Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • En iyi robot elektrikli süpürge 2020: iRobot, Neato, Roborock, Dyson, Eufy ve daha fazlası

En iyi robot elektrikli süpürge 2020: iRobot, Neato, Roborock, Dyson, Eufy ve daha fazlası

Herkese iyi haberler! En iyi robot elektrikli süpürgeler artık navigasyonda eskiden olduğundan çok daha iyi, bazı durumlarda daha ucuzlar ve robot elektrikli süpürgeler de artık malzemeleri emmede biraz daha iyi. Artık kesinlikle sadece erken benimseyenler için değiller. Elbette, en iyi robot elektrikli süpürge bile, bir güvenilir gibi normal bir elektrikli süpürgeye asla ihtiyaç duymayacağınız anlamına gelmez.Dyson kablosuz elektrikli süpürgeveya herhangi birien iyi elektrikli süpürgeler- bir daha etrafta. Bununla birlikte, günlük veya en azından düzenli olarak kullanıldığında, en iyileri tozdan uzak durmanın ve zeminlerinizi ve halılarınızı korumanın etkili bir yoludur.


Robot süpürgelerin genel standardındaki iyileşme gerçekten sadece son bir veya iki yıl içinde gerçekleşti - daha yeni bir robot grubunu test etmeye geldiğimde gerçekten şaşırmıştım, çünkü geçmişte beni işe yaramazlıkları ile virajda döndürmüşlerdi. . Yine de soru şu: hangi robot süpürge en iyisi?

  • En iyi akülü elektrikli süpürgeler
  • En iyi araba süpürgeleri
  • Dyson Ball Animal 2 incelemesi

Robot elektrikli süpürge fiyatları

Tıpkı matkaplar, bakım ürünleri, TV'ler ve standart elektrikli süpürgelerde olduğu gibi,En İyi Kara CumaveNoelfırsatlar bol miktarda robot elektrikli süpürge içerir.

Gerçek şu ki, robot elektrikli süpürgeler oldukça sık satışta, ancak Kara Cuma dönemi ve Noel satışları, yılın başka bir gününde robot elektrikli süpürge satın almayan insanları ortaya çıkarıyor ve bu Amazon'u teşvik ediyor gibi görünüyor - ve Amazon üzerinden ticaret yapan robot vakum markaları - yılın en iyi fırsatlarından bazılarını sunmak için. Neato, iRobot ve en iyi Çin markalarını - Eufy, Roborock, ve diğerleri - alışılmadık derecede düşük fiyatlarla arayın.

• Amazon ABD'de robotlu süpürgeler satın alın


• Amazon İngiltere'de robotlu süpürgeler satın alın

En iyi robot elektrikli süpürge nedir?

Değişen fiyat noktalarında seçenekler olduğu için bu kolay bir soru değil ve en pahalı botlar - iRobot'un Roomba i7 + ve Roomba s9 + - aslında en iyisiyken, bunun bedelsiz olmayan bir sterline mal olduğunu düşünüyorsunuz. 749 ve 1500 sterlin, gerçekten en iyisi olmalılar. Bununla birlikte, aynı şey olan ancak otomatik çöp kutusu boşaltma özelliği olmayan Roomba i7'yi daha makul bir 449 £ karşılığında seçebilirsiniz.


Faydalanma maliyeti açısından, birçok insan uzak Doğu temizlik robotlarının yeni dalgalarından birini tercih edecek. Bunlardan denediğimiz en iyisi Roborock S5 ve tümüyle şarkı söyleyen yeni S6 MaxV. Bu modellerin her ikisi de mükemmel navigasyon ve engellerden kaçınma, hızlı hareket ve yaklaşık 400 £ 'dan mükemmel şekilde yeterli temizliğe sahiptir.

Dyson & rsquo; bir başka mükemmel yarışmacı. Daha önceki 360 Eye sinir bozucu olsa da, devamı niteliğindeki 360 Heurist, özellikle çok kilimli olanlar için küçük evler için harika bir küçük makinedir.


Neato, robovac alanını uzun süre yönetti ve D7 Connected bir başka çok güçlü seçenek olmaya devam ediyor. O zaman Miele, Eufy (Anker) ve diğerlerinden, fiyatın doğru olup olmadığını düşünmek isteyebileceğiniz başka mükemmel rakipler var. Düzenli olarak güncellenen fiyat pencere öğelerimiz bu konuda yardımcı olacaktır.

Sizin için en iyi robot elektrikli süpürge nasıl alınır

Buradaki tüm robotlar yerleştirme / şarj istasyonlarıyla birlikte gelir ve şunları yapar: temizleyin, pilleri bittiğinde yerleştirme istasyonlarına dönün, tekrar temizleyin, bittiğinde eve dönün. Yine, yeni olanlar tek bir taramada ortalama büyüklükteki zeminleri temizlemede daha iyidir. Merdiven çıkamazlar.

Robotların tümü şarj istasyonlarından çıkarılabilir, kapısı kapalı bir odaya konulabilir ve yalnızca orada temizletilebilir, ancak bu durumda genelliklealışkanlıküsse dönün, çünkü üssün nerede olduğunu bilmiyorlar. Bununla birlikte, en yeni ve en büyük robotlar yalnızca evinizi doğru bir şekilde haritalamakla kalmaz, aynı zamanda haritanın hangi kısmının hangisi olduğunu belirlemenize izin verir, böylece robot arkadaşınızı yalnızca banyoyu veya ev sineması alanını temizlemesi için gönderebilirsiniz.

Navigasyon, sensörler, lazerler ve bazı durumlarda kameraların bir karışımı yoluyla yapılır. İkinci teknoloji en ileri teknolojidir, ancak bu, lazer taramayı kullananlardan mutlaka daha iyi olduğu anlamına gelmez. Tahmin edebileceğiniz gibi, bir kamerayla yukarı doğru 'bakarak' gezinen bir robot, bir kanepenin altına girerse mücadele edecektir. Hepsinde merdivenlerden düşmelerini önlemek için düşme sensörleri vardır.


Şimdi, robot elektrik süpürgesi alıcıları kulübünün ilk kuralı şudur: bir robot süpürgeyi normal bir süpürge gibi kullanmaya ÇALIŞMAYIN. Haftada bir veya döküntüleri temizlemek için kullanmayın. Delireceksin. Robot süpürgeler, doğası gereği, uygun süpürgeler kadar fazla toz emmez. Ve yapsalar bile, kompakt, frizbi benzeri vücutlarında sadece birazcık tutabilirlerdi.

Ama tahmin et ne oldu? Robotlar! Onları temizleyebilirsinher günve şikayet etmeyecekler. Hatta isterseniz günde birden fazla kez. Küçük toz kutularını birkaç günde bir boşaltmayı hatırladığınız sürece.

Sadece sert zeminli ve mobilyasız bir dairede mi yaşıyorsunuz? Belki de Japonsunuz ya da köktendinci bir minimalistsiniz. Evet? O zaman burada listelenen en iyi robot elektrikli süpürgelerden herhangi birini satın alın ve iyi çalışacaktır. Benim yerim böyle ve tüm yeni botlar yarı düzenli olarak etrafından dolaşmayı başarıyor.

Eviniz daha ziyade süs eşyaları, mobilyalar, derin halılar, çocuklar ve evcil hayvanlarla mı dolu? O zaman bir robot elektrikli süpürge daha fazla mücadele edecek. Sık sık 'Robotunuz takıldı' şeklinde uygulama bildirimleri almaya alışın.

Yeriniz bu iki uç nokta arasında bir yerdeyse, bu 'botların evdeki bazı engellerin üzerinden ve etrafından güvenli bir şekilde geçeceğini, ancak üstesinden gelemeyecekleri anlaşılanları taşımanız gerekecek.

Bu robot köleleri her gün çalıştırmanın yanı sıra, siz dışarıdayken veya başka bir şekilde meşgulken çalışmalarına izin vermenizi şiddetle tavsiye ederim.

Neden? Çünkü bu robotların çoğunun çalıştığını izlerseniz,seni delirtmek. Toplaması gereken enkazı görebilirsiniz. Senisteklioraya hareket etmek. Ancak kendi 'akıllı', önceden belirlenmiş temizleme yöntemine sahiptir. Oraya çok iyi gittiğinde oraya varacak. Ve o zaman bile, belki onu özler.

Ayrıca robotlar, insanlar gibi hareketli engellerden nefret eder. Öyleyse dışarı çık ve işini yapmasına izin ver, benim tavsiyem. Yani yapsençalışırken izlenmek gibi mi? Kesinlikle. Bu robotların çoğunda 'nokta temizleme' modlarını kullanmaya çalışmak da biraz zaman kaybıdır - bir tür kablosuz / el tipi elektrikli süpürge çok daha kolaydır.

Akılda tutulması gereken başka şeyler de var. İRobot i7 + dışında, robotunuzun çöp kutusunu düzenli olarak boşaltmanız gerekir - bunlar her zaman küçüktür. Ayrıca bu şeylerin üzerindeki filtreleri de genellikle temizleyebilir veya değiştirebilirsiniz, ancak dürüst olmak gerekirse, bunu ASLA yapmadım. Ancak alerjiniz varsa buna ihtiyacınız olabilir.

Şu anda en iyi robot elektrikli süpürgeler

en iyi robot süpürgesi: Roborock S6 MaxV

(Resim kredisi: Roborock)

1. Roborock S6 MaxV

Genel olarak en iyi robot süpürge - şimdi paspaslama eylemi ile

Teknik Özellikler
Boyut: 35cm x 9.6cm Toz kapasitesi: 460ml Otomatik hazne boşaltma: Kendi kendine şarj etme arasında çalışma süresi yok: 180 dakika
Satın alma nedenleri
+ Etkili temizlik + Mantıksal oda haritalama + Olağanüstü çalışma süresi
Kaçınılması gereken nedenler
-Mopping eylemi daha az iyi - 5 Ghz Wi-Fi desteği yok BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI1.019,15 $ Catch.com.au adresinde görüntüleyin 1.089 $ Ebay'de görüntüle1.199 $ Amazon'da Görüntüleyin

Aşağıda incelenen daha ucuz S5 Max gibi, bu robot süpürücü de mükemmel gezinme becerilerine sahiptir ve boşlukları doldurmadan önce kenarlardan başlayarak bir odayı çok mantıklı bir şekilde haritalandırır. Ayrıca 140 ml su haznesini kullanarak sert zeminlerinizi de paspaslayacaktır, ancak sert zemin ve halı karışımınız varsa programlamak daha kafa karıştırıcı hale gelir.

S6 MaxV, şirketin tescilli ReactiveAI engellerden kaçınma teknolojisi ile birlikte iki öne bakan kamera ile donatılmıştır. Sonuç olarak, oyuncaklar, başıboş köpek pislikleri, vb. Gibi engellerden dikkatli bir şekilde kaçınan uzman bir navigatördür. Bu tür bir şey istiyorsanız, rahatsız edici nesnenin bir anlık görüntüsünü bile alacak ve telefonunuza gönderecektir.

Bu akıllı gezinme yönteminin dezavantajı, bazı durumlarda masa ayakları gibi armatürlerin etrafını sıkıca temizlememesidir. Benzer şekilde, önden sarkan bir saçakla koltukların altına girmeyecektir - sadece diğerlerinin mavna ile geçtiği yerde durur. Artı tarafta, kameranın Roborock uygulamasında gördüklerini gerçekten görebilirsiniz, bu sadece çocuksu bir şekilde eğlenceli değil, aynı zamanda bir tür güvenlik önlemi olarak da muhtemelen kullanışlıdır. Veya potansiyel gizlilik ihlalleri nedeniyle belki de korkunç bir fikir. Yerinde olsaydık kapatırdık.

S6 MaxV uygun güçlü emiş gücüne (2,500Pa) sahiptir, bu nedenle biraz daha derin tüylü halılar da dahil olmak üzere her tür döşeme için mükemmel bir seçimdir. Uygulamada eşleme de genellikle çok iyidir. Bunu çok farklı 2 evde denediğimizde, iRobot & rsquo; un kıyaslamasının birinde değil, diğerinde fark edilir derecede daha iyi olduğunu gördük.

Paspas eklentisine sahip olmak güzel ama o kadar da harika değil. Sert zeminlerinizi 140 ml su haznesini kullanarak makul bir standartta paspaslayacaktır, ancak sonuçlar her zaman bozulmamış olandan biraz daha azdır ve ayrıca sert zemin ve halı karışımınız varsa programlamayı kafa karıştırıcı hale getirebilir. Paspas modundayken halı kaplı alanlardan / kilimlerden kaçınamıyor gibi görünüyor, bu biraz hayal kırıklığı yaratıyor.

Bununla birlikte, bu robot elektrikli süpürgeyle ilgili diğer her şey, bir odayı mantıksal olarak eşleştirmesinden verimli temizleme yöntemine kadar en üst çekmecedir. Artık Roborock'un yapması gereken tek şey, iRobot'un liderliğini takip etmek ve kendi kendini boşaltan bir bölmeye sahip bir model oluşturmaktır. İnşa et ve gelecekler.

En iyi robot elektrikli süpürge: iRobot Roomba i7 Plus

2. iRobot Roomba i7 Plus

En iyi robot elektrikli süpürge

Teknik Özellikler
Boyut: 33cm x 9cm Toz kapasitesi: 500ml + uzak hazne Otomatik hazne boşaltma: Evet Kendi kendine şarj arasında çalışma süresi: 75 dakika
Satın alma nedenleri
+ Son teknoloji, oda oda gezinme + Bot için güçlü temizleme eylemi + i7 + modelinde devasa çöp kutusu
Kaçınılması gereken nedenler
Mobilyanın altına girdiğinde 'kaybolur' Bugünün en iyi Neato Botvac Connected fırsatları1.799 $ The Good Guys'da görüntüle 1.799 $ The Good Guys'da görüntüle2.566,56 $ Amazon'da Görüntüle

Herhangi bir şüpheye mahal vermemek için, i7 + yukarıda gösterilen şeydir. Tabanının bu kadar büyük olmasının nedeni, daha çok geleneksel bir elektrikli süpürge gibi büyük, torbalı bir çöp kutusu içermesidir. İ7 kenetlendiğinde, kir küçük haznesinden büyük hazneye çekilir. Aylardır kullanıyorum ve neredeyse hiç dolu değil, bu yüzden kutuları boşaltmayı gerçekten sevmiyorsanız, i7 + tam size göre.

İ7 aynı robot, ancak Baba Kutusu olmadan ve 300 £ fiyattan düştü. Kuşkusuz çoğu insan için bu daha iyi bir seçenek mi? Bilmiyorum; iRobot, müşterilerininnefretrobot vakum kutularını boşaltmak veısrar ettiçözüm üzerine ortaya çıktı.

Her iki enkarnasyonda da i7 harika bir temizlik robotudur. Engellerden kaçınma sağlamdır, genellikle şarj etmek için durmaya gerek kalmadan evimi (2 yatak odası, bir 'ofis' / çöplük, 2 banyo, mutfak, salon) dolaşmak için yeterince hızlı gezinir.

Gerçekten akıllıca olan yanı, i7 birkaç kez bulunduğunuz yerin etrafında olduktan sonra, onu hafızasına eşler, uygulama aracılığıyla erişir ve her odayı ayrı ayrı ayırabilir ve adlandırabilirsiniz. Artık, dünyanın herhangi bir yerinden sadece banyoyu (kapı açık ve ona giden yol oldukça açık olduğu sürece) temizlemek için i7 veya i7 + 'yı gönderebilirsiniz.

Bu gerçekten iyi çalışıyor. Aslında i7 ile ilgili her şey, fiyatı göz önüne alındığında kanlı olması gerektiği gibi iyi çalışıyor. İyi çalışmayan tek şey kanepelerin, gardıropların vb. Altını temizlemek. İ7'nin düşük profili var, bu da her türlü engelin altına girebileceği anlamına geliyor, bu harika. Bununla birlikte, birincil navigasyon aracı tavanı yukarı bakan bir kamerayla taramaktır - biraz denizci gibi, yıldızların yanında, ışık donanımlarınız ve 'yıldızlar' gibi değil. Genel olarak bu çok iyidir, ancak droid bir kanepe veya gardırop altına girer girmez kısmen kör olur. Övgüye değer bir şekilde, bu onun pes etmesine ve başarısızlığa uğramasına neden olmaz, ancak bazen ışığa geri dönmeye çalışırken çok uzun bir zaman harcadığı anlamına gelir.

Bunun yanı sıra, i7, satın alabileceğiniz en iyi robot elektrikli süpürgedir.

Neato Botvac D7 Bağlı

3. Neato Botvac D7 Bağlı

İlk gerçekten iyi 'akıllı' robot elektrikli süpürge hala 'akıllı' bir satın alımdır

Teknik Özellikler
Boyut: 33.5cm x 10cm Toz kapasitesi: 700ml Otomatik hazne boşaltma: Kendi kendine şarj arasında çalışma süresi yok: 130 dakika
Satın alma nedenleri
+ Güçlü temizlik + Hızlı ve verimli gezinme + Kullanışlı 'gitmeyen' hatlar Bugünün en iyi Neato Botvac Connected fırsatları 1.202,77 ABD doları Amazon'da görüntüleyin1.324 ABD doları Kogan.com'da görüntüle 1.324 ABD doları Dick Smith'te Görüntüle

Bu, birkaç yıldır robot temizleme teknolojisinin zirvesiydi ve hala sıklıkla ortaya çıkan iyi bir seçenektir.Amazon Prime GünüveKara Cumasatış çılgınlıkları yazın. Neato Robotics'ten D7 Connected neredeyse her şeyi doğru yapıyor. Yıllarca diğer robotlar tarafından hayal kırıklığı ile çıldırıldıktan sonra, geldiğinde oldukça rahatlamıştı (ve gözden geçirdikten sonra geri dönmek zorunda kaldığında oldukça inişli çıkışlıydı).

Botvac D7 Connected ile ilk deneyimim harikaydı. Başlangıç ​​bloklarından fırlıyor (tamam, rıhtım), tüm dairemin etrafında yarışıyorbir kez durmadanve geri geldiğinde çöp kutusu neredeyse doluydu. Bu, o gün zaten başka bir robot süpürgesinin temizlenmesine rağmen. Şekle gidin.

Onlara gerçekten ihtiyacım olmasa da, Botvac'ın navigasyonunun çok sağlam olması nedeniyle, Neato uygulamasını kullanarak evinizin haritasına 'gitme' çizgileri koyabilirsiniz, böylece mayın tarlasına girmez orası çocuk odası ya da ustaca tasarlanmış yemek masasının ayaklarına sıkışıp kal. Şaşırtıcı bir şekilde, bu gerçekten işe yarıyor, ancak onu kurmak sistemin bazı küçük sınırlamalarını ortaya çıkarıyor.

Bunun nedeni, bunu yapmak için, bulunduğunuz yerin etrafında dolaşması ve haritalandırması gerektiğidir. Ancak yuvasının konumunu değiştirirseniz, sıfırlamanız ve yeniden başlamanız gerekir. Daha sorunlu, bu, Neato'nun uygulaması ve Wi-Fi sistemi ile savaşmanız gerektiği anlamına gelir; bu, kurulum ve eşleştirme için makul miktarda azim gerektirir. İRobot ve Roborock'tan daha yeni akıllı elektrikli süpürgeler bu sorunlara sahip değildir.

Bununla birlikte, genel performans için, Botvac D7 Connected'ı geride bırakan hala çok az şey var. Onu durduran tek şey, zaman zaman koltukların altında 'kaybolacağı'.

En iyi robot elektrikli süpürge: Eufy 30C


4. Eufy BoostIQ Robovac 30C

En ucuz robot elektrikli süpürge (ucuz 300 £ altında)

Satın alma nedenleri
+ Fiyat için mükemmel performans + Otomatik emiş kontrolü
Kaçınılması gereken nedenler
-Temel navigasyon becerileri BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI $ 715,91 Amazon'da görüntüle

Anker alt bölümü Eufy'nin 30C'si, son zamanlarda robot elektrikli süpürgelerin ne kadar geliştiğinin bir başka harika örneğidir. Sadece birkaç yıl önce, 300 sterlin altındaki bir robotun işe yaramaz olduğu garanti edilirdi, ancak Eufy bundan çok uzak. Tuzaklardan kaçınmak için haritayla ilgili herhangi bir akıllılık kullanmaz, ancak evinizin sorunlu bölümlerini fiziksel olarak engellemek için kullanabileceğiniz uzun bir bükülebilir plastik ile birlikte gelir. Bununla birlikte, küçük bir engel kaldırma hazırlığı yapın ve buna ihtiyacınız olmadığını görmelisiniz. Hareket edenlerin en zarif olanı değil - aslında oldukça gelişigüzel ve oldukça kuvvetli - ama işlere devam etmek için bırakırsanız zemini iyi örtmüş gibi görünüyor. Ayrıca, bu fiyata nadir görülen otomatik zemin tipi tanıma özelliğine sahiptir.

Eufy, daha derin halılarda, bazı gösterişli rakiplerinden kesinlikle daha az iyidir, ancak esas olarak sert zeminleriniz ve birkaç kiliminiz varsa, kendinize birkaç yüz tane kurtarabilir, bunun yerine bunu satın alabilir ve zar zor fark edebilirsiniz. Alt kata düştüğüne dair internette birkaç şikayet var, ancak bunu bir masada denedim ve kenardan uzaklaştı, bu yüzden belki de bu insanlar sadece şanssızdı.

en iyi robot süpürge: iRobot Roomba s9 + (S9558)

(Resim kredisi: iRobot)

5. iRobot Roomba S9 + (S9558)

Evcil hayvan sahipleri ve daha büyük evler için en iyi vakum botu

Teknik Özellikler
Boyut: 33.8cm x 9.2cm Toz kapasitesi: 400ml + uzak bölme Otomatik bölme boşaltma: Evet Kendi kendine şarj arasında çalışma süresi: 120 dakika
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel otomatik çöp kutusu boşaltma sistemi + Evcil hayvan sahipleri için en iyi seçim + Tüm zemin yüzeylerinde kusursuz performans + Otomatik zemin algılama + Üstün haritalama + Fab uygulaması

Bu muhtemelen şu anda piyasadaki en gelişmiş ve pahalı robot süpürücü ve aynı zamanda gerçek bir taşçı.

Robot süpürgelerin çoğundaki sorun, küçük toz kutularını düzenli olarak boşaltmanız gerektiğidir. Normal derken, her vakumlama seansından sonra ve evcil hayvanınız varsa, yığın üzerindeki tek bir büyü sırasında muhtemelen bir veya iki kez kastediyoruz. Belki de ev işlerinizi yapmak için otonom bir bota hazırlıkları kestiğinizde kaydolduğunuz şey bu değildir.

Yukarıda incelenen i7 + gibi, iRobot da bu rahatsızlığı, gerçekten el değmeden inanılmaz bir otomatik bölme boşaltma işlevi ile çözdü. Bunu, şarj istasyonuna takılı büyük bir torbalı çöp kutusu yardımıyla yapar. S9 +, 400 mililitrelik haznesinin dolu olduğunu algıladığında, daha küçük haznesindeki tüm kalıntıların daha büyük hazneye boşaltıldığı rıhtıma geri döner (iRobot, çantanın 30 hazne değerinde olduğunu iddia eder). Boş olduğunda, s9 + işi bitirmek için tekrar yola çıkar. Bu, yeni bir toz torbası takmak için sadece birkaç haftada bir kıçınızı kaldırmanız gerektiği anlamına gelir. Evcil hayvan sahipleri için bu, robot vakum teknolojisinde gerçekten çığır açan bir gelişme.

Tüm robovac'larda olduğu gibi, vakumlama modeli ne kadar rastgele görünse de s9 + 'yı kendi cihazlarına bırakmalısınız. Yaklaşık iki veya üçüncü günden sonra, tüm zemin alanınızı doğru bir şekilde haritalandıracak ve oradan, mükemmel iRobot uygulamasında ayarlayabileceğiniz çalışma programının sıklığına bağlı olarak, hemen hemen her köşeyi ve çatlağı düzenli olarak kaplayacaktır. .

İRobot Roomba s9 +, i7 + 'dan yaklaşık 600 £ daha pahalı, peki ana farklar nelerdir? Evet, s9 + başlangıç ​​için çok daha güçlü emiş gücüne sahip (2,200 Pascals'a karşı 1,700) ve bu gerçekten mükemmel olduğu halılarda daha iyi olduğu anlamına geliyor; otomatik olarak zemin yüzeyini algılar ve emişi buna göre yükseltir veya alçaltır. S9 Plus & rsquo; ın Advanced vSLAM + Imprint Akıllı Haritalama teknolojisi de, üçüncü günde görevlerini çok daha mantıklı bir şekilde tamamlamaya başladığında keşfettiğimiz gibi bir gelişmedir. Daireselden ziyade D-şekilli olan s9 +, kenar temizlemede çok daha iyi iken, daha yavaş dönen yan kıl sert zemin maddesini çok fazla savuruyor gibi görünmüyor. Pil ayrıca çok daha güçlüdür (3,300 mAh - 1,800 mAh), bu da s9 + 'nın bir seferde olağanüstü 120 dakikaya kadar çalışabileceği anlamına gelir ve bu da onu büyük evler için mükemmel bir seçim haline getirir. Aynı zamanda evde evcil hayvanı olanlar için bir anti-alerjen sistemi ile birlikte gelir.

İyi olmadığı bir şey var mı? Evet, bir dereceye kadar ince halılara, özellikle püsküllü kenarları varsa. İki lastik silindir diğer süpürgelerden daha alçakta yerleştirildiğinden, püskülleri ve ince halıların kenarlarını düzenli olarak yakalama eğilimindedirler. Bununla birlikte, bu bot aptal değildir, bu nedenle silindirleri kapatır ve silindirleri tekrar açmadan önce kıvrımlı kenar üzerinde yavaşça ilerler. Sistem o kadar iyi ki, üç haftalık kullanımdan sonra, hiçbir şeye karışmadı.

Testimizde, s9 + 'nın ilk wi-fi kurulumu mutlak bir esintiydi - aslında, 5 GHz ağ ile mutlu bir şekilde senkronize olan birkaç robot elektrik süpürgesinden biri, MESH tarzı bir sisteme sahip herkes için büyük bir artı bu, birçok 2.4Ghz cihazı karıştırabilir. İRobot uygulaması da şimdiye kadar kullandığımız en iyi uygulamalardan biridir - sadeliğinin yanı sıra odaları farklı haritalara bölmek, gerekirse çöp kutusunu uzaktan boşaltmak ve programları ayarlamak için gerekli malzemeleri de sağlar.

Öyleyse, bu modeli mi yoksa daha ucuz, benzer tarzdaki i7 + modelini mi satın almalısınız? Tüylü evcil hayvanların bulunduğu daha büyük bir eviniz varsa, o zaman kesinlikle. İ7 + 'dan daha iyi performans gösterir ve halı üzerinde piyasadaki diğer birçok robot süpürgeden daha verimlidir. Ancak maliyet bir engel ise, daha ucuz olan i7 + aynı görevleri neredeyse aynı şekilde gerçekleştirecektir. Seçim, seçimler.

en iyi robot süpürge: Dyson 360 Heurist

(Resim kredisi: Dyson)

6. Dyson 360 Heurist

Çok sayıda kilim bulunan yerler için en iyi robot süpürge

Teknik Özellikler
Boyut: 23cm x 12cm Toz kapasitesi: 330ml Otomatik hazne boşaltma: Kendi kendine şarj arasında çalışma süresi yok: 65 dakika
Satın alma nedenleri
+ Olağanüstü emiş + Halılarda mükemmel performans + Gerçekten çok küçük + Kenar temizliği için geniş fırça + Çarpıcı bir görünüm
Kaçınılması gereken nedenler
-Zayıf pil tüketimi-Zemin türü tespiti yok-5GHz ağ ile senkronizasyon sorunu-Gerçekten, gerçekten küçük BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'a bakın

Bu elektrikli süpürgenin selefi Dyson 360 Eye'ı incelerken zaten bir milyar kelime yazmıştık, çünkü çok sinir bozucu ve çok yavaştı. Neyse ki, 360 Eye & rsquo; ın tuhaflıklarının büyük çoğunluğu yeni 360 Heurist için çözüldü.

360 Heurist, tüm o elektrik mavisi içinde muhteşem bir görünüme sahip ve piyasadaki diğer robot süpürgelerden çok daha küçük - sadece 23cm çapında. Bununla birlikte, genişlikten yoksun olduğu şey, yüksekliği telafi ediyor; 12 cm'de, diğerlerinden yaklaşık 3 cm daha uzun, bu da kanepenin altına sığmayabileceği anlamına geliyor. Öte yandan, diğer botlar, fırçasının tüm genişliği boyunca çalışırken ulaşamayacağı boşluklara sığacak kadar küçüktür, böylece dönen bir yan kıl takılı modellere göre kenara doğru daha verimli bir şekilde temizlik yapabilir.

360 Göz'ün bir kaplumbağadan daha yavaş olduğu yerlerde, bu biraz daha tavşan gibi. Bu yazarın test dairesini tanıdıktan sonra, yaklaşık 75 dakikalık birleşik bir sürede iki oda ve bir koridoru iyice temizledi, ancak iRobot s9 + ve Roborock S6 Max'in aksine, yarı yolda yeniden şarj etmek için iskeleye geri dönmek zorunda kaldı. yaklaşık iki saat sürdü. Yani evet, pil onun Aşil topuğudur. Unutmayın, batarya ömrü, Dyson'ın onu piyasadaki en etkili emicilerden biri yapma konusundaki ısrarı nedeniyle kesinlikle tehlikeye atılıyor. Üç emiş seviyesi ile birlikte gelir, ancak ne yazık ki otomatik zemin tespiti yoktur. Bu nedenle, belirli alanlarda gücü artırmak için Dyson uygulamasında programlama zahmetine girmediğiniz sürece tek bir emme seviyesi seçmeniz ve buna bağlı kalmanız gerekecektir. Bu yorumcu bunu en yüksek güçte denedi ve iyi bir şekilde büyük zaman aldı. Bununla birlikte, pil hızla tükenmeye başladı ve yaklaşık 30 dakika sonra yeniden şarj etmek için tabanına geri dönmek çaresizdi. Bu yüzden onu en düşük emiş seviyesine ayarladım ve bakalım, pil tam 63 dakika dayanırken hala iyi emiyordu - ve bu sert zemin, halı ve çok sayıda kilimin bir kombinasyonuydu.

Bu da bana, bu elektrikli süpürgenin kilimli evler için neden uzak ve uzaktaki en iyi robot elektrik süpürgesi olduğunu güzel bir şekilde getiriyor - ince kaygan kilimler, kalın kilimler, püsküllü kenarlı kilimler, adını siz koyun, bu küçük kraker hepsinin üzerinden geçiyor. Bunu yapar çünkü küçük tekerlekler yerine tırtıl tank rayları ile donatılmıştır. Basit bir fizik örneğinde, tank paletleri halıların kenarlarını botun kenarlarına doğru ve botun altına getirir, böylece basitçe üzerinden geçebilir. Diğer botlar, tamamen umursamaz bir tavırla çarpışıyor ve siz farkına varmadan, ya kendilerini İran halısına sardılar ya da arkalarında çirkin bir fırfırlı halılar bıraktılar.

360 Heurist, bir evde gezinmek için SLAM (Akıllı Eşzamanlı Yerelleştirme ve Haritalama) ve bir dizi parlak LED kullanır ve bu açıdan son derece iyi çalıştı. Ancak, tüm robot süpürgelerde olduğu gibi, gerçekten kendi cihazlarına bırakmanız ve her temizlik seansında yeni şeyler öğrendiği için onu kesmemeye çalışmanız gerekir.

360 Heurist, kablosuz ağımın 5GHz ağına senkronize olmak istememenin - gerekmesine rağmen - ve yuvasını yeniden yerleştirmeye çalışırken kafasının karışık göründüğü bazı dönemlerin yanı sıra, 360 Heurist, selefine göre çok büyük bir gelişmedir. Evet, çöp kutusu diğerlerinden daha küçüktür (sadece 330 ml) ancak halılarda, sert zeminlerde ve özellikle kilimlerde son derece iyi performans gösterir ve neredeyse her seferinde kenarları temizler. Bununla birlikte, daha küçük boyutları ve yüksek pil tüketimi, dağınıklığın minimumda tutulduğu daha küçük konutlar veya daha büyük odalar için daha uygun olduğu anlamına gelir.

En iyi robot elektrikli süpürge: Roborock S5

7. Roborock S5 Max

£ 500 altındaki en iyi robot elektrikli süpürge

Teknik Özellikler
Boyut: 35cm x 10cm Toz kapasitesi: 480ml Otomatik hazne boşaltma: Hayır Kendi kendine şarj arasında çalışma süresi: 75 dakika
Satın alma nedenleri
+ Hızlı, doğru gezinme + Yeterli temizleme gücü + Harika VFM
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Odaların kenarlarına çok yaklaşmıyor Amazon'a bakın

Yakın zamana kadar, en iyi robot elektrikli süpürgeler için en yüksek doları ödemek zorundaydınız, ancak bu genellikle 400 £ 'un altında olabilir ve bu fiyata olağanüstü bir değer sunar. Roborock S5 Max ile ilgili en iyi şey, muhtemelen i7'den bile daha iyi olan navigasyonudur. Kesinlikle etrafta dolaşıyor ve çok mantıklı bir şekilde hareket ediyor - önce bir boşluğun kenarlarını bulmak ve ardından ortayı ürkütücü bir verimlilikle doldurmak. Hızına rağmen, temizlik oldukça iyidir ve etrafta dolaşmakta çok ustaca olduğu için, işteyken günlük olarak temizlik yapacağına güvenebilirsiniz. Yukarıda incelenen daha pahalı S6 MaxV modeli gibi, aynı zamanda zeminlerinizi de paspaslayacaktır.

Roborock'un nadiren sıkışıp kalmasının bir nedeni de, engellere karşı ihtiyatlı davranmasıdır - üstünden geçmeye çalışmak yerine engellerden vazgeçmeyi tercih eder. Bu, odaların veya mobilyaların duvarlarına ve köşelerine çok yaklaşmama eğiliminde olduğu anlamına gelir, bu nedenle kenar temizliği o kadar iyi değildir, ancak makul fiyat soran oldukça küçük bir kelime oyunu.

En iyi robot elektrikli süpürge: Miele Scout RX2

8. Miele Scout RX2

İyi temizlik, ancak bazı gezinme sorunları var

Teknik Özellikler
Boyut: 35.4cm x 8.5cm Toz kapasitesi: 400ml Otomatik hazne boşaltma: Kendi kendine şarj arasında çalışma süresi yok: 120 dakika
Satın alma nedenleri
+ Sağlam gezinme + İyi emiş
Kaçınılması gereken nedenler
-Yaklaşık 3 ürün yazılımı yükseltmesinin bitmiş makale olmaktan uzak olduğunu hissediyor - 'Ev Görüntüleme' kamera seçeneği hem maliyetli hem de anlamsız görünüyor BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 1.353,53 $ Amazon'da Görüntüle1.389 $ Appliances Online'da Görüntüle

Bu robot süpürge, listedeki 4 rakibe kıyasla biraz daha fazla, ahem, 'nostaljik' bir his veriyor. Bunun nedeni, iyi temizlemesine ve genel olarak sağlam bir performans göstermesine rağmen, biraz çıldırtıcı uzun bir 'tuhaflıklar' listesine sahip olmasıdır. Bunların en önemlisi, görünürde bir sebep olmadan takılma eğilimidir, ancak buggy uygulaması da cehennem kadar sinir bozucu. Odaları i7 ile aynı şekilde eşlemenize ve adlandırmanıza izin vermesi gerekiyordu, ancak şu anda bu işe yaramıyor.

Bununla birlikte, sert zeminlerden kilime geçtiğini algıladığında güçlenen, çalışkan küçük bir temizleyicidir. Genelde oldukça iyi gezinir - merak uyandıran ve sinir bozucu olan şey, aplomb ile bazı engellerden kaçınması, ancak daha sonra bir şeyin görünüşünü beğenmediği için tamamen durmasıdır. Oh, ve görünüşe bakılırsa, kendisinden 10 cm kadar geniş olmayan herhangi bir zemini gerçekten de zemin olarak kabul etmiyor - sonuç olarak, örneğin yatakların kenarına inmek için mücadele ediyor.

Bu robotun telefonunuza canlı kamera yayını gönderen bir 'Ev Görüşü' sürümünü de satın alabilirsiniz - standart Scout RX2'de kameralar da vardır, ancak bunları yalnızca gezinmek için kullanır. Öyleyse, evinizi çok kirli gözlükler giyen bir farenin bakış açısından görmek istiyorsanız, bu sizin şansınız. Ancak bu şüpheli zevk için ödemeniz gereken prim aşırı derecede yüksek.

En iyi robot elektrikli süpürge: Neato Botvac Connected

9. Neato Botvac Bağlı

Çok sağlam, biraz daha eski robot elektrikli süpürge, genellikle ucuza gittiği bulundu

Teknik Özellikler
Boyut: 35,5 cm x 10 cm Toz kapasitesi: 700 ml Otomatik hazne boşaltma: Kendi kendine şarj arasında çalışma süresi yok: 120 dakika
Satın alma nedenleri
+ Çok saygın temizlik + Hızlı ve verimli gezinme + Rakiplerden biraz daha ucuz + Daha büyük çöp kutusu
Kaçınılması gereken nedenler
-Çirkin ve gürültülü-Gülünç işletim sistemi Bugünün en iyi Neato Botvac Connected fırsatları739 ABD doları Appliances Online'da Görüntüle 798 ABD doları Kogan.com'da görüntüle937,35 $ Amazon'da Görüntüle

Bu D şeklindeki temizleyici, yukarıdaki benzer şekilde adlandırılmış ve benzer görünümlü D7 Connected'dan önce geldi ve ucuza gittiğini fark ederseniz, yine de iyi bir seçenektir, çünkü gadget açısındançok yaşlı.

Her gün veya birkaç günde bir kullanılırsa, en azından fiyatı kadar etkilidir, kuşkusuz daha iyi görünen rakipleri ve iRobot'lardan daha ucuz olanlara göre kırılabilir nesnelerin arasına girme eğilimi daha azdır.

Neato Botvac, sert zeminleri ve halıları temizlemek için metodik ve oldukça hızlı hareket eder. Genel temizlik performansı iyidir ve saç ve zorlu zemin yüzeylerinin üstesinden gelebilir. Tırtıl izleri yoktur ve sürücüsü özellikle güçlü görünmez, ancak bu Neato çoğu ev darbesinin üstesinden gelebilir.

Neato Botvac Connected, düşük profili nedeniyle hemen hemen her şeyin altına girebilir ve bir kamera yerine lazerler ve sensörlerle hareket ettiği için mobilyaların altında olmak onu 'kör' etmez.

