Close

En iyi akıllı termostat 2020: Sıcak kalın ve tasarruf edin

Geceler içeri giriyor, dışarısı soğuyor ve en iyi akıllı termostat sizi sıcak tutabilir ve aynı zamanda paradan tasarruf etmenizi sağlayabilir. Eski, aptal bir termostat tarafından kontrol edilen bir evde oturuyorsanız, yanlış yapıyorsunuz: Pingtwitter, size en iyi akıllı termostatları seçmemizi sunmak için burada - hatta size birkaç şekel bile kurtarabiliriz yeni cihazınız kurulmadan önce.


Bu kılavuza dahil ettiğimiz her şey mahsulün kremasıdır ve her bütçeye ve her potansiyel kullanım durumuna uyması gereken akıllı termostatlar seçtik. İster hareketli, çekici Nest Thermostat E ister Tado Akıllı Termostat'ın akıllı DIY kurulumu olsun, çevredeki en iyi akıllı sistemleri seçtik.

Bunların tümü size seçenekler sunar. Telefonunuzdan veya (genellikle) bilgisayarınızdan sıcaklığı ayarlamanıza izin verirler, enerji tasarrufu yapmak için evinizi nasıl sevdiğinizi belirlerler ve işleri otomatik olarak doğru olacak şekilde ayarlarlar ve genellikle diğer cihazınızla mükemmel bir şekilde birleşirler. Akıllı evinizi bütünleştirmek için akıllı ekipman. Dışarı çıkarsanız (çılgın fikir, biliyoruz) akıllı termostatınız etrafta olmadığınızı bile anlayabilmeli, sıcaklığı düşürerek boş bir evde ısıyı boşa harcamamalıdır.

En iyi akıllı termostatı seçmiş olabiliriz, bunun gibi sıralı kılavuzlar için böyle. Ancak seçimimizin sizin için en iyi akıllı termostat olmayabileceğinin farkındayız. Doğru olanı seçmek kişisel bir seçim olacak ve biraz pratik tavsiyeyle mükemmel seçeneği seçmenize yardımcı olacağız; sadece ihtiyaçlarınızı ve ödemek istediğiniz miktarı tartın ve sizin için doğru olan akıllı ısıtma seçeneğini bulacaksınız.

Sizin için en iyi akıllı termostatı nasıl satın alabilirsiniz

2020 için en iyi akıllı ısıtma termostatlarını seçerken gözden geçirmeniz gereken çok sayıda özelliğe sahip değilsiniz - hepsi benzer hatlarda çalışır - ancak diğer akıllı ev kitleriyle uyumluluk, tartılması gereken önemli bir husustur. Yeni termostatınızın mevcut akıllı ev cihazlarınızla çalışacağından emin olun.


Başka bir deyişle, akıllı ev kitinizin çoğunu zaten Amazon Alexa üzerinden kontrol ediyorsanız, aniden Google Assistant'a geçmek yerine Alexa uyumlu akıllı bir termostat satın almak mantıklıdır.

Ayrıca, herhangi bir akıllı termostat anlaşmasının masada olup olmadığını görmek için enerji şirketinize danışmanızı öneririz: belirli modellerin fiyatında indirim yapabilir veya hatta size ücretsiz olarak bir tane bile verebilir.


Bunun dışında sizin için doğru cihaz, evinizin rutinine uyum sağlayan ve olabildiğince hızlı bir şekilde (sıcaklıkları akıllıca ayarlayarak) nakit tasarrufu yapmaya başlayan bir cihaz olacaktır ve ilgili uygulama ve platform burada yardımcı olabilir.

Evinizde bölgesel ısıtma oluşturmak için akıllı termostatlar bile kullanabilirsiniz - cihazların çoğu mevcut bölgesel kurulumları destekler, ancak her radyatörü ayrı ayrı kontrol etmenizi sağlayan Tado Akıllı Radyatör Termostatı gibi seçenekler de vardır, böylece daha soğuk odalara sahip olabilirsiniz daha fazla ısıtma süresi.


Daha fazla uzatmadan, Birleşik Krallık'taki en iyi akıllı termostatlar burada.

Akıllı termostatlarda Kara Cuma fırsatları

Buradaki en iyi termostat markalarından bazıları harikaBlack Friday fırsatları. Tado'nun ürünleri ve Netatmo termostatı geçmişte satışlarda yer aldı. Nest ve Hive'ın da ortaya çıkması kesinlikle mümkündür - Google akıllı ev ürünleri, özellikle Kara Cuma satışlarında sık sık görünür.

En iyi akıllı termostat seçimimiz

Nest Thermostat E En iyi akıllı termostat 2020Pingtwitter Ödülleri 2020



1. Nest Termostat E

Son derece şık, yetenekli ve uygun fiyatlı bir akıllı termostat

Teknik Özellikler
Ekran: 81 mm x 81 mm, 320 x 320 piksel 24 bit renkli LCD Sensörler: Sıcaklık, nem, yakın alan etkinliği, uzak alan etkinliği, ortam ışığı Bağlantı: 802.11b / g / n Wi-Fi (2,4 GHz / 5GHz); 802.15.4 (2.4GHz); Bluetooth Düşük Enerji (BLE) Uyumluluğu: Kombiler; Sistem ve sadece ısı kazanları; Kullanım sıcak su depoları; Hidronik döşeme altı sistemleri; Hava kaynaklı ve yer kaynaklı ısı pompaları (yalnızca ısıtma); Bölgelere ayrılmış sistemler (bölge başına bir Nest Termostat); OpenTherm teknolojisine sahip ısıtma sistemleri Renkler: beyaz
Satın alma nedenleri
+ Gemide Akıllı Nest öğrenimi + Üst düzey Nest'ten daha iyi değer + Mükemmel mobil uygulamalar + Alexa ve Google Assistant uyumlu BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 199 £ BT Mağazasında £ 199 Görüntüle Jacamo'da £ 199 Görüntüle JD Williams'ta Görüntüle

Acımasız davranacak olsaydık, Termostat E'yi Nest Learning Thermostat'ın indirimli bir temel versiyonu olarak tanımlardık. Bazı belirgin köşeler kesildi: ekran biraz daha çamurlu, kasa daha esnek ve açıkça daha ucuz ve görüntülenen daha az yararlı bilgi var. Ancak bu özelliklerin her biri, bir zorunluluktan ziyade sahip olması güzel bir özelliktir ve her durumda Nest Thermostat E daha iyi bir anlaşma, premium bir his.

Sunum değil, termostatı oluşturan beyinlerdir ve bu, izolasyonda mükemmel derecede iyidir ve ihtiyacınız olan tüm akıllı özelliklere sahiptir. Termostatınızla misafirleri gerçekten şaşırtmak istiyorsanız, her zaman daha pahalı kuzenine gidebilirsiniz.

Nest serisinde yerleşik olan tüm akıllıları elde edersiniz, bunlardan en etkileyici olanı, hem evdeyken hem de ısıyı biraz daha sıcak tuttuğunuzda çalışan, doğru sıcaklığı ayarlamaya yardımcı olan öğrenme algoritmasıdır. doğru zaman. Kazayla ortaya çıkmayacağınız için bu size para kazandıracaktır. Ayrıca, ayrı sıcaklık sensörlerine bağlanır, böylece istediğiniz ısıyı doğru odalarda ve alanlarda aldığınızdan emin olabilirsiniz.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Termostat E, Google Asistan ile iyi oynuyor, ancak Alexa kullanıcıları, bu ekosistemle de mutlu bir şekilde çalıştığını bilmekten memnun olacaklar. Bununla birlikte, Apple'ın HomeKit platformuyla uyumlu değildir ve onu bir SmartThings hub ile de kontrol edemezsiniz.

Düzgün bir şekilde, Nest size termostatın ne kadar aktif olduğunu göstermek için size her ay akıllı bir enerji raporu gönderecek ve öğrenmeyi biraz yanlış yapmış gibi görünüyorsa ayarlarını değiştirme şansı verecek. Paranızın karşılığını alması açısından, bu 2020'nin en iyi akıllı termostatıdır.

Tado Akıllı Termostat En iyi akıllı termostat 2020


2. Tado Akıllı Termostat

Minimalist, verimli ve kullanımı kolay

Teknik Özellikler
Ekran: 32x20mm LED matris ekran, 10x19 LED'lerden oluşur Sensörler: Sıcaklık; Nem; Ortam Işığı Bağlantısı: 868MHz, Mesh (6LoWPAN) Uyumluluğu: Worcester, Baxi, Vaillant, Potterton, Ideal ...; Hem 230V hem de ekstra düşük voltaj arayüzlerini (dijital veri yolu / analog) destekler; Kombi, sistem ve sadece ısı kazanları; Konvansiyonel ve yoğuşmalı kazanlar; Yaygın Y-, S- ve W-planı kurulumları; Röle uyumlu, hem anahtarlamalı canlı sistemler hem de potansiyelsiz (kuru kontaklı) sistemler; Birleşik Krallık standart arka plakası ile uyumludur; Hidronik döşeme altı sistemleri; Maksimum 6A anahtarlama akımına sahip elektrikli döşeme altı sistemleri; Hava kaynaklı ve yer kaynaklı ısı pompaları (yalnızca ısıtma); Bölgeli sistemler (bölge başına bir Akıllı Termostat) Renkler: Beyaz
Satın alma nedenleri
+ Kullanımı kolay termostat ve uygulama + Geofencing özelliği + Merkezi ısıtma sistemlerinin% 95'i ile çalışır + Vanalar da BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI57,97 £ Dizüstü Bilgisayarlarda Doğrudan Görüntüle64,99 £ Amazon'da Görüntüleyin69,99 John Lewis & Partners'ta görüntüleyin106 Amazon müşteri değerlendirmesi

Şimdi üçüncü versiyonda, Tado'nun termostatı zarif bir küçük şey ve daha basit LCD ekranına rağmen daha güzel olduğunu söylemeliyiz. Son derece uyumlu, piyasadaki kazanların yaklaşık% 95'iyle etkileşime girmekten mutlu görünüyor ve hemen hemen her şeyle çalışıyor: kombi ve geleneksel kazanlar, ısıtmalı zeminler, sıcak su sistemleri, çok şey. Yetkili bir mühendise sahip olmanızı tavsiye etmemize rağmen, Tado, v3'ün yaklaşık bir saat içinde hemen herkes tarafından kurulabileceğini, bu nedenle bir tornavida ile elinizin altında iseniz bir denemeniz gerektiğini öneriyor.

Odalarınızın düzenini ve evinizin ısı kapasitesini belirleyebilir, bu nedenle belirli bir zamanda belirli bir sıcaklığa ulaşmak istiyorsanız, o anda hedef sıcaklığa ulaşmak için ısınızı biraz erken ateşler. doğru zaman. Ayrıca coğrafi çit de vardır, bu nedenle Tado termostatı, evinizin menzilinde olduğunuzu bilmek için telefonunuzla birlikte çalışır; Dışarı çıktıktan sonra, hareketlerinizden eve gidip gelmediğinizi tahmin edecek ve beklenti içinde bir şeyler ısınır.

Çok iyi görünen ve iyi düzenlenmiş bir şey olan uygulama (natch) ile kontrol edebilirsiniz, ancak aynı zamanda üç büyük akıllı asistanla da uyumluluk vardır.

Elbette Tado sadece çekirdek termostat değil. Evinizin etrafına dağıttığınız sıcaklık sensörleri ile yetenekleri genişletilebilir ve Tado'nun radyatör termostatları, radyatör vanalarını otomatik olarak ayarlayarak her odadaki belirli sıcaklığı kontrol etmenize izin vererek paketi tamamlar.

Nest Learning Thermostat En iyi akıllı termostat 2020


3. Nest Learning Thermostat

Akıllı, kullanımı kolay ve şaşırtıcı derecede seksi

Teknik Özellikler
Ekran: 5,3 cm, 480x480, 229 ppi LCD Sensörleri: Sıcaklık, Nem, Yakın alan etkinliği, Uzak alan etkinliği, Ortam ışığı Bağlantı: 802.11b / g / n Wi-Fi (2.4GHz / 5GHz); 802.15.4 (2.4GHz); Bluetooth Düşük Enerji (BLE) Uyumluluğu: Kombiler; Sistem ve sadece ısı kazanları; Kullanım sıcak su depoları; Hidronik döşeme altı sistemleri; Hava kaynaklı ve yer kaynaklı ısı pompaları (yalnızca ısıtma); Bölgelere ayrılmış sistemler (bölge başına bir Nest Termostat); OpenTherm teknolojisine sahip ısıtma sistemleri Renkler: Paslanmaz Çelik; Bakır; Siyah; Beyaz
Satın alma nedenleri
+ Üçüncü nesil model + Kullanımı kolay + Hareket halindeyken öğrenir + Tabletinizden veya akıllı telefonunuzdan kontrol edilebilir + Maliyete uzman kurulumu dahildir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 189 £ Amazon'da görüntüleyin 190 £ Currys PC World'de görüntüleyin 219 £ very.co'da görüntüleyin .uk 8 Amazon müşteri yorumu

Nest, ürün tasarımında Apple gibi özen gösteriyor (eski Apple çalışanları tarafından kuruldu) ve kesinlikle piyasadaki daha iyi görünen akıllı termostatlardan biri. Aslında Nest, tüm bu akıllı ev kategorisini başlatmaktan büyük ölçüde sorumludur.

Bu 3. nesil Nest Learning Thermostat, alışkanlıklarınızı izleyebilir ve buna göre ısıtmayı kontrol edebilir. Yani, örneğin, düzenli olarak saat 23: 00'da yatağa giderse, sistem bundan öğrenir ve bu saatlerde sistemi kapatmaya başlar. Çok geçmeden para biriktiriyorsunuz ve Nest'e dokunmanıza bile gerek yok.

Nest'in partiye getirdiği bir diğer akıllı özellik de, evde herhangi birinin olup olmadığı konusunda eğitimli bir tahminde bulunabilen ve ardından ısıtma programını buna göre ayarlayabilen yerleşik bir aktivite sensörüdür. Isıtmanın ne zaman başlayıp duracağını daha fazla manuel olarak kontrol etmek istiyorsanız, Nest'in beraberindeki uygulamayı kullanarak programlaması kolaydır.

Bu dairesel cam arayüz güzel ve inanılmaz derecede basit kullanım - ihtiyacınız olan tek şey karşıt bir başparmak ve işaret parmağı. Nest Learning Thermostat, sığdırmak için ihtiyacınız olan her şeyle birlikte gelirken, özellikle 279 sterlinlik fiyata kurulum dahil olduğundan, bunu bir mühendisin yapmasının daha iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Nest Thermostat E temelde aynı performansı ve işlevselliği sunarken, çok daha ucuz bir fiyat noktasıyla, potansiyel alıcılar daha kaliteli estetiği ne kadar çok istediklerini değerlendirmelidir. Hala şu anda en iyi akıllı termostatlardan birini teslim ediyor.

Kovan Isıtma Kontrolü En iyi akıllı termostat 2020


4. Kovan Isıtma Kontrolü

Akıllı, şık ve genişletilebilir, bu piyasadaki en iyi akıllı termostatlardan biridir

Teknik Özellikler
Ekran: 100 mm x 104 mm Sensörler: Sıcaklık Bağlantısı: Wi-Fi, Zigbee Uyumluluk: Çoğu gaz, LPG, petrol ve elektrikli kazanlar Renkler: 12+ çerçeve ayrı satılır
Satın alma nedenleri
+ Uygulama ve termostatın kullanımı kolaydır + Modern, minimalist tasarım + Hive akıllı ev ürünleriyle genişletilebilir + BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 129,98 Amazon'da Görüntüle 145 £ Currys PC World'de Görüntüleyin Düşük Stok £ 178 B & Q 497 Amazon müşteri incelemelerinde görüntüleyin

Hive, British Gas tarafından geliştirilmiştir, ancak onu kullanmak için British Gas müşterisi olmanız gerekmez. Bu mükemmel sistem kalifiye bir mühendis tarafından takılır ve bir kazan alıcısı, bir internet yönlendirici hub'ı ve duvara monte bir termostat içerir - bu Nest kadar yakışıklı olmayabilir, ancak yine de göze hitap eder. Şüphesiz piyasadaki en iyi akıllı termostatlardan biridir.

Belki daha da önemlisi, ister konsolun kendisini çalıştırıyor olun, ister iOS veya Android için beraberindeki uygulamaları kullanıyor olun, tüm sistemin kullanımı gülünç derecede kolaydır. Herhangi bir yerden sıcaklığı veya termostat programını değiştirebilir, ısıtmayı evden çıktığınızda otomatik olarak kapanacak şekilde ayarlayabilir, ardından eve geldiğinizde otomatik olarak tekrar açılmasını sağlayabilirsiniz.

Bu, uygulamadaki konum izleme yoluyla çalışır ve evdeki tüm bireyler için aynıdır, eğer hepsi uygulamayı yüklemekten memnun olurlarsa, bu, ailenizin geri kalanının, sırf siz 'diye aniden donma sıcaklıklarına düşmeyeceği anlamına gelir. Mağazalara uğradım, ki bu kesinlikle kaçınmak isteyeceğiniz bir şey.

Sistem de genişletilebilir. Hive, sensörler ve fişler de dahil olmak üzere bir dizi uyumlu ürün piyasaya sürdü, böylece tüm cihazlarınız birbiriyle konuşacak - doğrudan veya abonelik yoluyla ödeme seçeneğiniz var, bu da size sürekli kullanıcı desteği sağlıyor. Ek bir bonus olarak, Amazon Alexa ve Hive ile Google Asistan için de destek alırsınız, bu nedenle 2020'nin en iyi akıllı termostatları listemizdeki yerini gerçekten kazanır.

Drayton Wiser Termostat en iyi akıllı termostatlar 2020


5. Drayton Wiser Termostat

Paranın karşılığını veren en iyi akıllı termostatlardan biri

Teknik Özellikler
Uyumluluk: Ayrı su depolarına sahip geleneksel kazan sistemleri Renkler: Beyaz
Satın alma nedenleri
+ Ayrı oda kontrolü + Paket seçimi BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 149,95 £ Amazon'da görüntüle 154,75 £ Amazon 571'de görüntüleyin Amazon müşteri incelemeleri

Drayton Wiser Termostat sistemi, çok fazla sayıda ekstra zil ve ıslık bulundurmadan, 2020'deki en iyi akıllı termostat seçeneklerinden birini sunar: telefonunuzdan akıllı sıcaklık kontrolü ve ayrı radyatör vanaları.

Bu, gerekirse her odadaki ısıtmayı özelleştirebileceğiniz anlamına gelir ve uygulama, her şeyi yapılandırmak için çok uzun süre harcamak istemiyorsanız, aralarından seçim yapabileceğiniz önceden ayarlanmış modlar sunar. Amazon Alexa ve Google Assistant desteği de buraya dahildir.

Bir Nest veya Tado gibi bir şeyle aynı türden marka bilinirliğine sahip olmasa da, Wiser sistemleri aynı işleri çok cazip bir fiyata yapar ve kesinlikle dikkate alınmaya değerdir.

Özellikle radyatör termostatlarıyla küçükten başlayıp ardından gerektiğinde daha fazlasını ekleyebilmenizi seviyoruz: bu listedeki tüm cihazların eşleşemeyeceği bir kontrol ve ince ayar seviyesi elde edersiniz.

Deneyimin Nest of Tado gibiler kadar kaygan olmadığına dair ipuçları veren küçük şeyler var - örneğin, coğrafi sınırlama doğrudan yerine IFTTT aracılığıyla yapılır ve kurulumu daha karmaşık hale getirir - ama isteyenler için daha düşük bir fiyata hem akıllı özellikler hem de çok bölgeli kontrol, gerçekten güçlü bir seçenektir.

Ecobee4 En iyi akıllı termostat 2020


6. Ecobee4

Kapsamlı akıllı ev ısıtması

Teknik Özellikler
Ekran: 109 mm x 109 mm Sensörler: Sıcaklık, nem Bağlantı: Wi-Fi Uyumluluğu: Gaz, elektrik, yağ, çift yakıt Renkler: Siyah
Satın alma nedenleri
+ 32 sensöre kadar destek + Basit ve kullanımı kolay + Alexa, Google Asistan, HomeKit uyumlu BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Ecobee4 ile birçok temeli koruyabilirsiniz. Akıllı ısıtma talimatlarınızı en yakın hoparlöre göndermek istiyorsanız, başlangıç ​​için hem Amazon Alexa hem de Google Assistant ile çalışır ve Apple HomeKit ve diğer çeşitli üçüncü taraf sensörlerle de uyumludur. Çoğu akıllı ev kurulumuna uyacak ve İngiltere'deki en iyi akıllı termostatlar listemize girmeye değer.

Ecobee4 ayrıca evinizin etrafındaki birçok farklı noktada sıcaklığı ölçebilir - üniteyle birlikte yalnızca bir sensör alırsınız, ancak geniş, görkemli bir evde yaşıyorsanız 32'ye kadar daha ekleyebilirsiniz. Bununla birlikte, Nest'te yerleşik akıllı öğrenmeye sahip olmadığı için termostatınız üzerinde daha fazla manuel kontrole sahip olmanız gerekir.

Akıllı bir termostattan beklediğiniz gibi, her şey beraberindeki Android veya iOS uygulamalarından kontrol edilebilir, böylece ısınma durumunuzu evden uzaktayken düzenleyebilirsiniz (veya termostatınıza tatilde olduğunuzu söyleyebilirsiniz). Yerleşik Alexa işlevinin size hava durumunu kontrol etmekten taksi çağırmaya kadar akıllı ısıtmanın ötesine geçen binlerce beceriye erişim sağladığını unutmayın.

Bir dizi başka akıllı ev malzemesiyle (Samsung SmartThings dahil) çalışır, yapılandırması ve çalıştırması kolaydır ve pek çok sensör desteğiyle tüm evinize göz kulak olabilir. Ecobee4'ü en iyi akıllı ısıtma termostatları savaşında yenmek zor.

  • Tüm ailenin kullanabileceği 7 akıllı ev aygıtı

Netatmo Akıllı Termostat En iyi akıllı termostat 2020


(Resim kredisi: Netatmo)

7. Netatmo Akıllı Termostat

Birkaç sınırlamaya sahip uygun fiyatlı akıllı termostat

Teknik Özellikler
Ekran: E-Kağıt ekran Sensörler: Sıcaklık Bağlantısı: 802.11b / g / n Wi-Fi (2.4GHz) Uyumluluk: Gaz, yağ, odun kazanları ve ısı pompaları (mevcut kablolu ve kablosuz termostatların yerini alır) Renkler: 4 renk kullanılarak değiştirilebilir yapıştırıcılar (ürünle verilir)
Satın alma nedenleri
+ Kullanımı kolay termostat ve uygulama + Enerji tasarrufu + Nispeten ekonomik + Kablosuz çalışma
Kaçınılması gereken nedenler
-Eski moda E-Mürekkep ekranı-Tasarım özel bir şey değildir-Nest BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARINDAN daha az özellik137,98 £ Dizüstü Bilgisayarlarda Doğrudan Görüntüle 137,98 £ Appliances Direct'te görüntüleDüşük Stok £ 139 Amazon 4 Amazon müşteri incelemelerinde görüntüleyin

Ev tipi hava istasyonunda devrim yaratan Fransız şirketi Netatmo, mütevazı termostatı benimsemek için ürün tasarımcısı ve Fransız Philippe Starck'ın hizmetlerini kullandı.

Ve işte burada, basit bir ekrana sahip yarı saydam bir pleksiglas küp. Avrupa'nın önde gelen yaratıcılarından biri tarafından tasarlandığı göz önüne alındığında, eski moda siyah e-Mürekkep ekranı ve beyaz kasa, özellikle Nest gibi bir şeyin yanında biraz sıradan geliyor. Ama hey, görünüş her şey değil - Netatmo termostatının ortalama kullanıcıyı enerji maliyetlerinde yaklaşık% 37 oranında kurtaracağını tahmin ediyor, bu kesin bir bonus.

Yine, buradaki her şey ücretsiz Android ve iOS uygulamaları ile kontrol edilir ve kurulum bir doddle. İlk kurulumda size beş basit soru soracak ve ardından yaşam tarzınıza göre bir program oluşturacaktır. Bir başka harika özellik ise termostatın kendisinin iki şekilde kurulabilmesidir: mevcut üniteniz için kablolu bir yedek olarak veya üç adet AAA pil kullanarak kablosuz olarak.

Kablosuz seçeneği, bir odayı diğerinden daha fazla kullanıyorsanız, termostatı kullanışlı olan herhangi bir odaya yerleştirmenize olanak tanır. Hala bunun piyasadaki en iyi akıllı termostatlardan biri olduğuna ikna etmeye ihtiyacınız varsa, Netatmo ayrıca alabileceğiniz daha ucuz seçeneklerden biridir (ancak bazı rakipleri kadar iyi donanımlı değildir) ve EDF Energy ile çalışır. HeatSmart (kurulum dahil 199 £ karşılığında mevcuttur).

  • Bugün hayatınızı iyileştirecek 5 harika yapay zeka destekli ev cihazı

Honeywell Lyric T6 / T6R En iyi akıllı termostat 2020


(Resim kredisi: Honeywell)

8. Honeywell Sözü T6 / T6R

Kullanımı kolay akıllı termostat - sınırlamalarla birlikte

Teknik Özellikler
Ekran: belirtilmemiş Sensörler: Sıcaklık Bağlantısı: Wi-Fi Uyumluluğu: OpenTherm teknolojisine sahip ısıtma sistemleri; Yaygın Y ve S planı kurulumları Renkler: belirtilmemiş
Satın alma nedenleri
+ Kullanımı kolay + Geofencing iyi çalışıyor + Apple HomeKit ve Amazon Alexa uyumlu
Kaçınılması gereken nedenler
-Profesyonel kurulum gerektirir-Sınırlı programlama seçenekleri BUGÜN EN İYİ SATIŞLAR Düşük Stok 136,02 £ Amazon'da Görüntüle 142,50 £ Amazon'da 448 Amazon müşteri incelemelerini görüntüleyin

Google'dan British Gas Hive ile Nest arasında bir geçiş gibi görünen Lyric T6, kablolu (T6) ve kablosuz masa üstü (T6R) sürümleri bulunan, saygın Honeywell'in uzun bir akıllı bağlantılı cihaz serisinin en yenisidir. .

Honeywell Lyric T6 / T6R, dokunmatik ekranı aracılığıyla veya yerleşik coğrafi çitle ücretsiz Honeywell Lyric akıllı telefon uygulamasıyla kontrol edilebilir, böylece sistem otomatik olarak ne kadar yakın olduğunuza (veya evinizin diğer üyelerine) bağlı olarak açılıp kapanacağını bilir. eve var. Ayrıca Amazon'un Alexa'sı ile çalışır ve Apple HomeKit'e hazırdır.

Honeywell Lyric T6, diğer akıllı termostatlarda olduğu gibi, kombinize (veya ikinci bölgeye) bağlanan temin edilen kutunun şebekeye bağlanması gerektiğinden en iyi şekilde profesyonel bir montajcı tarafından takılır. Bununla birlikte, kurulup ayarlandıktan sonra, bazı sınırlamalar olsa da, sistemin kullanımı kolaydır.

Isıtmayı yapılandırmak için coğrafi konumu veya bir dizi programlanabilir modu kullanabilirsiniz, ancak bu iki seçeneği birlikte kullanamazsınız - örneğin Tado'nun sahip olmadığı bir eksiklik. Bununla birlikte, Lyric'in ısıtmayı otomatik olarak erken ateşleyen Optimize Edilmiş Başlatma modunu seviyoruz, böylece eviniz uyandığınızda zaten doğru sıcaklığı ekliyor - bu soğuk kış sabahları için sadece iş.

Honeywell Evohome en iyi akıllı termostat 2020

9. Honeywell Evohome

Çevresindeki en iyi ve en kapsamlı akıllı termostat sistemlerinden biri

Teknik Özellikler
Ekran: belirtilmemiş Sensörler: Sıcaklık Bağlantısı: Wi-Fi Uyumluluğu: Gaz, yakıt, odun ve elektrikli kazanlar, ısı pompası, bölge vanası, radyatörler, yerden ısıtma Renkler: Beyaz
Satın alma nedenleri
+ Giderek öğrenir + Çok çeşitli ısıtma sistemlerini destekler + IFTTT ve Alexa entegrasyonu BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 215,99 £ Amazon'da görüntüle 269 £ Amazon'da 111 Amazon müşteri incelemesini görüntüleyin

En iyi akıllı termostatlar listemizde başka bir Honeywell sistemi görmek ister misiniz? Oh, devam edin - Honeywell Home, yeni Lyric modellerinden daha eski ve daha basittir, ancak gerçekten mükemmel olduğu yer, sunduğu bölgesel kontroldedir.

Evdeki her radyatör için ayrı termostat alırsınız ve her durumda bir TRV vanası gerekir. Kombinin bağlanması söz konusu olduğunda biraz karmaşık olsa da, kurulum radyatör tarafında kolaydır - işi yapması için bir profesyonele başvurmak en iyisidir.

Tasarım açısından, herhangi bir ödül kazanmayacak, ancak evinizin nasıl ve ne zaman ısındığı konusunda size daha fazla kontrol verme işini yapıyor. Her termostat ayrı bir programda olabilir ve monitörün kullanımı çok kolaydır.

Ek bir bonus olarak, monitör cihazını yuvasına geri götürmeden önce kısa büyüler için evin içinde yanınızda götürebilirsiniz. Bireysel oda ve bölge kontrolü için, etraftaki en iyi akıllı termostatlardan biridir.

Heatmiser Neo Best akıllı termostat 2020


10. Isıtıcı Neo

HomeKit uyumludur, ancak profesyonel kurulum gerektirir

Teknik Özellikler
Ekran: Mavi arkadan aydınlatmalı ekran Sensörler: Sıcaklık; Hava Bağlantısı: Kablosuz Ağ Ağı (neoHub aracılığıyla) Uyumluluk: belirtilmedi ** Renkler ** Safir Siyah; Buzul Beyazı; Platin Gümüş
Satın alma nedenleri
+ Kullanımı kolay akıllı termostat ve uygulama + HomeKit uyumlu + Geofencing dahil
Kaçınılması gereken nedenler
-Profesyonel kurulum gerekli-Seçenekler listesi, BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 54,95 kafa karıştırıcı olabilir Amazon'da 79,99 £ Amazon'da görüntüle 117,49 £ Amazon'da görüntüleyin 34 Amazon müşteri incelemeleri

Bu sezgisel bölgesel sistem, yukarıda bahsettiğimiz Heat Genius'a benzer, yalnızca tamamen kabloludur, yani a) kurulum bir profesyonel tarafından yapılmalıdır (buradaki diğer birçok ünite gibi) ve b) duvarlarınızda büyük olasılıkla kanalların takılması gerekecektir. .

Bu, farklı karma ve eşleştirme seçeneklerinin şaşırtıcı çeşitliliği olduğundan, kişinin kafasını karıştırması çok daha şaşırtıcı bir sistemdir. Bu bağlamda, ihtiyaçlarınızı görüşmek için doğrudan Heatmiser ile iletişime geçmeniz tavsiye edilir. Çeşitli kombinasyonları anlayabiliyorsanız - ve bu mümkünse - bu sizin için en iyi akıllı termostat çözümü olabilir.

Heatmiser sisteminin kablosuz bir versiyonu (henüz bir göz atmamıştık) kit formunda da mevcuttur. NeoAir Kit Gen 2 olarak adlandırılan bu cihaz, bir neoAir akıllı termostat, ikinci nesil bir neoHub ve bir RF anahtarı içerir ve kendin yap kurulumu yapılabilir. Kablolu Heatmiser Neo'yu biraz ezici bulursanız, kablosuz alternatifi düşünün.

Hem kablolu Neo hem de kablosuz NeoAir sürümleri Apple HomeKit ile uyumludur, böylece bunları Apple tarafından işletilen akıllı evinizin bir parçası olarak kullanabilirsiniz. Heatmiser kiti iyi görünüyor, iyi çalışıyor ve çoğu ev senaryosuna uyum sağlayabilecek kadar esnektir - sadece hangi kurulumun en iyi olduğu konusunda tavsiye istemekten korkmayın.

  • Eviniz için doğru akıllı hoparlörü nasıl seçersiniz?
Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın Nest Thermostat E Nest Thermostat E BT Mağazası 199 TL İnceleTüm fiyatları görünTado Ek Akıllı ...Tado Akıllı TermostatDoğrudan Dizüstü Bilgisayarlar57,97 £ Görünüm Tüm fiyatları görünNest Learning Thermostat Nest Learning Thermostat - 3. Nesil Amazon £ 189 GörüntüleTüm fiyatları görün