Close

Yeni başlayanlar için en iyi çalışan uygulamalar: 5K'dan 5K'ya kadar, uygun yol

İnanılmaz derecede gelişmiş birçok şey varkoşu saatleriUzman kaldırım kırıcıları için, ancak en iyi yeni başlayanlar için çalışan uygulamalar tartışmasız daha da değerli bir hizmet sunuyor: size bu eğitmenleri bağlayıp yola çıkmak için ihtiyaç duyduğunuz araçları ve cesareti veriyor, bugüne kadarki koşu deneyiminiz yumurta ile sona erdiğinde. okulda kaşık yarışı.


80'lerin uzun süredir unutulmuş elektro-pop ironistleri Uçan Kertenkelelerin haklı olarak gözlemlediği gibi, hayattaki en iyi şeyler bedava. Ama onları kuşlara ve arılara verebilirsiniz: çalışan uygulamalar istiyoruz; istediğimiz bu.

En iyi çalışan uygulamalar hangileri?

Gibi ücretsiz indirilebilen çalışan uygulamalarıEndomondoveRunkeeperçok çeşitli işlevler sunmak ve karşılığında hiçbir şey istememek için ilk beşe girin, böylece bunları kaldırabilecek bir telefonunuz veya akıllı saatiniz ve iyi bir çift koşu ayakkabınız olduğu sürece, başlamak için hiçbir engel yok.

Diğerleri, önden veya daha fazla seviyenin veya özelliğin kilidini açmak için biraz daha pahalı olabilir, ancak her zaman kendi benzersiz cazibeleri için buna değer. Couch to 5K, yeni başlayanlar için uygun ilerleme hızı, tavsiyeleri ve teşvikleriyle genel kazananımızdır ve nereden başlayacağınızdan emin değilseniz günlük kahvenin fiyatına değer. Zombiler, Koşun! indirmek ücretsizdir, ancak kendinizi bağımlı buluyorsanız - büyük olasılıkla - daha fazla seviyenin kilidini açmak için ödeme yapabilirsiniz.

Bunun dışında yapılacak çok şey yok ama her bir uygulamayı ihtiyaçlarınıza uygun veya aslında uygunsuz kılan şeyleri okuyun. Bazıları en iyi haritaya sahiptir, bazılarının hesap verebilirliği artıran bir sosyal yönü vardır ve bazıları kendi müziğinizi antrenman veya olay örgüsüne entegre etmenize izin verir (hazır varken, neden bir çiften iyi çalışan kulaklıklarKurulumunuzu tamamlamak için?) sizin için neyin işe yaradığını bulmak için aşağıyı okumaya devam edin.


1. 5K'ya koltuk

Herkes, özellikle de başlangıç ​​seviyesindeki koşucular tarafından denendi, test edildi ve sevildi

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Yeni başlayanlar için en iyisi Mevcut platformlar: Android ve iOS Uygulama içi satın alımlar ?: Hayır Boyut: 109.2MB
Satın alma nedenleri
+ Yeni başlayanlar için gerçekten harika + NHS onaylı eğitim rutini
Kaçınılması gereken nedenler
-Biraz cıvıl cıvıl

Kanepeli patatesleri çalışan makinelere dönüştürmek için nihai yöntem,Couch to 5K uygulamasıyeni başlayanlar için en iyi çalışan uygulama olarak en üst noktamızı alıyor. Nazik öğrenme eğrisi ile daha önce hiç koşu yapmayı denemeyenler için idealdir.


Programın, haftada üç kez 30 dakikalık aralıklarla dokuz hafta içinde tamamlanması hedefleniyor - bu, sizi ilk 5 bininize hazır hale getirmek için üç ayın altında, ancak göründüğü kadar korkutucu değil. Başlangıçtan itibaren koşmayı, yürümeyi ve dinlenmeyi değiştirir, ancak egzersiz aralıklarını artırır ve kondisyonunuz geliştikçe dinlenmeleri azaltır. Etkinliği için binlerce kefil olan Couch to 5K, herkesin koşma sevgisini geliştirmesi için harika ve erişilebilir bir yoldur.


2. Endomondo

Başkalarına paralarının karşılığını veren geveze ücretsiz uygulama

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Sesli geri bildirim Kullanıldığı yerler: Android, iOS ve Windows Uygulama içi satın alımlar ?: Evet Boyut: 201MB
Satın alma nedenleri
+ Hedeflerinize yönelik sesli koçluk + Gerçek zamanlı moral konuşmalarıyla sosyal
Kaçınılması gereken nedenler
-Sana nasıl koşulacağını öğretmez

EndomondoHayati verilerinizi takip eder - siz giderken yakılan mesafe, hız ve kaloriler, böylece koşarken ilerlemenize göz kulak olursunuz. Bu alışılmadık bir şey değil ama bir kenarı var.

Onu pek çok benzer rakibinin hemen önüne koyan işlev, eklenmiş ses yetenekleridir. Sizi, belirlediğiniz bir hedefe doğru motive eden çalışma içi geri bildirim, sesli koçluk için kulaklıklarla eşleştirebilirsiniz. Ayrıca, koşan arkadaşlarınızdan gerçek zamanlı moral konuşmaları alabilirsiniz.

3. Runkeeper

Bu GPS özellikli koşu uygulamasıyla her zaman bir gözünüz evde olsun

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Hedef belirleme Kullanılabilir: Android ve iOS Uygulama içi satın alımlar ?: Evet Boyut: 157.2MB
Satın alma nedenleri
+ Gerçek zamanlı istatistikler + Harika GPS
Kaçınılması gereken nedenler
- Ses yok

Sesli geri bildirim eksikliğinin yanı sıra,RunkeeperEndomondo'ya oldukça benzer. İndirmek ücretsizdir, koşarken mesafenizi, kalori çıktınızı ve hızınızı verir ve isterseniz koşularınızı sosyal medyada yayınlama seçeneği sunar.okoşucu türü.


İki büyük USP'ye sahiptir: GPS izleme, böylece rotanıza bir göz atabilir ve yoldan sapsanız bile eve nasıl döneceğinizi bilirsiniz; ve runkeeper.com ile sağlıklı bir çalışma ilişkisi, bu da istatistiklerinize çevrimiçi olarak erişmenizi ve ilerlemenizi takip etmenizi sağlar.

4. Runtastic

Çok sayıda ölçüm, bir sürü spor

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Sadece çalıştırılmıyor Mevcut: Android ve iOS Uygulama içi satın alımlar ?: Evet Boyut: 177.7MB
Satın alma nedenleri
+ Diğer sporlarla çalışır + Çok sayıda elementi ölçer
Kaçınılması gereken nedenler
-Web arayüzü arzulanan çok şey bırakıyor

Evet, başlığında 'çalıştır' olan başka bir uygulama, ancakmesafe izleme uygulaması Runtasticsadece başka bir kalfalık hız belirleyici değil.

Açıkçası, listemizdeki yerini kazanan bir çalışan uygulama olarak yetenekleri olsa da, diğer sporlara da güvenlerini artıranlar için gerçekten yararlıdır ve zamanınızı, kat edilen mesafenizi, hızınızı, kalorilerinizi takip etmenize olanak tanır. , yükseklik ve daha da fazlası koşudan yürüyüşe, bisiklete ve kayağa kadar spor dallarında.

Gözden geçirenler, GPS izlemenin veri olmadan ne kadar iyi olduğunu ve ortalama ve mevcut hız, mesafe ve süre ile ilgili gerçek zamanlı güncellemeleri sevdi. Basit, erişilebilir tarih ekranı başka bir hoş dokunuş.

5. Nike + Run Kulübü

Koçluğa katılın, egzersizler için kalın

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Kişiselleştirilmiş koçluk planları Mevcut: Android ve iOS Uygulama içi satın alımlar ?: Hayır Boyut: 205.8MB
Satın alma nedenleri
+ Sesli koçtan cesaretlendirme + Daha karmaşık zorluklar belirleyin
Kaçınılması gereken nedenler
-Bazıları güncellemelerde sorun yaşadı

Nike + Run KulübüUygulamanın arayüzü inanılmaz derecede kaygandır ve muhtemelen tek başına sizi çalışmaya başlamak için daha fazla heyecanlandırmak için yeterlidir.markanın tekmelerinin şık bir çiftidışarı çıkıp onları göstermeniz için sizi itiyor.

Her şey görünüşle ilgili değil ve başlangıç ​​seviyesindeki koşucular için getirisi gerçekten as. Sadece her gezide kendiniz için zorluklar belirlemenize izin vermekle kalmaz, aynı zamanda zaman dilimlerinde - örneğin bir hafta boyunca beş mil koşmak - ve mükemmel sesli koçluk da cesaret vermek için oradadır.

6. Koşumun Haritasını Çıkarın

Nerede olduğunuzu ve bundan sonra nereye gidebileceğinizi görün

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Performansı iyileştirme Kullanıldığı yerler: Android ve iOS Uygulama içi satın alımlar ?: Evet Boyut: 251,9MB
Satın alma nedenleri
+ Sesli koçluk + Haritaları kullanarak keşfedin ve izleyin
Kaçınılması gereken nedenler
Premium için ayrılmış en iyi özellikler

Armour’s AltındaKoşumu Eşlebiraz cesaretlendirmeyi takdir edenler ve görsel olarak bir şeyler yerleştirmeyi sevenler için idealdir. Tahmin edebileceğiniz gibi, koşularınızın her birini izler ve haritalandırır ve gelişmenize yardımcı olmak için size istatistikler verir, ancak Endomondo gibi, antrenmanınız sırasında size kulaklıklarınızla sesli uyarılar da verir.

Onu diğerlerinden ayıran, ücretsiz sürümde bile harika GPS izleme özelliğidir ve mahallenizdeki yeni koşu rotalarını keşfetmek için bu üstün haritayı bile kullanabilirsiniz.

7. Zombiler, Koş!

İsteksiz koşucular için teşvik edici uygulama

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Eğlence Şurada kullanılabilir: Android ve iOS Uygulama içi satın alımlar ?: Evet Boyut: 301.1MB
Satın alma nedenleri
+ Çalıştırmak için yaratıcı teşvik + Harika sesli hikaye
Kaçınılması gereken nedenler
- Uygulama oldukça yoğun işlemci gerektirir

Koşmaya başlama konusunda alaycı biriyseniz, sizi yemek isteyen zombiler mükemmel bir teşvik peşinde olabilir.

'Zombilerle ... 5k'ye Kanepe' olarak tanımlandı.bu eğlenceli uygulamasizi 8 haftalık bir eğitim programına götürürken, aynı zamanda sizi kaçınılmaz ölü şafağına hazırlar. Kulaklıklarınızı takın ve ne zaman koşmanız, yürümeniz, koşmanız ve ne zaman esnemeniz gerektiğine dair net talimatlar verirken, antrenmanınızı Runner 5 olarak malzemeleri bulmanıza ve korumanıza yardımcı olduğunuz zombi temalı bir sesli hikaye ile birleştirir. senin karakolun, kargaşa sürülerinden.

Görünüşte sıradan bir faaliyetin oyunlaştırılması nadiren bundan daha mükemmel bir şekilde gerçekleşir.