Close
  • Ana
  • /
  • Mutfak Teknolojisi
  • /
  • En iyi fırın 2020: tek bir soba kompleksinde fırınlar ve ocaklar / ocaklar

En iyi fırın 2020: tek bir soba kompleksinde fırınlar ve ocaklar / ocaklar

En iyi ocaklar, pişirme dünyasının SUV'larıdır. Akran grubunu memnun eden tek bir pakette oldukça büyük bir ocak ve yarı profesyonel bir fırındır. Kısacası onlar biren iyi fırınve biren iyi ocaktek birimde. Bundan daha 'en iyisini' alamazsınız!


Yeni bir tane arıyorsanız, ancak nereden başlayacağınız konusunda bir fikriniz yoksa, burada durabilirsiniz çünkü satın alabileceğiniz en iyi ocak serisini bulmak için ev ödevimizi ve planımızı yaptık.

En iyi ocak hangisi?

Uzun süren tartışmalardan sonra - buzlu bir Hook Island Kırmızısı ile yıkandıktan sonra - bu 10 mükemmel model üzerinde karar kıldık. Hepsi büyük bir zevkle çalışır, ancak maliyet bir sorun değilse, mükemmel görünümlü Rangemaster Elise 110 olmalıdır. Bununla birlikte, Belling Farmhouse 100G Gazlı Ocak, hem büyük bir değer hem de işlevsellik açısından tek bir noktayı yakalar, ardından sıcak bir şekilde küçük ama fazlasıyla donanımlı ve saygın John Lewis JLFSMC621 Çift İkili Yakıtlı Ocak ve 90cm Smeg CG92PX9.

Oh, ve şu anda satın almak istemiyorsanız,En iyi Siber Pazartesi fırsatlarıbugün potansiyel büyük tasarruflar için hub. En iyi fiyatlar, teknolojinin büyüsü sayesinde aşağıdaki her serinin mini incelemelerinde de görünecektir.

Kuzine ocak nasıl alınır

'Kuzine fırın' terimi, tek bir mutfak cihazında bir ocak (veya 'set üstü ocak' veya basitçe 'ocak') ve bir fırının kombinasyonunu ifade eder. Tüm niyet ve amaçlara göre, klasik aşçı tarzıdır ve 1850'lerden beri varlığını sürdürmektedir.


Ocaklar, 60 cm'den (genellikle mini seri olarak anılır veya bu tür şeyleri kokluyorsanız, 'ocak' olarak adlandırılır) 2,2 metrelik bir mutfağa kadar çeşitli genişliklerde gelir.

En küçük serilerde sadece iki fırın (biri diğerinin üzerinde), bir ızgara ve dört brülörlü gazlı ocak veya benzer büyüklükte elektrikli indüksiyonlu ocak bulunurken, en büyüğünde dört fırın, bir ızgara, iki ısıtma veya saklama çekmecesi olabilir. ve yedi adede kadar gaz brülörü veya indüksiyon bölgesi.


Bir kuzine ocak takmak nispeten kolaydır, çünkü tek ihtiyacınız olan mutfak dolapları ile gaz veya elektrik kaynağı veya çift yakıtlı ocaklar olması durumunda her ikisi arasında bir boşluktur.

Ancak, elektrik söz konusu olduğunda, ocağa kendi ayrı ana halkasının verilmesi ve ocağın elektrik yüküne dayanabilmesi kesinlikle çok önemlidir; tamamen elektrikli olacaksanız 13,5 kilovat kadar. Oğlum buldum muozor yoldan.


Ocaklar üç ana konfigürasyonda mevcuttur: tümü gazlı, tümü elektrikli ve çift yakıtlı. Düello yakıtı, her iki dünyanın da en iyisini sunduğundan genellikle tercih edilen seçimdir: bir elektrikli fırın ve verimli bir gazlı ocak.

Ayrıca, bir kuzine ocak, takılı gazlı ocaklarla daha geleneksel görünmektedir. Birçok ev şefi gazlı fırınlarını sever ancak genel fikir birliği, elektrikli fanlı fırınların yiyecekleri eşit şekilde pişirmede daha verimli olduğu ve yaydıkları kurutucu ısısının daha iyi görsel sonuçlar verdiği yönündedir. Bu yüzden burada pek çok gazlı fırın olmayacak.

Tamamen elektrikli bir seri seçmeye gelince, iki ana ocak seçeneğiniz vardır: seramik ve indüksiyon. Sistem gaz veya indüksiyondan çok daha yavaş ve enerji yoğun olduğu için seramik ocaklara karşı tavsiyede bulunuyorum.

Pişirme teknolojisindeki en son trendi benimsemek istiyorsanız, bir indüksiyonlu ocak seçin. Bu yüksek teknoloji ürünü manyetik sistem son derece hızlı ısınır ve gaz kadar anında kontrol edilebilir.


İndüksiyonlu ocaklar, sıcak bir tavayı çıkardıktan sonra bile ocağın üst kısmı dokunulamayacak kadar ılık kaldığı için evler kadar temiz ve güvenli bir oyun. Bunun dezavantajı, çok sayıda tencere ve tavalarınızı manyetik demirli metallerden yapılmış olanlarla değiştirmeniz gerekebilmesidir.

  • Merhaba Taze tarif kutusu incelemesi

Sırayla en iyi fırınlar

En iyi fırın: Belling Farmhouse 100G Gazlı OcakPingtwitter Best Buy logosu

1. Belling Farmhouse 100G Gazlı Ocak

Birden fazla brülör için en iyisi

Teknik Özellikler
Tip: Çift yakıtlı Genişlik: 100cm Fırın: 2 Izgara: Evet Ocak: 7 gazlı ocak ** Saklama çekmecesi ** Evet
Satın alma nedenleri
+ Oldukça çok yönlü + Hızlı ve verimli + Wok dostu
Kaçınılması gereken nedenler
- Izgara, BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI daha iyi olabilir Amazon'u kontrol edin

Küçük bir evde yaşıyorsanız, Belling Farmhouse 100G Gazlı Ocakları eğlendirmeyi aklınızdan bile geçirmeyin. Bu cihaz, 100 cm'ye kadar uzanan genişliğe sahip oldukça büyüktür. Alan iyi bir etki için kullanılır, ancak etli Belling, ocak alanında 7 brülör sunarak, biri çok yetenekli 4kW wok brülörüdür. Bunlar çok yönlülük sunar ve her şekil ve boyutta tencere ve tavaya sahip herkes için harikadır.

Bu arada, ikiz fırın düzenlemesi de gazla çalışır ve daha büyük olanı 64 litre pişirme alanı sunar. Diğerinde 49 litre var ve kombinasyon bize çok iyi dengelenmiş görünüyor. Belling de elektrikli bir ızgara inşa etti, bu işi yaparken belki de buradaki en az etkileyici özellik.

En iyi göründüğünü düşünmemize rağmen siyah kaplamaya meraklı değilseniz, alternatif olarak krem ​​modeli ve hatta gümüş rengi var. Kuzine pişirici hangi rengi seçerseniz seçin, yine de kabul edilebilir bir A enerji derecesine sahiptir. Ayrıca, Belling'in termostatı ince ayar ayarlarının çocuk oyuncağı haline getirecek şekilde tasarlamasını seviyoruz. Bu, yakıt faturalarınızdan da tasarruf etmenize yardımcı olur.

Ön taraftaki kadranların yerleşimi ve kırmızı LED ekran güzelleşiyor. Bu arada, bir başka artı nokta da fırın raflarının bol ve esnek yapısıdır. Ocaktan en iyi sonucu almak sabır gerektirir, ancak hızlı bir şekilde ısınmak için harikadır.

Ayrıca, bir süredir yemek pişirirken biriken yiyecek artıklarını, dökülmeleri ve genel kalıntıları savuşturmada harika görünen iç yüzeylerde kullanılan emayeye de meraklıyız. Belling Farmhouse 100G, makul bir depolama alanında da paketlenir, böylece büyük tepsileri ve benzerlerini ihtiyaç duyulmadığında kaldırabilirsiniz.

