Close
  • Ana
  • /
  • Mutfak Teknolojisi
  • /
  • En iyi kahve makinesi üzerine dökün 2020: harika kahveyi kolay yoldan yapmak için en iyi filtre kahve makineleri

En iyi kahve makinesi üzerine dökün 2020: harika kahveyi kolay yoldan yapmak için en iyi filtre kahve makineleri

En iyi filtre kahve makinesi ve / veya kahve makinesi üzerine dökmek için arayış sona erdi. Sadece öğütülmüş fasulye, su ve yerçekimi kullanarak kahve yapmak istiyorsanız, doğru yere geldiniz.


Bir fincan zengin siyah altın yapmanın birkaç yolu vardır ve bazıları diğerlerinden daha iyidir. İtalyan usulü yapabilir ve bir kılavuz satın alabilirsinespresso makinesiveya belki birkapsül espresso makinesitembelseniz veya nasıl espressonun yapılacağı konusunda hiçbir fikriniz yoksa. Ya da Bodum, Melitta veya Bialetti'den Fransız Basın kafelerinden birini kullanabilir ve ince ızgara kahve telvesini kafeteryanın dibine itene kadar yavaşça bir pistonu aşağı doğru itebilirsiniz (eğer Çamur yemeyi seviyorsun). Ya da 1970'lerin rotasından aşağıya inebilir ve ucuz bir Costa Del Sol otelinde kahvaltı kahvesini anımsatan çoğunlukla ekşi tada sahip bir demleme oluşturmak için kahve telvesi boyunca sürekli olarak sıcak, demlenmiş - ya da daha doğrusu haşlanmış - suyu döndüren bir süzgeç tercih edebilirsiniz.

Alternatif olarak, en temel yöntemi kullanabilir ve basitçe, kurutma kağıdı ile kaplı bir hunide tutulan birkaç kaşık dolusu öğütülmüş kahvenin üzerine sıcak su dökebilirsiniz. Ve sevgili okuyucular, tam da bu sayfanın adandığı şeydir.

Kahve üzerine dökmek nedir?

'Üzerine dökün' (veya eskiden bilindiği gibi filtrelenmiş) bir fincan kahve yapmanın en kolay yoludur, çünkü gerçekten ihtiyacınız olan tek şey plastik bir huni, koni şeklinde bir kağıt filtre, bir kupa ve üç veya üç daha fazla kaşık iri öğütülmüş taze kahve. Bir kez kurulduktan sonra, neredeyse kaynamış suyu, bardak dolana kadar yerlerin üzerine yavaşça (yaklaşık 93˚) dökmek durumudur.

Bir dereceye kadar, 'dökmek' terimi, sabah gazetesini okurken veya Facebook ve YouTube'da bazı hakaretleri ateşlerken benzer bir işlevi otomatik olarak gerçekleştiren filtre kahve makinelerine de uygulanabilir.


Kendi dökün cuppa nasıl yapılır

Bu konuda gerçekten bilgiçlikçi olmak istiyorsanız, bir fincan filtrelenmiş kahvenin en iyi nasıl yapılacağına dair ipuçları için YouTube'daki en popüler videolardan bazılarına göz atın. Roket bilimi olmadığı söylenmelidir, ancak özellikle dikkate alınması gereken iki nokta var.

Yapılması gereken ilk şey, içinden iyi bir doz sıcak su akıtarak kağıt filtredeki herhangi bir imalat kirliliğini gidermektir. En önemlisi, bu aynı zamanda bardağı altına kadar ısıtır, böylece son demlemenin sıcaklığı etkilenmez.


İkinci ve en önemli nokta, bulaşık suyu gibi görünmemesi ve tadı olmaması için yeterince öğütülmüş kahve kullanmaktır. Tek bir kupa için, tam gövdeli bir lezzet sağlamak için yaklaşık üç yemek kaşığı - veya iki standart kahve kaşığı - öğütülmüş harman kullanın (en iyisi kaliteli bir değirmenden taze kahve). Büyük doğal afetlerin yanı sıra, neredeyse görebileceğiniz zayıf bir fincan kahveden daha kötü bir şey yoktur. Aslında, aşırı yumurtlamanız daha iyi olur çünkü darbeyi yumuşatmak için her zaman fazladan su ekleyebilirsiniz.

İşte artık kendi dökerek demlemenizi yapmanın temellerini biliyorsunuz, özenle hazırlanmış dökme cihazlar listemize dalın ve en iyi bira üreticilerinden seçiminizi yapın.


En iyi kahve üzerine dökme / filtre cihazı hangisidir?

Bir paket maliyeti olmayan basit bir dökme sistemi istiyorsanız, o zaman klasikMelitta Porselen Set Üstüne Dökün(ya da sadece ucuz bir plastik Melitta huni satın alın ve bir bardağın üstüne koyun). Kolay makine bazlı filtre kahve için,KitchenAid Damla Kahve Makinesi 5KCM1208. Ancak saf otomatik zafer için bu sayfadaki hiçbir şey,Sage Precision Brewer TermalNeredeyse sıfır müdahale ile hem sıcak hem de soğuk demleme kahve yapabilen. Bununla birlikte, püristler, pahalı ama güzeller için neredeyse kesinlikle bir arı hattı yapacaklardır.Hario V60Arının dizlerinin üzerine dökülen kahve demleme cihazları olduğu söylenen tamamen bakır filtre.

Sırayla en iyi dökmeli ve otomatik filtreli kahve makineleri

En iyi dökün ve filtre kahve makineleri 2020: Sage Precision Brewer ThermalPingtwitter Best Buy logosu

(Resim kredisi: Sage)

1. Sage Precision Brewer Thermal

Acemileri ayırt etmek için tam otomatik bir demleme makinesi

Satın alma nedenleri
+ Tam otomatik filtreleme + Olağanüstü sonuçlar + SCA Golden Cup standardına uyar
Kaçınılması gereken nedenler
- Oldukça pahalı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 249 £ Amazon'da Görüntüle 249 £ PRC Direct'te Görüntüleyin

Bu metalik bira, gerçek bir tek adresli kahve dükkanıdır. Altı otomatik demleme modu ile, barista tarzı filtre kahveyi seven, ancak nasıl yapılacağına dair hiçbir fikri olmayanlar için tam bir bilet.

Adaçayı kökenli olduğu için kullanmak çok kolay ve altı bira seçeneğiyle önceden silahlanmış olarak geliyor: Hızlı, Altın, Güçlü, Buz Üstü, My Brew ve Cold Brew. 'Hızlı', hızlı tek bir fincan için iyidir, 'Altın' adını, '200˚F (93˚C) ile 205˚ (96˚C) arasındaki bir sıcaklıkta su gerektiren Özel Kahve Derneği'nin Altın Kupa Standardından alır. Kahveyle temas noktasında ', takma adın önerdiği gibi' Güçlü 'güçlü, kahvenizi biraz buzun üzerine dökmeyi planlıyorsanız kullanacağınız ortam' Buz Üzeri '(tamamen başka bir hikaye). Şaşırtıcı bir şekilde, Sage, genellikle tamamen farklı bir ekipman seti gerektiren bir soğuk demleme de üretecektir.


Bu ön ayarlardan hiçbiri paletinize uymuyorsa, 'Benim Demlemem' işlevini seçebilir ve 'Çiçeklenme Zamanı' nı (ilk demlendiğinde kahve telvesinin kabarma anı), 'Demleme Zamanı' ve 'Akış Hızı' nı ayarlayabilirsiniz. Bu kahve makinesinin yapmadığı bir şey var mı? Evet, çay yapmaz.

Her seferinde ve sıfır faff ile tutarlı sonuçlar veren üst düzey bir makine için pazardaysanız, bu kesinlikle sizin için demleme cihazıdır.

En iyi üstüne dökün ve filtreleyen kahve makineleri 2020: Melitta Porselen Dökme Seti

(Resim kredisi: Melitta)

2. Melitta Porselen Set Üzerine Dökün

Kahve üzerine dökmenin en ucuz yolu

Satın alma nedenleri
+ Ucuz + Kullanımı kolay + Oldukça çekici
Kaçınılması gereken nedenler
-Porselen ve karo zeminler birbirine karışmaz - Kağıt filtreler gerektirir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 34,99 £ Amazon'da Görüntüle 34,99 £ Amazon'da Görüntüle 37,72 £ Amazon'da Görüntüle

Bu, en temel dökme yöntemidir: huni, filtre ve kupa. Melitta onlarca yıldır kahve filtrelemede ön saflarda yer alıyor (gerçekten bilmek istiyorsanız 1908'den beri) ve çoğumuz muhtemelen hala bir dolapta, muhtemelen ince bir mutfak yağı tabakasıyla kaplı plastik filtre konilerinden biri var.

Bu porselen set, oldukça iyi bir dökme demleme yapmak için ihtiyacınız olan tek şey. Bir Melitta kağıt filtre konisini huni bölümüne yerleştirin, seramik filtre tutucuyu ısıtmak için içinden sıcak su dökün ve ardından filtreyi, en sevdiğiniz kaba öğütülmüş karışımdan birkaç yığın çay kaşığı ile doldurun. Şimdi zeminin üzerine yavaşça neredeyse kaynamış su (yaklaşık 93 groundC) dökün ve arka tarafa pürüzsüz, zengin, aromatik bir vuruş oluşturun.

Filtre tutucusu aynı anda iki fincanı birbirine bağlayabildiğinden, istemiyorsanız sürahiyi kullanmanız gerekmez. Aşırı doldurmayı önlemek için, tutucunun her iki yanındaki yuvaları görüntülemek, kahve seviyelerinde sekmeler tutmanıza olanak tanır.

Gri, mavi, gül ve sarı olmak üzere dört renkte mevcut olan Melitta Pour Over Set, plastik bir huniye ve bir kupaya alternatif olarak görünüşte sadece şık bir pantolon, ancak masada daha iyi görünüyor.

En iyi üstüne dökün ve filtre kahve makineleri 2020: KitchenAid Damla Kahve Makinesi 5KCM120

(Resim kredisi: KitchenAid)

3. KitchenAid Damla Kahve Makinesi 5KCM1208

Güvenilir bir mutfak uzmanından sorunsuz filtre kahve

Satın alma nedenleri
+ Kalıcı filtre + Şık tasarım + Harika kahve yapar + Uygun fiyatlı BUGÜN EN İYİ FIRSATLAR Go Electrical'da 98 £ görüntüle PRC Direct'te £ 147,10 Görüntüle Amazon'da Görüntüleyin

Eller serbest KitchenAid'in 1,7 litrelik büyük bir haznesi vardır ve bu, küçük bir tabur için yeterli kahve yapacağı anlamına gelir. Her kullanımdan sonra yalnızca hızlı bir yıkama ve durulama gerektiren kendi 'altın tonlu' kalıcı filtresiyle birlikte geldiği için herhangi bir kağıt filtre satın almanıza gerek yoktur.

• KitchenAid 5KCM1208'i Amazon'dan satın alın

KitchenAid, bu 12 fincanlık kahve makinesini kullanımı son derece basit olacak şekilde tasarladı. Bu nedenle, su haznesi, filtredeki bir dozaj merdivenine karşılık gelen tarafına kazınmış bir dizi numaraya sahiptir. Su haznesini tercih ettiğiniz seviyeye kadar doldurun ve uygun miktarda çekilmiş kahveyi filtreye koyun. Şimdi güç düğmesine basın ve 29 delikli spiral duş başlığı kahveyi nazikçe doldururken birkaç dakika geri çekilin. Programlanabilir bir ısıtma plakası onu 30 dakikaya kadar sıcak tutar, ancak zaman ölçeğini ayarlardan değiştirebilirsiniz.

Bu makine yaklaşık 18 cm genişliğindedir, bu nedenle herhangi bir mutfak tezgahı için mükemmel boyuttadır. Yaklaşık 100 sterlin, en azından KitchenAid ürünlerinin standartlarına göre de makul fiyatlı.

En iyi üstüne dökün ve filtre kahve makineleri 2020: Melitta AromaFresh

(Resim kredisi: Melitta)

4. Melitta AromaFresh

Entegre öğütücülü en kaliteli makine

Satın alma nedenleri
+ Dahili kahve değirmeni + Büyük su haznesi + Hoş tasarım
Kaçınılması gereken nedenler
-Fiddly arayüz-Kağıt filtreler gerektirir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 125,99 £ Currys PC World'de £ 126 Görüntüle Amazon'da 149,99 £ Görüntüle Robert Dyas'ta Görüntüle

İnsanlık tarihindeki en çığır açan icat bu, ancak Amalie Auguste Melitta Bentz'in ilk filtre sistemi - oğlunun alıştırma kitabından bir parça kağıt kullanarak - Siyah & Beyaz günlerindeki başlangıcından bu yana neredeyse hiç değişmedi. Onun ikinci isimlerinden biri artık gezegendeki en başarılı kahve bazlı ürün üreticilerinden biriyle eşanlamlıdır.

• Melitta AromaFresh'i Amazon'dan satın alın

10 fincanlık AromaFresh, Sage Precision kadar kapsamlı değildir - zayıftan güçlüye kadar sadece üç basit ayara sahiptir - ancak gömme, üstüne monte edilmiş bir kahve değirmeni biçiminde kılıfında bir ası vardır. . Kullanmak için, hazneye biraz fasulye yükleyin, büyük 1.375 litrelik hazneyi suyla doldurun, filtre tutucuyu açın ve bir Melitta kağıt filtre yerleştirin. Şimdi istediğiniz bardak miktarını ve demleme gücünü seçin ve başla düğmesine basın. Ortalama fasulyeden fincana makineniz gibi, çekirdekler öğütülür (oldukça sessizce) ve iyi bir ıslatma için hazır bir şekilde filtre tutucusuna yerleştirilir.

Kabul edilirse, arayüz oldukça zordur ve demleme süreci Sage kadar hassas bir şekilde otomatikleştirilmemiştir, ancak biriktirdiği kahve kesinlikle hak ettiği değerdir. Aynı zamanda çok yüksek fiyatlıdır.

en iyi dökme ve filtre kahve makineleri 2020: Hario V60 Damlatıcı Bakır VDP-02CP

(Resim kredisi: Hario)

5. Hario V60 Bakır Damlatıcı

Hassas elle demleme için yüksek kaliteli metal filtre tutucu

Satın alma nedenleri
+ En kaliteli bakırdan yapılmıştır + Kullanılacak bir doddle + Barista'nın ilk tercihi
Kaçınılması gereken nedenler
- Ne olduğu için çok pahalı

Gerçekten bilgiçlikçi (ya da iddialı) olmak ve yenilikçi demleme yöntemini benimsemek istiyorsanız, kendinize bir Hario ürünü alın; baristalar ve kahve sanatı trendleri arasında tercih edilen marka.

Adını hunisinin 60 derecelik açısından alan bu Japon güzelliği 65 sterline mal oluyor. Bu aslında büyük bir huni için çok görünebilir, ancak adanmışları buna yemin ediyor. Nasıl çalıştığına dair giriş ve çıkışlara girmenin pek bir anlamı yok çünkü demleme işlemi, standart bir plastik Melitta filtre tutucusu kullanmaktan farklı bir teknik değildir. Bununla birlikte, bu filtre tutucunun temel farkı, bakırdan yapılmış olmasıdır ve bakır, suyun filtreleme işlemi boyunca eşit bir sıcaklıkta kalmasına yardımcı olan mükemmel bir termal iletkendir.

Konuklarınızı gerçekten etkilemek veya sıkmak istiyorsanız, mükemmel bir sıçratma yapmadan dökmek için zorunlu kaz boyunlu V60 Bakır Su Isıtıcısına 140 £ daha koymanızı öneririz. Ne yaptığınız hakkında bir fikriniz olmayabilir, ancak her zaman yapıyormuş gibi davranabilirsiniz. Hario ayrıca V60'ın plastik, cam ve bakır dışındaki metallerden versiyonlarını da üretiyor.

Günün en iyi Hario V60 Damlatıcı fiyatları 11 Amazon müşteri yorumu HARIO V60 Hepsi Bir Arada Damla Seti ... Amazon Prime £ 20 Hario V60'ı Görüntüleyin Kırmızı Seramik Kahve ... Amazon Prime £ 21,53 Hario V60 Seramik Kahvesini Görüntüleyin ... Pact Coffee £ 30 Görüntüle V60 damlatıcı ve tencere seti Selfridges £ 45 İncele Daha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

En iyi üstüne dökün ve filtre kahve makineleri 2020: Smeg DCF02 Damla Filtresi

(Resim kredisi: Smeg)

6. Smeg DCF02

1950'lerin estetiğinden bir dilim mutfak tezgahına taşınıyor

Satın alma nedenleri
+ Şık görünümlü + Büyük su haznesi + Yedi renkte mevcuttur
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok karmaşık arayüz BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 169,21 £ Amazon'da görüntüle 169,21 £ Amazon'da £ 179 Görüntüle Currys PC World'de görüntüle

İşte Smegeratti için bir tane ve görülmesi gereken bir manzara. '50'lerin tarzı DCF02, pastel mavi, koyu kırmızı ve zifiri siyah dahil olmak üzere yedi renkte mevcuttur ve 1,4 litrelik su kabı (10 bardağa kadar kullanılabilir), yeniden kullanılabilir bir filtre ve 1-4 fincan işlevi ile birlikte gelir , otomatik başlatma, zamanlayıcı ve aroma yoğunluğu seçici.

Ayarları değiştirmek, yan taraftaki mekanik bir kolu kaydırmayı ve küçük ekranın çeşitli metin kısaltmalarının ne anlama geldiğini anlamaya çalışmayı içeren oldukça karmaşık bir süreçtir, ancak kısa bir süre sonra manuel olarak biraz değiştirdikten sonra bunu ele almalısınız.

Tezgahtaki en basit makine olmasa da, Smeg yine de müritlerine göre hem zengin hem de aromatik olan mükemmel bir bira üretiyor. Ve tabii ki oldukça büyüleyici de görünüyor.

  • En iyi yeniden kullanılabilir kahve fincanları
Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın Sage SDC450BSS the Precision ... Breville Precision Brewer Amazon £ 249 İnceleTüm fiyatları görün