanınızda götürün, böylece hortumu metrelerce uzatmazsınız.

TruePet, Lift-Away modunda çalışmak üzere tasarlanmış Dyson benzeri evcil hayvan aracını ifade eder: özellikle evcil hayvan tüylerini koltuklardan ve halılardan çıkarmak için tasarlanmıştır.

En iyi evcil hayvan süpürgesi: Dyson V8 Animal

(Resim kredisi: Dyson)

5. Dyson V8 Hayvanı

Çok yönlü mükemmel

Teknik Özellikler
Güç: 115W Gürültü seviyesi: 82dB Torbalı: Çalışma Yok süresi :: 40m Şarj süresi:: 5s
Satın alma nedenleri
+ Harika marka + Dyson için iyi fiyat + İyi pil ömrü
Kaçınılması gereken nedenler
-En güçlü değil-Küçük kapasite BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI£ 349 John Lewis & Partners'ta görüntüleyin349,99 £ very.co.uk adresinde görüntüleyin £ 469 Amazon'da görüntüleyin

Bu, V7'den daha güçlü ama Dyson’ın en güçlü çubuğu değil; bu biraz daha pahalı olan ve birazdan inceleyeceğimiz V11'dir - ancak bu, bütçesi daha bilinçli alıcılar için iyi bir seçenek ve büyük evlerden ziyade apartman dairelerinde yaşayan evcil hayvan sahipleri için ideal.

40 dakikaya kadar solmayan emişle (MAX modunda 7'ye düşerek), eski kablosuz elektrikli süpürgelerin yapmaya yatkın olduğu gibi nefes nefese kalmaz ve Altında Reach aracı, tüylerin altından alınması için kullanışlıdır. kanepe. Buradaki ana dezavantaj, V7 gibi sadece 0,54 litre kapasiteye sahip çöp kutusu: eğer büyük köpekleriniz varsa, Dyson'ınızı oldukça sık çöp kutusuna götüreceksiniz. Aksi takdirde, halılardan evcil hayvan tüylerini çıkarmak için iyi bir iş çıkardığını bulduğumuz, doğrudan tahrikli temizleme başlığı sayesinde kullanışlı ve etkilidir.

En iyi evcil hayvan süpürgesi: Köpekbalığı Karşıtı Saç Sargısı Flexology ve TruePet özellikli Akülü Çubuk

(Resim kredisi: Shark)

6. Flexology ve TruePet ile Shark Anti Saç Sargısı Kablosuz Çubuk

Bu büyük ve oldukça zekice

Teknik Özellikler
Güç: Yok Gürültü seviyesi: 79dB Torbalı: Hayır Çalışma süresi: 40m Şarj süresi: 3,5 saat
Satın alma nedenleri
+ Çok kompakt tasarım + LED'ler
Kaçınılması gereken nedenler
-Küçük kutu-Bugünün en iyi satışları Dyson'dan biraz daha ağır Düşük Stok £ 379,99 Shark Clean'de görüntüle 389 £ Amazon'da görüntüle 429 £ Amazon 725'te görüntüle Amazon müşteri incelemelerini görüntüleyin

Shark'ın stilini seviyorsanız ancak kablosuz yerine kablolu kullanmayı tercih ediyorsanız, Kablosuz Saç Sarma Önleyici, ilginç bir seçenektir. Anti Hair Wrap bit, ister insan ister köpek olsun uzun saçların fırça rulosunun etrafına sarılmasını önleyen kıl koruyucuyu ifade eder ve Flexology, masaların ve kanepelerin altına alabilmeniz için büküldüğünü söylemenin süslü bir yoludur. Kablolu kardeşleri gibi, Shark da karanlık köşeleri ve kanepenin altındaki parçaları aydınlatmak için LED'lere sahiptir.

Shark, bir Dyson kadar güzel değil ve Dyson'ı başka şekillerde de takip ediyor: 4,1 kg'da, bir Dyson kablosuzdan bir kilogramdan daha ağır ve 0,4 litrelik kutusu, Dyson’ın oldukça küçük kutularının olumlu bir şekilde devasa görünmesini sağlıyor.

En iyi evcil hayvan süpürgesi: Miele C3 Cat & Dog Powerline

(Resim kredisi: Miele)

7. Miele C3 Kedi ve Köpek Elektrik Hattı

Kurşun geçirmez yapı kalitesi ve mükemmel emiş

Teknik Özellikler
Güç: 890W Gürültü seviyesi: 64dB Torbalı: Evet Yarıçap: 12m
Satın alma nedenleri
+ Büyük yarıçap + Sessiz + Devasa depolama hacmi
Kaçınılması gereken nedenler
-En modern tasarım değil-Heavy BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 299 Currys PC World'de görüntüle Amazon 448 Amazon müşteri incelemelerine göz atın

Meile, yüksek kaliteli, yüksek performanslı elektrikli süpürgeler üretme konusunda haklı bir üne sahiptir ve C3, türün harika bir örneğidir. Çöp kutusuna gidip gelmeden veya prizleri değiştirmeden işe devam edebilmeniz için geniş 12 m yarıçap ve 4,5 litrelik geniş depolama alanına ek olarak, evcil hayvan kokularını biraz daha nötr bir şeyle değiştiren Miele'nin AirClean filtresi vardır.

Diğer Miele elektrikli süpürgelerde olduğu gibi, bir depo gibi inşa edilmiştir, ancak 7 kg ağırlığına rağmen, üçlü tekerlekleri sayesinde hareket etmesi kolaydır ve yerleşik mobilya koruma şeridi sayesinde çarptığı hiçbir şeye zarar vermez veya kendi kendine zarar görmez. Yüksek güçlü motora rağmen, bu yüksek sesli bir makine değil: 67dB'de buradaki daha sessiz modellerden biridir.

En iyi evcil hayvan vakumu: Dyson Ball Animal 2

(Resim kredisi: Dyson)

8. Dyson Ball Animal 2

Olağanüstü manevra kabiliyetine sahip dik

Teknik Özellikler
Güç: 90W Gürültü seviyesi: 80dB Torbalı: Yarıçap Yok: 10.8m
Satın alma nedenleri
+ Çok ağır evcil hayvanlar için ideal + Güçlü + Pilin şarj olmasını beklemeye gerek yok + Dolaşmayan türbin aleti
Kaçınılması gereken nedenler
-Günümüzün EN İYİ FIRSATLARI En çevik değil. £ 299 Currys PC World'de görüntüle 299,99 £ very.co.uk'de görüntüleyin £ 479 Amazon'da görüntüleyin

Daha büyük evler veya özellikle tüylü evcil hayvanlar için, kablolu bir elektrikli süpürgenin yerini hiçbir şey tutamaz: Temizlik işi ne kadar zor olursa olsun, gücün bitmesi ve pilin yeniden şarj olmasını beklemek zorunda kalacağınızdan asla endişelenmenize gerek yoktur. Dyson'dan beklediğiniz gibi, Hayvan dikmeleri son derece iyi tasarlanmış ve çok esnektir - ve tüm Ball tasarımlarında olduğu gibi, hareket etmesi inanılmaz derecede kolaydır.

Tanıdık türbin kafasına ek olarak tedarik edilen dolaşmayan türbin aracı, evcil hayvan tüylerinin kısa çalışmasını sağlar ve Animal 2, Allergy Standards Ltd. tarafından astım ve alerji dostu olarak onaylanmıştır. 1,8 litrelik bir bidon ile kablosuz Dysons ve 15m çalışma yarıçapı, çok kısa bir güç kablosuna lanet etmeyeceğiniz anlamına gelir.

En iyi evcil hayvan süpürgesi: Bissell Pet Hair Eraser

(Resim kredisi: Bissell)

9. Bissell Pet Saç Silgisi

Küçük yerlerdeki küçük evcil hayvanlar için mükemmel bir seçenek

Teknik Özellikler
Güç: 80W Gürültü seviyesi: 68dB Torbalı: Çalışma Yok süresi: 15m Şarj süresi: 5s
Satın alma nedenleri
+ Kompakt + Özellikle evcil hayvan kılı için tasarlanmıştır + Taşınabilir
Kaçınılması gereken nedenler
-Tüm zemini yapmak için ideal değil-
BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 58,10 Amazon'da görüntüleyin 5 Amazon müşteri incelemeleri

Herkesin muazzam veya çok güçlü bir vakuma ihtiyacı yoktur ve ufak bir alanda küçük bir evcil hayvanınız varsa - dairedeki kediler veya arabanızdaki corgis gibi - o zaman bazı Super Turbo MAXXX modellerine çok fazla para harcamanın pek bir anlamı yoktur. yüceltilmiş bir DustBuster ne zaman işe yarar. Bissell Pet Saç Silgisi tam olarak şu: evcil hayvan kılı için özel olarak tasarlanmış küçük bir el süpürgesi.

Aslında bu, normal başlık kadar evcil hayvan tüylerini ve dökülen yiyecekler gibi ilgili pislikleri daha iyi toplamak için motorlu bir fırça rulosu olduğu anlamına gelir. Çok güçlü değildir ve çalışma süresi sadece 15 dakikadır, ancak bu hızlı bir temizlik için fazlasıyla yeterlidir.

En iyi evcil hayvan süpürgesi: Dyson V11 Animal

(Resim kredisi: Dyson)

10. Dyson V11 Hayvanı

Kablolu elektrik süpürgelerine gerçek bir alternatif

Teknik Özellikler
Güç: 185W Gürültü seviyesi: 74.6dB Torbalı: Çalışmama süresi: 60m Şarj süresi :: 4.5s
Satın alma nedenleri
+ En güçlü Dyson + Uzun pil ömrü + İyi boyutlu çöp kutusu
Kaçınılması gereken nedenler
- BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Pahalı £ 499 JD Williams'ta görüntüleyin Amazon 1 Amazon müşteri incelemesini kontrol edin

Dyson’ın V11’i, Dyson’ın şimdiye kadar ürettiği en güçlü kablosuz cihazdır ve herhangi bir kablolu elektrik süpürgesi kadar iyi olduğu iddia edilmektedir. Şarjlar arasında 60 dakikaya kadar çalışacak ve bölme, eski modelin 0,54L'ye kıyasla 0,76L ile V8'den önemli ölçüde daha büyük.

Bu, birçok kablolu elektrik süpürgesine kıyasla hala nispeten küçüktür, ancak en azından hızlı-boşaltma mekanizması, hazneyi kolaylıkla boşaltmanızı sağlar. Elbette çok pahalıdır - aynı nakit karşılığında üç Hoover satın alabilir ve yine de biraz para kalmış olabilir - ancak sonuçta, temizleme gücünden ödün vermeyen kablosuz bir süpürgenin rahatlığı için fazladan ödeme yaparsınız.

Pingtwitter'te Pet Tech Week
Pet Tech Week, yeni kardeş sitemiz PetsRadar.com ile birlikte size sunuldu. PetsRadar.com, güvenilir tavsiye ve en iyi evcil hayvan ürünlerinde en iyi fırsatların benzersiz bir kombinasyonunu sunan sağlıklı, mutlu evcil hayvanlara giden yeni bir yoldur - bugün göz atınwww.petsradar.com.

Bunu beğendin mi?

  • En iyi evcil hayvan kamerası: evde yalnız kaldıklarında evcil hayvanlarınıza göz kulak olun
  • En iyi kedi GPS izci: Maceracı kedicikler için GPS izleyiciler
Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın