Close
  • Ana
  • /
  • Özellik
  • /
  • En iyi pirinç pişiricisi 2020: her seferinde mükemmel pirinç yapın

En iyi pirinç pişiricisi 2020: her seferinde mükemmel pirinç yapın

Jamie Oliver'ın pilav yapmasını izleyen herkesin çok iyi bildiği gibi, bu bir bardak pirinçten iki bardak suya kadar ve 12 dakika kaynatmak kadar basit. Teoride. Tavanın dibine yapışmış yanmış bir pirinç tabakasından veya kurşun kadar sert tahıllardan muzdarip olan herkes bunu farklı şekilde bilir. Öyleyse neden onunla uğraşıyorsun? En iyi pirinç pişiricisi, kısa taneli uzun taneli iş yapabilir ve basmati'nizin iş olmasını sağlayabilir.

Ve burada en iyi pilav pişiricilerinden yedi tanesine sahibiz. Onları görmek pirinç.

  • En iyi Siber Pazartesi fırsatları- düşük bir pirinç fiyatına pazarlık yapın
  • Tembel hissetmek? Bir pirinç kesesini zıplaen iyi mikrodalgalar
  • Şimdi et ekleyin:en iyi yavaş pişiriciler

Pirinç pişiriciler hakkında bilmeniz gerekenler

Eğer iyiyse, pirinç pişiriciler hakkında gerçekten hiçbir şey bilmenize gerek yok. İçine sadece pirinç ve su koyun, en az yarım saat kadar uzaklaşın, sonra mükemmel pirince dönün.

Şimdi, pirinç pişirici kullanmanın kesinlikle hile olduğunu düşünürdük. Ancak Asya'daki insanlar - özellikle Uzak Doğu - bunları her zaman kullanıyorlar ve haklı olarak bunu yapmaktan utanmıyorlar. Pilavı bilen biri varsa, o da Asya'daki insanlardır.


Gerçek şu ki, en iyi pirinç pişiricileri, pirinci tamamen aptal kanıtı yapar.vardırbir aptal, hadi bununla yüzleşelim - ve ayrıca daha sonra gereken yıkama miktarını önemli ölçüde azaltın.

Daha çok iyi olmak gibiçekirdekten fincan kahve makinesigenellikle fasulye için spiral harcamalara yol açar, muhtemelen pirinç tüketim seviyenizin bir tane aldıktan sonra yükseldiğini göreceksiniz. Ve bu harika, çünkü doğru pişirilmiş pirinç besleyici ve lezzetlidir.


En iyi pirinç pişiricisi nedir?

Rahatlıkla denediğimiz en iyi pirinç pişiricisi Yum Asia Bamboo UMAI'dir. Bu, indüksiyon, seramik ve 'bulanık mantık' ın inanılmaz derecede teknolojik bir karışımıyla yemek yapar, başka yerde bulamayacağınız birkaç yeni pişirme stiline sahiptir ve her seferinde mükemmel bir şekilde pirinci pişirir. Oh, ve sonra onu sıcak tutuyor24 saate kadar. Çok yavaş yiyenler için iyi bir tane.

Biraz daha düşük bir kira istiyorsanız, ev hanımlarının şaka yapan James Martin'i seçmesinden daha iyi kime başvurabilirsiniz? James'in hiç şüphesiz kendi kulübesinde kurduğu ZX916 Multi Cooker ucuz, pirinç pişirmede çok iyi ve elini çeşitli başka şeylere de çevirecek.


Sırayla en iyi pirinç ocakları

1. Yum Asia Bamboo UMAI

En iyi pirinç pişiricisi: Bunda kötü pirinç yapmak gerçekten imkansız

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Her çeşit pirinç Güç: 1100W Kapasite: 1,5 litre
Satın alma nedenleri
+ Her seferinde harika pirinç + Beyaz, kahverengi, kısa taneler için harika… Adını sen koy + İlginç yavaş pişirilen pirinç programları
Kaçınılması gereken nedenler
-Dokunmatik kontroller biraz Argos'tur BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 199 £ eBay'de görüntüleyin Amazon'u kontrol edin

Bunlardan birini gönderdiğimden beri hiç bu kadar pirinç yemedim. Oldukça göz açıcı oldu. Bamboo, Yum Asia'nın en üst düzey cihazıdır ve premium fiyatını haklı çıkarmak için oldukça büyük bir teknoloji cephanesi kullanır. En azından pirinç pişirici standartlarına göre oldukça iyi görünüyor.

Pişirme işlemi indüksiyon yoluyla yapılır, yapışmaz pişirme kabının temiz tutulması çok kolaydır ve her tür pirinç ve biraz şaşırtıcı bir şekilde yulaf lapası için programlar vardır. Daha fazla 'yumami' beyaz pirinç ve sözde daha besleyici, kesinlikle daha lezzetli 'GABA' kahverengi pirinç üretebilen yavaş pişirme programları da vardır.

Ancak Bamboo ile ilgili en iyi şey, bunların hiçbirinin sizin açınızdan herhangi bir çaba gerektirmemesidir. İsterseniz bir zamanlayıcı kullanabilirsiniz, ancak çoğu amaç için tek yapmanız gereken pirincinizi atmak, aynı hacimde su eklemek, dokunmatik kontrollerle pirinç türünü seçmek ve ardından git'e basmaktır.


Bambu daha sonra pirinci '24 saate kadar' sıcak tutmadan önce mükemmel şekilde pişirmek için bulanık mantık yapay zekasını kullanır. Saatlerce sıcak tutma konumunda bırakırsanız biraz kuruma eğilimi gösterir, bu nedenle fazladan yarım bardak su ekleyebilir, ancak pirinci uzun süre bekledikten sonra bile yenilebilir durumda tuttuğu doğrudur. .

James Martin, Wahl ZX916 Çok Ocaklı

2. James Martin, Wahl ZX916 Multi Cooker

Pilav, güveç, puding ve daha fazlası için tek adresiniz

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Çoklu Kullanım Güç: 700 W Kapasite: 4 litre
Satın alma nedenleri
+ Büyük kapasite + Harika yavaş pişirme özellikleri BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 37,99 Amazon'da görüntüle 55,08 £ Amazon'da görüntüleyin 193 Amazon müşteri incelemeleri

Test uzmanları, Wahl ZX916 Multi Cooker'ı kendi sözleriyle mükemmel hafif ve yumuşak pirinci yapma yeteneği nedeniyle sevdiler. En iyi pirinç pişiricisini satın almak isteyen herkes için bu yeterince kanıt olmalı, ancak tam yemek pişirmeyi seven herkes için bu daha da dikkate değer bir satın alma.

Önceden soteleme zamanı veya eğilimi olmayanlar için yavaş pişiriciye harika bir alternatif olan bu çok pişiricinin 24 saatlik bir gecikme zamanlayıcısı ve buharda pişirme, sote etme, pilav, tatlılar ve tabii ki kahverengi için altı farklı modu vardır. ve beyaz pirinç.

Dört litrelik kapasitesi ile toplu pişirme ve büyük aile yemekleri için harikadır ve test cihazları, kolay temizlenen yapışmaz ve bulaşık makinesinde yıkanabilen parçalardan çok etkilenmiştir.

Heston Blumenthal Risotto Plus tarafından hazırlanan Bilge

3. Heston Blumenthal Risotto Plus tarafından hazırlanan Sage

Belli ki risotto için en iyi pirinç pişiricisi

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Risotto Güç: 760W Kapasite: 3,7 litre
Satın alma nedenleri
+ Sürekli karıştırmadan risotto yapar BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 90 Amazon'da görüntüle 149 £ PRC Direct'te görüntüleyin 102 Amazon müşteri incelemeleri

Kendini gerçekten risottoya adamışsan, mükemmel bir şekilde ortaya çıkması için ne kadar şefkatli sevgi dolu bakım gerektirdiğini bilirsin. Ancak, Heston Blumenthal pirinç pişiricisinin bu Sage ürünü ile, bu bilgiyi pencereden dışarı atabilirsiniz, çünkü sürekli karıştırmadan bile, testçiler risottoyu daha az sıvı ile ve - belki biraz iç karartıcı bir şekilde - neredeyse ayırt edilebilecek bir tada sahip olduğunu buldular. saatlerce köle bir tabak.

Kullanıcılar, Food Sear modunun eklentilerden maksimum lezzet elde etmek ve yavaş pişirilmiş yemekleri başlatmak için kullanımını kolay buldular ve pilav pişirmenin üzerine yavaş pişirmesini, hızlı pişirmesini ve buharda pişirmesini sevdiler.

Tefal RK302E15 8

4. Tefal RK302E15 8'i 1 arada Çok Pişirici

Her çeşit pirinci güneşin altında ve dahası bu çok yetenekli çok pişiriciyle pişirin

Teknik Özellikler
Şunun için idealdir: Diğer tahıllar Güç: 700W Kapasite: 2,2 litre
Satın alma nedenleri
+ Birden fazla tahıl için özel modlar

Bir başka mükemmel pirinç-pişirici-yavaş pişirici hibrit olan bu Tefal çok pişirici, tüm gün dışarıda bir tencerede ter atacak vaktiniz olmasa bile yemeğinizi mükemmele kadar zamanlamanıza yardımcı olmak için gecikmeli başlatma ve otomatik sıcak tutma işlevlerine sahiptir.

Yulaf ezmesi, buharda pişirme, tatlı ve hepsini yakalama modu için ön ayarların yanı sıra, tek başına pirinç ve bir tanesi tahıllar için özel mod vardır, bu nedenle hızlı pirincinizi bir gece kinoa ile değiştirmek isterseniz, bu size garanti eder. aksamadan gidecek.

Gözden geçirenler, bulaşık makinesinde yıkanabilir kase ile birlikte verilen pirinç kaşığı, ölçü kabı ve tarif kitapçığı arasındaki kullanım ve bakım kolaylığını da sevdiler, bu da bunu yoğun aşçılar için üçlü bir sorun haline getirdi.

Zojirushi NS-TSQ10

5. Zojirushi NS-TSQ10

Bu pahalı pirinç pişirici, tahıl meraklıları için bir zorunluluktur

Teknik Özellikler
Şunun için idealdir: Farklı pirinç türleri Güç: 610W Kapasite: 1,2 litre
Satın alma nedenleri
+ Farklı pirinç türleri için otomatik modlar BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon 101 Amazon müşteri incelemelerine göz atın

Güneşin altındaki her yemek için bir ön ayar olması çok iyi ve güzel, peki ya gerçekten sadece bir pilav pişirici istiyorsanız? Mutlu sahiplere göre, bu Zojirushi modeli bunu hemen yapmalı. Pirinç takıntılı olanlar için, beyaz, kahverengi, tatlı ve hatta suşi pirinci için özel ayarlara sahiptir. Kaliforniya rulosu? Sıralandı. Sütlaç? Emin ol. Normal sade eski beyaz pirinç? Eğer ısrar ediyorsan.

Kullanıcılar düşünceli tasarımı sevdiler: geri sayım sayacı, mükemmel sıcak tutma işlevi… pirinciniz hazır olduğunda küçük bir melodi bile çalıyor. Bu uzmanlık, yavaş pişirici benzeri tasarımlarımızın çoğundan daha düşük bir profile sahip olduğu anlamına gelir, ancak fazladan bir yardımcı işlevi olduğunu duyuyoruz: ortalama bir miktar sebze buğulaması.

Russell Hobbs Pirinç Ocak ve Buharlı Pişirici

6. Russell Hobbs Pirinç Pişirici ve Buharlı Pişirici

Bu şeytani derecede basit cihazla mükemmel pişirin ve pişirin

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Sıcak Tutma Güç: 700 W Kapasite: 1,8 litre
Satın alma nedenleri
+ Otomatik kapatma ve sıcak tutma işlevleri BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 22,99 Amazon'da görüntüle 24,99 £ very.co.uk adresinde görüntüleyin24,99 John Lewis & Partners'ta görüntüleyin6 Amazon müşteri yorumu

Yine, özel bir pirinç pişiricisi için pazarda olan herhangi biri muhtemelen tahılları konusunda oldukça ciddidir, ancak yukarıdaki kusursuz Zojirushi yine de size 200 sterlin ciddi olmadığınızı gösterdiyse, biraz rahatlık var: bu Russell Hobbs pirinç pişiricisi .

£ 25 RRP'nin altında, fiyat açısından önceki seçimimize göre oldukça aşağı bir sıçrama, ancak yorumcular, tahıl seçiminiz mükemmel bir şekilde pişirildiğinde otomatik olarak kapandığını ve onu sıcak tuttuğunu söylüyor. ihtiyacın var. Ve sonuçta kendinizi bu ekstra işlevsellik için özlem duyuyorsanız, daha da iyi haber: aynı zamanda balık veya sebzeleri buharda pişirmek için bir tepsi ile birlikte gelir.

Aigostar Mutlu Aşçı 30IWY

7. Aigostar Mutlu Aşçı 30IWY

Çok sayıda modla, bu yavaş pişiricinin pirinçle buluştuğu pişirici, meşgul aileler için harika

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Büyük öğünler Güç: 900W Kapasite: 5 litre
Satın alma nedenleri
+ BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Büyük kapasite Amazon 55 Amazon müşteri incelemesine göz atın

Elbette, harika bir pirinç pişiricisi, ancak 15 akıllı programla Aigostar Happy Chef'in sunduğu bu teklif, hemen hemen her şey için harika bir pişiricidir. Pirinç, ekmek, makarna, kızartma, pilav, buharda pişirme, fırınlama ve hatta kendi yoğurdunuzu yapmak dahil daha pek çok mod vardır ve unutulan bitlerin bile en iyi sonucu almasını sağlamak için & lsquo; pişirirken malzeme ekle 'işlevi bile vardır. uygun pişirme şansı.

24 saatlik önceden ayarlanmış zamanlayıcıya sahip büyük LED ekran, sabahın erken saatlerinde bulanık olanlarda harika, kurulumu kolay bir yavaş pişirici sağlar ve otomatik sıcak tutma işlevi, yiyecekleri 12 saate kadar servis sıcaklığında tutar. Dün geceki köriler ertesi gün hala lezzetli mi kokuyor? Arkanda.

Bugünün en iyi fırsatlarını tamamlayın Bamboo UMAI İndüksiyonla Isıtma ... Yum Asia Bamboo UMAI eBay £ 199 GörüntüleTüm fiyatları görün