Close
 • Ana
 • /
 • Seyahat
 • /
 • En iyi bak ve çek kamera 2020: bütçenize uygun basit kameralar

En iyi bak ve çek kamera 2020: bütçenize uygun basit kameralar

Klasik kompakt kameraların akıllı telefonun yükselişinden büyük bir darbe aldığını söylemek biraz yetersiz kalıyor.


Bununla birlikte, aileleri için özel bir cihaza sahip olmayı, dışarıda geceleri, tatilleri ve daha fazlasını tercih eden birçok insan var. Bu sizseniz, bu kılavuz ihtiyaçlarınıza uygun uygun fiyatlı bir model bulmanıza yardımcı olacaktır.

Zaten bir akıllı telefon kullanıyorsanız, neden bağımsız bir kameraya ihtiyacınız olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Akıllı telefonların büyük çoğunluğu, yakınlaştırma konusunda hala geride kalıyor, ancak fotoğraf çekmeye çok fazla zaman harcıyorsanız pil ömrü de bir darbe alabilir.

Tüm bunları göz önünde bulundurarak, hala mevcut olan ve tümü oldukça ucuz olan en iyilerden bazılarını toparladık, bu nedenle bütçeyi aşma konusunda çok fazla endişelenmenize gerek kalmayacak.

 • Daha premium bir nokta ve şut mu arıyorsunuz? Kontrol eten iyi kompakt kamera
 • En iyi aynasız kamera
 • En iyi aksiyon kamerası
 • En iyi giriş seviyesi kamera

En iyi nokta ve çekim kamerası nasıl alınır

Bunun gibi bir fotoğraf makinesi arıyorsanız, fotoğrafçılıkta uzman olmayacağınız ve sizin için her şeyi halleden basit bir şey aramanız büyük bir şans.


Bu, yalnızca harika bir otomatik mod içeren kameraları düşündüğümüz anlamına gelir. Kendinizi ilerlerseniz bazılarının daha gelişmiş modları vardır, ancak bunlar çoğunlukla olabildiğince basit olacak şekilde tasarlanmıştır.

Akıllı telefonlar hala yakınlaştırma cephesine yetişemediğinden, özellikle büyük yakınlaştırma lensleri sunan birkaç tanesine baktık. Canon SX740 gibi muazzam bir 40x zoom sunan kameralar var, Panasonic Lumix TZ95 ve Nikon Coolpix A1000 gibi kameralar biraz daha kısadır (sırasıyla 30x ve 35x), ancak yine de çoğu durumda esnek ve çok yönlüdür.


Mümkün olan en iyi görüntü kalitesini istiyorsanız, ortalama sensörden daha büyük olan kameraları arayın. Büyük DSLR boyutlu sensörü sayesinde birinci sınıf bir kamera olarak kabul edilebilecek Fujifilm XF10'u dahil ettik, ancak aynı zamanda mükemmel bir tam otomatik moda sahip, böylece sadece doğrultup çekim yapabilirsiniz.

Kamera teknolojisinin ilerleme hızıyla ilgili iyi şeylerden biri, bir zamanlar ucuz bir fiyata en son teknoloji olan eski modelleri artık alabilmenizdir. Bunu göz önünde bulundurarak, Sony RX100'ü dahil ettik. Şimdi yedinci yinelemede, en son zillere ve ıslıklara ihtiyacınız yoksa, bu gerçek bir pazarlıktır.


Fotoğraf oluşturmak kadar video kaydı için de yetenekli bir şey istiyorsanız, Canon G7X Mark III'e bir göz atın. Bütçe bu modeli genişletemiyorsa, hala bir inçlik sensöre sahip ancak çok daha basit ve daha ucuz olan Canon G9X Mark II'ye bir göz atın.

Sadece bir çantaya koyup ihtiyacınız olana kadar unutmak isteyenler için Sony WX350, Canon IXUS 185 ve Sony WX500 gibi küçük ve basit kompaktlar iyi seçenekler.

Belki de maceracı bir tipsiniz ve her tür durumla başa çıkacak kadar sağlam bir kamera istiyorsunuz. Fujifilm XP140 gibi kameralar, suya, toza, ezilmeye ve donmaya karşı dayanıklı olduğu için zorlu tatilleri yakalamak için mükemmeldir. Bütçeniz biraz daha uzayabiliyorsa, Olympus Tough TG-6'ya bir göz atın.

Son olarak, köprü kameralarını da düşünmeye değer. Bunlar, değiştirilebilir lensli kameraların güçlüğü ve karmaşıklığı olmadan size birçok farklı odak uzaklığının esnekliğini sağlar. Başlamanız için basit bir seçenek Panasonic FZ82'dir.


(Resim kredisi: Canon)

1. Canon SX740

Bir sonraki tatiliniz veya dışarıdaki gününüz için hazır olan uzun bir zum ile harika bir nokta ve çekim

Teknik Özellikler
Sensör: 20,3 MP 1 / 2,3 inç CMOS Yakınlaştırma: 40x (24-960 mm eşdeğeri) Pil Ömrü: 265 çekim Video: 4K Ağırlık: 299 g Bağlantı: Bluetooth, Wi-Fi
Satın alma nedenleri
+ Çok uzun yakınlaştırma + 4K Video + Eğilebilir ekran
Kaçınılması gereken nedenler
- Küçük sensör - Ham çekim yok - Ekran dokunmaya duyarlı değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI380 $ Ebay'de görüntüle479 $ Amazon'da Görüntüle499 ABD doları Kogan.com'da görüntüle

Bu kameranın ana hedef tüketicisi, seyahat için esnek bir kamera isteyenler. Bunun nedeni, uzaktaki nesneleri çekmek için onu harika kılan 40x optik yakınlaştırmasıdır. Canon hala bu hattı güncelliyor, bu nedenle yaz aylarında duyurulan yeni bir sürüm görebiliriz. Şimdilik, çoğu insana uyması gereken çok çeşitli özelliklere sahip. Hatta 4K video kaydını da içeriyor - belki bir sonraki sürümde de dokunmaya duyarlı bir ekran görecek.

(Resim kredisi: Panasonic)

2. Panasonic TZ95

Uzun zum ve çok sayıda ekstra özellik, bunu çok yönlü bir hale getirir

Teknik Özellikler
Sensör: 20,3 MP 1 / 2,3 inç MOS Yakınlaştırma: 30x (24-720 mm eşdeğeri) Pil Ömrü: 380 görüntü Video: 4K Ağırlık: 328 g Bağlantı: Wi-Fi, Bluetooth
Satın alma nedenleri
+ 4K Fotoğraf + Uzun lens + Manuel kontroller
Kaçınılması gereken nedenler
-Küçük vizör -Düşük ışıkta güçlü değil -Pahalı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 699 $ Amazon'da 720 $ görüntüleyin Amazon'da 1.623,68 $ görüntüleyin Amazon'da görüntüleyin

30x optik yakınlaştırmayla TZ95 piyasadaki en uzun süre olmayabilir, ancak yine de çok esnektir. Panasonic’in uzun süredir & ldquo; seyahat yakınlaştırma & rdquo; pazar (dolayısıyla TZ) adıdır, bu nedenle harika bir mirasa sahip bir kamera aldığınızdan emin olabilirsiniz. Harika özellikler arasında, evcil hayvanlar ve çocuklar gibi hareketli nesnelerden anlık çekimleri harekete geçirmek için kullanışlı olan, aksiyonu dondurmanın kullanışlı bir yolu olan 4K Fotoğraf yer alır.

(Resim kredisi: Fujifilm)

Fujifilm XP140

Plaj gezileri ve aile gezileri için ideal, uygun fiyatlı sağlam kompakt

Teknik Özellikler
Sensör: 16,4 MP 1 / 2,3 inç CMOS Yakınlaştırma: 5x (28-140 mm eşdeğeri) Pil Ömrü: 240 kare Video: 4K Ağırlık: 207 g Bağlantı: Bluetooth, Wi-Fi
Satın alma nedenleri
+ İyi değer + 5x yakınlaştırma + Kullanımı kolay
Kaçınılması gereken nedenler
-4K yalnızca 15p'de -Düşük ışıkta mücadele eder BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI269 ​​ABD doları Camera House'da Görüntüle289 $ Amazon'da Görüntüle299 ABD doları Ebay'de görüntüle

Güçlü kameralar, akıllı telefonlar karşısında sağlam kalan pazar alanlarından biridir. Bu tür bir kamerayla, kırma endişesi duymadan sert davranabilirsiniz. Fujifilm XP140, sahilde geçirilen günler veya su altında, dağlarda vb. Sıradışı maceralar için uygun fiyatlı bir seçenektir. Dünyanın en iyi fotoğraflarını çekmiyor, ancak tüm bu koşullarda hayatta kalacağı gerçeği onu çoğundan daha iyi yapıyor.

(Resim kredisi: Canon)

4. Canon G9X Mark II

Mükemmel görüntü kalitesi için ortalamadan bir inçten daha büyük bir sensöre sahip minicik bir kamera

Teknik Özellikler
Sensör: 20,2 MP 1 inç CMOS Yakınlaştırma: 3x Pil Ömrü: 235 çekim Video: Tam HD Ağırlık: 206 g Bağlantı: Bluetooth, Wi-Fi ve NFC
Satın alma nedenleri
+ Çok küçük ve hafif + Büyük, bir inç yakınlaştırma
Kaçınılması gereken nedenler
4K video yok - Sınırlı yakınlaştırma BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI450 ABD doları Ebay'de görüntüle569 $ Amazon'da Görüntüle649,95 ABD doları Ted'in Kameralarında Görüntüle

Canon’un saygın & ldquo; G & rdquo; içindeki en küçük, en hafif ve en ucuz Kompakt fotoğraf makineleri serisi olan G9X Mark II, bütçesi olanlar için harikadır ancak yine de iyi görüntü kalitesi isteyenler. Bir inçlik bir sensör içerir ve fotoğrafçılığını biraz daha ileriye taşımak isteyenler için bazı gelişmiş modlara sahiptir. G9X Mark II, 4K ile donatılmadığından video burada tek potansiyel hayal kırıklığıdır - ancak daha sıradan bir video atıcısıysanız, Full HD yine de iyi olmalıdır. Diğer kullanışlı özellikler arasında düşük ışıkta çekim için ideal olan geniş diyaframlı bir lens, dokunmatik ekran içeren basit ve kullanımı kolay bir tasarım ve hareket halindeyken güç artırmak için USB şarjı bulunur. Yakınlaştırma biraz kısa olsa da.

(Resim kredisi: Sony)

5. Sony RX100

Orijinal RX100 birkaç yaşında olabilir, ancak yine de çılgınca bir satın alma

Teknik Özellikler
Sensör: 20,2 1 inç CMOS Yakınlaştırma: 3,6x Pil Ömrü: 330 çekim Video: Full HD Ağırlık: 240 g Bağlantı: Yok
Satın alma nedenleri
+ Harika görüntü kalitesi + Küçük boyut
Kaçınılması gereken nedenler
4K video yok - Wi-Fi yok BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI498,85 ABD doları Ryda Dot Com'da görüntüle 799 Ebay'de görüntüle 1.169 $ Ebay'de görüntüle

Lansman sırasında devrim niteliğinde bir kamera olan Sony’nin fantastik RX100 serisi şu anda yedinci neslindedir. Bu, bir pazarlık arıyorsanız, eski modellerden birini seçmenin size ciddi bir nakit tasarrufu sağlayabileceği anlamına gelir. Orijinal RX100'ü buraya ekledik, ancak bütçeniz uzayabilirse daha yeni sürümleri de tercih edebilirsiniz. RX100'ün ilk yinelemesi, büyük bir inçlik sensörü ve mükemmel lensi sayesinde hala mükemmel görüntüler üretme yeteneğine sahiptir. Wi-Fi bağlantısını ve 4K videoyu kaybetme şeklinde bazı fedakarlıklar yapmanız gerekiyor, ancak fotoğrafları gördüğünüz gibi çekmek için cebinizde bir şeylerin kaymasını istiyorsanız, şiddetle tavsiye edilir.

(Resim kredisi: Olympus)

6. Olympus Zor TG-6

Neredeyse yok edilemez kamera - macera severler ve aileler için harika

Teknik Özellikler
Sensör: 12 MP 1 / 2,33 inç CMOS Yakınlaştırma: 4x Pil Ömrü: 340 çekim Video: 4K Ağırlık: 253 g Bağlantı: Wi-Fi ve GPS
Satın alma nedenleri
+ Kullanışlı makro modu + Çok sağlam yapı kalitesi
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARIYüksek fiyat488,48 ABD doları Ebay'de görüntüle516,34 $ Amazon'da Görüntüleyin545 ABD doları Kogan.com'da görüntüle

Modern akıllı telefonlar harikadır, ancak onları su altında gerçekten derinlere götüremez, sahile atamaz veya dondurucu soğukta bırakıp hayatta kalmalarını bekleyemezsiniz. Olympus Tough TG-6 gibi fotoğraf makinelerinin gerçekten parladığı yer burasıdır ve size neredeyse yok edilemez bir gövde içinde harika bir özellik yelpazesi sunar. Yeni başlayan biriyseniz, TG-6'nın sağladığı otomatik ve sahne modlarını seveceksiniz, ancak işleri biraz daha ileri götürmeye karar verirseniz bazı gelişmiş seçenekler vardır. Gerçekten güzel yakın çekimler yapmanıza olanak tanıyan harika bir makro modu vardır ve video seçenekleri de çok eğlencelidir - özellikle ağır çekim teklifleri.

(Resim kredisi: Canon)

7. Canon G7X Mark III

Fotoğraflara ve videolara çok uygun, çok yönlü harika bir oyun

Teknik Özellikler
Sensör: 20,1 MP 1 inç CMOS Yakınlaştırma: 4,2x Pil Ömrü: 265 çekim Video: 4K Ağırlık: 304g Bağlantı: Bluetooth ve WiFi
Satın alma nedenleri
+ Canlı akış + Yüksek görüntü kalitesi + Mükemmel yapı kalitesi
Kaçınılması gereken nedenler
-Yüksek fiyat -4K her modda mevcut değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI769 ABD doları Ebay'de görüntüle889,34 $ Amazon'da Görüntüle988 ABD doları Dick Smith'te Görüntüle

Canon’un küçük ama güçlü G serisi kameraları, malları teslim etmeye devam edebilecek cepte kullanılabilen bir kamera isteyenler için her zaman popüler olmuştur. Basit tutmak isteyenler için bir dizi gelişmiş modla donatılmış olmasına rağmen, tüm stresi üzerinizden alan özel otomatik ve sahne modları vardır. Vlog'la ilgileniyorsanız, bu da harika bir seçenektir - özellikle kameradan YouTube gibi sitelere doğrudan canlı yayın yapabildiğiniz için. 4,2x optik yakınlaştırma, USB şarj ve eğilebilir dokunmatik ekran ile G7X Mark III, seyahat ve günler için de iyi bir seçenektir.

(Resim kredisi: Fujifilm)

8. Fujifilm XF10

DSLR boyutlu sensöre sahip cep dostu bir kamera

Teknik Özellikler
Sensör: 24,2 MP APS-C CMOS Yakınlaştırma: Tek odak uzaklığı (28 mm eşdeğeri) Pil Ömrü: 330 kare Video: 4K Ağırlık: 278,9 g Bağlantı: Bluetooth, Wi-Fi
Satın alma nedenleri
+ DSLR boyutlu sensör + Cep boyutunda + USB şarj
Kaçınılması gereken nedenler
-Yalnızca 15p'de 4K - Görüntü sabitleme yok - Yakınlaştırma yok BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 516 $ Amazon'da görüntüleyin559 Dick Smith'te Görüntüle 559 Kogan.com'da görüntüle

Bas-çek kameraların en büyük eleştirilerinden biri, küçük sensörlerinin daha düşük kaliteli görüntülerle sonuçlanmasıdır. Bununla birlikte, bazı değiş tokuşları kabul etmeye istekli iseniz, XF10 gibi bir kamera tüm bunları değiştirebilir. Yalnızca bir odak uzaklığı (28 mm eşdeğeri) elde edersiniz, bu nedenle burada zum yapmak için zum yapmak gerekmez, ancak birçok DSLR veya aynasız fotoğraf makinesinde bulunanlarla aynı boyutta bir sensör elde edersiniz. Görüntü kalitesi için kutuya büyük bir onay işareti. Bunu tam otomatik olarak kullanabilir ve tüm o güzel yüksek görüntü kalitesini içinize çekebilirsiniz, ancak biraz daha deneyimliyseniz, aynı zamanda çok çeşitli manuel kontroller de vardır. Tek büyük hayal kırıklığı, 4K'nın sadece 15p ile sınırlı olmasıdır, bu nedenle muhtemelen video hayranları için en iyi kamera seçimi olmayacaktır.

(Resim kredisi: Nikon)

9. Nikon Coolpix A1000

Kompakt zemine ayak uydurmak isteyen A1000, 35x optik zoom sunar

Teknik Özellikler
Sensör: 16MP 1 / 2,3 inç CMOS Yakınlaştırma: 35x (24-840 mm eşdeğeri) Pil Ömrü: 250 çekim Video: 4K Ağırlık: 330g Bağlantı: Bluetooth, Wi-Fi
Satın alma nedenleri
+ Uzun yakınlaştırma + 4K Video + Eğme ekranı
Kaçınılması gereken nedenler
-Küçük vizör -Ortalama görüntü kalitesi BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI430 ABD doları Ebay'de görüntüle 439,99 Ebay'de görüntüle498 $ Amazon'da Görüntüleyin

Süper uzun 35x optik yakınlaştırma özelliğine sahip A1000, halihazırda Nikon hayranı olanlar için idealdir (belki de zaten bir DSLR veya aynasız kamera kullanıyorsunuz). Tüm tatil çekimleriniz için çok sayıda otomatik ve filtre modu ile yalnızca doğrultup çekim yapmak isteyen ve çok fazla endişelenmeyenler için de çok uygundur. Küçük sensör görüntü kalitesi ile şimdiye kadar karşılaşabileceğiniz en iyi şey değil, ancak sizi kesinlikle akıllı telefonunuzun yapacağından daha fazla harekete yaklaştıracak.

10. Canon IXUS 185

Gece gezileri ve günlük geziler için süper ucuz bir kompakt

Teknik Özellikler
Sensör: 20MP 1 / 2.3-inç CCD Yakınlaştırma: 8x (28-224mm) Pil Ömrü: 210 Video: 720p Ağırlık: 126g (pil ve hafıza kartı dahil) Bağlantı: Yok
Satın alma nedenleri
+ Süper ucuz + 8x yakınlaştırma + Kullanımı kolay
Kaçınılması gereken nedenler
- Görüntü kalitesi şaşırtıcı değil - Düşük çözünürlüklü video BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI169 Kogan.com'da görüntüle 169 Dick Smith'te Görüntüle224,67 $ Amazon'da Görüntüle

90 £ 'ın altında olan ucuz ve eğlenceli bir nokta ve çekim kamerası arıyorsanız, IXUS 185 iyi bir seçenektir. Size çoğu durum için yeterli esneklik vermesi gereken 8x optik zoom lense sahipken, kullanımı kolay kullanımı, kutudan çıkar çıkmaz rahatça kullanabileceğiniz anlamına gelir. Bu modelden dünyadaki en iyi görüntü kalitesini beklememelisiniz, ancak daha pahalı modeller hakkında endişelenebileceğiniz durumlarda çantanıza yapışmak ve bunun için endişelenmemek için harika bir seçenektir. 130 gramın altında, içinde olduğunu da fark etmeyebilirsiniz. Olumsuz tarafı, burada bağlantı yok, bu nedenle resimlerinizi paylaşmak için eve gidene kadar beklemeniz gerekecek.

