Close

En iyi akıllı sensörler 2020: evinizi akıllı şekilde koruyun

En iyi akıllı sensörler, aptal bir evi akıllı bir eve dönüştürür. Sonuçta, kendi çevresiyle ilgili bir his vermek yerine, talimatlarınıza göre körü körüne davranıyorsa akıllı bir ev nedir? Doğru akıllı sensörleri eklemek, evinizi daha güvenli, daha güvenli hale getirebilir ve hatta onsuz fark edemeyeceğiniz gizli tehditlere dair bazı bilgiler sağlayabilir.


Elbette bu, evinizi bilinçli bir robota dönüştürmek gibi bir durum değil. Geri bildirimle ilgili: akıllı bir kapı veya pencere sensörü kurun ve bu pencerenin kapalı olup olmadığını veya bir şekilde açılmaya zorlanıp açılmadığını anlayabileceksiniz. Bir hava kalitesi sensörü kullandığınızda, havadaki küf izlerini tespit edebilir ve sorun haline gelmeden onlarla başa çıkabilirsiniz. Bir hareket sensörü kullanın veakıllı ışıklarotomatik olarak; bir varlık sensörünü deneyin veakıllı ısıtmaDaha kapıdan geçmeden gel. Onları ile birleştirinakıllı kilitler,akıllı güvenlik kameraları, neyin işe yaradığını düşünürseniz, vahşi olun.

Bu cihazlardan en iyi şekilde yararlanmak genellikle size kalmıştır. En iyi akıllı sensörler, çok sayıda otomasyon kancası sunar, böylece eviniz ve akıllı ekosisteminizin geri kalanı için mantıklı olan rutinler oluşturabilirsiniz. Yine de yapmayanları yazmayın - bazı cihazlar kendi başlarına yeterince güçlü bir iş çıkarır ve telefon uyarıları tam da ihtiyacınız olan şey olabilir.

Pek çok sensörün aslında kendi başına çalışmadığını unutmayın - çoğu, bilgilerini aktarmak için ayrı bir hub gerektirir. Bu kötü bir şey gibi görünebilir, ancak ZigBee ve Z-Wave protokollerinde çalışan cihazlar, Bluetooth veya en kötüsü Wi-fi ile bağlananlara uzun menzil ve çok üstün pil ömründen yararlanır.

Bu nedenle, ister özellikle en iyi akıllı hareket sensörlerinin peşinde olun, ister başka bir şey kurmak isteyin, işte 2020'deki en iyi seçenekler için en iyi seçimlerimiz. Bunları şimdi kurun ve anında bir akıllı ev yükseltmesi elde edin.


En iyi akıllı ev güvenlik sensörleri seçimimiz

En iyi akıllı sensörler: Minut

(Resim kredisi: Minut)

1. Minut Akıllı Ev Sensörü

Tek bir sensör her şeyi yapar - ev güvenliği ve oda sağlığı için mükemmel

Teknik Özellikler
Algılama aralığı: belirtilmemiş Görüş alanı: belirtilmemiş Sensör tipi: Sıcaklık, Gürültü, Nem, Hareket Bağlantısı: Wi-fi, Bluetooth Düşük Enerji Algılama süresi: belirtilmemiş Boyutlar: 8.5x4.6cm Ağırlık: 180g
Satın alma nedenleri
+ Kompakt ve mütevazı + Geniş sensör yelpazesi + Yüksek sesli siren BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 106,56 £ Amazon'da görüntüleyin

Minut'u pudingini biraz fazla yumurtlamakla suçlayabilirsiniz, çünkü bu, pek çok farklı şeyi algılayan kompakt bir cihazdır. Ev sahiplerinin kiralık mülkler koyması için tasarlanmış gibi görünüyor, çünkü gürültü algılama temel işlevlerinden biridir: yalnızca şu anda dışarı pompalanan desibelleri toplamakla kalmaz, böylece birinin bu hoparlörleri biraz fazla yüksek sesle açıp açmadığını veya yasa dışı bir şekilde parti yapıp yapmadığını anlayabilirsiniz. Airbnb'nizde, ancak duman alarmlarının sesini algılamak ve bu uyarıyı telefonunuza geçirmek.


Aynı zamanda sıcaklığa da göz kulak olur, onu devreye sokmanız durumunda bir siren çalabilen bir hareket algılama PIR içerir ve arsız bir yolcunun masum diski tavandan kaldırıp kaldırmadığını algılayan bir kurcalama detektörü vardır. Ayrıca, nereye yerleştirdiğinize bağlı olarak çok önemli olabilecek küf tespiti de vardır; Çocuk odasındaki havanın yeterince temiz olmasını sağlamak için bunu kendiniz için kullanıyorsanız, muhtemelen sireni kapatırız.

Minut şaşırtıcı derecede kullanışlıdır ve size tek bir şarjla altı ay sağlam bir süre vermelidir. Tek gerçek dezavantajı, yalnızca USB ile şarj edilebilir olmasıdır; Muhtemelen sürekli şarj etmek için bir kablo bağlayabilirsiniz, ancak bir kiralık mülk işletiyorsanız, bunun yerine bir AA pil takımı takasanız daha yararlı olacaktır.


En iyi akıllı sensörler: Samsung SmartThings

(Resim kredisi: Samsung)

2. Samsung SmartThings Çok Amaçlı Sensör

Sıcak, soğuk, açık, kapalı: bu, kesin olarak bilen bir sensördür

Teknik Özellikler
Algılama aralığı: belirtilmemiş Görüş alanı: belirtilmemiş Sensör tipi: Sıcaklık, Hall etkisi Bağlantı: Zigbee Algılama süresi: belirtilmemiş Boyutlar: 4.4x1.4x5.2cm Ağırlık: 39g
Satın alma nedenleri
+ Bir arada iki sensör + Makul ucuz + Düşük profilli BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 24 TL BT Mağazasında Görüntüle Amazon'u Kontrol Edin

İnce, ancak bu kesinlikle en dar kapı ve pencere sensörleri değil. Yine de, orada daha yetenekli olanlardan biri. SmartThings Çok Amaçlı Sensör size iki önemli bilgi verir: Yapıştırdığınız şey ister açık ister kapalı olsun, ister bir kapı, ister pencere veya hatta değerli şeylerle dolu bir çekmece ve civardaki sıcaklık.

Koşullardan herhangi biri karşılandığında veya sıcaklık belirli bir seviyeye ulaştığında telefonunuza bir uyarı gönderebilirsiniz, ancak bu gerçekten hikayenin sadece yarısı: yapabileceğiniz otomasyonlar, bağlantı, karmaşık teknoloji kombinasyonları gerçekten anlaşmayı imzalayan bir araya getirmek.

Zigbee 3 üzerinde çalışıyor olsa da, SmartThings Çok Amaçlı Sensörü Echo Plus veya ikinci nesil Echo Show gibi Zigbee hub'ları ile bağlantı kurmaya ikna edebilmeniz gerektiği anlamına gelir, gerçek şu ki, eğer en iyi sonuçları alırsanız bir SmartThings Hub'a bağlama. Bu fazladan masraf ekler, ancak bir pencere sensöründen çoğuna genişletmek veya karışıma Samsung'un diğer sensörlerinden bazılarını eklemek istiyorsanız, ödenmesi gereken küçük bir bedel olabilir - bir hareket sensörü ve bir su sızıntı sensörü var yelpazenin yanı sıra aşağıdaki Varış Sensörü ve üçüncü şahıslardan bir dizi uyumlu kit.


En iyi akıllı sensörler: Hive

(İmaj kredisi: British Gas)

3. İngiliz Gaz Kovanı Penceresi veya Kapı Sensörü

Kapıların ve pencerelerin ne zaman açıldığını anında söyleyin

Teknik Özellikler
Algılama aralığı: belirtilmemiş Görüş alanı: belirtilmemiş Sensör tipi: belirtilmemiş Bağlantı: belirtilmemiş Algılama süresi: belirtilmemiş Boyutlar: Sensör: 2.3x7x2.4cm; Mıknatıs: 1.2x7x1.5cm Ağırlık: Sensör: 24g; Mıknatıs: 24g
Satın alma nedenleri
+ Takması kolay + Kullanımı basit + İçiniz rahat olsun BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 29 very.co.uk'de görüntüleyin

Kapı ve pencere sensörleri, dolaşan evcil hayvanlar veya dalgalanan perdeler tarafından tetiklenme olasılıkları daha düşük olduğundan, ev güvenliği halkı arasında kalıcı bir favori. Genellikle iki parça halinde gelirler - biri kapıya veya pencere çerçevesine, diğeri kapıya veya pencereye tutturulur.

Kapı veya pencere kapatıldığında, sensörün iki parçası arasındaki devre tamamlanır ve bu nedenle 'kapalı' olarak işaretlenir - ancak bir kapı veya pencere açılır açılmaz devre 'kırılır' ve bu da bir uyarıyı tetikler .

Kovan Penceresi veya Kapı Sensörü, Hive Akıllı Termostatı ve diğer ürünleri de içeren, British Gas'ın popüler Hive akıllı ev sisteminin bir parçasıdır. Buradaki diğer sensörlerin çoğu gibi (akıllı telefonunuza veya tabletinize ayrı ayrı bağlanmak yerine) çalışmak için merkezi bir hub'a dayanır, bu nedenle satın alma sırasında bu ek maliyetleri hesaba katmanız gerekir.

Elbette, çoğumuz birden fazla kapı ve pencereye sahip evlerde yaşadığımız için, yaşam alanınızı kaplamak için birkaç Kovan Penceresi veya Kapı Sensörü satın almanız gerekebilir - ve British Gas, bunları hem üçlü hem de beşli paketlerde ve ayrıca ayrı ayrı satmaktadır. , yani koruma altındasınız. Hive Başlangıç ​​Paketine bir Kovan Penceresi veya Kapı Sensörü de dahildir.

Ancak pratikte, diğer alanları kapsayan kablosuz hareket sensörleriyle (aşağıya bakın) en savunmasız kapılar ve pencereler için muhtemelen yalnızca kapı veya pencere sensörleri satın almanız gerekir.

Pencere veya Kapı Sensörünün sabitlenmesi özel bir beceri gerektirmez - sadece bir lityum pil takarsınız, sensörün akıllı telefonunuz veya tabletiniz tarafından alınabileceğinden emin olun, bir konum adı seçin (örneğin 'ön kapı') ve ardından takın sensörün her bir parçasını kendinden yapışkanlı pedleri kullanarak kapı veya pencere çerçevesinin ilgili kısmına yapıştırın.

O andan itibaren, kapı veya pencereler her açıldığında, ne olduğunu anlatan bir uyarı alacaksınız. Evden çıkmadan önce Pencere veya Kapı Sensörü bulunan tüm kapı ve pencerelerin kapalı olup olmadığını hızlıca kontrol etmek için Hive akıllı telefon uygulamasını da kullanabilirsiniz.

İyi çalışan basit bir sistem ve kesinlikle karşılaştığımız en iyi sensörlerden biri. Hive kitini kullanmak için İngiliz Gaz müşterisi olmanız gerekmediğini unutmayın.

Philips Hue Akıllı Hareket Sensörü 2020

4. Philips Hue Akıllı Hareket Sensörü

Paranın satın alabileceği en iyi akıllı hareket sensörlerinden biri

Teknik Özellikler
Algılama aralığı: belirtilmemiş Görüş alanı: belirtilmemiş Sensör tipi: hareket Bağlantı: Wi-Fi Algılama süresi: belirtilmemiş Boyutlar: 2x5.5x5.5cm Ağırlık: 99.8g
Satın alma nedenleri
+ Kurulumu kolay ve güvenilir + Her türlü senaryoda kullanılabilir + Pille çalışır BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 27,99 Amazon'da görüntüle 40,47 £ Amazon'da 448 Amazon müşteri incelemelerini görüntüleyin

İlk olarak bariz olan kısmı yoldan çekelim: Bu (teknik olarak) yalnızca bir Philips Hue akıllı ışık setiyle çalışır, ancak başka bir Zigbee hub'ına bağlanmaya ikna edemezseniz, bu nedenle yalnızca belirli bir alıcı alt bölümüne hitap eder. Bununla birlikte, çok iyi çalışıyor, çok pahalı değil ve güç sağlayan iki AAA pil sayesinde hemen hemen her yere yerleştirilebilir.

Gerekirse, örneğin merdivenlerden yukarı çıkarken ışıkları açıp kapatmak için bu sensörlerden iki veya daha fazlasını birleştirebilirsiniz. Yönlendiricinize takılı bir Hue Bridge'e ihtiyacınız olacak, ancak bu, ışıklarınızla birlikte gelmelidir.

Philips Hue Akıllı Hareket Sensörünü gerçekten etkileyici kılan, ne olduğu değil, onunla ne yapabileceğinizdir - akıllı telefonlar için Hue uygulaması, her türlü rutini ve eylemi ayarlamanıza olanak tanır, böylece içinde kimse yokken enerji tasarrufu yapabilirsiniz. odaya alın ve biri olduğunda ışıkları otomatik olarak açın.

en iyi akıllı sensörler 2020

(İmaj kredisi: British Gas)

5. İngiliz Gaz Kovanı Hareket Sensörü

Evinizde sanal bir göz atın - orada olmasanız bile

Teknik Özellikler
Algılama aralığı: 6 metreye kadar Görüş alanı: 110 derece Sensör tipi: Pasif Kızılötesi (PIR Bağlantısı: belirtilmemiş Boyutlar: 2.4x8.5x2.5cm Ağırlık: 62g
Satın alma nedenleri
+ Kurulumu ve kullanımı kolay + İç rahatlığı sağlar + Akıllı bildirimler BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 26,98 Amazon'da görüntüleyin28,97 £ Dizüstü Bilgisayarlarda Doğrudan Görüntüle 28,97 £ Appliances Direct'te görüntüle

Bir başka ev güvenliğinin favorisi olan hareket sensörleri, bir oda veya alan içindeki hareketi algılamak için kızılötesi teknolojiyi kullanır ve algılandığında bir uyarı tetikler. Teknolojik gelişmeler artık bunu daha az olası hale getirse de, bir zamanlar hareket dedektörleri yanlış alarmlar yaratma konusunda bir üne sahipti. Çoğu hareket sensörü de ayarlanabilir, bu nedenle yanlış bir alarmınız varsa hassasiyetini bir dahaki sefere tetiklenmeyecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Tahmin edebileceğiniz gibi, İngiliz Gaz Kovanı Hareket Sensörü, tıpkı olması gerektiği gibi her hareket algıladığında akıllı telefonunuza veya tabletinize bir bildirim gönderir. Bununla birlikte, çalışması için bir Hive Hub ile ortak olmanız gerekecektir - bu nedenle en iyi şekilde tüm Hive Akıllı Ev sisteminin bir parçası olarak takılır (bunun için İngiliz Gaz müşterisi olmanıza gerek yoktur).

Hive Hareket Sensörünün kendisinin kurulumu kolaydır - sadece bir pili takın, cihazı ve konumunu Hive uygulamasını kullanarak kaydedin, ardından cihazı ya cihazın arkasındaki yapışkan pedleri kullanarak ya da büfe veya masa gibi bir nesnenin üzerine bağımsız olarak yerleştirmek.

Çoğu Akıllı Ev sisteminde olduğu gibi, Hive Hareket Sensörünü başka eylemleri tetiklemek için kullanabilirsiniz - örneğin, bir hareketi algıladığında otomatik olarak bir ışığı yakmak gibi.

Zaman içinde sensör tarafından alınan hareketleri de takip edebilirsiniz. Örneğin, yaşlı bir akrabanıza sanal olarak göz atıyorsanız ve gerçekten onları 'gözetlemeden' aktif olup olmadıklarını kontrol etmek istiyorsanız bu kullanışlı olabilir.

En iyi akıllı sensörler 2020

(Resim kredisi: Elgato)

6. Eve Hareket

HomeKit kullanıcıları için harika eylemler tetikler

Teknik Özellikler
Algılama aralığı: 9 metreye kadar Görüş alanı: 120 derece Sensör tipi: Pasif Kızılötesi (PIR) Bağlantı: Bluetooth LE Algılama süresi: 2 saniyeden az Boyutlar: 8x8x3.2cm Ağırlık: belirtilmemiş
Satın alma nedenleri
+ Kurulumu ve kullanımı kolay + Güçlü eylem yelpazesi + Suya dayanıklı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 44,95 £ Amazon'da görüntüleyin 198 Amazon müşteri yorumu

Kare şeklindeki bu hareket sensörü, Eve Systems'in Apple kullanıcılarını hedefleyen akıllı ev serisinin bir parçasıdır ve bu nedenle büyük ölçüde Apple'ın HomeKit'ine güvenir. Eve Motion, Bluetooth kullanarak evdeyken size uyarılar gönderebilirken, dışarıdayken de 4. nesil Apple TV'ye (veya bir Apple HomePod'a) güvenerek evin dışına uyarı gönderebilir - ve bu bir bazıları için anlaşma kırıcı.

Bunu söyledikten sonra, Eve Motion güçlü bir kit parçası. Eşlik eden iOS 10.3 veya sonraki sürümler için Eve uygulamasıyla kurulumu ve kullanımı kolaydır, Eve Motion'ı hareket halindeki karmaşık bir olaylar zincirini ayarlamak için kullanmanıza olanak tanır (ışıkları otomatik olarak açma ve diğer uyumlu cihazlarla ısıtma, belki de siz eve gelmek).

Eve Motion ayrıca, Hive Hareket Sensöründen (9m'ye karşı 6m) daha uzun bir görüş mesafesine ve biraz daha geniş bir görüş alanına (110'a karşı 120 derece) sahiptir. Daha şık tasarımını da tercih ediyoruz.

en iyi akıllı sensörler 2020

(Resim kredisi: Fibaro)

7. Fibaro Hareket Sensörü FGMS-001

Neler olup bittiğine bir göz atın - kelimenin tam anlamıyla

Teknik Özellikler
Algılama aralığı: 7 m'ye kadar Görüş alanı: belirtilmemiş Sensör tipi: Pasif Kızılötesi (PIR) Boyutlar: 4.8x4.4.6x4.6cm Ağırlık: 18.1g
Satın alma nedenleri
+ Takması ve kullanması kolay + 4 sensör bir arada + Kompakt tasarım BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 49,99 £ Amazon'da görüntüleyin 52,74 £ Amazon'da görüntüleyin 317 Amazon müşteri incelemeleri

Evinizin içinde ve çevresinde olup bitenlere - kelimenin tam anlamıyla - göz kulak olmak istiyorsanız, Fibaro Hareket Sensörü sizin için en iyi akıllı sensör olabilir. CR032 pil ile güçlendirilmiş ve tamamen kablosuz olan 5 cm yarı küresel 'göz küresi' sensörü neredeyse her yere yerleştirilebilir.

Dört ana işlev sunar: hareketi, sıcaklığı, ışığı ve titreşimi algılayabilir ve ardından ücretsiz Fibaro uygulamasıyla veya çok renkli 'irisini' (irisin renginin sıcaklık olarak başka bir amaca hizmet etmesi ile) yanıp sönerek sizi uyarabilir. gösterge). O zaman yenilikçi, ama biraz tuhaf ...

Fibaro Hareket Sensöründe bundan çok daha fazlası var: Akıllı ev aydınlatmanızı otomatik olarak ateşleyebilir veya hareket algıladığında onu kapatabilir veya kapatabilir ve ayrıca miktarını algılayarak ışıkları otomatik olarak açıp kapatacak şekilde ayarlanabilir. bir odada ortam ışığı.

Ayrıca, oluşturduğunuz herhangi bir akıllı ev 'sahnesine' de dahil edebilirsiniz - böylece, örneğin, belirli zamanlarda veya gündüz veya gece ışıkları otomatik olarak yanacak şekilde ayarlamasını sağlayabilirsiniz. Fibaro Hareket Sensörü iki farklı versiyonda mevcuttur - biri Z-Wave uyumlu sistemler için (Amazon Echo ve Samsung SmartThings dahil) ve ayrıca Apple hayranları için bir HomeKit versiyonu vardır.

en iyi akıllı sensörler

(Resim kredisi: Samsung)

8. Samsung SmartThings Varış Sensörü

Sevdiklerinizin nerede olduğunu öğrenmenize yardımcı olacak bir varlık sensörü

Teknik Özellikler
Algılama aralığı: 27m Görüş alanı: belirtilmemiş Sensör tipi: belirtilmemiş Bağlantı: Zigbee Algılama süresi: belirtilmemiş Boyutlar: 4.9x2.5cm Ağırlık: 11g
Satın alma nedenleri
+ Samsung SmartThings ürünleriyle çalışır + iOS ve Android uyumlu + Kompakt ve kullanımı kolay BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 124,01 Amazon'da görüntüleyin

Bazı yerlerde SmartThings Varlık Sensörü olarak da listelenen Varış Sensörü, çok basit bir nedenden ötürü daha akıllı akıllı ev nesnelerinden biridir: Tile'ın kablosuz anahtar bulucusuna benzeyen, takabileceğiniz veya yerleştirebileceğiniz Zigbee özellikli bir anahtarlıktır. sevdiklerinizin eşyalarının içinde ve daha sonra eve her vardıklarında veya evden çıktıklarında bir uyarı tetiklemesini sağlayın.

Görünüşe bakılırsa, bu kulağa biraz tuhaf geliyor, ancak Varış Sensörü de bundan biraz daha akıllı.

Birincisi, Varış Sensörü, akıllı prizler ve hareket sensörleri gibi şeyler içeren Samsung'un SmartThings akıllı ev serisinin bir parçasıdır, böylece özel olayları tetiklemek için kullanılabilir - örneğin partneriniz veya başka bir kişi olduğunda ışıkları otomatik olarak açmak gibi. hanenizin üyeleri eve yakın.

Ayrıca, evden çıkma eğilimi olan evcil hayvanları veya yaşlı akrabaları takip etmek için de kullanışlıdır. 2020'nin en iyi akıllı ev sensörlerinden birinin peşindeyseniz, bunu kısa listenize alın.

Honeywell W1 en iyi akıllı sensörler 2020

9. Honeywell W1 Wi-Fi Su Sızıntısı ve Donma Dedektörü

Acil durumları tespit etmek için en iyi akıllı sensör

Teknik Özellikler
Algılama aralığı: 1,2 m kablo Görüş alanı: belirtilmemiş Sensör tipi: Su, sıcaklık, nem Bağlantı: Wi-Fi Boyutlar: 7,8x3,2x7,8cm Ağırlık: 127g
Satın alma nedenleri
+ Evinize her yerden giriş yapın + Pil gücüyle kablosuz çalışır + Uzun 1,2 metrelik kablo BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 59,99 £ Amazon'da 42 Amazon müşteri incelemesini görüntüleyin

Hiç kimse evinin donmuş veya suyla kaplı kısımlarını keşfetmek istemez ve Honeywell W1 Wi-Fi Su Sızıntısı ve Donma Dedektörü size su sızıntıları, aşırı sıcaklıklar ve nem sorunları hakkında yararlı bilgiler verebilir.

Savunmasız olabileceğini düşündüğünüz boruların etrafına sarmak için 1,2 metrelik bir kablo var ve bunun dışında ihtiyacınız olan tek şey bir Wi-Fi bağlantısı ve telefonunuzdaki Honeywell uygulaması. Kurmak çok daha kolay olamazdı.

Bir sorun tespit edilirse, 100 desibellik siren sizi kesinlikle bilgilendirecektir. Aynı zamanda pille çalışır, böylece bir elektrik prizi bulma konusunda endişelenmenize gerek kalmaz ve istediğiniz zaman cihazın okumasını kontrol edebilirsiniz.

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın