Close
  • Ana
  • /
  • Koşma
  • /
  • En iyi koşu ayakkabıları 2020: İncelenen ve derecelendirilen tüm yetenekler için en iyi koşu eğitmenleri

En iyi koşu ayakkabıları 2020: İncelenen ve derecelendirilen tüm yetenekler için en iyi koşu eğitmenleri

En iyi koşu ayakkabıları - diğer adıyla koşu için en iyi eğitmenler - her zaman yüksek talep görecek ve özellikle bu çağda ve daha fazla insan düzenli olarak koşarak sağlıklarını iyileştirmeyi tercih ettikçe.


İster deneyimli bir koşucu olun, isterse hobi olarak jogging yapmak üzere olan biri olun, bu koşu ayakkabısı kılavuzunun size sunacağı bir şey var. Sadece bir çift takınen iyi çalışan kulaklıklar, yukarı çekkompresyon çoraplarıve bugün yola çıktı.

En iyi koşu eğitmeni çiftini seçmek, zamanla koşmada daha iyi hale gelmek veya incik atel almak ve birkaç hafta içinde pes etmek arasındaki fark anlamına gelebilir. Koşu ayakkabıları, her tür koşucunun ihtiyaçlarına uyacak şekilde farklı tasarım ve teknolojilere sahip tüm şekillerde gelir.

En iyi koşu ayakkabıları - faydalı bağlantılar

(Resim kredisi: Adidas)

•En iyi arazi koşu ayakkabıları


Kadınlar için en iyi koşu ayakkabısı

•En iyi Nike koşu ayakkabıları


•En iyi Adidas koşu ayakkabıları

•En iyi kış koşu takımı


•En iyi yaz koşu takımı

En iyi spor iyi

Bu en iyi koşu ayakkabısı kılavuzunda, antrenman, yarış, dinlenme ve aradaki her şey için en uygun modellerimiz var. İster sadece mükemmel bir koşu ayakkabısı isteyin, ister onlardan yeterince alamayacağınızı hissedin, bunlar en iyinin en iyisidir.

Koşmak harika bir yoldurhızlı kilo vermekve sürdürmek içinkilitlenme sırasında kilo kaybıçok. Düzenli olarak koşmak dafit olmakvemetabolizmayı hızlandırmaya yardım etve kardiyovasküler sağlık da.


Bir 5K'yı rahatça çalıştırabildiğinizde - bu, bizimacemi koşu ipuçları- birini alabilirsinen iyi koşu saatleriveyaen iyi kalp atış hızı monitörlerive koşu formunuzu geliştirmeye başlayın. Öğrenmenasıl daha hızlı koşulurroket bilimi değildir, sonuçta sadece biraz pratik gerektirir.

Almayı unutmakoşmak için baş meşaleEngebeli arazide koşuyorsanız (kimse ayak bileğinin burkulmasını istemezse) ve bazılarıkoşu için sıkıştırma taytlarıveyaTaban katmanlarıseni sıcak tutmak için.

Daha çok bir iz koşucusuysanız, rehberimize bakın.en iyi patika koşu ayakkabıları: Bu ayakkabılar, engebeli arazide koşmak için daha uygundur. Sizin için mükemmel ayakkabıları arıyorumtüm vücut HIIT egzersizi? Şuna bir baksan iyi oluren iyi egzersiz ayakkabılarışimdi rehberlik edin.

en iyi koşu ayakkabıları

(Resim kredisi: adidas)

Şu anda en iyi koşu ayakkabıları hangileri?

Koşu ayakkabısının çevresi sürekli değişiyor: Günümüzün en iyi koşu ayakkabısı, çok geçmeden modası geçmiş olabilir. Önceki sezonlardan en iyi koşu ayakkabıları iyi performans gösterme eğilimindedir ve çoğu zaman popüler koşu ayakkabısı serilerinin yeni güncellemeleri masaya yalnızca ince iyileştirmeler getirir.

Bu en iyi koşu ayakkabısı rehberinde çok az giriş olabilir ve bu listedeki son giriş bile oldukça iyidir.Hoka One Bir Karbon Xhala bizim favori yarış ayakkabımız: sıkıdır, güzelce yuvarlanır ve entegre karbon plaka, Hoka imzalı kalın orta tabanla birlikte iyi çalışır. Ne yazık ki, ABD'de satın alınamaz ki bu utanç verici: Amerikalılar bunun yerine Hoka One One Evo Carbon Rocket satın alabilirler.

Nike'ın sunabileceği pek çok harika koşu ayakkabısı var ama şu anda bizim favorimizNike Air Zoom Pegasus 37. Peg 37, React yastıklama sistemine sahiptir, hafif ancak dayanıklıdır, yani köpük çok fazla bozulmadan ayakkabıları daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Brooks da bu yıl meşguldü, hayranlarının en sevdiği Glycerin ve Adrenaline serisini güncelliyor, ancak aynı zamanda yepyeni franchise'lar da yayınlıyor. Bu 'yepyeni' ayakkabılardan biri,Brooks Hyperion TempoBrooks'un yeni DNA Flash orta tabanını içeren bir eğitim ayakkabısı. Bu ayakkabılar inanılmaz derecede rahat ve aynı zamanda cehennem kadar dayanıklı, rahat ve hızlı tepki veren bir koşu antrenörü arayan herkes için mükemmel.

Tercih sırasına göre en iyi koşu ayakkabısı

en iyi koşu ayakkabısı: Hoka One One Carbon X

(Resim kredisi: Hoka One One)

1. Hoka Bir Karbon X

Yarış için satın alınabilecek en iyi koşu ayakkabıları

Teknik Özellikler
Ağırlık: 246 gram Düşme: 5 mm Şunun için en iyisi: Günlük koşular, tempo koşular, aralıklar, uzun koşular Boyutlandırma: Ölçüye göre (biraz sıkı)
Satın alma nedenleri
+ Tahrik için entegre karbon plaka + Geniş ön ayak platformu + Yıldırım hızında
Kaçınılması gereken nedenler
- Tıknaz orta tabanın BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARINA alışması biraz zaman alır289,99 Sporcunun Ayağında Görünüm 289,99 Sporcunun Ayağında GörünümAmazon'u kontrol edin

Birinci sınıf Hoka teknolojisi ile dolu olan Hoka One One Carbon X'in en çok satan özelliği, Hoka yastıklaması ile birlikte yürüyüş döngüsü boyunca yumuşak bir geçiş sağlayan karbon fiber plakadır.

Carbon X, geniş ayakları olan koşucular için idealdir; Geniş ancak rahat ön ayak platformu destek ve denge sağlar, ayaklarınızı ayakkabının etrafında kaymamasına yetecek kadar tutar, üstteki file nefes alabilirlik sunar.

Ve görünüşler! Kalın taban profili, topuktan tırnağa yalnızca 5 mm düşer, ancak Carbon X her zaman çevik ve kullanıma hazır görünür. İşlemeli topuk bana sadece Peru'daki Nazca çizgilerini hatırlatmıyor, aynı zamanda topuklara ekstra destek sağlıyor.

Listedeki en hafif ayakkabılardan biri olan Hoka One One Carbon X, zorlu bir rakip. Saf hız için Nike Vaporfly ile eşleşemez, ancak hem antrenman koşularında hem de yarışlarda kullanılabilir ve biraz daha ekonomiktir. Ve, uh, gerçekten satın alabilirsiniz, ancak Vaporfly şu anda oldukça kıttır ve insanlar internette aptalca para talep etmektedir. Bu yüzden en iyi 1 numaralı koşu ayakkabımız olmaya geri döndü.

• Hoka One One Carbon X incelemesi

Bugünün en iyi Hoka Carbon X Mens, Hoka Carbon X Womens ve HOKA Unisex Evo Carbon Roket fırsatları Hoka One One Carbon X Mens ...Hoka Carbon X ErkekSporcunun Ayağı289,99 Görünüm Tüm fiyatları görünHoka One Karbon X Kadın ...Hoka Carbon X KadınSporcunun Ayağı289,99 Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

en iyi koşu ayakkabısı: Nike Air Zoom Pegasus 37

(Resim kredisi: Nike)

2. Nike Air Zoom Pegasus 37

Eğitim, koşu, yürüyüş ve bunların arasındaki her şey için mükemmel

Teknik Özellikler
Ağırlık: 285 gram (erkek numarası 9UK) Düşme: 10 mm (24/14)
Satın alma nedenleri
+ Dayanıklı + Dengeli + Günlük antrenör olarak giyilecek kadar iyi görünüyor (Alphafly'nin aksine)

Nike Air Zoom Alphafly Next% ve Nike ZoomX Vaporfly NEXT% koşu ayakkabısı kadar hızlı olan bu ayakkabılar, kuşkusuz günlük antrenman için değil, yarış için tasarlandı. Mükemmeldirler ancak günlük antrenman için uygun değildirler, ZoomX köpüğünün ayakkabıları sık sık ve sadece yarış için kullanırsanız oldukça çabuk aşınacağından bahsetmiyorum bile.

Alphafly Next% - Nike Air Zoom Tempo NEXT% - iltifat etmesi beklenen bir Nike koşu antrenörü var, ancak bu ayakkabılar çok niş bir koşucu kategorisi içindir: uzun mesafe yarışları için antrenman yapan ve koşmak isteyen insanlar Alphafly Next'deki yarış%.

Diğer herkese Nike Air Zoom Pegasus 37 koşu eğitmenlerini öneriyoruz. Bu ayakkabılar, ZoomX'ten daha dayanıklı olan React köpüğü kullanır, ancak yine de iyi enerji geri dönüşü sağlarlar. Yaylılık, öndeki genişletilmiş Air Zoom birimiyle daha da destekleniyor: Nike'ın dediği gibi, 'her adımda daha fazla zıplama sağlayan' önceki versiyonlardan iki kat daha büyük.

Nike Air Zoom Pegasus 37 koşu ayakkabısının üst kısmı rahattır ve nefes alabilir ve fazladan hacim kazandırmadan ayakkabıların hafif kalmasına yardımcı olur. Aynı zamanda biraz yarı saydamdır ve Nike'ye göre 'hız görünümlüdür'. Ayakkabılarda kesinlikle çoraplarınızı daha iyi görebilirsiniz.

Bugünün en iyi Nike Air Zoom Pegasus 37 fırsatları Nike Air Zoom Pegasus 37 ... Myer.com.au129,95 ABD doları GörünümNike - Air Zoom Pegasus 37 ... İKONİK129,95 ABD doları GörünümNike Air Zoom Pegasus 37 (Gs) ... Sporcunun Ayağı129,99 GörünümNike Air Zoom Pegasus 37 (Gs) ... Sporcunun Ayağı129,99 GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

en iyi koşu ayakkabısı: Brooks Hyperion Tempo

(Resim kredisi: Brooks Running)

3. Brooks Hyperion Tempo

Azot katkılı orta tabanlı hafif spor ayakkabı

Teknik Özellikler
Ağırlık: 210 gram Düşme: 8 mm Şunun için en iyisi: eğitim, yastıklama, orta mesafeli koşuları Boyutlandırma: Ölçüye göre
Satın alma nedenleri
+ DNA Flash orta taban çok duyarlıdır + Tüy kadar hafif + Üst kısım, ayakların çevresini iyi takip eder
Kaçınılması gereken nedenler
-En ucuz antrenman ayakkabısı değil

• Brooks Hyperion Tempo'yu doğrudan Brooks'tan satın alın

Brooks Hyperion Tempo, Ocak 2020'de duyuruldu ve kısmen kilitlenme nedeniyle ve kısmen de Brooks sadece sert koşucuların bildiği markalardan biri olduğu için bir süre radar altına girdi. Amerikalı üreticinin çok sayıda harika koşu ayakkabısı ürettiği ve hala üretmesi utanç verici, Hyperion Tempo bunun çok iyi bir örneği.

Brooks Hyperion Tempo, karbonla güçlendirilmiş Brooks Hyperion Elite ile birlikte kullanılabilecek bir eğitim ayakkabısı olarak pazarlanıyor. Ancak, DNA Zero orta tabanı kullanan Elite'in aksine, Tempo, gelecekte hakkında daha fazla şey duyacağımızdan emin olduğum yepyeni, nitrojenle aşılanmış DNA Flash orta taban kullanıyor.

Brooks'un Blue Line kıdemli yöneticisi Nikhil Jain, Ocak ayındaki basın brifinginde, Hyperion serisinin ana amacının ideal adımdan sapmayı azaltmak olduğunu ve bunun da daha iyi enerji dönüşü ve daha az yorgunlukla sonuçlanacağını açıkladı.

Brooks Hyperion Elite ile koşmak gerçekten hafif ve hızlı tepki veriyor. Orta taban yaylı, ancak çabalarınızı engelleyecek kadar değil, topuklardan gelen darbe kuvvetinin bir kısmını azaltan ve topuktan ayağa daha yumuşak bir geçiş sağlayan 'destekleyici sıçrama'yı karakterize ederim.

Üst kısmı da iyi bir uyum buldum: sıkı değil ama çok da bol değil. Dokuma üst kısmın ön tarafındaki yarıklar havanın girmesine izin verir ve kumaş cilde çok yakın oturmadığından ayaklarınız uzun koşulardan sonra bile serin kalır ve toplanır. Belki maraton mesafeleri değil ama kesinlikle 10-20 km.

Brooks Hyperion Tempo ile ilgili tek sorunum mevcudiyet: tıpkı günümüzdeki diğer birçok premium ayakkabı gibi, Hyperion Tempo hiçbir zaman tam boy aralığında stokta görünmüyor. Kilitlenmenin talebi artırdığını ve muhtemelen Asya'daki tedarik zincirlerini kopardığını anlıyorum, ancak bu ayakkabının her seferinde bir haftadan daha uzun süre stokta kalması güzel olurdu. Umut edilebilir.

Bugünün en iyi Brooks Hyperion Tempo fırsatları Brooks Womens Hyperion Tempo ... Cotswold Outdoor230 $ GörünümBrooks Hyperion Tempo -... Sportitude299,95 ABD doları GörünümBrooks Hyperion Tempo Erkek ... Sporcunun Ayağı299,99 GörünümBrooks Hyperion Tempo Womens ... The Athlete's Foot299,99 GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

en iyi koşu ayakkabıları: ASICS Metaracer

(Resim kredisi: ASICS)

4. ASICS Metaracer

Bu ayakkabılarla hızlı gitmelisin

Teknik Özellikler
Ağırlık: 250 gram (erkekler UK10) Düşme: 9 mm (24/15 mm) Şunun için en iyisi: orta ila uzun mesafe yarışları, tempolu koşuları Boyutlandırma: Ölçüye göre
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel zemin teması + FlyteFoam karbon plakayı tamamlar + Nefes alabilir
Kaçınılması gereken nedenler
Kullanılabilirlik sorunları

• ASICS Metaracer'ı doğrudan ASICS'ten satın alın

ASICS Metaracer, 2020'de test ettiğim en iyi ASICS koşu ayakkabısını oluşturmak için üstün zemin teması hissi, darbe kuvveti azaltma ve dinamik itme gücünü birleştiren mükemmel bir yol koşu ayakkabısıdır (belki 2019'da bile).

FlyteFoam orta taban topukların altında yumuşaktır ve ayak tarağınızdaki gömülü karbon plaka sizi uzun mesafeli koşularınızda zahmetsizce ilerlerken ileriye doğru iterken ayaklarınızı etkili bir şekilde yönlendirmenizi sağlar, bırakın bu bir yarış veya tempolu bir koşu olsun.

Tasarlanmış file üst kısım esnektir, ayağın dış hatlarını yakından takip eder ve bu ayakkabılarda minimum miktarda dolgu bulunmasına rağmen, Metaracer giymek için rahattır ve uzun mesafelerden sonra bile hiçbir yerde sürtünme belirtisi yoktur. Kayıt için, ayakkabılarla maraton mesafesi yapmadım (yine de tek seferde).

Tüm bu koşu güzelliği, parlak renkler ve kirli beyaz taban ile parlak kırmızı üst kısım arasındaki kontrast nedeniyle daha da vurgulanan kalın görünümlü bir orta taban ile çekici bir pakette bir araya getirilmiştir.

Bu ayakkabılar koşmak için yapılmıştır ve giyer giymez koşmak isteyeceksiniz. Ucuz olmayabilirler ama ASICS Metaracer fiyatına değer ve hem ayaklarınızı memnun edecek hem de yolda daha hızlı olmanızı sağlayacaktır.

• Tamamı okuyunASICS Metaracer incelemesi

Günümüzün en iyi ASICS Metaracer fırsatları Amazon Amazon Benzer Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol et En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

en iyi koşu ayakkabıları: Cloudflow

(Resim kredisi: Çalışırken)

5. Cloudflow'da

Yakışıklı olduğu kadar çevik

Teknik Özellikler
Ağırlık: 235 gram Düşme: 6 mm Şunun için en iyisi: Eşikli koşular, yarışlar, 10 km ile maraton arasındaki her şey Boyutlandırma: Boyutuna uygun
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel yastıklama + Harika görünüm + Hafif ve rahat
Kaçınılması gereken nedenler
-Kirletmek istemezsiniz-Yalnızca nispeten iyi hava için

• On Cloudflow'u doğrudan Çalışırken'den satın alın

Cloudflow'daki en son güncelleme, Helion'un tek teknolojisini bu modele getiriyor: On'un 'süper köpüğü', sıcaklıktan bağımsız olarak yumuşak ancak duyarlı bir koşu deneyimi sunarak size tüm yıl boyunca aynı dinamikleri sunuyor.

Helion, siz yere inerken çarpma kuvvetini azaltmak için çok çalışırken öndeki Bulut unsurları yerden daha kolay ve verimli bir şekilde kalkmanıza yardımcı olur. Bu kombinasyon işe yarıyor mu? Olur ve zekice öyle.

Üst kısım, ayaklarınızı doğru yerlerde tutan ve aynı zamanda en iyi kaliteyi hissettiren düşük profilli bir ağdır. Bahsetmiyorum bile, ayakkabıların tasarımı oldukça şaşırtıcı: tam teşekküllü koşu ayakkabılarında bu kadar göz alıcı bir tasarım görmüyorsunuz.

Muhtemelen On Cloudflow ile ilgili en büyük sorun görünüşüdür: ayakkabının kutudan yeni çıkmış görünümünü kaybedeceğinden korkarak onu kirletip su birikintilerinde dolaşmak istemezsiniz. Elbette siyah renk grubunu tercih edebilirsiniz, ancak bu kadar harika renk gradyanları varken, neden isteyesiniz?

• Cloudflow incelemesinde

Bugünün en iyi On Cloudflow fırsatları Cloudflow Erkek Çalıştırmada ...Cloudflow'da ErkeklerSporcunun Ayağı169,99 Görünüm Tüm fiyatları görünCloudflow Classic'te İndirimli Fiyat - Bayan ...Cloudflow Kadın'daSportitude229,95 ABD doları 189,95 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

en iyi koşu ayakkabısı: adidas SL20


(Resim kredisi: adidas)

6. Adidas SL20

Lightstrike köpüğü yeniden çarpıyor

Teknik Özellikler
Ağırlık: 230 gram (İngiltere boyutu 8,5) Düşme: 10 mm (24/14 mm) Şunun için en iyisi: Günlük koşular, uzun koşular, antrenman
Satın alma nedenleri
+ Hafif + Duyarlı köpük + Continental kauçuk dış taban + Uygun Fiyatlı
Kaçınılması gereken nedenler
Varsayılan renk grubu, dönemin diğer tüm Adidas koşu ayakkabısına benziyor

• Adidas SL20'yi doğrudan Adidas'tan satın alın

Adidas SL20'nin şimdiye kadar biraz talihsiz bir geçmişi vardı, ancak bu sadece bir yıldan az bir süredir bizim oldu. 2020'nin başlarında duyurulan SL20, şu anda yaygın olarak kullanılan Lightstrike köpüğün gelişini müjdeledi: hafif ve hızlı tepki veren bir köpük, artık ayakkabı gibi ayakkabılara güç veriyorAdidas Adizero Adios PRO, bir rekor kıran çift hızlı sporcular.

Adidas SL20 bir yarış ayakkabısı değil, akılda tut: süper hafif ve koşması kolay olabilir, ancak yarışmanın aksine eğitim için tasarlandı. SL20 gerçekten de mükemmel bir koşu antrenörü olduğu için bu bir sorun değil, aynı zamanda dünyaya da maliyeti yok.

Hafif file üst kısım, Continental kavrama dış taban ve güvenilir koşu performansı da dahil olmak üzere tüm Adidas markalı özelliklerini SL20'de bulacaksınız. Önerebileceğimiz en büyük eleştiri muhtemelen kişilik eksikliğidir. Varsayılan siyah / beyaz / mercan SL20, Ultraboost PB, Adizero Pro ve benzerleri dahil olmak üzere o sırada piyasaya sürülen diğer tüm Adidas ayakkabılarına çok benziyor.

Fiyat için, Adidas SL20 muhtemelen şu anda alabileceğiniz en iyi koşu antrenörü.

Bugünün en iyi Adidas SL20 fırsatları Adidas Kadınlar SL20 Yaz Mevsiminde ... Catch.com.au99,99 GörünümAdidas Sl20 Bayan Tech ... Sporcunun Ayağı99,99 GörünümErkekler Adidas SL20 Core Siyah Cotswold Outdoor110 $ GörünümAdidas Primeblue Sl20 Bayan ... Rebel Sport159,99 GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

en iyi koşu ayakkabısı: Nike React Infinity Run

(Resim kredisi: Nike)

7. Nike React Infinity Koşusu

Çoğu koşucu için harika denge ayakkabısı - özellikle sakatlanmaya yatkın olanlar

Teknik Özellikler
Ağırlık: 275 gram (erkek numarası 9) Düşme: 9 mm Şunun için en iyisi: Toparlanma, uzun koşu Beden: Bedenine uygun
Satın alma nedenleri
+ Çok fazla destek, ancak hızlı hissettiriyor + İyi yuvarlanıyor + Yeni Flyknit üst kısım sağlam ancak rahat
Kaçınılması gereken nedenler
- Muhtemelen deneyimli koşucular için BUGÜNÜN EN İYİ ANLAŞMALARI için çok fazla destek139,99 Catch.com.au adresinde görüntüleyin 229,99 Rebel'da görüntüle 229,99 Rebel Sport'ta Görüntüle

• Nike React Infinity Run'ı Nike'tan satın alın

Nike React Infinity Run, sözünü tutuyor ve sizi yaralanmalardan korumak için bol miktarda destek sunuyor. Yeni Flyknit üst kısım rahat ama sağlamdır ve ayağın arka tarafında sürtünme belirtisi yoktur. Entegre örgü dil ve bağcık kapatma, Nike React Infinity Run'ın ayağın şeklini olabildiğince yakından takip etmesine yardımcı olur.

Tüm yaralanma azaltıcı korumaya rağmen, hızlı bir tempo, inişi birleştiren ve tek bir yumuşak geçişte kalkış yapan Vaporfly benzeri rocker taban geometrisi ile garanti edilir. Çok az enerji kaybedilir ve bacaklarınız daha uzun süre daha tazelenir.

Yeni başlayanlar veya 'ilginç' koşu tekniklerine sahip kişiler için Nike React Infinity Run, yaralanma riskini önemli ölçüde azaltacaktır. Bu tabii ki doğru koşu tekniğini tamamen unutabileceğiniz anlamına gelmez, ancak koşarken kesinlikle daha az endişelenmenize yardımcı olacaktır. Daha tecrübeli koşucular, tüm ekstra desteği biraz fazla bulabilir, ancak onlar bile üstün yastıklamayı ve enerji geri dönüşünü takdir edeceklerdir.

Nike React Infinity Run incelemesi: Nike & rsquo; ın yeni koşu ayakkabısı, ayaklarınız için otomatik düzeltme gibidir

Nike React Infinity Run'da erkekler ve kadınlar için bugünün en iyi teklifleri Nike React Infinity Run ...Nike React Infinity Run KadınSporcunun Ayağı119,99 Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

en iyi koşu ayakkabısı: Hoka One One Clifton Edge

(Resim kredisi: Hoka One One)

8. Hoka One One Clifton Edge

Şaşırtıcı derecede hafif olan tıknaz bir koşu antrenörü

Teknik Özellikler
Ağırlık: 253 Düşme: 5 Şunun için en iyisi: Eğitim koşusu Boyutlandırma: Ölçüye göre
Satın alma nedenleri
+ Bir spor ayakkabıya benziyor ... + ... yine de koşu antrenörü gibi çalışıyor
Kaçınılması gereken nedenler
-Büyük orta taban gerçekten bir amaca hizmet etmiyor

• Hoka One One Clifton Edge'i doğrudan Hoka One One'dan satın alın

Hoka One One Clifton Edge, çok popüler Hoka One One Clifton serisinin 'ilk stil uzantısı' dır. Nitekim, Clifton Edge, orta tabanın kenarına büyük bir jant ekleyerek, aksi halde çalışan eğitmen görünümlü Clifton serisine daha fazla stil getirdiği için, mecazi ve tam anlamıyla sinirli.

Yeterince ilginç bir şekilde, kalın orta tabana rağmen, Clifton Edge, Clifton serisinin hafifliğini korumayı başarıyor: test ettiğim 10 numara ayakkabı bile sadece 260 gramın biraz üzerinde, bu ayakkabıların ne kadar büyük olduğu düşünüldüğünde bu çılgınlık.

Teoride, uzatılmış topuğun ayaklarınızı kara olarak yönlendirmesi gerekiyor ve kuşkusuz, Clifton Edge, ön ayak vuruşları yerine topuklarının üzerine inen koşucular için en iyisidir. Ayak parmaklarının ucunda olanlar bile Clifton Edge'in görüntüsünü takdir edeceği için ayakkabıları almamaları gerektiğini söylemiyorum. Pekala, eğer Hoka One One bakışını seviyorsanız.

Doğruyu söylemek gerekirse, Clifton Edge'in topuk uzantısı, Hoka Tennine'de bulunandan kesinlikle daha az belirgindir, ancak bu ayakkabılarda mega topuk bir amaca hizmet ederken, Clifton Edge durumunda, daha çok Koşu dinamiklerinin gerçek anlamda iyileştirilmesinin aksine estetik seçim.

Hoka One One Clifton Edge, özellikle ayakkabının bileziğinin ve körüklü dilin üst kısmının etrafına iyi bir şekilde doldurulmuştur. İç topuk dolgusu süper sağlam, ancak Clifton Edge'i takmak tamamen rahat bir deneyim oldu. Topuktaki çekme kulağı kesinlikle güzel bir ektir ve ayakkabıyı giymeyi çok daha kolaylaştırdı.

Şahsen yeni yüksek dirençli köpüğü biraz daha sıkı buldum, kötü bir şekilde değil ve bu sadece Clifton Edge ile aynı zamanda test ettiğim diğer ayakkabıya kıyasla sertlikteki kontrasttan kaynaklanıyor olabilir (Brooks Glycerin 18 , süper yumuşak bir ayakkabı, aşağıya bakınız). Sıkı üst kısım sıkılık hissine de katkıda bulunabilir, ancak Hoka ayakkabıları genel olarak sert tarafta olma eğilimindedir.

Hoka'nın imzası olan Meta-Rocker burada işi mükemmel bir şekilde yapıyor: Clifton Edge sorunsuz bir şekilde yuvarlanıyor ve göründüğünden daha hızlı hissediyor. Ayağınızdaki hacmi görmek tuhaf bir histir, ancak esneklik kadar hafif hissetmek. Daha önce tıknaz bir Hoka'da koştuysan, neden bahsettiğimi biliyorsun.

Bugünün en iyi Hoka One One Clifton Edge fırsatları Hoka One One Erkekler Clifton ... Cotswold Outdoor230 $ GörünümHoka One One Kadınlar Clifton ... Cotswold Açık230 $ GörünümHoka One One Kadınlar Clifton ... Cotswold Açık230 $ GörünümHoka One One Erkekler Clifton ... Cotswold Açık230 $ GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

en iyi koşu ayakkabısı: ASICS Novablast

(Resim kredisi: ASICS)

9. ASICS Novablast

Adımına bir yay koy

Teknik Özellikler
Ağırlık: 260 gram Düşme: 10 mm Şunun için en iyisi: kısa ve orta mesafeli koşular, hafif hava koşusu, antrenman Boyutlandırma: Ölçüye uygun
Satın alma nedenleri
+ Yaylı + Yastıklamalı + Eğlenceli görünüyor
Kaçınılması gereken nedenler
- Topuk sayacı yeterince sağlam değil - Isınabilir - İyi enerji geri dönüşü için çok fazla köpük

• ASICS Novablast'ı doğrudan ASICS'ten satın alın

Asics Novablast, Japon üreticiden son zamanlarda gördüğüm en heyecan verici koşu ayakkabısından biri. Hiçbir şekilde mükemmel değil, ancak yine de istenen fiyat için bol miktarda sunuyor.

Ürkütücü FlyteFoam Blast orta taban, eğlenceli bir koşu deneyimi sunar ve Novablast giymek, ayağınıza bağlı yaylar varmış gibi hissetmenizi sağlayan 10 milimetrelik ilave köpük sayesinde sizi kelimenin tam anlamıyla daha uzun yapacaktır.

Asics Novablast, görünüm departmanında da sunar: Bu ayakkabının Asics'ten görmek için canlandırıcı, sıkıcı bir rengi yok. Ağırlıklı olarak siyah varyantta bile, ayakkabılara taze ve eksantrik bir hava veren kireç yeşili vurgular ve mavi bağcıklar / dış taban bulunur.

Bazıları Novablast'ın daha uzun süreler için optimize edilmemiş olduğunu görebilir; Bir sonraki yarı maratonum için bu ayakkabıyı Nike ZoomX Vaporfly NEXT% yerine kesinlikle seçmem. Bunu söylerken, şu anda aslında bir Vaporfly NEXT% satın alamazsınız ve ciddi bir pronator iseniz, Vaporfly tabanının dar orta kısmı zaten yarardan çok zarar verebilir.

Zıplayan, rahat bir koşu deneyiminin peşindeyseniz ve topukların etrafında biraz gevşemeye aldırış etmiyorsanız, koşularınız için Asics Novablast'ı çok iyi takacaksınız.

• Tamamı okuyunASICS Novablast incelemesiburaya

Bugünün en iyi Asics Novablast fırsatları Asics Novablast Erkek Koşu ...159,99 Görünümİndirimli Fiyat Asics NovaBlast - Bayan ... Sportitude229,95 ABD doları 189,95 ABD doları GörünümASICS Kadınlar Novablast ... Catch.com.au200 dolar GörünümAsics Erkek Novablast ... Cotswold Outdoor210 ABD doları GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

en iyi koşu ayakkabısı: Brooks Hyperion Elite 2

(Resim kredisi: Brooks Running)

10. Brooks Hyperion Elite 2

Brooks'un en hızlı yüksek yığınlı yarış ayakkabısı

Teknik Özellikler
Ağırlık: 215 gram Düşme: 8 mm (37/29) Şunun için en iyisi: Uzun mesafe yarışları Boyutlandırma: Ölçüye göre (sıkı)
Satın alma nedenleri
+ Süper hafif + DNA Flash orta taban + Köpük, orijinal Elite'ten daha uzun süre dayanır
Kaçınılması gereken nedenler
-Bağlantıların yukarı / geri alınması biraz karmaşıktır-Üst, bugünün en iyi teklifleri bir davul kadar sıkı340 ABD doları Cotswold Outdoor'da görüntüleyin 399,95 ABD doları Sportitude'da görüntüleyinAmazon'u kontrol edin

• Brooks Hyperion Elite 2'yi doğrudan Brooks Running'den satın alın

Orijinal Elite Ocak 2020'de piyasaya sürüldüğünde, aklıma gelen ilk sorulardan biri 'Elite neden yeni DNA Flash teknolojisini kullanmıyor' idi ve kafam karışan tek kişi ben değildim. Sadece bu değil, Brooks ayrıca Elite'in köpüğünün yaklaşık 50-100 mil boyunca sadece 'rakipsiz' koşu dinamiklerini sağlayacağını söyledi, bu da Elite maliyetini neredeyse en üst düzey koşu yarışçıları kadar dikkate almıyor. piyasada.

Brooks Hyperion Elite 2, selefinin hatalarından ders aldı. Elite ile aynı üst ve neredeyse aynı geometriye sahip ancak Brooks'un söylediği gibi, 300-600 km boyunca yastıklama ve tepki kabiliyetini koruyan DNA Flash orta tabanını karışıma ekliyor.

DNA Flash köpüğü, biraz daha ağır da olsa, DNA Zero EVA köpüğünden daha yumuşaktır. Yine de Brooks Hyperion Elite 2, piyasadaki en hafif koşu ayakkabılarından biridir ve sadece 215 gram ağırlığındadır; bu, Elite'in 195 gramından sadece marjinal olarak daha ağırdır.

Hyperion Elite 2'nin üst kısmı Elite ile hemen hemen aynıdır: Hafif, esnek dokuma üst kısım, tam da bir yarışçı olması gerektiği gibi ince ve sıkıdır. Bağcıklar bile aynı.

Değişen şey, yığın yüksekliği - orta taban artık 2 mm daha kalın - ve artık sadece ön tarafta değil, her iki ucunda da kıvrılan tabanın açısı. Nike ZoomX Vaporfly NEXT%, uçta yere inmenize ve ileri doğru yuvarlanmanıza yardımcı olacak küçük bir kuyruğa sahipken, Brooks Hyperion Elite 2, özellikle topuklarına inen insanlar için daha iyi bir iniş deneyimi için arkada bir kesik bölüme sahiptir. çoğu koşucu).

en iyi koşu ayakkabısı: Saucony Ride 13

(Resim kredisi: Saucony)

11. Saucony Gezisi 13

Saucony'nin en iyi günlük eğitmeni köklerine geri döndü

Teknik Özellikler
Ağırlık: 278 gram (erkek), 247 gram (kadın) Düşme: 8 mm (32/24 mm) Şunun için en iyisi: Günlük koşu, koşu, hafif antrenman
Satın alma nedenleri
+ Günlük antrenman için harika + Formfit üst kısım geniş ve rahattır + Bol miktarda dolgu + Koşu ve toparlanma koşusu için harika ...
Kaçınılması gereken nedenler
-... ancak tempo ve aralık eğitimi için çok değil-Bazı kullanıcılar bunun çok büyük olduğunu bildirdi

• Saucony Ride 13'ü doğrudan Saucony'den satın alın

En iyi koşu ayakkabılarının hepsi performans eğitmenleri değildir. Bazen ihtiyacınız olan tek şey, üç aylık egzersiz yaptıktan sonra bir kez daha koşuya çıkmaya karar verdiğinizde ayaklarınıza işkence etmeyecek bir çift yastıklı koşu antrenörüdür. Ve eğer bu rekreasyonel koşuculardan biriyseniz - utanılacak bir şey yok - Saucony Ride 13 sokağınızda olacak.

Saucony, harika bir haber olan ISOFIT teknolojisini kullanmaktan uzaklaştı, çünkü Saucony Ride 13'ün selefi olan Saucony Ride 13'ten özellikle hoşlanmamamın ana nedenlerinden biriydi.Saucony Gezisi ISO 2. ISOFIT sistemi gittikten sonra, Saucony de orijinal numaralandırma sırasına geri döndü, bu nedenle sıradaki bir sonraki ayakkabıya Ride 3 değil Ride 13 deniyor.

Ancak, Ride 13'ün daha basit bir addan daha fazlasını sunabileceği için adlandırma kurallarına kapılmayalım. Saucony Endorphin serisinde de kullanılan FORMFIT teknolojisi, ayak parmaklarını veya ayakların diğer kısımlarını kısıtlamadan daha iyi uyuyor. Saucony'ye göre FORMFIT, yastıklı bir iç taban, ortadaki EVERUN köpük ve reaktif alt katmanın kombinasyonu yoluyla 'kişiselleştirilmiş bir 3D konfor' sağlar.

Dolgu hakkında konuşmak: çok fazla var, bu yüzden pelüş bir yolculuğun peşindeyseniz, Saucony Ride 13'ü seveceksiniz. Ayak bileği çevresinde ve topuğun altında bol miktarda dolgu olduğu için topuk bölgesi oldukça rahattır. yumuşak ve ağrısız bir deneyim sağlar. Bağcıklar ve dil bile yumuşak ve yumuşaktır ve size Ride 13'ün şekerlemeden yapıldığı izlenimini verir.

Yine de, PWRUN yastıklama iniş kuvvetinin bir kısmını geri kazanmada ve ileri momentuma geçmede iyi bir iş çıkardığından, tüm enerji kaybolmaz. Saucony Ride 13'te koşmak kesinlikle en duyarlı deneyim olmayacak, ancak yine de olması gerekmiyor. Antrenman ve iyileşme için Saucony Ride 13 almalısınız.

Bugünün en iyi Saucony Ride 13 fırsatları Saucony Ride 13 (Gs) Kids ... The Athlete's Foot119,99 GörünümSaucony Ride 13 (Gs) Kids ... Sporcunun Ayağı119,99 GörünümSaucony Erkek Ride 13 ... Cotswold Açık190 ABD doları GörünümSaucony Kadınlar S10579-10 ... Amazon Prime $ 192,26 Göster Daha Fazla Teklif Göster Her gün en iyi fiyatlar için 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

en iyi koşu ayakkabısı: UA HOVR Phantom 2

(Resim kredisi: UA / Under Armour)

12. UA HOVR Phantom 2

Bluetooth özellikli koşu eğitmenleri

Teknik Özellikler
Ağırlık: 327 gram Düşme: 9 mm (26/17) Şunun için en iyisi: kısa mesafe antrenmanı Boyutlandırma: Bedenine uygun
Satın alma nedenleri
+ Örgü saya rahattır + Ayakkabıyı giyip çıkarmak kolaydır + Entegre Bluetooth, koşu saati olmadığında koşu planlamasını kolaylaştırır
Kaçınılması gereken nedenler
-Ağır-Performans koşuları için ideal değil

• UA HOVR Phantom 2'yi doğrudan Under Armour'dan satın alın

Güncellenmiş UA HOVR Phantom 2 harika bir başlangıç ​​koşu ayakkabısıdır. Rahattır, biraz duyarlıdır ve yerleşik Bluetooth vericisi ve beraberindeki MapMyRun uygulaması sayesinde koşuculara koşu ipuçları bile sağlayabilir: hemen pahalı bir koşu ayakkabısı ve pahalı bir koşu saati satın almaya gerek yoktur.

Muhtemelen Under Armour'un Phantom 2'yi 'en hızlı millerini koşmaya veya durmadan bir mil koşmaya odaklanan' yeni başlayan koşucular için tavsiye etmesi şaşırtıcı değil. Phantom 2'yi koşu yarışlarında podyumda görmeyeceksiniz, aralıklı antrenman veya daha yorucu VO2 max koşuları için kullanmayacaksınız.

Bir yarışçı olmayabilir, ancak bu Phantom 2'nin tam tersine iyi bir koşu antrenörü olmadığı anlamına gelmez. Yerleşik bir Bluetooth vericisi vardır - pek çok koşu ayakkabısı aynı şeyi söyleyemez - bu, MapMyRun uygulamasında bulunan koşu planları sayesinde daha iyi koşmanıza yardımcı olabilir.

Bir yarış ayakkabısı olmamasına rağmen Phantom 2, UA HOVR teknolojisi sayesinde makul enerji geri dönüş oranları sağlayabilir. Her şeyden önce Phantom 2 rahattır: çorap benzeri üst kısım bana Ultraboost ayakkabılarda kullanılan çok popüler Adidas Primeknit sayayı hatırlattı.

Tam kauçuk dış taban, Phantom 2'yi bu listedeki çoğu ayakkabıdan daha ağır yapsa da, ıslak zeminlerde bile yolda mükemmel tutuş sağlar. Diğer tarafta, bu çekiş aynı zamanda Phantom 2'yi antrenmanlar için ideal bir antrenör yapıyor, bu da Under Armour'un tarihi göz önüne alındığında hiç de şaşırtıcı değil. Bir koşu ayakkabısı satın alın, ücretsiz bir spor ayakkabısı alın: beni bu anlaşma için kaydedin.

Günümüzün en iyi UA HOVR Phantom 2 fırsatları Amazon Amazon Benzer Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

en iyi koşu ayakkabısı: Cloudboom

(Resim kredisi: Çalışırken)

13. Cloudboom'da

Düşük profilli ve şık, kısa ve orta mesafe ayakkabılar

Teknik Özellikler
Ağırlık: 225 gram Düşme: 9 mm Şunun için en iyisi: 10K - yarı maraton yarışları
Satın alma nedenleri
+ Hafif + Minimalist tasarım + Karbon plaka tempolu koşular için mükemmeldir
Kaçınılması gereken nedenler
-Biraz sıkı-Yarı maraton mesafelerinden daha uzun süre tavsiye etmem

On Cloudboom'un başka bir Nike Vaporfly alternatifi olmadığını görmek için sadece yüzeyi çizmeniz yeterli. Cloudboom'un orta tabanda bir karbon plaka eki olmasına rağmen, diğer şeylerin yanı sıra yığın yüksekliği ile ünlü olan Vaporfly'den farklı olarak, sahip olduğu şey de düşük bir profildir.

Cloudboom'un On'dan en hızlı uzun mesafe koşu ayakkabısı olduğu söyleniyor ve gerçekten de bu ayakkabılar oldukça hızlı. Ayaklarınızın altındaki On bölmelerinin sertliğini dengelemek için ihtiyaç duyacağınız 9 mm'lik düşüşleriyle de erişilebilirler.

Kapsül tasarımı, Cloudboom'u belirgin bir şekilde 'Açık' hale getirir, ancak neyse ki, Cloudswift'in sertliği çoktan gitti ve Cloudboom'un tabanı o kadar esnek ki, Vivobarefoot ayakkabılarına çok benzer şekilde bir topun içinde yuvarlayabilirsiniz. Cloudboom ayrıca hafif ama oldukça sıkı ve cilde yakın yarış koşu ayakkabılarını takdir ettiğim kadarıyla Cloudboom, dar ayakkabının sınırlarını zorluyor.

Sadece bu değil, aynı zamanda düşük profil ve daha sıkı zemin teması göz önüne alındığında, tam bir maraton bir yana, 'sadece' bir yarı maratondan sonra bile bu ayakkabılarla zemini daha doğrudan hissedeceksiniz. Yarıştan kısa bir süre sonra biraz acı çekmeyi hayal edebiliyorum ama kesinlikle yarıştan sonraki gün Cloudboom giyiyor.

10K veya hatta bir yarı maraton için, Cloudboom, özellikle bu tür mesafelerde hız yapmaktan hoşlanan ve sadece yarışlarda dolaşmayan insanlar için iyi çalışacaktır.

On Cloudboom'un en büyük avantajlarından biri, tümü stokta kalmamış gibi görünen diğer birçok karbon destekli koşu ayakkabısının aksine satın alınabilmesidir.öncePiyasaya çıktılar ve günlük koşucuların onları ele geçirmesi son derece sinir bozucu hale geldi. ASICS Metaracer'ı ve hatta Vaporfly'ı seviyorum, ancak maalesef onları hiçbir yerde satın alamazsınız.

On Cloudboom, mükemmel bir orta mesafe koşu ayakkabısıdır ve özellikle daha hızlı koşmayı seven ve ayaklarının altında kalın bir orta taban taşımak istemeyen koşucular için önerilir. Yarıştan sonraki gün baldır ağrısını tedavi etmek için bol miktarda buzunuz olduğundan emin olun.

Kadınların Cloudboom'unda bugünün en iyi Cloudboom fırsatları ... Cotswold Outdoor270 $ GörünümOn Erkekler Cloudboom Beyaz / Siyah Cotswold Outdoor270 $ GörünümOn Cloudboom - Erkek Koşu ... Sportitude299,95 ABD doları GörünümOn Cloudboom - Kadın Koşu ... Sportitude299,95 ABD doları GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

en iyi koşu ayakkabısı: Saucony Endorphin Pro

(Resim kredisi: Saucony)

14. Saucony Endorphin Pro

Harika bir Nike Vaporfly alternatifi, belki bazıları için biraz fazla sert

Teknik Özellikler
Ağırlık: 238 gram (erkekler UK10,5) Düşme: 8 mm (33,5 mm / 25,5 mm) Şunun için en iyisi: Yarış, aralıklı antrenman Boyutlandırma: Ölçüye göre (gevşek tarafta bit)
Satın alma nedenleri
+ İyi yuvarlanır + Topuk altında iyi darbe emilimi + Ergonomik yaka yapısı + Vaporfly NEXT% 'den daha geniş orta ayak platformu (daha bağışlayıcı)
Kaçınılması gereken nedenler
-Üst kısım ön tarafta çok gevşek - Entegre karbon plakalı diğer ayakkabılar gibi enerji geri dönüşü için optimize değil

• Endorphin Pro'yu doğrudan Saucony'den satın alın

Saucony Endorphin Pro, mükemmel bir yol koşu ayakkabısıdır. Mükemmel değil ve hatta rakipleri arasında bile zirveye koymazdım ama şunu söylemiştim, entegre karbon plakalı yüksek yastıklı koşu ayakkabısı pazarı, şu anda muhtemelen en şiddetli olanıdır.

Endorpin Pro'nun öne çıktığı yer ne kadar iyi yuvarlandığıdır: topuktan ayağa geçiş pürüzsüz ve aynı zamanda çok rahattır. Karbon plaka, Nike ZoomX Vaporfly NEXT% içindeki entegre plaka kadar itici güç sağlamasa da, bu geçişe büyük ölçüde yardımcı olur.

Ayakkabının en zayıf noktası, Formfit saya: yarış için tasarlanmış bir koşu ayakkabısı için yeterince sıkı değil. Hoka One Carbon X ve Nike ZoomX Vaporfly NEXT% gibi bu kategorideki en iyi ayakkabıların tümü çok dar yüzeye sahip, bu da yarış gününde ihtiyacınız olan şey. Formfit üst kısım, daha gevşek bir uyum sağlar ve bu da yarış ortamında ideal olmayabilir.

Endorphin Pro, Endorphin Koleksiyonunun bir parçası, Endorphin Speed ​​ve Endorphin Shift ile birlikte benzer koşu dinamikleri ve hatta görünümlere sahip üçlü bir koşu ayakkabısı. Karbon levhayla fazla ilgilenmiyorsanız diye.

• Tamamı okuyunSaucony Endorphin Pro incelemesi

Bugünün en iyi Saucony Endorphin Pro fırsatları Amazon Amazon Benzer Amazon Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

en iyi koşu ayakkabısı: Adidas 4D Run 1.0

(Resim kredisi: Adidas)

15. Adidas 4D Çalıştır 1.0

3D baskılı tabanlar gelecek, ancak gelecek henüz burada değil

Teknik Özellikler
Ağırlık: 395 gram (erkekler UK10) Düşme: 10 mm (28 mm / 18 mm) Şunun için en iyisi: günlük koşular, koşu ve kısa-orta mesafeler Boyutlandırma: Yarım beden yukarı gidin
Satın alma nedenleri
+ Topukların etrafında bol miktarda dolgu + Teknoloji ilginç + Üst kısım iyi yapılandırılmış
Kaçınılması gereken nedenler
-Yarım beden yukarı-Bağcıklar sebepsiz yere süper uzun

• Adidas 4D Run 1.0'ı doğrudan Adidas'tan satın alın

• SportsShoes.com'dan Adidas 4D Run 1.0'ı satın alın

Yarışlara ve performans koşularına yüksek teknoloji ürünü koşu ayakkabılarını önermeye alışkınım, ancak Adidas 4D Run 1.0'da durum böyle değil. Bu ayakkabılar eğitim ve günlük koşular içindir, PB'leri kırmak için veya VO2 max'ınızı geliştirmek için çok çalışıyorsanız.

3D baskılı kafes taban, yalnızca ışık / oksijen kullanan benzersiz bir teknoloji ile oluşturulmuştur ve bu şekilde düşündüğünüzde, Adidas 4D Run 1.0'ın ne kadar iyi performans gösterdiğine şaşıracaksınız. Öte yandan, taban oldukça ağır ve (henüz) en iyi performansı sağlamıyor.

Primeknit üst kısım ve yastıklı topuk dolgusu rahat ve rahat olmasına rağmen Adidas 4D Run 1.0 biraz dar olduğu için yarım beden büyütmenizi tavsiye ederim. Bağcıklar da biraz fazla uzundur ve bir yere sıkışmadıkça, siz koşarken çokça kanat çırparlar.

Adidas 4D Run 1.0'ı giyen maratonları kazanan pek çok üst düzey koşucu görmeyeceksiniz, ancak bu ayakkabılar, en iyi markaların koşu ayakkabılarını seven ve performans amacıyla koşmayan insanlar için iyi sonuç verebilir. Ve kabul edelim, şu anda orada pek çok kişi var. Bu bir sorun gibi değil.

• Tamamı okuyunAdidas 4D Run 1.0 incelemesi

Bugünün en iyi Adidas 4D Run 1.0 fırsatları Amazon Amazon Benzer Amazon Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol et En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

en iyi koşu ayakkabısı: Asics Gel Nimbus 21

(Resim kredisi: Asics)

16. Asics Gel-Nimbus 21

En iyi ASICS koşu ayakkabısı: uzun mesafeli nötr koşucular için harika destek

Teknik Özellikler
Ağırlık: 309 gram Düşme: 10 mm Şunun için en iyisi: Antrenman, uzun koşular Boyutlandırma: Ölçüye göre
Satın alma nedenleri
+ Üstün yastıklama + İyi tutuş
Kaçınılması gereken nedenler
-Tüm ekstra yastıklama ayakkabıyı biraz daha ağırlaştırır-BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 107,30 $ 'da ısınabilir150 $ Rebel'da görüntüle 164,95 ABD doları Kogan.com'da görüntüle

• Asics Gel-Nimbus 21'i doğrudan Asics'ten satın alın

Asics & rsquo; Jel sistemi her zaman üstün yastıklama ile eşanlamlı olmuştur ve Asics Gel-Nimbus 21 farklı değildir. Burada, bu ayakkabıların içine giren tüm teknolojiyi listelemek için yeterince yerimiz yok, ancak modern bir ticari hava jetinin tanımına benzediğini söylemek güvenli.

Ticari markalı I.G.S. Teknoloji - Guidance Line sistemi ile birleştiğinde - olağanüstü yürüyüş desteği sağlarken, Trusstic sistemi halihazırda büyük olan stabiliteye katkıda bulunur.

Anlaşılır bir şekilde, tüm ekstra yastıklama ayakkabının ağırlığına biraz katkıda bulunur, bu beklenen bir şeydir. Gel-Nimbus 21, patlayıcı sprintler için değil, konforlu, uzun mesafeli koşular için tasarlanmıştır. Bunun için daha iyi ayakkabılar var.

Gel-Nimbus 21, aşağıdaki Brooks ve Saucony modelleri gibi, profesyonel bir koşu ayakkabısına çok benziyor. Kesinlikle kötü bir şey değil, ancak daha fazla yağma peşindeyseniz, Adidas UltraBoost 19 veya On Cloud X'i deneyin.

Tüm ekstra dolgu göz önüne alındığında, Gel-Nimbus 21 hava sıcakken biraz daha sıcak hissedebilir. Ayakkabılar mükemmel nefes alabilirliğe sahiptir, ancak bu bile tüm kalın yastıklamayı dengelemeyecektir. Yine de, herhangi bir ciddi koşucu için harika bir ayakkabı.

• OkuyunAsics Gel-Nimbus 21 incelemesi

Bugünün en iyi Asics Gel-Nimbus 21 fırsatları erkekler ve kadınlar için Asics Gel Cumulus 21 Womens ...Asics Gel Nimbus 21 KadınSporcunun Ayağı129,99 Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

en iyi koşu ayakkabısı: New Balance FuelCell Rebel

(Resim kredisi: New Balance)

17. Yeni Denge FuelCell Rebel

Hafif ve yarışa hazır

Teknik Özellikler
Ağırlık: 208 gram Düşme: 6 mm Şunun için en iyisi: yarışlar, tempolu koşuları Boyutlandırma: Ölçüye göre
Satın alma nedenleri
+ Hafif saya + Burun kaldırma uzmanı
Kaçınılması gereken nedenler
-Gerçek New Balance tarzında, boyutlandırma yarı boyuttadır.

• SportsShoes.com'dan New Balance FuelCell Rebel'ı satın alın

New Balance'taki mühendisler, FuelCell 5280 yarış düzlüğünün yaratılması ve test edilmesinden öğrendiklerine iyi baktılar ve bunu FuelCell Rebel'e çevirdiler. Sadece Rebel 5280'den daha mütevazı bir fiyata değil, aynı zamanda ikincisinde bulunan hemen hemen tüm harika özellikleri korurken daha çok yönlüdür.

200 gramın biraz üzerinde olan FuelCell Rebel, hafif bir ayakkabıdır. Önemli alanlarda hassas dikiş kullanan ancak üst kısmı ince ve havadar tutan Trace Fiber üst yapıyı kullanır.

New Balance FuelCell Rebel'in temel endişesi ileri itme gücüdür; asıl amacı sizi ileriye taşımaktır. FuelCell orta taban iki parçalı bir geri tepme sistemidir ve çok fazla sallanmayarak sizi geri zıplatır. Asics Metaride veya Hoka One One Carbon X kadar sağlam ve çok yönlü değil, daha esnek ve esnek.

New Balance FuelCell, görünüm departmanında da sunar: özellikle de o kadar da siyah olmayan siyah renk grubu, pek çok ince ancak zıt renklerle harika görünüyor.

Bugünün en iyi New Balance FuelCell Rebel fırsatları New Balance Women's Rebel V1 ... Amazon Prime 201,88 $ Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

en iyi koşu ayakkabısı: Asics Metaride

(Resim kredisi: Asics)

18. Asics Metaride

Bu yastıklı ayakkabı ile uzun koşularında gezin

Teknik Özellikler
Ağırlık: 300 gram Düşme: sıfır damla Şunun için en iyisi: uzun koşular
Satın alma nedenleri
+ Harika topuktan buruna geçiş + Rahat saya + Harika görünüyor
Kaçınılması gereken nedenler
-Firm orta taban sadece mükemmel adımlara yakın koşucuları destekler

• Asics Metaride'yi doğrudan Asics'ten satın alın

Asics Metaride, ayak bileği eklemleriniz üzerindeki baskıyı hafifletmek ve ayaklarınızın altındaki kilometreleri yutarken sizi öne doğru sallamak için tasarlanmış parlak bir uzun mesafe ayakkabısıdır. çok belirgin taban sadece kalın değil, aynı zamanda kavislidir, bu da dengenizi topuktan ayak parmaklarına doğru hareket ettirirken geçişe yardımcı olur.

Örgü saya, Nike Joyride'ın flyknit'inden daha sert ancak örneğin Asics Gel Numbus 21'den daha bağışlayıcı. Yaka süper yastıklıdır ve ayak bileklerinde de sürtünme veya sürtünme yoktur.

Asics Metaride sizi daha da rahat ettirecek. Asics elyaf JEL yastıklama, Flytefoam Lyte orta taban ile gerçekten iyi çalışır ve darbe stresini verimli bir şekilde dağıtır.

Meta debriyaj sayacı topuğu daha sıkı tutabilir, bu yüzden fazla kıpırdamaz, ancak hızınızı veya konfor seviyenizi engelleyecek kadar gevşek değildir. Tabanın orta noktası - ayakkabılara yandan bakarsanız küçük tünelin olduğu yer - ilk başta hissedilebilir, ancak ayakkabılarla 10-20 mil yaptıktan sonra içeri girer.

• OkuyunAsics Metaride incelemesi

Bugünün en iyi ASICS MetaRide fırsatları ASICS Erkek Metaride Koşu ... Catch.com.au249,99 GörünümASICS Kadın Metaride ... Catch.com.au249,99 GörünümAmazon Benzer Amazon'u Görüntüleyin Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Edin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

en iyi koşu ayakkabısı: Saucony Type A9

(Resim kredisi: Saucony)

19. Saucony Tipi A9

İnce yastıklamalı hızlı yarış ayakkabısı

Teknik Özellikler
Ağırlık: 170 gram Düşme: 4 mm Şunun için en iyisi: Kısa ve orta mesafe yarışları, PR girişimleri Boyutlandırma: Ölçüye göre
Satın alma nedenleri
+ Süper hafif + Sıkı üst ayağı kilitler + Cehennem kadar hızlı
Kaçınılması gereken nedenler
- Tamamen yeni başlayanlar için yastıklama eksikliği ile başa çıkmak zor olabilir

• Saucony Tip A9'u doğrudan Saucony'den satın alın

Dışarıda maksimum rahatlık ve ayaklarının her tarafını doldurmak istemeyen koşucular var. Koşu ayakkabılarının olabildiğince minimal olmasını isteyen koşucular, onlara koşmayan ancak koşuları sırasında onlara yardımcı olan ayakkabılar. Enerji geri dönüşü arayan koşucular ve o ham, 'bu sonuç benim' duygusu.

Saucony Type A9 bu tür ayakkabılardır. Yeni başlayanlar için değiller, hayır. Yolda ne yaptığını bilen ve ayaklarının altındaki zemini hissettiği yerde gezinti yapmak isteyen insanlar içindir.

Bunlar oldukça hafif ayakkabılar; aslında, bu listedeki diğer bazı girdilerin neredeyse yarısı kadar ağırdırlar. Bu, çok daha az yastıklama ve roket teknolojisi ve herhangi bir koşu yüzeyinden çok daha fazla doğruluk ve anında geri bildirim anlamına gelir.

Saucony Type A9, yol için, yarış günleri için, PR girişimine hazır hissettiğiniz zamanlar için olanıdır.

Bugünün en iyi Saucony Erkek Tipi A9 fırsatları Saucony Type A9 Kadın ... Amazon Prime $ 149,46 Saucony Erkekler Tip A9 Koşu ... Amazon Prime $ 226,33 Görüntüle Saucony Erkekler Tip A9 Amazon Prime $ 229,75 Görüntüle Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

en iyi koşu ayakkabısı: Brooks Glycerin 18

(Resim kredisi: Brooks Running)

20. Brooks Gliserin 18

Her şeyden önce yumuşak kesim ve rahatlık

Teknik Özellikler
Ağırlık: 289 gram Düşme: 10 mm Şunun için en iyisi: Günlük koşular, koşular Boyutlandırma: Bedenine uygun
Satın alma nedenleri
+ DNA LOFT yastıklaması bulut gibi yumuşaktır + Topuktan ayağa yumuşak geçiş
Kaçınılması gereken nedenler
- Çok büyük miktarda enerji geri dönüşü yok

• Brooks Glycerin 18'i doğrudan Brooks Running'ten satın alın

Brooks Glycerin serisi, enerji geri dönüş istatistikleriyle veya tüm hesaplanan hızlarıyla ünlü değil. Ünlü olduğu şey konfor ve serinin en son yinelemesi olan Brooks Glycerin 18 kesinlikle rahat.

DNA loft orta taban bir yastık kadar yumuşaktır ve Gliserin 18'de ayaklarınız mutlu bir şekilde zıplayacaktır. 10 mm'lik damla, bu ayakkabıların yeni başlayan koşucular için bile erişilebilir olmasını sağlar

Bütün bu yumuşaklık, enerji geri dönüşü üzerinde etkilidir. Gerçekten hepsini isteyemezsiniz ve Glycerin 18 yumuşaklığından dolayı bir miktar enerji geri dönüşünü kaybeder. Bunlar yarış günü ayakkabıları değil, bu tür durumlar için Saucony Type A9, Hoka Carbon X veya Nike ZoomX Vaporfly Next% 'ye sahip.

Güneşli bir sonbahar öğleden sonra yumuşak bir yolculuğun peşindeyseniz, Brooks Glycerin 18 mükemmel bir arkadaşınız olacak.

Günün en iyi Brooks Gliserin 18 fırsat İndirimli Fiyat Brooks Kadın Gliserin 18 ... Kogan.com159,99 127,99 Görünümİndirimli Fiyat Brooks Kadın Gliserin 18 ... Dick Smith159,99 127,99 Görünümİndirimli Fiyat Brooks Erkek Gliserin 18 ... Kogan.com159,99 127,99 GörünümBrooks Gliserin 18 Kadın ... Sporcunun Ayağı259,99 GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

en iyi koşu ayakkabısı: Mizuno Wave Skyrise

(Resim kredisi: Mizuno)

21. Mizuno Dalgası Skyrise

En ucuz koşu ayakkabıları

Teknik Özellikler
Ağırlık: 300 gram Düşme: 10 mm Şunun için en iyisi: Uzun koşular, tek seferde veya genel olarak yüksek kilometre yapan kişiler
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel uyum + Yumuşak yastıklama + Mükemmel zemin kontrolü + Duyarlı
Kaçınılması gereken nedenler
-Varsayılan renk grubu biraz sıkıcı

• Mizuno Wave Skyrise'ı SportsShoes.com'dan satın alın

En iyi koşu ayakkabıları listemizde bir Mizuno modeline yer vermek için 2020 yılına kadar beklemek zorunda kaldık. Mizuno Wave Skyrise, yere inerken darbe kuvvetini azaltmak için binlerce küçük boncuk içeren XPOP orta taban bileşiğini ve Wave Foam taban plakasını birleştiren yeni bir yastıklama sistemine sahiptir.

Sonuç, Shovel Knight'ın ortaya çıktığında nasıl hissettiğini hissettiren bir koşu deneyimi: eski okul ama hatasız. Mizuno Wave Skyrise'da koşmak, kalın paspaslar üzerinde çıplak ayakla koşmak gibidir; Ayaklarınız uzun koşularda (ve kısa koşularda da) bunları giydiğiniz için size teşekkür edecek.

Mizuno Wave Skyrise yürüyüşünüzü düzeltmeye çalışmaz veya ayaklarınızı yere koyma şeklinize müdahale etmez, bu da size genel koşu tekniğiniz üzerinde daha fazla kontrol sağlar. Aynı nedenle, başlangıçta biraz daha fazla rehberliğe ihtiyaç duyabilecek acemi koşucular için ideal seçim olmayabilir.

Yine de ayakkabıların biraz daha ilginç görünmesini diliyoruz. Özellikle varsayılan lacivert renk grubu, görünüm bölümünde pek işine yaramıyor. Mizuno Wave Skyrise, iyi ya da kötü bir çift koşu ayakkabısına benziyor. Sert çekirdekli koşucular muhtemelen inatçı görünümü takdir edeceklerdir, ancak büyük olasılıkla yalnızca görünümüyle diğer markaların yeni hayranlarını kazanmayacaktır.

Genel olarak, Mizuno Wave Skyrise, aynı zamanda rahatlık sağlayan mükemmel yastıklamaya sahip mükemmel bir koşu ayakkabısıdır. Ve bu, diğer birçok ayakkabıdan daha fazlasıdır.

• OkuyunMizuno Wave Skyrise incelemesi

Bugünün en iyi Mizuno Wave Skyrise fırsatları Mizuno Erkekler Wave Skyrise ... Cotswold Outdoor120 ABD doları GörünümMizuno Wave Skyrise Womens ... The Athlete's Foot169,99 GörünümMizuno Wave Skyrise Mens ... Sporcunun Ayağı169,99 GörünümMizuno J1Gd20090342 - Wave ... Amazon Prime $ 196,21 Görüntüle Daha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

en iyi koşu ayakkabısı: New Balance FuelCell TC

(Resim kredisi: New Balance)

22. Yeni Denge FuelCell TC

En iyi türden Nike Vaporfly alternatifi

Teknik Özellikler
Ağırlık: 285 gram (erkekler İngiltere numarası 10) Düşme: 10 mm Şunun için en iyisi: Orta ve uzun mesafeli yarışlara giden son antrenman günleri, yarış günleri
Satın alma nedenleri
+ Rahat saya + Mükemmel enerji geri dönüşü + Ergonomik topuk dolgusu tasarımı
Kaçınılması gereken nedenler
-Topuğun altında biraz fazla yumuşak köpük

• New Balance'tan New Balance FuelCell TC satın alın

Bazıları Nike'ın Nike Vaporfly serisiyle koşmayı bıraktığını söylüyor ve öyle olduğunu düşünmüyorum - spor giyimde ilerleme durdurulamaz - Amerikan markası kesinlikle entegre karbon plakalı yüksek yığınlı koşu ayakkabılarını modaya getirdi. Bu gün ve yaşta, hemen hemen tüm koşu ayakkabısı üreticilerinin kendi Nike Vaporfly alternatifi var ve New Balance farklı değil.

New Balance FuelCell TC, çok yumuşak yastıklamaya ve orta tabanın ortasına sıkıştırılmış tam boy karbon plakaya sahip hafif bir yol yarışı ayakkabısıdır. FuelCell teknolojisi yeni değil - New Balance ayakkabılarında bir süredir kullanılıyor - ancak TC formülde geliştirildi ve daha yumuşak inişler ve daha enerjik kalkışlar için tahrik plakasını ekledi.

New Balance FuelCell TC'de koşarken kesinlikle hissetmeyeceğiniz bir şey ağrı veya sürtünmedir. Bu, yumuşak köpük tabanından başlayarak, ergonomik topuk dolgusu ve hafif ama sağlam üst kısımdan başlayarak denediğim en rahat yüksek istifli ayakkabılardan biri. Bu tür ayakkabılar, Hoka One One Carbon X gibi daha sıkı bir tutuşa sahip olma eğilimindedir, ancak FuelCell TC değil. Bir şey olursa, topuk altındaki köpük biraz fazla yumuşaktır ve oldukça yüksek olduğu için, başlangıç ​​seviyesindeki koşucuların FuelCell TC'de ayak bileklerini stabilize etmeleri biraz zor olabilir.

Ancak New Balance FuelCell'in Nike ZoomX Vaporfly NEXT% 'den 60 £ / 50 $ daha ucuz olduğu düşünüldüğünde, küçük bir takas gibi geliyor. Bir sonraki yarı maratonunuzu veya hatta maratonunuzu yarıştan sonraki hafta daha az bacak ağrısı olmadan daha hızlı koşmanıza yardımcı olacak bir ayakkabı istiyorsanız, New Balance FuelCell TC'yi gönülden tavsiye edebilirim.

Bugünün en iyi New Balance FuelCell TC fırsatları Amazon Amazon Benzer Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

en iyi koşu ayakkabısı: Adidas Pulseboost HD

(Resim kredisi: Adidas)

23. Adidas PulseBoost HD

Tek bir şık pakette konfor ve istikrar

Teknik Özellikler
Ağırlık: 340 gram Düşme: 8 mm Şunun için en iyisi: Şehirde her gün koşucu
Satın alma nedenleri
+ Sert yüzeyler için harika + Duyarlı
Kaçınılması gereken nedenler
-Upper, destekleyici QR çalma listesi bağlantısından daha rahattır

• Adidas Pulseboost HD'yi doğrudan Adidas'tan satın alın

Adidas, Drumroll adlı Pulseboost HD'yi yarattıklarında yeni bir orta taban buldu - lütfen! - HD'yi artırın. Bu koşu ayakkabılarının ait olduğu şehirde ihtiyaç duyacağınız bir şey olan daha fazla stabilite ve duyarlılık sunar.

Boost HD, Ultraboost'un kullandığı tabanla aynıdır; ve o ayakkabıyı çok beğendik. Örgü saya, koşu ayakkabılarındaki en son trendle uyumludur ve parmaklarınızı sıkıca tutarken parmaklarınıza özgürlük verir. Örme saya harikadır çünkü her bir ayağa kalıplanır ve herkese uyan tek beden zihniyetinden kurtulurlar.

Bazı nedenlerden dolayı Adidas, Pulseboost HD'nin diline sizi özel bir çalma listesine götüren bir QR kodu koymanın iyi bir fikir olduğunu düşündü. Umarım düzenli olarak güncellerler, yoksa önümüzdeki bir veya iki yıl boyunca aynı müziğe koşarsınız, bu da can sıkıcı olabilir. Bu küçük aksaklık dışında Pulseboost HD harika bir koşu ayakkabısı ve denemeye değer.

• OkuyunAdidas Pulseboost HD incelemesi

Günün en iyi Adidas PulseBoost HD Erkek ve Adidas PulseBoost HD Bayan İndirimli Fiyat Adidas Pulseboost Hd S.rdy ...Adidas PulseBoost HD Erkekİsyancı179,99 129,99 Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Adidas Pulseboost Hd Bayan ...Adidas PulseBoost HD Kadınİsyancı119 ABD doları 100 $ Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

en iyi koşu ayakkabısı: Nike ZoomX Vaporfly NEXT%

(Resim kredisi: Nike)

24. Nike ZoomX Vaporfly NEXT%

Saf hız için en iyi koşu ayakkabısı - ancak genellikle satın alamazsınız

Teknik Özellikler
Ağırlık: 190 gram (erkek numarası 9) Düşme: 8 mm Şunun için en iyisi: Uzun mesafelerde hızlı koşucular
Satın alma nedenleri
+ Şaşırtıcı derecede hızlı + Üstün yastıklama ve enerji geri dönüşü
Kaçınılması gereken nedenler
-Ekmek zor-Onları yarışlar arasında pamuk yüne sarmak isteyeceksiniz BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'a bakın

GÜNCELLEME:bunlar tükendi ve muhtemelen geri gelmeyecekler. Halefleri Alphafly NEXT% yakında geliyor.

• Nike UK'de bir sonraki% sonraki düşüşten haberdar olmak için kaydolun

• Nike USA'da bir sonraki% sonraki düşüşten haberdar olmak için kaydolun

Bu nedenle, Nike ZoomX Vaporfly NEXT% normalde en iyi koşu ayakkabıları listemizde daha üst sıralarda yer alırdı, ancak o kadar sık ​​kullanılamaz ve bu nedenle özellikle yarış için bir dokunuş aşağı taşıdık. Aynı zamanda inkar edilemez şekilde tuhaf görünüyor.

Nike ZoomX Vaporfly Next% o kadar hızlı ki, sporcular onu giyen sporculara haksız avantaj sağladığını düşündükleri için Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği tarafından incelenmesi için lobi yapıyorlar. Vaporfly NEXT% halefinin prototipinde,Nike Air Zoom AlphaflyEliud Kipchoge, daha önce üstesinden gelinmesinin imkansız olduğu düşünülen iki saatlik maraton rekorunu kırdı.

Nike ZoomX Vaporfly NEXT% 'de bu kadar iyi olan ne? Nike, Vaporfly serisini tasarlamaya başladıklarında koşu ayakkabılarıyla ilgili bildiği her şeyi pencereden attı. Ortaya çıkardıkları şey, var olan en tuhaf görünümlü yol koşu ayakkabıları olabilir, ancak koşuculara mükemmel koşu dinamiklerine yakın olanı veren bir ayakkabı.

Vaporfly NEXT% tasarımında üç temel unsur vardır: zeminde enerji israf etmeden yumuşak bir iniş sağlayan güncellenmiş ZoomX köpüğü, orta tabanda gömülü olan ve bu iniş enerjisini ileriye doğru döndürmenizi sağlayan tam uzunlukta karbon plaka. momentum ve VaporWeave üst kısım, ayakkabıların ayaklarınıza neredeyse mükemmel şekilde oturmasına yardımcı olur.

Park Street'te öğleden sonra hafif yürüyüşler için Nike ZoomX Vaporfly NEXT% 'i giymeyeceksin, aslında onları sadece yarışlarda - ve önemli olan yarışlarda giymek isteyeceksin. Yastıklamanın sonsuza kadar% 100 verimlilikte performans gösteremeyeceğini göz önünde bulundurarak, muhtemelen yılda birkaç kez giyeceğiniz yol koşu ayakkabıları için çok para harcamak istiyorsunuz. Benim fikrim? Yine de buna değer.

• Nike ZoomX Vaporfly NEXT% incelemesi: aldatmacaya inan

Doğru koşu ayakkabısı nasıl alınır

Koşmaya özel terbiyeli bir çift eğitmen, ayaklarınızı ve bacaklarınızı kaldırıma defalarca vurmanın etkisine karşı yastıklar. Ayrıca tüm doğru yerlerde esnek olacaklar ve yaygın yaralanmalara karşı korunmaya yardımcı olacaklar. Ancak doğru ayakkabıyı seçmek, görünüşünü beğendiğiniz ayakkabıyı seçmek kadar kolay değildir.

Eğitim için ayakkabılara ve yarış için farklı ayakkabılara mı ihtiyacınız var?

Birçok koşu ayakkabısı üreticisi son zamanlarda ayakkabılarını eşleştirmeye başladı, bir ayakkabı antrenman ve bir tane de yarış için teklif etti. Nike'ın en yeni yol yarışı ayakkabısı,Nike Air Zoom Alphafly SONRAKİ%Nike Air Zoom Tempo NEXT% antrenman ayakkabılarıyla birlikte duyuruldu, tıpkıBrooks Hyperion Eliteyarış ayakkabılarının Brooks Hyperion Tempo antrenman ayakkabılarıyla kullanılması önerilir.

Koşu ayakkabısı şirketlerinin sizi parçalayıp başka türlü yapacağınızdan daha fazla para harcamanızı sağlamaya çalışması gibi gelebilir, ancak aslında bunun arkasında iyi bir neden var. Birincisi, yüksek yığınlı yarış ayakkabılarının yastıklaması, yalnızca belirli bir mil miktarı için belirtilen performans istatistiklerini sunacaktır; bu, 50 mil kadar düşük olabilir, ancak en iyi senaryoda bile 150 milden fazla değildir. Bu sürenin sonunda performans azalır ve ayakkabılar, daha az yastıklı emsallerinden daha kötü performans gösterir.

Neredeyse her gün koşuyorsanız ve özellikle bir maratona hazırlanıyorsanız, o yarış ayakkabılarını çok çabuk giyeceksiniz. En yüksek performanslı koşu ayakkabısı istiyorsanız, yarıştığınız ayakkabıdan farklı bir ayakkabı ile antrenman yapmalısınız ve yarış çiftine benzer koşu dinamiklerine sahip bir ayakkabı kullanmakta fayda var.

Bu nedenle, tercih ettiğiniz yarış ayakkabısıyla birlikte çalışmak üzere tasarlanmış bir antrenman ayakkabısı iyi bir fikirdir. Sadece bir ayakkabı yerine iki ayakkabı almak için yine de çok para ödemeniz gerekecek, ancak kabul edelim, sık sık yarışırsanız, zaten birden fazla ayakkabı alacaksınız.

Doğru koşu ayakkabısı nasıl alınır

Koşu ayakkabısı önermenin zorluğu, bazılarınınvardırdiğerlerinden daha iyi, sizin için 'en iyi' ayakkabının nasıl koştuğunuza da uyması gerekir. Hepimiz farklı kilometre koşuyoruz, farklı iniyoruz, farklı miktarlarda tartıyoruz ve farklı ayaklara sahibiz ve ayakkabılarımız bunu yansıtmalı.

Eğer daha ağır bir koşucuysanız, destekleyici, yastıklı bir ayakkabı koşarken etkinin bir kısmını emmeye yardımcı olurken, daha hafif koşucular daha minimal bir ayakkabıyı tercih edebilir. Aynı şekilde, daha uzun koşular için rahat bir sürüş için sıçrama ve yastıklama isteyebilirken, yarış gününde veya daha kısa koşularda daha hafif, daha hızlı ve daha minimal bir şeyi tercih edebilirsiniz.

Yürüme de büyük bir faktör olabilir. Yürüyüşünüz aşırı bir pronasyon veya supinasyon gösteriyorsa (ayağın yere çarpıp iterken içe ve dışa doğru yuvarlanması), çünkü buna hitap eden bir ayakkabı veya iç tabana ihtiyacınız olabilir.

Tüm bu değişkenler kulağa karmaşık gelse de, özellikle sporda yeniyseniz, yeni koşu ayakkabısı satın almadan önce aşağıdaki beş altın kuralı aklınızda bulundurun.

1. Yürüyüşünüzü test ettirin

Sweatshop, Runner's Need veya Vivobarefoot'un mağazaları gibi bir mağazaya uğrayın ve tam bir yürüyüş analizi testi yaptırabilirsiniz. Bu genellikle koşu bandında veya sokakta koşmak anlamına gelir, böylece personel koşu ayakkabısı türünü belirlemenize yardımcı olabilir ve koşu stilinize en uygun desteği sağlayabilir.

Personelin çoğu bizzat koşucu olacaktır, bu nedenle tekniğinizi nasıl geliştireceğiniz konusunda bazı kullanışlı ipuçları da alacaksınız.

2. Satın almadan önce deneyin

İnternette pazarlık imkanı bulabilirsin, ancak taahhütte bulunmadan önce ayakkabılarını denemek her zaman en iyisidir. Boyutlar, markadan markaya önemli ölçüde değişebilir ve ayakların ısındıkça şişmesine izin vermek için genellikle yarım veya tam boyuta çıkmaya değer.

Mağazanın çevresinde veya halı kaplı bir alanda, evde deniyorsanız, hızlı bir yürüyüş bile size rahatlık hakkında iyi bir fikir verebilir ve herhangi bir kıkırdama noktasını vurgulamaya yardımcı olabilir - bu hafif kayan topuk şimdi küçük gelebilir ama ne olduğunu düşünün & rsquo; Bir saat kadar sonra kaçmış gibi hissedecek.

3. Arazinizi düşünün

Nerede koşmayı planladığınız önemlidir: yol, patika veya her ikisinin karışımı. Genel olarak, patika koşusu daha fazla destek gerektirir ve yol daha fazla darbe koruması gerektirir, ancak yine bu, nasıl koştuğunuzdan ve neyi rahat bulduğunuzdan da etkilenebilir.

4. Yarışa karşı eğitim

Çoğu durumda, daha uzun mesafe için bir antrenman ayakkabısı ve daha hafif olan ancak dört saatlik bir yarış gibi daha kısa süreler için daha iyi kullanılan bir yarış ayakkabısı seçmek isteyebilirsiniz. Her iki durumda da, ayakkabılarınızı yarış gününe girmeden önce giymeniz veya daha uzun koşulara girmeniz önemlidir.

5. İlk deneme hissine odaklanın

Çatırtıya gelince, sizin için doğru ayakkabıları bulduğunuzu bilmek, onları giydiğinizde nasıl hissettiğinize bağlıdır. Doğru seçimi yaptığınızın iyi bir işareti, giydiğiniz andan itibaren neredeyse arka planda eriyen ve giydiğinizi gerçekten fark etmediğiniz noktaya kadar eriyen bir çift ayakkabıdır.