Elbette, ara sıra takılıp kalıyor ve tuzağa düşmüş bir baykuş gibi size haber vermek için acı bir bip sesi çıkarıyor. Kenar ve köşe temizliği harika değil, ama bir yolu var ve açıkçası buradaki daha pahalı modellerden daha kötü değil.

Botvac Connected ile ilgili tek 'sorun', Neato'nun onu bağlantı kurmadaki ısrarıdır. D7 Connected'ı yaptığında, ağ bağlantılı bir elektrik süpürgesi üretmeye ilişkin bir dizi sorunu çözmüş olsa da, bu daha çok bir beta ürün gibi hissediyor. Yönlendiricinizle olan bağlantıyı düzenli olarak kaybediyor ve aygıt yazılımının güncellenmesi gerekiyorUSB anahtarına aktarılan ve ardından özel bir kabloya takılan bir indirme yoluyla.Ne, burası 1998 falan mı?

İyi haber şu ki, görmezden gelebilirsinherşeybağlı işlevsellik ve 'başlat' düğmesini kullanın. Bağlantılı şeyler çalıştığı durumlarda, Alexa ve Google Home kontrolüne ve temizlendiği (ve belki de temizlenmediği) yerlerin haritasını görme yeteneğine izin verir. Bunun pek yararlı olduğunu sanmıyorum.

en iyi robot vakum: Aoso Robot Vakum 2000Pa

(Resim kredisi: AOSO)

10. AOSO AKILLI ROBOTİK TEMİZLEYİCİ

Sert zeminler için çok iyi bir bütçe botu

Teknik Özellikler
Boyut: 31,5 cm x 7,6 cm Toz kapasitesi: 400 ml Otomatik hazne boşaltma: Kendi kendine şarj arasında çalışma süresi yok: 110 dakika
Satın alma nedenleri
+ Cips kadar ucuz + Sert zeminlerde çok iyi + Sığ profil
Kaçınılması gereken nedenler
-En iyi seyir becerileri değil

AOSO'nun bu bütçe modeli, fiyat için çok iyi bir performans sergiliyor ve uçurum algılama ve çarpışma önleme dahil olmak üzere temel navigasyon becerileri ve 2000Pa'lık çok iyi bir emiş oranı ile birlikte geliyor. Benzersiz bir şekilde, ünitenin her iki yanında kıl süpürücüler bulunur ve odaların kenarlarından ve köşelerinden ve masa ayakları etrafından toz ve döküntü toplamak için oldukça adil bir yumruk oluştururlar. İsteğe bağlı uygulamanın yanı sıra, düşündüğünüzden daha kullanışlı bir uzaktan kumanda ile birlikte gelir. Ancak, yalnızca 2,4 GHz wi-fi ağında çalışır, bu nedenle yönlendiricinizin ayarlarıyla uğraşmanız gerekebilir.

Düşük fiyat için, bu robot süpürge bizi gerçekten şaşırttı. Evet, navigasyon becerileri diğerleri kadar iyi değil, ancak yalnızca bir kez halıya takıldı ve her zaman başka bir odadan bile rıhtıma geri dönüş yolunu buldu. Aynı zamanda etraftaki en sığ modellerden biridir, bu nedenle rakiplerinden daha düşük döşemelerin altına girmelidir. Özellikle halıda harika olmasa da, AOSO sert zemini ve bu sayfadaki modellerin çoğunu süpürdü.

11. iRobot Roomba 980

Bu eski iRobot elektrikli süpürge, şık bir gezgin olmaya devam ediyor

Teknik Özellikler
Boyut: 35.3cm x 7.14cm Toz kapasitesi: 600ml Otomatik hazne boşaltma: Kendi kendine şarj arasında çalışma süresi yok: 120 dakika
Satın alma nedenleri
+ Etrafa iyi gelir + İyi temizlik performansı
Kaçınılması gereken nedenler
-İ7 kadar iyi ve çok daha ucuz değil Bugünün en iyi iRobot Roomba 980 fırsatları Amazon'a göz atın

Roomba 980 daha eski bir iRobot'dur ancak yine de oldukça becerikli (ve biraz pahalı). Yalnızca 91 mm yüksekliğiyle, en alçak koltuklar dışında her şeye sığar. Mükemmel kauçuk fırça çubukları, saç vb. İle dolaşmayı önlemeye aktif olarak yardımcı olur ve temizleyiciyi boşaltmak Dyson kadar kolay olmasa da merhametli bir şekilde hızlı temizlenir. Bazı nedenlerden dolayı, şarj istasyonu yalnızca tek bir taraftan takılabilir, bu da yerleştirme seçeneklerinizi bir şekilde sınırlayabilir.

İ7 gibi, 980 de üste monte edilmiş bir kameraya sahiptir, ancak aynı zamanda Roomba'nın sensörleri kullanma konusundaki uzun süredir devam eden uzmanlığından da yararlanarak genel olarak iyi çalışan bir hibrit navigasyon sistemi sağlar. Bu satışlarda dikkat edilmesi gereken bir diğer şey.

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın Roborock S6 MaxV Robotic ...Roborock S6 MaxVCatch.com.au1.019,15 $ Görünüm Tüm fiyatları görünRoomba i7 Plus Robot VakumiRobot Roomba i7 Plusİyi adamlar1.799 $ Görünüm Tüm fiyatları görünNeato Botvac D7 Bağlandı ... Neato Botvac D7 Bağlandı Amazon $ 1.202,77 GörüntüleTüm fiyatları görüneufy BoostIQ RoboVac 30C, ... Eufy BoostIQ RoboVac 30C Amazon $ 715,91 GörüntüleTüm fiyatları görünMiele Scout RX2 Robot Vakum ... Miele Scout RX2 Amazon $ 1,353,53 GörüntüleTüm fiyatları görün