Close
 • Ana
 • /
 • Kameralar
 • /
 • En iyi SD kart 2020: kameranız için mega hafıza kartları

En iyi SD kart 2020: kameranız için mega hafıza kartları

Yeni bir fotoğraf makinesi satın aldıktan hemen sonra, bir sonraki satın alma genellikle onunla birlikte kullanılacak yeni bir hafıza kartıdır. Şu anda evde oturan bir deste kartınız olsa bile, tıpkı çoraplar gibi, asla gerçekten çok fazla kartınız olamaz.


Bu kılavuzda, bir dizi farklı kamera ve cihaz için satın alabileceğiniz, şu anda piyasada bulunan en iyi bellek kartlarından bazılarına bakacağız.

Bazı kartlar diğerlerinden daha yaygındır, diğerleri ise daha fazla dayanıklılık vaat ediyor vb. Hangisinin sizin için doğru olduğundan emin değilseniz - daha fazla aramanıza gerek yok.

 • En iyi aynasız kamera
 • En iyi kompakt kamera
 • En iyi aksiyon kamerası

Ne tür bir hafıza kartına ihtiyacım var?

SD kartlar genellikle en yaygın bellek kartı biçimi olsa da, kameranızın alabileceği başka türler de vardır. Şu anda piyasada bulunan ana / en yaygın kart türlerinden bazıları şunlardır:

SD / SDHC / SDXC


SD kartlar, SDXC (ekstra kapasite) veya SDHC (yüksek kapasite) formatında satın alınabilir ve kompakt kameralardan DSLR'lere kadar, bağımsız kameraların büyük çoğunluğu ile uyumlu olacaktır. Yine de, başka bir şey kullanması durumunda, kullanım kılavuzunuzu iki kez kontrol ettiğinizden emin olun.

Muhtemelen en ucuz bellek biçimi, bu günlerde çok uygun bir fiyata çok yüksek kapasiteli SD kartları alabilirsiniz. Mevcut en büyük kartı satın almak cazip gelse de, birkaç küçük kart kullanmak daha mantıklı olabilir, sadece bir tanesinin bozulma ihtimaline karşı. Tıpkı tüm yumurtalarınızı tek bir sepete koymayacağınız gibi, tüm dijital görüntülerinizi tek bir SD kartta saklamak da felaket anlamına gelebilir.


SD kartlar ya UHS-I ya da çok daha hızlı UHS-II'dir. İkinci varyant daha pahalıdır, özellikle de çektiğiniz şey için hız gerekli değilse.

 • Amazon'da SD kart satın alın

Mikro SD / SDHC / SDXC


SD kartın daha küçük bir çeşidi olan microSD kartlar, genellikle akıllı telefonlar ve dronlar gibi kameralardan daha küçük cihazlarda bulunur. Yine de bazı kompakt kameralar da bunları kullanacaktır.

Bir microSD kart satın alırken, microSD'den SD'ye adaptörle birlikte gelen bir kart aramaya değer. Bu, dosyaları kartınızdan almak için belirli bir microSD kart okuyucuya sahip olmanız gerekmediği anlamına gelir ve aynı zamanda standart bir SD kart yuvası olan herhangi bir cihazda da kullanabileceğiniz anlamına gelir.

 • Amazon'da microSD kart satın alın

XQD

Daha yaygın hale gelmeye başlayan, ancak yine de nispeten nadir görülen bir hafıza kartı türü. XQD kartlar, Nikon Z7, Nikon Z6 ve Nikon D850 dahil olmak üzere birçok Nikon fotoğraf makinesinde bulunabilir. D850'de ayrıca bir SD kart yuvası bulunurken, Z modellerinde yalnızca tek bir kart yuvası bulunur.


Bu tür kartlar SD kartlardan daha pahalıdır, ancak daha sert ve daha güçlü olma sözü verirler ve aynı zamanda daha hızlıdırlar - bu da onları hızlı kare hızları ve 4K video gibi karmaşık görevler için mükemmel kılar. Yine de, özel bir XQD kart okuyucusuna yatırım yapmak için yeterli paraya izin verdiğinizden emin olun.

 • Amazon'da XQD kartları satın alın

CFast

Bu daha da nadir görülen bir bellek kartı türüdür, ancak yine de Canon 1DX Mark II gibi bazı fotoğraf makinelerinde bulabilirsiniz.

 • Amazon'da CFast kartları satın alın

CF Express

XQD ile aynı şekli ve boyutu kullanan CF Express kartlar daha da hızlıdır. Donanım yazılımı yükseltmeleriyle, herhangi bir XQD kart yuvasında CF Express kartları kullanabilirsiniz - bu nedenle, henüz satın almak için çaresiz değilseniz, CF Express kartların daha yaygın olarak bulunmasını beklemeye değer.

 • Amazon'da CF Express kartları satın alın

Fotoğraf makineniz için en iyi hafıza kartını nasıl satın alabilirsiniz

Alışverişlerin en heyecanlı kısmı olmasa da, hafıza kartı alışverişi yaparken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç nokta vardır.

Kapasite:

Yüksek çözünürlüklü dosyalar üreten bir kameranız varsa, düşük kapasiteli bir bellek kartı satın almanın çok az anlamı veya hiç anlamı yoktur. Son derece hızlı dolacak ve her zaman kartları değiştireceksiniz. Mutlak minimum tutarınız olarak 32 GB'a bağlı kalmaya değer. Bununla birlikte, daha önce de belirtildiği gibi, çok yüksek kapasiteli kartlar satın almak da potansiyel olarak zahmetli olabilir. Tatlı nokta olarak 64 GB ile 256 GB arasını hedefleyin.

Hızlar:

Hızlı bir karta yatırım yapmanız gerekip gerekmediği, yaptığınız fotoğrafın (veya yaptığınız videonun) türüne bağlıdır. Tüm XQD kartları hızlıdır, ancak bir UHS-I veya UHS-II SD kart arasında karar vermeye çalışıyorsanız, ne tür şeyler çektiğinizi düşünün. Çoğunlukla manzaralar ve sabit konularsa, daha yavaş karta giderek biraz nakit tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca, kameranızın bir UHS-II kartıyla uyumlu olup olmadığını iki kez kontrol etmelisiniz - bir UHS-I yuvasında çalışacak olsa da, kameranız uyumlu değilse kullanamayacağınız hız için fazladan ödeme yapacaksınız.

Fiyat:

Piyasadaki pek çok seçenekle, mevcut en ucuz hafıza kartını seçip stoklamak cazip gelebilir. Şansınız olabilir ve paranızın karşılığını fazlasıyla alabileceğiniz bazı kartlarla karşılaşabilirsiniz, ancak genel olarak konuşursak, değerli fotoğraflarınızı riske atmak istemezsiniz. Güvenebileceğiniz markaları bulun ve kararınızı desteklemek için çevrimiçi incelemeleri arayın.

Genel kullanım için en iyi MicroSD kart: Samsung Evo Plus MicroSD kart

Mevcut kapasiteler:32 GB, 64 GB, 128 GB, 256 GB, 512 GB

İyi bir marka, ancak uygun bir fiyata mevcut, akıllı telefonunuzda veya drone'unuzda günlük kullanım için bu kartı inceleyin. Piyasadaki en hızlı değil, ancak 90 MB / sn yazma hızlarıyla yine de iyi bir iş çıkaracaktır. 40 poundun altında bir fiyata alabileceğiniz ve akıllı telefonunuzun hafızasını bir anda artırabileceğiniz 256 GB sürümünü öneriyoruz.

Video için en iyi MicroSD kart: Samsung EvoSelect Micro SD kart

(Resim kredisi: Amazon)

Video için en iyi MicroSD kart: Samsung EvoSelect Micro SD kart

Mevcut kapasiteler:32 GB, 64 GB, 128 GB, 512 GB

Video çekiyorsanız, talepleriniz muhtemelen diğerlerinden daha büyük olacaktır. Bu Samsung kartı güvenilir ve hızlıdır; konu 4K video çekimi olduğunda tam da ihtiyacınız olan şeydir. Ayrıca, 10 yıllık sınırlı garantinin avantajına sahiptir, böylece koymayı düşündüğünüz hemen hemen tüm cihazlardan daha uzun süre dayanması gerektiğinden emin olabilirsiniz.

Günümüzün en iyi Samsung EVO PLUS / MC64G 64GB microSDXC Sınıf 10 UHS-I Hafıza Kartı fırsatları 308 Amazon müşteri yorumu Amazon Birleşik Krallık Benzer Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Güvenilirlik için en iyi MicroSD kart: SanDisk Extreme Plus microSD kart

(Resim kredisi: Amazon)

Güvenilirlik için en iyi MicroSD kart: SanDisk Extreme Plus microSD kart

Mevcut kapasiteler:32 GB - 1 TB

Özellikle su geçirmez, darbeye, röntgen ışınına ve ısıya dayanıklı olduğu için aksiyon kameraları ve drone'lar için mükemmel olan bir kart. 1 TB'a kadar kapasitelerde alabilirsiniz, ancak çok büyük miktarlarda 4K video kaydetmediğiniz sürece 256 GB'a bağlı kalmaya meyilliyiz.

Bugünün en iyi SanDisk Extreme 128GB microSD Kart fırsatları 198 Amazon müşteri yorumları SanDisk Extreme 128 GB ... Base.com 17,85 £ İndirimli Fiyatı Görüntüle SanDisk Extreme 128 GB ... Amazon Prime £ 49,31 £ 19,99 SanDisk Extreme 128GB Görüntüle ... Ebuyer28,98 £ GörünümSandisk Extreme Microsdxc ... very.co.uk £ 54.99 Göster Daha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

Genel kullanım için en iyi SD kart: SanDisk Extreme PRO SDXC

(Resim kredisi: Amazon)

Genel kullanım için en iyi SD kart: SanDisk Extreme PRO SDXC

Mevcut kapasiteler:64 GB - 1 TB

Yüksek kalite ve iyi değerin iyi bir karışımı olan SanDisk Extreme Pro, çok yönlü performansa ihtiyaç duyanlar için mükemmel bir seçenektir. Piyasadaki en hızlı değil, ancak 170 MB / sn ile yine de çoğu sıradan durumda iyi performans göstermelidir. 1 TB'a kadar mevcut olmasına rağmen, 128 GB para için en iyi değerdir - aralarında geçiş yapmak için birkaç tanesini stoklamayı düşünebilirsiniz. V

Bugünün en iyi SanDisk Extreme Pro SDXC fiyatları 109 Amazon müşteri yorumu SanDisk Extreme PRO 128GB ... Amazon Prime £ 40,98 SANDISK SDSDXPK-032G-ANCIN ... Amazon 96,22 £ SAVE 20% Vanguard Alta Pil ve Hafıza Kartı Kılıfını Görüntüleyin - Küçük Normal fiyat 12,00 £ - Teklif fiyatı 9,60 £ Düşük Stok SanDisk 256GB Extreme PRO ... Wex Fotoğraf Videosu 119 £ SanDisk Extreme PRO 512GB Görüntüle ... Amazon Prime 162,97 £ Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Video için en iyi SD kart: Lexar Professional 2000x SDXC UHS-II

(Resim kredisi: Amazon)

Video için en iyi SD kart: Lexar Professional 2000x SDXC UHS-II

Mevcut kapasiteler:32 GB, 64 GB, 128 GB

Bu yüksek hızlı (300MB / s) kart, çok fazla video kaydedenler veya hızlı seri çekim yapmayı sevenler için idealdir. Çok fazla video dosyası çeken biriyseniz, 128 GB'lık en yüksek kapasiteyi almanız önerilir - ve ucuz olmasa da, bu harika sonuçlar verecek süper hızlı bir karttır.

Günümüzün en iyi Lexar Professional 2000x 32GB SDHC UHS-II Kartı fırsatları 14 Amazon müşteri yorumu Lexar Professional 2000x SDHC ... 365games.co.uk £ 43,99 Lexar Professional 2000x 32'yi görüntüleyin ... Amazon Prime £ 47,86 Lexar Professional 2000x 32 GB'yi görüntüleyin ... Amazon Prime £ 51,26 SAVE% 20 Tasarruf Edin Vanguard Alta Pil ve Hafıza Kartı Kutusu - Küçük Normal fiyat £ 12,00 - Teklif fiyatı 9,60 £ Düşük Stok Lexar 32GB 2000x (300MB / sn) ... Wex Fotoğraf Videosu 64 £ Göster Daha Fazla Teklif Göster Kontrol ediyoruz En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürün

Güvenilirlik için en iyi SD kart: Sony TOUGH G Serisi SDXC

(Resim kredisi: Amazon)

Güvenilirlik için en iyi SD kart: Sony TOUGH G Serisi SDXC

Mevcut kapasiteler:32 GB, 64 GB, 128 GB

Dünyanın en sağlam ve en hızlı SD kartını istiyorsanız, işte bu kadar. 82,36 £ 'luk bir başlangıç ​​fiyatıyla ucuz olmayan Sony Tough kartlar hiçbir zaman güvenilirlikte son nokta değildir. Bükülmez, su geçirmez ve paslanmazdırlar, bu nedenle teorik olarak kırılması neredeyse imkansızdır. Bu nedenle, sık sık fotoğraf makinesine girip çıkanlar için iyi bir seçenektir. Süper hızlı olması da video kaydı ve aksiyon fotoğrafçılığı için faydalıdır.

Bugünün en iyi Sony SF-G Zor SDXC fırsatları İndirimli Fiyat Sony 64 GB SDXC Flash Bellek ... Amazon 112 £ 93,47 £% 20 SAVE Vanguard Alta Pil ve Bellek Kartı Kutusu - Küçük Normal fiyat £ 12,00 - Teklif fiyatı 9,60 £ Sony TOUGH 64GB UHS -II ... Wex Fotoğraf Videosu 114 £ Sony SDXC Tough Series 64GB'ı Görüntüleyin ... Park Kameraları 114 £ Sony 128GB SDXC Flash Belleği Görüntüleyin ... Amazon Prime 199 £ Daha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz. En iyi fiyatlar

En iyi XQD kartı: Sony XQD Yüksek Hızlı XQD kartları

(Resim kredisi: Amazon)

En iyi XQD kartı: Sony XQD Yüksek Hızlı XQD kartları

Mevcut kapasiteler:64 GB, 120 GB, 240 GB, 256 GB

XQD kartları söz konusu olduğunda seçim biraz sınırlıdır, çünkü pek çok üretici bunları kullanmaz. Bu yüzden şimdilik, önerimiz formatın öncüsü olan Sony'den geliyor. En yetenekli hafıza kartları için en iyi fiyatı almayı bekleyin, ancak en iyi hızları da bekleyebilirsiniz. XQD koleksiyonunuzu oluşturmaya yeni başlıyorsanız, 64 GB bu arada size iyi hizmet etmelidir - özellikle çok fazla video çalışması yapmıyorsanız. CFExpress, çok geçmeden format seçimi olarak büyük olasılıkla XQD'nin yerini alacağından, nakit parayı çok büyük bir depolama kartına atmaya da değmeyebilir.

Günümüzün en iyi Sony Professional XQD G Serisi 64GB fırsatları İndirimli Fiyat Sony 64GB XQD Flash Bellek ... Amazon Prime £ 149 £ 134 Sony 64GB XQD Flash Belleği Görüntüleyin ... Wex Fotoğraf Videosu 149 £ Sony 64GB XQD G Serisi Belleği Görüntüleyin ... Park Kameralar 149 TL İncele En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Bunu beğendin mi?