Close

En iyi koşu saati 2020: koşu, egzersiz ve spor için en iyi fitness saatleri

En iyi koşu saati veya çoklu spor GPS saati, yalnızcaen iyi fitness takipçileriönce. En iyi fitnessizlemek, çoğu sporun aksinebantlar, yalnızca bir dizi sensöre (kalp atış hızı sensörü, ivmeölçer, barometre vb.) ve yerleşik bir GPS'ye sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda daha doğru olma eğilimindedirler ve genellikle daha iyi görünürler.


En iyi koşu saatleri, adlarına rağmen koşudan çok daha fazlasını izleme yeteneğine sahiptir. Egzersizleri, bisiklete binmeyi, yüzmeyi, kürek çekmeyi ve daha fazlasını takip edebilirler.

Eğer yollarını arıyorsangöbek yağını kaybetmekBir koşu saati kullanmak da kullanışlı olabilir. Koşu saatleri bileğinizde gerçek zamanlı olarak kalp atış hızınızı takip eder ve gün boyunca yaktığınız kalorileri tahmin ederek size enerji ihtiyaçlarınızın daha net bir resmini sunar.

Koşu saatleri de size öğretebilirnasıl daha hızlı koşulurkoşarken maksimum VO2 seviyeleri, kadans ve kalp atış hızı bölgelerini hesaplayarak. Garmin serisinin en iyileri gibi bazıları, aynı zamandaen iyi kalp atış hızı monitörleriböylece koşularınızdan daha fazla veri elde edebilirsiniz.

  • En iyi koşu ayakkabılarıtüm koşucu şekilleri ve türleri için
  • En iyi çalışan kulaklıklarkoşarken müzik için
  • En iyi triatlon izle: Bu gelişmiş çok sporlu akıllı saatlerle yüzmeyi takip edin, bisiklet sürün ve koşun

En iyi koşu saati hangisidir?

İlk olarak, birkaç kelimeApple Watch Series 5. Apple Watch Series 5, özellikle daha sıradan koşucular (ve spor salonu kullanıcıları ve hatta bisikletçiler ve yürüyüşçüler) için ihtiyaç duydukları tüm fitness saati özelliklerini sağlayacak ve aynı zamanda 'düzgün' koşu saatlerinin yapamayacağı bir dizi başka şey de yapıyor. . Ancak saati her gün şarj etmeniz gerekecektir ve bu saat doğru eğitim için de ideal değildir.


Şu anda en sevdiğimiz koşu saatimiz Garmin Forerunner 245, çünkü fiyat ve işlevsellik arasında iyi bir dengeyi temsil ediyor ve tüm yeteneklerden koşucular için yeterince çok yönlü olmasının yanı sıra stat-aç yarı profesyonelleri de tatmin edecek kadar güçlü.

Garmin herkesten daha fazla koşu saati üretiyor ve bize göre bunların en iyileri satın alabileceğiniz en iyi koşu saatleri. Zevkinize ve bütçenize bağlı olarak, en yeni ve en büyük Garmin Forerunner modelini, Garmin Forerunner 945'i seçebilir veya daha dar bir bütçeniz varsa, önceki nesli seçebilir ve Forerunner 935 ile devam edebilirsiniz.


Arazi maceraları için, her ikisi de mükemmel pil yönetimi seçeneklerine sahip olan Suunto 9 Baro veya Garmin Fenix ​​6 Pro'yu da seçebilirsiniz. Aynı sebepten dolayı listedeki diğer bazı modellerden biraz daha ağırdırlar. Giymeyi unutmakoşu ayakkabılarıçok.

Yakmak için 200 £ / 200 $ 'dan daha az paranız varsa,Fitbit Versa 2(veyaFitbit Versa 3, satın alınabilir olduğunda); Bu akıllı saat daha sıradan kullanıcıları hedefliyor, ancak tüm temel vücut ölçümlerini izleyebilir ve harika bir ekranla uyumak için yeterince rahattır. Alternatif olarak Polar Ignite, harika işlevlere ve düzgün bir dokunmatik ekrana sahip iyi bir giriş seviyesi spor saati / fitness takipçisidir.


  • En iyi Suunto izle: triatlon ve trekking takibi için Finlandiya'dan çok sporlu fitness saatleri
  • En iyi Polar saati: çalışan saatler Garmin veya Fitbit ile BAŞLAYMAZ ve BİTMEZ

en iyi koşu saati: sokakta koşan kadınlar ve erkekler

(Resim kredisi: Polar)

İhtiyaçlarınız için en iyi koşu saatini nasıl satın alabilirsiniz

Kayıt için, iç mekan veya dış mekan aktivitelerini kaydetmek için mutlaka bir koşu saate ihtiyacınız yoktur. Coğrafi konumunuzu izlemek için akıllı telefonunuzun GPS'ini ve aşağıdaki gibi bir kalp atış hızı monitörünü kullanabilirsiniz.Polar H9, aktivitenin kendisini izlemek için.

Bununla birlikte, koşu saatleri bileğinizde kalp atış hızı algılama ve GPS takibi sağlar ve ekranları sayesinde tüm verileri gerçek zamanlı olarak takip edebilirsiniz. Bazı modellerde, haritayı ve saatin kendisindeki tam konumunuzu da kontrol edebilirsiniz.sen koşarken, telefonunuza danışmak zorunda kalmadan

Bir spor saati satın alırken muhtemelen en iyi tavsiye, şu anda ihtiyacınız olandan biraz daha gelişmiş bir saat satın almaktır. On yıl içinde kendinizi tam anlamıyla ilk kez kanepeden kaldırdıysanız, kalp atış hızınızı bilmemeyi tercih edeceğinizi düşünebilirsiniz, ancak sanatta ustalaştıktan sonra dokuz ay içindegöbek yağı nasıl hızlı bir şekilde kaybedilirçok farklı hissedebilirsiniz. Aynı şekilde, bir süredir koşuyorsanız, kadansınız veya laktat eşiğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyeceğiniz noktaya doğru ilerliyor olabilirsiniz.


Saatinizi sadece spor salonunda kullanacaksanız, sadece kalp atış hızı takibi ve zaman aralıkları yapma yeteneği ile idare edebilirsiniz. Bisikletçiler nasıl? Daha rahat pedal basanlar, GPS ve zamanı, hızı ve mesafeyi takip etme becerisiyle idare edebilir. Ancak daha fazla bilgi edindikçe, güç ölçerler ve Lycra savaşçısı cephaneliğinin ANT + ve Bluetooth gereçlerinin geri kalanına bağlanma yeteneği sizi etkilemeyebilir.

Bir akıllı saati özel bir koşu saati olarak kullanmak hala olması gerektiği kadar tatmin edici değil.Fitbit İyonikmükemmel bir fitness saatidir ancak smartwatch kimlik bilgileri şimdiye kadar uygulama eksikliği ve gereksiz yere temassız bir ödeme sistemi nedeniyle sınırlıdır.

Bu saatlerin neredeyse tamamı, ilgili mobil uygulamaları (Gamin Connect, Polar Flow vb.) Ve Strava gibi üçüncü taraf uygulamaları ile senkronize edilir. Bunlar, ayrıntıları daha derinlemesine incelemenizi, önceden planlanmış koçluk dersleri oluşturmanızı ve indirmenizi ve koşu ve fitness hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için hedefe özel egzersiz planları oluşturmanızı sağlar.

Bilekten kalp atış hızı takibi: bilmeniz gerekenler

Birçok koşu saati artık doğrudan bilekten kalp atış hızı takibi sunuyor. Koşu saatlerinde kullanılan teknoloji, kalp atış hızı monitörlerinden farklıdır: İlki, lazer kullanarak nabzı okuyan optik sensörler kullanır ve bu nedenle, saatin ve sensörün doğru okumalar için cilde yakın olmasını gerektirir.

İşte çalışan bir saat satın alma konusunda en iyi tavsiyemiz; konuyla ilgili daha fazla bilgiyi çevrimiçi olarak okuyabilirsiniz.

1. Çalıştığı zaman, iyi, bilekten takılan bir kalp atış hızı takip cihazı çoğu kullanıcı için yeterince doğrudur.

2. Dinlenme ve aktif nabzınızın günlük takibi için fazlasıyla yeterlidir.

3. Koşmak için genel anlamda iyi.

4. Çok yüksek yoğunluklu egzersiz için, kaslarınızın çok gergin olduğu herhangi bir şey ve çok fazla terleyen herkes için bilek HR'si amaca neredeyse hiç uygun değildir. Nem, izleyiciden gelen ışığın kırılmasına, doğruluğunu bozmasına ve çoğu durumda tamamen çalışmasını durdurmasına neden olur.

5. Tüm gün izleme hariç tüm durumlarda, göğüs kemeri daha doğru bir seçenektir. Bunların mükemmel olduğunu söylemiyoruz, ancak genel olarak daha doğrular.

Sırayla en iyi koşu saatleri

en iyi koşu saati: Garmin Forerunner 245 Music

(Resim kredisi: Garmin)

1. Garmin Forerunner 245 Müzik

Düşük bütçeli koşucular için en iyi seçenek

Teknik Özellikler
Ağırlık: 38,5 gram Kasa malzemesi: Fiberle güçlendirilmiş polimer Lens malzemesi: Corning Gorilla cam 3 Su derecelendirmesi: 5 ATM'ye kadar Ekran çözünürlüğü: 240 x 240 piksel Pil ömrü: akıllı saat modunda 7 güne kadar
Satın alma nedenleri
+ En son nesil kalp atış hızı sensörü + Dahili müzik depolama + İnanılmaz pil ömrü
Kaçınılması gereken nedenler
-Plastik kasa, BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI kaliteli bir aura yaymaz254,99 Evans Cycles'ta görüntüleyin£ 260 Amazon'da Görüntüle £ 269.99 Wiggle'da Görüntüle 10 Amazon müşteri incelemeleri

Garmin Forerunner 245 Music, fiyat bilincine sahip koşucular için akıllı telefon içermeyen nihai GPS koşu saatidir. Garmin Fenix ​​6 Pro veya Polar Vantage V gibi diğer çok sporlu saatler daha fazla ölçüm sağlayabilir, ancak düşük fiyat noktası için Garmin Forerunner 245 Music, yetenekli bir cihazdan daha fazlasıdır.

GPS + GLONASS + Galileo konumlandırma sistemi hızlı ve doğrudur, dışarıdaki hareketlerinizi yüksek hassasiyetle izler. Pil, akıllı saat modunda yedi güne ve GPS modunda altı saate kadar dayanabilirilemüzik, yani iki haftada üç defadan fazla şarj etmek zorunda kalmayacağınız anlamına gelir.

Garmin Forerunner 245 Music ayrıca, sizin tarafınızdan belirlenen belirli bir süre içinde belirli bir mesafeyi (5k, 10k veya yarı maraton) koşmanız için sizi eğitebilecek uyarlanabilir bir antrenman rehberi olan Garmin Coach'u da destekler. Plan, egzersiz yükünüze ve ilerlemenize uyum sağlar ve buna göre ayarlar.

Garmin Connect uygulamasını kullanarak ilerlemenizi kontrol edebilir ve önceki etkinliklerinizin verilerini inceleyebilirsiniz. Uygulamada, motive kalmanın eğlenceli bir yolu olan çeşitli aktiviteler için rozetler de toplayabilirsin!

Garmin Forerunner 245 Music biraz hafif olsa da, bu tabii ki koşmak için kullanırsanız harikadır, ancak bileğinize önemli bir şey sarılı olduğu hissine kapılmayacaksınız.

• Tamamı okuyunGarmin Forerunner 245 incelemesiburaya

en iyi çalışan saat: Garmin Forerunner 945

(Resim kredisi: Garmin)

2. Garmin Öncüsü 945

Mükemmel sensörlere sahip hafif ancak çok yönlü çoklu spor saati

Teknik Özellikler
Lens malzemesi: Gorilla Glass Ekran boyutu: 1,2 '(30,4 mm) Ekran çözünürlüğü: 240 x 240 piksel Ağırlık: 50 gram Pil ömrü: Müzikli GPS modu - 10 saate kadar, müziksiz GPS modu - 36 saate kadar, Smartwatch modu - 2 haftaya kadar
Satın alma nedenleri
+ Tamamen yenilenmiş donanım + Garmin'in yeni Elevate HR sensörünü kullanır + Garmin Pay ready + Gorilla Glass + Sony GPS çipi BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI469,99 ApplianceHouse.co.uk adresinde görüntüleyin£ 519,99 Görüntüle Wiggle Low Stock'ta £ 539,99 Amazon'da Görüntüle 14 Amazon müşteri incelemeleri

Garmin Forerunner 945, birinci sınıf özellikler ve fiyat arasında harika bir uzlaşmadır, ancak hiçbir şekilde ödün vermez. Pek çok insan 'ama Forerunner 935 ile aynı görünüyor' diyecek ve biliyor musunuz? Haklılar. Ancak Forerunner 945, Forerunner 935'in görünümünü ve hissini korurken, içinde tamamen yenilenmiştir.

Başlangıç ​​olarak, su altında bile 935'in sensöründen daha doğru olan Garmin'in yeni Elevate optik kalp atış hızı sensörünü kullanıyor. Forerunner 945 ayrıca pil ömrünü daha iyi yöneten yeni bir GPS çipi kullanıyor ve aynı zamanda selefinden daha doğru.

Forerunner 935'in yerleşik müzik depolama alanı yoktu ve Forerunner 945'in aksine Garmin Pay'e hazır değildi. Muhtemelen bu özelliklerin hiçbirini yarışlarda kullanmayacaksınız, ancak akıllı saati yarış dışı günlerde de kullanışlı olabilecekleri yerlerde takacağınızı rahatlıkla varsayabiliriz.

Forerunner 945 ayrıca PulseOx, Canlı Olay Paylaşımı, kaza algılama ve yardım, Vücut Pili enerji monitörü, Egzersiz Yükü Odağı ve daha fazlası dahil olmak üzere Garmin'in en yeni nesil özelliklerinin çoğuna sahiptir. Bu özelliklerin bazıları sert olmaktan çok daha rahat, ama sorun değil, Garmin olsaydım, üst düzey ürünlerimi günlük kullanıcılar için de daha çekici hale getirmek isterdim.

Garmin Forerunner 945, yerleşik haritalarla birlikte gelir. Verilen 1,2 'ekran akıllı telefonunuz kadar ayrıntılı değildir, ancak telefon ekranından bir süre uzaklaşmak ve aynı anda gezinmek istiyorsanız, Garmin Forerunner 945 arkanızda.

en iyi koşu saati: Polar Vantage V

(Resim kredisi: Polar)

3. Polar Vantage V

Triatlon veya koşu eğitimi için uzun pil ömrüne sahip su geçirmez saat

Teknik Özellikler
Ağırlık: 66 gram (bileklik ile) Kasa malzemesi: Paslanmaz çelik Su derecesi: 50 metreye kadar Ekran çözünürlüğü: 240 x 240 piksel Pil ömrü: eğitim modunda 40 saate kadar
Satın alma nedenleri
+ Bilekte çalıştırma gücü + Doğru kalp atış hızı sensörü + Triatletler için ideal
Kaçınılması gereken nedenler
-Dokunmatik ekran + beş düğmeli gezinme, ilk başta kafa karıştırıcı olabilir - BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 325,40 £ Amazon'da görüntüle 330,99 £ Wiggle'da görüntüle 331,99 £ Chain Reaction Cycles'da görüntüle İngiltere 104 Amazon müşteri yorumu

• OkuyunPolar Vantage V incelemesi

Polar Vantage V, özgün bir amiral gemisi akıllı saatidir. Her şeyden önce, genellikle Garmin Forerunner 945 veya Suunto 9 Baro'nun beğenilerinden daha ucuza satılıyor ve bu da birçok insan için büyük bir artı olabilir. Ayrıca, bazı koşucuları, özellikle bilekte ölçülen koşu gücü metriğini uyandırabilecek bazı çok benzersiz özelliklere sahiptir.

Aynı zamanda çok sporlu bir akıllı saatin aksine bir moda saatine benziyor. Seçebileceğiniz kayış renkleri siyah değil ve daha da siyah değil, parlak turuncu, canlı mavi ve beyaz. Polar, uyum sağlamanızı istemiyor. Saatlerinin öne çıkmasını ve görülmesini istiyorlar.

Polar Vantage V'de sevilecek çok şey var. Gorilla Glass lensin altına gizlenmiş geniş bir dokunmatik ekrana ve arkasında en az dokuz sensör var. Örneğin sinyali Garmins kadar hızlı almayan bir GPS + GLONASS izleme sistemi kullanıyor, ancak işi gayet iyi yapıyor.

Batarya da yeterince uzun süre dayanacak, 40 saatlik izleme için yeterli güce sahip, bu nedenle ortalama kullanımı göz önünde bulundurarak, iyi bir hafta boyunca iki şarj arasında geçiş yapabileceksiniz.

Ve tabii ki Polar Vantage V, ihtiyacınız olan tüm kondisyon izleme özelliklerine ve uyku aşaması izleme, Nightly Recharge (vücudunuzun stresten veya egzersizden nasıl kurtulabildiğini gösterir), Serene (kılavuzlu nefes egzersizi), adımlar ve aktivite takibi.

Polar saat olduğu için Polar Vantage V, kardiyo, kas ve algılanan yükü ölçen Training Load Pro gibi özelliklerle bileğinizde ve herhangi bir harici kayış veya bölmeye ihtiyaç duymadan çok fazla dinlenmeye odaklanır.

Korolar Hız 2

(Resim kredisi: CHORUS)

4. Korolar Hız 2

Ekstra uzun pil ömrüyle en hafif koşu saati

Teknik Özellikler
Pil ömrü: GPS modunda 30 saat, ortalama kullanım dikkate alındığında 20 güne kadar Ağırlık: naylon bantla 29 gram Ekran boyutu / çözünürlük: 1,2 '/ 240 x 240 piksel Su derecesi: 5 ATM
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel ekran + Uzun GPS pil ömrü + Bilekte çalışan gücü ölçer + Tüy kadar hafif
Kaçınılması gereken nedenler
-Genel optik bilek tabanlı kalp atış hızı sensörü yanlışlıkları-GPS çipinin sinyali alması biraz zaman alıyor BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

• Tamamı okuyunCoros Pace 2 incelemesi

Coros Pace 2, 2020'de piyasaya sürülen en iyi koşu saatlerinden biridir. Bazı Garmin'lere göre daha az gündelik özellikler sağlayabilir, ancak burada sunulan koşu özellikleri hemen hemen yerinde. Selefi olan Pace iyi bir saatti ancak Pace 2, pil ömrü ve sensörler gibi tüm temel özellikleri geliştirdi ve bunu sizin prim ödemeniz gerekmeden yaptı.

Bizim için Coros Pace 2'nin en güzel yanı ekranı. Keskin, parlak ve sadece bakmak bir zevk. Her zaman açık olan bellekli LCD ekran yakışıklı olabilir ancak pil gücünü tüketmiyor: etkileyici bir şekilde Pace 2, GPS modunda iki şarj arasında 30 saate kadar sürebilir. Akıllı saat modunda, şarj etmek zorunda kalmadan iki haftadan fazla sürebilir.

Pace 2, temel bilgileri doğru alıyor ancak bunun yanı sıra, kolunda birkaç numara da var. Örneğin, herhangi bir ek sensöre ihtiyaç duymadan bilekte çalışma gücünü ölçer. Ayrıca, ABC sensörlerine (ivmeölçer, barometrik altimetre ve pusula) sahiptir, böylece dış ortam koşullarını daha iyi izleyebilir ve size tüm ekstra verileri sağlayabilir.

Coros'a göre Pace 2, aynı zamanda bugün piyasadaki en hafif koşu saatidir: sadece 29 gram ağırlığındadır ve buna naylon kordon da dahildir. Ve tüm bunlar sizi Hız 2'yi almaya ikna etmediyse, Coros'un şimditarafından onaylananEliud Kipchoge, dünyanın en hızlı maraton koşucusu. Coros'u seviyorsa biz de seviyoruz.

en iyi çalışan saat: Garmin Fenix ​​6 Pro Titanium

(Resim kredisi: Garmin)

5. Garmin Fenix ​​6 Pro Titanyum (47 mm kasa)

Sağlam, hassas ve kesinlikle çok güçlü

Teknik Özellikler
Lens malzemesi: Sapphire Crystal Ekran boyutu: 1,3 '(33 mm) Ekran çözünürlüğü: 260 x 260 piksel Ağırlık: 49 gram (yalnızca kasa) Pil ömrü: akıllı saat modunda 2 haftaya kadar
Satın alma nedenleri
+ Net ekran + Widget kullanıcı arayüzü mükemmeldir + Dahili müzik deposu + Garmin Pay + Hassas sensörler
Kaçınılması gereken nedenler
-Ağır tarafta bit-Pahalı-Hiçbir şekilde BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 449 TL Amazon'da görüntüle 449,99 TL very.co.uk'de görüntüle 599,99 £ Wiggle'da görüntüle

• OkuyunGarmin Fenix ​​6 Pro incelemesi

Garmin Fenix ​​6 Pro, Great Outdoors'u seven herkes için harika bir akıllı saattir ve özellikle triatletler ve patika koşucuları için iyidir. Fenix ​​6, spor modları arasında geçişi bir düğmeye basmak kadar kolay hale getiren bir çoklu spor moduna sahiptir.

Garmin, Fenix ​​5 Plus'ı bu kadar harika kılan formülü geliştirmeyi başardı, pil ömrünü daha da artırdı ve ayrıca yeni pencere öğesi görünümü sayesinde artık göz atmak çok daha kolay olan kullanıcı arayüzünü ayarladı.

Bir şey varsa, Fenix ​​6 Pro hafif olmaktan daha sağlamdır, ancak çok ağır olmaktan uzaktır. Titanium versiyonu çelik versiyondan 11 gram daha hafiftir ve bu listedeki diğer akıllı saatlerle aynı seviyededir.

Yine de Garmin Fenix ​​6 Serisi kusursuz değildir. Bu listedeki pek çok saat için perakende satış yapmakla kalmıyorlar, aynı zamandaçokoverpoweredd: Bu, koşucuların takdir edebileceğinden çok, teknolojilerinin neler yapabildiğinin Garmin'den bir kanıtı gibi geliyor. Örneğin, saat tam da bunu yapabilecek olmasına rağmen, pek çok kişinin Garmin Fenix ​​6'yı kentsel alanlarda ilgi noktaları navigasyonu için kullanmak isteyeceği şüphelidir.

Yine de, Garmin Fenix ​​6 Pro'nun fiyatını ve ağırlığını haklı çıkarabilirseniz, kesinlikle bir tane almalısınız çünkü bilekte harika hissediyor ve fitness akıllı saatlerinin neler yapabileceğini gerçekten temsil ediyor.

en iyi çalışan saat: Suunto 9 Baro

(Resim kredisi: Suunto)

6. Suunto 9 Baro

Uzun mesafeler ve arazi koşulları için en iyi koşu saati

Teknik Özellikler
Ağırlık: 81 gram Kasa malzemesi: Cam elyaf takviyeli poliamid Su derecesi: 100 metreye kadar Ekran çözünürlüğü: 320 x 300 piksel Pil ömrü: 120 saate kadar
Satın alma nedenleri
+ Pil ömrü yönetimi seçenekleri + Barometre + Safir kristal cam
Kaçınılması gereken nedenler
- Oldukça büyük, BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 443,70 £ Wiggle'da Görüntüle 449,17 £ Amazon'da Görüntüle£ 539 John Lewis & Partners'ta görüntüleyin348 Amazon müşteri değerlendirmesi

Suunto 9 Baro, iki temel faktör dışında, Suunto 9 ile hemen hemen aynıdır: Baro, adından da anlaşılacağı gibi bir barometreye sahiptir ve ayrıca ön tarafında çizilmeye dayanıklı safir kristal cam ile birlikte gelir. Bu iki özellik için yaklaşık% 20 prim ödemeniz gerekecek, ancak buna değecektir.

Suunto 9 Baro'nun ekstra özellikleri, en çok dağlara tırmanan ve koşularındaki irtifa kazancını / kaybını takip etmek isteyen patika koşucuları ve yürüyüşçüler tarafından takdir edilecektir. Onlar için daha da iyisi, Suunto 9 Baro'da bir fırtına alarmı bulunur, böylece ruh halinize bağlı olarak zamanında sığınak bulabilir veya sadece açık hava eğitimini tamamen atlayabilirsiniz.

Suunto 9 Baro'nun sunduğu ekstra özellikler mükemmel pil ömründen ödün vermez, bu sadece dağlarda koşmaktan hoşlananlar için değil, aynı zamanda bunu her seferinde uzun süre yapan insanlar için başka bir bonus. Burada niş bir pazardan bahsettiğimizi anlıyoruz, ancak bunlar için Suunto 9 Baro cennettir.

en iyi koşu saati: Garmin Forerunner 45

(Resim kredisi: Garmin)

7. Garmin Öncüsü 45

Temellere dönüş

Teknik Özellikler
Pil ömrü: akıllı saat modunda 7 güne kadar, GPS modunda 13 saate kadar Ağırlık: 36 gram Ekran çözünürlüğü: 208 x 208 piksel Su sınıfı: 5 ATM
Satın alma nedenleri
+ Dahili GPS + Garmin Coach hazır + İyi pil ömrü + Fitness ölçümleri
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Gelişmiş koşu ölçümü yok 135,47 £ Amazon'da görüntüleyin139 John Lewis & Partners'ta görüntüleyin£ 139,99 Wiggle'da İncele

• Garmin Forerunner 45'i doğrudan Garmin'den satın alın

Sonunda bir Garmin saati aldığınızda koşmayı ciddiye almaya başlıyorsunuz. Elbette, birçok spor giyilebilir cihazı aktiviteleri izlemek için kullanılabilir, ancak 'markadan' özel bir koşu saati almak, koşu tekniğinizi geliştirmek için harika bir araç olduğu kadar bir ifade niteliğindedir. Ve hepimiz bir Forerunner 945 almak istesek de, kabul etmeliyiz ki, yeni başlayanlar için biraz aşırı güçlü ve pahalı.

Onlar için Garmin Forerunner 45 gayet iyi olurdu. Garmin'in bu daha düşük orta menzilli saati, temel bilgileri doğru anlıyor: Optik kalp atış hızı sensörü, yerleşik GPS, akıllı bildirimleri ve Garmin Coach özelliğini de destekliyor. Forerunner 45 ayrıca ilgilenenler için stres takibi, 'Body Battery enerji izleme' ve genel fitness istatistikleri gibi bir dizi 'gündelik' özellik sunar.

1.04 'ekran 208 * 208 piksel çözünürlüğe sahiptir ve yeterince kontrasta sahiptir, böylece üzerindeki istatistikleri gün ışığında görebilirsiniz. Garmin'in kullanıcı arayüzü, küçük yazı tiplerini kullanarak (size bakarak, Suunto 5) çok fazla bilgi göstererek size göz yorgunluğu vermeye çalışmadığı için harika.

Garmin Forerunner 45'in kesinlikle her gece şarj edilmesi gerekmeyecek. Pil, GPS izleme etkinliğinize bağlı olarak yaklaşık bir hafta, belki daha fazla 4-5 gün dayanır. Batarya da oldukça hızlı şarj oluyor, Forerunner 45 için başka bir kek noktası.

Spor profillerine gelince, Forerunner 45, Kardiyo ve Eliptik Egzersiz, Merdiven Basma, Yoga gibi birkaç spor salonu aktivitesine sahip. Bunların Garmin Connect uygulaması aracılığıyla eklenmesi gerekir. Forerunner 45 suya dayanıklı olmasına rağmen, su aktivitelerini takip etmiyor ancak en azından içinde duş almaktan endişelenmenize gerek yok.

en iyi çalışan saat: Garmin Forerunner 645

(Resim kredisi: Garmin)

8. Garmin Öncüsü 645

En yeni Forerunner neslinin öncüsü hala yetkin

Teknik Özellikler
Ağırlık: 42,2 gram Kasa malzemesi: paslanmaz çelik Lens malzemesi: Corning Gorilla cam 3 Su derecesi: 5 ATM'ye kadar Ekran çözünürlüğü: 240 x 240 piksel Pil ömrü: akıllı saat modunda 7 güne kadar
Satın alma nedenleri
+ Çok sayıda yararlı koşu ölçümü + Birçok spor profili
Kaçınılması gereken nedenler
-HR sensörü BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI'ndan beri güncellendi £ 291,99 Amazon 725 Amazon müşteri incelemelerinde görüntüleyin

Garmin Forerunner 645'in ekranı, daha karanlık koşullar için düğme ile etkinleştirilen bir ışıkla net ve okunması kolaydır. Düğmelerin kullanımı tatmin edici ve saatin kendisi çok hafif (42g), özellikle spor giyilebilir standartlara göre çekici bir şey.

645, düzgün çalışırken küçük hatalardan kaynaklanan olağan bilek HR sorunları nedeniyle koşarken veya egzersiz yaparken ideal olmasa da dinlenme ve tüm gün hızlarınızı izlemek için iyi olan GPS ve bilekten kalp atış hızı izleme özelliğini içerir ve aslında nabzınızı bazen tamamen kaybediyor. Spor salonu egzersizi veya bisiklete binme için bir göğüs kemeri öneririz, ancak bilek sistemini çalıştırmak için genellikle iyidir.

Bunu söyledikten sonra Runners, Garmin'in uzman HRM-Run kalp atış hızı kayışlarından birini eklemeyi de düşünebilir. Bunlar, 945'te yerleşik olarak bulunan bilek tabanlı sistemden çok daha iyi kardiyo takibi sağlamaz, aynı zamanda kadans, yerle temas süresi ve dikey salınımın izlenmesine olanak tanıyan hareket algılama özelliğini de içerir. Bunun çoğu koşucu için ne kadar yararlı olduğu tartışılabilir, ancak bazıları bunu neredeyse takıntılı bir ilgi olarak bulacaktır. Marka ayrıca yüzücüler ve triatletler için dahili veri depolamalı su geçirmez HR kayışları da yapıyor.

Bisikletçiler ayrıca Forerunner 645'i ANT + ve güç ölçerlerden Garmin akıllı ışıklara kadar Bluetooth bisiklet aksesuarlarıyla eşleştirebilirler.

645, koşularınızın ve döngülerinizin doğru GPS takibini sağlar ve tüm egzersiz türlerinde kardiyovasküler çabalarınıza bağlı olarak birçok veriyi çalıştırır. Bu, iyileşme süreleri önerebileceği, VO2 Max'inizi tahmin etmede makul bir test yapabileceği, egzersiz yükünüzün ne kadar optimum olduğunu ve çok daha fazlasını söyleyebileceği anlamına gelir.

en iyi koşu saati: Suunto 7

(Resim kredisi: Suunto)

9. Suunto 7

Güzel bir ekrana sahip işletim sistemi destekli spor akıllı saatini kullanın

Teknik Özellikler
Ağırlık: 70 gram Kasa malzemesi: Cam elyafı ile güçlendirilmiş poliamid Lens malzemesi: Gorilla cam Su derecesi: 50 metre olarak derecelendirildi Ekran çözünürlüğü: 454 x 454 piksel (AMOLED) Pil ömrü: akıllı saat modunda 2 güne kadar
Satın alma nedenleri
+ Büyük ekran + İndirilebilir haritalar + Wear OS akıllı işlevselliği ve entegrasyonları + Dokunmatik ekran
Kaçınılması gereken nedenler
-Pil ömrü kısa (çalışan bir saat için) -Pahalı-Gecikmeli dokunmatik ekran-Telefonda çift uygulama (Wear OS, Suunto Uygulaması) kontrolü kafa karıştırıyor BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 158,95 £ Alpinetrek İngiltere'de görüntüleyin£ 349 John Lewis & Partners'ta görüntüleyin£ 349,99 Wiggle'da İncele

• Suunto 7'yi John Lewis'ten satın alın

Suunto 7'nin sunabileceği pek çok şey var: Keskin bir ekran, çok sayıda akıllı işlevsellik, iyi kalp atış hızı sensörü ve dahili GPS, çevrimdışı haritalar ve gerçekten harika ısı haritaları da cabası.

Kontroller ilk başta biraz kafa karıştırıcıdır, dokunma ve basma düğmesinin karışımı - gecikmeli Wear OS arayüzü ile birlikte - özellikle sistemin eksikliklerine alışana kadar hayal kırıklığına neden olabilir.

• OkuyunSuunto 7 incelemesi

Garmin Forerunner 945'ten Fitbit Versa 2'ye kadar bir ölçekte, Suunto 7 öncekine daha yakın durur ancak yine de steroidlerde ikincisi olduğu izlenimini verir. Suunto 7'yi terazinin Fitbit Versa 2 ucuna doğru iten şeylerden biri pil ömrüdür.

İki şarj arasında iki gün geçtiğiniz için şanslı olacaksınız ki bu, dev ekranlı bir Wear OS saati için çok da kötü değil, ancak Suunto 9 gibi çalışan saatlere kıyasla (bu listenin biraz üzerinde) veya hatta yukarıda bahsedilen Garmin Venu (bu listede yok) beş güne kadar sürebilir (daha küçük bir ekrana, zihne sahiptir).

Suunto 7 ile ilgili en büyük sorun fiyatı; bir Apple Watch rakibi olabilir, ancak birçok kişinin Apple Watch yerine Suunto'yu seçeceğinden şüpheliyim. Fiyat bir miktar düştüğünde (Pingtwitter'teki şu tatlı indirimleri izleyin!) Suunto'yu tüm kalbimle tavsiye edebileceğim.

en iyi çalışan saat: Fitbit Ionic

10. Fitbit İyonik

Spor salonu ve koşu için en iyi Fitbit

Satın alma nedenleri
+ Her şeyi izler + Kompakt ve rahat + Harika uygulama
Kaçınılması gereken nedenler
- Biraz basit 'akıllı saat' işlevleri BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 149,99 ££ 219 Appliances Direct'te görüntüle £ 219 Dizüstü Bilgisayarlarda Doğrudan Görüntüle2 Amazon müşteri yorumu

300'den fazla şarkıyı saklama, egzersizi ve diğer spor salonu egzersizlerini tespit etme ve yerleşik GPS ve nabız izleme özelliği ile bu, Fitbit'in şimdiye kadar ürettiği en eksiksiz fitness saatidir.

Ionic'in kalp atış hızı monitörü biraz tuhaf. Daha yoğun aktiviteye girdiğinizde çok doğru görünüyor, ancak egzersiz yaparken daha düşük seviyelerde çok yanlış. Bununla ilgili sorun, bazı insanların daha rahat, sözde 'yağ yakma' bölgesinde egzersiz yapmayı sevmesidir. Ionic ile herhangi bir yere varacaklarından emin değiliz, çünkü bu tür bir seviyede daha az doğru. Ionic, yüksek kardiyo / eşik / yoğun bölgelerdeki dinlenme / ortalama kalp atış hızı ve egzersiz programlarını izlemek için iyidir. Bu sadece aradaki karışıklık gibi görünen alan.

Fitbit, 4+ günlük pil ömrü olduğunu iddia ediyor, ancak piyasadaki her saatte olduğu gibi, onu düzenli olarak ne kadar çok kullanırsanız, pilin ömrü o kadar az olur. Fena olmayan bir koşu saati ve bir akıllı saat için harika.

Bir Fitbit olan Ionic, adımlarınızı, kat ettiğiniz mesafeyi, bir günde yaktığınız kalorileri ve ne kadar iyi uyuduğunuzu da izler. Ayrıca kaç basamak çıktığınızı takip eder ve çok uzun süre oturduğunuzda hareket etmenizi hatırlatır. Bu özellik, dışarıdaki hareketlerinizi de takip ettiği için biraz tuhaftır. Yani bir tepeye yürür veya bisiklet sürerseniz, bu merdiven tırmanma olarak kaydedilir. Bir tepenin kaç kat merdiven çıkması gerektiğini bilmek istiyorsanız kullanışlıdır.

Ionic ayrıca size belirli egzersizlerde rehberlik eden kişiselleştirilmiş koçluk egzersiz programlarına sahiptir. Bu bir gün yararlı olabilir, ancak saatinizin ekranına çok fazla zaman ayırırsanız, tatbikatı düzgün bir şekilde yürütemezsiniz.

Ionic, 50 metreye kadar suya dayanıklıdır ve uzunlukları, mesafeleri ve zamanı takip edebilir. Hiçbir bilek kalp atış hızı takip cihazı su altında çalışamaz ve Ionic bir istisna değildir.

Son olarak, daha iyi antrenman yapmak ve daha güçlü (veya daha hızlı) olmak için dinlenmeye ve iyileşmeye ihtiyacınız var. Fitbit Ionic, kalp atış hızı aktivitenize ve gece hareketlerinize göre sadece uyku saatlerinizi değil aynı zamanda kaliteyi de izler. Daha sonra gecenizi derin, hafif ve oldukça gelişmiş olan REM uykusuna böler.

en iyi çalışan saat: Casio GBD-H1000

(Resim kredisi: Casio)

11. Casio GBD-H1000

Sağlam donanım, zayıf GPS ve kalp atış hızı sensörü

Teknik Özellikler
Ağırlık: 101 gram Pil ömrü: 'Zaman Modu'nda 12 aya kadar, kalp atış hızı monitörü açıldığında 66 saate kadar
Satın alma nedenleri
+ Beş sensör + G-SHOCK stili + Yeterince iyi uygulama + Zor kılıf + Keskin ekran + VO2 maks. Ve egzersiz durumu tahmini
Kaçınılması gereken nedenler
-Hatalı kalp atış hızı sensörü-GPS sinyali almak sonsuza kadar sürer -Etkinlik bittikten sonra uzun yükleme süreleri-Nispeten küçük ekran-Bugünün en iyi teklifleri için pahalı

• Casio GBD-H1000'i doğrudan Casio'dan satın alın

Casio GBD-H1000'in önermesini beğendim. Japon üretici, koşucular için işlevsel G-SHOCK'u sunmak için elinden gelenin en iyisini yaptı ve tasarımcıların düşünebileceği tüm sensörleri dahil etti: optik kalp atış hızı sensörümüz, manyetik sensörümüz, basınç sensörümüz, termo sensörümüz ve son olarak, GBD-H1000'in oldukça büyük gövdesi.

GBD-H1000'in hacmini sevmelisiniz. Bazı koşucuları böylesine büyük ve ağır bir koşu saatine sahip olmaktan kurtarabilir - 100 gramın üzerinde - ince bileklerine sarılmış koşu saati, ancak bir G-SHOCK koşu saati için 379 £ / 399 $ ödemeye karar verirseniz, bunu isteyeceksiniz. görüldü. Kayış menteşeli değildir, bu nedenle bilekleriniz gerçekten küçükse, bu saat için kalp atış hızını okumayı zorlaştırabilir. Optik kalp atış hızı sensörleri gibi değil, başlangıçta hassas.

Faaliyetleri izlemek için Casio GBD-H1000'i kullanmak istediğinizde sorunlar başlar. Yeni başlayanlar için, çok sporlu bir saat değildir: GBD-H1000 yalnızca koşuları izler. Ayrıca, yerleşik GPS'e sahip olmasına rağmen, saatin sinyali alması sonsuza kadar sürer. Yapabileceğiniz şey, dışarı çıkıp ısınırken saati başlatmaktır, ısınmanız bittiğinde GPS sinyali sizin için hazır olmalıdır.

Diğer sorun, optik kalp atış hızı sensörünün hassasiyeti veya yokluğudur. Kalp atış hızı ölçümleri çok düşük ve saati bileğin etrafında sıkmak durumu daha da kötüleştiriyor. Bu da eğitim yükünüzü ve VO2 max tahminini bozar ve bu özellikleri oldukça kullanışsız hale getirir.

Tersine, Casio Move, özellikle yeni piyasaya sürüldüğünü düşünürsek, iyi bir uygulama. Koşuları bulmak çok kolay ve rotanın o noktadaki kalp atış hızınıza göre farklı renkte olması gerçekten harika. VO2 max ve eğitim durumu da açıkça görüntülenir.

Belki biraz daha ileride, sensörler ve yazılım bir kez ayarlandıktan sonra, Casio GBD-H1000 ciddi koşucular için bile iyi bir satın alma olacak, ancak o zamana kadar modaya duyarlı koşucuların tercihi olmaya devam edecek. Biraz yanlışlığa aldırış etmeyin.

•Casio G-Shock GBD-H1000 incelemesi: kenarları biraz fazla sert olan bir koşu saati

En iyi koşu saati: Polar Ignite

(Resim kredisi: Polar)

12. Polar Ignite

Mükemmel doğrulukta uyarlanabilir eğitmen

Teknik Özellikler
Ağırlık: 35 gram Kasa malzemesi: Cam elyaf takviyeli polimer Lens malzemesi: Yok Su derecesi: 30 metreye kadar Ekran çözünürlüğü: 240 x 204 piksel Pil ömrü: akıllı saat modunda 5 güne kadar
Satın alma nedenleri
+ Entegre GPS + Faydalı uyku ve egzersiz bilgileri + En son nesil kalp atış hızı sensörü
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 159,99 £ NFC veya müzik depolama yok Amazon'da görüntüle 171,44 £ Amazon'da görüntüle 174,50 £ Wiggle 799 Amazon müşteri incelemelerini görüntüle

• OkuyunPolar Ignite incelemesi

Polar Ignite, hem koşucular hem de bisikletçiler için tasarlanmış harika bir kondisyon saatidir. Ayrıca bir dizi başka aktivite ve hatta uykunuz hakkında size değerli bilgiler verebilir.

Yerleşik GPS sayesinde, parkurunuzu izleyebilmek için koşuya çıktığınızda yanınızda telefonu yanınızda taşımanıza gerek yoktur. Bir egzersizi kaydetmek, yan taraftaki düğmeye basmak ve istenen aktivitenin simgesine dokunmak kadar kolaydır, sizi iki saniyeden fazla sürmez.

Ignite, sürekli bir kalp atış hızı izleme işlevine de sahiptir. Elbette bu en hassas izleyici değil, ancak bilek tabanlı İK takipçilerinin hiçbiri GP'nizin yerini alacak kadar hassas değil.

Polar Ignite tarafından izlenen ölçümler, bu fitness saatinin tasarlandığı çoğu ciddi amatör için fazlasıyla yeterli. Egzersiz saat yüzünde bittikten sonra size istatistikler vermekle kalmaz, Polar Flow uygulamasıyla senkronize edildikten sonra egzersizinizi daha da derinlemesine analiz edebilirsiniz.

Polar Ignite ile uykunuzu da takip edebilirsiniz. Tek sorun - ve bu, tüm fitness takipçilerinin ortak noktası - bir takip cihazı takmanın uzun vadede rahat olmamasıdır.

Bu fiyat için Polar Ignite iyi bir yatırımdır. Polar Flow uygulaması ve uyarlanabilir öneri sistemi ile birleştiğinde, kondisyon seviyelerinizi büyük ölçüde iyileştirmenize yardımcı olabilir.

Garmin SMARTWATCH FORERUNNER ... Garmin Forerunner 245 Music Amazon £ 260 GörüntüleTüm fiyatları görünGarmin, Forerunner 945, GPS ...Garmin Öncüsü 945ApplianceHouse.co.uk469,99 Görünüm Tüm fiyatları görün