Close
  • Ana
  • /
  • Stil
  • /
  • En iyi retro spor ayakkabılar 2020: büyük çirkin ayakkabılar

En iyi retro spor ayakkabılar 2020: büyük çirkin ayakkabılar

Retro tarzlar, gösterişli ve yüksek teknolojili Nike Air Max'ten abartısız Adidas Stan Smiths'e kadar şu anda (ve muhtemelen gelecek yıl da) görülebilecek tek spor ayakkabı.


En moda stiller 1990'lardan kaynaklanmaktadır. Bu, spor ayakkabıların, Adidas burulma ışınının neon flaşından daha da büyük Nike hava kabarcıklarına kadar teknik kimlik bilgilerini göstermeye başladığı dönemdi.

Ekstra moda puanları kazanmak için çirkin stilleri tercih edin. Balenciaga'ya ilham vermiş gibi görünen bu alışılmadık eğilimi başlattığı için teşekkür edebilirsiniz.şunlarRahatlığa değer vermeye ve stilden daha çok değer vermeye başlayan belirli bir yaştaki tüm Amerikalı erkekler tarafından giyilen beyaz Nike ayakkabılar.

En çirkin spor ayakkabılardan klasik stillerin zarif premium versiyonlarına kadar, işte favori retro eğitmenlerimiz.


1. Adidas Orijinalleri Stan Smiths Deri Spor Ayakkabıları

Eğitmen neredeyse her kıyafeti tamamlayacak

Satın alma nedenleri
+ Minimal tasarım çoğu kıyafeti tamamlar + Kirli beyaz renk yeni retro çekicilik katar
Kaçınılması gereken nedenler
-Oldukça yaygın-Temiz tutmak zor

Adidas’ın Stan Smith’i çığlık atmak yerine retro fısıldayan ince bir tasarımdır ve son yıllarda retro eğitmen trendinin temelini oluşturmuştur. Çok yönlü, uygun fiyatlı ve rahat, bu ayakkabının neden bu kadar popüler olduğunu görmek çok kolay.

Bu versiyon, çirkin antrenör fenomenine selam veren yeni bir kirli beyaz renk grubuna sahiptir, ancak bu trendin daha tuhaf ifadelerinin bazılarının aksine, Stan Smiths hala çoğu gardıropa sığacak. Bu norm çekirdekli favorilerde alacağınız tek risk, kalabalığa biraz fazla karışmaktır.


85 sterlinlik fiyat etiketi, temel bir eğitmen için çok görünebilir, ancak bu ayakkabılar her şeyle uyumlu olduğu için, giyim başına maliyet açısından fiyat belirleyeceksiniz.


2. Nike Air Max 1 Premium Süet Spor Ayakkabı

Bir teknik spor giyim klasiğinin lüks versiyonu

Satın alma nedenleri
+ Süet kaplama eğitmeni giydirir + İkonik hava kabarcığı hala havalı görünür
Kaçınılması gereken nedenler
-Suede'nin temizlenmesi deriden daha zor - Yeniden düzenlenen tasarım bir süredir bugünün EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Bu eğitmen, 1987'de Nike’in ikonik görünür hava baloncuğunu tanıtan tasarımı yeniliyor. 90'larda parlak renklerle bir çift olmuş olsanız da, stile sofistike yosun yeşili süet ile birinci sınıf bir makyaj verildi.

Dokunsal malzemenin kullanılması, bu antrenörü daha akıllı bir teklif haline getirir, böylece onları genellikle cesaret edebileceğinizden daha akıllı kıyafetlerle giymekten bile kurtulabilirsiniz. Bunlar, bir kulüp için bir forma giyildiğinde çok yanlış görünmezler. Hatta patronunuzun ne kadar rahat olduğuna (ve ofisinizde halihazırda bir langırt ve armut çantalar olup olmadığına) bağlı olarak bunları işte deneyebilirsiniz.

Yosun yeşili, bu sezonun denim ve sıcak, paslı renkleriyle eşleştirilen, kolayca giyilebilen ve çekici bir renk. Ayakkabılar 105 sterline geliyor, bu da birinci sınıf kaplama göz önüne alındığında cazip bir fiyat.


3. Nike Air Skylon II Spor Ayakkabıları

Oldukça retro tasarıma sahip hafif spor ayakkabı

Satın alma nedenleri
+ Pek çok trend kutusunu işaretler + Pazarlık fiyatı da geçmişe bir geri dönüş
Kaçınılması gereken nedenler
-Neon renklerinin eşleştirilmesi daha zordur

Nike, bu bilinen tasarımı 1992 arşivlerinden çıkarıp ona yeni bir yaşam sürmesini sağladı. Saf beyaz ile kirli beyazın çarpışması, çirkin eğitmen eğiliminin tam bir ifadesidir ve neon soluk iç içe geçmiş vapourwave'e selam verir.

Bu ayakkabı kesinlikle ayakkabı zeitgeistini yakalıyor. Ama dikkatlice düşünün… Beyaz, kırık beyaz, neon kırmızısı ve neon sarısıyla aynı anda güzel görünecek kaç tane kıyafetiniz var? Cevap hiçbiri değilse, devam edin. Cevap kimin umurunda ise - tüm mesele çatışmaksa - o zaman bunlar bir sonraki spor ayakkabılarınız olabilir ... ve tembel hissediyorsanız hemen hemen her kot ile harika görünürler.

Nispeten küçük £ 85 fiyat etiketi, cazibeye katkıda bulunur ve hafif ağ yapısının ve köpük ve hava tabanlarının standart Nike konfor düzeylerini sağlaması bir bonus.

4. Adidas Originals Yung 1 Nubuk ve Mesh Spor Ayakkabıları

Orijinal & lsquo; Falcon Dorfs '

Satın alma nedenleri
+ 90'ların trendinde estetik + Modern teknoloji konfor katıyor
Kaçınılması gereken nedenler
-Nike’nin çabaları kadar ilham verici değil BUGÜNÜN EN İYİ ANLAŞMALARI Amazon'a bakın

Adidas’ın 90'lardan ilham alan eğitmenlerden oluşan mevcut kadrosunda biraz kafa karıştırıcı bir şey var. Birincisi, ilk olarak 1997'de bırakılan bir antrenörün yeniden baskısı olan Falcon Dorfs var, ancak yeniden sayı aslında orijinaline benzemiyor. Bir de resmi olarak yeniden basılmayan, ancak 1997'deki orijinal Falcon Dorfs'la aynı gibi görünen bunlar var.

Bunun iyi bir şey olup olmadığı, bakanın gözünde olacak, çünkü Falcon Dorf 90'ların gerçek çirkin eğitmenlerinden biriydi ve kesinlikle mevcut yüksek moda taklitleri mahsulü için ilham kaynaklarından biriydi. Kirli beyaz, lacivert ve orman yeşili renk yolu özünde 1997'dir, ancak özellikle havalı bir şekilde değil - muhtemelen onları bir ev gecesi DJ kabini yerine pahalı bir squash kulübünde görmüşsünüzdür - ama belki de bu daha da artar mevcut itirazları.

90'ların nostaljisine yatırım yapmak isteyen ama aynı zamanda o dönemin daha aşırı renk şemalarını da aktarmak isteyenler için bu ayakkabı.

5. Nike Air Max 95 Panelli Suni Süet ve File Spor Ayakkabı

Sadece 2018'in üretebileceği 90'ların klasiği

Satın alma nedenleri
+ Başları döndürme garantisi + Tasarım güzel ve sadece retro değil
Kaçınılması gereken nedenler
-Duvarlardaki renkler hızla eskimiş olabilir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Bazı eğitmen tasarımları, o zamanlar iyi olup olmadıklarına bakılmaksızın, 90'lı yıllardaki her şeye karşı mevcut doyumsuz iştahı tatmin etmek için geri getirilmiş gibi görünüyor. Öte yandan Air Max 95'ler her zaman güzel bir tasarım olmuştur ve 90'ların çılgınlığı bir çılgınlıktan geri dönüş gibi söndükten sonra bile popülaritesini sürdürebilir.

Bu belirli yeniden sayıların renk şemasına ilk kez baktığınızda bir şeyler kapmış gibi hissedebilirsiniz. Beton görünümlü tabanların ve kırmızı hava kabarcıklarının beyaz, pembe, lacivert ve turuncu üst kısımlarla iyi bir şekilde birleştiğini görmek biraz vizyon almış olmalı, ama işe yarıyor.

Aynı zamanda 90'lara atıfta bulunan ama aynı zamanda orijinal tasarımcıların asla düşünemeyeceği bir şey ekleyen bir sneaker görmek de ferahlatıcı.

6. Converse Chuck 70 OX Suede Spor Ayakkabı

THE retro trainer'ın son versiyonu

Satın alma nedenleri
+ Zamansız tasarım + Kot pantolonla koşu ayakkabılarından daha iyi görünün
Kaçınılması gereken nedenler
-Plimsolls hiç bu kadar pahalı olmamıştı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'a bakın

Converse'i dahil etmeden bir retro eğitmen listesine sahip olamazsınız. Birkaç yıl önce kendi anlarını yaşadıkları için şu anda havalı olmanın zirvesinde olmayabilirler, ancak katıksız dayanıklılıkları için bir girişi hak ediyorlar. Chuck Taylors 1920'lerden beri hemen hemen aynı.

90'lar şu anda devam eden tek trend değil ve bu bordo süet versiyonları, aynı zamanda popüler olan daha soluk, sıcak, 1970'lerden ilham alan görünümle iyi çalışacak. Taşlı denim ve biraz püsküllü kahverengi süet yanında harika görünecekler ve genellikle bu görünümü tamamlayacak kovboy çizmelerine göre daha rahat ve daha az denenecek bir alternatif olabilirler.

Bazıları için bir çift plimsoll için £ 75 ile ayrılmak zor olabilir, özellikle de bir çift Chuck Taylors'ın sattığı yakın cep harçlığı tutarlarını hatırlayacak kadar eski olan herkes. Ancak klasik kanvas çiftlerin aksine, bunlar bu kış ayaklarınızı sıcak ve kuru tutacak - bize sorarsanız yatırıma değer.

7. Raf Simons + Adidas Originals Ozweego Mesh ve Deri Spor Ayakkabılar

Orijinal yüksek son çirkin eğitmen

Satın alma nedenleri
+ Yaratıcı renk kullanımı + Orijinal çirkin eğitmen olarak haklara sahip olma
Kaçınılması gereken nedenler
-Pembe tabanlar çabuk kirlenecek BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'a bakın

Raf Simons ve Adidas, bu Ozweego ayakkabılarının ilk versiyonunu daha havalı olmadan 2013'te piyasaya sürerek çirkin antrenör modasını yarattıklarını iddia edebilirler. İki tonlu renk şeması, şu anda 90'ların çılgın tasarımlarının yakın dövüşleri arasında görsel olarak temiz ve canlandırıcı.

Üst kısımların pembe rengini tabanlar boyunca devam ettirmek, genel görsel efekti süper minimum tutan akıllıca bir numaradır. Yine de bir bedeli olacak, çünkü bu tabanlar asla pembe kalmayacak.

Şoförlü Bentley sizi doğrudan Harvey Nicks'in kapısına götüren biriyseniz (ve 330 sterlinlik fiyat etiketi bir kesikliktir), o zaman bunlar son derece şık bir gardırop yatırımı olacaktır. Ama geri kalanımız için kaldırımlarda yürürken boşa gideceklerdi.

8. New Balance 998 Süet ve File Spor Ayakkabı

Kimsenin sahip olmadığı New Balance Spor Ayakkabıları

Satın alma nedenleri
+ Rahatlık için modern güncellemeler + Made in USA etiketi
Kaçınılması gereken nedenler
-Yüksek kalite yüksek bir fiyat emrediyor BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

New Balance, sokak modasına geri dönüşü tamamen retroya duyduğumuz iştahla beslenen bir şirket. 1970'lerden ve 80'lerden zarif tasarımlardan oluşan bir arka katalogla, her zaman markalı süetiyle trendden yararlanmaya hazırdılar. 574 modeli her yerde bulunan bir manzara haline geldi.

Hala harika bir tasarım olmasına rağmen, bu ayakkabının sırf popülaritesi onun üstünlüğünü biraz kaybetmesine neden oldu. Yine de bu 998 için tombul ve kendinizi aynı ayakkabı içindeki iki kişi arasında bir tren platformunda dururken bulma riski çok daha az. Kendinizi kitlelerden ayırmanın bir bedeli var ve bu bedel 190 sterlin.

Büyük N'li etiketin bunu nasıl haklı çıkardığını merak edebilirsiniz. Birincisi, bu spor ayakkabılar ABD'de üretiliyor ve bu etiketi bir antrenörde ne sıklıkla görüyorsunuz? Ayrıca 80'li yılların başında piyasaya sürüldüklerinde New Balance’ın amiral gemisi koşu ayakkabısıydılar ve o zaman bile yüksek bir fiyata sahiplerdi. Ve şimdi, NB'nin en yeni koşucularından ödünç alınan ABZORB taban yastıklamasıyla daha da güncel hale getirildi.

9. Row Disruptor II Eğitmenleri

Kendi hashtag'ine sahip eğitmen

Satın alma nedenleri
+ 2018'in eğitmeni + White kolayca eşleşecek
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok ciddiye alınmayı beklemeyin-Stokta bedeninizi bulmakta bol şans

90'ları düşünmeden Fila'yı düşünemezsiniz. Tüm marka bir gerileme ve o zamanlar spor giyimin daha aşırı yanıyla eşanlamlı hale geldiğinden (tam eşleşen eşofmanlar ve çok fazla altın düşünün) sonsuza kadar ironi ile giyilecek.

90'ların şu anki referans on yılı olduğu için, Fila havaya uçacaktı ve ürün yelpazesindeki başka hiçbir ayakkabı Disruptor gibi çıkmadı. #Filadisruptor hashtag'i Instagram'da 175 bin gönderiye ulaştı ve ayakkabı sosyal medyada fenomen haline geldi.

Sonuç olarak, kendi bedeninize uygun bir çifti bulmakta zorlanabilirsiniz. Disruptor çoğunluğuna atlamak istiyorsanız, Fila'nın zirvesine ulaşmamız çok uzun sürdüğü için bir an önce bir çift için interneti taramaya başlasanız iyi olur. Tüm internet yutturmaca kaynaklı talebe rağmen fiyatı uygun bir £ 80'de tutmak için markaya kredi vermelisiniz.

10. Vans Old Skool Kahverengi Süet Spor Ayakkabı

Lüks tepeli waffle

Satın alma nedenleri
+ Waffle tabanlar, paten kayıyorsanız veya bisiklete biniyorsanız kullanışlıdır + Aşı rengi çok şimdi
Kaçınılması gereken nedenler
-Yürüyüş için en rahat tabanlar değil

Retro bir spor ayakkabı listesi, Vans'tan bir göz atmadan tamamlanmış sayılmaz. Ayaklarınız bir kaykayın güvertesinde veya bir bisikletin pedallarında çok fazla zaman harcıyorsa, bu listenin geri kalanını oluşturan yumuşak tabanlı koşu sinsi hareketlerinden hiçbiri işe yaramayacaktır… bir çift Van'a ihtiyacınız var.

Paten markasının alametifarikası olan waffle tabanlar, nesillerdir patencilere ve binicilere tutuş sağlıyor. Bazı tasarımların değiştirilmesi gerekmiyor ve Vans Old Skool, retro kutuya uyduğu için değil, işe yaradığı için 2018'de güçlü bir satış yapmıyor. Bu stil, markanın 1977'de piyasaya sürülen klasik paten ayakkabısının en son yinelemesidir.

Bir çift Van'dan beklediğiniz tüm amblemleri içerir: beyaz yan şerit - kareli, topukta kırmızı şerit - ekose, bronz waffle tabanlar - kontrol edin. Süet üst paneller bunlara lüks bir görünüm kazandırır ve koyu sarı renk modaya uygun. Yüksek son kaplama fiyatı etkiler ve 75 sterlin bir çift kamyonet için en iyi fiyattır. Ancak paten yaparsanız, bunları hem işlev hem de moda için işaretleme kutuları olarak görebilirsiniz.