Close
  • Ana
  • /
  • Fitness Teknolojisi
  • /
  • En iyi çekme çubuğu 2020: üst serbest duran, duvara monte ve kapı çenesi yukarı ve ev spor salonları için çekme çubukları

En iyi çekme çubuğu 2020: üst serbest duran, duvara monte ve kapı çenesi yukarı ve ev spor salonları için çekme çubukları

En iyi kaldırma çubukları, vücut ağırlığınızdan başka hiçbir şeyi direnç olarak kullanmadan evde üst vücut kuvveti oluşturmak için idealdir. Aynı nedenden ötürü, onlara alışmak ve güç oluşturmak biraz zaman alabilir, böylece çene kaldırma ve yukarı doğru düzgün şekilde kaldırma yapabilirsiniz, ancak bundan sonra, konu büyük kollar ve geniş kollar oluşturmak söz konusu olduğunda sınır gökyüzüdür. geri.


Takma çekme çubukları Amazon'da ucuza satın alınabilir, ancak iyi bir tane almayı planlıyorsanız ve yük harcamayı planlamıyorsanız, beklemek isteyebilirsiniz.en iyi Black Friday fırsatlarıveen iyi Siber Pazartesi fırsatlarıiçeri girmeye başlayın. Ancak, güvenli tarafta olmak istiyorsanız, son kullanılabilirlik sorunları göz önüne alındığında, sizinkini mümkün olan en kısa sürede almanızı öneririz. Kara Cuma'ya kadar beklemek istediğiniz için makul fiyatlı kaliteli çekme çubuğunu kaçırmak istemezsiniz.

Bir ev spor salonu kurmaya pek çok farklı açıdan yaklaşabilirsiniz. Sadece alabilirsindambılya da belki birkaçKettlebellsve temel bilgilerin çoğunu kapsar. Ayrıca birhalterve birağırlık tezgahıveyaev spor salonuve yaptam vücut antrenmanları. Yine de vücut ağırlığı egzersizleri yapmak istiyorsanız, en iyi çekme çerçevesini ve potansiyel olarak birscooter'danayrıca.

Vücut ağırlığı antrenmanının ana faydası, etkili olması için neredeyse hiç ekipman gerektirmemesidir. Herhangi bir ekipman olmadan V sit up ve pike push up yapabilirsiniz. Bunu söyleyerek, bazı ekipmanlar kaslarınızı daha etkili bir şekilde çalıştırmanıza yardımcı olabilir.

Bunlar arasında, en geniş arkaya daha hızlı ulaşmanıza yardımcı olacak çekme çubukları ve yukarı çekme çerçeveleri vardır. Pull uplardan birien iyi sırt egzersizlerive biseps gibi diğer kasları da çalıştırırlar.


  • En iyi spor eldivenleri, en iyi ağırlık kaldırma eldivenleri ve CrossFit eldivenleri
  • En iyi kilo aldırıcı: Bu kitle kazanım takviyeleri sizi çok çabuk güçlendirecek

En iyi çekme çubuğu nasıl seçilir

Çekme çubukları çeşitli şekil ve formlarda gelir ve bir tanesine yatırım yapmadan önce her zaman araştırmanızı yapmalısınız.

Kiralık bir mülkteyseniz, duvara sağlam, monte edilmiş bir çekme çubuğu delemeyebilirsiniz. Neyse ki, herhangi bir delme veya çok fazla DIY gerektirmeyen serbest duran çekme çubukları ve kapı kaldırma çubukları da var.


Dikkate alınması gereken iki ana özellik, maksimum yük ve çok yönlülüktür. Serbest duran versiyonlar en az birkaç farklı kavrama pozisyonuna (geniş kavrama, dar kavrama ve nötr kavrama) ve yaklaşık 110-150 kg maksimum yüke sahip olmalıdır.

Serbest duran açılır çerçeveler, yastıklı bir sırt ve kol dayanakları gibi egzersiz sırasında destek sağlayan diğer özellikleri içermelidir. Bazı modellerde ayrıca çerçevenin tabanında tutamaklar bulunur, böylece baskı rutininizi de karıştırabilirsiniz.


Genel olarak, ayaklı kaldırma çerçevelerinin maksimum yükü duvara monte edilen çeşitten daha azdır ve 120-140 kg arasındadır.

  • Egzersiz yapmak için en iyi kulaklık: tüm aileyi değil, yalnızca kendinizi eğlendirmek istediğinizde
  • En iyi kalp atış hızı monitörü: Koşu, egzersiz ve egzersiz için en doğru göğüs kayışları ve kol bantları

Yukarı çekme çubukları kapılara zarar verir mi?

Kapı çerçevelerine takılmadıkları için ne tek başına ne de duvara monte edilmiş çekme çubukları kapılara zarar verir. Kapı kaldırma çubukları - kapı çerçevelerine taktıklarınız - kapılara da zarar vermemelidir, ancak çubuğun destekleyebileceği minimum ve maksimum kapı genişliğini kontrol ettiğinizden emin olun.

Yukarı çekme çubukları güvenli midir?


Doğru takılmış kaliteli bir çekme çubuğu her zaman güvenlidir. Bununla birlikte, üzerine ağırlığınızı uygulamadan önce çubuğu her zaman biraz test edin. Kaldırma çubuklarının sağlamlığı, duvara / kapı çerçevesine monte edilme veya takılma şekline bağlıdır.

Alternatif olarak, daha yumuşak inmenize yardımcı olabilecek Mirafit katlanır egzersiz minderi gibi her zaman bir egzersiz paspası satın alabilirsiniz.

Kavrama gücünüz konusunda endişeleriniz varsa, avuç içi terlemesinin bile daha uzun süre kavranmasına yardımcı olabilecek bir çift kavrama pedi veya kaldırma eldiveni alabilirsiniz.

Kollarınızdan ve sırtınızdan biraz baskı alan direnç bandı çekişlerini de deneyebilirsiniz.

Bir çekme çubuğu ne kadar tutabilir?

Modele bağlı olarak değişir, ancak genel olarak, maksimum kullanıcı ağırlığı rakamının vücut ağırlığınız üzerinde iyi bir 20 kg olan bir çekme çubuğu seçmeye çalışın. Kapı kaldırma çubuklarının bile 110 kg taşıyabildiği düşünülürse, çoğu ortalama bir yetişkini kolayca tutabilir.

  • Çene ve yukarı çek: fark ne

En iyi çekme çubukları

Bölümlere geçin:

En iyi kapı çekme çubuğu

En iyi çekme çubuğu: Adidas Door Gym


(Resim kredisi: Adidas)

Adidas Kapı Spor Salonu

Ev ortamı üzerinde çok az etkisi olan çok yönlü spor salonu ekipmanı

Teknik Özellikler
Boyutlar: 98 cm x 46 cm x 27 cm Maksimum kullanıcı ağırlığı: 110 kg (17 taş)
Satın alma nedenleri
+ 1 yıl garanti + Ayarlanabilir yükseklik
Kaçınılması gereken nedenler
-Köpük kapağı biraz dayanıksız BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 25.72 Amazon'da Görüntüleyin