En iyi ocak: Rangemaster Elise 110

2. Rangemaster Elise 110

En iyi premium ocak

Teknik Özellikler
Tip: Çift yakıtlı Genişlik: 110cm Fırınlar: 2 (her ikisi de fanlı) Izgara: Evet Ocak: 6 gazlı brülör Saklama çekmecesi: Evet
Satın alma nedenleri
+ Çarpıcı görünüm + Çatlayan pişirme seçenekleri seti + Harika kapıya monte kavurma + Altı brülör
Kaçınılması gereken nedenler
-Boyut için fiyat Bugünün en iyi Rangemaster Elise 110 fırsatları2.399 £ John Lewis & Partners'ta görüntüleyin2.449 £ Currys PC World'de Görüntüleyin 2.669 £ PRC Direct'te Görüntüleyin

Yedi muhteşem tonda mevcut olan çarpıcı 110cm Elise, Titanic'in kazan dairesinden bu yana en iyi görünen kontrol düğmelerine ve fırçalanmış krom kaplamaya sahip muhteşem bir emayenin içinde mükemmel bir şekilde inşa edilmiş ve giydirilmiştir.

Aynı zamanda son derece iyi donanımlıdır ve iki adet 73 litrelik fırın, kolay kayan raflı ayrı bir ızgara ve bir saklama çekmecesi ile birlikte gelir. Her iki fırın da fan destekli ancak soldaki yedi farklı pişirme işlevi ve açılır kapağa takılı inanılmaz derecede kullanışlı bir kızartma rafı sağlıyor. Bu raf, bir rostoyu kontrol etmeyi, tüm kızartma tepsisini dışarı kaydırıp ayaklarınızın üzerine düşürmekten çok daha kolay hale getirir.

Sağdaki fırın üç rafla donatılmıştır - 36 fincan kek veya bir mini Yorkshires filosu için fazlasıyla yeterli alan. Her iki fırındaki katalitik astarlar da temizlemeyi oldukça zahmetsiz hale getirir.

Zirveye bir yolculuk yapalım mı? Blimey, altı gaz brülörü, ikisi cana yakın - çabuk, erişteleri kap.

Elise, yalnızca kullanma olasılığınız en yüksek olan boşlukları ve işlevleri içerecek şekilde düşünceli bir şekilde tasarlandı. Saklama çekmecesi bile kullanışlı bir eklentidir - tüm kızartma ve fırın tenekeleriniz için mükemmel bir yer.

Rangemaster, yemek pişirme krallığındaki en ateşli markalardan biridir ve bu yazar, sizi bu çarpıcı modeli doğrudan alışveriş listenizin en üstüne eklemeye teşvik etmekte tereddüt etmiyor. İndüksiyonlu ocaklı tamamen elektrikli bir versiyonu da mevcuttur, fiyatı sadece 2.5K £ 'dır.

En iyi fırın: John Lewis & Partners JLFSMC621 Double Dual Fuel Cooker

(Resim kredisi: John Lewis)

3. John Lewis ve Ortakları JLFSMC621

En ucuz ve kompakt ocak

Teknik Özellikler
Tip: Çift yakıtlı Genişlik: 60cm Fırın: 2 (bir fanlı) Izgara: Evet Ocak: 4 gazlı brülör Saklama çekmecesi: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel ana fırın + Sezgisel kontroller + Cam ocak kapağı
Kaçınılması gereken nedenler
-Sadece dört brülör -Güç oranı oldukça yüksek BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI£ 749 John Lewis & Partners'ta görüntüleyinAmazon'u kontrol edin

Bu John Lewis markalı mini seri (veya daha yaygın olarak bilindiği şekliyle ocak) tüm beyaz cihazlarla aynı genişliktedir, bu nedenle tek ihtiyacınız olan dolaplar arasında 60 cm'lik bir boşluk, ocak için bir gaz bağlantısı ve 5,3Kw elektrik halkasıdır. fırınlar ve ızgara için ana.

Mütevazı görünümlü ancak çok yönlü JLFSMC621 iki fırınla ​​birlikte gelir. Aşağıya ulaşıldığında, iki orta boy tavuk ve bazı kırpıntılar için yeterince büyük 77 litrelik fan destekli elektrikli fırına açılan bir açılır kapı var. Bunun üzerinde, ızgara görevi de gören daha küçük, geleneksel 39 litrelik bir fırın var. Her iki fırının da çok doğru sıcaklık okumaları var - hatta birçok rakipten daha iyi - ve çok fazla pişirme yaparsanız bu büyük bir artı. Ayrıca ısınmaları oldukça hızlıdır.

Dört gaz brülörü (3.000w wok brülörü dahil) kaliteli dökme demir tencere tutucularla doldurulurken, aşağı katlanan cam kapak tüm pakete temiz bir görünüm verirken aynı zamanda ocak olmadığında ekstra çalışma alanı görevi görür. Kullanılmış.

Mevcut 60 cm'lik çift yakıtlı pişiricinizi değiştirmek istiyorsanız ve çoğu disiplinde onu geride bırakan bir modele ihtiyaç duyuyorsanız, patenlerinizi giyin ve en yakın John Lewis şubesine gidin.

En iyi fırın: Smeg CG92PX9 90cm Çift Yakıtlı Ocak

4. Smeg CG92PX9 90cm Çift Yakıtlı Kuzine Ocak

Paslanmaz çelik fanlar için en iyi ocak

Teknik Özellikler
Tip: Çift yakıtlı Genişlik: 89,8cm Fırın: 2 (bir fanlı) Izgara: Evet Ocak: 5 gazlı brülör Saklama çekmecesi: Evet
Satın alma nedenleri
+ Profesyonel görünüm + Kendi kendini temizleme + Hassas kontroller
Kaçınılması gereken nedenler
-Profesyonel kurulum gerektirir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Smeg CG92PX9 90cm Dual Fuel Range Cooker gerçekten iş anlamına geliyor gibi görünüyor. Bu oldukça büyük cihazda, mutfağınıza 'mutfak profesyoneli' bir dokunuş katarken aynı zamanda kolayca temizleyebileceğiniz çok sayıda paslanmaz çelik bulunur. Ancak, bu özel Smeg'i hedeflemesi gereken şey etli spesifikasyondur.

Cihaz, her türlü yemeği pişirmek için çok çeşitli seçeneklerle birlikte gelir ve aynı zamanda en büyük ailelerin bile ihtiyaçlarını karşılayacak kadar büyüktür. Üstte, ocakta biri wok işleri ve benzeri işler için yeterince büyük olan 5 gaz brülörü bulunur. Ve Smeg geniş boyutlara sahip olduğu için, ocak alanı tüm tencere ve tavalarınızı barındırabilir, daha küçük modellerde işe yaramayan düpedüz eski olanlar da dahil. Onlar da uygun şekilde sabit hissedecekler.

Bunun altında iki fırın alırsınız, ana fırın bir veya iki Noel yemeği için yeterince büyüktür. Bu, kendi başınıza yemek yiyorsanız çok kullanışlı olan ikinci bir küçük fırınla ​​tamamlanır. Ya da sadece azaltmayı planlıyorlar. Küçük ama kullanışlı bir şekilde, ayrıca hem içeride hem de geniş tarafta bir ızgara var. Ürün yelpazesi ayrıca, kapıyı açtığınızda fırın fanının durması ve sevimli bir bip sesiyle doğru sıcaklığa ulaşıldığını söylemesi de dahil olmak üzere, her adımda size yardımcı olmak üzere tasarlanmış ve tasarlanmıştır.

Smeg, örneğin kapıların çift camlı tasarımları sayesinde ısınmaması gibi genel kullanılabilirlik konusunda da dikkatlice düşünmüştür. Benzer şekilde, ünitenin ön tarafındaki kontroller topluluğu harika bir ergonomik olduğunu kanıtlıyor. Onlar hakkında kalite ve pratiklik öneren pozitif, kesin bir işlevselliğe sahiptirler.

Bu arada, alt kısımda, bir şekilde başka hiçbir yere tam olarak sığmayan fırın tepsileri gibi can sıkıcı aksesuarlar için mükemmel bir yuva yapan bir depolama alanı var. Pirolitik kendi kendini temizleme ve bir A / A enerji verimliliği derecesi ekleyin ve iyi bir makineye sahip olursunuz. Ancak yüklemek için bir profesyonele ihtiyacınız olacak.

En iyi fırın: Stoves Sterling 1000Ei

5. Sobalar Sterling 1000Ei

En iyi modernist ocak

Teknik Özellikler
Tip: Tamamı elektrikli Genişlik: 100cm Fırınlar: 2 (bir fanlı) Izgara: Evet Ocak: 5 bölgeli indüksiyon ** Saklama / ısıtma çekmecesi ** Evet
Satın alma nedenleri
+ Temiz tasarım + İki düzgün fırın + İndüksiyonlu ocak
Kaçınılması gereken nedenler
Ocakta köprü tesisi yok Bugünün en iyi Ocakları Sterling 1000Ei fiyatları 2.299 £

Bir indüksiyonlu ocağın peşindeyseniz ancak yerleşik bir fırın ve ocak kombinasyonuna sahip olmaktan hoşlanmıyorsanız (çoğu kişinin gitmeyi tercih ettiği yol), İngiliz aşçı yaratıcısı Stoves'un bu gümüşi modernist kabadayısını düşünün.

Sterling 100 cm çapında. Eşyaların fırın tarafında büyük kapasiteli bir ızgarası, iki adet 62 litrelik fırın (biri fanlı ve buz çözme işlevli) ve düşük güçte, ısınmaya dayanıklı bir saklama çekmecesi vardır.

Ocak, beş indüksiyon bölgesini barındıran, parlak, temizlemesi kolay seramik camdan oluşan büyük bir parça. Özellikler arasında bir dokunmatik sürgülü kontrol paneli, güç artırma, duraklatma işlevi ve zamanlayıcı bulunur, ancak ne yazık ki, büyük güveçler ve balık su ısıtıcıları için iki bölgeyi birleştirmek için köprü işlevi yoktur. Zor zamanlar.

İndüksiyonlu ocaklar çoğu ocakta biraz yerinde görünmüyor, ancak bu model minimalist tasarımıyla ondan uzaklaşıyor. Bir bakmaya değer.

Gelenekçiler, siyah renkte de geldiğine dikkat çekeceklerdir.

En iyi fırın: RANGEMASTER PROFESSIONAL DELUXE 90 INDUCTION

6. RANGEMASTER PROFESYONEL DELUXE 90 İNDÜKSİYON

Stil ve güvenlik özellikleri için en iyisi

Teknik Özellikler
Tip: Tamamı elektrikli Genişlik: 90cm Fırınlar: 2 (her ikisi de fanlı) Izgara: Evet Ocak: 5 bölgeli indüksiyon (bunun yerine gaz mevcuttur) Saklama / ısıtma çekmecesi: Hayır
Satın alma nedenleri
+ İki hızlı ısıtmalı fanlı fırın + Beş bölgeli indüksiyonlu ocak + Mükemmel güvenlik özellikleri + Üç boyutta mevcuttur
Kaçınılması gereken nedenler
-Pricy BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI2.199 £ John Lewis & Partners'ta görüntüleyin2.199 £ Currys PC World'de Görüntüleyin 2.449 £ PRC Direct'te Görüntüleyin

Rangemaster markasında satış yapıyorsanız ancak yukarıda incelenen klasik Elise'den daha çağdaş bir estetiğe sahip bir modeli tercih ediyorsanız, çok övülen Professional Deluxe'e bir göz atın. Bu natty nosh tokmak üstü üç boyutta mevcuttur: 110cm, 100cm ve 90cm, hepsi üstte bir gazlı ocak ile. Alternatif olarak, gazdan vazgeçebilir ve bunun yerine bir indüksiyon ocağına gidebilirsiniz, ancak yalnızca 90 ve 110 cm modellerinde.

Çeşitlilik uğruna, burada ortalama lüks bir mutfak için mükemmel bir boyut olan 90cm indüksiyonlu ocak modelini vurguluyoruz. Professional Deluxe’ün i5 indüksiyon ocağında bir dereceye kadar bağlanabilen ve çeşitli farklı tencere boyutları ve şekillerine izin veren beş bölge vardır. Bu arada SpillGuard teknolojisi, kolay temizlik için dökülmeleri sınırlı tutar. Ancak en çok etkileyen fırın departmanıdır.

Biraz daha pahalı Elise gibi, bu da 73 litrelik ana boşluk kapısının iç kısmına takılan bir Handyrack'e sahip. Bu basit ama akıllı yenilik, kolunuzu yakmadan rosto yapmanıza olanak tanır. Sağ tarafındaki daha uzun, daha ince 67 litrelik fırın, rostolar ve diğer sebzeler veya belki de limon kremalı turtalar için mükemmel bir yerdir. Her iki fırın da fan destekli ve habere göre, pişirme sıcaklığına çok hızlı ulaşıyor. Ayrıca daha kolay temizlik için katalitik astarlar ile donatılmıştır. Bu arada ızgara, teleskopik raylar ve sıcak ızgara tavasını çok dışarı çekip ayağınızın üzerine düşürmeyi önleyen bir durdurma mekanizmasıyla birlikte gelir.

Çok sayıda mükemmel güvenlik özelliklerine sahip şık bir fırın pişirici arayan beceriksiz bir aşçıysanız, doğru yere geldiniz dostum.

En iyi ocak: Everhot 60

(Resim kredisi: Everhot)

7. Everhot 60

Şık mutfaklar için zarif her zaman açık model

Teknik Özellikler
Tip: Elektrikli her zaman açık En: 60cm Fırın: 2 Izgara: Evet Ocak: İki tabak Saklama çekmecesi: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Şık retro tasarım + Rahatlık için her zaman açık + Mutfağı sıcak tutar + 13 amperlik prizden çıkar
Kaçınılması gereken nedenler
-Yıllık daha yüksek işletme maliyetleri-Yaz aylarında devam etmek için çok sıcak-BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI satın almak pahalı Amazon'a bakın

Ünlü İsveç Aga markası gibi elektrikle çalışan ısı depolama ocaklarının, geleneksel muadillerinden daha etli yemekler ürettiği düşünülmektedir.

Isı depolamalı modellerin iyi tarafı, ısıyı muhteşem bir ölçekte tutan katı dökme demirden yapılmış olmalarıdır. Dahası, kullanılmadıklarında bile düşük şarjda kaldıkları için, hemen hemen istediğiniz zaman pişirmeye başlayabilirsiniz. Isı depolama ocakları ayrıca odaya yaklaşık 600 watt ısı yayarak kışın onu sıcak ve rahat tutar. Elbette dezavantajı, daha fazla elektrik tüketmeleri (düşündüğünüz kadar olmasa da) ve yaydıkları tüm bu ısının sıcak bir yaz gününde dost olmamasıdır. Ayrıca olağanüstü derecede ağırdırlar (250 ila 400 kg).

Aga ile karşılaştırıldığında, İngiliz markası Everhot bu arenada görece yeni bir şirkettir (1995 yılında kurulmuştur), ancak ocakları piyasadaki en çekici ürünler arasındadır. Ayrıca, standart 60 cm 'ocak' boyutundan monolitik 1,5 metrelik üçlü fırın ihtişamına kadar 20 çekici renkte ve sayısız boyutta mevcuttur.

Basitlik ve maliyet için, daha hafif (250kg) ve çoğu mutfağın mutfak dolapları arasında kaydırmak için tam doğru boyutta olan 60 cm'lik küçük modele odaklanacağız. Şaşırtıcı bir şekilde, çalışmak için yalnızca standart bir 13 amperlik soket gerektirir, ancak daha küçük bir çeşittir, kontrol paneli harici olarak monte edilir.

Beş buçuk bin (evet, bu canavar ucuz değil) size tam boyutlu ızgaralı (W395 × D490 × H 290mm ve W395 × D 470 × H 290) ve dökme demir kaynatma ve kaynatma plakalarına sahip iki büyük fırın satın alıyor. Üst fırının maksimum sıcaklığı 250˚C, alt fırının sıcaklığı 180˚C'dir.

Bu her zaman açık bir ocak olduğu için, gevşek faturalarınız normdan daha yüksek olacaktır, ancak neyse ki, aynı zamanda, kullanılmadığı zaman ocağın damlama şarjını çalıştırmasını sağlayan bir Eco moduna da sahiptir (Everhot, yaklaşık 10,20 £ tutarında bir işletme maliyeti tahmin etmektedir. haftada). Kullanmanız gerektiğinde, kontrol panelinden gerekli fırını veya ocağı seçin ve birkaç dakika içinde tamamen ısınacaktır.

Her zaman açık olan bu gibi fırınların satın alması bir kol ve ayağa mal olur ve çok ağır olmaları, bazı mutfaklar için pratik seçenekler olmadıkları anlamına gelir. Bununla birlikte, yiyecekleri mükemmel şekilde pişirirler, kullanımı kolaydır ve doğru mutfak ortamında kesinlikle çarpıcı görünürler.

En iyi fırın: Belling Cookcentre 90DFT

8. Belling Cookcentre 90DFT

En iyi 90cm ocak

Teknik Özellikler
Tip: Çift yakıtlı Genişlik: 90cm Fırın: 2 (bir fanlı) Izgara: Evet Ocak: 5 gazlı brülör Saklama çekmecesi: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Parlak tam boy fırın + Beş brülör
Kaçınılması gereken nedenler
-Anlaşılamayacak kadar karmaşık-Ucuz düğmeler BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI£ 999,97 Appliances Direct'te görüntüle 1.049,97 £ Appliances Direct'te görüntüleHughes'da £ 1,099 Görüntüle

Bu çift yakıtlı muf, ünitenin 90 cm genişliğini ve 93 cm yüksekliğini tam olarak kullanan ilginç bir fırın kombinasyonuyla birlikte gelir.

Küçük bir tur atalım: sol üstte küçük bir geleneksel fırın ızgaramız var; sol altta, defrost özelliğine sahip 58 litrelik çok işlevli bir fırındır; ve sağda, modelin parça direnci, büyük, tam yükseklikte 64 litrelik, çok sayıda raf pozisyonuna sahip, fan destekli bir fırın.

Bu, iki büyük tavuk ve bir tepsi kavrulmuş sebze için yeterli yemek alanı, sol fırın ise limon kremalı turtayı ayırıyor.

Bu arada ocak, biri özellikle wokking için tasarlanmış biri de dahil olmak üzere beş brülörden oluşuyor, ancak jüri parlak plastik kontrol düğmelerinin kalitesinden emin değil.

Bu modelin görünüşü biraz dağınıktır, ancak onu mükemmele yakın ve harika bir fiyata yapılandırmışlardır. Gazla pişirmeye dayanamıyorsanız, bir indüksiyon seçeneği de vardır.

En iyi ocak: Smeg TR103IBL Victoria

9. Smeg TR103IBL Victoria

En siyah. Hiç. Ocak

Teknik Özellikler
Tip: Elektrikli Genişlik: 100cm Fırın: 2 Izgara: 1 Ocak: 5 bölgeli indüksiyon Saklama çekmecesi: Yok
Satın alma nedenleri
+ Çok çok siyah + Krem olarak da mevcuttur + Geniş, uyarlanabilir alanlar + Siyah olmayan seçeneklerle gelir
Kaçınılması gereken nedenler
-Fan gürültülü - Biraz toz mıknatısı Bugünün en iyi Smeg TR103IBL fırsatları2.649 £ John Lewis & Partners'ta görüntüleyinAmazon'u kontrol edin

En son pişirme becerilerine sahip geleneksel görünümlü bir ocak arıyorsanız, tamamen elektrikli Smeg TR103IBL'den başkasına bakmayın. Büyük boyutlu retro düğmeler, Buck Rodgers'dan daha Aga gibi görünebilir, ancak aslında, temizlenmesi kolay olan ve size söylemeniz gereken sürede suyu kaynatmak için bir turbo modu sunan yüksek teknolojili bir indüksiyon ocağını kontrol ediyorlar. biraz su kaynat'.

Aşağıya indiğinizde üç büyük boşluk bulacaksınız; ızgara, ana fırın ve yan fırın. Izgara, tekerlekler üzerinde oldukça kullanışlı bir ızgaraya sahipken, yan tarafta bu ekstra yükseklikten yararlanan plakaları ısıtmak için bir raf bulunur.

En iyi ocak: Steel G10SF-5FI

10. Çelik G10SF-5FI

Parasını gerçekten sıçratmak isteyenler için en iyisi

Teknik Özellikler
Tip: Elektrikli Genişlik: 100cm Fırınlar: 3 (bir fanlı) Izgara: Evet Ocak: dört seçenek Saklama / ısıtma çekmecesi: Var
Satın alma nedenleri
+ Zarif İtalyan tasarımı + Üç fırın + Ocak seçenekleri yelpazesi
Kaçınılması gereken nedenler
-Aşırı pahalı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Beş binlik çalmak mı var? Bu görkemli İtalyan güzelliğini Jack Trench dolaplarınızın arasına yerleştirmeye ne dersiniz? Bologna merkezli Steel Cucine, restoranlar için fırın ocakları üretmeye başladı, bu nedenle şirketin zanaatkârlarının konu hakkında bir iki şey bilmesinin nedeni bu.

Bu 100 cm model, çeşitli renklerde ve dört ocak konfigürasyonunda mevcuttur: üç gaz ve bir indüksiyon. G10SF-5FI gazlı ocak tartışmasız en kullanışlı olanıdır çünkü üç normal brülör, bir wok brülör ve bir 'mega' wok brülör ile birlikte gelir. Ancak, iki standart brülör ve bir wok brülörü ile birlikte bir ızgara plakası içeren kızartma üstü seçeneğinde de kimse koklamamalıdır.

Pekala, yolumuz bu, fırın bölümüne bir göz atalım. Bunda 70, 39 ve 34 litrelik üç tane var. Bununla birlikte, yalnızca 70 litrelik boşluk havalandırılırken diğer ikisinde çeşitli şekillerde yapılandırılabilen ısıtma elemanları bulunur. İkisi de ızgara görevi görüyor.

Bütün kalıp, çeşitli raflar ve teleskopik raylar, hatta bir pizza taşı ve bir wok desteği ile birlikte gelir. Şimdi tek yapmanız gereken bir banka müdürü ile sohbet etmek… eğer bulabilirseniz.

en iyi ocak: Smeg Portofino CPF9GP

(Resim kredisi: Smeg)

11. Smeg Portofino CPF9GP

İngiltere ve ABD pazarları için minimalist İtalyan stili

Teknik Özellikler
Tip: Çift yakıt Genişlik: 90cm (36 & rdquo;) Fırın: 1 Izgara: Evet Ocak: İngiltere: 6; US: 5 Saklama çekmecesi: Evet
Satın alma nedenleri
+ Etkileyici görünüm + Büyük fırın + 5 ve 6 gaz brülörleri
Kaçınılması gereken nedenler
-Sadece bir fırın - ama bugünün en iyi teklifleri Amazon'a bakın

Bu büyüleyici İtalyan görünümünün genişliği sadece 90 cm'dir (36 inç), bu nedenle hem küçük hem de görkemli mutfaklar için iyi bir boyuttur. Sekiz farklı renkte mevcut olan Portofino, 115 litre (4,5 cu. Ft) net kapasiteye sahip gerçekten devasa bir fanlı fırına sahiptir - bulabileceğiniz en büyük hindiye ve tüm süslemelere uyacak kadar büyüktür. Ocak da bir krakerdir ve tencere ve tavaları yerinde tutmak için siyah dökme demirden bir mantonun altına yerleştirilmiş altı gaz brülörü ile birlikte gelir.

Fırının üst yarısı, kapalı kapı ızgarası için kullanılır ve ayrıca, fırın tepsileri vb. İçin altta sıkışmış kalın bir saklama kapısı vardır. Fırın kapısının kendisi yavaş kapanır bir çeşittir, yani buna gerek yoktur. Her iki eliniz de sıcak kızartma tavası ile doluyken kapının kapanması konusunda endişelenin.

Smeg, piyasadaki estetik açıdan en hoş ürün serilerinden bazılarını üretir ve gerçekten bu yakışıklı kabadayıdan çok daha iyi olamazlar. Smeg, hem İngiltere'de hem de ABD'de yaygın olarak bulunur, ancak model numaraları her bölgede farklılık gösterir. Burada incelenen model İngiltere pazarı içindir, bu nedenle ABD'deyseniz, altı yerine beş brülörle gelen Portofino CPF36UG'ı arayın - ve hayır, nedenini de bilmiyoruz.