Close
  • Ana
  • /
  • Koşma
  • /
  • En iyi koşu ceketleri: Koşu için en iyi su geçirmez ve rüzgara dayanıklı ceketler

En iyi koşu ceketleri: Koşu için en iyi su geçirmez ve rüzgara dayanıklı ceketler

Kış geliyor. Ama tüküren yağmurdan korkmayın; Sadece en iyi su geçirmez koşu ceketini giyin ve günlük 5k'niz için dışarı çıkarken cildinizden nemi uzak tutun. Koşu yarışlarında size verilen tek kullanımlık yağmur pançolarının aksine, en iyi koşu ceketleri yağmuru vücudunuzdan ve giysilerinizden biraz uzak tutan ince bir plastik tabakadan daha fazlasıdır. Pek çok iklimde, en iyi koşu ceketi, giyiminizin nihai parçasıdır.en iyi kış koşu takımıcephanelik.


Modern, yüksek kaliteli koşu ceketleri, neredeyse bazıları kadar teknoloji kullanır.en iyi koşu saatleriveen iyi koşu ayakkabılarıiçerideki nemi emmeyi ve dışarıdan yağmuru püskürtmeyi mümkün kılar. Üst düzey koşu ceketleri ayrıca fermuarlı cepler, yansıtıcı ayrıntılar ve daha fazlası gibi diğer kolaylık özelliklerine sahiptir.

En iyi koşu ceketi nasıl seçilir

Tüm koşu ceketleri eşit yaratılmadı. Bazıları kullanıcıları rüzgardan korur ancak su geçirmez değildir, bazıları su geçirmez olabilir ancak yalıtımsız olabilir. Ayrıca başlıklar, fermuarlı cepler, kablo delikleri, entegre eldivenler vb. Gibi ek ayrıntılara sahip olabilir veya olmayabilir.

Gerçeği söylemek gerekirse, koşu ceketinin tamamen nefes alması ve% 100 su geçirmez olması diye bir şey yoktur. Ya biraz havasız olacak ve sizi dış dünyadan iyi bir şekilde uzaklaştıracak ya da cildinizin nefes almasına ve biraz yağmur suyunun içeri girmesine izin verecek. Bazı ceketlerde, ceketi su geçirmez ve nefes alabilir hale getiren Gore Shake Dry gibi dış su itici katman yoktur, ancak aynı zamanda dayanıklı olmaktan da uzaktır.

Ceket için neye ihtiyacınız olduğunu aklınızda tutmaya ve bu ihtiyaca en uygun ceketi bulmaya değer. Daha önce gördüğünüzden üç özelliğe sahip biraz daha pahalı bir ceket seçmemelisiniz çünkü bu ek özellikler koşu deneyiminizi daha da kötüleştirebilir. Örneğin, gerçek soğuk hava koşullarında yalıtım kullanışlı olabilir, ancak ılıman havada koşarsanız, yalıtımlı bir koşu ceketi sizi çok kısa sürede çok sıcak hale getirebilir.


En iyi koşu ceketleri

en iyi koşu ceketi: The North Face Flight FutureLight Ceket


(İmaj kredisi: The North Face)

1. The North Face Flight FutureLight Ceket

Paranın satın alabileceği en iyi su geçirmez koşu ceketi.

Teknik Özellikler
Malzeme:% 52 Naylon,% 40 Polyester,% 8 Elastan Dokuma 90g / M² FUTURELIGHT
Satın alma nedenleri
+ Su geçirmez + Nefes alabilir + Hışırdayan
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI PAHALI280 REI.com'da görüntüle 280 REI.com'da görüntüleAmazon'u kontrol edin

The North Face, Flight ceketi ile şaşırtıcı derecede yumuşak, merhametle hışırtı içermeyen, sadece 250 gr ağırlığında bir tasarım üretti. En hafif değildir, ancak dayanıklı, geri dönüştürülmüş bir dış katman ile bir iç astar arasına sıkıştırılmış su geçirmez membran ile kullanımı harika bir rahatlık sağlar.


Aynı zamanda şaşırtıcı derecede nefes alabilir, bir koşu sırasında fermuarını açmak zorunda olmadığımız noktaya kadar, bu terli yorumcu için bir ilkti ve çabayı artırdığımızda aşırı nemli hissetmeden kararlı bir şekilde su geçirmez kaldı. TNF iddiası Futurelight'ın 1,5 ft & sup3; / dakika geçirgenlik derecesi vardır. Su geçirmez ve nefes alabilen çoğu kumaş yalnızca 0,07 ila 0,09 ft & sup3; / dakika arasında performans gösterir. Temel olarak, herhangi bir normal koşucuya sorarsanız, ısındıktan sonra çıkarılmasına gerek olmayan rüzgar ve su geçirmez bir ceket için kolunuzu çekerler.

en iyi koşu ceketleri: Asics Lite Show Jacket

(Resim kredisi: ASICS)

2. Asics Lite Gösteri Ceketi

Koşu için en iyi hafif ceket

Teknik Özellikler
Malzeme: Polyester,% 100
Satın alma nedenleri
+ 360 derece görünürlük + Fermuarlı cepler + Su geçirmez ve rüzgara dayanıklı
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARINDA fazla yalıtım yok Amazon'u kontrol edin

Sabahın erken saatlerinde veya akşam geç saatlerde koşucuysanız, Asics Lite Gösteri Ceketinin sağladığı görünürlüğü ve esnekliği takdir edeceksiniz. Nitekim, bu koşu ceketi '360 derecelik' bir görüş alanına sahiptir, böylece gözlemcinin açısı ne olursa olsun görüleceksiniz.

Asics Lite Show ceket, kuru ve rahat kalmanızı sağlamak için rüzgara ve suya dayanıklıdır ve yalıtılmamış olmasına rağmen, sizi sıcak tutmak için diğer katmanların üzerine bir kabuk olarak kullanılabilir. Aynı nedenle, uzun mesafeli seans gibi bazı kıyafetleri çıkarmanın gerekli olabileceği koşular için idealdir. İki fermuarlı ön cep, anahtarlarınızı ve telefonunuzu güvende tutacaktır.


En iyi su geçirmez koşu ceketi: Kalenji Waterproof Trail Koşu Ceketi

(Resim kredisi: Kalenji)

5. Kalenji Suya Dayanıklı Trail Koşu Ceketi

En ucuz su geçirmez koşu ceketi - aslında GERÇEKTEN ucuz

Satın alma nedenleri
+ Süper değer + Düzgün su geçirmez
Kaçınılması gereken nedenler
-Siz bir züppe markasınız-Uzun Ömür BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'a göz atın

Decathlon'dan Kalenji Su Geçirmez Deneme Koşu Ceketi satın alın

50 £ / 50 € 'dan daha düşük bir fiyata iyi bir su geçirmez ceket istiyorsanız ve Avrupa'da yaşıyorsanız, sürekli olarak altında derecelendirilen Decathlon'dan başkasına bakmayın. Bu Kalenji ceket, Decathlon'a özeldir ve çok değerli tasarımı, tamamen bantlanmış dikişlerle 10.000 mm su geçirmezlik derecesine sahiptir. Buönemli ölçüdeönde gelen cadde markalarının kışlık koşu ceketlerinden daha iyi.

Tasarım aynı zamanda gösterişli renk lekeleri veya küçültecek garip şekiller olmadan da uygun şekilde şıktır. Yağmurun yüzünüze damlamasını önleyen sivri, sıkı oturan, elastik kapüşonlu, iyi düşünülmüş ince bir şekil. İki cep temel ihtiyaçlarınızı karşılar, biri ceketi paketlemek istediğinizde ceketi saklamak için iki katına çıkar.

Aynı zamanda etkileyici bir şekilde rüzgar geçirmezdir ve serin günlerde ekstra iyi bir katman oluşturur. En nefes alabilen tasarım olmasa da, bize plastik bir torbaya hapsolmuş gibi hissetmemize yetecek kadar hava sirkülasyonu sağladı. Tek endişemiz, su yalıtımının yalnızca beş yıkama için derecelendirilmiş olmasıdır, bu nedenle performansı korumak için biraz Nikwax yıkama işlemine yatırım yaptığınızdan emin olun.

en iyi koşu ceketleri: Under Armour Women

(Resim kredisi: Under Armour)

4. Zırh Fırlatma 3.0 FIRTINA Ceket Altında

Hiçbir fırtınanın sizi durdurmasına izin vermeyin!

Teknik Özellikler
Malzeme:% 87 Polyester,% 13 Elastan (Tayt)
Satın alma nedenleri
+ Arka havalandırma, ceketin içinde ekstra hava akışı sağlar + Baskı, ceketi biraz kişilik kazandırır
Kaçınılması gereken nedenler
-Ni fermuarlı cepler BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 78 $ 'a bakın Wiggle Check Amazon

UA Fırtına Ceketi, nefes alabilirlikten ödün vermeden su geçirmezlik vaat ediyor ve bu sözü elinden geldiğince yerine getiriyor. Fırtına Ceketi sizi süper nemli yapmadığı gibi, 4 yönlü esnek yapısı sayesinde giymek için de rahattır.

Ceketin içindeki hava akışını artırmak için, Under Armour Launch 3.0 Storm Jacket, bir 'arka havalandırma' özelliğine sahip ve ayrıca streç dokuma kumaş olduğu gibi oldukça nefes alabilir. Ceketin göz alıcı, baştan aşağı bir baskısı ve spor yansıtıcı detayları da çok uygun bir fiyata var.

En iyi su geçirmez koşu ceketi: Gore R7 Shake Dry

(Resim kredisi: Gore)

4. Gore R7 Kuru Shake

Koşu için en iyi hafif ceket.

Teknik Özellikler
Ağırlık: 118 gram (büyük) Malzeme: Dış yüzey -% 100 GORE-TEX membran, Kabuk destekleyici -% 100 Poliamid
Satın alma nedenleri
+ Ultralight + Neredeyse anında kurur
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok dayanıklı değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI209,96 ABD doları Rekabetçi Bisikletçi'de Görüntüle 209,96 ABD doları Backcountry.com'da görüntüleyinAmazon'u kontrol edin

Gore'dan Gore R7 Shake Dry Satın Alın

Sadece 120 gr ağırlığında ve jean'inizin cebine sığacak kadar küçük olan dikkat çekici derecede hafif bir ceket. Teknoloji kumaş markasının bugüne kadarki en nefes alabilir seçeneği olan Gore-Tex SHAKEDRY'nin sadece iki katından yapılmıştır. Ancak tipik su geçirmez ceket yapısıyla doğrudan çelişen Gore, yüz kumaşını terk ederek ağırlığı azaltmaya ve su geçirmez membranı elementlere maruz bırakmaya yardımcı oldu. Sonuç, suyun asla doymadığı anlamına gelir, sadece yüzeyde boncuklanır ve ya yuvarlanır ya da hızlı bir sallama ile çıkarılabilir, dolayısıyla adı.

G7, korkunç bir sağanak yağışta uzun vadede rüzgarı ve yağmuru dışarıda tuttu ve suya doymadı. Sonuç olarak, içeride% 100 yağmur suyu kalmadı, ancak ısınırken biraz terlemeye başladı. Koşullar için muhtemelen biraz abartılıyız, ancak bir çöp torbasında antrenman yapıyormuş gibi hissetmek istemiyorsanız minimum katmanlamayı tavsiye ederiz. Bu kadar su geçirmez bir şey sadece ÇOK nefes alabilir.

Katmanlamadan bahsetmişken, lütfen uyarın, Gore R7 Shake Dry son derece sıkı bir oturuşa sahiptir. Bu, herhangi bir dalgalanmayı azaltmaya yardımcı olur ve hışırtıları en aza indirir (iyidir, ancak Kuzey Yüzü Futurelight kadar etkileyici değildir). Kapüşon ayrıca rahat ve düzgün bir şekilde elastiktir ve çoğu mevcut olandan önemli ölçüde daha az tahriş eder, ayrıca gece koşusu için çok sayıda yansıtıcı şerit vardır ve manşetler uzun kol katmanlarını yerinde tutmak için kasıtlı olarak sıkıdır.

Mümkün olan en hafif forma talep eden ciddi koşucular için bir yatırım parçası. Eğer bu sizseniz, ıslak ve rüzgarda nasıl performans gösterdiğini seveceksiniz, ancak bir uyarı, kumaş üst tabakasını çıkarıp su geçirmez membranı açığa çıkararak, kayışlar mahvolacağından bir sırt çantasıyla giyecek kadar sağlam değil. performans.

Pingtwitter'te Sağlık Haftası
Yeni kardeş sitemiz Fit & Well ile birlikte Wellness Week'i sizlere sunuyoruz.Salla. Yeni bir sağlık çağı için yeni bir standart olan Fit & Well, daha iyi, daha sağlıklı, daha mutlu ve daha uzun bir yaşam sürmenize yardımcı olur. Bugün şu adresten kontrol edin:www.fitandwell.comve sağlıklı yaşam yolculuğunuzu hızlandırın.

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın The North Face Women's Flight ...The North Face Flight FUTURELIGHT CeketREI.com280 Görünüm Tüm fiyatları görünUnder Armour Kadınlar Lansmanı ... Under Armour Launch 3.0 STORM Jacket Wiggle 78 $ GörüntüleyinTüm fiyatları görün