Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • En iyi projektör 2020: Filmler ve spor için 4K ve Full HD projektörler

En iyi projektör 2020: Filmler ve spor için 4K ve Full HD projektörler

Dünya Kupası'nın yaklaşmasıyla ve Hollywood gişe rekorları kıran filmlerin CGI ile zenginleştirilmiş eğlence parkı gezintilerine daha çok benzemesiyle, bir projektör satın almak için daha iyi bir zaman olmamıştı. Ve geçmişte, en iyi projektörler kesinlikle maliyetliydi, şimdi sadece bazıları.


Büyük ekran eğlenceniz için 4K UHD ve 1080p tam HD projektörleri seçtik.

En iyi Siber Pazartesi fırsatları- oldukça daha harikaTV fırsatlarıprojektörlerden daha iyidir, ancak şu ya da bu şekilde bazı büyük ekran pazarlıkları bulacaksınız.

En iyi projektör nedir?

Daha lüks seçenekleri bir kenara bırakırsak, Acer'ın V7850 4K projektörünün satın alabileceğiniz en iyi şey olduğunu söyleyebiliriz. HDR ile UHD çözünürlüğü var, yaklaşık 2.000 £ karşılığında elde edilebiliyor ve kompakt olmasına ve kurulumu kolay olmasına rağmen keskin sonuçlar veriyor.

  • En İyi 8K TV
  • En iyi 80 inç TV - projektör boyutunda ekranlar

Ev projektörü satın alma rehberi

TV pazarı neredeyse tamamen 4K'ya göç etmiş olabilir, ancak üreticiler sizi, yani tüketiciyi iflas etmeden en iyi projektörü yapmak için uygulanabilir yollar bulmaya çalışırken ev projeksiyonunu takip etmek biraz yavaş oldu.


Yakın zamana kadar, devasa bir 3840 x 2160 piksel görüntü arayan alıcılar için tek ciddi seçenek, Sony'nin aynı büyüklükte ve pahalı tarafta bir dokunuş olan yerel 4K SXRD modellerinden birini satın almaktı. Diğer yol, Epson veya JVC'den bir 'sahte 4K' projektördü. Bunlar, 1080p donanım kullanarak 4K resim üretmek için piksel kaydırma tekniklerini kullandı.

Texas Instruments'ın bir atılımı, ikinci bir ipotek gerektirmeyen kompakt 4K DLP projektörler için bent kapılarını açtığından, şimdi hepsi değişiyor. Ancak fiyat ve performans açısından sizin için en iyi projektör yine de full HD olabilir.


TI & rsquo; nın DLP UHD çözümü, biraz tartışmalı olsa da dahice bir çözümdür. DLP DMD'nin (Digital Micromirror Device) kendisi yalnızca 4,15 milyon aynaya sahipken, görüntü işleme ile birlikte delicesine hızlı geçiş, 8 milyon piksellik bir görüntü yansıtmasını sağlar. Tekniğe XPR (Genişletilmiş Piksel Çözünürlüğü) denir.

Bazı meraklılar, sonuç olarak XPR projektörlerinin gerçekten doğal UHD olmadığını savunuyor. Ama resmi olarak Ultra HD Alliance tarafından tanınıyor, bu yüzden eminiz, nefret edenler.


Daha da önemlisi, teknoloji bizden iki başparmak alıyor. Görüntü, normal HD projektörlerden çok daha ayrıntılı. Bir yakalama varsa, bu teknolojinin geniş bir renk gamını desteklememesidir. Genellikle REC.709 olarak adlandırılan geleneksel bir renk alanı içinde çalışır.

Sadık olanlar için, geniş bir fiyat aralığında yerel 4K seçenekleri ve bazı tam HD modelleri de dahil ettik.

Sırayla en iyi 4K ve HD projektörler

1. Acer V7850

En iyi 4K projektör

Teknik Özellikler
Parlaklık: 2200 Lümen Kontrast: 1.000.000: 1 HDR: HDR10 3D: Aktif deklanşör
Satın alma nedenleri
+ Fısıltı sessizliğinde çalışma + UHD ve HD için mükemmel görüntü netliği
Kaçınılması gereken nedenler
-En muhteşem HDR vitrin değil-Ne de en derin siyahlar BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 1.896,27 £ Amazon'da Görüntüle 2.015,52 £ Amazon'da Görüntüleyin

Acer, hemen hemen her şeyi doğru yapan bu yüksek performanslı, nispeten düşük maliyetli projektör ile UHD'nin tatlı noktasını vuruyor.


Sehpa kullanımı için yeterince küçük, 2100 lümende oldukça parlak ve şeftali gibi görünüyor. Ofset bakır renkli lens düzeneğine sahip parlak beyaz kabin birinci sınıf bir görünüme sahipken, verilen uzaktan kumanda parlak mavi renkte yanar. Bağlantılar, biri v2.0 HDCP 2.2 uyumlu olan iki HDMI girişi içerir. Ayrıca VGA girişi / çıkışı ve bir ses mini jakı da var.

Tek bir Texas Instruments XPR (genişletilmiş Piksel Çözünürlüğü) 0,67 inç 4,15 milyon DMD etrafında inşa edilen projektör, HDR uyumludur ve RGBRGB (Rec.709) uyumlu bir renk tekerleğine sahiptir. Geleneksel bir lamba ışık kaynağı kullanır. Yakınlaştırma oranı 1,6x; 70 ve 110 inç arasında bir görüntüyü yansıtmak için 3,5 metrelik bir atış mesafesine ihtiyacınız olacak.

Görüntüler jilet keskinliğinde. Bu tek parçalayıcı, inanılmaz derecede keskin bir görüntü sağlarken, Acer'ın Süper Çözünürlüklü görüntü geliştiricisi, gerektiğinde ekstra bir güçlendirme sağlar. Siyah seviyesi performansı biraz sınırlıdır, ancak bu, görüntülerin dinamik görünmesini engellemez.

En iyi sonuçlar için, Sky Q set üstü kutusu ile ortak olun; 2160p çözünürlük ve SDR dinamik aralığının birleşimi gerçekten çarpıcı görüntüler üretir.

Projektör ayrıca normal HD kaynakları ile harika görünüyor. Hareket işleme, AcuMotion çerçeve enterpolasyonu ile desteklenir. Özellikle Sessiz modda çalışma sesi fısıltı kadar sessizdir.

Yerleşik bir ses sistemi var, ancak 2 x 5W'da, muhtemelen bir ev sinema sistemine gerçek bir alternatif değil.

Genel olarak, V7850 harika bir çok yönlü UHD projeksiyon teklifidir.

2. Optoma UHD40

En ucuz 4K projektör - inanılmaz bir anlaşma!

Teknik Özellikler
Parlaklık: 2400 Lümen Kontrast: 500.000: 1 HDR: HDR10 3D: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel yükseltilmiş ve yerel 4K + Uygun fiyat + Kurulumu kolay BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon 191 Amazon müşteri incelemelerini kontrol edin

1.500 £ altında bir UHD projektör olan Optoma'nın UHD40'ı müthiş bir anlaşma. Dikey lens kaydırma, yeterli yakınlaştırma aralığı ve kabul edilebilir derecede çok yönlü kısa mesafeli lens sayesinde kurulumu oldukça kolaydır ve ürettiği görüntüler, benzer fiyatlı bir HD projektörün üzerinde iyi bir çentiktir.

Doğal olarak, bir dereceye kadar ödediğinizin karşılığını alıyorsunuz ve bu, daha pahalı UHD projektörlerin parlaklığına benzemiyor, ancak HDR, güzel olsa da, en iyi 4K televizyonlarda ve projektörlerde olduğu gibi ortaya çıkmıyor.

Bununla birlikte, fiyat ve çoğu duruma uyan izleme modları için Optoma UHD40 bir çalmadır.

3. Optoma UHZ65

En iyi yüksek kaliteli 4K UHD ev sineması projektörü

Teknik Özellikler
Parlaklık: 3000 Lümen Kontrast: 2.000.000: 1 HDR: HDR10 3D: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Parlak, dinamik 4K görüntüler + Üst düzey geliştirme + Batcave dostu görünüm
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI biraz gürültülü olabilir 3.023,95 £ Amazon'da görüntüleyin 3.199 £ PRC Direct'te görüntüleyin fan.go2jump.org/aff_c fan.go2jump.org/aff_c2 Amazon müşteri yorumu

Yüksek özellikli UHZ65, sizin uygun AV meraklılarınızı hedeflemektedir. Optoma'nın listemizdeki ikinci projektörü tamamen siyah bir görünümle gelir ve bir lazer ışık kaynağına sahiptir, bu da neredeyse anında açık ve bakım gerektirmeyen uzun ömür anlamına gelir - Optoma, 20.000 saatlik kullanımdan bahseder - yaklaşık iki buçuk yıl kesintisiz ışınlama .

Buna rağmen, 120 inçlik bir görüntüyü 4 metreden kısa bir mesafeden yansıtabileceğiniz için, UHZ65 sadece oligark sinemalarına değil çoğu oda boyutuna uymalıdır.

Başka bir XPR (Genişletilmiş Piksel Çözünürlüğü) DMD modeli, bu model, düşük seviyeli ayrıntılara ince bir destek vermek için kullanılabilen bir UltraDetail kenar geliştirme moduna sahiptir.

Parlaklık 3000 lümende yüksektir ve gerçekten dinamik bir görüntü sağlamak için yeterlidir. Kontrast 2.000.000: 1 olarak derecelendirilmiştir. Çalışma gürültüsü sabit bir 29dB'dir, ancak hayal kırıklığı yaratacak şekilde bu kadar aşağıya düşürmek için sessiz bir mod yoktur.

Projektör HDR uyumludur. Algılandığında, projektör HDR ayarına kilitlenir ve parlaklık ve kontrast gibi görüntü parametrelerinde ince ayar yapabilmenize rağmen değiştirilemez. En iyi ipucu: Sinema modu, normal SDR içeriği için en iyisidir.

Projektör performansının anahtarı Optoma'nın PureEngine görüntü işleme modlarıdır. PureMotion, kaydırmalı çekimleri yumuşatırken, Pure Color doygunluğu artırır. Bunların tadı ayarlanabilir. 4K içerik harika görünürken, projektör HD ile de muhteşem bir iş çıkarır.

Bağlantılar iki HDMI ve VGA'nın yanı sıra bir optik dijital çıkış ve 4W ses sistemini kullanmak istemiyorsanız, kullanmayacağınız bir mini jak stereo giriş / çıkışından oluşur. Bir HDMI dongle'a güç sağlamak için bir USB bağlantı noktası da vardır. Arkadan aydınlatmalı uzaktan kumanda parlak beyaz renkte yanar.

Emin olmak pahalıdır, ancak UHZ65 birinci sınıf görüntü işleme ve mükemmel yükseltme özelliğine sahip, çarpıcı bir 4K lazer projektördür. Ve siyah üniforma, tam anlamıyla karanlık bir ev sineması odasında yerinden çıkmayacaktır.

4. Epson EH-TW6700W

Set üstü kutularınıza, konsollarınıza ve Blu-ray oynatıcılarınıza kablosuz bağlantı ile en iyi tam HD projektör

Teknik Özellikler
Parlaklık: 3000 Lümen Kontrast: 70.000: 1 HDR: Yok 3D: Evet, aktif deklanşör
Satın alma nedenleri
+ Süper kolay kurulum + 4K olmasa da harika görüntüler + Kablosuz bağlantı
Kaçınılması gereken nedenler
-Kablosuz kutusu, BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI biraz ısrarcı olabilir Düşük Stok 1,769 £ Wex Fotoğraf Videosu Görüntüle 1.850 £ Amazon 7 Amazon müşteri incelemelerini görüntüleyin

Epson EH-TW6700W, görüntüleri açısından mükemmel bir tam HD projektördür ve aynı zamanda son derece kolay kurulumdan yararlanır.

Bunun nedeni, yatay ve dikey lens kaydırma ve iyi bir yakınlaştırmanın yanı sıra, dört HDMI girişli bir kablosuz kutu, ayrıca HDMI ve optik ses çıkışlarıyla birlikte gelir. Projektörü ekranınızdan veya duvarınızdan 4-3 metre uzağa yerleştirin, kaynaklarınızı kutuya takın, sesi istediğiniz ses sisteminden çalıştırın vesıralanmış.

Evet, bağlanması için kutuyu birkaç kez açıp kapatmanız gerekebilir, ancak öfke uyandıran bir zorluk seviyesi olmadan her zaman sonunda çalışır. Her zaman medya alanınızdan süper uzun, kalın bir HDMI kablosu döşemek veya hepsinin hoparlörlerinize geri giden bir kabloyla projektörün yanında oturmasını sağlamak her zaman tercih edilir.

HD görüntü kalitesi açısından, Epson'un fiyatı için hata yapması çok zordur, ancak elbette, burada sahip olunacak 4K HDR geleceği yoktur.

5. Acer VL7860

Şaşırtıcı derecede uygun fiyatlı 4K lazer projektör

Teknik Özellikler
Parlaklık: 3000 Lümen Kontrast: 1.500.000: 1 HDR: HDR10 3D: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Keskin, canlı UHD görüntüler + Sessiz projeksiyon modu + Lazer ışık kaynağı
Kaçınılması gereken nedenler
-HDR büyük ölçüde etkisiz BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 3.499,99 £ Acer UK'de Görüntüle 3.647,10 £ Amazon'da Görüntüle3.730,97 £ Dizüstü Bilgisayar Doğrudan Ön Sipariş7 Amazon müşteri yorumu

Acer & rsquo; s VL7860, şimdiye kadarki en uygun fiyatlı UHD lazer projektördür. Daha pahalı Optoma UHZ65 gibi, bakım gerektirmeyen bir lazer ışık kaynağını 4K DLP görüntü motoruyla birleştirir. Ve size söyleyeyim, bu güçlü bir kombinasyon.

Parlak beyaz ve gümüş gri kasa ile tasarım kaygandır. Lens, lens düzeneğinin arkasına yerleştirilmiş gövde üzerindeki kontrollerle dengelidir. Uzaktan kumanda parlak mavi arkadan aydınlatılmıştır.

Acer, lazer ışığının standart modda 20.000 saat veya Eco moduna geçtiğinizde 30.000 saat kullanım için azalmadan çalışacağını, böylece pahalı yedek ampul satın alma konusunda asla endişelenmenize gerek kalmayacağını önermektedir. Kurulum nispeten basittir ve projektör sadece 3,5 metreden 110 inçlik bir görüntü verecektir.

Özellikle ince ayrıntıları en üst düzeye çıkarmak için Süper Çözünürlük modunu kullandığınızda, görüntü kalitesi fiyat için çok yüksektir. Aynı zamanda oldukça parlak, Standart modda 3000 lümenle çalışıyor ve Eco modunda 2.400 lümene düşüyor.

Acer 30dB'de biraz gürültülü olsa da, Eco modu fan sesini 26dB'ye düşürürken, Sessiz ayarı 24dB'ye düşüyor. İyi haber şu ki, Sessiz moda gitmenin fazla bir cezası yok.

Projektör aynı zamanda HDR ile uyumludur, ancak bunun veya herhangi bir projektörün spektral vurgular söz konusu olduğunda HDR TV gibi bir şey sunmasını beklemeyin. Bunun yerine, yüksek ortalama bir görüntü seviyesi için daha parlak sahneleri ayarlıyor ya da gölge detayını vurguluyor gibi görünüyor. HDR ayarının kayan bir ölçeği var, ancak & lsquo; 1 & rsquo; parlak vurguların patlamasına neden olur. DLP projeksiyonunun bir özelliği olan gökkuşağı saçaklanması büyük ölçüde yoktur.

Bağlantılar arasında iki HDMI (bir HDMI v2.0 4K uyumlu) ve bir PC VGA D-sub girişi / çıkışı bulunur. Ayrıca bir HDMI akış donanım kilidine (Amazon Fire TV, Now TV çubuğu vb.) Güç sağlamak için bir USB 5v bağlantı noktası da vardır. Dijital çıkış olmamasına rağmen 3,5 mm ses çıkışı da dahildir.

Genel olarak, seçmeye değer bir yüksek değerli 4K modeli.

6. Sony VPL-VW550ES

Muhtemelen en iyi ev 4K projektörü, ancak kalitesi ucuza gelmiyor

Teknik Özellikler
Parlaklık: 3000 Lümen Kontrast: 1.500.000: 1 HDR: HDR10 3D: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Görkemli, doğal 4K görüntüler + Kolay kurulum
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok parlak değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 7.031,27 £ Amazon'da görüntüleyin9.899,97 £ Appliances Direct'te Ön Sipariş 9.899,97 £ Dizüstü Bilgisayar Doğrudan Ön Sipariş1 Amazon müşteri incelemesi

Bu projektörü ve karanlık bir odayı alın (gün ışığında pek iyi değil) ve kendi kişisel sinemanıza en yakın şey 10.000 £ 'un altında (eğer alışveriş yaparsanız).

Sony'nin Sony'nin SXRD teknolojisini kullanan VPL-VW550ES, düzgün, doğal 4K sunar. Görsel olarak en son teknolojiye sahip bir şeyle, örneğinStar Wars: Güç UyanıyorveyaKaptan Amerika: İç Savaş, Sony'nin doğal 4K HDR projektörü tarafından toplanan görüntüler biraz esrarengiz. Aynı zamanda eski filmlerde ve sporda çok sağlam bir iş çıkarıyor - Christiano Ronaldo hiç bu kadar sinirli ve mumlu görünmemişti.

Motorlu lens kaydırma ile - burada küçük kollar ve düğmelerle uğraşmak yok, teşekkürler - ve kısa bir atışla, tavana montaj gerektirmeden 100 inçlik bir görüntü elde etmek çok kolay.

Parlaklık eksikliği, HDR performansının en iyi televizyonlarla karşılaştırılamayacağı anlamına gelir, ancak 4K HDR kaynakları kesinlikle patlar ve hatta SDR kaynakları hala canlı görünür. Bu yakışıklı Sony aynı zamanda yükseltilmiş HD ile mucizeden çok daha kısa olmayan bir şey yapıyor ve ister 4K Blu-ray, ister 4K Netflix akışı veya yükseltilmiş HD olsun, genel etki hiçbir zaman sinematikten başka bir şey değildir. Hareket yönetimi, en görkemli büyük ekranlı ayak izlerini izlemek için de yeterince iyidir.

Bağlantı, 4K HDR, ethernet, PC ve USB için HDCP 2.2 ile iki HDMI içerir.

7. JVC LX-UH1

Uygun fiyatla kalite arasındaki tatlı noktada oturan orta fiyatlı 4K projektör

Teknik Özellikler
Parlaklık: 2000 Lümen Kontrast: 100.000: 1 HDR: HDR10, HLG 3D: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Kompakt tasarım + Harika görseller + Hala uygun fiyatlı
Kaçınılması gereken nedenler
-En parlak 4K projektör değil BUGÜNÜN EN İYİ İNDİRİMLERİ Düşük Stok 2.395 £ Görsel İşitsel Çevrimiçi Düşük Stokta Görüntüle 2.399 £ Görsel İşitsel Çevrimiçi Olarak Görüntüle Amazon'u Kontrol Edin

LX-UH1, JVC'nin kendi D-ILA parçalayıcısı yerine DLP XPR teknolojisini kullanması bakımından JVC'nin kararlı projektörüne sürpriz yeni bir eklentidir. Muhtemelen bunun nedeni, 4K DLP'yi benimsemenin, D-ILA kullanarak yerel bir 4K çözümü geliştirmekten çok daha az maliyetli olmasıdır (bu ilk ve tek UHD D-ILA modeli, DLA-Z1, 35.000 £ 'a satılıyor). LX-UH1 tamamen daha ekonomiktir.

LX-UH1, RGBRGB renk tekerleğine sahiptir. Parlaklık, 100.000: 1 dinamik Kontrast Oranı ile orta düzeyde 2.000 lümen olarak belirtilir.

Diğer DLP modellerinde gördüğümüz gibi, renk gamı ​​Rec.709 renk alanıyla sınırlıdır, ancak hem HDR10 hem de HLG HDR formatlarıyla uyumluluk iddia etmektedir. Projektör, lazer yerine standart bir lamba ışık kaynağı kullanır, bu nedenle zamanla ampulü değiştirmeyi bekleyin.

Projektör, biri 4K HDCP 2.2 uyumlu olmak üzere iki HDMI girişine sahiptir. LX-UH1, ortalama oturma odası alanlarının çoğuna uyması gereken 1,6x geniş zoom lense sahiptir. JVC, yüksek kaliteli görüntü işleme konusunda bir üne sahiptir, bu da bunu ilgi çekici bir DLP başlangıcı yapmalıdır.

LX-UH1 cazip bir şekilde 2,499 £ 'dan fiyatlandırılır ve siyah veya beyaz renklerde mevcuttur. Kesinlikle izlenecek biri.

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın Acer V7850 Ev Sineması ... Acer V7850 Amazon 2.015,52 £ GörüntüleTüm fiyatları görün