Close
  • Ana
  • /
  • Bisiklet
  • /
  • 500 £ altındaki en iyi yol bisikleti: 2020'de yeni başlayanlar için en ucuz yol bisikleti

500 £ altındaki en iyi yol bisikleti: 2020'de yeni başlayanlar için en ucuz yol bisikleti

Birkaç yıl önce, £ 500'ün altındaki en iyi yol bisikletinin bile dikkatinizi çekmeye değer olduğunu söylemek tuhaf olurdu, ancak zaman - eğer fark etmemişseniz - değişti. Hem kilitlemeden önce hem de sonra, karayolu bisikletinin popülaritesindeki patlama - artık neredeyse her bütçeye uygun hız odaklı iki tekerlekli bir makinenin var olduğu anlamına geliyor.


Eğer adım atarsan1000 £ altındaki en iyi yol bisikletibir şey alacaksınyoldaha etkileyici. Bununla birlikte, bütçeniz düşükse ve / veya yeni başlıyorsanız, 500 £ 'dan daha düşük bir fiyata alabileceğiniz mükemmel iyi yol bisikletleri vardır. Sertleştirilmiş MAMIL'leri trafik ışıklarında korkutmayacaklar, ancak bir dizi hızlı özelliğe sahipler. Kısa sürede, ara sıra yapılan hacklemeden yerel mağazaya, daha ciddi sürüşlere doğru ilerleyeceksiniz. Elbette toplu taşıma olmadan işe gidip gelmek için de harikadırlar.

Burada tavsiye edilen £ 500'un altındaki en iyi yol bisikletlerinin tümü, yol bisikletine yeni başlayanlar veya daha sakin bir türden sportif bir ata atlamak isteyenler için idealdir.en iyi bisiklet.

Ayrıca, sıkılmadan ve sonunda başka bir hobi edinmeden önce altı aydan uzun bir bekleme listesine katılmak yerine, gerçekten satın alabileceğiniz bu bisikletlere öncelik vererek, stok ve bulunabilirliğe iyi bir bakış attık.

Bunu akılda tutarak, bu listede yer alan bazı bisikletler, 500 £ markasını aşan bir RRP'ye sahip olabilir, ancak yaşlanan stok ve kullanışlı satışlar, artık bütçeyi bozmadan onları alabileceğiniz anlamına gelir.


£ 500'un altındaki en iyi yol bisikletleri: Nelere dikkat edilmeli

Açıkçası, giriş seviyesi yol bisikletlerine bakarken bir miktar uzlaşma olacaktır ve bu uzlaşmalar grup seti (bisiklete takılan dişli, zincir ve aynakol) ve gidon ve gidon gibi elemanlar olan bitirme kiti şeklinde olma eğilimindedir. sele.

Bunun da ötesinde, çerçeve büyük olasılıkla yüksek performanslı karbon fiberden ziyade alüminyumdan şekillendirilecek, bu da onun daha pahalı rakiplerinden biraz daha ağır olacağı anlamına geliyor. Bununla birlikte, karbon fiber kolayca zarar gördüğü için bu tamamen kötü bir şey değil. Böylesine gelişmiş bir malzeme kullanmanın faydalarını fark etmek için de oldukça ayarlanmış bir yol gerekiyor.


Son olarak, yelpazenin daha ucuz ucundaki bisikletler muhtemelen rüzgar tünelinde saatler geçirmemişler ve en yüksek performans için aerodinamik olarak ince ayarlamalar yapmamışlar, bu nedenle hızlı tepki verme, kullanım ve kranklar aracılığıyla güç aktarımı orada olmayacak daha pahalı makinelerle.

Muhtemelen, bisikletini bir sonraki seviyeye taşımayı düşünen herkes için £ 500'lük bir bisikletle ilgili en rahatsız edici şey, ara sıra tekleme yapacak veya sürüş ortasında rastgele ayardan atlayacak dişlilerle bileşenlerin kalitesi olacaktır. Kabul edilirse, bu 5 millik sıradan bir sürüşte biraz rahatsız edici ancak daha uzun zorluklara veya yarışlara adım atarken çok sıkıcı olmuyor.


Ancak bununla birlikte, bir zamanlar gülünç derecede pahalı modellere öncülük eden üst düzey teknolojinin çoğu, şimdi yavaş yavaş daha uygun fiyatlı bisikletlere süzülüyor. Örneğin 500 sterlinlik bütçeniz karbon fiber çatallara veya disk frenlere uzarsa şaşırmayın.

Tercih sırasına göre £ 500 altındaki en iyi yol bisikletleri

Brand-X Yol Bisikleti

Brand-X Yol Bisikleti

1. Brand-X Yol Bisikleti

Yol bisikleti dünyasının Tesco Değeri

Teknik Özellikler
Ağırlık: 12kg Çerçeve: 6061 Alaşım ** Çatallar: Alaşım Grup seti: Shimano Tourney 14 Hız, Tektro frenler Tekerlekler: Alaşım QR
Satın alma nedenleri
+ Cips kadar ucuz + Temel ama sağlam + Siyahta havalı görünüyor
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI OLMAYAN format £ 139,99 Wiggle'da görüntüle 299,99 £ Wiggle'da görüntüle £ 299,99 Chain Reaction Cycles UK'de görüntüle

İşte Lycra kaplı roadie kulübüne girişin cüzdanda bir tahliye olması gerekmediğinin kanıtı ve bu fırfırsız özgürlük makinesi tartışmasız asfalttan çıkmanın en ucuz yollarından biri.


Sağlam bir 6061 alaşım çerçeveye dayanan tamamen siyah Brand-X, fantezi özelliklerden ziyade güvenilirlik ve uygun fiyat için seçilen bir grup seti ve sonlandırma kiti kombinasyonuna sahiptir.

Bununla birlikte, Shimano Tourney dişlileri, satın alabileceğiniz en ucuz paralardan bazılarıdır, bu nedenle, Shimano'nun yüksek kaliteli Di2 elektronik kurulumunun lazer hassas vites değiştirme veya affeden, bakım gerektirmeyen sahiplik deneyimini beklemeyin.

Yani evet, oldukça basit bir kurulum, ancak siyah kaplamanın cömert fiyat etiketini yalanladığını ve sağlam çerçevenin pek çok hobinin yol bisikleti 'aşamasından' daha uzun süreceğini düşünüyoruz.

(Resim kredisi: Boardman / Halfords)

2. Boardman SLR 8.6

500 £ 'dan biraz fazla fiyata tartışmasız en iyi yol bisikleti

Teknik Özellikler
Çerçeve: Alaşım Çatallar: Karbon Grup Seti: Shimano Claris Tekerlekler: Adsız
Satın alma nedenleri
+ Yakışıklı at + Kaliteli bileşenler + Tam karbon çatal
Kaçınılması gereken nedenler
- Tekerlekler daha düşük kalitede - Frenler ortalama

• Halfords'tan 550 £ karşılığında satın alın

Tamam, burada biraz hile yapmak aslında £ 550, ancak bir karbon çatal, hafif ve 16 vitesli Shimano viteslerle burada bir pazarlık yapıyorsunuz. Boardman bisikletleri Halfords'a özel olabilir, ancak Halfords'a gitmenin acısına değer ve belirli şartlar ve koşullara tabi olarak 'sınırsız ömür boyu güvenlik kontrolleri' ve 'kadro ve çatallar için ömür boyu garanti' verecekler.

Her şeyden önce, Boardman, pazarlık fiyat etiketine rağmen, bazı gerçekten yüksek son bileşenlere gizlice girmeyi başarıyor. Bir FSA orta göbek, FSA kulaklık ve düzgün Vittoria lastikleri sadece birkaç örnektir, ancak bazı uzlaşmalar vardır.

Shimano Claris grup seti, hardalı marjinal olarak daha pahalı olan 105 kurulum gibi tam olarak kesmezken, Tektro frenleri mükemmel bir şekilde yeterli ancak ev hakkında yazacak hiçbir şey yok.

Bununla birlikte, alaşımlı çerçeve ve karbon çatallar hoş bir dokunuş, harika görünüyor ve buradaki 'uygun' bir yol bisikletine en yakın şey bu, bu yüzden fazladan 50 sterlin harcamanızı öneririz.

(Resim kredisi: Challenge / Argos)

3. Dinamik CLR 0.2'ye Meydan Okuyun

Bikeradar'ın arkasındaki zihinlerden bir pazarlık yolculuğu

Teknik Özellikler
Çerçeve: Alüminyum Çatallar: Karbon Grup Seti: Shimano Claris Tekerlekler: Adsız
Satın alma nedenleri
+ İndirimli fiyat + Sağlam bileşen seçimi + Affedici sürüş
Kaçınılması gereken nedenler
-Jantlar harika değil

Doğrudan Argos'tan satın alın

Argos, evet Argos, en kaliteli bileşenlere danışmak ve ısmarlama bir şasi tasarımı hazırlamak için tasarlanan Cycling Plus ve Bikeradar'daki uzmanlar sayesinde artık iyi bir yol bisikletine sahip.

Sonuç, şasinize biraz Argos mavisi sıçramasına aldırış etmediğiniz sürece, para için şaşırtıcı derecede yakışıklı bir motosiklettir. Çift cidarlı alüminyum jantları durduran tam bir karbon ön çatal, 16 vitesli Shimano Claris dişliler ve markasız kaliper frenleri vardır.

Görünüşe göre parça ve bileşenler, tam performans yerine dayanıklılık için seçilmiştir, bu da bunu, karayolu bisiklet dünyasında parayı bozmadan ayak parmağı sallamak isteyen biri için sağlam bir seçim haline getirir.

Merlin PR7

Merlin PR7

4. Merlin PR7 Sora Alaşım

Fiyat için sağlam ve çok yönlü bir ürün

Teknik Özellikler
Ağırlık: Yok Çerçeve: 6061 Alaşım ** Çatallar: Karbon Grup Seti: Shimano Sora R3000, Merlin frenler Tekerlekler: Mavic CXP-22
Satın alma nedenleri
+ İyi tekerlekler + Cömert grup seti
Kaçınılması gereken nedenler
- Merlin de kim? BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u Kontrol Edin

• 475 £ karşılığında doğrudan Merlin'den satın alın

Tekerlekler, bisiklet satın alma sürecinin genellikle göz ardı edilen bir parçasıdır, ancak bisikleti yola bağlayan unsurlardır ve bu nedenle, hem güçlü hem de sorunsuz dönen bir sete sahip olmak önemlidir.

Merlin PR7, listede biraz ağır olan, ancak son derece sağlam olan ve bir çukurun ilk işaretinde erimeyen markalı bir Mavic jant setine sahip tek bisiklettir.

Neyse ki, Shimano Sora dişlileri ve markanın kendi frenlerinin cazip bir paket oluşturmasıyla, teklifin geri kalanı oldukça cazip.

Vitus Razor

Vitus Razor

5. Vitus Razor

Büyük değer, harika marka

Teknik Özellikler
Ağırlık: 10,3 kg Gövde: 6061 Alaşım ** Çatallar: Karbon Grup Seti: Shimano Claris 8 Hız, Tektro frenler Tekerlekler: Jalco
Satın alma nedenleri
+ Harika görünüyor + Karbon çatallar + Katı gruplar
Kaçınılması gereken nedenler
-Rubbish Wheels BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Düşük Stok £ 549,99 Chain Reaction Cycles'ı İncele UK Amazon'u Kontrol Edin

Vitus'tan Razor ucuz bir seçenek değil, ancak Wiggle'ın fiyatları genellikle yıl boyunca dalgalanıyor, bu yüzden pazarlıklara dikkat edin. Pahalı olmasına rağmen, burada sırf markanın bu son derece uygun fiyatlı motosikleti hem hafif hem de son derece dayanıklı parlak bir alüminyum çerçeveye dayandırması nedeniyle listeledik.

Sadece 10,3 kg ağırlığıyla, yaklaşık 1,000 pound için bulunan karbon kaplı güzelliklerden biraz daha ağır, ancak yine de domuz eti değil ve bu ağırlık eksikliği, büyük tırmanışlarla mücadele söz konusu olduğunda işleri çok daha kolay hale getirecek. Genel geometri de oldukça bağışlayıcıdır ve konforu genel performansın üstüne yerleştirir.

Shimano'nun Claris 8-hızı, en geniş vites yelpazesini sunmaz, ancak teknolojinin sağlam ve güvenilir olduğu kanıtlanmıştır, bu da bakımın oldukça kolay olması gerektiği anlamına gelir.

Belki de pastanın kreması, bu yol savaşçısının bu fiyat noktasında son derece cömert olan karbon fiber çatallarla gelmesidir.

Vanquish Disc Race

(Resim kredisi: Carrera / Halfords)

6. Yarışı yenmek

Yol bisikletine girmenin çok ucuz bir yolu

Teknik Özellikler
Ağırlık: 11kg Çerçeve: Alüminyum Çatallar: Alaşım Grupları: Shimano Claris 16 Vites Tekerleri: Carrera
Satın alma nedenleri
+ Güçlü frenler + Güzel renk şeması
Kaçınılması gereken nedenler
-Karşılaştırıldığında ağır BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

• Doğrudan Halfords'tan satın alın

Bunu, bir önceki yılın modelinin görünüşte yeni bisikletle aynı veya daha ucuz fiyata çok daha iyi özelliklere sahip olduğu yol bisikletlerinde görüyorsunuz. Carrera'nın Vanquish'i artık daha ucuz Tektro pivot modelleri için disk frenlerden kaçındığı için buna bir örnek.

500 poundun altındaki bir bütçe, daha cömertçe döşenmiş Boardman serisinden bir şeye uzanmak için yeterli değildir, ancak Vanquish, Shimano'nun en popüler yağlı parçalarından bazılarını içeren 16 vitesli bir grup setiyle birlikte gelir.

375 £ 'dan bu bir pazarlık satın alma ve yarısı iyi görünmüyor, ancak bu bileşenlerden bazılarının hızlı yol çalışmalarının vızıltıları geçmeden önce hayaletten vazgeçeceğini düşünmeden edemeyiz.

(Resim kredisi: Trek)

7. Trek Domane AL 2 2020

Açık saçık çerçeve ve tekerlekler için bütçeyi kırmaya değer

Teknik Özellikler
Çerçeve: Alüminyum Çatallar: Karbon Grup Seti: Shimano Claris Tekerlekler: Bontrager
Satın alma nedenleri
+ Boş Liste
Kaçınılması gereken nedenler
-Boş liste

Doğrudan Evans Cycles'tan satın alın

Bileşenlerin çoğu bu listedeki diğer, daha ucuz makinelere benzese de, ek para Trek'in hızlı çerçeve şekilleri oluşturma konusundaki uzmanlığına aktarılıyor.

Giriş seviyesi Domane'de kullanılan geometri, daha uzun sürüşlerin hızını artırmak isteyenlere yöneliktir; markalı Bontrager R1 Hard-Case Lite 700 tekerleklerin eklenmesi, bu makineyi burada listelenen rakiplerinin biraz üstüne çıkarır.

Bunun dezavantajı, Evans Cycles'ın şu anda 595 £ için listelenen 2020 modeline sahip olması, ancak bu fiyatın en son model piyasaya sürüldüğü anda hızla düşmesi, bu nedenle yakın gelecekte pazarlıklara dikkat edin.

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın