Close
  • Ana
  • /
  • Saatler
  • /
  • En İyi Rolex 2020: Yaşam tarzınıza uygun mükemmel Rolex'i nasıl seçersiniz?

En İyi Rolex 2020: Yaşam tarzınıza uygun mükemmel Rolex'i nasıl seçersiniz?

Sıradan bir gözlemci için, bir Rolex'in bir Rolex, bir Rolex olduğunu düşünmek kolaydır. Belirli Londra Metrosu hatlarında yoğun saatlerde bir Metro yakaladığınızda, uygun ve çizmeli olanların bileklerinde neredeyse aynı Rolex'i göreceksiniz.


Ama Cenevre firmasının ürün yelpazesini biraz daha derinlemesine araştırdığınızda geniş bir saat portföyü keşfedeceksiniz. Her bütçeye uygun bir Rolex olduğunu söyleyemeyiz, çünkü asla yedi veya sekiz binden fazla değişiklik alamayacaksınız, ancak marka için toplantılarda veya akşam yemeğinde gösteriş yapmak için şık bilek takmaktan çok daha fazlası var.

Klasiklerin yanı sıra Rolex, yatçılık, dalış, araba kullanma ve uçma gibi belirli kariyer ve hobiler için geliştirilmiş saatleri içeren 'profesyonel' bir ürün yelpazesi sunar.

İşte o zaman, yaşam tarzınıza uyan en iyi Rolex için Pingtwitter rehberi.

En İyi Rolex: Rolex GMT Master II


Gezgin için: Rolex GMT Master II

1950'lerin ortasında piyasaya sürülen ve başlangıçta havayolu pilotları için tasarlanan GMT-Master - adından da anlaşılacağı gibi - bir GMT saatidir. Bu, normal akrep, yelkovan ve saniye kollarının yanı sıra GMT'de saati söylemek için başka bir eli olduğu anlamına gelir - yani, Greenwich, Londra'daki Kraliyet Gözlemevi tarafından gözlemlendiği gibi, Greenwich Meantime.

Bu ekstra kol, 24 saatlik bir çerçeve etrafında döner. Bu şekilde, bulunduğunuz yerde saatin kaç olduğunu her zaman söyleyebilirsiniz ve GMT / UTC - iş veya eğlence amaçlı seyahat ederken kullanışlıdır.


Bu arada, 24 saatlik çerçeve son derece sert seramikten yapılmıştır ve mavi ve kırmızı kaplaması GMT Master'a 'Pepsi Rolex' takma adını verir. 40 mm kalınlığındaki GMT-Master II, tasarımı açısından şaşırtıcı derecede kompakt bir saattir.

En İyi Rolex: Rolex Submariner


(Resim kredisi: Rolex)

Dalgıç için: Rolex Submariner

Submariner ilk bakışta GMT-Master'a benzeyebilir, ancak bu, 300 metreye (1.000 fit) kadar su altında kalabilen, tamamen daha sağlam bir saattir. Bu, 1953'te piyasaya sürüldüğünde 100 metre derinliğe kadar suya dayanıklı ilk saat olan orijinal Submariner'da önemli bir gelişmedir.

Gerçek bir dalış saati olan Submariner, ISO 6425 standardını karşılar, bu da yalnızca derinliklere kadar suya dayanıklı olmadığı anlamına gelir, aynı zamanda tuzlu deniz suyu, yoğunlaşma, manyetizma ve basınç ve sıcaklıktaki hızlı değişikliklerden etkilenmez.

Saat, dalgıçların ne kadar süredir su altında kaldıklarını doğru ve güvenli bir şekilde ölçmelerine yardımcı olmak için tek yönlü, 60 dakikalık dönen bir çerçeveye sahiptir. Çerçeve, GMT-Master'daki ile aynı Rolex tarafından geliştirilmiş, korozyona dayanıklı seramik malzeme olan Cerachrom'dan yapılmıştır.

Submariner 41 mm çapında bir kasaya, vidalı kurma koluna, saat 3 pozisyonunda büyütülmüş tarih komplikasyonuna ve yaklaşık 70 saatlik güç rezervine sahip otomatik 3235 kalibre mekanizmaya sahip.


En İyi Rolex: Rolex Cosmograph Daytona

Yarış pilotu için: Rolex Cosmograph Daytona

Daytona veya Le Mans 24 saatlik motor yarışlarının sadece beş dakikasını televizyonda izleyin ve hiç şüphesiz Rolex Daytona'nın reklamını göreceksiniz. Yaygın olarak kabul edilirmotor sporları saati, Cosmograph Daytona 1963'ten beri bizimle birlikte ve dünyanın en başarılı sürücülerinin bazılarının bileklerinde yer aldı.

Motor sporları ve zaman tutma için tasarlanmış bir kol saati olan Rolex Daytona, saniyenin sekizde birine kadar doğru bir okuma gösteren ikinci bir ibre ve ayrıca geçen zamanı saat ve dakika cinsinden gösteren iki kadrana sahiptir.

Ek olarak, 40 mm dönmeyen çerçeve takimetre olarak kullanılabilir ve zamana önem verdiğiniz hareketli nesnelerin saat başına birimlerini gösterir. Bir kara hız rekoru arabasının ölçülen milden geçerken ortalama hızını hesaplamak istediğinizi varsayalım (tüm Pingtwitter okuyucularının bir hafta sonu yaptığından eminiz). Saniye ibresini başlatmak için saat ikideki düğmeyi tıklayın, ardından araç mil işaretini geçtikten sonra eli durdurmak için tekrar tıklayın; çerçeve üzerinde gösterilen sayı, aracın saatte mil cinsinden ortalama hızıdır.

Rolex Daytona 100 metreye kadar su geçirmez ve yaklaşık 72 saatlik uzun güç rezervine sahip.

En İyi Rolex: Rolex Explorer

Maceraperest için: Rolex Explorer

Rolex Explorer, markanın en sade çelik spor saatidir, ancak bu nedenle favorilerimizden biridir. Explorer, Sir Edmund Hillary'nin 1953'te Everest Dağı'na öncülük ettiği Perpetual Oyster ile başlayan zengin bir geçmişe sahiptir. Rolex, aynı yıl Oyster Perpetual Explorer'ı piyasaya sürdü.

Bugün Rolex, 39 mm Explorer ve 42 mm Explorer II olmak üzere iki Explorer modeli sunmaktadır (yukarıda resmedilmiştir). Tamamen farklı görünebilirler, ancak her ikisi de aşırı ortamlar için tasarlanmıştır.

Explorer'in tasarımı, siyah kadranı, büyük, okunaklı rakamları ve dayanıklı Oyster kasasıyla orijinaline çok sadık kalıyor.

Explorer II, orijinal modelin bir evrimidir, birkaç milimetre çapında büyür ve bir GMT işlevi ekler, böylece kullanıcı birden fazla saat dilimini takip edebilir.

En İyi Rolex: Rolex Air-King

Pilot için: Rolex Air-King

Uçmak sizin eğlencenizse, Air-King sizin için Rolex'tir. Saat, kompakt 40 mm kasa, Oyster bilezik ve kubbeli çerçevesiyle sade ve klasik olarak çekici bir görünüm sunar.

Sıradan bir gözlemciye göre Air-King, Datejust ve Day-Date gibi klasik Rolex'e benzer bir tasarıma sahip, ancak havacılığın kurumsal hediye ve mezuniyet hediyesi kalabalığından sıyrılması için yeterince selam var.

Rolex’in 1930'ların havacılığıyla olan bağlantısına geri dönen saat, seyir süresi okuması için kullanılan daha küçük dakika rakamlarıyla ayrılmış üç, altı ve dokuzda büyük boy saat rakamlarına sahip ayırt edici bir siyah çerçeveye sahiptir.

Air-King’in 3131 kalibre otomatik kurmalı mekanik mekanizması yaklaşık 48 saatlik güç rezervine sahiptir ve su geçirmezlik 100 metredir.

En İyi Rolex: Rolex Yacht-Master II

Denizci için: Rolex Yacht-Master II

Bir Rolex için burada çok şey oluyor. İsviçreli şirket tarafından deneyimli denizcilere hitap eden bir saat olarak tanımlanan Yacht-Master II, mekanik hafızalı ve anında senkronizasyonlu programlanabilir bir geri sayım sayacına sahiptir.

Bunun anlamı, atlayanların saati bir ila 10 dakika arasında belirli bir süre için otomatik olarak geri sayımı başlatacak şekilde programlayabilmesidir. Bu şekilde, bir tekne yarışının resmi başlama prosedürünü tam olarak zamanlayabilir ve takip edebilirler. Dakikalar, saat yedide maksimum 10 dakikadan, saat beşte sıfıra inen dördüncü bir el kullanarak geri sayım yapar.

Bir saatin çerçevesinin normalde mekanik olarak dahili mekanizmasına bağlı olmadığı durumlarda, Yacht-Master II’ler. Bu, takan kişinin yarışın başlama zamanına geri sayım sayacını ayarlamak için çerçeveyi döndürebileceği anlamına gelir.

Yacht-Master II, 44 mm kalınlığında (Rolex için) büyük bir saattir ve 100 metreye kadar su geçirmezlik sağlarken, kendi kendine kurmalı mekanizmasının güç rezervi yaklaşık 72 saattir.

En İyi Rolex: Rolex Cellini Moonphase

Saat uzmanları için: Rolex Cellini Moonphase

Rolex’in klasik saat koleksiyonunun bir üyesi olan Cellini Moonphase, saatlerini ciddiye alan ancak uçma, yarış veya yat kaçışlarınız hakkında bağırmaktan uzak klasik bir görünüm isteyenler içindir. Bunun yerine, bu 18 ayar pembe altın saat, 39 mm'lik ince bir kasanın içine yerleştirilmiş basit bir beyaz kadran sunuyor.

Ancak bu sadeliğin altında, Rolex'in ayarlama gerektirmeden önce 122 yıl boyunca astrolojik olarak doğru kalacağını iddia ettiği, ay fazı komplikasyonuna sahip, zekice karmaşık bir 3295 kalibre hareket var.

Uygun şekilde, Cellini'nin yüzünde bulunan dolunay, ayın her günü geçtikçe komplikasyon etrafında kademeli olarak hareket eden gerçek bir göktaşı parçasından yapılmıştır. Bu saat, uçuş mesafenizin ortalama hızını hesaplayamaz veya oksijen tanklarınızı 1.000 fit aşağıda tutmanıza yardımcı olamaz, ancak doyurucu bir zarafet dozu ve horolojik gelişmişlikle özelliklerin eksikliğini telafi eder.

En İyi Rolex: Rolex Day-Date

CEO için: Rolex Day-Date

Hiçbir şey onu, eşleşen bir & lsquo; başkan 'bileziğiyle tamamen altın bir Rolex Day-Date'den daha fazla yaptığınızı söyleyemez. Evet, biraz gösterişli ve belki de yanlış şirkette gösterişli - ve bu makalenin başlarında kurumsal Rolex'i devirdiğimizi biliyoruz - ancak fiyat aralığında bir şekilde diğer saatlerden daha fazla klas tutuyor.

Bana daha az bakma özelliğinde bile Day-Date, modası asla geçmeyecek klasik olarak güzel görünümlü bir saattir ve bu önemli toplantı sırasında gömleğinizin kolluğunun altından dışarı çıkarken tam eve bakar.

1956'da Day-Date, hem günü hem de tarihi gösterme yeteneğiyle övünen dünyada bir ilkti (orada ne yaptığını gördünüz mü?). Saat 12 pozisyonunda tam olarak yazılan gün, birçok alıcı için bir ay fazı komplikasyonundan tamamen daha faydalı hissedecek çarpıcı ama işlevsel bir komplikasyondur.

Day-Date giyin ve oldukça yüksek vasıflı bir şirkettesiniz. Önceki sahipler arasında ABD Başkanları Reagan, Nixon, Roosevelt, Ford ve Kennedy ile Roger Federer, Jay-Z, Ellen DeGeneres ve Victoria Beckham yer alıyor.

Mevcut model kompakt bir 36mm ölçüsüne sahip, 100 metreye kadar su geçirmez ve yaklaşık 70 saatlik güç rezervine sahip.

En İyi Rolex: Rolex Datejust

Günlük kullanım için: Rolex Datejust

Günlük bir Rolex fikri belki bir oksimoron gibi gelebilir, ancak Datejust'ın faturaya tam olarak uyduğunu düşünüyoruz. Tartışılır biçimdeRolex'in en güzel örneği olan Datejust, büyük olasılıkla görüp görebileceğiniz modeldir. Rolex'in farklı kasa boyutları ve malzemeleri, kayış ve çerçeve seçenekleri ve bir dizi kadran rengi, malzeme ve dekorasyon (tabii ki elmasları kastediyoruz) sunmasıyla son derece özelleştirilebilir.

Kasa boyutları 28 mm ile 41 mm arasında değişirken, malzemeler çelik, beyaz altın, sarı altın veya bir karışımı içerir; kadran renkleri beyaz, gümüş, altın, mavi, siyah ve pembeyi içerir ve iki bilezik tasarımı ve iki çerçeve seçeneği vardır. Tüm bunlar, Datejust'ın hafta sonu kıyafetinizle, iş kıyafeti, düğün kıyafeti veya en iyi Pazar günü gibi evde görünecek şekilde yapılandırılabileceği anlamına gelir.

İlk olarak 1945'te Oyster olarak piyasaya sürülen Datejust (bugünkü adını 1985'te almıştır) yıllar içinde çok az değişmiştir. Ancak, 1955'te mekanizma güncellendi, böylece tarih birkaç saat önce yavaşça değişmek yerine gece yarısı anında değişecekti. O yıl ayrıca, o zamandan beri Rolex saat tasarımının ayırt edici özelliği haline gelen tarih komplikasyonu üzerine ünlü Cyclops büyütme lensinin eklendiğini gördü.

Bugünün Datejust 100 metreye kadar su geçirmez, 3235 kalibre, otomatik kurmalı otomatik mekanizma ve yaklaşık 70 saatlik güç rezervine sahiptir.