11. Sony WX350

20x optik yakınlaştırma sunan basit bir bas-çek

Teknik Özellikler
Sensör: 18,2 1 / 2,3 inç CMOS Yakınlaştırma: 20x (25-500 mm eşdeğeri) Pil Ömrü: 470 Video: 1080p Ağırlık: 164 g (pil ve hafıza kartı dahil) Bağlantı: Wi-Fi ve NFC
Satın alma nedenleri
+ İyi pil ömrü + Ucuz + 20x optik yakınlaştırma
Kaçınılması gereken nedenler
-Yalnızca tam HD video BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 360,80 ABD doları değerinde Amazon'da görüntüleyin

Bu eski model en çok satan model olmaya devam ediyor çünkü paranın karşılığını fazlasıyla veriyor. 150 poundun altında olması, mali durumunuzda çok fazla bir çöküntü oluşturmaz, ancak sizi konularınıza 20 kat daha yaklaştırır. Seyahat ve günlük geziler için çok uygun olan bu cihaz, çekimlerinizi zenginleştirmek için panoramik mod, 14 sahne modu ve bir dizi dijital filtre gibi bir dizi eğlenceli özelliğe sahiptir. Çoğu akıllı telefon, lensin geniş açılı ucunda WX350 gibi kameraları gölgede bırakabilir, ancak en gelişmiş akıllı telefonlar bile bu kadar kapsamlı bir yakınlaştırma sunamaz ve bu da onu çok değerli bir esnek seçenek haline getirir.

12. Canon SX730

Bir sonraki tatiliniz veya aile gününüz için harika bir nokta ve çekim

Teknik Özellikler
Sensör: 20,3 1 / 2,3 inç CMOS Yakınlaştırma: 40x (24-960 mm eşdeğeri) Pil Ömrü: 250 Video: 1080p Ağırlık: 300 g (pil ve hafıza kartı dahil) Bağlantı: Wi-Fi, NFC, Bluetooth
Satın alma nedenleri
+ Uzun yakınlaştırma + Eğilebilir ekran + Bluetooth bağlantısı
Kaçınılması gereken nedenler
- 4K video yok-Ekran dokunmaya duyarlı değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI350 ABD doları Ebay'de görüntüle 819 ABD doları Kogan.com'da görüntüle 819 ABD doları Dick Smith'te Görüntüle

Basit bir kamera arıyorsanız ancak yakınlaştırma özelliğinden kaçınmak istemiyorsanız, SX730 çok mantıklıdır. 40x optik zoom sunarak sizi güzel ve uzaktaki nesnelere yaklaştırırken, bir dizi otomatik ve sahne modu sizin için tüm zor işleri halledecektir. Hızlı ve kolay sosyal medya paylaşımı için telefonunuzla & lsquo; her zaman açık 'bir bağlantıyı sürdürmek için Bluetooth bağlantısına sahipken, eğimli ekran selfieler ve aile portreleri için ideal olarak yerleştirilmiştir.

13. Panasonic TZ80

Harika bir fiyata biraz daha eski bir seyahat zumu mevcuttur

Teknik Özellikler
Sensör: 18,1 MP 1 / 2,3 inç MOS Yakınlaştırma: 30x (24-720 mm eşdeğeri) Pil Ömrü: 320 Video: 4K Ağırlık: 282 g (pil ve hafıza kartı dahil) Bağlantı: Wi-FI
Satın alma nedenleri
+ 4K video + 30x optik yakınlaştırma + Vizör
Kaçınılması gereken nedenler
-Sabit ekran-Düşük ışıkta harika değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI $ 366.90 Amazon'da Görüntüle379 ABD doları Ebay'de görüntüle 379 ABD doları Ebay'de görüntüle

TZ70'i 220 £ 'dan daha düşük bir fiyata alabilirsiniz, bu da onu bir sonraki seyahatiniz veya tatiliniz için harika bir son dakika seyahat alışverişi yapar. Size 30x optik zoom sağlar ve resim çekmeyi son derece kolay hale getiren bir dizi otomatik ve sahne modu ile birlikte gelir. Ayrıca Panasonic’in yenilikçi & ldquo; 4K Fotoğraf & rdquo; kamera içindeki kısa video kliplerden aksiyon çekimleri almanıza izin veren modlar. Parlak güneş ışığında çekim yaparken kullanışlı olan küçük ama kullanışlı bir vizöre sahiptir ve çekimlerinizi dahili Wi-Fi ile paylaşabilirsiniz.

14. Panasonic Lumix LX15

Biraz daha fazla harcama yapanlar için bir inçlik sensör noktası ve çekim kamerası

Teknik Özellikler
Sensör: 20,1 MP 1 inç CMOS Yakınlaştırma: 3x (26-78 mm eşdeğeri) Pil Ömrü: 260 Video: 4K Ağırlık: 310 g (pil ve hafıza kartı dahil) Bağlantı: Wi-Fi
Satın alma nedenleri
+ Büyük sensör + 4K Video + Yüksek görüntü kalitesi
Kaçınılması gereken nedenler
-Sınırlı zoom aralığı-Nispeten pahalı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI749 Digital Camera Warehouse'da görüntüleyin 788 ABD doları CameraPro'da görüntüle 861,35 ABD doları Ebay'de görüntüle

Lumix LX15'i bazı & ldquo; premium & rdquo; kompakt kamera listeleri, bunu burada yapar çünkü bazı gelişmiş işlevler sunsa da, herkesin dahil olabileceği bir dizi kullanımı kolay otomatik, sahne ve yaratıcı mod da vardır. Ortalama bir inçten daha büyük sensörü sayesinde, görüntü kalitesinde çok fazla göz atmadan cep dostu bir şey arayanlar için güzel bir seçenektir. Yakınlaştırma biraz daha sınırlıdır, ancak yine de çoğu sıradan durum için yeterince esnektir - eğimli ekran ise özçekimler ve benzerleri için harikadır. Ayrıca, küçük ve hafif bir şey elde etmek isteyen yeni yetişmekte olan kameramanlar için harika kılan 4K Video ve 4K Fotoğrafa sahiptir.

15. Sony WX500

30x optik zum içeren küçücük bir nokta ve çekim kamerası

Teknik Özellikler
Sensör: 18,2 MP 1 / 2,3 inç CMOS Yakınlaştırma: 30x (24-720 mm eşdeğeri) Pil Ömrü: 400 Video: 1080p Ağırlık: 236 g (pil ve hafıza kartı dahil) Bağlantı: Wi-Fi ve NFC
Satın alma nedenleri
+ Süper küçük boyut + 30x optik yakınlaştırma + Mükemmel pil ömrü
Kaçınılması gereken nedenler
- 4K video yok - Dokunmatik ekran yok BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI529 ABD doları Sony Avustralya'da görüntüleyin 640 $ Dick Smith'te Görüntüle 640 $ Kogan.com'da görüntüle

Zum size göreyse, ancak pek çok alan değilse, Sony’nin WX500'ü harika bir seçenektir. Bir şekilde 30x optik yakınlaştırmayı en ince kot pantolonların bile içine sığacak bir şeye sıkıştırmayı başarıyor. Ayrıca, çok cömert bir pil ömrüne ve küçük ve sevimli bir seyahat kamerası arayan ilk kez alıcılar için ideal kılan bir dizi çekim moduna sahiptir. Çok büyük elleriniz varsa, sıkışık boyutu bir sorun olarak görebilirsiniz, ancak aksi takdirde, göz ardı edilmemesi gereken bir mühendislik harikasıdır.

16. Panasonic Lumix FZ82

60x optik yakınlaştırmalı ancak başlangıç ​​dostu kontrollere sahip bir köprü kamerası

Teknik Özellikler
Sensör: 18,1 MP 1 / 2,3 inç MOS Yakınlaştırma: 60x (20-1200 mm eşdeğeri) Pil Ömrü: 330 Video: 4K Ağırlık: 616 g (pil ve hafıza kartı dahil) Bağlantı: Wi-Fi
Satın alma nedenleri
+ 60x optik yakınlaştırma + 4K Video + Otomatik modlar
Kaçınılması gereken nedenler
-Bulky-Viewfinder küçük BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI458,85 ABD doları Ryda Dot Com'da görüntüle 469 ABD doları Ebay'de görüntüle 499,95 ABD doları Ted'in Kameralarında Görüntüle

Tatilinizde sayısız farklı karmaşık ayarı nasıl kullanacağınızı öğrenme zahmetine girmeden atabileceğiniz bir şey arıyorsanız, Lumix FZ82 iyi bir seçenektir. Manuel kontrollere sahip olmasının yanı sıra, sadece doğrultup çekim yapmak isteyenler için birçok otomatik, yarı otomatik, sahne ve yaratıcı mod da mevcuttur. Bununla birlikte, aynı zamanda çok uzun bir lensi de var ve bu uzak nesneleri çekerken bol miktarda esneklik sağlamak için muazzam bir 60x ile geliyor. Üstelik 4K Video ve 4K Fotoğrafın yanı sıra parlak ışık arka ekranı devre dışı bıraktığında kullanmak için küçük bir vizör var.

17. Fujifilm Finepix XP130

Tüm aileniz için suya dayanıklı ve darbeye dayanıklı

Teknik Özellikler
Sensör: 16,4 MP 1 / 2,3 inç CMOS Yakınlaştırma: 5x (28-140 mm eşdeğeri) Pil Ömrü: 240 Video: 1080p Ağırlık: 207,5 g (pil ve hafıza kartı dahil) Bağlantı: Bluetooth
Satın alma nedenleri
+ Sağlam yapı + Kullanımı kolay
Kaçınılması gereken nedenler
-Düşük görüntü kalitesi-Düşük yakınlaştırma-4K video yok BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI244 ABD doları Kogan.com'da görüntüle 244 ABD doları Dick Smith'te Görüntüle296,01 $ Amazon'da Görüntüle

Bu bütçeye uygun sağlam kameralar, plaj tatilleri ve genel aile kullanımı için harika bir seçenektir. Basit kontrolleri ve çatlaması zor yapısıyla, havuzda bir günden önce çantanıza asmak veya şnorkelle yüzme ve benzerleri için mükemmel bir modeldir. Görüntü kalitesi söz konusu olduğunda dünyayı aydınlatmak pek olası değildir, ancak akıllı telefonunuzun (veya diğer bak ve çek kameralarının) başa çıkamayacağı durumlar için - örneğin derin su altı gibi. Ayrıca küçük çocuklara, kırılmalar konusunda endişelenmeden bazı anıları yakalamalarına izin vermek için de vermek isteyebilirsiniz.

Bunu beğendin mi?

 • Daha premium bir nokta ve şut mu arıyorsunuz? Kontrol eten iyi kompakt kamera
 • En iyi DSLR
 • En iyi anlık kamera
 • En iyi seyahat kamerası
 • Çocuklar için en iyi kamera
Bugünün en iyi fırsatlarını tamamlayın Canon PowerShot Black SX740HSCanon PowerShot SX740 HSEbay380 $ Görünüm Tüm fiyatları görünPANASONIC LUMIX ZS80 20.3MP ... Panasonic Lumix ZS80 / TZ95 Amazon $ 699 GörüntüleTüm fiyatları görünFujifilm XP140 FinePix ... Fujifilm Finepix XP140 Amazon $ 289 GörüntüleTüm fiyatları görünCanon PowerShot G9X Mark II ...Canon PowerShot G9 X Mark IIEbay450 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünSony MPK-URX100A RX100 Serisi ...Sony RX100Ryda Dot Com498,85 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünOlympus Tough TG-6 Su Geçirmez ... Olympus Tough TG-6 Kırmızı Amazon $ 516,34 GörüntüleTüm fiyatları görünOlympus Tough TG-6 12 MP ...Olympus Tough TG-6 SiyahEbay488,48 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünAnlaşma 23 Aralık Çarşamba günü sona eriyor Canon PowerShot G7 X Mark III ...Canon PowerShot G7 X Mark IIIEbay769 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görün