Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • En iyi kayak ceketleri 2020: Havalı görünün ve yamaçlarda sıcak kalın

En iyi kayak ceketleri 2020: Havalı görünün ve yamaçlarda sıcak kalın

Kayak ceketi, herhangi bir kayakçı için vazgeçilmez bir settir. En iyi kayak ceketleri sizi her koşulda sıcak ve rahat tutmalı ve ideal olarak da güzel görünmelidir. Aynı özelliklerden bazılarını şurada bulacaksınız:en iyi su geçirmez ceketler, ancak özellikle yamaçlarda kullanım için tasarlanmış çok daha fazlasıyla.


Dağda sıcacık kalmak için Michelin adamına benzemenize gerek yok - Decathlon Freeride gibi nispeten hafif ve düşük hacimli yalıtıma sahip ceketler veya Helly Hansen Odin Mountain Infinity gibi kabuk ceketler arasından seçim yapabilirsiniz. Arc'teryx Rush, ısınmak için altlarını katmanlaştırmanızı gerektiren (bu nedenle, söz konusu katmanlaşmaya izin vermek için bir boyut yukarı çıkmanız gerekebilir -en iyi kayak tabanı katmanlarıönerilerimiz için rehber).

Satın alma tavsiyesi için okumaya devam edin, ardından hemen şimdi çeşitli bütçeler için en iyi kayak ceketlerini seçiyoruz. Kitinizi bir çiften iyi kayak pantolonuve bazılarını alınen iyi kayak gözlüğüyamaçlarda net görüş sağlamak için.

  • Keşfedinen iyi kadın kayak ceketleriözellikle
  • Kitinizi aşağıdakilerden biri ile rahatça taşıyın:en iyi kayak sırt çantaları

Sizin için en iyi kayak ceketi nasıl seçilir

İster biryalıtımlı ceket veya kabukbüyük ölçüde yaptığınız kayak türüne bağlı olacaktır. Çoğunlukla pist kayakçısıysanız ve koşu aralarında soğuk koltuk asansörlerinde oturarak çok zaman harcıyorsanız, yalıtımlı bir ceket iyi bir fikirdir; tersine, pist dışına çıkma eğilimindeyseniz ve belki de en sevdiğiniz yamaçlara ulaşmak için biraz yürüyüş yapmanız gerekiyorsa, daha hafif bir kabuklu ceketle daha iyi durumda olacaksınız.

En üstteki temel özellikler arasında birergonomik başlıkdüzgün çevresel görüş sağlayan,yüksek yakaboynunu sıcak tutmak içinfermuarlı ceplerEşyalarınızı içeride ve kar dışarıda tutmak veayarlanabilir manşetler ve etek ucukarı dışarıda tutmak için. Pist dışı kayakçılar da dahili birtoz etekkara karşı ek koruma veçukur fermuarlar'pow' aramak için tepeye tırmanmak zorunda kalırsanız serin kalmanıza yardımcı olmak için.


Burada incelediğimiz tüm ceketlerinsu geçirmez, rüzgar geçirmez ve nefes alabilirve çoğu yürüyüş ve dağcılık gibi diğer aktiviteler için kullanılacak kadar çok yönlüdür.

en iyi kayak ceketi: CimAlp Vinson Peak


(Resim kredisi: CimAlp)

1. CimAlp Vinson Zirvesi

Şu anda en iyi çok yönlü kayak ceketi

Teknik Özellikler
Stil: Sert Kabuklu Malzeme: Kevlar takviyeli Ultrashell Toz etek: Hayır
Satın alma nedenleri
+ İyi değer + Sağlam yapı
Kaçınılması gereken nedenler
-Pudra etek yok-Yalıtım yok BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARICimAlp'de görüntüle

Vinson Peak, mükemmel nefes alabilirliğe (80.000 MVP) sahip, sağlam, su geçirmez, sert kabuklu bir cekettir ve birçok sert kabuğun aksine, bir sürü cep ile birlikte gelir - üç fermuarlı dış cep, bir fermuarlı iç güvenlik cebi ve bol miktarda saklama alanı sağlayan iki dahili saklama cebi paket olmadan kayak yapmayı tercih ediyorsanız (ve bir paketle kayak yapıyorsanız, omuzlarınızda Kevlar takviyeleri var).

Kaska uyumlu kapüşon ergonomik bir oturuşa sahipken, ek kullanışlı özellikler arasında çukur fermuarlar, Velcro ayarlanabilir manşetler ve el tozlukları bulunur. Kitlerine çok fazla sopa veren kayakçılar için Cimalp Vinson Peak çok iyi bir seçenektir ve paranızın karşılığı olarak size bol miktarda ceket sağlar.


en iyi kayak ceketi: Arc

(Resim kredisi: Arc'teryx)

2. Arc'teryx Rush ceket

En iyi premium kayak ceketi

Teknik Özellikler
Stil: Sert Kabuklu Malzeme: Gore-tex Pro Pudra etek: Evet
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel tasarım + Yüksek kaliteli malzemeler
Kaçınılması gereken nedenler
-Pahalı-'Crinkly' kumaş BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI CimAlp'de Amazon Görünümünü Kontrol Edin

Büyük dağ maceraları için özel olarak tasarlanan Arc & rsquo; teryx Rush, atabileceğiniz her şeye dayanacak şekilde tasarlanmış hafif, rüzgar geçirmez, nefes alabilen ve su geçirmez kumaşın mükemmel bir kombinasyonudur; ve ayrıca dağlarda geçireceğiniz büyük bir gün için gerekli tüm özelliklere sahip oluyorsunuz.

Rush, Gore-tex Pro & lsquo; Most Rugged & rsquo; kumaş - mevcut en güçlü kumaş - ve rahat bir katmanlama sağlamak için oldukça gevşek bir oturuşa sahip. Özellikler arasında ergonomik, kask uyumlu bir başlık, su geçirmez çukur fermuarlar, iki büyük fermuarlı el cebi, bir kaldırma geçiş cebi, iki dahili saklama cebi ve sabit bir pudra eteğiyle birlikte fermuarlı bir iç güvenlik cebi bulunur - aslında her ciddi kayakçı veya yatılı ceketinde gerektirir.

en iyi kayak ceketi: Decathlon Wedze Freeride


(Resim kredisi: Decathlon)

3. Decathlon Wedze Freeride

En iyi bütçe kayak ceketi

Teknik Özellikler
Stil: Softshell Malzeme: Kendi markası su geçirmez / nefes alabilen kumaş Toz etek: Evet
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel değer + Çok sayıda özellik
Kaçınılması gereken nedenler
-İzolasyon ağırlık ve hacim katar-Fit, daha pahalı ceketler kadar ergonomik değildir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARICimAlp'de görüntüle

Decathlon'un Wedze Freeride ceketi, paranızın karşılığını fazlasıyla alıyor ve bütçe fiyatına rağmen özelliklerden yoksun değil. Bunlar, su geçirmez, nefes alabilen ve rüzgar geçirmez bir dış kumaşın yanı sıra soğuktan korumak için 150 g / metrekare dolgu (göğüs) ve 60 g (kol) içerir - ancak bu ağırlık ve hacim ekler ve bir beden büyütmek isteyebileceğiniz anlamına gelir. yapmanız gereken katmanları hesaba katın. Bunları listelemekten fazlasını yapacak pek çok özellik var, bu yüzden beş cep (iki el, iki göğüs (biri iç, biri dış) ve kolda kayak kartı cebi), kask uyumlu başlık, çukur fermuarları, pudra etek, el tozlukları ve Recco çığ reflektörü, ayarlanabilir manşetler ve etek ucu etrafını sararken - fiyat göz önüne alındığında hata yapmak zor.

en iyi kayak ceketi: Helly Hansen Odin Mountain Infinity Shell

(Resim kredisi: Helly Hansen)

4. Helly Hansen Odin Dağ Sonsuzluk Kabuğu

En iyi minimalist kayak ceketi

Teknik Özellikler
Stil: Sert Kabuklu Malzeme: HellyTech Profesyonel Pudra etek: Evet
Satın alma nedenleri
+ Çok Yönlü + Hafif
Kaçınılması gereken nedenler
-Pahalı-Hood oldukça hantal BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 882,25 $ Amazon'da görüntüle 883,95 $ Amazon'da görüntüle 885,63 $ Amazon'da görüntüle

Bütçe sorun değilse ve kayaktan dağcılığa ve Odin Mountain Infinity Shell'de yürüyüşe kadar her şey için tek bir ceket arıyorsanız iyi bir seçenektir. Çıkarılabilir toz etek ve düzgün boyutlu çukur fermuarları gibi özellikler onu çok yönlü kılar, hafiftir, çok su geçirmez ve nefes alabilirdir ve eko-savaşçılar, su iticiliğine yardımcı olmak için tamamen kimyasallar kullanılmadan yapıldığı gerçeğini takdir edeceklerdir. Ek özellikler arasında iki dahili cep (biri fermuarlı), üç harici fermuarlı cep ve büyük (muhtemelen çok büyük) bir kask uyumlu başlık bulunur.

en iyi kayak ceketi: Paramo Enduro

(Resim kredisi: Paramo)

5. Paramo Enduro

En iyi teknik kayak ceketi

Teknik Özellikler
Stil: Softshell Malzeme: Nikwax Analoji kumaş Pudra etek: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Birçok özellik + Kask ve emniyet kemeri dostu tasarım
Kaçınılması gereken nedenler
-Bazı pudralı etek için fazla telaşlı-BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARIParamo'da görüntüle

Kar sporlarınız konusunda ciddiyseniz, Paramo Enduro incelemeye değer - bu, Nikwax Analogy su geçirmez kumaşının verimli ısı ve nem kontrolünden yararlanacak kayak turcuları, kayak dağcıları ve benzerleri için adil ve meydan okumayı hedefliyor. dağda katmanlarınızı değiştirmeyi en aza indirmek ve büyük hareket özgürlüğü ve işlevsellik sağlar. Üstelik, aynı zamanda havalandırma işlevi gören kol fermuarları ve el cepleri sayesinde esnek paneller ve mükemmel havalandırma elde edersiniz. Ayrıca harita uyumlu bir göğüs cebi ve daha küçük, Velcro ile bağlanan bir göğüs cebi bulunurken, bunun üzerinde yüksek, sıkı bir yaka ve kask uyumlu, ergonomik bir başlık bulunurken, içinde küçük bir fermuarlı güvenlik cebi bulacaksınız.

  • Bunlardan biriyle bazı unutulmaz görüntüler çekinaksiyon kameraları
  • Parmaklarınızı sıcak tutun.en iyi kayak eldivenleri