Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • En iyi dayanıklı akıllı telefon: dış mekanlar, şantiyeler ve daha fazlası için tahrip edilemez telefonlar

En iyi dayanıklı akıllı telefon: dış mekanlar, şantiyeler ve daha fazlası için tahrip edilemez telefonlar

Telefonunuza düşmelerden ve aksiliklerden zarar vermekten bıktınız mı? Akıllı telefonlar her yıl daha da inceliyor, genişliyor ve uzuyor, ancak daha da zorlaşıyorlar mı? Bazı amiral gemisi akıllı telefonlar temel su geçirmezlik iddiasında bulunsa da, hiçbiri tam anlamıyla 'sağlam' olmaya yaklaşamıyor. Artık normal bir zayıf telefona tahammül edemeyen insanlar için tasarlanmış, su geçirmez, toz geçirmez, darbeye, çizilmeye ve hatta basınca dayanıklı akıllı telefonların yeni bir alt türünü seçin.


Hedef pazarlar inşaat işçileri, endüstriyel bir ortamda çalışan herkes ve ekstrem spor meraklılarıdır, ancak dayanıklı telefonlar aynı zamanda iş veya eğlence için aşırı koşullarda çok fazla zaman geçiren açık hava insanları hedeflemektedir.

Akıllı telefonunuzu korumak için daha önce bir kılıf satın aldıysanız, temel tasarımına yerleşik bir zırhı olan bir telefonun çekiciliğini hemen görebileceksiniz.

Burada yer alan tüm dayanıklı telefonların Android'de çalıştığını unutmayın; bu nedenle, bir Apple hayranıysanız, iPhone'unuzu korumak için iyi, sağlam bir kılıf bulmakla yetinmek zorunda kalacaksınız.

Öyleyse neden bu 'sağlam' akıllı telefonlara ihtiyacımız var? İnsanların yaklaşık üçte birinin, son üç yılda, bir noktada, günlük düşme ve aksilikler nedeniyle bir telefona ciddi hasar verdiği tahmin edilmektedir. Bu, çok sayıda bozuk telefon demektir ve onarımlar (veya daha büyük olasılıkla değiştirmeler) her zaman pahalıdır.


Öncelikle kırılmamak için yapılmış olan dayanıklı telefonların çoğu, sizin için en sağlam telefonu seçmeden önce bilmeniz gereken birkaç uluslararası standartla uyumludur.

IP68 standardı

'IP', 'Giriş Koruması' derecesinin kısaltmasıdır ve IP68 sınıfı olduğu söylenen cihazlar toza, kire ve kuma dayanabilir. Su altında maksimum 1,5 m derinliğe kadar 30 dakikaya kadar daldırılmaya da dayanıklıdırlar. Çoğu amiral gemisi akıllı telefon IP68 sınıfındadır; dayanıklı telefonlara özel değildir.


MIL STD 810G standardı

Bu, yalnızca 'sağlam' telefonlar tarafından sunulan ekstra bir koruma katmanıdır. Bu bir ABD askeri teknik özelliğidir ve bir ürünün termal şoklara, yüksek ve düşük sıcaklık aşırılıklarına, titreşimlere, yuvarlanmalara ve tuz sisi koşullarına dayanabileceği anlamına gelir, böylece kazalar olmaz.

Ayrıca Corning Gorilla Glass'a da dikkat etmelisiniz. Tüm sağlam telefonlar ve ayrıca birçok amiral gemisi akıllı telefon için verilen, ince, hafif ve hasara dayanıklı, güçlendirilmiş bir cam olan çizilmeye ve çatlamaya dayanıklı Corning Gorilla cam tabakasıdır. Şimdi altıncı neslinde ve buna sahip olmadığı sürece 'sağlam' bir telefon satın almamalısınız.


Bir bonus olarak, sağlam telefonlar gittikçe daha ince hale geliyor - aslında normal amiral gemisi akıllı telefonlar kadar ince - ve yine de hedef kullanıcıları için genellikle özelliklerle dolu. Geçmeli piller, GPS modülleri ve hatta artırılmış gerçeklik haritalamadan FM radyolarına, el fenerlerine ve termal görüntüleme kameralarına kadar her şeyi düşünün. Sizin için en sağlam telefon hangisi? En sevdiğimiz dayanıklı telefonları keşfetmek için okumaya devam edin.

Bugün satın alabileceğiniz en iyi sağlam akıllı telefonlar

(Resim kredisi: CAT)

1. Kedi S52

Paranın satın alabileceği en iyi ince sağlam akıllı telefon

Teknik Özellikler
Ağırlık :: 210g Boyutlar :: 158,1 x 76,6 x 9,69 mm IP68 derecesi :: Evet MIL STD 810G derecesi :: Evet Koruyucu cam :: Corning Gorilla Glass 6 İşletim Sistemi :: Android 9.0 (Pie), Android 10.0'a planlanan yükseltme Ekran boyutu: : 5,65 inç Çözünürlük :: 720 x 1440 piksel CPU :: Helio P35 RAM :: 4GB Depolama :: 64GB Pil :: 3.100mAh Arka kamera :: 12 MP Ön kamera :: 8 MP
Satın alma nedenleri
+ İnce ve hafif tasarım + 12 MP kamera + Corning Gorilla Glass 6 BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 359,99 $ Amazon'da Görüntüleyin

Bullitt Group, pek çok ilgi çekici 'dayanıklı telefon' üretiyor ve yeni S52, şimdiye kadarki en etkileyici telefonlarından biri. Sadece 9,69 mm ile şimdiye kadarki en şık - pek çok yaygın akıllı telefondan çok daha ince - S52, askeri sınıf dayanıklılığı (MIL-STD-810G uyumludur) IP68 dereceli toz-su direnci ve betona veya çeliğe düşme özelliğini bir araya getiriyor 1.5m'den itibaren. Gorilla Glass 6 ekranı, alüminyum kasası, metalik anahtarları, su geçirmez konektörleri ve FM radyosu ile S52 işi yapacak ve çalışırken harika görünecek. Hatta düşük ışıkta iyi sonuç veren çift piksel Sony sensör destekli 12MP kamera ekler.


(Resim kredisi: Blackview)

2. Blackview BV9800 Pro

Termal görüntüleme için en iyi sağlam akıllı telefon

Teknik Özellikler
Ağırlık :: 322g Boyutlar :: 81 x 168,5 x 14,8 mm IP68 derecesi :: Evet MIL STD 810G derecesi :: Evet Koruyucu cam :: Corning Gorilla Glass 3 İşletim Sistemi :: Android 9.0 (Pie) Ekran boyutu :: 6,3 inç Çözünürlük: : 2340 x 1080 piksel CPU :: Helio P70 RAM :: 6GB Depolama :: 128GB Pil :: 6.580mAh Arka kamera :: 48MP, FLIR Lepton sensörü, 5MP Ön kamera :: 16MP
Satın alma nedenleri
+ Termal görüntüleme kamerası + GPS, GLONASS, BEIDOU + Büyük pil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Telefonunuz karanlıkta görmenize izin veriyor mu? FLIR Lepton termal görüntüleme sensörüyle donatılmış olan bu 6,3 inç Android telefon, karanlıkta görmesini sağlayan benzersiz bir 'Predator' görüntüleme moduna sahiptir. Türünün ilk örneği olan termal kamera - Sony 48MP kamera ile birlikte - Blackview BV9800 Pro'nun bir ısı kaynağını bulup fotoğrafını çekmesine ve onu termal görüntüye çevirmesine olanak tanır. Bu, karanlıkta ısı borularındaki, için için yanan yangınlardaki ve hatta insanlar dahil hayvanlardaki sızıntıları tespit etmek anlamına gelir. Ayrıca uydu tabanlı GPS, GLONASS, BEIDOU ve hava basıncı algılama özelliğine sahiptir. Tek sorun, Blackview BV9800 Pro'nun kapladığı alan ve 322g ile buradaki en ağırlar arasında yer alıyor.

(Resim kredisi: Doogee)

3. Doogee S95 Pro

Zorlu ortamlar için en iyi sağlam akıllı telefon

Teknik Özellikler
Ağırlık :: 285g Boyutlar :: 167 x 77 x 16 mm IP68 derecesi :: Evet (ayrıca IP69K sınıfı) MIL STD 810G derecesi :: Evet Koruyucu cam :: Corning Gorilla Glass 4 İşletim Sistemi :: Android 9 Pasta Ekran boyutu :: 6,3 inç Çözünürlük :: 2160 x 1080 piksel CPU :: Helio P90 RAM :: 8GB Depolama :: 128GB Pil :: 5,150mAh Arka kamera :: 48MP, 8MP (geniş), 8MP (derinlik sensörü) Ön kamera :: 16MP
Satın alma nedenleri
+ IP69K dereceli + Modüler eklentiler + Çift SIM + 8GB RAM + Gorilla Glass 4 BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

IP69K standardıyla uyumlu bir telefona ne dersiniz? Dayanıklı telefon pazarında yeni olan IP69K derecelendirmesi, bir ürünün 80-100 ba'da 80 ° Santigrat su ile ateşlenen yüksek basınçlı temizlemeye dayanabileceği anlamına gelir. Bu, normal IP68 ve MIL-STD-810G derecelendirmelerinin üstündedir. Bu nedenle şantiyeler için idealdir, ancak bu nadir beceri, yine de metal çerçeve biçiminde biraz ağırlık katar ve 285g ağırlığındaki Doogee S95 Pro, nispeten büyük ve sağlam bir telefon. Diğer yerlerde Doogee S95 Pro, 3.500mAh harici batarya dahil manyetik geçmeli eklentiler ve telefonu desteklemek için bir destek ayağıyla tamamlanmış 6W hoparlör modülü ile modüler bir tasarıma sahiptir. Doogee S95 Pro, aynı zamanda piyasadaki tek çift SIM kartlı sağlam telefon.

(Resim kredisi: Land Rover)

4. Land Rover Keşfet

Islak parmaklar ve eldivenler için en iyi sağlam akıllı telefon

Teknik Özellikler
Ağırlık :: 232g Boyutlar :: 152 x 75,3 x 14 mm IP68 derecesi :: Evet MIL STD 810G derecesi :: Evet Koruyucu cam :: Corning Gorilla Glass 5 OS :: Android 7.0 (Nougat), Android 8.0 (Oreo) Ekranına yükseltilebilir boyut :: 5 inç Çözünürlük :: 1080 x 1920 piksel CPU :: Helio X27 RAM :: 4GB Depolama :: 64GB Pil :: 4.000mAh Arka kamera :: 16 MP Ön kamera :: 8 MP
Satın alma nedenleri
+ Islak parmak ve eldiven desteği + Her şeye dayanıklı + AR BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI için OS haritaları ve ViewRanger uygulamaları Amazon'u kontrol edin

Ancak parmaklarınız ıslandığında ve telefonunuzun dokunmatik ekranını çalıştıramadığınızda, modern sözde 'akıllı' telefonların gerçekte ne kadar kısıtlı olduğunu fark edersiniz. Corning Gorilla Glass 5 korumalı ekranı ıslak parmaklarla veya eldivenlerle çalıştırılabilen, Cat dayanıklı telefonlarını yayınlayan aynı üretici tarafından üretilen Land Rover Explore'u bir adım öne çıkarın, ancak çok daha fazlasını yapıyor. Açık hava etkinlikleri için tasarlandı, yakınlık sensörü, pusulası, ivmeölçeri, jiroskopu, barometresi, işletim sistemi haritaları için uygulamalarla GPS anteni ekibi ve dağ zirvelerini ve diğer önemli noktaları belirlemek için artırılmış bir gerçeklik kılavuzu oluşturmak için ViewRanger uygulaması. Ayrıca, telefonu bir kemere klipslemek için bir karabina, pil ömrünü iki katına çıkarmak için bir pil modülü ve seramik bir yama GPS anteni gibi aksesuarlarla etkileyici bir modüler yapıdadır. Neyse ki Land Rover tasarım motifleri incelikli; günü kazanan bu donma, su, kum, toz, kir, titreşim, nem ve tuz buharı geçirmez telefonun açık hava doğasıdır.

(Resim kredisi: Ulefone)

5. Ulefone Zırh 7

Kablosuz şarj özelliğine sahip en uygun fiyatlı sağlam akıllı telefon

Teknik Özellikler
Ağırlık :: 290g Boyutlar :: 165,9 x 81 x 13,6 mm IP68 derecesi :: Evet (ayrıca IP69K sınıfı) MIL STD 810G derecesi :: Evet Koruyucu cam :: Corning Gorilla Glass 5 İşletim Sistemi :: Android 9.0 (Pie) Ekran boyutu: : 6,3 inç Çözünürlük :: 1080 x 2340 piksel CPU :: Helio P90 RAM :: 8GB Depolama :: 128GB Pil :: 5,500mAh Arka kamera :: 48 MP, 16 MP (geniş), 8 MP (telefoto) Ön kamera: : 16 MP
Satın alma nedenleri
+ IP69K toza / suya dayanıklı + 8 GB RAM + Büyük pil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 459,99 ABD doları Amazon'da Görüntüle

IP69K toz / su direncine sahip başka bir telefon olan Ulefone Armor 7, 1,2 metreye kadar betona düşmeye karşı dayanıklılığı ve MIL-STD-810G uyumlu olduğu test edildi. Doogee S95 Pro gibi, bu telefon da sağlam akıllı telefonlar arasında nadir görülen 8GB RAM ile donatılmıştır ve 48MP arka kamera ile donatılmıştır. Su geçirmez, toz geçirmez ve düşmeye dayanıklı Ulefone Armor 7, 'mükemmel sızdırmazlık' için enjekte edilmiş su geçirmez bir yapıştırıcı kullanılarak üretilmiştir. Bununla birlikte, bu sağlam telefonu seyahat için mükemmel hale getirmeye yardımcı olan, film dostu bir 19,5: 9 en boy oranlı ekran, gelişmiş bir fotoğraf paketi ve 15 W hızlı şarjı destekleyen büyük, uzun ömürlü 5,500 mAh pili.

(Resim kredisi: Nokia)

6. Nokia 800 Tough

En sağlam özellikli telefon

Teknik Özellikler
Ağırlık :: 161g Boyutlar :: 145,4 x 62,1 x 16,1 mm IP68 derecesi :: Evet MIL STD 810G derecesi :: Evet Koruyucu cam :: İşletim sistemi yok :: KaiOS Ekran boyutu :: 2,4 inç Çözünürlük :: 240 x 320 piksel CPU: : Çift çekirdekli (2x1.1 GHz Cortex-A7) RAM :: 512GB Depolama :: 4GB Pil :: 2.100mAh Arka kamera :: 2MP Ön kamera :: Yok
Satın alma nedenleri
+ IP68 derecesi + Düşük fiyat + Google Asistan düğmesi + Fener BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 154,99 ABD doları Amazon'da görüntüleyin

İnşaat işçileri, mimarlar yerinde ziyaretler ve hatta yürüyüşçüler harika dış mekanlar için sağlam bir telefon isteyebilir, ancak kim 'uygun' bir akıllı telefona sahip olmanın zevkinden vazgeçmek ister. Ara sıra kullanım için ideal olan basit özellikli bir telefon olan Nokia 800 Tough'u işaretleyin. -20 ve ordm; C kadar soğuk, 1,8 metreden düşmeye ve 1,5 metre suya 30 dakikaya kadar daldırmaya dayanacak şekilde üretilmiştir. Bir sırt çantasına veya bileğe takmak için tasarlanmış bir halka ve eldivenli ellerle menülerde kolayca gezinmek ve aramaları yanıtlamak için büyük erişilebilir düğmelerle tamamlanan Nokia 800 Tough, ayrıca tutmayı kolaylaştırmak için kaymaz bir kaplamaya ve kauçuk kenarlara sahiptir. el feneri, kamera, FM radyo ve hoparlör gibi.

Moderniteye bir selam mı istiyorsunuz? Öyleyse 4G bağlantısı, Bluetooth, WiFi, GPS, WhatsApp ve Facebook uygulamaları (çok az da olsa) ve özel bir Google Assistant düğmesi var. Yalnızca Siyah Çelik olarak mevcuttur.

Bunu beğendin mi?

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın