Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • 2020'nin en iyi uyku tulumu: Sizi her mevsim rahatça sıcak tutacak

2020'nin en iyi uyku tulumu: Sizi her mevsim rahatça sıcak tutacak

En iyi uyku tulumlarından biri, herhangi bir dış mekan gezisinde önemli bir bileşendir. Dışarıda ne kadar soğuk olabileceğini hafife alan ve titreyerek uyumaya çalışan herkes bunun ne kadar sefil olduğunu bilir. Daha da kötüsü: uykusuzluk enerji seviyenizi çabucak yok eder, ertesi gün ruh halinizi düşürmekten bahsetmeye bile gerek yok. Bu kılavuzda, rahat, rahat ve planladığınız her türlü dış mekan macerasının üstesinden gelmeye hazır olmanızı sağlamak için şu anda mevcut olan en iyi uyku tulumlarını farklı fiyat noktalarında bir araya getirdik. Şunlardan biriyle eşleştirin:en iyi kamp paspaslarıhatta bir kalitekamp yatağıve olacaksınneredeyseevde kendi yatağınızdaymış gibi rahat.


En iyi uyku tulumları: Hızlı bağlantılar

Atlamak:

En iyi uyku tulumları sıralaması
En popüler uyku tulumu malzemeleri nelerdir?
Sentetik veya kuş tüyü uyku tulumu almalı mıyım?
Sıcaklık derecelendirmeleri doğru mu?

Uyku tulumları kuş tüyü (kuşun derisi ile tüyleri arasındaki hafif tüyler) veya sentetik olarak kategorize edilebilir. Aşağı bakma biraz zaman alsa da (örneğin sıkıştırılmamış olarak saklamanız ve kuru tutmanız gerekir), bu malzeme paranın karşılığını fazlasıyla verir ve nispeten hafiftir. Bu nedenle, kampta görevli olmak için eğitim almıyorsanız, kurtulabileceğiniz en hafif seçeneği tercih etmenizi öneririz.

Muhtemelen uyku tulumu, bir kamp gezisinde sahip olacağınız en önemli öğedir ve yalnızca sizinyürüyüş botları- her ikisinde de uzun zaman geçireceksiniz ve yetersiz kalırlarsa bu tatsız bir şekilde uzun bir deneyim olacaktır.


Satın alınacak en iyi uyku tulumlarını seçmek için okumaya devam edin veya daha fazla satın alma tavsiyesi ve bilgisi için hızlı bağlantıları kullanın. Kullanışlı aracımız en iyi fiyatları çeker, böylece fazla ödeme yapmadığınızdan emin olabilirsiniz.

  • PS5 ön siparişleri: PlayStation 5'inizi ayırtın
  • İşleri hafif tutmak mı? Bunlaren iyi hafif uyku tulumlarıetrafında
  • Aşağıdakilerden biriyle kendinizi hazırlayınkamp için en iyi çadırlar

Sizin için en iyi uyku tulumu nasıl seçilir

Sizin için en iyi uyku tulumu, çeşitli faktörlere bağlı olacaktır; büyük ikisi ne kadar sıcak olması gerektiği ve ne kadar hafif olması gerektiği. Genellikle, çanta ne kadar sıcaksa, o kadar ağırdır, ancak en son ve en iyi teknik uyku tulumları çok az ağırlık için sıcaklık sağlamayı başarır.


Ancak, tavizler olacaktır. Örneğin, daha hafif malzemeler genellikle daha hızlı aşınır ve normal kullanımda hasar görmemeleri için daha fazla özen ve dikkat gerektirir. Bir kış uyku tulumunun (Birleşik Krallık için) sıfırın çok altında rahat olması gerekirken, ilkbahar ve yaz çantalarının rahatlık derecesi sıfır ve üstü olabilir, ancak geceleri çok soğuk olmaktansa çok sıcak olmayı düzeltmenin genellikle daha kolay olduğunu unutmayın. .

Tüm uyku tulumlarının süper hafif olması gerekmez, özellikle bir veya iki gece araba kampı yapıyorsanız, ancak kamp alanınızda doğa yürüyüşü yapıyorsanız veya doğa yürüyüşü yapıyorsanız - ya da vahşi kamp yapıyorsanız - bu fazla gramları tıraş etmek size fayda sağlayacaktır. . Uyku tulumunuzla yürüyüş yapmak kartların üzerindeyse, paketlenebilirliğe bakmak mantıklıdır - rahatça uyan bir şeye ihtiyacınız olacak.yürüyüş sırt çantası, diğer tüm ekipmanlarınızla. Ucuz sentetik uyku tulumları, seyahatler için en hantal ve pahalı kaz tüyü kompresidir.


Şu anda en iyi uyku tulumları

en iyi uyku tulumları: Rab

(Resim kredisi: Rab)

1. Rab Mythic Ultra 180 uyku tulumu

2020 için en iyi ilkbahar-yaz uyku tulumu

Teknik Özellikler
Ağırlık: 400g Dolgu: 900+ doldurma gücü Avrupa kaz tüyü Sıcaklık: 0 ° C (alt sınır) Şekil: Mumya
Satın alma nedenleri
+ Aşırı derecede hafif + Titanyum kaplama + Süper paketlenebilir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI£ 550 Snow and Rock'ta Görüntüle £ 550 Cotswold Outdoor İngiltere'de görüntüleyinAmazon'u kontrol edin

Söylemekten asla yorulmayacağımız gibi, ışık doğrudur. Bu durumda, Rab Equipment'ın bu son çantası gerçekten çok doğru olmalı ve açıkçası öyle. Rab Mythic Ultra 180, 400 gram ağırlığındadır ve bu, tam standart bir Coca-Cola kutusundan yalnızca biraz daha fazladır ve tam bir uyku düzeneğinin (mat, uyku tulumu ve astar) 700 gramın altına indirilebileceği anlamına gelir, bu şaşırtıcı bir başarıdır.

Rab ultra uçağı 900'den fazla doldurma gücüne sahip Avrupa kaz tüyü ile doldurduğundan daha iyi haberler var, bu da güzel ve rahat bir uykuya dalmadan önce son derece iyi bir şekilde toplanacağı anlamına geliyor. Sıfır derece konfor derecesiyle Mythic Ultra 180, sıcaklık / ağırlık oranını yeni seviyelere taşıyor. Rab bunu dünyada bir ilki bırakarak başardı: Termo İyonik Astar Teknolojisi (TILT), iç kaplamaya, ısıyı vücudunuza geri yansıtan bir titanyum kaplama ekler. Bu, çok az ağırlık cezası ile sıcaklık derecesini yükseltir - dahice ve teknik olarak etkileyici. Dezavantajları, nispeten kırılgan bir yırtılmaz 7D dış kısım ve 1/8 uzunluğunda çok kısa bir fermuar. Teknik açıdan etkileyici, şaşırtıcı derecede hafif ve sıcak olan Rab Mythic Ultra 180, 2020 ve sonrası için uyku tulumunun standardını belirliyor.

en iyi uyku tulumları: Vango


(Resim kredisi: Vango)

2. Vango Cobra 400 uyku tulumu

İlkbahar / Yaz uyku tulumundan isteyebileceğiniz her şey harika bir fiyata

Teknik Özellikler
Ağırlık: 920g Doldurma: 90/10 Kaz Tüyü Sıcaklık: -1 ° C (konfor), -8 ° C (sınır) Şekil: Mumya
Satın alma nedenleri
+ Nispeten hafif + Sağlam yapı kalitesi + Harika 3 mevsim sıcaklığı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI169,99 EBay'de görüntüle£ 197 Amazon'da Görüntüle £ 209 Wiggle'da Görüntüle

Vango Cobra 400, bir İlkbahar / Yaz uyku tulumunda isteyebileceğiniz tüm özelliklere cüzdan dostu bir fiyata sahiptir. 20D 380T Naylon Dış Kabuk Kumaşı genel suistimale iyi dayanacaktır ve Vango sizi sıfırın altında rahat ettirecek, ancak bir kilodan daha hafif bir çanta oluşturmak için tüm teknik engelleri kaldırdı. Isı tutma püf noktaları arasında ısıyı uyuyana geri yansıtan alüminyumlu bir katman, zor kazanılan sıcak havayı içeride tutmak için bir omuz bölmesi bulunurken, ayrıca sıcak gecelerde havalandırma için tam boy fermuar (3B bölmeli) vardır. Vango, uyku tulumu tasarım ticaretinin modern püf noktalarının çoğunu, rahatlık için bir 'Ok' ayak kutusu, üst çantada 'Omega' şekillendirme (çekirdek bölgelerdeki dikişleri azaltır) ve 3D haritalama ile burada devreye aldı - hepsi kuş tüyünün doğru yerlerde olduğundan ve maksimum sıcaklık verdiğinden emin olmak için tasarlanmıştır.

Buradaki en büyük ısınma unsuru elbette birinci kalite 90/10 700 Fill Power Kaz Tüyü - neme direnmek için su ile muamele edilmiş - ve etik olarak önyükleme için kaynaklı olan kuş tüyüdür. Genel olarak, Vango Cobra 400 etkileyici bir şekilde belirtilmiştir ve tıpkı birinci sınıf bir uyku tulumunun yapması gerektiği gibi devam edecek ve devam edecek bir yapı kalitesine sahiptir. Mutlu kamplar!

en iyi uyku tulumları: Dağ donanımı

(Resim kredisi: Mountain Hardwear)

3. Mountain Hardware Lamina 30F -1C Uyku Tulumu

Tüm olasılıklar için en iyi İngiltere sonbahar çantası

Teknik Özellikler
Ağırlık: 995g Doldurma: Termal.Q Sıcaklık: -19 ° C (alt sınır) Şekil: Mumya
Satın alma nedenleri
+ Hafif + Nemli koşullarda mükemmel + Etkileyici yapı kalitesi BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 259,95 Alpinetrek İngiltere'de görüntüle 269,95 £ Alpinetrek İngiltere'de Görüntüle Amazon'u Kontrol Edin

MH Lamina serisi, 'sahada' çok farklı sonuçlar veren, farklı yalıtım ağırlıklarına sahip çok çeşitli benzer şekilde inşa edilmiş çantalarla kendi içinde biraz şaşırtıcı olabilir. Bununla birlikte, 30F -1C, sonbaharda İngiliz maceraperestleri için düpedüz etkileyici bir kilo altı ağırlığı ile özellikle güçlü bir seçimdir; bu, gün geçtikçe ağır olmayacak bir çanta. Üç sezonluk reyting teknik olarak zaten Sonbahar için yeterli olsa da, bu çantalar mükemmel şekilde ısı tutma için tasarlanmıştır. Tamamen fermuarlı, özenle düzenlenmiş özel kapüşon, taslak yakalı bu küçük çanta, -19C gibi aşırı sıcaklığa kadar derin bir dalış yapabilir - ancak bu herhangi bir eğlence gibi hissettirmeyecektir.

Daha da etkileyici olanı, bu, genellikle kuş tüyü eşdeğerinden daha hantal ve daha ağır anlamına gelen yapay bir yalıtım torbasıdır, ancak sizi nemli koşullarda yine de sıcak tutacağı anlamına gelir. İngiltere sonbahar koşulları neredeyse tamamen 'nemli' ve bu da bunu mükemmel bir seçim haline getiriyor. Son olarak, MH Lamina'nın yapım kalitesi güçlüdür - uyumak için cezbedici yerler gibi hissediyorlar, ipeksi malzemeler, parmak ucunda geniş, kapüşondaki çok sayıda yalıtım, ileride iyi bir gece uykusu için güven sağlıyor - daha fazlası ne olabilir ister misin?

En iyi uyku tulumu: North Face Gold Kazoo

4. Kuzey Yüzü Altın Kazoo

Yazdan sonbahara kamp için çok yönlü, orta ağırlıkta bir uyku tulumu

Teknik Özellikler
Ağırlık: 850 g (normal), 907 g (uzun) Doldurma: ProDown 700+ Doldurma Sıcaklığı: 2 ° C (konfor) Şekil: Mumya
Satın alma nedenleri
+ Nemli işlenmiş + Taslak yaka ısı kaybını önler BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

North Face Gold Kazoo, 3 sezonluk gereksinimler için sağlam bir seçimdir, onu kalabalıktan ayırmak için bazı farklı tasarım ipuçları ve sizi daha ucuz bir rakipten daha sıcak ve mutlu tutacak zarif dokunuşlar vardır. Etik olarak onaylanmış 700 dolgulu ProDown hidrofobik olarak işlem görerek daha uzun süre kuru ve daha sıcak kalmasını sağlarken, sıkıştırma önleyici pedler sizi yerden daha fazla yalıtmak için tasarlanmıştır - en çok ısıyı kaybettiğiniz yer burası olduğu için kurnaz bir plan. İyi düşünülmüş bir başlık ve fermuar bölmesi, minimum ağırlık için ısı kaybıyla mücadele etmek için bir taslak yaka ile birleşir ve çantayı bir pede güvenli bir şekilde bağlamak için ped halkaları bile vardır, bu da onu ilkbaharda bivling için ideal hale getirir.

En iyi uyku tulumları: Mavi Vango Nitestar Alpha 350

(Resim kredisi: Vango)

5. Vango Nitestar Alpha 350

İlkbahar yaz kampı için güvenilir bir bütçe uyku tulumu

Teknik Özellikler
Ağırlık: 2.000g Doldurma: Insulite Alpha Sıcaklık: -1 ° C (konfor), -7 ° C (sınır), -25 ° C (aşırı) Şekil: Mumya
Satın alma nedenleri
+ 3 mevsim kamp için bol miktarda sıcaklık + Küçük eşyalar için iç cep BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 35.95 Amazon'da görüntüle