Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • En iyi taşınabilir klima 2020: Yaz GERÇEKTEN ısındığında, serin kalın

En iyi taşınabilir klima 2020: Yaz GERÇEKTEN ısındığında, serin kalın

Aniden gerçekten ısındığı için en iyi taşınabilir klimayı mı arıyorsunuz? Endişelenmeyin: Aşağıdaki klima ünitelerinin birçoğu, sizi kurtarmak için tam zamanında, yarın size teslim edilebilir. Hiçbir şey, en iyi taşınabilir klimaların uzun vadeli soğutma verimliliğini sağlamaz. Tabi ki yapabilirsinDeneyincıva yükseldiğinde serin tutmak içinen iyi hayranboynuna sarılmış ıslak bir pazen veya hatta altında bir seans bulabilirsiniz.en iyi çim yağmurlama sistemi… Ama hiçbir şey en iyi taşınabilir klima ünitelerini geçemez.


• ABD'de okumak mı? Deneyinbulistesien iyi taşınabilir klimalaryerine…

•En iyi Siber Pazartesi kahve makinesi fiyatları(İngiltere)

•En iyi Siber Pazartesi fırsatları(her yerde)

Birleşik Krallık ve Kuzey Avrupa'nın iklimi daha radikal bir şekilde değişmedikçe ve yıllarca uzun, bunaltıcı yazlar yaşanmadıkça, entegre bir klima sistemi kurmanın hala pek bir değeri yoktur.


Bununla birlikte, en iyi taşınabilir klima, bir odayı daha az maliyetle ve rahatsızlıkla soğutmak için harika bir iş çıkarabilir ve ihtiyaç duyulmadığında bir hizmet odası, çatı katı, hangar veya yedek bir köşede saklanabilir.

İngiltere için en iyi taşınabilir klima hangisidir?

Bir dizi profesyonel ve kullanıcı incelemesini sindirdik ve sizi serinletecek bu en iyi birimlerin listesini size sunmak için internetin bağırsaklarını araştırdık.


En sevdiğimiz İngiltere merkezli modelimiz, çoğu yaşam alanı için mükemmel şekilde yeterli olan yeni MeacoCool MC Series 7000'dir. Ancak bir taşla iki kuş vurmak ve sadece daha büyük bir odayı soğutmakla kalmayıp aynı zamanda kışın ısıtıcı görevi gören bir klima istiyorsanız, onun ahır arkadaşı olanMeacoCool MC Serisi 10,000CH.

Yalnızca sizin için bir klima çözümü istiyorsanız - örneğin masanızda otururken, JML Chillmax Air'i düşünün - sadece 40 sterlin.


Benzer şekilde, taşınabilir bir klima cihazı olmasa da, Dyson's Pure Cool Me birmükemmeldoğrudan yüzünüze filtrelenmiş hava üfleme işi - can sıkıcı olmayan bir şekilde. Aynı zamandayolburadaki her şeyden daha şık.

En iyi taşınabilir klimalar: bilmeniz gerekenler

Bu dandy chill blasters, bir odadaki havayı soğutmada gerçekten etkilidir, çoğu durumda bir Dyson fan fiyatından daha ucuzdur. Tek yapmanız gereken, soğutmak istediğiniz odanın boyutunu hesaplamak ve İngiliz Termal Üniteleri (veya BTU'lar) ile ölçülen uygun bir çıkışa sahip bir AC ünitesi seçmek. BTU, termal ısıyı tahmin etmek için kullanılan bir birimdir ve meskeniniz için doğru klimayı seçmek söz konusu olduğunda önemli bir küçük kısaltmadır. Örneğin, 10.000 BTU'luk bir klima, yaklaşık 41 m²'lik bir oda için uygunken, 5.000 BTU'luk bir model yaklaşık 14 m²'lik bir oda için uygundur. Bu nedenle, odanızın ölçümlerini bilmek oldukça önemlidir, aksi takdirde ünite düşük performans gösterebilir.

Ancak, taşınabilir ünitelerle ilgili bir uyarı vardır ve arka egzoz deliğinden dışarı pompalanan ısıtılmış havadır. 'Enerjinin korunumu yasası' olarak; haller, enerji (bu durumda ısı) & lsquo; yalnızca dönüştürülebilir veya bir formdan diğerine aktarılabilir & rsquo;. Bu nedenle, verilen akordeon hortumunu kullanarak AC tarafından üretilen ısıtılmış havayı evin dışına taşımanız gerekecektir. Bu, duvarda veya bir pencerede bir delik açarak (en etkili ve en maliyetli yöntem) veya hortumu açık bir pencereden sarkıtarak yapılabilir.

Alternatif olarak, çalışan bir açık baca şöminesine sahip olacak kadar şanslıysanız, klima ünitesini önüne yerleştirebilirsiniz ve tüm ısı bacadan yukarı doğru gider; ne de olsa baca bunun için tasarlandı. Ancak, önce şömineden mümkün olduğunca fazla kurum çıkardığınızdan emin olun, aksi takdirde başlangıçta mobilyalarınızın her yerine üflenir.


Doğaları gereği, taşınabilir klima üniteleri yerleşik emsallerinden çok daha yüksek seslidir ve kompresörlerin, pompaların ve fanların hepsinin aynı ünitede olduğu göz önüne alındığında bu pek de şaşırtıcı değildir. Buna karşılık, entegre sistemler tüm gürültülü şeyleri işitme mesafesinin dışına çıkarır, bu nedenle nadiren hafif bir hırıltıdan fazlasını duyarsınız. Odada taşınabilir bir klima ile iyi bir gece uykusu istiyorsanız, yatmadan birkaç saat önce açmanız ve kapıyı kapalı tutmanız tavsiye edilir. Sonra çuvala vururken kapatın.

Enerji kullanımı ve çevresel etki de dikkate alınmaya değerdir. Modern klima üniteleri artık ozona zarar veren kloroflorokarbonları (CFC'ler) kullanmasa da, şebekeden mütevazı bir fandan çok daha fazla güç çekiyorlar ve bu biraz daha yüksek yapışkan faturalar ve dolayısıyla çevre üzerinde daha fazla baskı anlamına geliyor.

Artık iklimlendirme hakkında biraz daha fazla şey biliyorsunuz, Birleşik Krallık ve Avrupa pazarları için özenle hazırlanmış taşınabilir üniteler derlememize girme zamanı.

Bugün İngiltere ve Avrupa'da satın alınabilecek en iyi taşınabilir klimalar

En iyi taşınabilir klima UK 2020: MeacoCool MC Series 7000Pingtwitter Best Buy logosu

(Resim kredisi: Meaco)

1. MeacoCool MC Serisi 7000

Orta büyüklükteki odalar için en iyi taşınabilir klima

Teknik Özellikler
BTU: 7,000 Maks. Oda boyutu: 22m² Minimum gürültü seviyesi: 53dB Boyutlar: Y 70 x G35 x D34cm
Satın alma nedenleri
+ Etkili soğutma performansı + Uzaktan kumanda edilebilir
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Tam geçişte gürültülü £ 387,99 Amazon'da görüntüle

• GÜNCELLEME: Bu ürün tekrar satılırsa 449 £ 'a daha güçlü ve sofistike MC Serisi 9000 alabilirsiniz - adından da anlaşılacağı gibi 9000 BTU.

İngiltere'den Meaco, konu hakkında bir veya iki şey bilmesi için çok çeşitli hava soğutma, arıtma ve nem alma ürünleri üretir. Bu yeni 7000BTU modeli, 12 ila 22 m² arasındaki odalar için uygundur ve iki fan hızı ve taşınabilir klima ünitelerinin ve aslında çoğu arabanın çoğu için norm olan 16 ° C'lik düşük sıcaklık ayarına sahiptir.

Gördüğümüz her taşınabilir klima ünitesinde olduğu gibi, yarattığı sıcak havayı dışarı atmak için 1,8 m'lik bir akordeon tüpü ve bu durumda, görünüşte küçük sürgülü pencereler için tasarlanmış özel bir pencere kiti ile birlikte gelir. Aynı zamanda bir uzaktan kumanda ile birlikte gelir.

Kullanmak için, basitçe tercih edilen bir sıcaklık seçin (16 ° C'den yukarı), düşük veya yüksek modu seçin ve çok geçmeden odanın sıcaklığı ve nemi çok daha rahat seviyelere düşecektir. Oda sonunda önceden ayarlanan sıcaklığa ulaştığında, makine kapanır ve iç sıcaklık yükselir yükselmez tekrar açılır.

Bu gözden geçiren kişi, bir şömine bacasının önüne yerleştirilmiş arka egzoz portu ile test etti ve kusursuz bir şekilde çalıştı. İki metre ötede oturmak, klima tam gazla bir arabada olmak gibiydi. Gerçekten de donarak ölme korkusuyla sıcaklık ayarını birkaç derece yükseltmem gerekiyordu.

Kabul edilirse, oldukça gürültülü - tüm taşınabilir cihazlar dürüst olmak gerekirse - bu nedenle, desibel ölçerde 53dB kaydeden düşük hız modunda bile uyku zamanı kullanımı için pek uygun değildir. Ağır bir uykucu değilseniz ve bir kasırgada uyuyabilecek biri değilseniz, yatmadan önce bir veya iki saat önce açmanızı ve maksimum soğutma potansiyeli için kapıyı kapalı tutmanızı tavsiye ederiz.

Çoğunlukla çirkin görünen taşınabilir hava eksperleri arenasında, Series 7000'in stili gerçek hayatta beraberindeki görüntünün önerdiğinden çok kötü ve daha iyi değil. Evet, ağır bir canavar (şükür ki odadan odaya kolay taşıma için düzgün çalışan tekerleklerle donatılmıştır) ve 70 cm boyunda, aynı zamanda oldukça büyük. Ama açıkçası, boyutuna bakamayacak kadar etkililiği ve iyi fiyatından çok memnun kalacaksınız.

Meaco MC 7000 tükendiyse…

Meaco MC Serisi 9000| Amazon'da 449 £
Biraz daha güçlü ve sofistike MC Serisi 9000, bir odayı yaklaşık 26 metreye kadar soğutabilir2. Adından da anlaşılacağı gibi, 7000 yerine 9000 BTU'dur. Okuyucu incelemeleri, daha az güçlü olan kardeşi ile aynı iltifatları (etkili ve iyi bir VFM'dir) ve şikayetleri (gerçekten sıcak havayla baş etmeniz gerektiğinde gürültülüdür) sunar. Bunun fiyatı biraz değişiyor gibi görünüyor - dün 399 £ idi!

En iyi taşınabilir klima: Electriq 12000BTU

(Resim kredisi: Electriq)

2. Electriq 12000BTU

Henüz denemediğimiz, ancak en azından kesinlikle stokta olan taşınabilir bir klima

Teknik Özellikler
BTU: 12,000 Maks. Oda boyutu: 30m² Minimum gürültü seviyesi: 65dB'ye kadar Ölçümler: Y 81 x G34 x D33cm
Satın alma nedenleri
+ Oldukça etkili görünüyor + Kesinlikle ulaşılabilir
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok düşük bütçeli film robotunu andırır-GÜNLÜK GÜNÜMÜZÜN EN İYİ FIRSATLARIAppliances Direct'ten sadece 400 £ karşılığında satın alın

Electriq 12000BTU taşınabilir klimanın kalitesi için şahsen kefil olamayız, ancak genel olarakkatıRevoo'dan kullanıcı yorumları, 295 yorumcudan 7,7'lik genel bir değerlendirme ve ondan aktif olarak nefret ettiğine dair birkaç işaret. Biz neYapabilmekkefil, şimdi satın almak için kesinlikle mevcut, ki bu her zaman yukarıdaki Meaco ile durum böyle değil.

65dB'ye kadar, bu portatif klima tam uçuş halindeyken kesinlikle sessiz değildir. Onunla uyuyabileceğinizden şüpheliyiz, ancak öte yandan, 12000BTU, herhangi bir yatak odasını, tam zamanında, uyumak için serinletmek için yeterli olmalıdır.

Oldukça kompakt bir boyut ve aynı zamanda oldukça çirkin - ama o zaman taşınabilir bir klimadır ve hepsi öyledir. Aynı zamanda bir nem giderici olarak da çalışabilir, ancak bu, çarpmak üzere olan sıcak hava dalgasındaki endişelerinizin en küçüğü olacak. Uzaktan kumanda ve 12 aylık garantiyle birlikte gelir…

30 metrekareden daha büyük bir odanız varsa, bununla başa çıkabilirsiniz, Appliances Direct size aynı makineyi ancak 16.000 BTU veya 18.000 BTU ile satabilir - bir oda için yeterli 46 m2.

• Satıldı? İşte Appliances Direct'in sattığı diğer tüm taşınabilir klima üniteleri.

en iyi taşınabilir klima UK 2020: JML Chillmax Air

(Resim kredisi: JML)

3. JML Chillmax Air

Kişisel soğutma için en ucuz klima

Teknik Özellikler
BTU: Yok Maks. Oda boyutu: Kişisel kullanım Minimum gürültü seviyesi: 15dB Boyutlar: Y 17 x G16 x D14cm
Satın alma nedenleri
+ £ 50'nin altında! + Küçük masaüstü boyutu + Şaşırtıcı derecede etkili yakından yakından
Kaçınılması gereken nedenler
-Yalnızca kişisel kullanım içindir-Kullanıcıya yakın olması gerekir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 39.99 Amazon'da görüntüle 39.99 £ very.co.uk'de görüntüleyin £ 49.99 Littlewoods'ta görüntüleyin

Kabul edelim ki, bu küçük kare masaüstü ünitesi uygun bir klima değil ama en azından birkaç metre öteden soğuk bir esinti üfleyebiliyor. Chillmax Air, soğutulmuş nemli bir esinti oluşturmak için 610 ml'lik küçük bir rezervuardan su kullanan bir buharlaştırıcı ile donatılmıştır. Bu model, doldurma başına 10 saate kadar çalışan bir antimikrobiyal sünger filtre ile birlikte gelir.

Yaklaşık 17 cm'lik bir kare ile Chillmax, kullanıcının hava soğutma teknolojisinin avantajlarını hissetme olasılığının daha yüksek olduğu bir bilgisayar masaüstünde veya masada oturmak için mükemmeldir. Gerçekten sessiz olduğu ve yerleşik bir gece lambası ile birlikte geldiği için başucu masası için de harika bir seçenektir. Ancak, bir oda sıcaklığında bir ons fark yaratmasını beklemeyin, çünkü kesinlikle kişisel, yakın çekim kullanım için tasarlanmıştır.

En iyi taşınabilir klima UK 2020: DeLonghi Pinguino PACEX100SILENT

(Resim kredisi: DeLonghi)

4. DeLonghi Pinguino PACEX100 SESSİZ

Orta ve büyük odalar için popüler bir taşınabilir AC seçeneği

Teknik Özellikler
BTU: 10.000 Maks. Oda boyutu: 23m² Minimum gürültü seviyesi: 53dB Boyutlar: Y 80.5 x G44.5 x D39cm
Satın alma nedenleri
+ Yüksek çıktı + İyi görünümlü
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARININ çoğundan daha gürültülü Amazon'a bakın

Portatif klimalar arenasında, DeLonghi'nin Pinquino'su çoğundan biraz daha az, daha çirkin görünüyor. Aslında, siyah ekran kaplamalı kirli beyaz ön fasya oldukça şık kabul edilebilir. Utanç, derin, soğanlı ve biraz da çirkin olan yan profili için söylenemez.

Bu 80 cm yüksekliğindeki klima, 10.000 BTU soğutma kapasitesine sahiptir ve 23 m²'ye kadar olan odalar için önerilir. Aynı zamanda, saatte 32 litreye kadar çıkararak işlemdeki havanın nemini de alır. Dijital arayüzü ve dahili uzaktan kumandası, tüm ana işlevlere erişim sağlar: sıcaklık, fan hızı ve zamanlayıcı. Ayrıca basit bir hayran olarak da kullanılabilirim.

Taşınabilir hava eksileri doğası gereği gürültülüdür ve bu bir istisna değildir. Tam sohbette, 53 ile 64dB arasında vurur, bu nedenle, özellikle televizyon izlemeye çalışıyorsanız, yalnızca kısa süreler için en yüksek hız ayarına dayanabilirsiniz. Air con, performansı ve tasarımı için çok olumlu eleştiriler almış olsa da, 789 £ 'luk bir taşınabilir için oldukça değerli. Ve bu yüzden Hot Five'da dördüncü sırada yer alıyor.

En iyi taşınabilir klima UK 2020: EcoAir Apollo

(Resim kredisi: EcoAir)

5. EcoAir Apollo

Daha büyük odalar için en iyi taşınabilir AC

Teknik Özellikler
BTU: 12,000 Maks. Oda boyutu: 22m² Minimum gürültü seviyesi: 53dB Ölçümler: Y 82 x G39 x D40,5cm
Satın alma nedenleri
+ Övgüye değer soğutma + Isı pompası ile donatılmıştır + Enerji verimli + Isıtıcı olarak da kullanılabilir
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Meacos'tan daha pahalı Amazon'a bakın

Üreticiler & rsquo; teknik özellikler genellikle gerçek dünya kullanımına göre farklılık gösterir, ancak habere göre bu 12.000 BTU modeli, 22m²'ye kadar olan odalar için idealdir ve Amazon'un açıklamasına inanıyorsanız daha büyüktür. Ayrıca, çevre üzerindeki etkiyi en aza indirirken uzun vadede paradan tasarruf etmenizi sağlayan enerji verimli bir ısı pompası ile donatılmıştır. Meaco 10,000 gibi kışın da ısıtıcı olarak kullanılabilir.

Apollo, 82 cm uzunluğunda ve 39 cm genişliğinde, oldukça büyük bir ayak izine sahip büyük ve yaşlı bir canavar olmasına rağmen, tartışmasız bu sayfadaki en çekici birimdir. Üste monte edilen elektronik ekran basittir, ancak uzaktan kumandayı kullanarak işlevlerine her zaman erişebilirsiniz - soğutma, ısıtma, kurutma ve fan. Baktığımız veya okuduğumuz hemen hemen tüm hava eksileri 53dB civarında ses basıncı yayıyor ve bu da aynı top parkında.

Apollo, Meaco'lardan daha pahalıdır, ancak o zaman marjinal olarak daha güçlüdür ve para tasarrufu sağlayan ısı pompası ile donatılmıştır. Bununla birlikte, her iki Meaco da, en azından burada, Kuzey Avrupa'da, herhangi bir yılda aralıklı kullanım göz önüne alındığında, gözümüzde daha iyi değeri temsil ediyor.

En iyi taşınabilir klima UK 2020: MeacoCool MC Serisi

(Resim kredisi: Meaco)

6. MeacoCool MC10000

Daha büyük odalar için harika bir seçenek

Teknik Özellikler
BTU: 10.000 Maks. Oda boyutu: 28m² Minimum gürültü seviyesi: 53dB Ölçümler: Y 70 x G35 x D34cm
Satın alma nedenleri
+ Son derece etkili soğutma + Isıtıcı olarak da kullanılabilir + İyi görünümlü
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Oldukça gürültülü Amazon'u kontrol edin

Arka arkaya iki Meacos mu? Evet, test ettiğimiz iki model sadece son derece iyi performans göstermekle kalmıyor, aynı zamanda gerçekten yüksek fiyatlara sahipler. Ve bu, yalnızca yaz aylarında ve muhtemelen yılda yalnızca birkaç gün kullanılabilecek bir ürün satın alırken önemli bir husustur.

Bu marjinal olarak daha cesur 10.000 BTU birimi, yukarıda incelenen 7000 Serisi ile aynı boyutları ve tasarımı paylaşıyor, sadece 300m & sup3 / saate karşı 325m & sup3; / saat daha güçlü bir hava akışına ve dolayısıyla daha yüksek soğutma kapasitesine sahip.

Bu yazarın 8x5m'lik oturma odasının (40m²) sıcaklığını kademeli olarak düşürmüş olsa da, ürünün 28m²'ye kadar olan odalar için tasarlandığı düşünüldüğünde, yeteneklerini bir miktar zorluyordu. Series 7000'den farklı olarak, kışın da ısıtıcı olarak kullanılabilir, böylece paranızın karşılığını iki katına çıkarırsınız.

Bunu beğendin mi?Neden kontrol etmiyorsunen iyi dondurma üreticileri

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın MeacoCool MC Serisi ... MeacoCool MC Serisi