Close
  • Ana
  • /
  • Stil
  • /
  • Erkekler için en iyi gömlek 2020: gardırobunuz için şık ve rahat gömlekler

Erkekler için en iyi gömlek 2020: gardırobunuz için şık ve rahat gömlekler

İş veya resmi bir etkinlik için bir gömlek seçmek, özellikle bir takım elbise ve kravatla eşleştirirken, ilk bakışta o kadar kolay değildir. Ancak yetişkin bir erkekseniz, çalışma haftasının ve hafta sonunun çoğunu bir gömlekle geçirme ihtimaliniz vardır, bu nedenle rahat hissetmek ve keskin görünmek kesinlikle önemlidir.


Ne arayacağınızı ve nasıl giyeceğinizi bilmek, doğru iş gömleğini seçmenin ilk adımlarıdır. Ama nereden başlamalı?

Önce rotasyonunuzun ne kadar büyük olmasını istediğinize ve şu anda gardırobunuzda neyin eksik olduğuna karar verin.

Ardından, stil seçenekleriyle kendinizi nasıl tanıtmak istediğinize bakın. Sadelik ve rahatlık mı arıyorsunuz yoksa belki bir açıklama yapacak bir şey mi arıyorsunuz?

İster ilham almak ister güçlü giyinme oyununuzu geliştirmeye hazır olun, aşağıda erkekler için en iyi iş gömlekleri yer almaktadır.


En iyi gömlek nasıl seçilir

Her şeyden önce, ne tür bir gömlek peşinde olduğunuza karar vermelisiniz. Her durum için sizi örtmek için en iyi resmi gömlekleri, iş gömleklerini ve gündelik gömlekleri burada seçtik.

Smokin ve siyah kravatla giyilmesi amaçlanan elbise gömlekleri en resmi olanlardır. Sahip olmak isteyeceksinizen iyi buharlı ütübunlar için veya profesyonelce temizlenip preslenmesini sağlayın. İş gömlekleri ofis için idealdir, gündelik gömlekler ise daha rahat ortamlar için idealdir.


Her bölümde nelere dikkat etmeniz gerektiğini ayrıntılarıyla anlatacağız.

Erkekler için en iyi iş gömlekleri

Ofisinizde bir kıyafet kodu olabilir veya belki de ne istediğinizi seçmekte özgürsünüz.


Bunu akılda tutarak, en temel iş gömleği türü basit beyaz veya mavi uzun kollu bir gömlektir. Bunlarla yanlış gidemezsin. Basit bir uzun kılıf sizi çoğu profesyonel ortamda taşıyacak ve aynı zamanda iş dışındaki etkinliklere taşıyacaktır.

Kısa kollu gömleklerden asla etkilenmeyin. Dışarısı sıcak olduğunda iyi bir fikir gibi görünebilirler, ama sonuçta sizi bir okul çocuğu gibi gösterirler. Bunun yerine keten gibi daha hafif bir kumaş seçin.

İş tişörtü alırken renk önemli bir husustur. En azından, siyah, beyaz ve lacivert gibi nötr renkleri stoklarsanız, mevsimler ve etkinlikler arasında geçiş yapabilen gömleklerle çok yönlü bir düzene sahip olursunuz.

Basılı bir tasarıma gitmek tarzınızı da değiştirebilir. Baskılı gömleklerdeki amaç, & lsquo; formunuza karakter katmaktır.


Bu, takım elbiselerle eşleştirmeyi biraz daha zor hale getirebilirken, daha canlı bir görünüm için çabaya değer. Ancak emin değilseniz, basit bir çözüm, nötr renkli baskılı gömlekleri tercih etmektir.

1. Turnbull & Asser Açık Mavi Çizgili Gömlek

Bu klasik İngiliz markasından şık ve zarif bir gömlek

Satın alma nedenleri
+ Daha önce tasarlanmış Bond ve Churchill + İnce şerit + İngiltere'de üretildi + En iyi malzemeler BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Gömlek üreticisi Turnbull & Asser, 1885'te Londra'da kuruldu ve Sir Winston Churchill'den James Bond'a birçok İngiliz ikonu tedarik etti. Erkek gömlekleri, İtalyan kumaşı ve sedef düğmeler kullanılarak İngiltere'de en yüksek standartlarda üretilmektedir. Bu ince çizgili gömlek, hafif pamuklu poplinden ince bir tasarıma sahiptir ve daha büyük düğüm düğümlerine uyum sağlamak için kesik yakaya sahiptir. Donanma kıyafeti ile eşleştirildiğinde mükemmeldir.

2. Hugo Boss Beyaz Jilias Oxford Gömlek

Hugo Boss'tan keskin, modern bir beyaz gömlek

Satın alma nedenleri
+ Kol düğmeleri ile birlikte gelir + Zamanla sarkmaz + Modern kesim BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI£ 110 Mr Porter İngiltere'de görüntüleyinAmazon'u kontrol edin

Bu canlı beyaz gömlek, Hugo Boss'un modern, keskin terziliğinin somut örneğidir. Her beyefendinin gardırobunun bir parçası olmalı. Jilias, el değmemiş pamuklu Oxford'dan kesilmiştir, ince şeklin rahatça oturmasını ve sarkmamasını sağlayan sırtından ince bir dart hareketi vardır.

3. Tom Ford Midnight-Blue Slim-Fit Gömlek

Bu gece mavisi tişört ile karanlık, seksi ve gizemli olun

Satın alma nedenleri
+ Harika marka + Lüks kaplama + Koyu ve açık renkli giysilerle çalışır BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Tom Ford, ultra lüks terzilik söz konusu olduğunda şu anki kraldır ve bu koyu gece mavisi gömlek bunun mükemmel bir örneğidir. Dar kesim için tasarlanan bu canlı pamuklu stil, yanardöner sedef düğmelerle tamamlanan parlak bir yüzeye sahiptir. Koyu ve açık renkli bir takım elbise ile iyi eşleşirdi.

4. Hugo Boss Jenno Oxford Gömlek

Giriş seviyesi iş gömleği

Satın alma nedenleri
+ Çok Yönlü + Uygun Fiyatlı
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Çarpıcı niteliklere sahip90 £ Mr Porter İngiltere'de görüntüleyinAmazon'u kontrol edin

İşte Hugo Boss'tan bir klasik. 'Jenno', profesyonel bir parça veya resmi durumlar için iyi çalışan keskin, resmi bir gömlek. Ölçeğin daha uygun fiyatlı ucunda, bu gömlek çıkarılabilir yakalı desteklere ve zaman içinde şeklini koruyacak dar bir kesime sahiptir.

5. Canali Double-Cuff Twill Gömlek

Keskin görünmek istediğin zamanlar için

Satın alma nedenleri
+ Çift Manşetler + Takım elbise ve kravat eşleşmesi
Kaçınılması gereken nedenler
Resmi durumlar için daha iyi BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI112 £ Flannels'te Görüntüle £ 165 Mr Porter İngiltere'de görüntüleyinSelfridges'ta 235 £ Görüntüle

Kanalı'dan gelen bu klasik gömlek, pamuklu dimi kumaştan kesilmiştir ve çift manşetli. Dar kesim stili ve detayları daha resmi ortamlara uygundur, bu nedenle bu en iyi şekilde keskin görünmek istediğinizde giyilir. Temel bilgilerinizin doğru olması için iyi bir gömlek, bunun daha çok bir takım elbise ve kravat gömlek olduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız, bu yüzden muhtemelen kolları çok sık açmayacaksınız.

6. Paul Smith Pembe Dar Kesim Gömlek

Satın alma nedenleri
+ İngiliz tasarımcı + Parlak renk + Gökkuşağı çizgili astar
Kaçınılması gereken nedenler
-Pink, BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI herkese uygun değil£ 150 Mr Porter İngiltere'de görüntüleyinAmazon'u kontrol edin

Belirgin bir İngiliz havası sergileyen Paul Smith koleksiyonu, tasarımcının kusursuz terzilik becerilerini, kusursuz yapımını ve ayrıntılara yönelik parlak bakışını sergiliyor. Değerlendirilen her parça, miras işçiliğini ayırt edici, alternatif bir kenarla birleştirir. Bu tişörtde kullanılan pembenin tonunu seviyoruz ve manşetlerdeki gökkuşağı çizgili astar onu mükemmel bir şekilde ortaya koyuyor.

7. Polo Ralph Lauren Beyaz Gömlek

Monogramlı bir tişörtünüz olması gerekiyorsa

Satın alma nedenleri
+ Polo monogram + İkonik Oxford + Preppy stili
Kaçınılması gereken nedenler
-Monogram herkes için değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 41,30 Asos'ta £ 50 Görüntüle very.co.uk adresinde £ 95 Amazon'da görüntüle

Polo Ralph Lauren, tam anlamıyla Amerikan tarzıyla ilgilidir ve hiçbir şey bu şık Oxford gömleklerinden daha iyi bir örnek olamaz. Daha rahat bir görünüm için bir takım elbise ile giyilebilir veya çino ile eşleştirilebilir. Markanın alameti farikası düğmeli yakalı net pamuklu poplinden kesilmiş, ikonik oyuncu motifiyle göğüs kısmına işlenmiştir.

8. Drakes Easyday Pötikareli Gömlek

İngiltere'de yapılan önemli bir gömlek

Satın alma nedenleri
+ Harika marka + İngiltere'de üretildi + Zamansız tasarım + Rahat kesim BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

1977'de kurulan ve Bay Michael Drake'in 'rahat zarafet' felsefesi üzerine inşa edilen Drake'in 'Easyday' koleksiyonu zamansız tasarımlarla doludur. Bu gömlek, markanın Somerset'teki özel fabrikasında pötikareli pamuklu poplinden üretildi ve daha geniş kravatlar için mükemmel bir kesik yakaya sahip.

9. Hackett Açık Mavi Mayfair Gömlek

Klasik ve uygun fiyatlı bir gömlek

Satın alma nedenleri
+ Geniş yaka + Zamansız tasarım + İnce kesim BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Hackett gömlekleri uygun fiyatlı ve güvenilir bir seçenektir. Markanın titiz kesimleri, kaliteli kumaşları ve klasik paleti, parçalarının gerçekten zamansız olmasını sağlıyor. Bu gömleğin 'Mayfair' stili, açık mavi pamuklu poplinden ince kesilmiştir ve çıkarılabilir yaka destekleri kullanılarak sertleştirilebilen veya gevşetilebilen akıllı yayılmış bir yakaya sahiptir.

10. John Lewis Geometrik Baskı Gömlek tarafından Kin

Bütçeye uygun şık görünüm

Satın alma nedenleri
+ Geometrik desen + Ucuz
Kaçınılması gereken nedenler
-Eşleştirme biraz planlama gerektiriyor BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Bu Kin by John Lewis gömleği, profesyonel stile uygun bir geometrik desenle birlikte gelir. Pamuktan yapılmıştır ve blazer ile veya blazer olmadan çalışan temiz kesim bir görünüm için bir sivri yakaya ve gönyeli düğmeli manşetlere sahiptir. Bununla birlikte, bu genel olarak daha rahat bir bağlantıya doğru eğilir.

Erkekler için en iyi resmi elbise gömlekleri

Siyah kravatlı veya hatta beyaz kravatlı resmi bir etkinliğe gidecekseniz, normal iş gömleğinizden biraz daha şık bir şeye ihtiyacınız olacak.

Resmi gömlekler beyaz iş gömleklerine oldukça benzer, ancak sert çıkarılabilir yakalar, kanat yakalar, çift manşetler, ön panel veya 'önlük' ve düğmelerden ziyade çıtçıtlarla kendilerini ayırırlar.

Siyah kravat yarı katı bir kıyafet yönetmeliği olmasına rağmen,gereklidirYukarıdaki listeden özellikler, böylece hangi tasarımın tarzınıza ve aradığınız görünüme uyacağını seçebilirsiniz.

Aşağıda en sevdiğimiz resmi gömleklerden bir seçki var.

1. Tom Ford Beyaz Kanat-Yaka Önü Ön Gömlek

Resmi sıcak hava etkinlikleri için ideal bir seçim

Satın alma nedenleri
+ Kanat yaka ve ön önlük + Sıcak havalar için harika + Tom Ford smokini ile mükemmel uyum sağlar
Kaçınılması gereken nedenler
-Kanatlı yaka herkes için değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'a bakın

Smokininizi havaya uçurmak istiyorsanız, önü kanat yakalı önlüklü gömlek resmi etkinlikler için en iyi arkadaştır. Tom Ford'un bu gömleği, hafif pamuklu vualden kesildiği için özellikle yaz mevsiminde (düğünler veya yaz balosu gibi) için uygundur.

2. Dolce & Gabbana Beyaz Slim-Fit Smokin Gömlek

Resmi çok resmi olmasını istemediğiniz zamanlar için ideal bir gömlek

Satın alma nedenleri
+ Kanat ucundan daha az resmi + Siyah emaye çiviler + Modern kesim + Pike önlük BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI525 £ Mr Porter İngiltere'de görüntüleyinAmazon'u kontrol edin

Dolce & Gabbana'nın İtalyan yapımı pamuklu poplin gömleği, siyah emaye çivilerle noktalanmış akıllı pike önlüğe sahiptir. Kıyafet kuralının siyah kravat olması harikadır, ancak kanat uçlu bir yakanın ekstra resmiyetinden hoşlanmazsınız. Gömlek, modern bir uyum sağlamak için arkadan penslenir ve seçtiğiniz herhangi bir kravat için ideal olan klasik bir yakayla tamamlanır.

Erkekler için en iyi gündelik gömlek

Günlük gömlekler söz konusu olduğunda tüm kurallar pencerenin dışında, hangisinin tarzınıza uygun olduğunu seçebilirsiniz.

Bunlar tek bir katman olarak giyilebilir veya bir tişört ile eşleştirilip düğmesiz bırakılabilir.

SS18 için trand olmak istiyorsanız, bir kamp yakası veya kalın desenli gömlek tercih edin.

1. MAISON KITSUNÉ Oxford Gömlek

Bu şık Fransız markasından Preppy Oxford gömlek

Satın alma nedenleri
+ Soğuk monogram + Mükemmel renk derinliği + GÜNÜMÜZÜN EN İYİ FIRSATLARI ferahlık hissi£ 95 Mr Porter İngiltere'de görüntüleyin 170 £ Harvey Nichols'da görüntüleyinAmazon'u kontrol edin

O tiki görünümü istiyor ama bariz Ralph Lauren Polo tişörtüyle gitmek istemiyorsanız, Maison Kitsuné'nin klasik gömleği ideal bir alternatiftir. Daha fazla renk derinliği için uçtan uca dokumada hazırlanmış pamuktan yapılmıştır. Dar kesim için kesilmiştir, ancak arkadaki bir kutu kıvrımı daha geniş bir his yaratır.

2. PRADA Kamp Yaka Gömlek

Prada'nın Batı esintili bu gömleğiyle moda kovboyu olun

Satın alma nedenleri
+ Hafif + Kamp yakası + Harika ayrıntılar BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Kamp yakalı gömlekler (tek parça malzemeden yapılmış yakalar) şu anda çok popüler ve biz Prada'nın Batı esintili detaylarla basılmış bu örneğini seviyoruz. Sahnede kaktüsler, tepeler ve Kızılderililer, tam başlıklar içinde ata biniyor. Gömlek hafif pamuklu poplinden yapılmıştır, kutulu bir siluetle kesilmiştir ve parlak sedef düğmelere sahiptir. Bunları şık pantolonlarla veya şortlu bir barbeküde giymenizi tavsiye ederiz.

3. HARTFORD Slam Kamp Yaka Baskılı Pamuklu Gömlek

Yaz tatili için mükemmel

Satın alma nedenleri
+ Retro baskı + Kamp yaka + Nefes alabilen pamuk BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Bu sefer Hartford'dan bir kamp yakalı gömlek daha. Göz alıcı yaz sıcak noktaları Cap Ferrat ve Menton'un resimsel çekimleriyle basılmıştır ve nefes alabilen pamuktan kesilmiştir ve sizi serinletmek için kollarda ve gövdede bolca yer vardır.

4. CLUB MONACO Palmiye Baskı Pamuklu Gömlek

Tropik bir adaya ya da barbeküye giderseniz ideal

Satın alma nedenleri
+ Kalın baskı + Yazın veya daha soğuk aylarda giyilebilir + Hafif BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Club Monaco'nun bu cesur, avuç içi baskılı gömlek, hafif, havadar pamuktan ince bir kesim için kesilmiştir ve bir tişörtün üzerinde havalı düğmeli veya açık bırakılmış görünür. Desenin koyu arka planı, daha soğuk aylar için de uygun hissettiriyor.

5. ORLEBAR BROWN Travis Gömlek

Tatile gitmek? Orlebar Brown'dan bu gömleğe ihtiyacın olacak

Satın alma nedenleri
+ Harika marka + Yama cebi + Adsorban pamuklu havlu BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 98 £ Coggles UK'de Görüntüle 98 £ Coggles UK'de Görüntüle£ 165 Mr Porter İngiltere'de görüntüleyin

Orlebar Brown'un çizgili 'Travis' gömleği, havalı ve rahat bir tatil kıyafeti için idealdir. 1960'ların stillerinden esinlenilmiş, yumuşak, emici pamuklu havlu kumaştan kesilmiş olup, turkuaz ve mavi ipliklerle benekli beyaz şeritlere sahiptir. Havuz kenarındaki bara yaptığınız gezilerde banka kartınızı ve oda anahtarınızı yama ceplerinde saklayın. İle eşleştirinbir çift Orlebar Brown gövdeen iyi tatil kıyafeti için.

6. POLO RALPH LAUREN Oxford Gömlek

Satın alma nedenleri
+ Klasik tiki stili + Uygun fiyatlı + Melanj kumaşı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Polo Ralph Lauren'in Oxford gömlekleri, tiki tarzının özüdür - marka 1970'lerde geri almaya başladı ve o zamandan beri neredeyse hiç değişmedi. Bu gri melanj gömlek, pamuktan dokunmuştur ve klasik düğmeli yakasıyla ince kesilmiştir.

7. OLIVER SPENCER Clerkenwell Keten Gömlek

Yazın çok sıcak olduğu zamanlar için keten bir gömlek

Satın alma nedenleri
+ Soğuk kumaş + Aşağı veya yukarı giyilebilir + Şeritli yaka ve körüklü kenarlar BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'a bakın

Yaz kavurucu derecede sıcakken (2018'de şimdiye kadar deneyimlediğimiz gibi) giymeniz gereken tek bir kumaş var - keten. Oliver Spencer'ın bu Clerkenwell gömleği kolayca giyinip giyilebilir ve sizi olabildiğince havalı hissetmeniz için ketenden yapılmıştır. Markanın imzası olan şeritli yaka ve körüklü kenarlarla kesilmiştir.

8. BURBERRY Kareli Gömlek

Burberry çeki, ama bildiğiniz gibi değil

Satın alma nedenleri
+ Boş Liste
Kaçınılması gereken nedenler
-Boş Liste BUGÜNÜN EN İYİ İNDİRİMLERİ 110 £ Selfridges'ta Görüntüle 130 £ Selfridges'ta Görüntüle 130 £ Selfridges'ta Görüntüle

Ekose gömlek mi arıyorsunuz? Burberry'nin 'Londra çeki' ikoniktir ve diğer renklerde (kırmızı ve lacivert gibi) işlendiğinde biraz daha incelikli olmasına rağmen yine de tanınabilir hale gelir. Bu şık pamuklu poplin parçayı koyu renkli kot pantolon ve spor ayakkabılarla tarihlerde veya daha akıllı hafta sonu etkinliklerinde giyebilirsiniz.

9. NORSE PROJELERİ Anton Düğmeli Yaka Denim Gömlek

MoP vurgulu daha akıllı bir kot gömlek

Satın alma nedenleri
+ Zengin renk + Patina geliştirir + Sedef bağlantı elemanları BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI£ 115 Mr Porter İngiltere'de görüntüleyin £ 130 Mr Porter İngiltere'de görüntüleyinAmazon'u kontrol edin

İskandinav Projeleri'Anton' gömlek, gerçekten zengin bir renk için iki kez indigo boyanmıştır; zamanla ince bir patine alacaktır, bu nedenle kumaş sadece ne kadar çok giyerseniz daha iyi olacaktır. Rahat bir düğmeli yakayla detaylandırılmış, şık görünmesini sağlayacak zarif sedef bağlantılara sahiptir.

10. Carhartt WIP Madison Gömlek

Seçkin iş gömleği

Satın alma nedenleri
+ Sağlam tasarım + Çok yönlülük
Kaçınılması gereken nedenler
-Daha az resmi stil

İş kıyafeti markası Carhartt WIP'in bu rahat ama dayanıklı madison gömleği, çok yönlü harika. Burada sade koyu donanmada gösterilen bu uygun fiyatlı ve çeşitli çalışma bağlamlarında çalışan temel bir gömlek. Rahat ve daha bol kesimli bu gömlek modası geçmeyecek bir gömlek. En iyi kot pantolon, bot veya spor ayakkabı ile giyilir.

  • Her erkeğin sahip olması gereken temel stil öğeleri
Bugünün en iyi fırsatlarını toparlayın Hugo Boss - White Jilias ...HUGO BOSS Beyaz Jilias Oxford GömlekBay Porter İngiltere£ 110 Görünüm Tüm fiyatları görünHugo Boss - Mavi Jenno ...HUGO BOSS Mavi Jenno Slim-Fit Pamuklu Oxford GömlekBay Porter İngiltere90 £ Görünüm Tüm fiyatları görünCANALI Forma Gömlek - Beyaz ...CANALI Beyaz GömlekFlaneller112 £ Görünüm Tüm fiyatları görünPAUL SMITH - Dar Kesim ...PAUL SMITH Pembe Slim-Fit GömlekBay Porter İngiltere£ 150 Görünüm Tüm fiyatları görünPolo Ralph Lauren x ASOS ... POLO RALPH LAUREN Beyaz Gömlek Asos £ 41,30 İnceleTüm fiyatları görünDolce & Gabbana - Beyaz ...DOLCE & GABBANA Beyaz Slim-Fit Smokin GömlekBay Porter İngiltere525 £ Görünüm Tüm fiyatları görünPOLO RALPH LAUREN - Dar Kesim ...MAISON KITSUNÉ Oxford GömlekBay Porter İngiltere£ 95 Görünüm Tüm fiyatları görün