Close
  • Ana
  • /
  • Koşma
  • /
  • 2020'nin en iyi koşu taytı: egzersiz için en iyi kompresyon taytları ve spor taytlarıyla sıkı tutun

2020'nin en iyi koşu taytı: egzersiz için en iyi kompresyon taytları ve spor taytlarıyla sıkı tutun

En iyi koşu taytlarının, iyi şekillendirilmiş kalçalarınızı sergilemek dışında başka işlevleri vardır. En iyi kompresyon taytı çeşidi olan kompresyonu da sağlayabilirler, ayrıca diğer faydalarının yanı sıra kaslardaki kan akışını artırabilir, bacaklarınızı sıcak tutabilir ve sizi rüzgardan koruyabilirler. Hatta bazıları spor salonunda egzersiz taytı olarak giyilebilir.


Havalar soğudukça, dışarıda egzersiz yaparken çok dikkatli olmanız önerilir. Giyiyoren iyi temel katmanayrıca koşu taytları sadece konfor seviyenizi önemli ölçüde artırmakla kalmaz, aynı zamanda koşularınız ve egzersizleriniz sırasında kaslarınızı daha sıcak ve oksijenli tutarak yaralanmaları da önler. Ve biliyorsunuz, iyi şekillendirilmiş altlarınızı da sergileyecekler.

Sadece koşu taytları ve taban katmanları giyen bir koşuya çıkacak kadar rahat hissetmiyorsanız,en iyi koşu şortuveen iyi koşu üstleriüzerlerinde: bunlar sadece cildi sıkı taban katmanlarını kapatmakla kalmaz, aynı zamanda elemanlara karşı ekstra bir koruma katmanı sağlar.

en iyi koşu taytı

(Resim kredisi: Getty Images)

Neden kompresyon taytları giymelisiniz?

Birincisi, en iyi koşu taytı, belli ki kotlara kıyasla daha geniş bir hareket aralığı sağlar. Koşu veya egzersiz sırasında kendinizi dizginlenmiş hissetmek istemezsiniz ve çoğu kompresyon taytında kullanılan esnek kumaş sayesinde adımınızı ve koşu temponuzu bile artırabilirsiniz.


Sıkıştırma taytları çalıştırmak, kaslarınızı sıcak ve gergin tuttuğu için kas ağrısını da azaltabilir. Bu, yaralanmaları da potansiyel olarak azaltabilir, ancak yine de spor salonunda ısınma setinizi yapmalı ve / veya koşu taytı giyseniz de giymeseniz de yaralanma riskini en aza indirmek için koşularınızdan önce esnemelisiniz.

Basınçlı giysiler giymek aynı zamanda yüksek performanslı eğitim ve yarışlardan daha kolay geçmenize yardımcı olarak 'algılanan yük' denen şeyi azaltabilir. Koşu taytları giymek, seanslar sırasında daha enerjik ve sonra daha az yorgun hissetmenize neden olabilir.


Ayrıca kan akışını desteklerler ve bu nedenle egzersiz sırasında kaslarınızın aldığı oksijen miktarını artırarak kas yorgunluğunu daha da azaltırlar. Sıkıştırma taytları giymek de güç kazanımını iyileştirebilir.

En iyi koşu taytı ve en iyi kompresyon taytı hangisidir?

En iyi kompresyon taytları şüphesiz Inov8 Race Elite koşu taytlarıdır ve süper rahat olmanın yanı sıra sizi tüm doğru yerlerde destekler.


Kış aylarında dışarıda oldukça fazla zaman geçirmeyi planlıyorsanız ve bir çift kompresyon taytına fazladan biraz para harcamayı düşünmüyorsanız, Gore Wear R7 Windstopper koşu taytını seçin. Bu taytlar rüzgar geçirmez ve su tutmaz, ayrıca tüm anahtarlarınızı / jellerinizi / uğurlu takılarınızı saklamak için üç cebe sahiptir.

Spor salonunda dışarıdan daha fazla zaman geçirmek istiyorsanız Under Armour Rush grafik sıkıştırma taytlarını seçin. Güç ve HIIT eğitimi için tasarlanmışlardır ve Celliant performans kumaşından yapılmıştır.

En iyi tayt ve kompresyon taytları

en iyi koşu taytı: Inov8 Race Elite koşu taytı(Resim kredisi: Inov8)

1. Inov8 Race Elite koşu taytı

Çok yönlü en iyi

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: her şey, gerçekten
Satın alma nedenleri
+ Çok rahat + Mükemmel kalite
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI YAN cep yok Amazon'a bakın

UPF 50+ koruması sayesinde Inov8 Race Elite koşu taytıyla antrenman yaparken bacaklarınıza güneş kremi sürmenize gerek yok.

Terraultra G 260'ınızla dağlara tırmanmakla meşgul olsanız bile, yüksek bel kısmı kavrayıcı bantla kaplanmıştır.

Inov8 Race Elite, destekleyici ve rahat olmanın yanı sıra olağanüstü hareket özgürlüğü sunar. Ayrıca, tuşlar / telefon için bir arka cebe sahiptir ve ayak bileği fermuarları sayesinde antrenmanı bitirdikten sonra taytları çıkarmak çok kolaydır.

en iyi koşu taytı: Gore Wear R7 Windstopper koşu taytı


(Resim kredisi: Gore)

2. Gore Wear R7 Windstopper Tayt

Hava koşullarına dayanıklı seçim

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: rüzgarlı koşular, soğuk hava koşusu
Satın alma nedenleri
+ Su itici + Nefes alabilir + Tamamen rüzgar geçirmez BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Gore sağlam, hava koşullarına dayanıklı ürünleriyle ünlüdür, bu nedenle R7 Windstopper için yüksek beklentiler vardır. R7 tüm cephelerde teslimat yapar, ancak bunun için tüm çanlar ve ıslıklar koşu taytı için en yüksek doları ödemeniz gerekir.

R7 Windstopper - adından da anlaşılacağı gibi - tamamen rüzgar geçirmez, nefes alabilir ve su iticidir ve bir eğitim gününü atlamak için yapabileceğiniz bahanelerin kapsamını ciddi şekilde sınırlar.

Aynı zamanda bir arka ve iki ön cebe sahiptir, bu da koşularınız için tüm izotonik jellerinizi saklamanızı kolaylaştırır.

Gore R7 Windstopper son derece rahattır ve bu tam uzunlukta koşu taytlarını saniyeler içinde 7/8 taytlara dönüştürebilen katlanabilir manşetlere sahiptir. R7 için kullanılan malzemelerin karışımı, nemi uzaklaştırır ve egzersiz sırasında sizi kuru ve rahat tutar.

Yüksek fiyat olmasaydı, R7 bu listenin hemen başında olurdu.

en iyi koşu taytı: Asics Women

(Resim kredisi: Asics)

3. Asics Kadın Lite Gösterisi Sıkı

HIIT antrenmanları için olduğu kadar koşmak için de iyi

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: HIIT eğitimi, hafif hava koşusu
Satın alma nedenleri
+ Nem emici kumaş + Yüksek nefes alabilirlik
Kaçınılması gereken nedenler
-'Media cebi 'daha büyük telefonları barındırmak için biraz küçük GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Asics'in Kadınların Lite Şov Taytları tamamen görünürlükle ilgilidir. Asics, daha soğuk egzersizler için bu taytları önermektedir ancak Lite Gösteri Taytları, ekstra havalandırma için arkada bir file panele sahiptir, bu nedenle bu taytlar iç mekanlarda da giyilebilir.

File panelleri barındırmanın yanı sıra taytların arkasında, cep sadece orta büyüklükte olduğu için büyük olmasa da telefonunuzu koymak için bir 'medya cebi' bulacaksınız. Soğumaya yardımcı olmak ve konfor seviyelerini artırmak için Lite Gösteri Taytları nemli (ter gibi) tüylenme malzemesinden yapılmıştır ve gerektiğinde buzağıların etrafındaki hava akışını artırmak için bir arka bacak fermuarına sahiptir.

en iyi koşu taytı: Under Armour Rush grafik kompresyon taytları

(Resim kredisi: Under Armour)

4. Armor Rush Grafik Sıkıştırma Taytı Altında

En iyi spor salonu arkadaşın

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: koşu bandındayken
Satın alma nedenleri
+ Spor seansları için harika
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Bazı hileli özellikler Amazon'a göz atın

Under Armour'a göre 'vücudunuz enerji yayarken, mineral katkılı kumaş onu emer ve doku ve kaslara geri yansıtır, dayanıklılığı ve gücü artırır'. Durumun gerçekten böyle olup olmadığını bilmiyoruz, ancak bunlar kesinlikle bazı rahat kompresyon taytları.

Celliant performans kumaşından üretilen UA Rush, UA Compression'ın tüm performans avantajlarıyla sağlam ve hafiftir. Yapıştırılan, tahrişi ve aşınmayı ortadan kaldırıyor ve ağ paneller nefes alabilirliği artırıyor.

Ağırlıklı olarak spor salonu seanslarınız için önerilen UA Rush, koşularınızda da size iyi hizmet edecek.

en iyi koşu taytı: Adidas Alphaskin Parley 3/4 tayt

(Resim kredisi: Asics)

4. Asics Bacak Dengesi Sıkı 2

Japon hassas koşu taytı

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: günlük koşu seansları
Satın alma nedenleri
+ Azaltılmış sürtünme + Nem emici
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok fazla ekstra özellik yok BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'a bakın