Close
  • Ana
  • /
  • Oto
  • /
  • En iyi uydu navigasyon 2020: TomTom, Garmin ve daha fazlası dahil

En iyi uydu navigasyon 2020: TomTom, Garmin ve daha fazlası dahil

2020 yılı olduğu göz önüne alındığında, özel bir uydu navigasyon sistemi satın almaya her zamankinden daha az ihtiyaç olduğunu iddia edebilirsiniz. Sonuçta, arabanızın kendine ait bir sistemi yoksa, Google, Apple veya Waze'den bir harita uygulaması kullanarak akıllı telefonunuz kesinlikle yeterli olacaktır.

Ancak bu durum henüz mükemmel değil. Apple CarPlay veya Android Auto'yu kullanmak için hala sık sık bir USB kablosu taşımanız gerekir ve kablosuz bağlantıya geçerseniz - veya telefonunuzun kendi ekranını bir ön cam montajında ​​kullanırsanız - üçüncü çıkıştan çıkmadan önce pili bitirir. Döner kavşakta & rdquo;

Telefonunuza güvenmek yerine uygun bir uydu navigasyonunu tercih etmenin bir başka nedeni de sunulan özelliklerin çok genişliğidir. Sık harita güncellemeleri, uydu navigasyonunun her zaman doğru olduğu anlamına gelir ve haritalar cihazda saklandığından, telefonunuzun sinyalini kaybettiğinde veya veri bittiğinde asla kaybolmayacaksınız.

Bazı modellerde ayrıca ücretsiz güvenlik kamerası uyarıları, canlı trafik bilgileri, sesli kontroller ve hatta şeritten ayrılma uyarısı ve ileri çarpışma uyarısı gibi güvenlik özelliklerine sahip yerleşik bir araç içi kamera bulunur.


Bu günlerde uydu navigasyonlarında Wi-Fi veya kendi SIM kartları da bulunuyor, bu nedenle harita verilerini güncellemek artık bir bilgisayara bağlanmayı gerektirmiyor.

Sizin için mükemmel uydu navigasyonunu satın almaya gelince, birincil endişeleriniz fiyat, özellikler, pil ömrü, bağlanabilirlik olmalıdır ve - en önemlisi - hangi harita sistemini tercih ettiğinize karar vermelisiniz. TomTom’un haritalarının okunması kolay mı ve sözlü talimatların anlaşılması daha mı kolay, yoksa daha çok Garmin kullanıcısı mısınız? Herhangi bir nakit parayla ayrılmadan önce bunun cevabını bulmaya değer.


Kemerlerinizi bağlayın, posta koduna dokunun ve bugün satışta olan en iyi uydu navigasyonlarında bir yolculukta Pingtwitter'e katılın.

Bugün satın alınacak en iyi uydu navigasyonlarını seçtik

En iyi uydu navigasyonu: TomTom Go PremiumPingtwitter Ödülleri 2020


1. TomTom Go Premium

Piyasadaki en akıllı navigasyon cihazı

Teknik Özellikler
Ekran: 5 inç dokunmatik ekran Hafıza: 16 GB microSD kart desteği: 32 GB'a kadar Pil ömrü (şarjlar arasında): 60 dakikaya kadar Bağlantı: Bluetooth, Wi-Fi, USB Dahili SIM: Evet Ses kontrolü: Evet Haritalar: Dünya Trafik Bilgisi: Evet Hız Kameraları: Evet Boyutlar: TBC Ağırlık: TBC
Satın alma nedenleri
+ IFTTT Entegrasyonu + Siri ve Google Assistant ile çalışır + Ömür boyu trafik ve hız kamerası + Konumunuzu ve varış saatinizi paylaşın
Kaçınılması gereken nedenler
-Garmin ile karşılaştırıldığında tıknaz tasarım-Bazıları yalnızca Android'i BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI içerir 275,60 £ Amazon'da görüntüle 299 £ Currys PC World'de görüntüle 299,99 £ TomTom UK'de görüntüle 497 Amazon müşteri incelemeleri

TomTom GO Premium, akıllı telefonunuzla rekabet etmesine yardımcı olan bir dizi özelliği bir araya getiren, piyasadaki en özellikli, en iyi bağlanan ve en akıllı navigasyon cihazıdır. Son teknoloji uydu navigasyon sistemi, siz arabaya binmeden önce varış noktanıza giden son birkaç adıma kadar yolculuğunuz boyunca size yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

TomTom’un güçlü navigasyon ve trafik bilgilerinin yanı sıra Go Premium, IFTTT (Öyleyse Öyleyse) entegrasyonuyla birlikte gelir, böylece ev cihazlarına bağlanabilir, kişisel dijital asistanlarla etkileşim kurabilir, randevuları senkronize edebilir ve bildirimler alabilirsiniz. Örneğin eve geldiğinizde, bahçe kapısı veya garaj kapısı otomatik olarak açılacak ve evden çıkarken ışıklar sönecektir.

Yerleşik Wi-Fi, yazılımın ve haritaların her zaman güncel olmasını sağlarken, TomTom MyDrive yardımcı uygulamasını kullanarak rotanızı önceden planlayarak cihaza bir hedef gönderebilirsiniz. Sürüş sırasında TomTom GO Premium, konum ve varış saatini kişilerle paylaşabilir (bir Android telefonunuz varsa) ve hedefe ulaşıldığında, oturmuş gezinme sizi yaya olarak yönlendirmek için TomTom MyDrive uygulamasına geçer. gerçek son hedef.

Go Premium, 5 veya 6 inç ekranla sunulur.


En iyi uydu navigasyonu: Garmin DriveSmart 61 LMT-S

2. Garmin DriveSmart 61 LMT-S

Garmin'den en iyi uydu navigasyonu

Teknik Özellikler
Ekran: 17,8 cm dokunmatik ekran Bellek: Dahili katı hal microSD kart desteği: 64 GB'a kadar Pil ömrü (şarjlar arasında): 60 dakikaya kadar Bağlantı: Bluetooth, Wi-Fi, USB Yerleşik SIM: Hayır Ses kontrolü: Evet Haritalar: Avrupa Trafik Bilgileri: Evet Hız Kameraları: Evet Boyutlar: 173 x 99 x 19 mm Ağırlık: 243g
Satın alma nedenleri
+ Üstün tasarım + Bluetooth ve Wi-Fi + Kullanımı kolay arayüz
Kaçınılması gereken nedenler
-Dahili SIM yok-TomTom haritalarını tercih ediyoruz BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 134,95 Amazon'da görüntüle 157,73 £ Amazon'da görüntüle 196 £ Amazon 649 Amazon müşteri incelemelerini görüntüle

2017'nin en büyük teknoloji trendi çerçevelerin küçültülmesiydi, LG bunu yaptı, Samsung da yaptı ve Garmin de bu heyecana katıldı. Bu, şimdiye kadar gördüğümüz en iyi görünümlü uydu navigasyonudur.

TomTom GO 6200 ile rekabet eden Garmin DriveLuxe 61 LMT-S'dir. 17,7 cm'de rakibinden daha büyük bir ekrana sahip (TomTom’un 15 cm ekranıyla karşılaştırıldığında), ancak 'Dünya Çapında' haritalar yerine yalnızca Avrupa haritalarını içeriyor, ancak yine de para için ömür boyu harita ve trafik güncellemeleri alıyorsunuz.

Diğer özellikler arasında ücretsiz Smartphone Link uygulaması aracılığıyla akıllı telefon bağlantısı bulunur ve ayrıca ev yönlendiricinize kablosuz bağlantı veya USB aracılığıyla cihaza haritalar eklemenizi veya güncellemenizi sağlar.

TomTom GO'dan farklı olarak, Garmin DriveLuxe 61 LMT-S takılabilir bir yuva kullanır ve bu da çıkarılmasını biraz daha zor hale getirir. Ayrıca, TripAdvisor'dan İlgi Çekici Noktalar bilgilerini de içerir, böylece gideceğiniz yer ne olursa olsun, her zaman görmek için ilginç şeyler olur.

Akıllı telefon nesli için süper kaygan bir navigasyon.

En iyi uydu navigasyonu: TomTom GO 6200

(Resim kredisi: TomTom)

3. TomTom GO 6200

Tam özellikli ve sizi her yere götürebilir

Teknik Özellikler
Ekran: 15cm dokunmatik ekran Hafıza: 16GB microSD kart desteği: 32GB'a kadar Pil ömrü (şarjlar arasında): 60 dakikaya kadar Bağlantı: Bluetooth, Wi-Fi Dahili SIM: Evet Ses kontrolü: Evet Haritalar: Dünya Çapında Trafik Bilgileri: Evet Hız Kameralar: Evet Boyutlar: 19 x 163 x 106 mm Ağırlık: 263g
Satın alma nedenleri
+ Ömür boyu güncellemeler + Ömür boyu veri SIM + Kullanımı kolay arayüz + Sınıfında lider rota rehberi + Bluetooth ve Wi-Fi
Kaçınılması gereken nedenler
-Plastic-y BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 199,99 £ Amazon'da 299 £ Currys PC World'de Görüntüle 299,99 £ very.co.uk adresinde görüntüleyin 946 Amazon müşteri yorumu

TomTom GO 6200, efsanevi rota rehberliği, kullanım kolaylığı ve düzinelerce ülke için harita güncellemelerinden güvenlik kamerası ve trafik uyarılarına kadar Ömür Boyu her şeyi sayesinde bu listedeki üst sıradaki yerini hak ediyor - hepsi yerleşik Lifetime kullanılarak sunulur SIM.

Diğer güzellikler arasında, akıllı telefonunuzla ve Google Now ve Siri entegrasyonuyla eşleştirebilmeniz için yerleşik Bluetooth bulunur. TomTom GO 6200, Wi-Fi bağlantısı içerir, böylece cihazı önce PC'nize bağlamanıza gerek kalmadan ev ağınız üzerinden harita güncellemeleri alabilirsiniz.

Başka herhangi bir şey? Ayrıca, takılması kolay bir manyetik yuva ve sürüş şeklinizi öğrenen ve ardından ayarlarını buna göre uyarlayan akıllı rota haritasına sahiptir.

Paranın satın alabileceği en iyi oturmayı istiyorsanız, işte budur.

En iyi uydu navigasyonu: Garmin DriveLuxe 51 LMT-D

4. Garmin DriveLuxe 51 LMT-D

Her şeyi yapabilen bir navigasyon, ancak uygun bir fiyatla

Teknik Özellikler
Ekran: 12,9 cm dokunmatik ekran Bellek: 16 GB microSD kart desteği: 64 GB'a kadar Pil ömrü (yeniden şarjlar arasında): 60 dakikaya kadar Bağlantı: Bluetooth, Wi-Fi, USB Dahili SIM: Yok Ses kontrolü: Evet Haritalar: Avrupa Trafik Bilgileri : Evet Hız Kameraları: Evet Boyutlar: 141 x 81 x 16 mm Ağırlık: 231g
Satın alma nedenleri
+ İyi boyutlu, çoklu dokunmatik ekran + TripAdvisor ve Foursquare'den ilgi çekici nokta verileri + Kavşak görünümü ile şerit yardımı + Hız sınırı göstergesi
Kaçınılması gereken nedenler
-SIM kart yok-Haritalar Avrupa ile sınırlı BUGÜN EN İYİ FIRSATLAR 175,50 £ Amazon'da görüntüle 256,03 £ Amazon'da görüntüle

Garmin'den 51 LMT-D, 61 LMT-S'ye benzer bir özellik seti sunar, ancak daha küçük bir ekran boyutuna sahiptir. Bu, bazıları için bir dezavantaj olabilir, ancak diğer sürücüler, gösterge panellerinin üzerine yerleştirilmiş veya ön cama yapışmış, daha küçük ve daha az rahatsız edici bir navigasyon tercih edebilir.

Özellikler Bluetooth ve Wi-Fi'yi içerir (sırasıyla telefonunuzu bağlamak ve harita verilerini güncellemek için). Ayrıca hız kamerası uyarıları, trafik bilgileri ve 60 dakikalık pil ömrü de sizi daha kısa yolculuklarda fişe takmak zorunda kalmadan kurtarır.

Bu uydu navigasyonu aynı zamanda TripAdvisor ve Foursquare'den ilgi çekici nokta bilgilerini de içerir, böylece Avrupa'nın neresinde olursanız olun ziyaret edilecek yerlerin başında asla eksik kalmayacaksınız.

Bazı okuyucular TomTom haritalarının tasarımını tercih edebilir, ancak bir Garmin kullanıcısıysanız - ve büyük bir ekranı olmayan tam teşekküllü bir uydu navigasyonu arıyorsanız - bu sizin için uygun olabilir.

En iyi uydu navigasyonu: TomTom GO Via 53

5. TomTom GO Via 53

Çok çeşitli özelliklere sahip orta sınıf uydu navigasyon

Teknik Özellikler
Ekran: 13cm dokunmatik ekran Hafıza: 16GB microSD kart desteği: 32GB'a kadar Pil ömrü (şarjlar arasında): 1 saate kadar Bağlantı: Bluetooth, Wi-Fi, USB Dahili SIM: Hayır Ses kontrolü: Evet Haritalar: Dünya Çapında Trafik Bilgileri: Evet Hız Kameraları: Evet Boyutlar: Belirtilmemiş Ağırlık: Belirtilmemiş
Satın alma nedenleri
+ Ömür boyu harita ve trafik güncellemeleri + 3 aylık güvenlik kamerası denemesi + Bluetooth ve Wi-Fi
Kaçınılması gereken nedenler
-Sadece deneme özellikli BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 179,99 £ Amazon'da görüntüle 189,99 £ very.co.uk adresinde görüntüleyin203,99 Ebuyer'de görüntüle309 Amazon müşteri değerlendirmesi

İlk seçimimiz olan TomTom GO 6200'ün özelliklerini seviyorsanız, ancak yeterince hazır değilseniz, orta sınıf TomTom Go Via 53 beğeninize uygun olmalıdır.

Pahalı kardeşinin mal varlığının çoğuyla birlikte gelir, ancak bazılarından kaçınırken bazılarını zaman sınırlandırır. Nasıl yani? İlk olarak, kutudan yalnızca üç aylık güvenlik kamerası güncellemelerini alırsınız; bu, deneme süresinin bitiminden sonra hala istiyorsanız, yıllık abonelik ödemeniz gerektiği anlamına gelir.

TomTom Go Via 53, TomTom GO 6200’ün ömür boyu SIM kartına da sahip değildir, bu nedenle yaşam trafiği güncellemelerini almak için bunu akıllı telefonunuzla Bluetooth üzerinden eşleştirmeniz gerekir - ve bunun mobil veri planınız üzerinde bir etkisi olacağı açıktır. Ayrıca manyetik olmayan bir montaj parçası kullanır, bu nedenle takmak / çıkarmak biraz daha kolaydır. Paranı ödüyorsun…

Artı tarafta TomTom Via 53, Wi-Fi aracılığıyla ev ağınıza bağlanarak ömür boyu haritaları güncelleme yeteneği de dahil olmak üzere hemen hemen her şeyi içerir. Ayrıca Siri ve Google Now uyumludur ve metin mesajlarınızı size okuyabilir - eller serbest sürüş için mükemmeldir.

En iyi uydu navigasyonu: TomTom Via 62

6. TomTom Via 62

Düşük fiyata büyük ekran

Teknik Özellikler
Ekran: 15,2 cm Hafıza: 8GB microSD kart desteği: Evet Pil ömrü (şarjlar arasında): 60 dakikaya kadar Bağlantı: Bluetooth Dahili SIM: Hayır Sesle kontrol: Haritalar Yok: Avrupa Trafik Bilgileri: Evet Hız Kameraları: Evet (ücretsiz üç ay) Boyutlar: 163 x 105 x 24 mm Ağırlık: 280g
Satın alma nedenleri
+ Düşük fiyata geniş ekran + Ömür boyu Avrupa haritaları + Hızlı Arama, tam adres girişi ihtiyacını ortadan kaldırır
Kaçınılması gereken nedenler
-Bazı hizmetler için telefon bağlantısı gerektirir -Bazı ülkeler sınırlı haritalama verisine sahiptir BUGÜN EN İYİ FIRSATLAR £ 141,99 Amazon'da 185,95 £ Amazon'da görüntüle 549 Amazon müşteri incelemelerini görüntüleyin

TomTom Via 62, uygun bir fiyata geniş bir dokunmatik ekran (bu durumda altı inç) sunan bir uydu navigasyonu isteyen sürücüler için güçlü bir yarışmacıdır. Go Via 62, Via 6200'ün daha küçük bir sürümüdür ve yerleşik SIM kart gibi bazı entegre özellikleri gözden kaçırır.

Bunun yerine, Via 62, uydu navigasyonunu gerçek zamanlı trafik bilgileri ve hız kamerası konumları ile beslemek için akıllı telefonunuzun veri bağlantısını kullanan şirketin 'akıllı telefon üzerinden hizmetlerini' kullanır. Ancak, TomTom uydu navigasyonunun ayda 10MB'den daha azına yardım ettiğini iddia ettiğinden, telefon verilerinizi meşgul eden bu şık geçici çözüm için endişelenmeyin.

Bluetooth bağlantısı ayrıca, bağlı akıllı telefonunuzla eller serbest görüşmeye olanak tanır ve TomTom, kavşaklarda hangi şerit veya şeritlerde olmanız gerektiğini açıkça göstermek için grafikler kullanan 'Gelişmiş Şerit Kılavuzu' özelliğine sahiptir. TomTom ayrıca, Via 62'yi bilgisayarınıza takıp bir yazılım güncellemesi gerçekleştirerek yüklenebilen, sürekli güncellenen harita verileri sunar.

Pil ömrü, piyasanın bu aralığındaki çoğu uydu navigasyonunda olduğu gibi, yaklaşık bir saattir.

En iyi uydu navigasyonu: Mio MiVue Drive 65 LM

(Resim kredisi: Mio Technology)

7. MiVue Sürücüm 65 LM

En iyi Mio uydu navigasyonunda yerleşik bir araç içi kamera bulunur

Teknik Özellikler
Ekran: 15,8 cm dokunmatik ekran Bellek: Dahili katı hal microSD kart desteği: 64 GB'a kadar (16 GB kart dahil) Pil ömrü (şarjlar arasında): Belirtilmemiş Bağlantı: Bluetooth, USB Yerleşik SIM: Yok Ses kontrolü: Belirtilmemiş Haritalar: Avrupa Trafik Bilgileri: Evet Hız Kameraları: Evet Boyutlar: 173x101.5 x18.7mm Ağırlık: 295g
Satın alma nedenleri
+ Dahili araç içi kamera + Ömür boyu güncellemeler + Bluetooth ve Wi-Fi
Kaçınılması gereken nedenler
-Avrupa haritaları kapsamlı değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 189,95 £ Amazon'da Görüntüle 213,58 £ Amazon'da Görüntüle

Mio MiVue Drive 65 LM, arkasında bir Extreme HD gösterge kamerası bulunan tek oturmuş navigasyondur - ve yalnızca diğer yol kullanıcılarının çılgın maskaralıklarını kaydetmek için kullanışlı değildir.

Bunun nedeni, bu uydu navigasyonunun size yardımcı olmak için 1296p @ 30fps F1.8 kamerayı kullanan diğer iki inanılmaz derecede kullanışlı sürücü güvenlik özelliği içermesidir: Şeritten Ayrılma Uyarı Sistemi (LDWS) ve İleri Çarpışma Uyarı Sistemi (FCWS) - her ikisi de olması gerekir Kendinizi kötü davranışlardan kaçınmanıza yardımcı olur.

Uydu navigasyon tarafında, Rio MiVue Drive 65 LM, büyük bir 15,8 cm ekran, ömür boyu harita, trafik ve güvenlik kamerası güncellemeleri (cihaza sahip olduğunuz sürece) ile birlikte gelir.

Ömür boyu haritalar olayı bir uyarı içeriyor - haritaları ayrı olarak satın alabilmenize veya kiralayabilmenize rağmen, Fransa, İsviçre, Litvanya, Letonya ve Estonya dışında garip istisnai olan çoğu Avrupa ülkesini içeriyor.

Para için büyük bir değer olsa da.

Motosiklet oturdu

En iyi uydu navigasyonu: Garmin Zumo 396

(Resim kredisi: Garmin)

8. Garmin Zumo 396

İki tekerlek mi tercih edersiniz? Bu, motosikletler için en iyi oturmuş nav

Teknik Özellikler
Ekran: 4,3 inç dokunmatik ekran (eldiven dostu) Bellek: Bilinmeyen microSD kart desteği: Evet, dahildir Pil ömrü (yeniden şarjlar arasında): 4 saate kadar Bağlantı: Bluetooth, Wi-Fi, USB Dahili SIM: Hayır Sesle kontrol: Hayır Haritalar: Dünya Trafik Bilgileri: Evet Hız Kameraları: Evet Boyutlar: 125x86x25mm Ağırlık: 241g
Satın alma nedenleri
+ IPX7'ye göre hava koşullarına dayanıklı + Maceracı Yönlendirme + Yakıt buharlarına, UV ışınlarına ve sert hava koşullarına dayanıklı + Sürücü uyarıları + Otomatik Olay Bildirimleri
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 319,99 TL Amazon'da görüntüle 319,99 £ very.co.uk'de görüntüle 414,99 £ Littlewoods'ta 397 Amazon müşteri incelemesini görüntüle

Eğer 2 tekerlekli iyi, 4 tekerlekli kötü bir erkek veya kızsanız, Garmin Zumo 396 sizin için tasarlandı.

4,3 inç dokunmatik ekran ve ömür boyu sürecek dünya haritaları, trafik güncellemeleri ve güvenlik kamerası uyarıları ile donanmış, IPX7'ye karşı hava şartlarına, yakıt buharlarına, UV ışınlarına ve sert hava koşullarına dayanıklıdır.

Zumo, yalnızca sizin gibi sürücüler için özel bir özellik içerir: Macera Rotası, sizinle varış noktanız arasındaki virajlı ve engebeli yolları bulur ve sıkıcı otoyollarda geçirdiğiniz zamanı sınırlar.

Ekran, parlak güneş ışığında bile okunması kolaydır ve ayrıca ayarlanabilir ekran hassasiyetiyle birlikte gelir - ince veya kalın eldivenler giyseniz de kullanmaya devam etmenize olanak tanır.

Başka? Bilgisayar olmadan kolay harita ve yazılım güncellemeleri için yerleşik Wi-Fi ve yaklaşan keskin virajlar, hız kameraları ve tehlikeler için süper yardımcı sürücü uyarıları var.

Son olarak, bir yerde bir çitin içinde baş aşağı durursanız, Zumo otomatik olarak GPS koordinatlarınızla bir acil durum kişisine mesaj gönderecektir. Hayatınızı kurtarabilir.

(Resim kredisi: Beeline)

9. Beeline Moto

Beeline Moto, dikkatinizi dağıtacak hiçbir şey olmadan A'dan B'ye almanız gereken tüm bilgileri sağlar

Teknik Özellikler
Ekran: 26 mm (1 inç) Bellek: Belirtilmemiş microSD kart desteği: Pil ömrü yok (şarjlar arasında): 30 saat Bağlantı: Bluetooth 4.0 düşük enerji Dahili SIM: Ses kontrolü yok: Harita Yok: Dünya çapında kapsama Trafik Bilgileri: Hız Yok Kameralar: Boyut Yok: 50mm çap x 18.2mm derinlik Ağırlık: 80g
Satın alma nedenleri
+ Dikkat dağıtmadan bilgilendirici + Üstün pil ömrü + Şık tasarım
Kaçınılması gereken nedenler
-Eksik trafik ve hız kamerası uyarıları-Bezel daha küçük olabilir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 152,90 £ Amazon'da görüntüle 199 £ Amazon'da görüntüleyin

Beeline Moto'yu şimdi Beeline.co'dan sipariş edin. en düşük £ 149Anlaşmayı Görüntüle

Beeline Moto, süper basit bir motosiklet oturtma navıdır. Bu, daha büyük motosiklet ve araç içi navigasyon cihazları gibi her şeyi yapabilen bir cihaz değil, ancak tam olarak çekiciliğinin yattığı yer, sizi ekranı değil yolu izlemekte özgür bırakıyor.

Moto, yönlendirme için telefonunuzda Google Haritalar'ı kullanır ve basit bir ok arayüzüyle navigasyon talimatları sunar. Dikkatinizi dağıtabilecek bir sürü ek bilgi bombardımanına tutmadan sizi hedefinize yönlendirecek yeterli bilgi sağladığını düşünüyoruz.

Bluetooth ses ve ayrıntılı, renkli yönlendirme, trafik ve kamera bilgileri sizin için önemliyse, bu sizin için motosiklet oturumu değildir. Ancak, A noktasından B noktasına gitmenize yardımcı olacak basit, göze çarpmayan ve uygun fiyatlı bir şey istiyorsanız, Beeline Moto mükemmel bir seçimdir.

  • Tam okuyunBeeline Moto incelemesi

En iyi uydu navigasyonu: Garmin Zumo 346 LMT-S

10. Garmin Zumo 346 LMT-S

Sağlam ve su geçirmez, bu Garmin’in motosiklet uydu navigasyon sistemi

Teknik Özellikler
Ekran: 10,9 cm dokunmatik ekran Bellek: Belirtilmemiş microSD kart desteği: Evet (dahil değildir) Pil ömrü (şarjlar arasında): Dört saate kadar Bağlantı: Bluetooth ve Wi-Fi Dahili SIM: Yok Ses kontrolü: Harita Yok: Batı Avrupa Trafik Bilgileri: Evet Hız Kameraları: Evet Boyutlar: 125 x 86 x 25 mm Ağırlık: 241g
Satın alma nedenleri
+ Uzun pil ömrü + Dokunmatik ekran eldivenlerle çalışır + Hava koşullarına dayanıklı + Bisiklete özel uyarı sistemi
Kaçınılması gereken nedenler
-Araba sistemlerine kıyasla pahalı - Avrupa'nın geri kalanının maliyeti ekstra 50 £ BUGÜN EN İYİ İNDİRİMLER £ 233,99 Amazon'da £ 269,99 £ very.co.uk'de görüntüleyin £ 349,99 Littlewoods'ta görüntüleyin

Arabanız için bir navigasyonda yüzlerce pound harcamak tartışılabilir olsa da, motosiklet sürücüleri için hala mükemmel bir anlam ifade ediyorlar. Pazarın bu ucunda, Garmin'den Zumo 346 LMT-S gibi seçenekler, IPX7 su geçirmezliği, sağlam, darbeye dayanıklı bir gövde ve eldiven giyerken çalışan bir dokunmatik ekran içerdiğinden bisiklet dostudur.

Bu özel model 10,9 cm (4,3 inç) ekrana ve Batı Avrupa haritalarına sahiptir, ancak tüm Avrupa'yı dahil etmek ve ekranı 12,7 cm'ye (5 inç) çıkarmak için daha fazla harcama yapabilirsiniz.

Yerleşik gücün mevcut olma olasılığı daha düşük olduğundan, bisikletli navigasyonların da pil ömürleri mükemmeldir. Bu nedenle, bu Garmin iddia edilen bir dört saat sürecek - Pazar sabahı gezintisi için yeterli, ancak şarj cihazını daha uzun iki tekerlekli maceralar için paketlemeyi düşünebilirsiniz.

Kask takmanın ulusal kanunlar olduğu zaman size hatırlatan ve önünüzdeki keskin virajlarda sizi uyaran bisiklete özgü bir uyarı sistemi de vardır. Bu arada haritalama verileri, motosiklet tamir atölyeleri, bayiler ve daha fazlası gibi bisiklete özgü ilgi noktalarını içerir.

En iyi uydu navigasyonu: TomTom Rider 550

(Resim kredisi: TomTom)

11. TomTom Rider 550

Güncellenen motorcu oturumu nav artık daha da iyi

Teknik Özellikler
Ekran: 11cm WQVGA dokunmatik ekran Bellek: 16GB microSD kart desteği: Evet Pil ömrü (şarjlar arasında): 6 saate kadar Bağlantı: Wi-Fi; Bluetooth; USB Dahili SIM: Yok Ses kontrolü: Harita Yok: Avrupa Trafik Bilgileri: Evet Hız Kameraları: Evet Boyutlar: 136,8x88,4x30,5mm Ağırlık: 280g
Satın alma nedenleri
+ IPX7'ye hava ve düşmeye karşı dayanıklı + Ömür boyu haritalar + Ömür boyu trafik uyarıları + Ömür boyu hız kamerası uyarıları + dahili Wi-Fi ve Bluetooth
Kaçınılması gereken nedenler
-BÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI gerçekten hiçbir şey 361,22 £ Amazon'da Görüntüle 399,99 £ Amazon'da Görüntüle 399,99 £ TomTom UK'de görüntüle 108 Amazon müşteri yorumu

Geçen yılki en sevdiğimiz bisiklet navigasyonlarının güncellenmiş versiyonu olan TomTom Rider 550, her zamankinden daha iyi.

Avantajlar arasında parlak güneş ışığında bile okunması kolay olan daha yüksek çözünürlüklü 11cm WQVA dokunmatik ekran yer alırken, ayarlanabilir dokunma hassasiyeti hafif veya ağır eldivenler giyseniz bile yine de çalışacağı anlamına gelir. TomTom Rider 550 ayrıca daha hızlı, daha sorunsuz çalışma ve navigasyon için yeni bir dört çekirdekli işlemci içerir ve artık cihazı Wi-Fi ile de güncelleyebilirsiniz.

Doğal olarak TomTom GO Rider 550, hava şartlarına ve IPX7'ye karşı düşmeye karşı dayanıklıdır ve binicilere zevk verecek bir dizi özellik içerir - Düzlükler yerine virajlı ve engebeli yollar seçmenize olanak tanıyan Ride Challenge seviyelerinden; ve Yol Gezileri - sizi, dinlenme alanları ve yol boyunca işaretlenmiş manzaralı duraklarla dünyanın en muhteşem yolculuklarından bazılarına gönderen, bisikletçiler için özenle seçilmiş rotalar.

Başka? Akıllı telefonunuzla eşleştirebilmeniz için sınıfının lideri rota rehberliği ve Bluetooth bağlantısı? Evet. Hatta akıllı telefon mesajlarınızın kulaklığınız aracılığıyla size yüksek sesle okunmasını sağlayabilir ve Google Asistan ve Siri'yi kullanarak eller serbest arama yapıp cevaplayabilirsiniz.

Oh, ayrıca Ömür Boyu Harita ve Ömür Boyu Hız Kamerası güncellemelerinin yanı sıra bilinen kaza kara noktaları ve sıkışma geri dönüşlerini içeren Ömür Boyu TomTom Trafik uyarıları alırsınız. Derilerinizi takma zamanı ...

En iyi uydu navigasyonu: TomTom Vio

(Resim kredisi: TomTom)

12. TomTom Vio

Ciao! Artık scooter'lar için de bir uydu navigasyonu var ...

Teknik Özellikler
Ekran: 6cm dokunmatik ekran Hafıza: 1MB microSD kart desteği: Hayır Pil ömrü (şarjlar arasında): 5 saat Bağlantı: Bluetooth, Wi-Fi, microUSB Dahili SIM: Hayır Ses kontrolü: Haritalar Yok: Avrupa Trafik Bilgileri: Evet Hız Kameraları: Evet Boyutlar: 103x107x106mm Ağırlık: 310g
Satın alma nedenleri
+ IPX7'ye karşı hava koşullarına dayanıklı + Ömür boyu haritalar ve güvenlik kamerası uyarıları + Bluetooth yerleşik
Kaçınılması gereken nedenler
-Akıllı telefon eşleştirme gerekli-Sınırlı işlevsellik BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon 216 Amazon müşteri incelemesine göz atın

La Dolce Vita'yı ister Roma'da ister Romford'da yaşıyor olun, TomTom Vio ihtiyacınız olan şey. Scooterlardaki boru şeklindeki ayna çubuklarına uyacak şekilde tasarlanan bu araç, Bluetooth aracılığıyla akıllı telefonunuzdaki özel TomTom Via uygulamasından adım adım sürüş talimatları sunar ve bir sonraki frappuccino'nuzu nereden alacağınıza konsantre olmanızı sağlar.

Scooterınıza ve yaşam tarzınıza uyması için yedi farklı renkte (yeşil, mavi, beyaz, pembe, kırmızı, sarı ve siyah) mevcuttur; rotanızı, güvenlik kamerası uyarılarını ve hatta size anlatan hava koşullarına dayanıklı 6 cm renkli dairesel ekranla birlikte gelir. Gelen aramalar. Ve dokunmatik ekran, eldiven taksanız bile çalışmaya devam eder - nihai uydu navigasyon stili ifadesi.

Diğer uydu navigasyon cihazları

En iyi uydu navigasyonu: Garmin Camper 770 LMT-D

(Resim kredisi: Garmin)

13. Garmin Camper 770 LMT-D

Motorunuzu (evinizi) çalıştırın…

Teknik Özellikler
Ekran: 17,7 cm WSVGA dokunmatik ekran Bellek: belirtilmemiş microSD kart desteği: Evet Pil ömrü (şarjlar arasında): 1 saate kadar Bağlantı: Wi-Fi, Bluetooth, USB Dahili SIM: Hayır Ses kontrolü: Evet Haritalar: Avrupa Trafik Bilgileri : Evet Hız Kameraları: Evet Boyutlar: 152x89mm Ağırlık: 243g
Satın alma nedenleri
+ Geniş 17,7 cm ekran + DAB üzerinden canlı trafik güncellemeleri + Wi-Fi ile hızlı güncelleme + Kamp alanı verileri dahil + Bluetooth ve Wi-Fi
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok kısa pil ömrü BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 267,87 £ Amazon 539 Amazon müşteri incelemelerinde görüntüleyin

Bir karavan veya karavanınız varsa, bu oturmuş nav'a ihtiyacınız var. Neden? Yolları sayalım….

Başlangıç ​​olarak, kolay rota planlama ve navigasyon için 17,7 cm'lik büyük bir dokunmatik ekranla birlikte gelir; ve bunlar sıradan rotalar değildir: Garmin Camper 770 LMT-D'ye teçhizatınızın boyutunu söyleyebilirsiniz, böylece rotanızı buna göre çizebilir; ve kamp alanı verilerini içerir, böylece sadece gece dinlenecek bir yer bulmakla kalmaz, aynı zamanda varmadan önce orada hangi tesislerin olduğunu da bilirsiniz. Heck, Garmin'in Canlı Hizmetleri aracılığıyla size gideceğiniz yerdeki park yeri ve yerel hava durumu hakkında bilgi verebilir.

Garmin Camper 770 LMT-D ayrıca kablolara ihtiyaç duymadan hızlı güncelleme için dahili Wi-Fi ile birlikte gelir ve Bluetooth aracılığıyla akıllı telefonunuza bağlayabilirsiniz - LiveTrack özelliğini arkadaşlarınıza ve ailenize söylemek için bile kullanabilirsiniz. tam olarak neredesin.

Daha da iyisi Garmin, ilgi çekici yerler, restoran ve gezilecek yer incelemeleri sunmak için TripAdvisor ve FourSquare ile işbirliği yaptı. Camper 770 LMT-D’nin Gezi Planlayıcı aracı, rotanız boyunca uğrayabileceğiniz ilginç yerler bile önerebilir. Kamp ateşinin etrafında oturup bir şarkı söyleyelim.

Sevmediğimiz tek şey? Bu uydu navigasyonunun, prize takılı olmadığınızda çok kısa pil ömrü - bir saat sürer.

En iyi uydu navigasyonu: Mio Cyclo 210

14. Benim Cyclo 210

Bisiklet, 10 saatlik pil ömrü ile nav oturdu

Teknik Özellikler
Ekran: 8,9 cm Bellek: 8 GB microSD kart desteği: Yok Pil ömrü (şarjlar arasında): 10 saate kadar Bağlantı: Yalnızca GPS Yerleşik SIM: Ses kontrolü Yok: Harita Yok: Avrupa Trafik Bilgileri: Hız Kamerası Yok: Boyut Yok: 115 x 68 x 19 mm Ağırlık: 151 g
Satın alma nedenleri
+ Bisiklet dostu navigasyon + 10 saatlik dev pil ömrü + Su geçirmez
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok küçük ekran-Bluetooth yok-HIZ, kalp atış hızı veya diğer ölçümleri izlemenin yolu yok BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 149 £, Currys PC World'de £ 149 Görüntüle JD Williams'ta Görüntüle

Özel oturtulmuş navigasyon sistemleri, bisikletinizin gidonuna bağlandığında da çok mantıklıdır - çünkü onun yerine 1000 sterlinlik bir akıllı telefon varken kesinlikle düşmek istemezsiniz. Pazar geniş, ancak iyi bir başlangıç ​​noktası, Mio'nun Cyclo 210'u.

Bu, Mio'nun giriş seviyesi bisiklet navigasyon navigasyonudur, ancak tüm Avrupa için haritalama, sürüş sırasında dürtmek için basit bir dokunmatik ekran arayüzü, IP5X su direnci gibi temel özelliklerle birlikte gelir, böylece bir su sıçramasından kurtulabilir ve bir 10 saate kadar yüksek pil ömrü.

Yukarıdaki Garmin'in bisikletçilere özgü olanakları bulmanıza yardımcı olmasına benzer şekilde Mio, bisiklet dükkanları, yiyecek ve içecek duraklarıyla, acil durum konumlarıyla ve daha fazlasıyla dolu haritaları ile bisikletliler için de aynısını yapıyor. Ayrıca, bisiklet yollarında gezinmenize ve yoğun ana yollardan kaçınmanıza yardımcı olmak için OpenstreetMaps'ten önceden yüklenmiş veriler de vardır.

Son olarak, beni şaşırt özelliği bir süre, mesafe veya süre belirlemenize izin verir, ardından aralarından seçim yapabileceğiniz üç rastgele döngü rotası sunar.

En iyi uydu navigasyonu: Garmin Edge Explore 1000

(Resim kredisi: Garmin)

15. Garmin Edge Keşfedin 1000

En iyi bisiklet oturumu nav

Teknik Özellikler
Ekran: 7,6 cm dokunmatik ekran Hafıza: 4 GB microSD kart desteği: Yok Pil ömrü (şarjlar arasında): 15 saat Bağlantı: Bluetooth, Wi-Fi, USB Dahili SIM: Ses kontrolü Yok: Harita Yok: Batı Avrupa Trafik Bilgileri: Hız Yok Kameralar: Boyut Yok: 58x112x20mm Ağırlık: 114.5g
Satın alma nedenleri
+ IPX7'ye göre hava koşullarına dayanıklı + Önceden yüklenmiş döngü haritaları + Olay algılama + Bluetooth yerleşik
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Pahalı Amazon 125 Amazon müşteri incelemesine bakın

Bu, Garmin'in ürettiği ikinci en pahalı bisiklet bilgisayarı ve yine de size oldukça pahalıya mal olacak. Ama bisiklet sürmek konusunda deliriyorsanız, bu inanılmaz yetenekli navigasyon her kuruşuna değer. Neden?

Birincisi, nerede olursanız olun keşfetmenize yardımcı olacak gidiş-dönüş rotası ile Batı Avrupa'nın tamamı için önceden yüklenmiş bisiklet haritalarını içerir. Bu haritalar, hem yolları hem de bisiklet yollarını, ayrıca bisikletçiler için gerekli bilgileri içerir - örneğin bisikletle ilgili İlgi Çekici Noktalar (POI) ve hatta tepelerin ne kadar dik olduğuna dair bir rehber.

Kullanamayacağınızı umduğunuz halde bir özellik - ve bu yerleşik olay algılama. Bu, kaza yapıp yapmadığınızı otomatik olarak algılayan ve ardından konumunuzu acil durum kişisi olarak ayarladığınız kişilere gönderen yerleşik bir ivme ölçer kullanır. Ne yazık ki gerekli.

Garmin Edge Explore 1000'i akıllı telefonunuzla eşleştirdiğinizde, gelen aramaları yanıtlayabilir, hava durumu ve rota güncellemelerini alabilirsiniz; Garmin'in LiveTrack özelliği ile arkadaşlarınızın ve akrabalarınızın nerede olduğunuzu görmelerine izin verin.

Zaten bisiklet araç setinizin önemli bir parçası gibi hissetmeye başladı, değil mi?

Bunu beğendin mi?

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın