Close

En iyi pizza fırını 2020: bahçeniz için en iyi açık hava pizza fırınları

En iyi pizza fırını bu yaz hayat kurtarıcı olabilir. Artık sıcak hava burada ve bahçenizin sınırlarından daha ileri gidemezsiniz,hergün pizza günüdür. Burada fırınınıza yapıştırdığınız, kullanıma hazır, hazır zekâyı kastetmiyoruz. Gerçek anlaşmadan bahsediyoruz dostlarım: En iyi pizza fırınlarını kullanarak kendi hazırladığınız ve pişirdiğiniz pizzalar - bu iyi yarışmacılardan oluşan beşli gibi.


Web'e bakın ve kim bilir, çok şey bulabilirsiniz. Oh, ve dikkat etAmazon Prime Günüfırsatlar - yaz geldiğinde bitmiş olsa da, her zamanSonrakiyaz. Yeni pizza fırınınızı nasıl kullanacağınıza dair rehberlik için bu kılavuzunevde pizza nasıl pişirilirgözüne büyük bir pizza turtası gibi vur.

En iyi pizza fırınları tükendi?

Bu güzel alternatifleri deneyin…

Bugünün en iyi Pizza fırını fırsatları Benzer Amazon ABD Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Neden uygun bir pizza fırınına ihtiyacınız var?

Ev fırınınızı kullanmayı unutun çünkü maksimum sıcaklığı genellikle sadece 250˚C'dir ve profesyoneller gibi bir pizzayı düzgün bir şekilde pişirmek için 350˚ ile 450˚ arasında ihtiyacınız vardır. Burada incelenen pizza fırınlarının tümü, sihirli 400˚C'ye kolayca ulaşabilir ve tümü, yalnızca yoğun ısıyı tutmak ve yaymakla kalmayan, aynı zamanda hamurdaki nemi emerek mükemmel gevrek hale getiren kordiyerit fırın taşları ile donatılmıştır. önyükleme için güzelce kararmış bir alt ile.

En iyi pizza fırınları: gaz mı odun mu?

Otantik bir restoran tipi pizza istiyorsanız, ahşap tartışmasız en iyi seçimdir. Olumsuz yanı, odun ateşlemeli fırınların ısınmasının daha uzun sürmesi (bazen saatler) ve yangının devam etmesi için sürekli bakım gerektirmesidir. Bu nedenle, birçok yerli fırın üreticisi artık yakıt olarak propan gazı kullanmaya yöneliyor.


Bazı insanlar, en iyi odun ateşinde pişirilen bir pizza ile en iyi gazla pişirilen pizza fırınında pişirilen pizza arasındaki farkı bile anlayamayabilir. Ancak, mangallarda olduğu gibi kesin olan bir şey var: gazlı pizza fırınları çok daha çabuk ısınır - genellikle 30 dakika kadar içinde - ve yaydıkları ısıçokdaha kolay kontrol edilir.

Sırayla en iyi pizza fırınları

en iyi pizza fırını 2020: FirepodPingtwitter Best Buy logosu

(Resim kredisi: Firepod)

1. Ateş çubuğu

En iyi çok işlevli pizza fırını

Teknik Özellikler
Yakıt: Gazlı Pişirme yüzeyi: 33 x 33cm Maksimum sıcaklık: 450˚C Maksimum pizza boyutları: 12 inç Ağırlık: 12kgs
Satın alma nedenleri
+ En gevrek kabuğu oluşturur + Kullanımı kolay + Barbekü olarak da kullanılabilir + Lav taşı ve tuz bloğu mevcuttur
Kaçınılması gereken nedenler
-Özellikle ucuz değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'a bakın

• ABD, İngiltere ve başka yerlerde doğrudan Firepod'dan satın alın


Bu toplamadaki tüm açık hava pizza fırınları arasında, bu çok yönlü küçük domuzcuk, kullanımı en basit ve tutarlı bir şekilde en güvenilir olanı oldu. Firepod, Patio gazı ile çalışır, böylece ısınması hızlı ve kontrolü kolaydır. Buradaki diğer modellerin aksine, Firepod pizzaları 350˚C civarında (normdan 50˚ daha az) pişirmeyi tavsiye ediyor. Bir kılavuz olarak yerleşik sıcaklık göstergesini kullanarak yöntemlerini denedik ve sonuç partinin en gevrek tabanıydı - o kadar gevrek ve sert, uç çökmeden kabuk ucunda bir dilimi tutabildik.

Bu modelle ilgili bir başka harika şey de tam teşekküllü bir gazlı barbekü olarak da kullanılabiliyor olması; pizza taşını isteğe bağlı çift taraflı Griddle (99 £) ile değiştirin ve birkaç sosis üzerinde dilimleyin veya bir Tam İngiliz çırpın. Taş üzerinde biftek seviyorsanız, doğru yere geldiniz, çünkü Firepod şimdi size verilen bambu tahtaya yerleştirmeden önce Ateşepod'a kırk dakika kadar koyduğunuz parlak pürüzsüz bir lav taşı satıyor ve masaya götürmek - tabii ki eldiven giyerken. Taş üzerinde bazı birinci sınıf fileto şeritleri denedik ve eti çıtır çıtır, nadir mükemmelliğe kadar cızırdatarak bir muamele yaptı.

Ayrıca Firepod web sitesine yeni eklenen pembe bir Himalaya Tuz Bloğu da aldık. Tuz bloğunda yemek pişirmek tamamen yeni bir deneyim çünkü a) yemeğe doğal olarak hafif bir tuzluluk katıyor, b) doğal minerallerle dolu ve c) harika bir sohbet başlatıcı. Tuz blokları ısıyı son derece iyi tutar ve bir pizza taşının üç katı sıcaklığa ulaşabilir. Olumsuz tarafı, dikkatli bir şekilde kullanılması, kuru bir yerde saklanması ve yavaşça ısıtılması gerekir. Ayrıca temizlemek zordur.

Bu yazar geçen ay bir bilgisayar meraklıları ekibinden daha fazla pizza yemiş ve Firepod geri dönüp durduğum model. Pratik ve hafiftir ve kısa bir mesafeyi taşıyacak kadar taşınabilir. Aynı zamanda 10 inçlik bir pizza ve taş üzerinde mükemmel bir biftek yapar. Oldukça kullanışlı bir şekilde, bir pizza kabuğu, bir çift ağır hizmet tipi yangın eldiveni ve lastikli bir masa koruyucusu ile birlikte gelir. Oh, ve dört doğal renkte mevcuttur.


Pizza yapmakta tamamen acemiyseniz, o zaman bu, dolgun bir modeldir - diğerlerinden daha çok yönlüdür, kullanımı gerçekten kolaydır ve kapağı çıkarılabildiğinden, temizlenmesi çocuk oyuncağıdır.

en iyi pizza fırını 2020: Ooni Karu

(Resim kredisi: Ooni)

2. Ooni Karu

Saklaması kolay ve taşıması için yeterince hafif olan mükemmel tri-yakıt seçeneği

Teknik Özellikler
Yakıt: Odun, odun kömürü ve gaz Pişirme yüzeyi: 77 x 80cm Maksimum sıcaklık: 500˚C Maksimum pizza boyutları: 12 inç Ağırlık: 12kgs
Satın alma nedenleri
+ Odun kömürü, odun veya gaz kullanır + Mükemmel pizza üretir + Saklaması çok kolaydır + Piknik için yeterince hafiftir
Kaçınılması gereken nedenler
-Dikkatli olmazsanız güven yanar-Dış yüzey inanılmaz derecede sıcak oluyor BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'a bakın

• Genellikle tükenmiştir ancak ön siparişler / satışa geri dönüldüğünde bildirim mümkündür

Bu yeni gelen, raftan çıkmış ve pizza fırınlarının panteonunda oldukça benzersiz çünkü üç tür yakıtla kullanılabiliyor: isteğe bağlı brülör kullanılırken işlenmemiş odun, odun kömürü veya propan gazı (65 £ / 65 $). Aslında, klasik odun ateşlemeli Ooni 3 ve gazla çalışan Ooni Koda'nın aşk çocuğu gibi.

Bu pizza fırını ile ilk fark ettiğiniz şey ne kadar soğuk veya oldukça sıcak göründüğüdür - tüm bu perçinlenmiş paslanmaz çelik, eski bir jet motoru muhafazasını andırıyor. Aynı zamanda dikkat çekici derecede hafiftir ve rahat saklama için katlanan ayaklarıyla birlikte gelir.

Parçalı odun kömürü ile kullanmak, odun kömürü ile kullanmaktan daha kolaydır, çünkü hazneyi sık sık yüklemeye devam etmeniz gerekmez. Ancak en iyisi, alevlerin pizzanın üzerinden daha verimli bir şekilde geçmesi için fırının arkasını bir esinti içinde tutmaktır. Hava akışını teşvik etmek ve taşın optimum sıcaklıkta (yaklaşık 450˚C) kalmasını sağlamak için verilen bacayı ve ön kapıyı da takmanız gerekecektir. En kolayı olan gazı kullanırken, isteğe bağlı gaz brülörünü takın, bacayı çıkarın ve verilen metal kapakla deliği kapatın. Bu pizza fırınının dokunulamayacak kadar sıcak olduğu konusunda uyarın, bu nedenle yakınında hiçbir çocuk olmadığından emin olun.

Hem gaz hem de odun kömürü kullanarak birkaç temel Margherita testi gerçekleştirdik ve her iki yöntem de çok iyi çalıştı. Bununla birlikte, fırının arkasına yerleştirilmiş yarım inçlik bir bariyere sahip sonraki modelleri görmeyi çok isteriz ki, pizzaların ateşin kaynağına çok fazla geri itilmesini önlemek için. Komik bir şekilde, bu bir seferinde başıma geldi, çünkü kabuğunu içeri ittirirken kabuğunda yeterince un kullanmadım. Sonuç olarak, pizza katlandı ve ben onu kabuğuyla koaksiye etmeye çalıştıkça arkaya doğru daha fazla hareket etti . Üstünü çıkaramadığınız için temizlenmesi zor, doğru, eski, kömürleşmiş bir pislik yarattı. Bu hikayenin ahlaki? Ham pizzanın düzgün bir şekilde kayabilmesi için kabuğun üzerinde yeterince un bulunduğundan emin olun!

Ooni, popüler gazla çalışan Koda da dahil olmak üzere bir dizi harika pizza fırını üretiyor, ancak bu, farklı yakıtları kullanma fikrinden hoşlanıyorsanız seçebileceğiniz en iyi modeldir. Çok da pahalı değil.

en iyi pizza fırını 2020: gozney roccbox

(Resim kredisi: Gozney)

3. Gozney Roccbox

En iyi çift yakıt seçeneği

Teknik Özellikler
Yakıt: Gaz ve odun Pişirme yüzeyi: 31,5 x 34cm Maksimum sıcaklık: 500˚C Maksimum pizza boyutları: 12 inç Ağırlık: 20kgs
Satın alma nedenleri
+ Gaz veya ahşapla çalışır + Mükemmel performans + Mükemmel yalıtım
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok ağır-Ucuz değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

• Doğrudan Gozney'den satın alın (yalnızca İngiltere)

Roccbox, gaz veya odun çırpma kullanarak pizza pişirebilme fikrini sevenler için en iyi seçimdir (Gozney, iki farklı klipsli montaj sağlar). Zihin ağır siklet bir canavar, bu yüzden ağır hizmet tipi bir taşıma kayışına rağmen piknik yapmak isteyeceğiniz bir şey değil.

Bu model o kadar iyi yalıtılmıştır ki, bütün elinizi kauçuk kaplı dış yüzeyine koyabilirsiniz ve A & E'yi ziyaret etmenize gerek kalmaz; Meraklı çocukları veya bir şeylere atlamaktan hoşlanan kedileri olanlar için kullanışlı bir yenilik.

Hem gaz hem de odun kullanarak test ettik ve gaz kesinlikle en iyisiydi çünkü daha kolay sıcaklık kontrolü sağladı ve hazneyi sürekli ahşapla doldurmak zorunda kalmadık. Bununla birlikte, iki güç kaynağı arasında herhangi bir farkın tadına bakamasak da her iki yöntem de mükemmel sonuçlar verdi.

Yüzey ısısı konusunda endişeleriniz varsa ve hem gaz hem de odun seçiminden hoşlanıyorsanız, bunu teras masasına koymayı düşünün. Sadece pikniğe gitmeyi düşünmeyin yoksa kolunuz düşebilir.

en iyi pizza fırını 2020: DeliVita

(Resim kredisi: DeliVita)

4. DeliVita

Odun ateşli fanlar için profesyonel tarzda pizza fırını

Teknik Özellikler
Yakıt: Odun Pişirme yüzeyi: 34 x 34cm Maksimum sıcaklık: 500˚C Maksimum pizza boyutları: 12 inç Ağırlık: 30kgs
Satın alma nedenleri
+ Otantik dumanlı lezzet + İyi yalıtılmış
Kaçınılması gereken nedenler
-Pahalı-Sürekli ateş yakmayı gerektirir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Bu evde yetiştirilen model ucuz değil, ancak bu sayfadaki otantik bir restoran tarzı odun ateşli fırına tartışmasız en yakın olan şey, buna rağmen aşağıdaki aşırı derecede pahalı Alfa modeli. Kil ve fiberglastan yapılan iglo şeklindeki DeliVita, şaşırtıcı derecede hafiftir, ancak kolay taşınabilirlik için yeterli değildir.

Her odun ateşlemeli modelde olduğu gibi, alevi aydınlatma ve korumayla ilgili belirli bir zorluk seviyesi vardır. Ayrıca pizza için yer açmak için cürufları bir kenara fırçalamanız gerekecek, yoksa taban biraz fazla kül olur. Ancak zaman ve katılımı koyun ve bu fırın her seferinde en üst düzey sonuçlar üretecektir.

en iyi pizza fırını 2020: Alfa Venere

(Resim kredisi: Alfa)

5. Alfa Venüs

Son derece iyi topuklu ayakkabılar için en iyi seçim

Teknik Özellikler
Yakıt: Odun Pişirme yüzeyi: 120 x 70cm Maksimum sıcaklık: 400˚C Maks pizza boyutları: 12 inç (altıya kadar) Ağırlık: 93.4kgs
Satın alma nedenleri
+ Bir seferde altı pizza pişirebilir + Çarpıcı görünüm
Kaçınılması gereken nedenler
-Aşırı derecede pahalı - Büyük ve ağır BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Yedi binlik kapıyı çalacak mı? İtalyan pizza fırını uzmanı Alfa'nın bu devasa ama inkar edilemez derecede zarif odun ateşli modeline ne dersiniz? Cilalı beton gibi görünen bir şeyle kaplanmış, bu muhteşem el yapımı sanatsal pizza pişirme ihtişamı, çift kalın ateş kili, ısıya dayanıklı paslanmaz çelikten ve demir levhalardan yapılmıştır ve birleşik fırın ağırlığı ve isteğe bağlı sehpası alınarak yapılmıştır. bir mamut için 93kgs. O zaman zemin kaplaması için bir şey değil.

Venere’in fırın tabanı boyutları 120 x 70 cm boyutlarındadır ve bu, tek seferde altı adet 10-12 inç pizzayı yutacak kadar kavernöz olduğu anlamına gelir. Odun ateşinde pişirilen pizza fırınlarının ısınması genellikle gazla çalışan rakiplerine göre daha uzun sürer ve ışıklandırması ve bakımı biraz zahmetlidir. Ayrıca, ateşten çıkan cüruflar ana pişirme yüzeyinin her yerine ulaşma eğilimindedir ve bu, elinizi tutarken sürekli fırçalama anlamına gelir. Neyse ki, bu cürufları tutmak ve ana pişirme yüzeyinin her yerine çökmelerini önlemek için bir ateş ızgarasıyla birlikte gelir.

Belki bunlardan birini seçmek için pizzacı bir milyoner olmanız gerekirdi ama, hey, evde pişirilen pizzalarvardıryeni cordon bleu ziyafetler.